Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Banalna glupost
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 11:58 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Ali trebaš shvatiti da je u katoličkom smislu bit hodanja upravo priprema za brak. Ako se ne želiš oženiti, onda ti se ne isplati ovakvo hodanje, ali ako ga budeš primjenjivao i ako ti se osoba svidi (i ti njoj, naravno), sigurno ćeš se oženiti :wink:
P.S. - ma kako teško bilo, jako je lijepo, vjerujte mi![/quote]

oprosti, ali, da li se ti pridrzavas svega toga napisanog, tj, jesi li ti u tih desetak spominjanih tisuca ljudi?
tj, pridrzavas li se tog 'pravila' (da nema spolnih odnosa prije braka) kojeg propagiras?

ako ne, onda mislim da ti nisi ta koja moze nesto takvo propagirati i govoriti drugima da tako trebaju raditi

btw, mislim na ovo, kao gorespomenuto 'pravilo':
[quote="Ivančica"]a razlog je upravo u [b]predbračnim odnosima[/b] koji kao posljedicu imaju nepoštivanje osobe, ovisnost o tijelu, zanemarivanje duha osobe [/quote]
Ivančica (napisa):
Ali trebaš shvatiti da je u katoličkom smislu bit hodanja upravo priprema za brak. Ako se ne želiš oženiti, onda ti se ne isplati ovakvo hodanje, ali ako ga budeš primjenjivao i ako ti se osoba svidi (i ti njoj, naravno), sigurno ćeš se oženiti Wink
P.S. - ma kako teško bilo, jako je lijepo, vjerujte mi!


oprosti, ali, da li se ti pridrzavas svega toga napisanog, tj, jesi li ti u tih desetak spominjanih tisuca ljudi?
tj, pridrzavas li se tog 'pravila' (da nema spolnih odnosa prije braka) kojeg propagiras?

ako ne, onda mislim da ti nisi ta koja moze nesto takvo propagirati i govoriti drugima da tako trebaju raditi

btw, mislim na ovo, kao gorespomenuto 'pravilo':
Ivančica (napisa):
a razlog je upravo u predbračnim odnosima koji kao posljedicu imaju nepoštivanje osobe, ovisnost o tijelu, zanemarivanje duha osobe



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Astrea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2003. (20:33:45)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:20 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajme ljudi...ma ne mogu vjerovat! :roll:

A sad da se malo osvrnem na one teze o postivanju, ljubavi, braku i sexu: kad vec pricamo o uzorcima od po nekoliko (desetaka) tisuca primjera, vjerujem da se sigurno moze naci isto toliko onih koji su cekali do braka pa su se kasnije opet razocarali i brak je propao. Brak je zajednica dvoje ljudi koji dijele osjecaje, intimnost pa i ostale 'svjetovne' stavri. E sad, kaze Ivancica da ljudi najprije trebaju punooo pricati kako bi se razjasnilo sto svatko od njih zeli i ocekuje od buducnosti. Ali prema samoj definiciji braka jednog dana djelit ce i intimnost i kaj onda kad crkvena zvona usute i oni se nadju konacno u prilici i to isprobati, a ono razocaranje? Nece li to biti veca katastrofa nego ako probaju prije pa skuze da si ne pasu i odustanu jedno od drugog.
Mislim da je cista glupost da se cura veze uz decka duhovno nakon seksa, a on uz nju cisto fizicki...sve to uvelike ovisi od osobe do osobe....mislim da se ljudi mogu prekrasno voljeti i imati savrsen duhovni odnos, a pritom i sve to itekako upotpunjavati medju plahtama....bitno je i kako se dozivljava sex....kao akciju koja dovodi do onog super feelinga olaksanja i lebdenja nad oblacima :lol: :lol: ili kao dijeljenje svega onog sto jedno prema drugom osjecaju...

dakle, [b][i]sex ne iskljucuje ljubav, pa ne bi smjelo biti ni obratno[/i][/b]


:idea: a kaj se tice kazni, mozda bi bile novcane----eto dobrog nacina da se puni proracun :twisted: :lol:
Ajme ljudi...ma ne mogu vjerovat! Rolling Eyes

A sad da se malo osvrnem na one teze o postivanju, ljubavi, braku i sexu: kad vec pricamo o uzorcima od po nekoliko (desetaka) tisuca primjera, vjerujem da se sigurno moze naci isto toliko onih koji su cekali do braka pa su se kasnije opet razocarali i brak je propao. Brak je zajednica dvoje ljudi koji dijele osjecaje, intimnost pa i ostale 'svjetovne' stavri. E sad, kaze Ivancica da ljudi najprije trebaju punooo pricati kako bi se razjasnilo sto svatko od njih zeli i ocekuje od buducnosti. Ali prema samoj definiciji braka jednog dana djelit ce i intimnost i kaj onda kad crkvena zvona usute i oni se nadju konacno u prilici i to isprobati, a ono razocaranje? Nece li to biti veca katastrofa nego ako probaju prije pa skuze da si ne pasu i odustanu jedno od drugog.
Mislim da je cista glupost da se cura veze uz decka duhovno nakon seksa, a on uz nju cisto fizicki...sve to uvelike ovisi od osobe do osobe....mislim da se ljudi mogu prekrasno voljeti i imati savrsen duhovni odnos, a pritom i sve to itekako upotpunjavati medju plahtama....bitno je i kako se dozivljava sex....kao akciju koja dovodi do onog super feelinga olaksanja i lebdenja nad oblacima Laughing Laughing ili kao dijeljenje svega onog sto jedno prema drugom osjecaju...

dakle, sex ne iskljucuje ljubav, pa ne bi smjelo biti ni obratno


Idea a kaj se tice kazni, mozda bi bile novcane----eto dobrog nacina da se puni proracun Twisted Evil Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kamti
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2003. (22:30:39)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:21 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkblue]Koji tulavi zakon! [/color] [color=red]"Pa seks prije braka je vrlo bitan! To ti je kao kad kupuješ auto, prvo ga isprobaš, pa tek onda voziš...", Carrie Bradshaw, Sex and the City, 2003. [/color] Nije li ženska u pravu? :)
Koji tulavi zakon! "Pa seks prije braka je vrlo bitan! To ti je kao kad kupuješ auto, prvo ga isprobaš, pa tek onda voziš...", Carrie Bradshaw, Sex and the City, 2003. Nije li ženska u pravu? Smile



_________________
"A mi zbilja ne moramo ići na predavanja?", X.Y.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 20:41 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zakon je tupav! Ivancice, to sto imas takvo stajaliste o seksualnim odnosima i braku! To u potpunosti postujem! Svaka osoba ima pravo na svoje stajaliste! Ali vjeruj mi, da pocnemo u potpunosti slusat crkvu cijeli bi svijet otiso nekam! Po mom misljenju, religija i politika ne idu uopce zajedno!
Zakon je tupav! Ivancice, to sto imas takvo stajaliste o seksualnim odnosima i braku! To u potpunosti postujem! Svaka osoba ima pravo na svoje stajaliste! Ali vjeruj mi, da pocnemo u potpunosti slusat crkvu cijeli bi svijet otiso nekam! Po mom misljenju, religija i politika ne idu uopce zajedno!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 21:39 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve što sam napisala je MOJE stajalište, nastalo iz iskustva, mog ili osoba bliskih meni. Ne očekujem da ga prihvatite niti da ga razumijete.

:twisted:
I, jedna napomena: u nijednom trenutku nisam rekla da se slažem s uvođenjem takovog zakona, nego, naprotiv, rekla sam da se takve stvari ne mogu zakonom regulirati.
:evil:
Sve što sam napisala je MOJE stajalište, nastalo iz iskustva, mog ili osoba bliskih meni. Ne očekujem da ga prihvatite niti da ga razumijete.

Twisted Evil
I, jedna napomena: u nijednom trenutku nisam rekla da se slažem s uvođenjem takovog zakona, nego, naprotiv, rekla sam da se takve stvari ne mogu zakonom regulirati.
Evil or Very Mad



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
@
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 11. 2003. (10:10:33)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:32 čet, 27. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da u normalnoj vezi (ne)prakticiranje sexa nema nikakve veze sa psihičkim (ne)zapostavljanjem. Ako se netko samo pretvara da ga zanimaš, to možeš detektirati unaprijed i znogirati ga. Iz mog iskustva, dečki se mogu vezati i više nego cure i to bez obzira na sex.
Apstinencija prije braka je vjerojatno izmišljena prije par tisuća godina kako bi se spriječilo širenje spolnih bolesti, što je vjerojatno tada bilo jako potrebno. Kako se danas to može kontrolirati na druge načine, besmisao tog čina raste.
Homo sapiens možda može nešto apstraktnije razmišljati, no u suštini je on najobičniji sisavac i upravljan je nekim osnovnim instinktima (koliko god on to pokušavao negirati).
He, što me podsjeća na ovo:

[i]"Babe you and me ain't nothing but mammal
so let's do it like they do on the Discovery channel"[/i]
Mislim da u normalnoj vezi (ne)prakticiranje sexa nema nikakve veze sa psihičkim (ne)zapostavljanjem. Ako se netko samo pretvara da ga zanimaš, to možeš detektirati unaprijed i znogirati ga. Iz mog iskustva, dečki se mogu vezati i više nego cure i to bez obzira na sex.
Apstinencija prije braka je vjerojatno izmišljena prije par tisuća godina kako bi se spriječilo širenje spolnih bolesti, što je vjerojatno tada bilo jako potrebno. Kako se danas to može kontrolirati na druge načine, besmisao tog čina raste.
Homo sapiens možda može nešto apstraktnije razmišljati, no u suštini je on najobičniji sisavac i upravljan je nekim osnovnim instinktima (koliko god on to pokušavao negirati).
He, što me podsjeća na ovo:

"Babe you and me ain't nothing but mammal
so let's do it like they do on the Discovery channel"


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 12:01 čet, 27. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo meni nije opce cudno sto crkva to predlaze. Mislim da svaka skupina gradana ima pravo predlagati zakone. A svi znamo kakvi su stavovi crkve o izvanbracnoj konzumaciji. A onda i ne mislim da je cudno da se onda u Saboru ili na nekom saborkom odboru o tome raspravlja. Zasto se ne bi raspravljalo o prijedlozima gradana? To je njihov posao. Crkvi taj zakon ima smisla, mada meni nema. Mozda cemo i mi jednog dana htjeti predloziti nesto sto ce se nekom drugom ciniti bizarno.

Nakon te rasprave trebali bi odbaciti taj prijedlog. Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.
Zapravo meni nije opce cudno sto crkva to predlaze. Mislim da svaka skupina gradana ima pravo predlagati zakone. A svi znamo kakvi su stavovi crkve o izvanbracnoj konzumaciji. A onda i ne mislim da je cudno da se onda u Saboru ili na nekom saborkom odboru o tome raspravlja. Zasto se ne bi raspravljalo o prijedlozima gradana? To je njihov posao. Crkvi taj zakon ima smisla, mada meni nema. Mozda cemo i mi jednog dana htjeti predloziti nesto sto ce se nekom drugom ciniti bizarno.

Nakon te rasprave trebali bi odbaciti taj prijedlog. Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:02 čet, 27. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.[/quote]

Mislim da bi se Sabor trebao baviti vaznijim problemima od prijedloga jednog opskurnog zakona koji nije u skladu s Ustavom... :roll:

[quote="@"]Apstinencija prije braka je vjerojatno izmišljena prije par tisuća godina kako bi se spriječilo širenje spolnih bolesti, što je vjerojatno tada bilo jako potrebno. Kako se danas to može kontrolirati na druge načine, besmisao tog čina raste.[/quote]

Moguce, no nisam bas uvjeren da se tada znalo dovoljno o spolnim bolestima... :?

IMO, uzrok je (bio i ostao do dana danasnjeg) nabijanje krivnje, cime onda raste vrijednost onima koji te od krivnje oslobadjaju... :roll:

Btw, ovaj citat (od BHGa) je skroz na mjestu... 8)

Mozda mi je promaklo, ali nisam vidio odgovor: da li taj prijedlog zakona postoji ili je to Monitor izmislio? :|

:shock: Cuh da je prije par mjeseci bio prijedlog zakona da se bracna nevjera zakonski kaznjava... :shock:
anamari (napisa):
Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.


Mislim da bi se Sabor trebao baviti vaznijim problemima od prijedloga jednog opskurnog zakona koji nije u skladu s Ustavom... Rolling Eyes

@ (napisa):
Apstinencija prije braka je vjerojatno izmišljena prije par tisuća godina kako bi se spriječilo širenje spolnih bolesti, što je vjerojatno tada bilo jako potrebno. Kako se danas to može kontrolirati na druge načine, besmisao tog čina raste.


Moguce, no nisam bas uvjeren da se tada znalo dovoljno o spolnim bolestima... Confused

IMO, uzrok je (bio i ostao do dana danasnjeg) nabijanje krivnje, cime onda raste vrijednost onima koji te od krivnje oslobadjaju... Rolling Eyes

Btw, ovaj citat (od BHGa) je skroz na mjestu... Cool

Mozda mi je promaklo, ali nisam vidio odgovor: da li taj prijedlog zakona postoji ili je to Monitor izmislio? Neutral

Shocked Cuh da je prije par mjeseci bio prijedlog zakona da se bracna nevjera zakonski kaznjava... Shocked



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 19:37 čet, 27. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mozda mi je promaklo, ali nisam vidio odgovor: da li taj prijedlog zakona postoji ili je to Monitor izmislio?[/quote]

Iskreno nebi znao posto nisam nigdje drugdje naletio na sluzbeni prijedlog zakona u niti jednom drugom mediju (a vjerujem da bi se to opako prokomentiralo)...

[quote="vsego"]Cuh da je prije par mjeseci bio prijedlog zakona da se bracna nevjera zakonski kaznjava... [/quote]

Da uskoro ce sve prekrsaje vezane uz bracnu zajednicu rijesavat pred streljackim vodom ako se ovako nastavi:)
vsego (napisa):
Mozda mi je promaklo, ali nisam vidio odgovor: da li taj prijedlog zakona postoji ili je to Monitor izmislio?


Iskreno nebi znao posto nisam nigdje drugdje naletio na sluzbeni prijedlog zakona u niti jednom drugom mediju (a vjerujem da bi se to opako prokomentiralo)...

vsego (napisa):
Cuh da je prije par mjeseci bio prijedlog zakona da se bracna nevjera zakonski kaznjava...


Da uskoro ce sve prekrsaje vezane uz bracnu zajednicu rijesavat pred streljackim vodom ako se ovako nastavi:)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:47 pet, 28. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Zapravo meni nije opce cudno sto crkva to predlaze. Mislim da svaka skupina gradana ima pravo predlagati zakone. A svi znamo kakvi su stavovi crkve o izvanbracnoj konzumaciji. A onda i ne mislim da je cudno da se onda u Saboru ili na nekom saborkom odboru o tome raspravlja. Zasto se ne bi raspravljalo o prijedlozima gradana? To je njihov posao. Crkvi taj zakon ima smisla, mada meni nema. Mozda cemo i mi jednog dana htjeti predloziti nesto sto ce se nekom drugom ciniti bizarno.

Nakon te rasprave trebali bi odbaciti taj prijedlog. Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.[/quote]Ja se po obicaju slazem s Anamari. 8) :D

[quote="vsego"]Mislim da bi se Sabor trebao baviti vaznijim problemima od prijedloga jednog opskurnog zakona koji nije u skladu s Ustavom... [/quote]Ja mislim da bi se trebao baviti svim problemima i prijedlozima (koji se naravno predloze/iznesu u skladu s poslovnikom i zakonom i ...), ali je problem sto bi se oni ovakvim prijedlogom puuuno previse bavili (umjesto da ga odbace za 5 min), a prave bavljenje pravim problemima samo odgađaju i zanemaruju. Zapravo, problem je da se u Saboru moze skupiti dovoljno saborskih zastupnika koji bi ovak nesto smatrali dobrim i predlozili to. :cry: Problem je da Crkva ima previše utjecaja i previše se miješa u politiku :evil: (u kojoj je ne bi smjelo biti), pa onda ovakvo nesto dobiva nezasluzeno dugo vrijeme bavljenja (a onakav zakon o zabrani rada nedeljom se cak izglasa...).
anamari (napisa):
Zapravo meni nije opce cudno sto crkva to predlaze. Mislim da svaka skupina gradana ima pravo predlagati zakone. A svi znamo kakvi su stavovi crkve o izvanbracnoj konzumaciji. A onda i ne mislim da je cudno da se onda u Saboru ili na nekom saborkom odboru o tome raspravlja. Zasto se ne bi raspravljalo o prijedlozima gradana? To je njihov posao. Crkvi taj zakon ima smisla, mada meni nema. Mozda cemo i mi jednog dana htjeti predloziti nesto sto ce se nekom drugom ciniti bizarno.

Nakon te rasprave trebali bi odbaciti taj prijedlog. Ali zasto ne respravljati o tome? Neka ljudi malo razmisljaju.
Ja se po obicaju slazem s Anamari. Cool Very Happy

vsego (napisa):
Mislim da bi se Sabor trebao baviti vaznijim problemima od prijedloga jednog opskurnog zakona koji nije u skladu s Ustavom...
Ja mislim da bi se trebao baviti svim problemima i prijedlozima (koji se naravno predloze/iznesu u skladu s poslovnikom i zakonom i ...), ali je problem sto bi se oni ovakvim prijedlogom puuuno previse bavili (umjesto da ga odbace za 5 min), a prave bavljenje pravim problemima samo odgađaju i zanemaruju. Zapravo, problem je da se u Saboru moze skupiti dovoljno saborskih zastupnika koji bi ovak nesto smatrali dobrim i predlozili to. Crying or Very sad Problem je da Crkva ima previše utjecaja i previše se miješa u politiku Evil or Very Mad (u kojoj je ne bi smjelo biti), pa onda ovakvo nesto dobiva nezasluzeno dugo vrijeme bavljenja (a onakav zakon o zabrani rada nedeljom se cak izglasa...).



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 9:19 pet, 28. 11. 2003    Naslov: Re: Banalna glupost Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]Eto malo prije surfam po netu i naletim na anketu:

[quote]
WWW-HR MONITOR
Slažete li se sa prijedlogom o zakonskoj zabrani vanbračnih spolnih odnosa?
[/quote]

Ok , neznam dal je to zbilja netko pokusao progurati ali ako je KOJI JE NJEMU ?!?[/quote]

lik pati od [color=blue]******** ********[/color]...messa thinks, pa mu je tako lose i tako je ocajan da zeli da je svima tako



[color=blue]Psy, na Forumu si dovoljno dugo da znas da je psovanje zabranjeno. Prekini s tim da ne bi imali (jos) jednog usera manje. :evil:[/color]
fly (napisa):
Eto malo prije surfam po netu i naletim na anketu:

Citat:

WWW-HR MONITOR
Slažete li se sa prijedlogom o zakonskoj zabrani vanbračnih spolnih odnosa?


Ok , neznam dal je to zbilja netko pokusao progurati ali ako je KOJI JE NJEMU ?!?


lik pati od ******** ********...messa thinks, pa mu je tako lose i tako je ocajan da zeli da je svima tako



Psy, na Forumu si dovoljno dugo da znas da je psovanje zabranjeno. Prekini s tim da ne bi imali (jos) jednog usera manje. Evil or Very Mad



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 10:57 pet, 28. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Psy"]lik pati od [color=blue]******** ********[/color]...messa thinks, pa mu je tako lose i tako je ocajan da zeli da je svima tako[/quote]

Ajde necemo se bash tako izrazavat , bolje reci "ocigledno netko nije dugo dobio" :twisted: :twisted:



[color=blue]Fly, na Forumu si dovoljno dugo da znas da je quotanje zabranjenih ispada (poput Psyjevog psovanja) zabranjeno. Buduce komenatre ostavi Adminima i modovima. :evil:[/color]
Psy (napisa):
lik pati od ******** ********...messa thinks, pa mu je tako lose i tako je ocajan da zeli da je svima tako


Ajde necemo se bash tako izrazavat , bolje reci "ocigledno netko nije dugo dobio" Twisted Evil Twisted Evil



Fly, na Forumu si dovoljno dugo da znas da je quotanje zabranjenih ispada (poput Psyjevog psovanja) zabranjeno. Buduce komenatre ostavi Adminima i modovima. Evil or Very Mad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 19:05 pet, 28. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim si ja, i cini mi se nije bas iskljuceno, ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose. Mozda se vecina gradana Hrvatske slaze s ovakvim zakonom.

Ja sam protiv, al eto, ovi su mi izbori pokazali da sam u svojim politickim uvjerenjima u manjini, a mislila sam najlogicnije izabrala.
Mislim si ja, i cini mi se nije bas iskljuceno, ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose. Mozda se vecina gradana Hrvatske slaze s ovakvim zakonom.

Ja sam protiv, al eto, ovi su mi izbori pokazali da sam u svojim politickim uvjerenjima u manjini, a mislila sam najlogicnije izabrala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:42 pet, 28. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose. [/quote]
Ma hajde...
Kada sam bio prvi razred srednje škole, išao sam na svoj prvi "ofišl" "tulum". Nešto je pošlo krivo s tim tulumom i nije bilo osoba nježnijeg spola na njemu (to je čudno, istina, no, kao što rekoh, prvi tulum, nešto krivo pošlo). Moja prateta (pokoj joj duši) je tada imala 80 godina i živjela je s nama. Dan nakon tuluma me pitala (naravno) kako je bilo, na što sam ja odgovorio da je bilo dobro i sve pet, ali nije bilo cura.
Na što je ona (imaj na umu da govorimo o polusljepoj, polugluhoj starici od 80 godina) rekla s ekstremno iznenađenim izgledom na licu "Pa kakav je to tulum bez cura?????".

Što hoću reć? Umirovljenici možda i jesi konzervativni (barem konzervativniji od nas mlađarije), no nisu zadrte budale koje su se rodile sa 60 godina života. I oni su bili mladi ;)
Osim toga, ne živimo u demokraciji, nego u republici, tako da ultimativno i nije bitno što većina ljudi želi, nego što većina saborskih zastupnika želi, a oni ne žele sav bjes neženja na svojim leđima (trust me on this one).
anamari (napisa):
ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose.

Ma hajde...
Kada sam bio prvi razred srednje škole, išao sam na svoj prvi "ofišl" "tulum". Nešto je pošlo krivo s tim tulumom i nije bilo osoba nježnijeg spola na njemu (to je čudno, istina, no, kao što rekoh, prvi tulum, nešto krivo pošlo). Moja prateta (pokoj joj duši) je tada imala 80 godina i živjela je s nama. Dan nakon tuluma me pitala (naravno) kako je bilo, na što sam ja odgovorio da je bilo dobro i sve pet, ali nije bilo cura.
Na što je ona (imaj na umu da govorimo o polusljepoj, polugluhoj starici od 80 godina) rekla s ekstremno iznenađenim izgledom na licu "Pa kakav je to tulum bez cura?????".

Što hoću reć? Umirovljenici možda i jesi konzervativni (barem konzervativniji od nas mlađarije), no nisu zadrte budale koje su se rodile sa 60 godina života. I oni su bili mladi Wink
Osim toga, ne živimo u demokraciji, nego u republici, tako da ultimativno i nije bitno što većina ljudi želi, nego što većina saborskih zastupnika želi, a oni ne žele sav bjes neženja na svojim leđima (trust me on this one).



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:57 sub, 29. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Što hoću reć? Umirovljenici možda i jesi konzervativni (barem konzervativniji od nas mlađarije), no nisu zadrte budale koje su se rodile sa 60 godina života. I oni su bili mladi ;)[/quote]

Mislim da anamari i nije to mislila. Jednostavno, primijetila je rezultate proteklih izbora koji su, tu se slazem, pokazali neke razocaravajuce cinjenice o hrvatskom drustvu. :( Ne bih u detalje, jer mi se ne raspravlja o politici (to hoce biti izvor posla za Admine i modove, a ja za to nemam volje ;)).

[quote="C'Tebo"]Osim toga, ne živimo u demokraciji, nego u republici, tako da ultimativno i nije bitno što većina ljudi želi, nego što većina saborskih zastupnika želi, a oni ne žele sav bjes neženja na svojim leđima (trust me on this one).[/quote]

To stoji, ali slicno bi mogao reci i za [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=978]rad nedjeljom[/url], pa je ipak taj zakon prosao. :( Mislis da ljudi ne budu frustrirani kad njihov omiljeni ducan, koji je nedjeljom radio proteklih 1719 godina, odjednom zatvori svoja vrata? :x

Recimo ovako: kod nas se stvari gledaju kratkorocno. Ako netko vidi trenutni interes u donosenju ovog (ili nekog drugog) zakona, bojim se da ce to i pokusati progurati... :( Uopce nije bitno je l' to neciji hir, inicijativa Crkve ili neki treci duboki ili manje duboki razlog...
C'Tebo (napisa):
Što hoću reć? Umirovljenici možda i jesi konzervativni (barem konzervativniji od nas mlađarije), no nisu zadrte budale koje su se rodile sa 60 godina života. I oni su bili mladi Wink


Mislim da anamari i nije to mislila. Jednostavno, primijetila je rezultate proteklih izbora koji su, tu se slazem, pokazali neke razocaravajuce cinjenice o hrvatskom drustvu. Sad Ne bih u detalje, jer mi se ne raspravlja o politici (to hoce biti izvor posla za Admine i modove, a ja za to nemam volje Wink).

C'Tebo (napisa):
Osim toga, ne živimo u demokraciji, nego u republici, tako da ultimativno i nije bitno što većina ljudi želi, nego što većina saborskih zastupnika želi, a oni ne žele sav bjes neženja na svojim leđima (trust me on this one).


To stoji, ali slicno bi mogao reci i za rad nedjeljom, pa je ipak taj zakon prosao. Sad Mislis da ljudi ne budu frustrirani kad njihov omiljeni ducan, koji je nedjeljom radio proteklih 1719 godina, odjednom zatvori svoja vrata? Mad

Recimo ovako: kod nas se stvari gledaju kratkorocno. Ako netko vidi trenutni interes u donosenju ovog (ili nekog drugog) zakona, bojim se da ce to i pokusati progurati... Sad Uopce nije bitno je l' to neciji hir, inicijativa Crkve ili neki treci duboki ili manje duboki razlog...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 13:04 sub, 29. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Mislim si ja, i cini mi se nije bas iskljuceno, ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose. Mozda se vecina gradana Hrvatske slaze s ovakvim zakonom.[/quote]Fala Bogu [size=7](Dudo reci molim)[/size] to jos nije zakon, samo nekakav prijedlog. Nadajmo se da nece ni biti zakon. :roll:
Ali da, to kaj ti veliš je vrlo moguće, nažalost (po meni). Zapravo vjerojatno nije većina cjelokupnog stanovništva, ali većina onih koji bi nešto rekli o tome, a ne zabadali glave o pijesak i glumili da se izbori (parlamentarni), referendumi i slično njih ne tiču. :cry:
anamari (napisa):
Mislim si ja, i cini mi se nije bas iskljuceno, ali jeste li vi sigurni da je vecina gradana Hrvatske protiv takvog zakona. U nasoj zemlji je vecina stanovnistva stara, imamo milijun penzica, a crkva je dosta bitna u zivotima vecine. Taj dio populacije ne gleda bas blagonaklono na izvanbracne spolne odnose. Mozda se vecina gradana Hrvatske slaze s ovakvim zakonom.
Fala Bogu (Dudo reci molim) to jos nije zakon, samo nekakav prijedlog. Nadajmo se da nece ni biti zakon. Rolling Eyes
Ali da, to kaj ti veliš je vrlo moguće, nažalost (po meni). Zapravo vjerojatno nije većina cjelokupnog stanovništva, ali većina onih koji bi nešto rekli o tome, a ne zabadali glave o pijesak i glumili da se izbori (parlamentarni), referendumi i slično njih ne tiču. Crying or Very sad



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:35 sub, 29. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]To stoji, ali slicno bi mogao reci i za [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=978]rad nedjeljom[/url], pa je ipak taj zakon prosao. :( Mislis da ljudi ne budu frustrirani kad njihov omiljeni ducan, koji je nedjeljom radio proteklih 1719 godina, odjednom zatvori svoja vrata? :x[/quote]
Pa i ne budu baš.
Mislim da bi ljudi više trebali biti frustrirani činjenicom što se od njih rade budale (primjer: cijena impulsa poskupi 3-9 puta, dok nas oni (HT) uvjerava kako su jeftini).
Mislim, je zgodno imat dućan koji radi nedjeljom drito preko puta, no nije frustrirajuće ako nemaš (mislim, ne znam baš da u europi dućani rade tako dugo, recimo u Grazu dućani rade do 19.00, a tu i tamo ima nekih koji rade do 20.00).
Osim toga (opet da se vratim na saborske zastupnike) oni će pokušat progurat samo one zakone koji su njima na ovaj ili na onaj način isplativi. Ovaj im nije ni na koji način isplativ.
vsego (napisa):
To stoji, ali slicno bi mogao reci i za rad nedjeljom, pa je ipak taj zakon prosao. Sad Mislis da ljudi ne budu frustrirani kad njihov omiljeni ducan, koji je nedjeljom radio proteklih 1719 godina, odjednom zatvori svoja vrata? Mad

Pa i ne budu baš.
Mislim da bi ljudi više trebali biti frustrirani činjenicom što se od njih rade budale (primjer: cijena impulsa poskupi 3-9 puta, dok nas oni (HT) uvjerava kako su jeftini).
Mislim, je zgodno imat dućan koji radi nedjeljom drito preko puta, no nije frustrirajuće ako nemaš (mislim, ne znam baš da u europi dućani rade tako dugo, recimo u Grazu dućani rade do 19.00, a tu i tamo ima nekih koji rade do 20.00).
Osim toga (opet da se vratim na saborske zastupnike) oni će pokušat progurat samo one zakone koji su njima na ovaj ili na onaj način isplativi. Ovaj im nije ni na koji način isplativ.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 23:53 sub, 29. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa bilo prije jedno tjedan-dva istrazivanje cijena telefoniranja i medu najskupljima smo! skuplji smo od Velike britanije, od vecine Europe! Sad ne znam od koga nismo, ne znam!
pa bilo prije jedno tjedan-dva istrazivanje cijena telefoniranja i medu najskupljima smo! skuplji smo od Velike britanije, od vecine Europe! Sad ne znam od koga nismo, ne znam!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 23:55 sub, 29. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da se u biti zakon o zabrani izvanbracnih odnosa i ne moze donijeti jer mi to sve smrdi na krsenje ljudskih prava. A sto se tice sankcioniranja bracne nevjere, ni to mi se ne svida. Ljepse je kada znas da te partner ne vara jer to ne zeli, a ne jer ce ga poslat u zatvor ili globiti.

A sto se tice rada ducana u stranim zemljama, prije 3 godine sam bila u Parizu i pronaci otvoreni ducan u nedjelju je skoro pa nemoguce. Mislim, ima ih na kolodvorima, u centru, ali u rezidencijskim cetvrtima, gdje i zivi vecina ljudi, bas ih i nema. U razvijenim zemljama bas i ne vole raditi nedjeljom, ako ne moraju. U Parizu su bili otvoreni svi gift-shopovi, sve sto je u funkciji turizma, al obicni ducani su bili zatvoreni. Ima ih naravno nekoliko dezurnih. A da ne govorim o Talijanima koji od svoje stanke za rucak nikako ne odstupaju.
Mislim da se u biti zakon o zabrani izvanbracnih odnosa i ne moze donijeti jer mi to sve smrdi na krsenje ljudskih prava. A sto se tice sankcioniranja bracne nevjere, ni to mi se ne svida. Ljepse je kada znas da te partner ne vara jer to ne zeli, a ne jer ce ga poslat u zatvor ili globiti.

A sto se tice rada ducana u stranim zemljama, prije 3 godine sam bila u Parizu i pronaci otvoreni ducan u nedjelju je skoro pa nemoguce. Mislim, ima ih na kolodvorima, u centru, ali u rezidencijskim cetvrtima, gdje i zivi vecina ljudi, bas ih i nema. U razvijenim zemljama bas i ne vole raditi nedjeljom, ako ne moraju. U Parizu su bili otvoreni svi gift-shopovi, sve sto je u funkciji turizma, al obicni ducani su bili zatvoreni. Ima ih naravno nekoliko dezurnih. A da ne govorim o Talijanima koji od svoje stanke za rucak nikako ne odstupaju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 0:00 ned, 30. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa danas je u novima bio clanak u kojem roku hrvati stupaju u seksualne odnose, a sve to su skinuli sa durexove stranice
pa danas je u novima bio clanak u kojem roku hrvati stupaju u seksualne odnose, a sve to su skinuli sa durexove stranice


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan