Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gej prajd?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:25 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam mislio da se trebam raspisivati, ali …
Mislim da se ovdje pokrenulo nekoliko rasprava na teme koje nisu za raspravu, jer argumenti za njih ne postoje.
Što se tiče homoseksualnosti ja mislim da nitko od nas nema čvrste argumente da može tvrditi zbog čega je neka osoba homoseksualac ili ne. Zatim da li je homoseksualnost prirodna ili ne je također tema bez argumenata. Ja ne mogu prihvatiti kao argument neki citat iz biblije, jer (iako smatram da je to odlična knjiga ) kako ste sami primijetili za svaki citat se može naći «protucitat». Dakle u ovom topicu treba iznositi svoj osobni stav o cijeloj stvari i pritome biti tolerantan prema nečijem drugom stavu.

Moj osobni stav je da homoseksualnost (što sam gore otipkao ) ne smatram kao nešto što je neprirodno. Svatko od nas želi u svom životu pronaći osobu s kojom će biti sretan i zadovoljan. Smatram da homoseksualcima treba omogućiti da ozakone svoju vezu. Zatim smatram da je osuđivanje takvih veza je čisti primitivizam zbog druge rečenice u ovom odjeljku.(uh kako sam bio ozbiljan :) )

P.S.
Btw po testu sam 25% gay. (daleko ispod prosjeka i još su tamo popljuvali ) :shock: :lol:
Nisam mislio da se trebam raspisivati, ali …
Mislim da se ovdje pokrenulo nekoliko rasprava na teme koje nisu za raspravu, jer argumenti za njih ne postoje.
Što se tiče homoseksualnosti ja mislim da nitko od nas nema čvrste argumente da može tvrditi zbog čega je neka osoba homoseksualac ili ne. Zatim da li je homoseksualnost prirodna ili ne je također tema bez argumenata. Ja ne mogu prihvatiti kao argument neki citat iz biblije, jer (iako smatram da je to odlična knjiga ) kako ste sami primijetili za svaki citat se može naći «protucitat». Dakle u ovom topicu treba iznositi svoj osobni stav o cijeloj stvari i pritome biti tolerantan prema nečijem drugom stavu.

Moj osobni stav je da homoseksualnost (što sam gore otipkao ) ne smatram kao nešto što je neprirodno. Svatko od nas želi u svom životu pronaći osobu s kojom će biti sretan i zadovoljan. Smatram da homoseksualcima treba omogućiti da ozakone svoju vezu. Zatim smatram da je osuđivanje takvih veza je čisti primitivizam zbog druge rečenice u ovom odjeljku.(uh kako sam bio ozbiljan Smile )

P.S.
Btw po testu sam 25% gay. (daleko ispod prosjeka i još su tamo popljuvali ) Shocked Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 16:38 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo, nisam ho i neću to nikada postati jer još uvijek vjerujem da tamo negdje postoji netko za mene poseban. I to muškog roda. A i ne vjerujem da će moje dijete biti homo... no, vidjet ćemo.
Nisam rekla da treba iskorijeniti homoseksualce, ali da treba spriječiti nastanak novih. Poznajem ih nekoliko i bi i čistih.
Smatram da se treba boriti i protiv pedofila, i protiv svećenika koji rade djecu i protiv svega zla na svijetu. I takve poznajem. Nisam rekla nikada da to treba tolerirati. Ne kažem da je biti gey nešto zlo, nego samo neprorodno.

Nesi, evo da ti priznam: jednom me privlačila jedna cura ali sam shvatila da je to samo posljedica nekog mog lošeg psihičkog stanja i to me prošlo za 5 minuta. I nikada se više nije vratilo. Dakle sad znaš što bi bilo.
Uostalom, što bih ja s nekom curom. Ja volim ono što ona nema, što mi ne može pružiti. Definitivno ostajem kod muških!
Vsego izgleda pokušava natuknuti Freudovsku psihologiju, da djeca koja već od najranije dobi stavljajući prst u usta zapravo teže...hm...znate čemu.

a šta bi vi da su vas usvojila dva geya? Kako bi se osjećali? Što bi bili?
Ne da mi se više pisati.
Prvo, nisam ho i neću to nikada postati jer još uvijek vjerujem da tamo negdje postoji netko za mene poseban. I to muškog roda. A i ne vjerujem da će moje dijete biti homo... no, vidjet ćemo.
Nisam rekla da treba iskorijeniti homoseksualce, ali da treba spriječiti nastanak novih. Poznajem ih nekoliko i bi i čistih.
Smatram da se treba boriti i protiv pedofila, i protiv svećenika koji rade djecu i protiv svega zla na svijetu. I takve poznajem. Nisam rekla nikada da to treba tolerirati. Ne kažem da je biti gey nešto zlo, nego samo neprorodno.

Nesi, evo da ti priznam: jednom me privlačila jedna cura ali sam shvatila da je to samo posljedica nekog mog lošeg psihičkog stanja i to me prošlo za 5 minuta. I nikada se više nije vratilo. Dakle sad znaš što bi bilo.
Uostalom, što bih ja s nekom curom. Ja volim ono što ona nema, što mi ne može pružiti. Definitivno ostajem kod muških!
Vsego izgleda pokušava natuknuti Freudovsku psihologiju, da djeca koja već od najranije dobi stavljajući prst u usta zapravo teže...hm...znate čemu.

a šta bi vi da su vas usvojila dva geya? Kako bi se osjećali? Što bi bili?
Ne da mi se više pisati.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 17:05 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"] A i ne vjerujem da će moje dijete biti homo... no, vidjet ćemo. [/quote]

Pitanje je bilo hipotetsko.

[quote="Ivančica"]
Nisam rekla da treba iskorijeniti homoseksualce, ali da treba spriječiti nastanak novih. [/quote]

To [b]je[/b] iskorjenjivanje.
Nacisti nisu pobili sve židove, neke su samo sterilizirali.
Da ne bi bilo daljnje zabune, ne želim sugerirati da si nacist i da želiš pobiti sve homoseksualce, samo želim reći da bi tebi očito bilo draže da ne postoje, a takva situacija nikada neće nastupiti.

[quote="Ivančica"]
a šta bi vi da su vas usvojila dva geya? Kako bi se osjećali? Što bi bili?
[/quote]

Pa vjerojatno bi i dalje bio matematičar.

[quote="Ivančica"]
Ne da mi se više pisati.[/quote]

Ajd, bar nešto dobro.
Ivančica (napisa):
A i ne vjerujem da će moje dijete biti homo... no, vidjet ćemo.


Pitanje je bilo hipotetsko.

Ivančica (napisa):

Nisam rekla da treba iskorijeniti homoseksualce, ali da treba spriječiti nastanak novih.


To je iskorjenjivanje.
Nacisti nisu pobili sve židove, neke su samo sterilizirali.
Da ne bi bilo daljnje zabune, ne želim sugerirati da si nacist i da želiš pobiti sve homoseksualce, samo želim reći da bi tebi očito bilo draže da ne postoje, a takva situacija nikada neće nastupiti.

Ivančica (napisa):

a šta bi vi da su vas usvojila dva geya? Kako bi se osjećali? Što bi bili?


Pa vjerojatno bi i dalje bio matematičar.

Ivančica (napisa):

Ne da mi se više pisati.


Ajd, bar nešto dobro.



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 18:27 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]protiv svećenika koji rade djecu i protiv svega zla na svijetu. [/quote]

svecenici koji rade djecu su zlo na svijetu :lol: :lol: dakle protestanti su zlo? i oni prasvecenici koji su se vjencavali su isto zlo? ajde ive...

[quote]I takve poznajem. Nisam rekla nikada da to treba tolerirati. Ne kažem da je biti gey nešto zlo, nego samo neprorodno.[/quote]

ok, onda s te tvoje razine. pretpostavimo da se slazem da je to [i]neprirodno[/i] iako sam valjda pokazao da je to jako proizvoljan konstrukt. to jos uvijek ne znaci da je [i]lose[/i]. jer, ivancice, pa ti se vozis tramvajem koji je jedna od najneprirodnijih stvari na ovome svijetu. a bogami i peres zube, tusiras se, uzivas u oralno-inim seksovima (ok, to hipotetski) koji po istoj logici nisu prirodni, pusis, pijes kavu, molis se bogu (!)... covjek je stravicno neprirodno bice, pa sta?

[quote]Freudovsku psihologiju, da djeca koja već od najranije dobi stavljajući prst u usta zapravo teže...hm...znate čemu.[/quote]

freudovska psihoanaliza. temeljno nerazumijevanje, bazirano na vrlo povrsnom poznavanju freuda ovdje ja vidim. oralna faza nije teznja djece za oralnim seksom, zaboga. freud za pocetnike, barem, preporucam.

[quote]a šta bi vi da su vas usvojila dva geya? Kako bi se osjećali? Što bi bili?[/quote]

pankeri. jer su gejevi pankeri.

i za kraj, glede biblija:
"Satanism condones any tipe of sexsual activity which properly satisfies your individual desires - be it heterosexual, homosexual, bisexual, or even asexual, if you chooses" [i]The Satanic Bible[/i], Anton Szandor LaVey
:twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol:

bas nas avatari lijepo opisuju, ha ivancice? :twisted: :lol: :twisted: :lol:
Citat:
protiv svećenika koji rade djecu i protiv svega zla na svijetu.


svecenici koji rade djecu su zlo na svijetu Laughing Laughing dakle protestanti su zlo? i oni prasvecenici koji su se vjencavali su isto zlo? ajde ive...

Citat:
I takve poznajem. Nisam rekla nikada da to treba tolerirati. Ne kažem da je biti gey nešto zlo, nego samo neprorodno.


ok, onda s te tvoje razine. pretpostavimo da se slazem da je to neprirodno iako sam valjda pokazao da je to jako proizvoljan konstrukt. to jos uvijek ne znaci da je lose. jer, ivancice, pa ti se vozis tramvajem koji je jedna od najneprirodnijih stvari na ovome svijetu. a bogami i peres zube, tusiras se, uzivas u oralno-inim seksovima (ok, to hipotetski) koji po istoj logici nisu prirodni, pusis, pijes kavu, molis se bogu (!)... covjek je stravicno neprirodno bice, pa sta?

Citat:
Freudovsku psihologiju, da djeca koja već od najranije dobi stavljajući prst u usta zapravo teže...hm...znate čemu.


freudovska psihoanaliza. temeljno nerazumijevanje, bazirano na vrlo povrsnom poznavanju freuda ovdje ja vidim. oralna faza nije teznja djece za oralnim seksom, zaboga. freud za pocetnike, barem, preporucam.

Citat:
a šta bi vi da su vas usvojila dva geya? Kako bi se osjećali? Što bi bili?


pankeri. jer su gejevi pankeri.

i za kraj, glede biblija:
"Satanism condones any tipe of sexsual activity which properly satisfies your individual desires - be it heterosexual, homosexual, bisexual, or even asexual, if you chooses" The Satanic Bible, Anton Szandor LaVey
Twisted Evil Laughing Twisted Evil Laughing Twisted Evil Laughing

bas nas avatari lijepo opisuju, ha ivancice? Twisted Evil Laughing Twisted Evil Laughing



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sasko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 06. 2003. (19:26:20)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:17 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poštovanje!

Dakle, eto koliko rasprave o gay ljudima, a ja tek sada stizem! Yahoooo!!! :lol:

Meni osobno bilo bi zanimljivo znati koliko (otvoreno) gej prijatelja (kojima ste stvarno prijatelji, a ne samo tamo neki ljudi za koje znate da su (mozda) gej) imate, a s kojima ste ikada ozbiljnije razgovarali o (njihovoj) homoseksualnosti opcenito ili uopce...

Za one koji nisu, mozda bi trebali s njnima porazgovarati (ako oni to zele i s vama naravno) da se maknemo iz silnog "teoretiziranja"! :) To je dobronamjeran prijedlog! :wink:

Sve u svemu, nekoliko stvari iz prve ruke.

[b]Tko je gej i kada to saznamo?[/b]
Moji gej frendovi (99%) i ja osobno, znamo da smo gej od kad znamo za sebe, iako jasno to petogodisnjak ne moze aritkulirati kao sto mozete vi ili ja sada. A netko je dobro primjetio, da studije kazu da spolnost pocinje u vrlo ranoj dobi. Zapravo (eto, ova znanstveno utvrdena informacija nema veze sa homoseksualnoscu, ali je zgodna ilustracija) da zapravo i novorođenčad masturbira...

Interesantno je da ne mnogo njih, ali ipak neki muskarci pogotovo, shvate da su gej tek oko 30-te + ... Vise o tome drugi put.

[b]Obitelj[/b]
Znam obitelji koje ne veže krvno srodstvo, a koje su ipak u svakom smislu riječi obitelji. Kako sam više putovao i kretao se u raznim sredinama i situacijama, znam takve obitelji odasvuda, te cini mi se sada da obitelj nije definirana krvnim srodstvom ili ulogama koje namece kultura/drustvo, vec osjecajem pripadnosti i privrzenosti. Obitelj ne prepoznaje spolove niti spolnost: to je jednostavno nebitno u kontekstu obitelji: barem u praksi.

[b]Utjecaj gej roditelja na djecu[/b]
Djeca su savrseno sretna. Imam srecu poznavati jedan predivan gej par u Zagrebu (decki, 40-ih god., zajedno 15 godina) koji imaju sina (sa jednom njihovom prijateljicom lezbijkom). Sin im sad ima 8 godina i ide u drugi razred, zivi kod oceva, te sasvim normalno napreduje, i po svemu sudeci je hetero!!! :D ). Zna da su mu roditelji gej, te razumije da to nije uobicajeno, te da (radi vlastite sigurnosti) o tome da ne prica uokolo izvan obiteljskog i prijateljskog kruga. No, isto tako on to sasvim dobro prihvaca kao jednu obiteljsku situaciju, a druzi se sa hetero prijateljima njegovih oceva i njihovom djecom prirodno i sasvim gay-wise otvoreno.

Koga zanima, u ISKORAK-u ce vas uputiti i na konkretna istrazivanja u svezi gej roditelja koja odgajaju (hetero?) djecu! :D (http://www.iskorak.org)

Naravno, u SAD-u ima takvih obitelji mnogo vise, a imao sam i prilike upoznati neke dok sam bio tako 1996-98. Za vise info o tome surfajte webom trazeci americke gej organizacije (npr. "PFLAG: Parents, friends and relatives of lesbians and gays", jedna od najrazvijenih organizacija u SAD-u za prijatelje, roditelje i rodbinu gaj ljudi SAD-a).

Na temu obitelji i odrastanja u obitelji kao gej takoder preporucam knjigu "Vise od prihvacanja" (Beyond Acceptance), prevedena na hrvatski, a koja se moze kupiti npr. u knjiznici kod SC-a (i gdjegdje drugdje), ili posuditi u Centru za mirovne studije, pa vjerojatno i u ISKORAK-u (http://www.iskorak.org)...

Ta knjiga zapravo razbija i neke predrasude o religiji i prirodnosti citave stvari.

Svakako religija je opcenito divna, jer daje opciju duhovnosti i objasnjavanja onoga sto je izvan dosega "ratio" danasnjeg covjeka. No sjetimo se nekoliko stvari o njoj. Za pocetak eto linka na neke stvari o Bibliji, pa tko voli nek se zgraža: http://members.fortunecity.com/svetopismo2003/.

Primjetite sto je sve zabranjeno (pogotovo u npr. Levitskom zakoniku), i što je sve čega se niste baš držali zadnjih godina! Dakle, "neka prvi baci kamen onaj koji...". Osim toga, Crkva je vec radilo nekoliko nezgodnih gresaka. Spaljivanje vjestica do unazad kojih samo stotinjak godina. Inkvizicija, "zemlja je ravna ploca i neka gori tko to ne vidi", i slicno... Dakle, Crkva nije vjerodostojna u davanju znanstvenih sudova niti ocjena "prirodnosti". Konacno, pobila je i mucila puste tisuce ljudi diljem svijeta, radi vlastite gluposti zapravo, a sve to "jer je tako pisalo u Bibliji". Ocito, barem meni, Biblija je podlozna vrlo oprecnim interpretacijama, kad ju jedno stoljece mozes malo interpretirati da se ljude moze ubijati iz nekog razloga, pa nakon toga male ne, pa onda tko zna.

Sto ne znaci da krscanstvo nema i svojih svjetlih trenutaka (Caritas, quakers, i slicno). Neki divni ljudi... :)

Inace, postoje i druge religije, te nisu sve (u svim svojim sastavnicama) sasvim ili uopce antagonisticne prema homoseksualnosti. Surfajte... Pitajte u ISKORAKU-u ili LORI da Vas upute. Nedavno su poslali link na neku stranicu o tom pitanju na interne liste...

[b]Kultura, tradicija, promijene?[/b]
Osim toga, krscanski svecenici takoder su i gej (vidi vijesti, cini mi se od prije koji dan, valjda na ww.gay.hr), a i provode gej vjencanja (unatoc preporukama iz Vatikana i od gdjekud).

Kao primjer, moji "host family" na moj zahtijev u SAD-u (mjesto Las Vegas, no u New Mexico, ne u Nevadi :) ), bili su gej-vjencani u lokalnoj rimo-katolickoj crkvi. Svecenih je inace hispanik, kao i ukupna kultura toga kraja. Oni su naime u zadnjih 50 godina u potpuno reformirali svoju kulturu, zadrzali rimo-katolicizam, a ipak neka rijesenja imaju prilicno drugacija.

Stovise, u tom gradicu Toni (muz od Adriana) bio je izrabran 1998. i za gradonacelnika, iako je otvoreno gej i jos vjencan u lokalnoj crkvi... Provjerite na Internetu! :) Potrazite highlands, Montezuma, Las Vegas NM i slicno kao keywords.


[b]Paradiranje ili ne?[/b]
Za one koji imalo sumnjaju, "paradiranje" Zagrebom uopce nije zabavno. Bio sam na prvom prideu, i nemali broj ljudi je "nastradao", dok pritom policija i nije (nakon pridea) napravila previse. Osim toga, do samo desetak godina policija bi i pucala na gej ljude, ako bi se slucajno drzali za ruke, primjerice... Da, toga ima! :)

Totalna glupost onih koji su napadali "povorku" prije, za vrijeme i nakon pridea, uglavnom (!!!) su napadali hetero ljude (aktiviste), te ih uopce nisu mogli razluciti od gej ljudi (osim onih istaknutih, jasno). Tako, jutro prije je (prosle godine) nastradao hetero voditelj (pa je preuzela Kesicka), nakon toga su premlatili neke novinare, koji su samo izvjestavali... Kad razmislim, to je sasvim "prirodno": konačno, dogada se na gotovo svakoj utakmici u zadnje vrijeme. Mozda se gej ljudi ne bi trebali niti žaliti previse! :lol: Zapravo, još dobro i prolaze!

"Paradiranje", iako tocnije "pride" se radi iz tri razloga: (1) to je VRLO EFIKASAN oblik javnog pritiska (oni koji se bave NVO-ima, znat ce o cemu pricam: vise informacija se moze dobiti u Zenskoj infoteci, gdje se moze kupiti i nesto strucne literature o medijima, lobiranju i slicno, to je u Varsavskoj ulici, nedavno su objavile i neko novo izdanje); (2) dize svijest o prisutnosti gej populacije u ukupnom pucanstvu (uglavnom hetero); te (3) ima pozitivan ucinak na "coming out" ili po hrvatskom "iskorak" i samopouzdanjje kod gej ljudi!

Dakle, paradiranje ulicama koliko god bilo neugodno i homofobima i onima kojima se to "jednostavno ne svida", ali i samim homoseksualcima/lezbijkama, to ima prilicno vaznu psiho-socijalnu i politicku ulogu u procesima koji su otpoceli.

Vise o tome mozete saznati u knjiznici Filozofskog fakulteta (psihologija), te u Centru za mirovne studije u Zagrebu, gdje se zapravo pocetkom srpnja odrzava i jedna radionica na temu "queer kulture", pa ako koga zanima moze se prijaviti da vidi o cemu se radi - narvano hetero ljudi slobodno mogu doci, štoviše. Takoder, strucne informacije (dipl. psiholozi + u tom području), mogu vam o tome dati vise info i u ISKORAK-u (www.iskorak.org) u svojem Savjetovalištu. Mislim da se trenutno provodi i nekakvo istrazivanje na Filozofskom fakultetu... Raspitajte se koga zanima...

[b]Prirodno ili ne?[/b]
Ljudi po definiciji nisu prirodni. Oblaciti se nije prirodno - zato imamo (ili neki od nas nemamo 8) ) dlaku. Nije prirodno nositi nausnice - kada sve vidjeli majmuna da je ikada napravio piercing. Nije prirodno letjeti avionom: gdje ste vidjeli letecu kravu? Bi li to bilo prirodno?

Zapravo, jedino Majka Priroda zna sto je prirodno, i oni kojima izda certifikat da mogu o tome suditi. Tko ga ima? Javite mi se, pliz! Naime, i ja imam par pitanja o prirodnosti nekih stvari... :?

Cini mi se da je "prirodnost" uglavnom stvar navike. Imam puno primjera, ali ovaj mail je ionako već predug... Nadam se da je nekoliko informacija iz prve ruke možda pomoglo u raspravi... :)

Trudio sam se biti informativan i argumentirati, koliko ovakva komunikacija dopušta. Ako imate kakvih pitanja, možda odgovorim odmah, jer nisam cesto online ovih dana! :) Uživajte!

Pozdrav,

Sasa
Poštovanje!

Dakle, eto koliko rasprave o gay ljudima, a ja tek sada stizem! Yahoooo!!! Laughing

Meni osobno bilo bi zanimljivo znati koliko (otvoreno) gej prijatelja (kojima ste stvarno prijatelji, a ne samo tamo neki ljudi za koje znate da su (mozda) gej) imate, a s kojima ste ikada ozbiljnije razgovarali o (njihovoj) homoseksualnosti opcenito ili uopce...

Za one koji nisu, mozda bi trebali s njnima porazgovarati (ako oni to zele i s vama naravno) da se maknemo iz silnog "teoretiziranja"! Smile To je dobronamjeran prijedlog! Wink

Sve u svemu, nekoliko stvari iz prve ruke.

Tko je gej i kada to saznamo?
Moji gej frendovi (99%) i ja osobno, znamo da smo gej od kad znamo za sebe, iako jasno to petogodisnjak ne moze aritkulirati kao sto mozete vi ili ja sada. A netko je dobro primjetio, da studije kazu da spolnost pocinje u vrlo ranoj dobi. Zapravo (eto, ova znanstveno utvrdena informacija nema veze sa homoseksualnoscu, ali je zgodna ilustracija) da zapravo i novorođenčad masturbira...

Interesantno je da ne mnogo njih, ali ipak neki muskarci pogotovo, shvate da su gej tek oko 30-te + ... Vise o tome drugi put.

Obitelj
Znam obitelji koje ne veže krvno srodstvo, a koje su ipak u svakom smislu riječi obitelji. Kako sam više putovao i kretao se u raznim sredinama i situacijama, znam takve obitelji odasvuda, te cini mi se sada da obitelj nije definirana krvnim srodstvom ili ulogama koje namece kultura/drustvo, vec osjecajem pripadnosti i privrzenosti. Obitelj ne prepoznaje spolove niti spolnost: to je jednostavno nebitno u kontekstu obitelji: barem u praksi.

Utjecaj gej roditelja na djecu
Djeca su savrseno sretna. Imam srecu poznavati jedan predivan gej par u Zagrebu (decki, 40-ih god., zajedno 15 godina) koji imaju sina (sa jednom njihovom prijateljicom lezbijkom). Sin im sad ima 8 godina i ide u drugi razred, zivi kod oceva, te sasvim normalno napreduje, i po svemu sudeci je hetero!!! Very Happy ). Zna da su mu roditelji gej, te razumije da to nije uobicajeno, te da (radi vlastite sigurnosti) o tome da ne prica uokolo izvan obiteljskog i prijateljskog kruga. No, isto tako on to sasvim dobro prihvaca kao jednu obiteljsku situaciju, a druzi se sa hetero prijateljima njegovih oceva i njihovom djecom prirodno i sasvim gay-wise otvoreno.

Koga zanima, u ISKORAK-u ce vas uputiti i na konkretna istrazivanja u svezi gej roditelja koja odgajaju (hetero?) djecu! Very Happy (http://www.iskorak.org)

Naravno, u SAD-u ima takvih obitelji mnogo vise, a imao sam i prilike upoznati neke dok sam bio tako 1996-98. Za vise info o tome surfajte webom trazeci americke gej organizacije (npr. "PFLAG: Parents, friends and relatives of lesbians and gays", jedna od najrazvijenih organizacija u SAD-u za prijatelje, roditelje i rodbinu gaj ljudi SAD-a).

Na temu obitelji i odrastanja u obitelji kao gej takoder preporucam knjigu "Vise od prihvacanja" (Beyond Acceptance), prevedena na hrvatski, a koja se moze kupiti npr. u knjiznici kod SC-a (i gdjegdje drugdje), ili posuditi u Centru za mirovne studije, pa vjerojatno i u ISKORAK-u (http://www.iskorak.org)...

Ta knjiga zapravo razbija i neke predrasude o religiji i prirodnosti citave stvari.

Svakako religija je opcenito divna, jer daje opciju duhovnosti i objasnjavanja onoga sto je izvan dosega "ratio" danasnjeg covjeka. No sjetimo se nekoliko stvari o njoj. Za pocetak eto linka na neke stvari o Bibliji, pa tko voli nek se zgraža: http://members.fortunecity.com/svetopismo2003/.

Primjetite sto je sve zabranjeno (pogotovo u npr. Levitskom zakoniku), i što je sve čega se niste baš držali zadnjih godina! Dakle, "neka prvi baci kamen onaj koji...". Osim toga, Crkva je vec radilo nekoliko nezgodnih gresaka. Spaljivanje vjestica do unazad kojih samo stotinjak godina. Inkvizicija, "zemlja je ravna ploca i neka gori tko to ne vidi", i slicno... Dakle, Crkva nije vjerodostojna u davanju znanstvenih sudova niti ocjena "prirodnosti". Konacno, pobila je i mucila puste tisuce ljudi diljem svijeta, radi vlastite gluposti zapravo, a sve to "jer je tako pisalo u Bibliji". Ocito, barem meni, Biblija je podlozna vrlo oprecnim interpretacijama, kad ju jedno stoljece mozes malo interpretirati da se ljude moze ubijati iz nekog razloga, pa nakon toga male ne, pa onda tko zna.

Sto ne znaci da krscanstvo nema i svojih svjetlih trenutaka (Caritas, quakers, i slicno). Neki divni ljudi... Smile

Inace, postoje i druge religije, te nisu sve (u svim svojim sastavnicama) sasvim ili uopce antagonisticne prema homoseksualnosti. Surfajte... Pitajte u ISKORAKU-u ili LORI da Vas upute. Nedavno su poslali link na neku stranicu o tom pitanju na interne liste...

Kultura, tradicija, promijene?
Osim toga, krscanski svecenici takoder su i gej (vidi vijesti, cini mi se od prije koji dan, valjda na ww.gay.hr), a i provode gej vjencanja (unatoc preporukama iz Vatikana i od gdjekud).

Kao primjer, moji "host family" na moj zahtijev u SAD-u (mjesto Las Vegas, no u New Mexico, ne u Nevadi Smile ), bili su gej-vjencani u lokalnoj rimo-katolickoj crkvi. Svecenih je inace hispanik, kao i ukupna kultura toga kraja. Oni su naime u zadnjih 50 godina u potpuno reformirali svoju kulturu, zadrzali rimo-katolicizam, a ipak neka rijesenja imaju prilicno drugacija.

Stovise, u tom gradicu Toni (muz od Adriana) bio je izrabran 1998. i za gradonacelnika, iako je otvoreno gej i jos vjencan u lokalnoj crkvi... Provjerite na Internetu! Smile Potrazite highlands, Montezuma, Las Vegas NM i slicno kao keywords.


Paradiranje ili ne?
Za one koji imalo sumnjaju, "paradiranje" Zagrebom uopce nije zabavno. Bio sam na prvom prideu, i nemali broj ljudi je "nastradao", dok pritom policija i nije (nakon pridea) napravila previse. Osim toga, do samo desetak godina policija bi i pucala na gej ljude, ako bi se slucajno drzali za ruke, primjerice... Da, toga ima! Smile

Totalna glupost onih koji su napadali "povorku" prije, za vrijeme i nakon pridea, uglavnom (!!!) su napadali hetero ljude (aktiviste), te ih uopce nisu mogli razluciti od gej ljudi (osim onih istaknutih, jasno). Tako, jutro prije je (prosle godine) nastradao hetero voditelj (pa je preuzela Kesicka), nakon toga su premlatili neke novinare, koji su samo izvjestavali... Kad razmislim, to je sasvim "prirodno": konačno, dogada se na gotovo svakoj utakmici u zadnje vrijeme. Mozda se gej ljudi ne bi trebali niti žaliti previse! Laughing Zapravo, još dobro i prolaze!

"Paradiranje", iako tocnije "pride" se radi iz tri razloga: (1) to je VRLO EFIKASAN oblik javnog pritiska (oni koji se bave NVO-ima, znat ce o cemu pricam: vise informacija se moze dobiti u Zenskoj infoteci, gdje se moze kupiti i nesto strucne literature o medijima, lobiranju i slicno, to je u Varsavskoj ulici, nedavno su objavile i neko novo izdanje); (2) dize svijest o prisutnosti gej populacije u ukupnom pucanstvu (uglavnom hetero); te (3) ima pozitivan ucinak na "coming out" ili po hrvatskom "iskorak" i samopouzdanjje kod gej ljudi!

Dakle, paradiranje ulicama koliko god bilo neugodno i homofobima i onima kojima se to "jednostavno ne svida", ali i samim homoseksualcima/lezbijkama, to ima prilicno vaznu psiho-socijalnu i politicku ulogu u procesima koji su otpoceli.

Vise o tome mozete saznati u knjiznici Filozofskog fakulteta (psihologija), te u Centru za mirovne studije u Zagrebu, gdje se zapravo pocetkom srpnja odrzava i jedna radionica na temu "queer kulture", pa ako koga zanima moze se prijaviti da vidi o cemu se radi - narvano hetero ljudi slobodno mogu doci, štoviše. Takoder, strucne informacije (dipl. psiholozi + u tom području), mogu vam o tome dati vise info i u ISKORAK-u (www.iskorak.org) u svojem Savjetovalištu. Mislim da se trenutno provodi i nekakvo istrazivanje na Filozofskom fakultetu... Raspitajte se koga zanima...

Prirodno ili ne?
Ljudi po definiciji nisu prirodni. Oblaciti se nije prirodno - zato imamo (ili neki od nas nemamo Cool ) dlaku. Nije prirodno nositi nausnice - kada sve vidjeli majmuna da je ikada napravio piercing. Nije prirodno letjeti avionom: gdje ste vidjeli letecu kravu? Bi li to bilo prirodno?

Zapravo, jedino Majka Priroda zna sto je prirodno, i oni kojima izda certifikat da mogu o tome suditi. Tko ga ima? Javite mi se, pliz! Naime, i ja imam par pitanja o prirodnosti nekih stvari... Confused

Cini mi se da je "prirodnost" uglavnom stvar navike. Imam puno primjera, ali ovaj mail je ionako već predug... Nadam se da je nekoliko informacija iz prve ruke možda pomoglo u raspravi... Smile

Trudio sam se biti informativan i argumentirati, koliko ovakva komunikacija dopušta. Ako imate kakvih pitanja, možda odgovorim odmah, jer nisam cesto online ovih dana! Smile Uživajte!

Pozdrav,

Sasa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:43 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala Sasi na iscrpnoj i zanimljivoj poruci! :D

Malo sam pogledao o onome o gay svecenicima. Kome se ne da traziti to su vjerojatno ove dvije vijesti: [url=http://www.gay.hr/portal/opsirno-833.php]1[/url], [url=http://www.gay.hr/portal/opsirno-838.php]2[/url].

Zanimljivo stivo, na koje bih ja samo dodao: treba li nam jos jedan crkveni raskol, jos jedan izvor netrpeljivosti, svadja, mozda i ratova? :(

I koliko je uopce prirodno da se ziva bica sukobljavaju, a da to nije oko hrane, zivotnog prostora i/ili partnera (najcesce zenke)? :roll:
Hvala Sasi na iscrpnoj i zanimljivoj poruci! Very Happy

Malo sam pogledao o onome o gay svecenicima. Kome se ne da traziti to su vjerojatno ove dvije vijesti: 1, 2.

Zanimljivo stivo, na koje bih ja samo dodao: treba li nam jos jedan crkveni raskol, jos jedan izvor netrpeljivosti, svadja, mozda i ratova? Sad

I koliko je uopce prirodno da se ziva bica sukobljavaju, a da to nije oko hrane, zivotnog prostora i/ili partnera (najcesce zenke)? Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:37 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Wellcome Sasa! :wink:
I ja se zahvaljujem na informacijama i nadam se da ovo nije tvoj jedini post u ovom topicu ili o ovoj temi. :D
Wellcome Sasa! Wink
I ja se zahvaljujem na informacijama i nadam se da ovo nije tvoj jedini post u ovom topicu ili o ovoj temi. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (19:16:33)
Postovi: (88)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 9:02 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam se mislila ukljucivati u raspravu, jer kad je o takvim stvarima rijec uvijek na kraju izbije svada.. Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudima smetaju osobe koje privlaci isti spol, jer (po meni) to je samo odraz zadrtosti i veoma ogranicenog nacina razmisljanja!! Iako nisam homo, imaju moju podrsku i zato puno pozdrava Sasi..
A, svi vi "zestoki protivnici" odite lijecit komplekse na nekom drugom..jer, biti homo ili ne- tako svejedno..svi smo mi ljudi, i nitko vas ne trazi da ih volite ali zar ih bas morate mrziti!?!?!?
Nisam se mislila ukljucivati u raspravu, jer kad je o takvim stvarima rijec uvijek na kraju izbije svada.. Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudima smetaju osobe koje privlaci isti spol, jer (po meni) to je samo odraz zadrtosti i veoma ogranicenog nacina razmisljanja!! Iako nisam homo, imaju moju podrsku i zato puno pozdrava Sasi..
A, svi vi "zestoki protivnici" odite lijecit komplekse na nekom drugom..jer, biti homo ili ne- tako svejedno..svi smo mi ljudi, i nitko vas ne trazi da ih volite ali zar ih bas morate mrziti!?!?!?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 10:36 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rea"]A, svi vi "zestoki protivnici" odite lijecit komplekse na nekom drugom..jer, biti homo ili ne- tako svejedno..svi smo mi ljudi, i nitko vas ne trazi da ih volite ali zar ih bas morate mrziti!?!?!?[/quote]

"tko mrzi, ne moze voljeti
tko voli, ne moze mrziti.... "

to kazem svakome tko kaze da nesto mrzi..... a onda da nesto voli...
zapravo, izjava ima smisla.... jer, ako toliko energije potrosite za nesto mrziti, sto vam onda ostaje da bi nesto drugo voljeli?

btw, mislim da je veeeelika vecina Forumasa poprilicno tolerantna :weee:
zapravo, nisam opazila niti jednog tko bi rekao da ih mrzi.... :)
rea (napisa):
A, svi vi "zestoki protivnici" odite lijecit komplekse na nekom drugom..jer, biti homo ili ne- tako svejedno..svi smo mi ljudi, i nitko vas ne trazi da ih volite ali zar ih bas morate mrziti!?!?!?


"tko mrzi, ne moze voljeti
tko voli, ne moze mrziti.... "

to kazem svakome tko kaze da nesto mrzi..... a onda da nesto voli...
zapravo, izjava ima smisla.... jer, ako toliko energije potrosite za nesto mrziti, sto vam onda ostaje da bi nesto drugo voljeli?

btw, mislim da je veeeelika vecina Forumasa poprilicno tolerantna Weeeeeee!!!!!!!!!!!
zapravo, nisam opazila niti jednog tko bi rekao da ih mrzi.... Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Laerem
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2003. (11:34:49)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:44 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="megnut inc."]gej muzika koju ne volim :P[/quote]

:shock: Muzika je bila savrsena, a ti si, dragi, uspio povrijediti moj titanski ego vise nego svi homofobi svijeta.
No, evo popis glazbe...

CD 1 - Predpride

*CD je namjenjen za pustanje od 10:30 - 11:15, kada su se ljudi trebali poceti skupljati ali do toga, zbog nedostatka ozvucenja, nije doslo.

01. The Clash - Should I Stay or Should I Go
02. Madonna - American Pie
03. All Saints - Pure Shores
04. The Cure - Friday I'm in Love
05. The Crannberies - Analise
06. Queen feat. David Bowie - Under Pressure
07. Joan Osborne - What if God was one of us
08. Garbage - Androginy
09. Eurythmics - Seventeen Again
10. U2 - Beautiful Day
11. R.E.M. - It's The End Of The World As We Know It
12. Placebo - Bitter End

CD 2 - Povorka

*CD se pustao iz kombija koji je isao iza povorke te dijelom na zrinjevcu, poslije povorke.

01. The Cure - Boys Don't Cry
02. Michael Jackson - Black & White
03. En Vogue - Free Your Mind
04. Chumbawamba - Tubthumping
05. U2- Pride(In The Name of Love)
06. George Michael - Freedom
07. Garbage - Cherry Lips
08. Madonna - American Life
09. No Doubt - Hey Baby
10. Katrina & The Waves - Walking on Sunshine
11. Elvis vs. JXL - A Little Less Conversation
12. Alpinestars - Carbon Kid
13. Joan Jett - I Love Rock n' Roll
14. Josipa Lisac - Danas Sam Luda
15. Gloria Gaynor - I Will Survive
16. Talking Heads - Road To Nowhere

CD 3 - Zrinjevac

* CD se nije uopce pustao zbog nedostatka vremena. Umjesto njega, pustao se dio CD-a iz povorke.

01. Queen - I Want to Break Free
02. Placebo - Nancy Boy
03. David Bowie - Little Wonder
04. Aerosmith - Jaded
05. Lenny Kravitz - Are You Gonna Go My Way
06. The Crannberies - Just My Imagination
07. No Doubt - Just A Girl
08. Beastie Boys - Fight For Your Right
09. Christina Aguilera - Dirrty
10. Aretha Franklin - R-E-S-P-E-C-T
11. Robbie Williams - Rock DJ
12. Meredith Brooks - Bitch
13. Texas - Summer Son
14. Pointer Sisters - I'm So Excited
15. B 52 - Love Shack
16. Guns n' Roses - Sweet Child Of Mine
17. David Bowie - Heroes

=====================================================================
A sada kritike....



[color=blue]Nekoliko recenica je maknuto jer ovdje [i]Komercijalni i drugi oglasi nevezani uz akademsku sredinu su zabranjeni.[/i] (izvadak iz [url=http://degiorgi.math.hr/forum/]Pravila ponasanja[/url])

Pogotovo piratske kompilacije CDova. :x Ako imate licencu za distribuciju svih navedenih pjesama, unaprijed se ispricavam na danoj ocjeni.[/color]
megnut inc. (napisa):
gej muzika koju ne volim Razz


Shocked Muzika je bila savrsena, a ti si, dragi, uspio povrijediti moj titanski ego vise nego svi homofobi svijeta.
No, evo popis glazbe...

CD 1 - Predpride

*CD je namjenjen za pustanje od 10:30 - 11:15, kada su se ljudi trebali poceti skupljati ali do toga, zbog nedostatka ozvucenja, nije doslo.

01. The Clash - Should I Stay or Should I Go
02. Madonna - American Pie
03. All Saints - Pure Shores
04. The Cure - Friday I'm in Love
05. The Crannberies - Analise
06. Queen feat. David Bowie - Under Pressure
07. Joan Osborne - What if God was one of us
08. Garbage - Androginy
09. Eurythmics - Seventeen Again
10. U2 - Beautiful Day
11. R.E.M. - It's The End Of The World As We Know It
12. Placebo - Bitter End

CD 2 - Povorka

*CD se pustao iz kombija koji je isao iza povorke te dijelom na zrinjevcu, poslije povorke.

01. The Cure - Boys Don't Cry
02. Michael Jackson - Black & White
03. En Vogue - Free Your Mind
04. Chumbawamba - Tubthumping
05. U2- Pride(In The Name of Love)
06. George Michael - Freedom
07. Garbage - Cherry Lips
08. Madonna - American Life
09. No Doubt - Hey Baby
10. Katrina & The Waves - Walking on Sunshine
11. Elvis vs. JXL - A Little Less Conversation
12. Alpinestars - Carbon Kid
13. Joan Jett - I Love Rock n' Roll
14. Josipa Lisac - Danas Sam Luda
15. Gloria Gaynor - I Will Survive
16. Talking Heads - Road To Nowhere

CD 3 - Zrinjevac

* CD se nije uopce pustao zbog nedostatka vremena. Umjesto njega, pustao se dio CD-a iz povorke.

01. Queen - I Want to Break Free
02. Placebo - Nancy Boy
03. David Bowie - Little Wonder
04. Aerosmith - Jaded
05. Lenny Kravitz - Are You Gonna Go My Way
06. The Crannberies - Just My Imagination
07. No Doubt - Just A Girl
08. Beastie Boys - Fight For Your Right
09. Christina Aguilera - Dirrty
10. Aretha Franklin - R-E-S-P-E-C-T
11. Robbie Williams - Rock DJ
12. Meredith Brooks - Bitch
13. Texas - Summer Son
14. Pointer Sisters - I'm So Excited
15. B 52 - Love Shack
16. Guns n' Roses - Sweet Child Of Mine
17. David Bowie - Heroes

=====================================================================
A sada kritike....



Nekoliko recenica je maknuto jer ovdje Komercijalni i drugi oglasi nevezani uz akademsku sredinu su zabranjeni. (izvadak iz Pravila ponasanja)

Pogotovo piratske kompilacije CDova. Mad Ako imate licencu za distribuciju svih navedenih pjesama, unaprijed se ispricavam na danoj ocjeni.



_________________
Bog je nas. (and he swallows)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 14:13 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote] :shock: Muzika je bila savrsena, a ti si, dragi, uspio povrijediti moj titanski ego vise nego svi homofobi svijeta.
No, evo popis glazbe...[/quote]

ma ajde, nsita osobno, ali ja s recimo ovog uzasavam:

[quote]01. The Clash - Should I Stay or Should I Go
02. Madonna - American Pie[/quote]

nakon clasha madonna??? kamo ide ovaj svijet?
uglavnom, to su onak najmainstream, najkomercijalnije stvari koje sam cuo vec xzy puta i koje vise ne mogu slusati, pogotovo ne odjednom :x
a buduci da mi je clash jedan od omiljenijih bendova, cut ga u ovakvom kontekstu mi je :(
vrijeme je da gejevi postanu pankeri 8)
Citat:
Shocked Muzika je bila savrsena, a ti si, dragi, uspio povrijediti moj titanski ego vise nego svi homofobi svijeta.
No, evo popis glazbe...


ma ajde, nsita osobno, ali ja s recimo ovog uzasavam:

Citat:
01. The Clash - Should I Stay or Should I Go
02. Madonna - American Pie


nakon clasha madonna??? kamo ide ovaj svijet?
uglavnom, to su onak najmainstream, najkomercijalnije stvari koje sam cuo vec xzy puta i koje vise ne mogu slusati, pogotovo ne odjednom Mad
a buduci da mi je clash jedan od omiljenijih bendova, cut ga u ovakvom kontekstu mi je Sad
vrijeme je da gejevi postanu pankeri Cool



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 14:30 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago mi je što si se, Saša, javio.
Eto samo ukratko: mislim da nema svrhe da nastavim dalje braniti svoj stav, to će se ionako pokazati za nekoliko godina, možda mjeseci... Kao primjer uzet ću Sodomu i Gomoru.
Što se tiče argumenata o tome što je sve neprirodno, idete iz krajnosti u krajnost. Postoje stvari koje su se pojavile u procesu industrijalizacije, postoje stvari koje su se uvele da bi se olakšao život. Oblačimo se da nam ne bude hladno, šminkamo se da budemo lijepi. Većina stvari ima svoju svrhu i značenje. Homoseksualizam se pojavio prije mnogo stoljeća (tisutljeća) i u to davno doba smatralo se nečim uzvišenim upravo i kao pedfilija. No, pravi razlog nastanka i održavanja istog nije bilo olakšati život, nego uživati! I na taj način misliti na svoj vlastiti interes. Orgijati, pretjerivati u hrani i piću, to ispovračati pa se nastaviti dalje prežderavati. I pri tome su zaboravljene osnovne moralne vrijednosti. Čovječnost je narušena. Čovjek nije više čovjek. Čovjek postaje predmet požude. Znate li da homoseksualna privlačnost može biti i nekoliko stotina puta veća od privlačnosti između muškarca i žene?
Opet je netko spomenuo grijehe Crkve. Da, Crkva je griješila - zapravo ne crkva, nego crkvenjaci. Ali razlika je u tome da Crkva priznaje taj grijeh. Pa i papa se nedavno javno ispričao zbog toga.
I nešto ću vam reći: nemojte se začuditi ako se u crkvi pojavi još više pedofilije, homoseksualizma, orgija, i svakojakih drugih grijeha. Jer Sotona je inteligentan. Napada ravno u srce. A ljudi su slabi i podliježu izazovima. Ali ne treba osuđivati, nego treba pomoći. Isto kao što i ovisnik kad mu želiš pomoći, optužujete da mu želiš loše, da mu braniš slobodu, da ne znam šta, isto tako i vi sada reagirate. Ali niste toga svjesni jer ste zavedeni.
Saša, tebe bih zamolila da se ne pozivaš na Bibliju, jer ćeš ju vjerojatno krivo protumačiti. Evo primjera: Jehovine svjedoke rijetko tko voli. Ali i oni svoje propovijedi baziraju na riječima Biblije, ali ju tumače na način koji njima odgovara. Opasan je taj tekst. Pustimo stručnjacima nek se bave proučavanjem tog teksta. Oni imaju ispred sebe i originalan zapis, i razne prijevode. A znam da je večina rečenica izgubila dubinu i značenje prijevodima na razne jezike koji nisu imali takve izraze.
Postoje razne religije i razne sekte koje su nastale upravo iz toga što nisu mogli prihvatiti i što se nisu mogli oduprijeti zemaljskim žudnjama. Zato se većina svećenika ženi. I ima djecu. Ali u našoj rimokatoličkoj crkvi to još uvijek nije dozvoljeno. Možda bi trebalo dozvoliti, ne znam. To je vrlo opširno filozofsko pitanje. Mislim da bi crkva trebala biti puno stroža po nekim pitanjima, ali čini se da se sve više liberalizira. A onaj jadan starček, papa, i dalje obilazi svijet i širi poruku mira, ljubavi, poštovanja, a nitko ga ne sluša. Zanima me sam što će biti kad on ode. Onda smo, djeco, u govn..., blago rečeno.
Eto, imam još puno toga za reći, ali nema smisla da vam kvarim dan, da vam ubijam te kratke i bezvrijedne trenutke radosti. Uživajte dok možete, jer uskoro će doći dan kada ćete shvatiti da niste bili u pravu.
Odoh ručati, želim vam blagoslovljenu nedjelju!
Pusa!
Drago mi je što si se, Saša, javio.
Eto samo ukratko: mislim da nema svrhe da nastavim dalje braniti svoj stav, to će se ionako pokazati za nekoliko godina, možda mjeseci... Kao primjer uzet ću Sodomu i Gomoru.
Što se tiče argumenata o tome što je sve neprirodno, idete iz krajnosti u krajnost. Postoje stvari koje su se pojavile u procesu industrijalizacije, postoje stvari koje su se uvele da bi se olakšao život. Oblačimo se da nam ne bude hladno, šminkamo se da budemo lijepi. Većina stvari ima svoju svrhu i značenje. Homoseksualizam se pojavio prije mnogo stoljeća (tisutljeća) i u to davno doba smatralo se nečim uzvišenim upravo i kao pedfilija. No, pravi razlog nastanka i održavanja istog nije bilo olakšati život, nego uživati! I na taj način misliti na svoj vlastiti interes. Orgijati, pretjerivati u hrani i piću, to ispovračati pa se nastaviti dalje prežderavati. I pri tome su zaboravljene osnovne moralne vrijednosti. Čovječnost je narušena. Čovjek nije više čovjek. Čovjek postaje predmet požude. Znate li da homoseksualna privlačnost može biti i nekoliko stotina puta veća od privlačnosti između muškarca i žene?
Opet je netko spomenuo grijehe Crkve. Da, Crkva je griješila - zapravo ne crkva, nego crkvenjaci. Ali razlika je u tome da Crkva priznaje taj grijeh. Pa i papa se nedavno javno ispričao zbog toga.
I nešto ću vam reći: nemojte se začuditi ako se u crkvi pojavi još više pedofilije, homoseksualizma, orgija, i svakojakih drugih grijeha. Jer Sotona je inteligentan. Napada ravno u srce. A ljudi su slabi i podliježu izazovima. Ali ne treba osuđivati, nego treba pomoći. Isto kao što i ovisnik kad mu želiš pomoći, optužujete da mu želiš loše, da mu braniš slobodu, da ne znam šta, isto tako i vi sada reagirate. Ali niste toga svjesni jer ste zavedeni.
Saša, tebe bih zamolila da se ne pozivaš na Bibliju, jer ćeš ju vjerojatno krivo protumačiti. Evo primjera: Jehovine svjedoke rijetko tko voli. Ali i oni svoje propovijedi baziraju na riječima Biblije, ali ju tumače na način koji njima odgovara. Opasan je taj tekst. Pustimo stručnjacima nek se bave proučavanjem tog teksta. Oni imaju ispred sebe i originalan zapis, i razne prijevode. A znam da je večina rečenica izgubila dubinu i značenje prijevodima na razne jezike koji nisu imali takve izraze.
Postoje razne religije i razne sekte koje su nastale upravo iz toga što nisu mogli prihvatiti i što se nisu mogli oduprijeti zemaljskim žudnjama. Zato se većina svećenika ženi. I ima djecu. Ali u našoj rimokatoličkoj crkvi to još uvijek nije dozvoljeno. Možda bi trebalo dozvoliti, ne znam. To je vrlo opširno filozofsko pitanje. Mislim da bi crkva trebala biti puno stroža po nekim pitanjima, ali čini se da se sve više liberalizira. A onaj jadan starček, papa, i dalje obilazi svijet i širi poruku mira, ljubavi, poštovanja, a nitko ga ne sluša. Zanima me sam što će biti kad on ode. Onda smo, djeco, u govn..., blago rečeno.
Eto, imam još puno toga za reći, ali nema smisla da vam kvarim dan, da vam ubijam te kratke i bezvrijedne trenutke radosti. Uživajte dok možete, jer uskoro će doći dan kada ćete shvatiti da niste bili u pravu.
Odoh ručati, želim vam blagoslovljenu nedjelju!
Pusa!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 19:29 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Kao primjer uzet ću Sodomu i Gomoru. [/quote]

genijalan primjer :lol: :lol: :lol: svi povjesnicari se slazu da je tako nesto postojalo, zar ne. a pa sta i da je? mozda ih je bog unistio (sto je meni malo sick, jer je taj bog, navodno, dobar) zato jer su pili previse pive ili neceg, a ne zato jer su se...ono... istospolno shevili.

[quote]Što se tiče argumenata o tome što je sve neprirodno, idete iz krajnosti u krajnost.[/quote]

a sodoma i gomora su vrlo prosjecni i direktni primjeri.

[quote]šminkamo se da budemo lijepi. [/quote]

ali to nije prirodno i basta. prije par godina su djevojke koje su se sminkale u skoli nazivali - kurvama (molim bez cenzure, to je bilo doslovno tako i shvacam da je to neprimjerena rijec, ali u svrhu opisa stanja mislim da je opravdano). s argumentima slicnim tvojima - da je to dekadentno i da se to ne bi trebalo.

[quote]Homoseksualizam se pojavio prije mnogo stoljeća (tisutljeća) i u to davno doba smatralo se nečim uzvišenim upravo i kao pedfilija.[/quote]

a) kako znas da se to [i]pojavilo[/i], a da nije [i]oduvijek postojalo[/i]? imas neki dokaz ili sta?
b) buduci da vjerujem da o muskoj ljubavi u antici ne znas gotovo nista, ne uzimam to za ozbiljno. preporucena literatura: platon - gozba.

[quote]No, pravi razlog nastanka i održavanja istog nije bilo olakšati život, nego uživati![/quote]

nastanak? to sam gore napisao da mi je upitno. a uzivati je najbolje. patiti je najgore. i basta.

[quote] I pri tome su zaboravljene osnovne moralne vrijednosti.[/quote]

a poznato je da ti znas koje su to osnovne moralne vrijednosti. takodjer znas da se takve stvari mijenjaju kroz povijest, danas su popularne moralne vrijednosti, recimo, tolerancija. sto nije bio slucaj u vreijeme kad je tekstic na koji se uporno pozivas nastao.

[quote]Čovječnost je narušena. Čovjek nije više čovjek. Čovjek postaje predmet požude.[/quote]

definiraj covjek. definiraj covjecnost. citaj freuda.
covjek vise nije covjek, btw, ti je krsenje principa identiteta, osnovnog logickog aksioma vec tisucu godina u zapadnoj civilizaciji.

[quote]Znate li da homoseksualna privlačnost može biti i nekoliko stotina puta veća od privlačnosti između muškarca i žene? [/quote]

onda im je sigurno dobro kad se konacno spoje :lol: :lol: ne kuzim zasto bi to bilo lose???

[quote]Jer Sotona je inteligentan. [/quote]

ajd barem netko.

[quote]Ali niste toga svjesni jer ste zavedeni. [/quote]

pa onda nas odvedi na pravi put.

[quote]Saša, tebe bih zamolila da se ne pozivaš na Bibliju, jer ćeš ju vjerojatno krivo protumačiti. [/quote]

za razliku od tebe i tam nekog pape i njegove svite. oni imaju monopol na ispravno tumacenje, afkors.

[quote]Postoje razne religije i razne sekte koje su nastale upravo iz toga što nisu mogli prihvatiti i što se nisu mogli oduprijeti zemaljskim žudnjama. [/quote]

zelis reci da nikad ne jedes cokoladu, ne seksas se iako nisi u braku, a kad se seksas ne koristis kontracepciju jer je seks jedino za to? molis se cijeli dan bogu, na korizmu malo sto jedes... daj molim te.


[quote]Zato se većina svećenika ženi. I ima djecu. Ali u našoj rimokatoličkoj crkvi to još uvijek nije dozvoljeno. Možda bi trebalo dozvoliti, ne znam. [/quote]

i nije na tebi da kazes nego vec spomenutom cikici papi i njegovim kompama. btw, rimokatolicka crkva nije "nasa" neg eventualno tvoja. meni ide lagano na zivce, recimo.

itd.

malo vise ljubavi, ivancice. i prije braka i za vrijeme i poslije i bez kondoma i s njima. to je mislim osnovno.
Citat:
Kao primjer uzet ću Sodomu i Gomoru.


genijalan primjer Laughing Laughing Laughing svi povjesnicari se slazu da je tako nesto postojalo, zar ne. a pa sta i da je? mozda ih je bog unistio (sto je meni malo sick, jer je taj bog, navodno, dobar) zato jer su pili previse pive ili neceg, a ne zato jer su se...ono... istospolno shevili.

Citat:
Što se tiče argumenata o tome što je sve neprirodno, idete iz krajnosti u krajnost.


a sodoma i gomora su vrlo prosjecni i direktni primjeri.

Citat:
šminkamo se da budemo lijepi.


ali to nije prirodno i basta. prije par godina su djevojke koje su se sminkale u skoli nazivali - kurvama (molim bez cenzure, to je bilo doslovno tako i shvacam da je to neprimjerena rijec, ali u svrhu opisa stanja mislim da je opravdano). s argumentima slicnim tvojima - da je to dekadentno i da se to ne bi trebalo.

Citat:
Homoseksualizam se pojavio prije mnogo stoljeća (tisutljeća) i u to davno doba smatralo se nečim uzvišenim upravo i kao pedfilija.


a) kako znas da se to pojavilo, a da nije oduvijek postojalo? imas neki dokaz ili sta?
b) buduci da vjerujem da o muskoj ljubavi u antici ne znas gotovo nista, ne uzimam to za ozbiljno. preporucena literatura: platon - gozba.

Citat:
No, pravi razlog nastanka i održavanja istog nije bilo olakšati život, nego uživati!


nastanak? to sam gore napisao da mi je upitno. a uzivati je najbolje. patiti je najgore. i basta.

Citat:
I pri tome su zaboravljene osnovne moralne vrijednosti.


a poznato je da ti znas koje su to osnovne moralne vrijednosti. takodjer znas da se takve stvari mijenjaju kroz povijest, danas su popularne moralne vrijednosti, recimo, tolerancija. sto nije bio slucaj u vreijeme kad je tekstic na koji se uporno pozivas nastao.

Citat:
Čovječnost je narušena. Čovjek nije više čovjek. Čovjek postaje predmet požude.


definiraj covjek. definiraj covjecnost. citaj freuda.
covjek vise nije covjek, btw, ti je krsenje principa identiteta, osnovnog logickog aksioma vec tisucu godina u zapadnoj civilizaciji.

Citat:
Znate li da homoseksualna privlačnost može biti i nekoliko stotina puta veća od privlačnosti između muškarca i žene?


onda im je sigurno dobro kad se konacno spoje Laughing Laughing ne kuzim zasto bi to bilo lose???

Citat:
Jer Sotona je inteligentan.


ajd barem netko.

Citat:
Ali niste toga svjesni jer ste zavedeni.


pa onda nas odvedi na pravi put.

Citat:
Saša, tebe bih zamolila da se ne pozivaš na Bibliju, jer ćeš ju vjerojatno krivo protumačiti.


za razliku od tebe i tam nekog pape i njegove svite. oni imaju monopol na ispravno tumacenje, afkors.

Citat:
Postoje razne religije i razne sekte koje su nastale upravo iz toga što nisu mogli prihvatiti i što se nisu mogli oduprijeti zemaljskim žudnjama.


zelis reci da nikad ne jedes cokoladu, ne seksas se iako nisi u braku, a kad se seksas ne koristis kontracepciju jer je seks jedino za to? molis se cijeli dan bogu, na korizmu malo sto jedes... daj molim te.


Citat:
Zato se većina svećenika ženi. I ima djecu. Ali u našoj rimokatoličkoj crkvi to još uvijek nije dozvoljeno. Možda bi trebalo dozvoliti, ne znam.


i nije na tebi da kazes nego vec spomenutom cikici papi i njegovim kompama. btw, rimokatolicka crkva nije "nasa" neg eventualno tvoja. meni ide lagano na zivce, recimo.

itd.

malo vise ljubavi, ivancice. i prije braka i za vrijeme i poslije i bez kondoma i s njima. to je mislim osnovno.



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:52 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Oblačimo se da nam ne bude hladno, šminkamo se da budemo lijepi. Većina stvari ima svoju svrhu i značenje. Homoseksualizam se pojavio prije mnogo stoljeća (tisutljeća) i u to davno doba smatralo se nečim uzvišenim upravo i kao pedfilija. No, pravi razlog nastanka i održavanja istog nije bilo olakšati život, nego uživati! I na taj način misliti na svoj vlastiti interes.[/quote]

Kao, na primjer, sminkanje koje [b]straaaašno[/b] olaksava zivot... :P

[quote="Ivančica"]Opet je netko spomenuo grijehe Crkve. Da, Crkva je griješila - zapravo ne crkva, nego crkvenjaci. Ali razlika je u tome da Crkva priznaje taj grijeh. Pa i papa se nedavno javno ispričao zbog toga.[/quote]

Davno prezvakani argument na koji cu se samo kratko osvrnuti jer nije tema topica.

Prosle godine Crkva (dakle vasa, rimokatolicka organizacija, a ne pojedinci) je sluzbeno odlucila da svoje pedofile nece izrucivati zakonu nego ce se "[i]sama za njih pobrinuti[/i]". Praxa (nekoliko poznatih slucajeva) je pokazala da to znaci "preseliti ih u drugu zupu"... :x Ne zelim nikoga vrijedjati, ali - po meni - to baca prilicnu ljagu na kajanje i isprike.

Ivancice, jesi li cula od Metallice [i]Holier Than Thou[/i]? Evo zasto pitam...

[quote="Ivančica"]Ali niste toga svjesni jer ste zavedeni.[/quote]

Svi smo mi zavedeni, samo ti nisi... :evil: Ne znam za druge, ali ovakvim izjavama vrijedjas moju inteligenciju. :evil:

Nadalje...

[quote="Ivančica"]Saša, tebe bih zamolila da se ne pozivaš na Bibliju, jer ćeš ju vjerojatno krivo protumačiti.[/quote]

Sasi negiras pravo na tumacenje Biblije... Pravo kojim se ti tako rado i tako obilato koristis... Po cemu si ti tako uzvisena da mozes interpretirati Bibliju, a istovremeno nekom drugom braniti interpretacije? :evil:

Da ne kazes da sam "vadio iz konteksta", evo i nastavka:

[quote="Ivančica"]Opasan je taj tekst. Pustimo stručnjacima nek se bave proučavanjem tog teksta. Oni imaju ispred sebe i originalan zapis, i razne prijevode. A znam da je večina rečenica izgubila dubinu i značenje prijevodima na razne jezike koji nisu imali takve izraze.[/quote]

Ponavljam: [b]ti si prva ovdje povukla citate iz Biblije i interpretirala ih[/b]. Mozda si ti "strucnjak"?

[quote="Ivančica"]Eto, imam još puno toga za reći, ali nema smisla da vam kvarim dan, da vam ubijam te kratke i bezvrijedne trenutke radosti. Uživajte dok možete, jer uskoro će doći dan kada ćete shvatiti da niste bili u pravu.
Odoh ručati, želim vam blagoslovljenu nedjelju![/quote]

Hvala ti na blagoslovljenoj nedjelji... tom bezvrjednom trenutku radosti... :evil:
Ivančica (napisa):
Oblačimo se da nam ne bude hladno, šminkamo se da budemo lijepi. Većina stvari ima svoju svrhu i značenje. Homoseksualizam se pojavio prije mnogo stoljeća (tisutljeća) i u to davno doba smatralo se nečim uzvišenim upravo i kao pedfilija. No, pravi razlog nastanka i održavanja istog nije bilo olakšati život, nego uživati! I na taj način misliti na svoj vlastiti interes.


Kao, na primjer, sminkanje koje straaaašno olaksava zivot... Razz

Ivančica (napisa):
Opet je netko spomenuo grijehe Crkve. Da, Crkva je griješila - zapravo ne crkva, nego crkvenjaci. Ali razlika je u tome da Crkva priznaje taj grijeh. Pa i papa se nedavno javno ispričao zbog toga.


Davno prezvakani argument na koji cu se samo kratko osvrnuti jer nije tema topica.

Prosle godine Crkva (dakle vasa, rimokatolicka organizacija, a ne pojedinci) je sluzbeno odlucila da svoje pedofile nece izrucivati zakonu nego ce se "sama za njih pobrinuti". Praxa (nekoliko poznatih slucajeva) je pokazala da to znaci "preseliti ih u drugu zupu"... Mad Ne zelim nikoga vrijedjati, ali - po meni - to baca prilicnu ljagu na kajanje i isprike.

Ivancice, jesi li cula od Metallice Holier Than Thou? Evo zasto pitam...

Ivančica (napisa):
Ali niste toga svjesni jer ste zavedeni.


Svi smo mi zavedeni, samo ti nisi... Evil or Very Mad Ne znam za druge, ali ovakvim izjavama vrijedjas moju inteligenciju. Evil or Very Mad

Nadalje...

Ivančica (napisa):
Saša, tebe bih zamolila da se ne pozivaš na Bibliju, jer ćeš ju vjerojatno krivo protumačiti.


Sasi negiras pravo na tumacenje Biblije... Pravo kojim se ti tako rado i tako obilato koristis... Po cemu si ti tako uzvisena da mozes interpretirati Bibliju, a istovremeno nekom drugom braniti interpretacije? Evil or Very Mad

Da ne kazes da sam "vadio iz konteksta", evo i nastavka:

Ivančica (napisa):
Opasan je taj tekst. Pustimo stručnjacima nek se bave proučavanjem tog teksta. Oni imaju ispred sebe i originalan zapis, i razne prijevode. A znam da je večina rečenica izgubila dubinu i značenje prijevodima na razne jezike koji nisu imali takve izraze.


Ponavljam: ti si prva ovdje povukla citate iz Biblije i interpretirala ih. Mozda si ti "strucnjak"?

Ivančica (napisa):
Eto, imam još puno toga za reći, ali nema smisla da vam kvarim dan, da vam ubijam te kratke i bezvrijedne trenutke radosti. Uživajte dok možete, jer uskoro će doći dan kada ćete shvatiti da niste bili u pravu.
Odoh ručati, želim vam blagoslovljenu nedjelju!


Hvala ti na blagoslovljenoj nedjelji... tom bezvrjednom trenutku radosti... Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:55 ned, 29. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="megnut inc."]
genijalan primjer :lol: :lol: :lol: svi povjesnicari se slazu da je tako nesto postojalo, zar ne. a pa sta i da je? mozda ih je bog unistio (sto je meni malo sick, jer je taj bog, navodno, dobar) zato jer su pili previse pive ili neceg, a ne zato jer su se...ono... istospolno shevili.
[/quote]
Upravo zbog toga... i ne samo istospolno nego i promiskuitetno i male dječake i ostalo što ima rupu.
[quote]
zelis reci da nikad ne jedes cokoladu, ne seksas se iako nisi u braku, a kad se seksas ne koristis kontracepciju jer je seks jedino za to? molis se cijeli dan bogu, na korizmu malo sto jedes... daj molim te.
[/quote]
Osim čokolade, kažem ti.
[quote]
btw, rimokatolicka crkva nije "nasa" neg eventualno tvoja. meni ide lagano na zivce, recimo.
[/quote]
Mislila sam "naša" u smislu: većina (tako se barem izjašnjavaju) Hrvata.

[quote]
malo vise ljubavi, ivancice. i prije braka i za vrijeme i poslije i bez kondoma i s njima. to je mislim osnovno.[/quote]
Definiraj ljubav. Čini mi se da taj pojam ne doživljavamo jednako...


Napomena: sve ovo što sam napisala o Bibliji, tj. njezino tumačenje nisu moje riječi, nego riječi velikih teologa, filozofa, riječi koje sam čula na onom mjestu gdje vi vjerojatno i ne zalazite: u crkvi. Ne uzimam si za pravo da ju ja sama tumačim, jer da ju ja tumačim ispalo bi sve i svašta - puno gore od onoga što ovdje čitam. :-)


Marko 8:38
"Doista tko se zastidi mene i mojih riječi u ovom preljubničkom i grešničkom naraštaju - njega će se stidjeti i Sin Čovječji kada dođe u slavi Oca svojega zajedno sa svetim anđelima."


Još samo sitnica: mi katolici štujemo svece ne bili izmolili njihov zagovor kod Boga jer njihova je molitva jača od naše. I nikako ih ne uspoređujemo s bogovima.
Npr. kad trebate hitno na neku operaciju, onda najčešće tražite nekog poznanika koji može povući vezu da vas što prije doktor primi. Eto, to je otprilike ista stvar.
megnut inc. (napisa):

genijalan primjer Laughing Laughing Laughing svi povjesnicari se slazu da je tako nesto postojalo, zar ne. a pa sta i da je? mozda ih je bog unistio (sto je meni malo sick, jer je taj bog, navodno, dobar) zato jer su pili previse pive ili neceg, a ne zato jer su se...ono... istospolno shevili.

Upravo zbog toga... i ne samo istospolno nego i promiskuitetno i male dječake i ostalo što ima rupu.
Citat:

zelis reci da nikad ne jedes cokoladu, ne seksas se iako nisi u braku, a kad se seksas ne koristis kontracepciju jer je seks jedino za to? molis se cijeli dan bogu, na korizmu malo sto jedes... daj molim te.

Osim čokolade, kažem ti.
Citat:

btw, rimokatolicka crkva nije "nasa" neg eventualno tvoja. meni ide lagano na zivce, recimo.

Mislila sam "naša" u smislu: većina (tako se barem izjašnjavaju) Hrvata.

Citat:

malo vise ljubavi, ivancice. i prije braka i za vrijeme i poslije i bez kondoma i s njima. to je mislim osnovno.

Definiraj ljubav. Čini mi se da taj pojam ne doživljavamo jednako...


Napomena: sve ovo što sam napisala o Bibliji, tj. njezino tumačenje nisu moje riječi, nego riječi velikih teologa, filozofa, riječi koje sam čula na onom mjestu gdje vi vjerojatno i ne zalazite: u crkvi. Ne uzimam si za pravo da ju ja sama tumačim, jer da ju ja tumačim ispalo bi sve i svašta - puno gore od onoga što ovdje čitam. Smile


Marko 8:38
"Doista tko se zastidi mene i mojih riječi u ovom preljubničkom i grešničkom naraštaju - njega će se stidjeti i Sin Čovječji kada dođe u slavi Oca svojega zajedno sa svetim anđelima."


Još samo sitnica: mi katolici štujemo svece ne bili izmolili njihov zagovor kod Boga jer njihova je molitva jača od naše. I nikako ih ne uspoređujemo s bogovima.
Npr. kad trebate hitno na neku operaciju, onda najčešće tražite nekog poznanika koji može povući vezu da vas što prije doktor primi. Eto, to je otprilike ista stvar.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:07 pon, 30. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Mislila sam "naša" u smislu: većina (tako se barem izjašnjavaju) Hrvata.[/quote]Ne, ne, ne, nisu to zakoni ili nešto, pa da većina odlučuje. Osobna stvar svakog pojedinca je što će vjerovati.
Onda lijepo reci većinska vjera [i]u Hrvata[/i], a ne [i]naša[/i] (hrvatska) jer to znači svih Hrvata, a to nije istina.

BTW, ja sam se izjasnil kao Kršćanin onda na popisu stanovništva, al to zato kaj me je ta popisivačica tak zmotano to pitala da sam ja skužil kao da me pita u kojem sam vjerskom okruženju odrastao (fakat imam bujnu maštu jelda?). I kad odjednom onda napisala Rimokatolik (to mi je mama rekla kad je otišla, kvrgu nisam ju onda mogel ispravit) i adio. I sad se Crkva poziva na to i zahtjeva pare i pare od poreza, lude zakone i ...
Ivančice, daj molim te pogledaj iskreno koliko je pravih Rimokatolika u Hrvatskoj, a koliko ih se samo tak izjašnjava [i]jer tak ispadaju pravi Hrvati[/i], [i]jer oni to jesu (makar ni približno tako ne žive)[/i] i ostalih bedastih (koja blaga riječ) razloga.
[quote="Ivančica"]Napomena: sve ovo što sam napisala o Bibliji, tj. njezino tumačenje nisu moje riječi, nego riječi velikih teologa, filozofa, riječi koje sam čula na onom mjestu gdje vi vjerojatno i ne zalazite: u crkvi. Ne uzimam si za pravo da ju ja sama tumačim, jer da ju ja tumačim ispalo bi sve i svašta - puno gore od onoga što ovdje čitam. :-)[/quote]

I kaj sad, njihova riječ je apsolutna istina? Naš ti koliko velikih umova je trvdilo da je Zemlja ravna i tome slično? Daj molim te, veliki teolozi ili ne, opet polaziš od toga da je Biblija zakon i da to kaj tam piše mora biti vodilja. Ti to slobodno vjeruj i živi tako, no nemoj to nametati drugima.

Veeeliki teolozi, veeeliki filozofi. Mislim I za Mansona možemo reć da je bio veeeliki teolog.

Yup, ne zalazim u Crkvu, ne hvala. Ja sam dobar prema svojim bližnjima i imam prijatelje koj me savjetuju i slušaju u teškim, a i dobrim trenucima, a
tam odlazit da slušam kak propovjedaju kak treba glasati, kak trebaju novce za crkvu, kak su mladi užasni griješnici jer se slobodno vole. Ma mislim, Rimokatolička Crkva (po meni) živi u srednjem vijeku i još prije (u pogledu nekih ljudskih sloboda) i broj vjernika pada (jer ljudi sve više počinju shvačati da ne žele ovak kak ti nastupaš Ivančice smatrat da su [i]nevjernici[/i] manje vrijedni i da će goriti u paklu i onda vodit ratove s njima, shvaćaju da fakat pričaju nebuloze i nameću ljudima kak treba živjeti...) i onda se ovak služe Papom kao maskotom i reklamiraju Crkvu. Mislim koliko je ljudi sad došlo na Papine mise, zato kaj je to bio Papa, a koliko zato je su došli na [i]službu Božju[/i]. I ono skandiranje. A prva zapovjed? Ma daj, Crkva se sva pretvorila u lakrdiju, sva uvučena u politiku (svuda po svijetu, ne samo tu kod nas). :blju:
[quote="Ivančica"]Marko 8:38
"Doista tko se zastidi mene i mojih riječi u ovom preljubničkom i grešničkom naraštaju - njega će se stidjeti i Sin Čovječji kada dođe u slavi Oca svojega zajedno sa svetim anđelima."[/quote]Oh, velika i hrabra fajterice za istinu. Gay people nisu Bogu mili, a? Rade užasne stvari? Pa ti pušiš, truješ svoje tijelo, neću ti sad izvlačiti citate iz Biblije kak je tijelo hram tvoj i bla, bla. I kakve još nebuloze svi mi radimo prema samom sebi. Kaj misliš da je Bogu to milo, je ....., svi bumo gorili u paklu jer se nitko ne pridržava svih [i]odredaba[/i] i [i]naputaka[/i] iz Biblije. :onfire:

[quote="Ivančica"]Još samo sitnica: mi katolici štujemo svece ne bili izmolili njihov zagovor kod Boga jer njihova je molitva jača od naše. I nikako ih ne uspoređujemo s [b]bogovima[/b].
Npr. kad trebate hitno na neku operaciju, onda najčešće tražite nekog poznanika koji može povući vezu da vas što prije doktor primi. Eto, to je otprilike ista stvar.[/quote]Kaj nije jedan Bog kod vas katolika? Daj se poslušaj Ivančice, [i]njihova molitva je jača od naše[/i], kaj njih Bog više sluša, miliji su mu, bolji su od vas (sveci kao, ono kao da su vilenjaci nekaj između Boga i Čovjeka). Pa di je tu onaj pravedan Bog koji voli sve svoje podanike istom mjerom kako uči Crkva vaša. Lakrdija, reklama crkve i skupljanje love po svetištima. Fuj! Di je nestala prava istinska vjera, a ne pretvaranje vjere u lovu. Daj pogle franjevce u hercegovini, kak su oni daleko od onoga kaj je Franjo Asiški bio. Ma daj, kaj uopće pišem o tome. Mislim vjeruj kaj oćeš i moli se kome oćeš, samo mi nemoj tupiti da si ti tj. vi katolici iznad nas ne katolika, vi ste super mi smo užaš, gorit ćemo u paklu jer vjerujemo u ljudske slobode i prakticiramo ih. Aj molim te.
Ivančica (napisa):
Mislila sam "naša" u smislu: većina (tako se barem izjašnjavaju) Hrvata.
Ne, ne, ne, nisu to zakoni ili nešto, pa da većina odlučuje. Osobna stvar svakog pojedinca je što će vjerovati.
Onda lijepo reci većinska vjera u Hrvata, a ne naša (hrvatska) jer to znači svih Hrvata, a to nije istina.

BTW, ja sam se izjasnil kao Kršćanin onda na popisu stanovništva, al to zato kaj me je ta popisivačica tak zmotano to pitala da sam ja skužil kao da me pita u kojem sam vjerskom okruženju odrastao (fakat imam bujnu maštu jelda?). I kad odjednom onda napisala Rimokatolik (to mi je mama rekla kad je otišla, kvrgu nisam ju onda mogel ispravit) i adio. I sad se Crkva poziva na to i zahtjeva pare i pare od poreza, lude zakone i ...
Ivančice, daj molim te pogledaj iskreno koliko je pravih Rimokatolika u Hrvatskoj, a koliko ih se samo tak izjašnjava jer tak ispadaju pravi Hrvati, jer oni to jesu (makar ni približno tako ne žive) i ostalih bedastih (koja blaga riječ) razloga.
Ivančica (napisa):
Napomena: sve ovo što sam napisala o Bibliji, tj. njezino tumačenje nisu moje riječi, nego riječi velikih teologa, filozofa, riječi koje sam čula na onom mjestu gdje vi vjerojatno i ne zalazite: u crkvi. Ne uzimam si za pravo da ju ja sama tumačim, jer da ju ja tumačim ispalo bi sve i svašta - puno gore od onoga što ovdje čitam. Smile


I kaj sad, njihova riječ je apsolutna istina? Naš ti koliko velikih umova je trvdilo da je Zemlja ravna i tome slično? Daj molim te, veliki teolozi ili ne, opet polaziš od toga da je Biblija zakon i da to kaj tam piše mora biti vodilja. Ti to slobodno vjeruj i živi tako, no nemoj to nametati drugima.

Veeeliki teolozi, veeeliki filozofi. Mislim I za Mansona možemo reć da je bio veeeliki teolog.

Yup, ne zalazim u Crkvu, ne hvala. Ja sam dobar prema svojim bližnjima i imam prijatelje koj me savjetuju i slušaju u teškim, a i dobrim trenucima, a
tam odlazit da slušam kak propovjedaju kak treba glasati, kak trebaju novce za crkvu, kak su mladi užasni griješnici jer se slobodno vole. Ma mislim, Rimokatolička Crkva (po meni) živi u srednjem vijeku i još prije (u pogledu nekih ljudskih sloboda) i broj vjernika pada (jer ljudi sve više počinju shvačati da ne žele ovak kak ti nastupaš Ivančice smatrat da su nevjernici manje vrijedni i da će goriti u paklu i onda vodit ratove s njima, shvaćaju da fakat pričaju nebuloze i nameću ljudima kak treba živjeti...) i onda se ovak služe Papom kao maskotom i reklamiraju Crkvu. Mislim koliko je ljudi sad došlo na Papine mise, zato kaj je to bio Papa, a koliko zato je su došli na službu Božju. I ono skandiranje. A prva zapovjed? Ma daj, Crkva se sva pretvorila u lakrdiju, sva uvučena u politiku (svuda po svijetu, ne samo tu kod nas). Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?
Ivančica (napisa):
Marko 8:38
"Doista tko se zastidi mene i mojih riječi u ovom preljubničkom i grešničkom naraštaju - njega će se stidjeti i Sin Čovječji kada dođe u slavi Oca svojega zajedno sa svetim anđelima."
Oh, velika i hrabra fajterice za istinu. Gay people nisu Bogu mili, a? Rade užasne stvari? Pa ti pušiš, truješ svoje tijelo, neću ti sad izvlačiti citate iz Biblije kak je tijelo hram tvoj i bla, bla. I kakve još nebuloze svi mi radimo prema samom sebi. Kaj misliš da je Bogu to milo, je ....., svi bumo gorili u paklu jer se nitko ne pridržava svih odredaba i naputaka iz Biblije. #Onfire

Ivančica (napisa):
Još samo sitnica: mi katolici štujemo svece ne bili izmolili njihov zagovor kod Boga jer njihova je molitva jača od naše. I nikako ih ne uspoređujemo s bogovima.
Npr. kad trebate hitno na neku operaciju, onda najčešće tražite nekog poznanika koji može povući vezu da vas što prije doktor primi. Eto, to je otprilike ista stvar.
Kaj nije jedan Bog kod vas katolika? Daj se poslušaj Ivančice, njihova molitva je jača od naše, kaj njih Bog više sluša, miliji su mu, bolji su od vas (sveci kao, ono kao da su vilenjaci nekaj između Boga i Čovjeka). Pa di je tu onaj pravedan Bog koji voli sve svoje podanike istom mjerom kako uči Crkva vaša. Lakrdija, reklama crkve i skupljanje love po svetištima. Fuj! Di je nestala prava istinska vjera, a ne pretvaranje vjere u lovu. Daj pogle franjevce u hercegovini, kak su oni daleko od onoga kaj je Franjo Asiški bio. Ma daj, kaj uopće pišem o tome. Mislim vjeruj kaj oćeš i moli se kome oćeš, samo mi nemoj tupiti da si ti tj. vi katolici iznad nas ne katolika, vi ste super mi smo užaš, gorit ćemo u paklu jer vjerujemo u ljudske slobode i prakticiramo ih. Aj molim te.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 9:51 pon, 30. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote][quote]
zelis reci da nikad ne jedes cokoladu, ne seksas se iako nisi u braku, a kad se seksas ne koristis kontracepciju jer je seks jedino za to? molis se cijeli dan bogu, na korizmu malo sto jedes... daj molim te.
[/quote]
Osim čokolade, kažem ti.[/quote]

:oops:

[quote][quote]
malo vise ljubavi, ivancice. i prije braka i za vrijeme i poslije i bez kondoma i s njima. to je mislim osnovno.[/quote]
Definiraj ljubav. Čini mi se da taj pojam ne doživljavamo jednako...[/quote]

ma nije bitno. ne znam. al to znaci, izmedju ostalog, da ak ti se neko svidja da se smijes shevit s njim. a to je jedino bitno za ovu raspravu.

[quote]Marko 8:38
"Doista tko se zastidi mene i mojih riječi u ovom preljubničkom i grešničkom naraštaju - njega će se stidjeti i Sin Čovječji kada dođe u slavi Oca svojega zajedno sa svetim anđelima."[/quote]

pod pretpostavkom da otac, sin covjecji, andjel i sl. postoji. a ne vjeruju svi u to, ha, smiju li to ivancice? i kolko ja znam o sinu covjecjem, taj nikad nije iskusio ono imanentno ljudsko, seks, naime. ne znam zasto se onda na njega poziva glede toga.

[b]a nisi odgovorila na mnoge stvari, samo nek se zna.[/b]
Citat:
Citat:

zelis reci da nikad ne jedes cokoladu, ne seksas se iako nisi u braku, a kad se seksas ne koristis kontracepciju jer je seks jedino za to? molis se cijeli dan bogu, na korizmu malo sto jedes... daj molim te.

Osim čokolade, kažem ti.


Embarassed

Citat:
Citat:

malo vise ljubavi, ivancice. i prije braka i za vrijeme i poslije i bez kondoma i s njima. to je mislim osnovno.

Definiraj ljubav. Čini mi se da taj pojam ne doživljavamo jednako...


ma nije bitno. ne znam. al to znaci, izmedju ostalog, da ak ti se neko svidja da se smijes shevit s njim. a to je jedino bitno za ovu raspravu.

Citat:
Marko 8:38
"Doista tko se zastidi mene i mojih riječi u ovom preljubničkom i grešničkom naraštaju - njega će se stidjeti i Sin Čovječji kada dođe u slavi Oca svojega zajedno sa svetim anđelima."


pod pretpostavkom da otac, sin covjecji, andjel i sl. postoji. a ne vjeruju svi u to, ha, smiju li to ivancice? i kolko ja znam o sinu covjecjem, taj nikad nije iskusio ono imanentno ljudsko, seks, naime. ne znam zasto se onda na njega poziva glede toga.

a nisi odgovorila na mnoge stvari, samo nek se zna.



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 16:31 pon, 30. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Steel, preburno braniš nekatolike za nekoga tko smatra da Bog ne postoji. Ako tvrdiš da ne postoji, kaj se onda uzrujavaš?
Ja vjerujem da postoji i ponašam se i ponašat ću se u skladu sa svojom savjesti, i pokušat ću ju iz dana u dan izgrađivati sve više i više, a ti i ostali radite po svom. Tako i onako, kada dođe kraj, saznat ćemo tko je bio u pravu. Onda možemo nastaviti raspravu.

Megnute, nisam odgovarala na većinu tvojih pitanja jer su flamerska. Nisam se htjela opet upuštati u beskonačne rasprave.

Pretpostavimo da Bog ne postoji. Onda vjerojatno niti vrag ne postoji. A onda ne postoji niti život poslije života. onda i ne postoje duhovi. A koliko je od vas zazivalo duhove?
Zašto, kad ne postoje?

osim toga nekoliko se homoseksualaca obratilo jednom svećeniku egzorcistu za pomoć i prilikom istjerivanja odnosno molitve otklinjanja, saznali su da je to neki homoseksualni demon. Nakon molitve otklinjanja više nisu bili homoseksualci.
Vjerujte ako želite.
Steel, preburno braniš nekatolike za nekoga tko smatra da Bog ne postoji. Ako tvrdiš da ne postoji, kaj se onda uzrujavaš?
Ja vjerujem da postoji i ponašam se i ponašat ću se u skladu sa svojom savjesti, i pokušat ću ju iz dana u dan izgrađivati sve više i više, a ti i ostali radite po svom. Tako i onako, kada dođe kraj, saznat ćemo tko je bio u pravu. Onda možemo nastaviti raspravu.

Megnute, nisam odgovarala na većinu tvojih pitanja jer su flamerska. Nisam se htjela opet upuštati u beskonačne rasprave.

Pretpostavimo da Bog ne postoji. Onda vjerojatno niti vrag ne postoji. A onda ne postoji niti život poslije života. onda i ne postoje duhovi. A koliko je od vas zazivalo duhove?
Zašto, kad ne postoje?

osim toga nekoliko se homoseksualaca obratilo jednom svećeniku egzorcistu za pomoć i prilikom istjerivanja odnosno molitve otklinjanja, saznali su da je to neki homoseksualni demon. Nakon molitve otklinjanja više nisu bili homoseksualci.
Vjerujte ako želite.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dudo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 04. 2003. (00:01:50)
Postovi: (37)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Saiya-jin planet

PostPostano: 17:30 pon, 30. 6. 2003    Naslov: moj je tridest i sedam Citirajte i odgovorite

[color=red]
ok. dosta.
sad ja.
[size=18]37%!!
samo!!![/size]
pa ja sam se nadao da cu imat parsto...
bezveze.
mislio sad da ce bar ona pitanja "jesam se ljubio s frajerom u usta s jezikom" ucinit svoje ali nisu.
ni fantazije... nista!
test je fakat srot.
nadjite mi neki na kojem sam ful gej!
tak da se mogu pravit vazan u kvartu. :wink:
jel moze netko gej to rijesit i postat tu kolki mu je (rezultat) cist da vidim...

danas sam jeo filanu papriku.
bila je jako fina.
morao sam to podijeliti s nekim.

inace, ja sam praud na svojih 37%, sam da se zna! bio bi i na vise, al kad ne ide , ne ide... mozda me ono pitanje jesam li herij osudilo na propast...
dobro. dosta.
:P

pies.
steel, kolki je tvoj?
:D
[/color]

ok. dosta.
sad ja.
37%!!
samo!!!

pa ja sam se nadao da cu imat parsto...
bezveze.
mislio sad da ce bar ona pitanja "jesam se ljubio s frajerom u usta s jezikom" ucinit svoje ali nisu.
ni fantazije... nista!
test je fakat srot.
nadjite mi neki na kojem sam ful gej!
tak da se mogu pravit vazan u kvartu. Wink
jel moze netko gej to rijesit i postat tu kolki mu je (rezultat) cist da vidim...

danas sam jeo filanu papriku.
bila je jako fina.
morao sam to podijeliti s nekim.

inace, ja sam praud na svojih 37%, sam da se zna! bio bi i na vise, al kad ne ide , ne ide... mozda me ono pitanje jesam li herij osudilo na propast...
dobro. dosta.
Razz

pies.
steel, kolki je tvoj?
Very Happy



_________________
chained to the pillars
a three day party
i break the walls
and kill us all
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dudo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 04. 2003. (00:01:50)
Postovi: (37)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Saiya-jin planet

PostPostano: 17:47 pon, 30. 6. 2003    Naslov: SPAS ZA NAS KOJI IMAMO MANJEG OD TRIST SEDAM!!!!! Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]osim toga nekoliko se homoseksualaca obratilo jednom svećeniku egzorcistu za pomoć i prilikom istjerivanja odnosno molitve otklinjanja, saznali su da je to neki homoseksualni demon. Nakon molitve otklinjanja više nisu bili homoseksualci.
Vjerujte ako želite.[/quote]
[color=red]
ok. fakat mi se nije sve dalo citat, al kad mi je ovo zapelo za oko (au!!!) nisam to mogo pustit....
i kad sam mislio da ja sve gotovo... ukazala si mi se ti tratincice... S TOM JEEEENO GENIJALNOM IDEJOM DA MOGU IMAT VECI (rezultat na testu) (te da se s istim mogu folirat po kvartu) , SAMO MORAM BIT OPSJEDNUT
[size=24]HOMOSEKXUALNIM DEMONOM!!!!!!!!!![/size]
[size=18]AJ UONT TU BILIV!!!![/size]
PA TO JE TAKO GENIJALNA IDEJA DA NE MOGU VJEROVAT DA SE TOGA SAM NISAM SJETIO!!!! STOVISE, MOZDA JE APGREJDAM U TO DA JA OPSJEDNEM NJEGA, cak se cini logicnije...a koja bi tek onda demoncina JA bio...
tratinica...
hvala ti na nadi i utjesi koju mi pruzas u ovako teskim vremenima...

sam da me netko ne rokne s tom molitvom otklinjanja....
pusa svima!
:*
[/color]
Ivančica (napisa):
osim toga nekoliko se homoseksualaca obratilo jednom svećeniku egzorcistu za pomoć i prilikom istjerivanja odnosno molitve otklinjanja, saznali su da je to neki homoseksualni demon. Nakon molitve otklinjanja više nisu bili homoseksualci.
Vjerujte ako želite.


ok. fakat mi se nije sve dalo citat, al kad mi je ovo zapelo za oko (au!!!) nisam to mogo pustit....
i kad sam mislio da ja sve gotovo... ukazala si mi se ti tratincice... S TOM JEEEENO GENIJALNOM IDEJOM DA MOGU IMAT VECI (rezultat na testu) (te da se s istim mogu folirat po kvartu) , SAMO MORAM BIT OPSJEDNUT
HOMOSEKXUALNIM DEMONOM!!!!!!!!!!
AJ UONT TU BILIV!!!!
PA TO JE TAKO GENIJALNA IDEJA DA NE MOGU VJEROVAT DA SE TOGA SAM NISAM SJETIO!!!! STOVISE, MOZDA JE APGREJDAM U TO DA JA OPSJEDNEM NJEGA, cak se cini logicnije...a koja bi tek onda demoncina JA bio...
tratinica...
hvala ti na nadi i utjesi koju mi pruzas u ovako teskim vremenima...

sam da me netko ne rokne s tom molitvom otklinjanja....
pusa svima!
Kiss



_________________
chained to the pillars
a three day party
i break the walls
and kill us all
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 2 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan