Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studentski prosvjed
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 15:54 ned, 4. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc"]znam da ce me ljudi ubit, al da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bave raznim studentskim pravima i nacinima kako zaobici sve moguce ispite i proci sve kolegije sa sto manje ulozenog truda...bilo bi sve to puno bolje :P[/quote]
da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bavi studentskim pravima vecina studenata ne bi polozila ni jedan jedini ispit tokom svog studentskog zivota.

[size=5](da te ja ubijem kad vec niko drugi nece.. ;[i][/i])) [/size]
goc (napisa):
znam da ce me ljudi ubit, al da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bave raznim studentskim pravima i nacinima kako zaobici sve moguce ispite i proci sve kolegije sa sto manje ulozenog truda...bilo bi sve to puno bolje Razz

da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bavi studentskim pravima vecina studenata ne bi polozila ni jedan jedini ispit tokom svog studentskog zivota.

(da te ja ubijem kad vec niko drugi nece.. ;))



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 17:32 ned, 4. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"][quote="goc"]znam da ce me ljudi ubit, al da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bave raznim studentskim pravima i nacinima kako zaobici sve moguce ispite i proci sve kolegije sa sto manje ulozenog truda...bilo bi sve to puno bolje :P[/quote]
da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bavi studentskim pravima vecina studenata ne bi polozila ni jedan jedini ispit tokom svog studentskog zivota.

[size=5](da te ja ubijem kad vec niko drugi nece.. ;[i][/i])) [/size][/quote]

|APSOLUTNO se slazem sa koryanshea-om (tuzno ali istinito)|... :pP:
koryanshea (napisa):
goc (napisa):
znam da ce me ljudi ubit, al da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bave raznim studentskim pravima i nacinima kako zaobici sve moguce ispite i proci sve kolegije sa sto manje ulozenog truda...bilo bi sve to puno bolje Razz

da se vecina studenata bavi ucenjem koliko se bavi studentskim pravima vecina studenata ne bi polozila ni jedan jedini ispit tokom svog studentskog zivota.

(da te ja ubijem kad vec niko drugi nece.. ;))


|APSOLUTNO se slazem sa koryanshea-om (tuzno ali istinito)|... Bzzzz...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2007. (12:13:18)
Postovi: (64)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 52 - 8

PostPostano: 12:58 pon, 5. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok.ok. :) potpuno sam fulao. al mislim da su neki shvatili sto sam htio rec makar ispada da sam onda ispalio totalnu glupost :D
enivejz, siguran sam da puno vise ljudi na nasem faksu ide na to da prodju ispite nego da nesto i nauce pa to opet nije dobro(ako sam ovo fulo onda mi drago da sam to fulo :P)
ok.ok. Smile potpuno sam fulao. al mislim da su neki shvatili sto sam htio rec makar ispada da sam onda ispalio totalnu glupost Very Happy
enivejz, siguran sam da puno vise ljudi na nasem faksu ide na to da prodju ispite nego da nesto i nauce pa to opet nije dobro(ako sam ovo fulo onda mi drago da sam to fulo Razz)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:04 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prenosim s jednog drugog foruma (uz korekcije tip-fellera i nekih izraza malo manje prihvatljivih ovdje ;)):

[quote="Netko"]eo, ja upravo došo doma direktno sa sastanka u ministarstvu na kojem su bili pmf-ovci, njihova pravnica i nas osmero s filozofskog. dočekali su nas vito, fuks, lukica i još jedan, a kasnije je došo i ministar himself. uglavnom, pokazali su se susretljivima, mislim da su vrata dijaloga otškrinuta. ono šta nam je ministar obećo za prvu ruku je sutrašnji rektorski nešto na kojem će primorac zahtjevati oslobađanje svih plaćanja diplomskog studija (šta uključuje nepostojanje osobnih potreba u diplomskim studijima, dakle SVIMA je plaćen displomski), da nema promjene kvota niti uvjeta upisa diplomskih tj upis diplomskih za prve 3 generacije bolonjonje je po uvjetima koji su bili kad smo upisali faks tj. nije bilo još razređenog plana upisa diplomskih tj. bezuvjetni upis. također, ogradili smo se od svih stranaka i političkih konotacija prosvjeda, a prosvjed će dosta odrediti i sutrašnji rektorski nešto jerbo ako ne prihvate ovo, onda će ministarstvo ić s nama na prosvjed pred rektorat. tak da je ministarstvo pokazalo dobru volju, posebice vito i fuks (još posebnije) koji su se pokazali vrlo zainteresiranim i susretljivim


nadalje, transparenti s ministrom i pozivanje ministra i ministarstva na odgovornost sad ne dolazi u obzir jer smo se dogovorili s ministrom za fer plej. dakle: komunikacija je otvorena, razmjenjeni su kontakti i ministarstvo nam je na raspolaganju za pravnu zaštitu i na našoj sustrani, sad se trebamo orjentirat na sveučilište, fakultete odsjeke i početi sudjelovati u stvaranju nove, bolje bolonje. sutra očekujte izvještaj rektora pa ćemo znat šta dalje, al mislim da je ovo sasvim dobar početak koji nešto malo obećaje, al još uvijek samo obećaje. IPAK: bitan je fer plej i početak suradnje koju smo KONAČNO uspjeli ostvariti. tak da ove kontakte treba njegovati i dogovarati se i tužiti ministarstvu o svemu onome što nam oni mogu pomoći, a prosvjedničku energiju usmjeriti u drugim pravcima


btw, nije bilo podilaženja i bili smo isključivi u stvarima tak da nema cici-mici, izgleda da smo im se jednostavno trebali obratiti. još jednom naglašavam da nismo još ništa konkretno riješili ali komunikacija s ministarstvom je proradila, a to je jako lijepa stvar[/quote]

:)

Ima i vijest "[url=http://www.index.hr/clanak.aspx?id=385688]Primorac ispunio zahtjeve, studenti ne odustaju od prosvjeda[/url]", sto meni djeluje pomalo neozbiljno od studenata. :?

P.S. @goc: Mozda "kad bi studenti ucili koliko po hodnicima i forumima prigovaraju..." ;)
Prenosim s jednog drugog foruma (uz korekcije tip-fellera i nekih izraza malo manje prihvatljivih ovdje Wink):

Netko (napisa):
eo, ja upravo došo doma direktno sa sastanka u ministarstvu na kojem su bili pmf-ovci, njihova pravnica i nas osmero s filozofskog. dočekali su nas vito, fuks, lukica i još jedan, a kasnije je došo i ministar himself. uglavnom, pokazali su se susretljivima, mislim da su vrata dijaloga otškrinuta. ono šta nam je ministar obećo za prvu ruku je sutrašnji rektorski nešto na kojem će primorac zahtjevati oslobađanje svih plaćanja diplomskog studija (šta uključuje nepostojanje osobnih potreba u diplomskim studijima, dakle SVIMA je plaćen displomski), da nema promjene kvota niti uvjeta upisa diplomskih tj upis diplomskih za prve 3 generacije bolonjonje je po uvjetima koji su bili kad smo upisali faks tj. nije bilo još razređenog plana upisa diplomskih tj. bezuvjetni upis. također, ogradili smo se od svih stranaka i političkih konotacija prosvjeda, a prosvjed će dosta odrediti i sutrašnji rektorski nešto jerbo ako ne prihvate ovo, onda će ministarstvo ić s nama na prosvjed pred rektorat. tak da je ministarstvo pokazalo dobru volju, posebice vito i fuks (još posebnije) koji su se pokazali vrlo zainteresiranim i susretljivim


nadalje, transparenti s ministrom i pozivanje ministra i ministarstva na odgovornost sad ne dolazi u obzir jer smo se dogovorili s ministrom za fer plej. dakle: komunikacija je otvorena, razmjenjeni su kontakti i ministarstvo nam je na raspolaganju za pravnu zaštitu i na našoj sustrani, sad se trebamo orjentirat na sveučilište, fakultete odsjeke i početi sudjelovati u stvaranju nove, bolje bolonje. sutra očekujte izvještaj rektora pa ćemo znat šta dalje, al mislim da je ovo sasvim dobar početak koji nešto malo obećaje, al još uvijek samo obećaje. IPAK: bitan je fer plej i početak suradnje koju smo KONAČNO uspjeli ostvariti. tak da ove kontakte treba njegovati i dogovarati se i tužiti ministarstvu o svemu onome što nam oni mogu pomoći, a prosvjedničku energiju usmjeriti u drugim pravcima


btw, nije bilo podilaženja i bili smo isključivi u stvarima tak da nema cici-mici, izgleda da smo im se jednostavno trebali obratiti. još jednom naglašavam da nismo još ništa konkretno riješili ali komunikacija s ministarstvom je proradila, a to je jako lijepa stvar


Smile

Ima i vijest "Primorac ispunio zahtjeve, studenti ne odustaju od prosvjeda", sto meni djeluje pomalo neozbiljno od studenata. Confused

P.S. @goc: Mozda "kad bi studenti ucili koliko po hodnicima i forumima prigovaraju..." Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:12 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]...sto meni djeluje pomalo neozbiljno od studenata. :?[/quote]

Meni ovakvo ponasanje Ministra i Ministarstva djeluje krajnje neozbiljno. O kvotama i skolarinama odlucuje Senat Sveucilista. Misljenje Ministra je pritom bitno isto kao sto je bitno misljenje sveucilista prilikom donosenje drzavnog proracuna.

Naravno, cijeli prosvjed je takodjer neozbiljan, s nejasno i/ili lose formuliranim zahtjevima i organiziran samo zato sto je Ministar popustio srednjoskolcima zbog prosvjeda. Razlika je u tome sto su srednjoskolci imali jasne i dobro argumentirane zahtjeve.

Evo vam samo jedan detalj.

[quote="Netko"]nema promjene kvota niti uvjeta upisa diplomskih tj upis diplomskih za prve 3 generacije bolonjonje je po uvjetima koji su bili kad smo upisali faks tj. nije bilo još razređenog plana upisa diplomskih tj. bezuvjetni upis.[/quote]

Ovo vam stoji na [url=http://www.math.hr/Default.aspx?sec=297]webu PMF-MO[/url] od prije nego sto smo upisali prvu generaciju bolonjaca na preddiplomske:

[quote][b]Uvjeti upisa na studij[/b]

Uvjeti za upis na Diplomski sveučilišni studij teorijske matematike su završen odgovarajući preddiplomski sveučilišni studij, s najmanje 180 ECTS bodova, koji omogućava stjecanje odgovarajućih matematičkih kompetencija potrebnih za praćenje ovog diplomskog studija (za detalje pogledati točku 2.7.), te zadovoljeni uvjeti razredbenog postupka za upis novih studenata.
Matematičke kompetencije kandidata vrednovat će se uvidom u plan i program završenog preddiplomskog studija. Razredbeni postupak sastoji se od vrednovanja uspjeha na preddiplomskom studiju i posebnih aktivnosti kandidata (objavljeni znanstveni ili stručni radovi, sudjelovanje na studentskim natjecanjima iz matematike, fizike ili računarstva, status demonstratora iz nekog od predmeta na preddiplomskom studiju, priprema i mentorstvo učenicima osnovnih i srednjih škola na natjecanjima iz matematike, fizike ili informatike, završen još jedan preddiplomski studij, dvije pisane preporuke nastavnika na preddiplomskom studiju i sl.), na temelju čega se formira rang-lista. Upis kandidata vrši se prema redoslijedu na rang-listi, sve do popunjenja upisne kvote. Detaljan opis razredbenog postupka za upis novih studenata u prvu godinu diplomskog studija bit će oglašavan posebno za svaku akademsku godinu, i to u tiskanoj brošuri, na web stranicama PMF - Matematičkog odjela, te u dnevnom tisku. Razredbeni postupak ne predviđa test provjere znanja.[/quote]

Uvjeti upisa za sve ostale diplomske studije PMF-MO bili su vam takodjer dostupni svih ovih godina (tri godine prije njihova pokretanja).

Na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9969]prosvjedu[/url] ispred PMF-MO studenti su trazili ostavku Ministra. Sad ispred Ministarstva traze stvari koje su u nadleznosti Sveucilista. Cini mi se korisnijim upoziriti na probleme za koje jest krivo Ministarstvo, kao npr. [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10300]ovaj[/url] ili [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=11064]ovaj[/url]. Stvar je tragikomicna jer razloga za prosvjed itekako ima, kako ispred Ministarstva tako i ispred Sveucilista i fakulteta. No ovi prosvjedi ocito su sami sebi svrha (ako mogu srednjoskolci, zasto ne bismo i mi?). Folklornim prosvjedima s ispraznim zahtjevima postici ce se sasvim odgovarajuci efekt - hrpa praznih obecanja. To ministru Primorcu ocito ide.
vsego (napisa):
...sto meni djeluje pomalo neozbiljno od studenata. Confused


Meni ovakvo ponasanje Ministra i Ministarstva djeluje krajnje neozbiljno. O kvotama i skolarinama odlucuje Senat Sveucilista. Misljenje Ministra je pritom bitno isto kao sto je bitno misljenje sveucilista prilikom donosenje drzavnog proracuna.

Naravno, cijeli prosvjed je takodjer neozbiljan, s nejasno i/ili lose formuliranim zahtjevima i organiziran samo zato sto je Ministar popustio srednjoskolcima zbog prosvjeda. Razlika je u tome sto su srednjoskolci imali jasne i dobro argumentirane zahtjeve.

Evo vam samo jedan detalj.

Netko (napisa):
nema promjene kvota niti uvjeta upisa diplomskih tj upis diplomskih za prve 3 generacije bolonjonje je po uvjetima koji su bili kad smo upisali faks tj. nije bilo još razređenog plana upisa diplomskih tj. bezuvjetni upis.


Ovo vam stoji na webu PMF-MO od prije nego sto smo upisali prvu generaciju bolonjaca na preddiplomske:

Citat:
Uvjeti upisa na studij

Uvjeti za upis na Diplomski sveučilišni studij teorijske matematike su završen odgovarajući preddiplomski sveučilišni studij, s najmanje 180 ECTS bodova, koji omogućava stjecanje odgovarajućih matematičkih kompetencija potrebnih za praćenje ovog diplomskog studija (za detalje pogledati točku 2.7.), te zadovoljeni uvjeti razredbenog postupka za upis novih studenata.
Matematičke kompetencije kandidata vrednovat će se uvidom u plan i program završenog preddiplomskog studija. Razredbeni postupak sastoji se od vrednovanja uspjeha na preddiplomskom studiju i posebnih aktivnosti kandidata (objavljeni znanstveni ili stručni radovi, sudjelovanje na studentskim natjecanjima iz matematike, fizike ili računarstva, status demonstratora iz nekog od predmeta na preddiplomskom studiju, priprema i mentorstvo učenicima osnovnih i srednjih škola na natjecanjima iz matematike, fizike ili informatike, završen još jedan preddiplomski studij, dvije pisane preporuke nastavnika na preddiplomskom studiju i sl.), na temelju čega se formira rang-lista. Upis kandidata vrši se prema redoslijedu na rang-listi, sve do popunjenja upisne kvote. Detaljan opis razredbenog postupka za upis novih studenata u prvu godinu diplomskog studija bit će oglašavan posebno za svaku akademsku godinu, i to u tiskanoj brošuri, na web stranicama PMF - Matematičkog odjela, te u dnevnom tisku. Razredbeni postupak ne predviđa test provjere znanja.


Uvjeti upisa za sve ostale diplomske studije PMF-MO bili su vam takodjer dostupni svih ovih godina (tri godine prije njihova pokretanja).

Na prosvjedu ispred PMF-MO studenti su trazili ostavku Ministra. Sad ispred Ministarstva traze stvari koje su u nadleznosti Sveucilista. Cini mi se korisnijim upoziriti na probleme za koje jest krivo Ministarstvo, kao npr. ovaj ili ovaj. Stvar je tragikomicna jer razloga za prosvjed itekako ima, kako ispred Ministarstva tako i ispred Sveucilista i fakulteta. No ovi prosvjedi ocito su sami sebi svrha (ako mogu srednjoskolci, zasto ne bismo i mi?). Folklornim prosvjedima s ispraznim zahtjevima postici ce se sasvim odgovarajuci efekt - hrpa praznih obecanja. To ministru Primorcu ocito ide.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:50 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]...sto meni djeluje pomalo neozbiljno od studenata. :?[/quote]
Meni ovakvo ponasanje Ministra i Ministarstva djeluje krajnje neozbiljno. O kvotama i skolarinama odlucuje Senat Sveucilista. Misljenje Ministra je pritom bitno isto kao sto je bitno misljenje sveucilista prilikom donosenje drzavnog proracuna.[/quote]

U linkanom clanku pise da je odluke donio Rektorski zbor, sto je savrseno ok, kao i da Ministar razgovara s njima. :)

No, slazem se da su (smo?) svi skupa neozbiljni:[list][*] studenti, iz razloga koje si naveo;
[*] MZOS, jer visegodisnje projekte napusti/odgodi/izmijeni nakon sitnijih pobuna, bez ikakve volje za popravljanjem stvari (Ministar je za drzavnu maturu odmah rekao da se "u godinu dana nece nista izmijeniti");
[*] Sveuciliste, jer je u cijelu Bolonju uletjelo naglavce, pravi se da je sve divno i krasno, a onda stvari krpaju vatrogasnim mjerama, opet bez neke dugorocne vizije ili plana.[/list:u]MO je dosta zapinjao u startu, no cini mi se da smo ispeglali vecinu stvari koje su bile u nasoj nadleznosti. :D Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... :(
krcko (napisa):
vsego (napisa):
...sto meni djeluje pomalo neozbiljno od studenata. Confused

Meni ovakvo ponasanje Ministra i Ministarstva djeluje krajnje neozbiljno. O kvotama i skolarinama odlucuje Senat Sveucilista. Misljenje Ministra je pritom bitno isto kao sto je bitno misljenje sveucilista prilikom donosenje drzavnog proracuna.


U linkanom clanku pise da je odluke donio Rektorski zbor, sto je savrseno ok, kao i da Ministar razgovara s njima. Smile

No, slazem se da su (smo?) svi skupa neozbiljni:
  • studenti, iz razloga koje si naveo;
  • MZOS, jer visegodisnje projekte napusti/odgodi/izmijeni nakon sitnijih pobuna, bez ikakve volje za popravljanjem stvari (Ministar je za drzavnu maturu odmah rekao da se "u godinu dana nece nista izmijeniti");
  • Sveuciliste, jer je u cijelu Bolonju uletjelo naglavce, pravi se da je sve divno i krasno, a onda stvari krpaju vatrogasnim mjerama, opet bez neke dugorocne vizije ili plana.
MO je dosta zapinjao u startu, no cini mi se da smo ispeglali vecinu stvari koje su bile u nasoj nadleznosti. Very Happy Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 21:25 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... :([/quote]
O čemu se radi, tj. kakav je to kalendarski problem? Ako se smije znati...
vsego (napisa):
Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... Sad

O čemu se radi, tj. kakav je to kalendarski problem? Ako se smije znati...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:02 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]U linkanom clanku pise da je odluke donio Rektorski zbor, sto je savrseno ok, kao i da Ministar razgovara s njima. :)[/quote]

Ne, nije OK. Odluku o skolarinama i kvotama donosi Senat. Nije OK da rektor donosi odluke umjesto Senata (a Senat samo potvrdjuje), isto kao sto nije OK da nas dekan donosi odluke umjesto FV-a, isto kao sto nije OK da Vlada donosi odluke umjesto Sabora...

[quote="vsego"][*] MZOS, jer visegodisnje projekte napusti/odgodi/izmijeni nakon sitnijih pobuna, bez ikakve volje za popravljanjem stvari (Ministar je za drzavnu maturu odmah rekao da se "u godinu dana nece nista izmijeniti");[/quote]

Pazi, Ministar u medijima izjavljuje da je tek sada postao svjestan problema oko drzavne mature jer da su ljudi oko njega "uljepsavali istinu". Vrlo zanimljivo obzirom da mu je to bio jedan od glavnih projekata s kojim se busao u prsa prije izbora. To da s drzavnom maturom stvari ne stimaju znali su i vrapci na grani. Od fakulteta se trazilo da se ocituju o (ne)prihvacanju mature umjesto razredbenog i da savjetuju ucenicima koje predmete izabrati da bi bilo sto bolje pripremljeni za njihove studije. Ocitovanje je trebalo biti konacno i obavezujuce, i to u trenutku kad se nije znalo niti da li ce matematika biti obavezan predmet ili nece, niti na koliko razina ce se polagati. Vjerojatno je za druge predmete bilo slicno.

Ja ne mislim da je Ministar pogrijesio zato sto je odgodio maturu - to je trebao napraviti s prosvjedom ili bez njega. Pogrijesio je zato sto je projekt uvodjenja mature u stanju u kakvom jest i zato bi trebao snositi odgovornost.

[quote="vsego"]Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... :([/quote]

Mi jesmo odgovorni zato sto se politicari i "ljudi iznad nas" ponasaju tako kako se ponasaju. Bilo bi lijepo kad bi ovo "vruce proljece" sa svim tim prosvjedima bilo pocetak kraja nedodirljivosti politicara i upravljaca u Hrvatskoj. Nazalost, bojim se da ovakav studentski prosvjed nece tome pridonjeti.
vsego (napisa):
U linkanom clanku pise da je odluke donio Rektorski zbor, sto je savrseno ok, kao i da Ministar razgovara s njima. Smile


Ne, nije OK. Odluku o skolarinama i kvotama donosi Senat. Nije OK da rektor donosi odluke umjesto Senata (a Senat samo potvrdjuje), isto kao sto nije OK da nas dekan donosi odluke umjesto FV-a, isto kao sto nije OK da Vlada donosi odluke umjesto Sabora...

vsego (napisa):
[*] MZOS, jer visegodisnje projekte napusti/odgodi/izmijeni nakon sitnijih pobuna, bez ikakve volje za popravljanjem stvari (Ministar je za drzavnu maturu odmah rekao da se "u godinu dana nece nista izmijeniti");


Pazi, Ministar u medijima izjavljuje da je tek sada postao svjestan problema oko drzavne mature jer da su ljudi oko njega "uljepsavali istinu". Vrlo zanimljivo obzirom da mu je to bio jedan od glavnih projekata s kojim se busao u prsa prije izbora. To da s drzavnom maturom stvari ne stimaju znali su i vrapci na grani. Od fakulteta se trazilo da se ocituju o (ne)prihvacanju mature umjesto razredbenog i da savjetuju ucenicima koje predmete izabrati da bi bilo sto bolje pripremljeni za njihove studije. Ocitovanje je trebalo biti konacno i obavezujuce, i to u trenutku kad se nije znalo niti da li ce matematika biti obavezan predmet ili nece, niti na koliko razina ce se polagati. Vjerojatno je za druge predmete bilo slicno.

Ja ne mislim da je Ministar pogrijesio zato sto je odgodio maturu - to je trebao napraviti s prosvjedom ili bez njega. Pogrijesio je zato sto je projekt uvodjenja mature u stanju u kakvom jest i zato bi trebao snositi odgovornost.

vsego (napisa):
Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... Sad


Mi jesmo odgovorni zato sto se politicari i "ljudi iznad nas" ponasaju tako kako se ponasaju. Bilo bi lijepo kad bi ovo "vruce proljece" sa svim tim prosvjedima bilo pocetak kraja nedodirljivosti politicara i upravljaca u Hrvatskoj. Nazalost, bojim se da ovakav studentski prosvjed nece tome pridonjeti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:38 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marijap"][quote="vsego"]Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... :([/quote]
O čemu se radi, tj. kakav je to kalendarski problem? Ako se smije znati...[/quote]

Kako je Krcko lijepo negdje napisao, Senat jos nije donio kalendar za iducu godinu, pa mi ne znamo niti kad bismo trebali poceti s nastavom (iduce akademske godine). :?

@Krcko: me agrees... na zalost. :(
marijap (napisa):
vsego (napisa):
Na zalost, stvari padaju iznad nas (npr. kalendar za iducu godinu), a onda mi ispadamo neodgovorni, neozbiljni, slampavi,... Sad

O čemu se radi, tj. kakav je to kalendarski problem? Ako se smije znati...


Kako je Krcko lijepo negdje napisao, Senat jos nije donio kalendar za iducu godinu, pa mi ne znamo niti kad bismo trebali poceti s nastavom (iduce akademske godine). Confused

@Krcko: me agrees... na zalost. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 22:40 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, znači o tome odlučuje Senat pojedinačno za svaki fakultet? A tko je onda predložio promjenu datuma početka nastave?
Aha, znači o tome odlučuje Senat pojedinačno za svaki fakultet? A tko je onda predložio promjenu datuma početka nastave?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:50 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, Senat odluci za cijelo Sveuciliste. :) Neki fakulteti to ne postuju (npr. FER), no ne znam je l' to pravno u redu ili nije. :neznam:
Ne, Senat odluci za cijelo Sveuciliste. Smile Neki fakulteti to ne postuju (npr. FER), no ne znam je l' to pravno u redu ili nije. Ja to stvarno ne znam



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 22:55 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne bi rekla da je samo FER (makar njima počne najranije od svih)...odnekud mi se ostalo činiti da Ekonomiji i Filozofskom nastava počne tjedan kasnije nego nama, a da nisu u pitanju građevinski radovi na zgradi faxa i slično... hm, možda sam nešto pomiješala... Dovoljno sam zbunjena da više ne pitam :shock: Pričekat ću službenu obavijest faxa...
Ne bi rekla da je samo FER (makar njima počne najranije od svih)...odnekud mi se ostalo činiti da Ekonomiji i Filozofskom nastava počne tjedan kasnije nego nama, a da nisu u pitanju građevinski radovi na zgradi faxa i slično... hm, možda sam nešto pomiješala... Dovoljno sam zbunjena da više ne pitam Shocked Pričekat ću službenu obavijest faxa...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 1:55 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Mi jesmo odgovorni zato sto se politicari i "ljudi iznad nas" ponasaju tako kako se ponasaju. Bilo bi lijepo kad bi ovo "vruce proljece" sa svim tim prosvjedima bilo pocetak kraja nedodirljivosti politicara i upravljaca u Hrvatskoj...[/quote]
Bravo Krcko, ovo mi se sviđa. Godinama i godinama sve neka pusta obećanja... Ove nove generacije mi se baš sviđaju :D
krcko (napisa):
Mi jesmo odgovorni zato sto se politicari i "ljudi iznad nas" ponasaju tako kako se ponasaju. Bilo bi lijepo kad bi ovo "vruce proljece" sa svim tim prosvjedima bilo pocetak kraja nedodirljivosti politicara i upravljaca u Hrvatskoj...

Bravo Krcko, ovo mi se sviđa. Godinama i godinama sve neka pusta obećanja... Ove nove generacije mi se baš sviđaju Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Johnny Casino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (17:56:59)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 21 - 15
Lokacija: location, location!

PostPostano: 5:52 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Takodjer mislim da su zahtjevi kao opcenito i prosvjed promaseni, pa zato necu sudjelovati. :?
Ali buduci da ne bi to mogao tako suvislo i argumentirano obrazloziti kao sto je napravio krcko, reci cu samo da se u potpunosti slazem. :)
Takodjer mislim da su zahtjevi kao opcenito i prosvjed promaseni, pa zato necu sudjelovati. Confused
Ali buduci da ne bi to mogao tako suvislo i argumentirano obrazloziti kao sto je napravio krcko, reci cu samo da se u potpunosti slazem. Smile



_________________
Ima jedan broj, a djeljiv je sa pet
U nizu brojeva, djeljivih sa šest.
...

A to je dva, dva, dva do Žitnjaka
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 8:45 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Naravno, cijeli prosvjed je takodjer neozbiljan, s nejasno i/ili lose formuliranim zahtjevima i organiziran samo zato sto je Ministar popustio srednjoskolcima zbog prosvjeda. Razlika je u tome sto su srednjoskolci imali jasne i dobro argumentirane zahtjeve.[/quote]

a) ovaj prosvjed je idejno zamišljen puno prije ovog srednjoškolskog i koliko ja znam organizatori su ga zapravo 2 puta odgađali do sada. tako da ti ovo sa "prosvjedujemo zato što su i srednjoškolci prosvjedovali" ne stoji. na kraju je ispalo da su srednjoškolci prosvjedovali prije, ali to je slučajnost ;)

b) istina zahtjevi bi mogli biti nešto koncizniji, no ne vidim nekih ozbiljnijih propusta. ova tvoja argumentacija ti ne stoji. MO očito ima definirana pravila, ali studenti biologije (jelte ipak je ovo prosvjed studenata biologije na koji se sad nakačila još sva sila ljudi) se bune zato što to biološki odsjek nije definirao.

jedini zahtjev koji možda ima propust je:

[quote]Da se svakom studentu omogući upis u diplomski studij bez plaćanja školarine i da jedini uvjet za upis istog bude završen preddiplomski studij.[/quote]

i to samo ako ga se gleda dugoročno što mislim da nije slučaj i to su i organizatori prosvjeda iirc napominjali (tj. da to žele samo za ove generacije koje to nisu znale, a ne da su generalno protiv uvjeta za upis u diplomski). s druge strane dosta ljudi na npr. connectu je skrenulo pozornost da se nije ni trebalo očekivati da neće postojati uvjeti, no ako ništa nije definirano kako se spada, kako uopće išta očekivati :?
krcko (napisa):
Naravno, cijeli prosvjed je takodjer neozbiljan, s nejasno i/ili lose formuliranim zahtjevima i organiziran samo zato sto je Ministar popustio srednjoskolcima zbog prosvjeda. Razlika je u tome sto su srednjoskolci imali jasne i dobro argumentirane zahtjeve.


a) ovaj prosvjed je idejno zamišljen puno prije ovog srednjoškolskog i koliko ja znam organizatori su ga zapravo 2 puta odgađali do sada. tako da ti ovo sa "prosvjedujemo zato što su i srednjoškolci prosvjedovali" ne stoji. na kraju je ispalo da su srednjoškolci prosvjedovali prije, ali to je slučajnost Wink

b) istina zahtjevi bi mogli biti nešto koncizniji, no ne vidim nekih ozbiljnijih propusta. ova tvoja argumentacija ti ne stoji. MO očito ima definirana pravila, ali studenti biologije (jelte ipak je ovo prosvjed studenata biologije na koji se sad nakačila još sva sila ljudi) se bune zato što to biološki odsjek nije definirao.

jedini zahtjev koji možda ima propust je:

Citat:
Da se svakom studentu omogući upis u diplomski studij bez plaćanja školarine i da jedini uvjet za upis istog bude završen preddiplomski studij.


i to samo ako ga se gleda dugoročno što mislim da nije slučaj i to su i organizatori prosvjeda iirc napominjali (tj. da to žele samo za ove generacije koje to nisu znale, a ne da su generalno protiv uvjeta za upis u diplomski). s druge strane dosta ljudi na npr. connectu je skrenulo pozornost da se nije ni trebalo očekivati da neće postojati uvjeti, no ako ništa nije definirano kako se spada, kako uopće išta očekivati Confused



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 9:23 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se slazem sa @nemo-om...

"Kvaziproblem" je ovdje nastao jer ste vi (@krcko, @vsego itd.) taj prosvjed dozivjeli izricito kao prosvjed protiv bolonje na Matematickom odjelu, a to jednostavno nije to...

Istina je da je na Matematickom odjelu situacija takodjer veoma delikatna, prije svega aludiram na to da su studenti posve neobavijesteni i dezinformirani po pitanjima kao sto su upis na diplomski studij, studentska prava itd... ali to nije toliko problem same implementacije bologne (odredbe i uvjeti svega i svacega)... no i na njemu se itekako moze jos stosta napraviti :wink:....
Ja se slazem sa @nemo-om...

"Kvaziproblem" je ovdje nastao jer ste vi (@krcko, @vsego itd.) taj prosvjed dozivjeli izricito kao prosvjed protiv bolonje na Matematickom odjelu, a to jednostavno nije to...

Istina je da je na Matematickom odjelu situacija takodjer veoma delikatna, prije svega aludiram na to da su studenti posve neobavijesteni i dezinformirani po pitanjima kao sto su upis na diplomski studij, studentska prava itd... ali to nije toliko problem same implementacije bologne (odredbe i uvjeti svega i svacega)... no i na njemu se itekako moze jos stosta napraviti Wink....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:35 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče tih famoznih anketa, koliko sam uspjela skužiti, svi ste za to da se javno objave. I ja se slažem s time
Ali, zar nismo uvijek pisali 2 ankete? Jednu od, mislim, sveučilišta i jednu od našeg faxa. Gdje su rezultati ove druge??
Što se tiče tih famoznih anketa, koliko sam uspjela skužiti, svi ste za to da se javno objave. I ja se slažem s time
Ali, zar nismo uvijek pisali 2 ankete? Jednu od, mislim, sveučilišta i jednu od našeg faxa. Gdje su rezultati ove druge??



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:14 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]"Kvaziproblem" je ovdje nastao jer ste vi (@krcko, @vsego itd.) taj prosvjed dozivjeli izricito kao prosvjed protiv bolonje na Matematickom odjelu, a to jednostavno nije to...[/quote]

Ja sam ga dozivio kao "prosvjed zbog prosvjeda", slicno jadikovkama po Forumu iza kojih ne dodju konkretne akcije (cak niti masovnije pristupanje studenata studentskim izborima). :?

Pazi:[list][*] zvoca se o nepostivanju uvjeta, bez ikakvog objasnjenja (ili, recimo, linka za one koji zele znati vise)
Ja slucajno znam ponesto o zbivanjima na Biologiji (npr. da se uvjeti za upis trece Bolonjske godine nisu znali do trenutka kad su ti upisi vec bili poceli), ali vecina ljudi nema pojma. Dakle, prosvjeduju, ali ne znaju zasto.
[*] zvoca se protiv kriterija za upis u diplomske studije, a zanemaruje se da su to odvojeni studiji i da ce ukidanjem tih biti zakinuti bolji studenti (koji, po meni, zasluzuju biti prioritet nad losijima)
[*] zvoca se o neprepoznatljivim titulama... a kakve bi vi titule za novu organizaciju studija, ako ne nove?!
Naime, kao problem navodite "prvostupnik", a ne cinjenicu da se iz (nekih) titula ne daju iscitati studiji, nego samo fakulteti/odsjeci.
[*] zvoca se o anketama, sto je po meni jedino validno, no to i tako trazite na svakom prosvjedu (a u medjuvremenu niti ne spominjete), pa je postalo vise dio folklora.
Ako vam je do toga stalo (a vjerujem da ce vas i vecina nastavnika podrzati), onda pritisnite s tim zahtjevom i ne pustajte... kontinuirano! Ovako, ostavljate dojam da je taj zahtjev samo lijep ukras prosvjedima.
[*] zvoca se o postivanju studentskih prava, ali se ne navodi [b]koja[/b] prava (konkretno) se krse?!
Tek kad se na ovo odgovori, mozemo vidjeti je l' problem u Ministarstvu ili Sveucilistu!
[*] zvoca se o kvaliteti nastave, bez navodjenja sto zapravo hocete: da MZOS pocne zaposljavati vise asistenata (to vam ocito nije interesantno, jer se uopce ne spominje u dogovoru s MZOSom) ili sto?
I sto bi to bilo "poboljsanje odnosa profesor-student", tj. sto u tom odnosu trenutno ne valja?[/list:u]
Vidis, zato Krcko i ja tvrdimo da su zahtjevi opceniti i nedoreceni, a opaska kako vecina toga na MO (po mom misljenju) nije problem, samo je usputna u cijeloj prici. :)
Blizzard (napisa):
"Kvaziproblem" je ovdje nastao jer ste vi (@krcko, @vsego itd.) taj prosvjed dozivjeli izricito kao prosvjed protiv bolonje na Matematickom odjelu, a to jednostavno nije to...


Ja sam ga dozivio kao "prosvjed zbog prosvjeda", slicno jadikovkama po Forumu iza kojih ne dodju konkretne akcije (cak niti masovnije pristupanje studenata studentskim izborima). Confused

Pazi:
  • zvoca se o nepostivanju uvjeta, bez ikakvog objasnjenja (ili, recimo, linka za one koji zele znati vise)
    Ja slucajno znam ponesto o zbivanjima na Biologiji (npr. da se uvjeti za upis trece Bolonjske godine nisu znali do trenutka kad su ti upisi vec bili poceli), ali vecina ljudi nema pojma. Dakle, prosvjeduju, ali ne znaju zasto.
  • zvoca se protiv kriterija za upis u diplomske studije, a zanemaruje se da su to odvojeni studiji i da ce ukidanjem tih biti zakinuti bolji studenti (koji, po meni, zasluzuju biti prioritet nad losijima)
  • zvoca se o neprepoznatljivim titulama... a kakve bi vi titule za novu organizaciju studija, ako ne nove?!
    Naime, kao problem navodite "prvostupnik", a ne cinjenicu da se iz (nekih) titula ne daju iscitati studiji, nego samo fakulteti/odsjeci.
  • zvoca se o anketama, sto je po meni jedino validno, no to i tako trazite na svakom prosvjedu (a u medjuvremenu niti ne spominjete), pa je postalo vise dio folklora.
    Ako vam je do toga stalo (a vjerujem da ce vas i vecina nastavnika podrzati), onda pritisnite s tim zahtjevom i ne pustajte... kontinuirano! Ovako, ostavljate dojam da je taj zahtjev samo lijep ukras prosvjedima.
  • zvoca se o postivanju studentskih prava, ali se ne navodi koja prava (konkretno) se krse?!
    Tek kad se na ovo odgovori, mozemo vidjeti je l' problem u Ministarstvu ili Sveucilistu!
  • zvoca se o kvaliteti nastave, bez navodjenja sto zapravo hocete: da MZOS pocne zaposljavati vise asistenata (to vam ocito nije interesantno, jer se uopce ne spominje u dogovoru s MZOSom) ili sto?
    I sto bi to bilo "poboljsanje odnosa profesor-student", tj. sto u tom odnosu trenutno ne valja?

Vidis, zato Krcko i ja tvrdimo da su zahtjevi opceniti i nedoreceni, a opaska kako vecina toga na MO (po mom misljenju) nije problem, samo je usputna u cijeloj prici. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 10:19 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasto uporno zaposlenici faxa govore da je prosvjed neozbiljan???? u cemu je problem? i da se samo trazi svjeziji kruh u menzama, prosvjed je opet legitiman i nase pravo! kao sto je kory rekla, da nema prsvjeda, prestavnika i onih koji su spremni dici glas za one koji nemaju [url=http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Cohones]cohones[/url] imali bi pismene di bi dvoje od 100 studenata proslo....a sad vas ja pitam zasto bi bilo tako? da li to netko ima neki kompleks koji zeli sa drugima podijeliti ili???
zasto uporno zaposlenici faxa govore da je prosvjed neozbiljan???? u cemu je problem? i da se samo trazi svjeziji kruh u menzama, prosvjed je opet legitiman i nase pravo! kao sto je kory rekla, da nema prsvjeda, prestavnika i onih koji su spremni dici glas za one koji nemaju cohones imali bi pismene di bi dvoje od 100 studenata proslo....a sad vas ja pitam zasto bi bilo tako? da li to netko ima neki kompleks koji zeli sa drugima podijeliti ili???



_________________
10100111001


Zadnja promjena: goc9999; 10:51 sri, 7. 5. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 10:40 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Pazi:[list][*] zvoca se o nepostivanju uvjeta, bez ikakvog objasnjenja (ili, recimo, linka za one koji zele znati vise)
Ja slucajno znam ponesto o zbivanjima na Biologiji (npr. da se uvjeti za upis trece Bolonjske godine nisu znali do trenutka kad su ti upisi vec bili poceli), ali vecina ljudi nema pojma. Dakle, prosvjeduju, ali ne znaju zasto.
[*] zvoca se protiv kriterija za upis u diplomske studije, a zanemaruje se da su to odvojeni studiji i da ce ukidanjem tih biti zakinuti bolji studenti (koji, po meni, zasluzuju biti prioritet nad losijima)
[*] zvoca se o neprepoznatljivim titulama... a kakve bi vi titule za novu organizaciju studija, ako ne nove?!
Naime, kao problem navodite "prvostupnik", a ne cinjenicu da se iz (nekih) titula ne daju iscitati studiji, nego samo fakulteti/odsjeci.
[*] zvoca se o anketama, sto je po meni jedino validno, no to i tako trazite na svakom prosvjedu (a u medjuvremenu niti ne spominjete), pa je postalo vise dio folklora.
Ako vam je do toga stalo (a vjerujem da ce vas i vecina nastavnika podrzati), onda pritisnite s tim zahtjevom i ne pustajte... kontinuirano! Ovako, ostavljate dojam da je taj zahtjev samo lijep ukras prosvjedima.
[*] zvoca se o postivanju studentskih prava, ali se ne navodi [b]koja[/b] prava (konkretno) se krse?!
Tek kad se na ovo odgovori, mozemo vidjeti je l' problem u Ministarstvu ili Sveucilistu!
[*] zvoca se o kvaliteti nastave, bez navodjenja sto zapravo hocete: da MZOS pocne zaposljavati vise asistenata (to vam ocito nije interesantno, jer se uopce ne spominje u dogovoru s MZOSom) ili sto?
I sto bi to bilo "poboljsanje odnosa profesor-student", tj. sto u tom odnosu trenutno ne valja?[/list:u]
Vidis, zato Krcko i ja tvrdimo da su zahtjevi opceniti i nedoreceni, a opaska kako vecina toga na MO (po mom misljenju) nije problem, samo je usputna u cijeloj prici. :)[/quote]

Ok shvacam ja sto vi zelite reci samo to radite na, po mom misljenju, nekorektan nacin :roll: (diskreditirate same razloge njihovog prosvjeda vec u startu bez objektivnog sagledavanja situacije)....

Apsolutno se slazem da bi zahtjevi mogli biti precizniji, no ne vidim propust na koji vi ukazujete tj. svi zahtjevi i razlozi u nacelu imaju jasno definiranu poruku i jasno se vidi gdje i u vezi cega je problem...

Matematicki Odjel ima definirana pravila, kod nas je najveci problem neinformiranosti i nezainteresiranosti studenata, ali studenti biologije (ipak je ovo prije svega prosvjed studenata biologije ) se bune zato sto to kod njih nitko nije napravio :wink:...

p.s. Par puta su gore u tekstu navedene zamjenice tipa "vi", "ti" itd.... Samo zelim napomenuti da ja [b]samo[/b] prenosim informaciju koju su me neki od organizatora zamolili da prenosim kako bi svi zajedno znali o cemu se to tamo radi, uzimajuci u obzir da su nam kolege u koliko tolikoj epsilon okolini... dakle dont kill the messenger :P...
vsego (napisa):
Pazi:
  • zvoca se o nepostivanju uvjeta, bez ikakvog objasnjenja (ili, recimo, linka za one koji zele znati vise)
    Ja slucajno znam ponesto o zbivanjima na Biologiji (npr. da se uvjeti za upis trece Bolonjske godine nisu znali do trenutka kad su ti upisi vec bili poceli), ali vecina ljudi nema pojma. Dakle, prosvjeduju, ali ne znaju zasto.
  • zvoca se protiv kriterija za upis u diplomske studije, a zanemaruje se da su to odvojeni studiji i da ce ukidanjem tih biti zakinuti bolji studenti (koji, po meni, zasluzuju biti prioritet nad losijima)
  • zvoca se o neprepoznatljivim titulama... a kakve bi vi titule za novu organizaciju studija, ako ne nove?!
    Naime, kao problem navodite "prvostupnik", a ne cinjenicu da se iz (nekih) titula ne daju iscitati studiji, nego samo fakulteti/odsjeci.
  • zvoca se o anketama, sto je po meni jedino validno, no to i tako trazite na svakom prosvjedu (a u medjuvremenu niti ne spominjete), pa je postalo vise dio folklora.
    Ako vam je do toga stalo (a vjerujem da ce vas i vecina nastavnika podrzati), onda pritisnite s tim zahtjevom i ne pustajte... kontinuirano! Ovako, ostavljate dojam da je taj zahtjev samo lijep ukras prosvjedima.
  • zvoca se o postivanju studentskih prava, ali se ne navodi koja prava (konkretno) se krse?!
    Tek kad se na ovo odgovori, mozemo vidjeti je l' problem u Ministarstvu ili Sveucilistu!
  • zvoca se o kvaliteti nastave, bez navodjenja sto zapravo hocete: da MZOS pocne zaposljavati vise asistenata (to vam ocito nije interesantno, jer se uopce ne spominje u dogovoru s MZOSom) ili sto?
    I sto bi to bilo "poboljsanje odnosa profesor-student", tj. sto u tom odnosu trenutno ne valja?

Vidis, zato Krcko i ja tvrdimo da su zahtjevi opceniti i nedoreceni, a opaska kako vecina toga na MO (po mom misljenju) nije problem, samo je usputna u cijeloj prici. Smile


Ok shvacam ja sto vi zelite reci samo to radite na, po mom misljenju, nekorektan nacin Rolling Eyes (diskreditirate same razloge njihovog prosvjeda vec u startu bez objektivnog sagledavanja situacije)....

Apsolutno se slazem da bi zahtjevi mogli biti precizniji, no ne vidim propust na koji vi ukazujete tj. svi zahtjevi i razlozi u nacelu imaju jasno definiranu poruku i jasno se vidi gdje i u vezi cega je problem...

Matematicki Odjel ima definirana pravila, kod nas je najveci problem neinformiranosti i nezainteresiranosti studenata, ali studenti biologije (ipak je ovo prije svega prosvjed studenata biologije ) se bune zato sto to kod njih nitko nije napravio Wink...

p.s. Par puta su gore u tekstu navedene zamjenice tipa "vi", "ti" itd.... Samo zelim napomenuti da ja samo prenosim informaciju koju su me neki od organizatora zamolili da prenosim kako bi svi zajedno znali o cemu se to tamo radi, uzimajuci u obzir da su nam kolege u koliko tolikoj epsilon okolini... dakle dont kill the messenger Razz...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 3 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan