Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Popravni kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Sylph
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2008. (12:40:16)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:56 ned, 7. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Zar to nije malo prestrogo?Svugdje je dosta 50%.[/quote]

Potpisujem.

Pogotovo jer kolegij nije bas nesto lagan. Zapravo, najtezi mi je na cijeloj godini. :(
Citat:
Zar to nije malo prestrogo?Svugdje je dosta 50%.


Potpisujem.

Pogotovo jer kolegij nije bas nesto lagan. Zapravo, najtezi mi je na cijeloj godini. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:31 ned, 7. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja se slažem da to nije u redu! Radi toga netko može izgubit pravo upisa na 4. godinu!!! A bude li popravni kolokvij težine kao i prvi kolokvij, teško će biti skupiti 30 bodova, a kamoli 35 od 60...
I ja se slažem da to nije u redu! Radi toga netko može izgubit pravo upisa na 4. godinu!!! A bude li popravni kolokvij težine kao i prvi kolokvij, teško će biti skupiti 30 bodova, a kamoli 35 od 60...


[Vrh]
Sylph
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2008. (12:40:16)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 17:18 ned, 7. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajde bar nas ima istomisljenika:)
Nazalost mislim da to nece nis promjenit!

Ali zapravo, pa nisu valjda sam tak stavili da treba 35 bodova za prolaz, iz neke zlobe ili hira, mora postojat neki valjan razlog koji stoji iza toga. Tako da se necu jos i time zamarat, nego cu naucit najbolje sto stignem i vjerovat da ce mi to bit dovoljno za prolaz:)
Ajde bar nas ima istomisljenika:)
Nazalost mislim da to nece nis promjenit!

Ali zapravo, pa nisu valjda sam tak stavili da treba 35 bodova za prolaz, iz neke zlobe ili hira, mora postojat neki valjan razlog koji stoji iza toga. Tako da se necu jos i time zamarat, nego cu naucit najbolje sto stignem i vjerovat da ce mi to bit dovoljno za prolaz:)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 20:39 ned, 7. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda sam u krivu, ali ja bih rekla da nam je to u neku ruku 'kazna' zato sta nismo prosli kad su bili kolokviji. :(
Mozda sam u krivu, ali ja bih rekla da nam je to u neku ruku 'kazna' zato sta nismo prosli kad su bili kolokviji. Sad



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:20 ned, 7. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se da cemo imati vremena da rjesimo 12 zadataka u 3 sata,
ovo sa 35 bodova fakat nije fer.
Nadam se da cemo imati vremena da rjesimo 12 zadataka u 3 sata,
ovo sa 35 bodova fakat nije fer.


[Vrh]
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 8:41 pon, 8. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda se boje da im je predmet "prelagan",bez brige NIJE UOPĆE!!!!!! Ili se boje da će previše ljudi upisati 4.g...
Možda se boje da im je predmet "prelagan",bez brige NIJE UOPĆE!!!!!! Ili se boje da će previše ljudi upisati 4.g...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 2:14 uto, 9. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Sylph"][quote]Zar to nije malo prestrogo?Svugdje je dosta 50%.[/quote]

Potpisujem.
[/quote]

[quote="desire"]Mozda sam u krivu, ali ja bih rekla da nam je to u neku ruku 'kazna' zato sta nismo prosli kad su bili kolokviji. :([/quote]

Ajde razmislite malo ovako:

Na obicnim kolokvijima trebate sakupiti 35 bodova od 70, a na popravnom 35 bodova od 60. U oba slucaja trebate 35 bodova, jedina razlika je u tome sto obicni kolokviji imaju 20 bodova "teorije" i 10*5 bodova "s vjezbi", a na popravnom je 20 bodova "teorije" i 8*5 bodova "s vjezbi", odnosno na popravnom "fale" dva zadatka. To znaci da ce jednako tesko biti ostvariti 35 bodova na obicnim kolokvijima i na popravnom.

Zakljucak: nije 35 bodova na popravnom kazna da teze prodjete zato sto idjete na popravni, ali jeste 60 bodova (umjesto 70) kazna i to u smislu da ne mozete imati maksimalan broj bodova s pismenog dijela ispita ako ste isli na popravni.


[quote="Blah"]NIJE UOPĆE!!!!!! [/quote]
Nema potrebe za deranjem.


[quote]
Ili se boje da će previše ljudi upisati 4.g...[/quote]
Ad 1: ne postoji 4. godina, nego 1. godina diplomskog studija :wink:

Ad 2: ne moze previse ljudi upisati diplomski studij - zbog toga postoje kvote po studijima.
Sylph (napisa):
Citat:
Zar to nije malo prestrogo?Svugdje je dosta 50%.


Potpisujem.


desire (napisa):
Mozda sam u krivu, ali ja bih rekla da nam je to u neku ruku 'kazna' zato sta nismo prosli kad su bili kolokviji. Sad


Ajde razmislite malo ovako:

Na obicnim kolokvijima trebate sakupiti 35 bodova od 70, a na popravnom 35 bodova od 60. U oba slucaja trebate 35 bodova, jedina razlika je u tome sto obicni kolokviji imaju 20 bodova "teorije" i 10*5 bodova "s vjezbi", a na popravnom je 20 bodova "teorije" i 8*5 bodova "s vjezbi", odnosno na popravnom "fale" dva zadatka. To znaci da ce jednako tesko biti ostvariti 35 bodova na obicnim kolokvijima i na popravnom.

Zakljucak: nije 35 bodova na popravnom kazna da teze prodjete zato sto idjete na popravni, ali jeste 60 bodova (umjesto 70) kazna i to u smislu da ne mozete imati maksimalan broj bodova s pismenog dijela ispita ako ste isli na popravni.


Blah (napisa):
NIJE UOPĆE!!!!!!

Nema potrebe za deranjem.


Citat:

Ili se boje da će previše ljudi upisati 4.g...

Ad 1: ne postoji 4. godina, nego 1. godina diplomskog studija Wink

Ad 2: ne moze previse ljudi upisati diplomski studij - zbog toga postoje kvote po studijima.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
crna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2006. (23:03:04)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:05 uto, 9. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]U oba slucaja trebate 35 bodova, jedina razlika je u tome sto obicni kolokviji imaju 20 bodova "teorije" i 10*5 bodova "s vjezbi", a na popravnom je 20 bodova "teorije" i 8*5 bodova "s vjezbi", odnosno na popravnom "fale" dva zadatka. To znaci da ce jednako tesko biti ostvariti 35 bodova na obicnim kolokvijima i na popravnom. [/quote]

meni nije jasno kako je to jednako teško kada je na običnim kolokvijima bilo ta 2 zadatka više, tj. tih 10 bodova više, koji nekima mogu igrati veliku ulogu u prolazu ili padu...

a što se tiće popravnog kolokvija bio je skroz uredu, ali i dalje stojim iza toga da bi za prolaz trebalo biti 50%...
Citat:
U oba slucaja trebate 35 bodova, jedina razlika je u tome sto obicni kolokviji imaju 20 bodova "teorije" i 10*5 bodova "s vjezbi", a na popravnom je 20 bodova "teorije" i 8*5 bodova "s vjezbi", odnosno na popravnom "fale" dva zadatka. To znaci da ce jednako tesko biti ostvariti 35 bodova na obicnim kolokvijima i na popravnom.


meni nije jasno kako je to jednako teško kada je na običnim kolokvijima bilo ta 2 zadatka više, tj. tih 10 bodova više, koji nekima mogu igrati veliku ulogu u prolazu ili padu...

a što se tiće popravnog kolokvija bio je skroz uredu, ali i dalje stojim iza toga da bi za prolaz trebalo biti 50%...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 19:25 uto, 9. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Ajde razmislite malo ovako:

Na obicnim kolokvijima trebate sakupiti 35 bodova od 70, a na popravnom 35 bodova od 60. U oba slucaja trebate 35 bodova, jedina razlika je u tome sto obicni kolokviji imaju 20 bodova "teorije" i 10*5 bodova "s vjezbi", a na popravnom je 20 bodova "teorije" i 8*5 bodova "s vjezbi", odnosno na popravnom "fale" dva zadatka. To znaci da ce jednako tesko biti ostvariti 35 bodova na obicnim kolokvijima i na popravnom.

Zakljucak: nije 35 bodova na popravnom kazna da teze prodjete zato sto idjete na popravni, ali jeste 60 bodova (umjesto 70) kazna i to u smislu da ne mozete imati maksimalan broj bodova s pismenog dijela ispita ako ste isli na popravni.
[/quote]

Kako moze biti isto rijesiti 58 i nesto sitno posto zadataka ili 50 posto? :neznam:
Ne tvrdim da je popravni bio tezak, dapace, ali nije isto da li sam trebala za prolaz rijesiti npr. pola teorije i jos 5 zadataka ili pola teorije i jos 4 zadatka. Zapravo, imam osjecaj da cu biti bas negdje izmedju ovoga dvoje. :lol:

I da, ne lijecim frustracije, ucila sam, ali nekako mi se cini puno traziti od ljudi koji nisu prosli iz prve, dakle ocito im kolegij nije bas legao, da sada rijese skoro 60% sto bi u normalnom slucaju bila skoro pa trojka. Pritom ne mislim na broj bodova koji i dalje ostaje 35 kako god se okrene nego na postotak od onoga koliko je zadataka bilo postavljeno. Valjda razumijete sta hocu reci. :D
mdoko (napisa):
Ajde razmislite malo ovako:

Na obicnim kolokvijima trebate sakupiti 35 bodova od 70, a na popravnom 35 bodova od 60. U oba slucaja trebate 35 bodova, jedina razlika je u tome sto obicni kolokviji imaju 20 bodova "teorije" i 10*5 bodova "s vjezbi", a na popravnom je 20 bodova "teorije" i 8*5 bodova "s vjezbi", odnosno na popravnom "fale" dva zadatka. To znaci da ce jednako tesko biti ostvariti 35 bodova na obicnim kolokvijima i na popravnom.

Zakljucak: nije 35 bodova na popravnom kazna da teze prodjete zato sto idjete na popravni, ali jeste 60 bodova (umjesto 70) kazna i to u smislu da ne mozete imati maksimalan broj bodova s pismenog dijela ispita ako ste isli na popravni.


Kako moze biti isto rijesiti 58 i nesto sitno posto zadataka ili 50 posto? Ja to stvarno ne znam
Ne tvrdim da je popravni bio tezak, dapace, ali nije isto da li sam trebala za prolaz rijesiti npr. pola teorije i jos 5 zadataka ili pola teorije i jos 4 zadatka. Zapravo, imam osjecaj da cu biti bas negdje izmedju ovoga dvoje. Laughing

I da, ne lijecim frustracije, ucila sam, ali nekako mi se cini puno traziti od ljudi koji nisu prosli iz prve, dakle ocito im kolegij nije bas legao, da sada rijese skoro 60% sto bi u normalnom slucaju bila skoro pa trojka. Pritom ne mislim na broj bodova koji i dalje ostaje 35 kako god se okrene nego na postotak od onoga koliko je zadataka bilo postavljeno. Valjda razumijete sta hocu reci. Very Happy



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:45 uto, 9. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja se slažem da je popravni bio u redu, ali također smatram da bi za prolaz trebalo biti 30, a ne 35 bodova. Kako će se osjećati ljudi koji budu imali između 30 i 35 bodova. Vjerojatno će biti bijesni!

A što se tiče "kazne": Na jako puno fakulteta iz jednog predmeta možete izaći 8 puta. U bilo koji od tih 8 puta možete dobiti ocjenu od [b]1-5[/b] Zašto na tim fakultetima ljudi koji ne daju sve na prvom roku nisu kažnjeni?

Zar vi asistenti ne možete zamisliti što to znači imat jednu jedinu priliku za popravak, pa onda još za prolaz tražite 35 umijesto 30 bodova!
I ja se slažem da je popravni bio u redu, ali također smatram da bi za prolaz trebalo biti 30, a ne 35 bodova. Kako će se osjećati ljudi koji budu imali između 30 i 35 bodova. Vjerojatno će biti bijesni!

A što se tiče "kazne": Na jako puno fakulteta iz jednog predmeta možete izaći 8 puta. U bilo koji od tih 8 puta možete dobiti ocjenu od 1-5 Zašto na tim fakultetima ljudi koji ne daju sve na prvom roku nisu kažnjeni?

Zar vi asistenti ne možete zamisliti što to znači imat jednu jedinu priliku za popravak, pa onda još za prolaz tražite 35 umijesto 30 bodova!


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:53 uto, 9. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pravila igre ne odredjuju asistenti nego nastavnici. :) Vjeruj mi, da se pita asistente (barem vecinu), ne bi bilo Bolonje. ;)
Pravila igre ne odredjuju asistenti nego nastavnici. Smile Vjeruj mi, da se pita asistente (barem vecinu), ne bi bilo Bolonje. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 0:25 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="desire"]
Kako moze biti isto rijesiti 58 i nesto sitno posto zadataka ili 50 posto? :neznam:
Ne tvrdim da je popravni bio tezak, dapace, ali nije isto da li sam trebala za prolaz rijesiti npr. pola teorije i jos 5 zadataka ili pola teorije i jos 4 zadatka. Zapravo, imam osjecaj da cu biti bas negdje izmedju ovoga dvoje. :lol:

nekako mi se cini puno traziti od ljudi koji nisu prosli iz prve, dakle ocito im kolegij nije bas legao, da sada rijese skoro 60% sto bi u normalnom slucaju bila skoro pa trojka. Pritom ne mislim na broj bodova koji i dalje ostaje 35 kako god se okrene nego na postotak od onoga koliko je zadataka bilo postavljeno. Valjda razumijete sta hocu reci. :D[/quote]
Od vas se zahtijeva da sakupite 35 bodova, a ne da rijesite neki postotak od postavljenog. Ako zelite da rijesavate 50% od postavljenog, onda bi na kolokviju bila jos dva zadatka i ponovo bi trebalo rijesiti pola teorije i jos 5 zadataka, dakle prica o 58% vs 50% ne stoji, buduci da za prolaz u svakom slucaju trebate sakupiti 35 bodova, odnosno rijestiti jednaku kolicinu zadataka.


To ti je kao kada na popravnom kolokviju iz programiranja bude ukupno 120 bodova, a za prolaz je potrebno 45. Po tvojoj logici posteno bi bilo traziti da se ostvari 60 bodova za prolaz, a kakva ti tek onda pobuna nastala...
desire (napisa):

Kako moze biti isto rijesiti 58 i nesto sitno posto zadataka ili 50 posto? Ja to stvarno ne znam
Ne tvrdim da je popravni bio tezak, dapace, ali nije isto da li sam trebala za prolaz rijesiti npr. pola teorije i jos 5 zadataka ili pola teorije i jos 4 zadatka. Zapravo, imam osjecaj da cu biti bas negdje izmedju ovoga dvoje. Laughing

nekako mi se cini puno traziti od ljudi koji nisu prosli iz prve, dakle ocito im kolegij nije bas legao, da sada rijese skoro 60% sto bi u normalnom slucaju bila skoro pa trojka. Pritom ne mislim na broj bodova koji i dalje ostaje 35 kako god se okrene nego na postotak od onoga koliko je zadataka bilo postavljeno. Valjda razumijete sta hocu reci. Very Happy

Od vas se zahtijeva da sakupite 35 bodova, a ne da rijesite neki postotak od postavljenog. Ako zelite da rijesavate 50% od postavljenog, onda bi na kolokviju bila jos dva zadatka i ponovo bi trebalo rijesiti pola teorije i jos 5 zadataka, dakle prica o 58% vs 50% ne stoji, buduci da za prolaz u svakom slucaju trebate sakupiti 35 bodova, odnosno rijestiti jednaku kolicinu zadataka.


To ti je kao kada na popravnom kolokviju iz programiranja bude ukupno 120 bodova, a za prolaz je potrebno 45. Po tvojoj logici posteno bi bilo traziti da se ostvari 60 bodova za prolaz, a kakva ti tek onda pobuna nastala...



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:22 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote="mdoko"]To ti je kao kada na popravnom kolokviju iz programiranja bude ukupno 120 bodova, a za prolaz je potrebno 45. Po tvojoj logici posteno bi bilo traziti da se ostvari 60 bodova za prolaz, a kakva ti tek onda pobuna nastala...[/quote]

54, ali poanta stoji. ;)
Off-topic

mdoko (napisa):
To ti je kao kada na popravnom kolokviju iz programiranja bude ukupno 120 bodova, a za prolaz je potrebno 45. Po tvojoj logici posteno bi bilo traziti da se ostvari 60 bodova za prolaz, a kakva ti tek onda pobuna nastala...


54, ali poanta stoji. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:15 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, ali poanta je u tome da kad se ima više zadataka, može se više kombinirati. Što znači da je veća vjerojatnost da će netko skupit 35 od 70 nego 35 od 60... Molim vas nemojte se praviti blesavi jer ste apsolutno u krivu!!!
Da, ali poanta je u tome da kad se ima više zadataka, može se više kombinirati. Što znači da je veća vjerojatnost da će netko skupit 35 od 70 nego 35 od 60... Molim vas nemojte se praviti blesavi jer ste apsolutno u krivu!!!


[Vrh]
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 14:26 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]
Od vas se zahtijeva da sakupite 35 bodova, a ne da rijesite neki postotak od postavljenog. Ako zelite da rijesavate 50% od postavljenog, onda bi na kolokviju bila jos dva zadatka i ponovo bi trebalo rijesiti pola teorije i jos 5 zadataka, dakle prica o 58% vs 50% ne stoji, buduci da za prolaz u svakom slucaju trebate sakupiti 35 bodova, odnosno rijestiti jednaku kolicinu zadataka.
[/quote]

Ako je to bas zako zasto onda jednostavno niste dali kolokvij koji nosi 35 bodova, trazili da imamo 35 i gotovo? Sada ce biti, a ne moze to bas tako jer bi to bilo da se treba rijesiti 100%. Pa sta onda ako se postotak ne gleda. :?
Da, od nas se trazi da rijesimo 35 bodova, ali to ne umanjava cinjenicu da to je 58% od postavljenog broja zadataka. Ne mozete reci na nije lakse rijesiti npr. 5 zadataka od 10 nego 5 zadataka od 8. Poanta je da se lakse da iskombinirati tih 5 zadataka kad ih je vise i postavljeno. Bas zato i je super taj koncept iz programiranja. Puno je zadataka, svatko nadje nesto za sebe sta zna i lakse je proc.... :D

I da, ne smeta me uopce sta je to tako, ucila sam pa racunam da ako ne prodjem sad znam za iducu godinu i sve super, ali me smeta da sad pricate nesto sta ne stoji. Ili mozda cak i stoji, ali znam i da razumijete poantu onoga sta ja zelim reci, a pravite se da ne. :?
mdoko (napisa):

Od vas se zahtijeva da sakupite 35 bodova, a ne da rijesite neki postotak od postavljenog. Ako zelite da rijesavate 50% od postavljenog, onda bi na kolokviju bila jos dva zadatka i ponovo bi trebalo rijesiti pola teorije i jos 5 zadataka, dakle prica o 58% vs 50% ne stoji, buduci da za prolaz u svakom slucaju trebate sakupiti 35 bodova, odnosno rijestiti jednaku kolicinu zadataka.


Ako je to bas zako zasto onda jednostavno niste dali kolokvij koji nosi 35 bodova, trazili da imamo 35 i gotovo? Sada ce biti, a ne moze to bas tako jer bi to bilo da se treba rijesiti 100%. Pa sta onda ako se postotak ne gleda. Confused
Da, od nas se trazi da rijesimo 35 bodova, ali to ne umanjava cinjenicu da to je 58% od postavljenog broja zadataka. Ne mozete reci na nije lakse rijesiti npr. 5 zadataka od 10 nego 5 zadataka od 8. Poanta je da se lakse da iskombinirati tih 5 zadataka kad ih je vise i postavljeno. Bas zato i je super taj koncept iz programiranja. Puno je zadataka, svatko nadje nesto za sebe sta zna i lakse je proc.... Very Happy

I da, ne smeta me uopce sta je to tako, ucila sam pa racunam da ako ne prodjem sad znam za iducu godinu i sve super, ali me smeta da sad pricate nesto sta ne stoji. Ili mozda cak i stoji, ali znam i da razumijete poantu onoga sta ja zelim reci, a pravite se da ne. Confused



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:40 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesu li zalbe isto u petak kad i rezultati?
jesu li zalbe isto u petak kad i rezultati?


[Vrh]
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 19:27 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="desire"]
Ako je to bas zako zasto onda jednostavno niste dali kolokvij koji nosi 35 bodova, trazili da imamo 35 i gotovo? Sada ce biti, a ne moze to bas tako jer bi to bilo da se treba rijesiti 100%. Pa sta onda ako se postotak ne gleda. :?
[/quote]
Kolokvij od 35 bodova ne bi imao smisla iz tri razloga:
1) najmanji kiks bi rezultirao padom
2) ne bi se moglo dobiti nista osim "mrsave" dvojke
3) ne bi bilo dovoljno zadataka da pokrije cijelo gradivo

[quote]
Da, od nas se trazi da rijesimo 35 bodova, ali to ne umanjava cinjenicu da to je 58% od postavljenog broja zadataka. Ne mozete reci na nije lakse rijesiti npr. 5 zadataka od 10 nego 5 zadataka od 8. Poanta je da se lakse da iskombinirati tih 5 zadataka kad ih je vise i postavljeno.

Bas zato i je super taj koncept iz programiranja. Puno je zadataka, svatko nadje nesto za sebe sta zna i lakse je proc...
[/quote]
Ne bi bilo lakse da su bila dodatna dva zadatka, jer smo i ovako pokrili cijelo gradivo. Cak su neki dijelovi bili poduplani. Dakle, sa dva dodatna zadatka ne bi bilo nista lakse "naci nesto za sebe", nego sto je to s ovim fondom zadataka.

Sto se programiranja tice, tu je situacija takva da raznolikog gradiva ima toliko da se ne moze postaviti po zadatak iz svakog dijela i ocekivati da se sve to rijesi u dva sata. Radi toga mi ipak odaberemo da se na kolokviju pokrije cijelo gradivo, pa tko sto stigne rijesiti.

[quote]ali me smeta da sad pricate nesto sta ne stoji. Ili mozda cak i stoji, ali znam i da razumijete poantu onoga sta ja zelim reci, a pravite se da ne.[/quote]
Razumijem ja sto zelis reci, ali se ne slazem. Ne razumijeti poantu i ne slagati se s necijim misljenjem nije isto :wink:
desire (napisa):

Ako je to bas zako zasto onda jednostavno niste dali kolokvij koji nosi 35 bodova, trazili da imamo 35 i gotovo? Sada ce biti, a ne moze to bas tako jer bi to bilo da se treba rijesiti 100%. Pa sta onda ako se postotak ne gleda. Confused

Kolokvij od 35 bodova ne bi imao smisla iz tri razloga:
1) najmanji kiks bi rezultirao padom
2) ne bi se moglo dobiti nista osim "mrsave" dvojke
3) ne bi bilo dovoljno zadataka da pokrije cijelo gradivo

Citat:

Da, od nas se trazi da rijesimo 35 bodova, ali to ne umanjava cinjenicu da to je 58% od postavljenog broja zadataka. Ne mozete reci na nije lakse rijesiti npr. 5 zadataka od 10 nego 5 zadataka od 8. Poanta je da se lakse da iskombinirati tih 5 zadataka kad ih je vise i postavljeno.

Bas zato i je super taj koncept iz programiranja. Puno je zadataka, svatko nadje nesto za sebe sta zna i lakse je proc...

Ne bi bilo lakse da su bila dodatna dva zadatka, jer smo i ovako pokrili cijelo gradivo. Cak su neki dijelovi bili poduplani. Dakle, sa dva dodatna zadatka ne bi bilo nista lakse "naci nesto za sebe", nego sto je to s ovim fondom zadataka.

Sto se programiranja tice, tu je situacija takva da raznolikog gradiva ima toliko da se ne moze postaviti po zadatak iz svakog dijela i ocekivati da se sve to rijesi u dva sata. Radi toga mi ipak odaberemo da se na kolokviju pokrije cijelo gradivo, pa tko sto stigne rijesiti.

Citat:
ali me smeta da sad pricate nesto sta ne stoji. Ili mozda cak i stoji, ali znam i da razumijete poantu onoga sta ja zelim reci, a pravite se da ne.

Razumijem ja sto zelis reci, ali se ne slazem. Ne razumijeti poantu i ne slagati se s necijim misljenjem nije isto Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 19:52 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ste ovako pokrili cijelo gradivo, to znaci da student mora znati 58% gradiva da bi zadovoljio, dok je praksa da to bude 50%.

Problem ste mogli rijesiti davanjem veceg broja bodova po zadatku; broj zadataka bi bio isti, broj potrebnih bodova (35) isti...

Ovo nije OK.
Ako ste ovako pokrili cijelo gradivo, to znaci da student mora znati 58% gradiva da bi zadovoljio, dok je praksa da to bude 50%.

Problem ste mogli rijesiti davanjem veceg broja bodova po zadatku; broj zadataka bi bio isti, broj potrebnih bodova (35) isti...

Ovo nije OK.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:36 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da ova rasprava nema nikvog smisla, jer koliko god asistenti znali da smo mi u pravu, to neće priznati. Preostaje nam jedino nadati se da će profesor odlučiti spustiti prag na 30 bodova kad vidi koliko ljudi ima između 30 i 35 bodova.

Samo još jedno pitanje...
Ako je tih 60 bodova kazna kao što ste rekli, mene zanima zbog čega mislite da nas treba kazniti ako nismo iz prve položili predmet!? Zašto na primjer na kolegiju Mjera i integral na popravnom možeš dobiti od 1-5. To što smo pali prvi put ne znači da nismo učili. Nekima za naučiti treba više, a nekima manje.
Mislim da ova rasprava nema nikvog smisla, jer koliko god asistenti znali da smo mi u pravu, to neće priznati. Preostaje nam jedino nadati se da će profesor odlučiti spustiti prag na 30 bodova kad vidi koliko ljudi ima između 30 i 35 bodova.

Samo još jedno pitanje...
Ako je tih 60 bodova kazna kao što ste rekli, mene zanima zbog čega mislite da nas treba kazniti ako nismo iz prve položili predmet!? Zašto na primjer na kolegiju Mjera i integral na popravnom možeš dobiti od 1-5. To što smo pali prvi put ne znači da nismo učili. Nekima za naučiti treba više, a nekima manje.


[Vrh]
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 20:55 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ak se već bunite, dajte se bar logirajte jer ovak je to jako neozbiljno.. neznam dal se buni desetak ljudi il jedan te isti gost.. :?
ak se već bunite, dajte se bar logirajte jer ovak je to jako neozbiljno.. neznam dal se buni desetak ljudi il jedan te isti gost.. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan