Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

32 studenta u 12 h na komisiji?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:07 čet, 7. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="vsego"]Krace: meni se [b]cini[/b] da je problem u studentima, no to - naravno - ne mogu pouzdano znati. :?[/quote]
Ljudi nisu padali zato sto im nesto nije bilo jasno sto su mogli saznati na profesorovim konzultacijama. Da li su studenti mogli profitirati od prof. konzultacija znali bi eventualno onda kada bi bila postavljena i obrazlozena stvarna pitanja, komisijska, usmena pitanja, ako zbog niceg drugog onda stoga sto je tako i predvidjeno :roll:[/quote]

Nismo se razumjeli... :? Za konzultacije sam pitao vezano uz prva tri pada, tj. zasto je toliko ljudi uopce doslo do komisije? :-k

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]A spominjanje studentskih predstavnika u svakom kontekstu, a pogotovo u onom u kojem ljudi ostaju na ulici, bez stipendija, studentskih prava ili samog studija, prestaje biti smijesno. :evil:[/quote]

Nije ni bilo zamisljeno kao smijesno. :roll: Studentski predstavnici su vasi formalni zastupnici, a izbori su vam za cca mjesec dana. :-s Dakle, ili vam mogu pomoci, ili vam je sad pravo vrijeme da trazite nove. 8) Ako odignorirate izbore (kao sto se to tradicionalno radi jos iz mojih vremena), onda se ubuduce nemate sto zaliti na (ne)efikasnost istih. :roll:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
vsego (napisa):
Krace: meni se cini da je problem u studentima, no to - naravno - ne mogu pouzdano znati. Confused

Ljudi nisu padali zato sto im nesto nije bilo jasno sto su mogli saznati na profesorovim konzultacijama. Da li su studenti mogli profitirati od prof. konzultacija znali bi eventualno onda kada bi bila postavljena i obrazlozena stvarna pitanja, komisijska, usmena pitanja, ako zbog niceg drugog onda stoga sto je tako i predvidjeno Rolling Eyes


Nismo se razumjeli... Confused Za konzultacije sam pitao vezano uz prva tri pada, tj. zasto je toliko ljudi uopce doslo do komisije? Think

ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
A spominjanje studentskih predstavnika u svakom kontekstu, a pogotovo u onom u kojem ljudi ostaju na ulici, bez stipendija, studentskih prava ili samog studija, prestaje biti smijesno. Evil or Very Mad


Nije ni bilo zamisljeno kao smijesno. Rolling Eyes Studentski predstavnici su vasi formalni zastupnici, a izbori su vam za cca mjesec dana. Eh? Dakle, ili vam mogu pomoci, ili vam je sad pravo vrijeme da trazite nove. Cool Ako odignorirate izbore (kao sto se to tradicionalno radi jos iz mojih vremena), onda se ubuduce nemate sto zaliti na (ne)efikasnost istih. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:41 čet, 7. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodatak prici:

danas je Caklovic pustio covjeka sa dovoljnim koji nije znao reci sto zna :roll:

teza nepravda koja ce ipak proci.... "nekaznjeno" bi nekako zeljelo dovrsiti recenicu, ali onaj uistinu vazan svrsetak ki nam je prirastao srcu je ipak "neispravljeno" :(
Nista... kada covjeku bi uskracen studij, izvor prihoda, krov nad glavom, godinu dana zivota, u 4 minute jer netko nije znao pametno organizirati vrijeme za 32 komisijska ispita :roll: i hladne glave ispitivati 5-10 ljudi dnevno :roll: nego je bilo lakse 26 ljudi poslati doma bez privilegije postavljenog pitanja na komisijskom ispitu... Sta im reci? Sorry, trebali ste doci na neparan datum !? ili.. mjesec je bio u krivoj mijeni? ili sto !? Covjek pomisli da se netko okrutno i necovjecno poigrao/nasalio sa njime i trosi velik mentalni napor da se suzdrzi od daljnjih duhovitih ispada :evil: ....... gorak okus, gorak okus nesklada :evil:
Dodatak prici:

danas je Caklovic pustio covjeka sa dovoljnim koji nije znao reci sto zna Rolling Eyes

teza nepravda koja ce ipak proci.... "nekaznjeno" bi nekako zeljelo dovrsiti recenicu, ali onaj uistinu vazan svrsetak ki nam je prirastao srcu je ipak "neispravljeno" Sad
Nista... kada covjeku bi uskracen studij, izvor prihoda, krov nad glavom, godinu dana zivota, u 4 minute jer netko nije znao pametno organizirati vrijeme za 32 komisijska ispita Rolling Eyes i hladne glave ispitivati 5-10 ljudi dnevno Rolling Eyes nego je bilo lakse 26 ljudi poslati doma bez privilegije postavljenog pitanja na komisijskom ispitu... Sta im reci? Sorry, trebali ste doci na neparan datum !? ili.. mjesec je bio u krivoj mijeni? ili sto !? Covjek pomisli da se netko okrutno i necovjecno poigrao/nasalio sa njime i trosi velik mentalni napor da se suzdrzi od daljnjih duhovitih ispada Evil or Very Mad ....... gorak okus, gorak okus nesklada Evil or Very Mad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:41 čet, 7. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]nego je bilo lakse 26 ljudi poslati doma bez privilegije postavljenog pitanja na komisijskom ispitu... [/quote]

cekaj malo, kod prof. Veljana na kombinatorici NE postoji usmeni ispit, koliko ja znam
cak i upravo i na komisiji

a mislim da su 'eliminacijska pitanja' prof. Caklovica bila neusporedivo lagana :roll:

i nitko se nikad nije bunio..... :roll:

text dalje nejde tebe, Zube.... (bar ne samo tebe)

da li je bilo zbilja tako tesko odgovoriti na pitanja:
1. napisite hallov uvjet
2. imate koloturu, dvije mase, m_1=2m_2
sto se desava (tj zasto se giba)
3. mali (4 vrha,. 6 veza) graf, napisati IP rez
4. minimizirati funkcional u kojem je ocito da za y=0 tezi u 0 (ili tako nesto)

trebalo je napisati 3/4 tocno
trebam li spomenuti da je trebalo napisati (gotovo bilo sta), ali da je TOCNO?
recimo, jednu od 3 verzije HU

tko je uspio doci na usmeni, znate li da je pitan ista ta pitanja i da ih nisu svi znali?? :roll:
kako su ih onda znali na 'eliminacijskom' postavlja se pitanje....

s druge strane, bas ne imati nista bodova na pismenom... iz cetvrtog pokusaja.... :roll:
(nisam ipak prof. gnjavila sa statistickim detaljima tipa koliko je ljudi imalo 35+ bodova i dovoljno za eliminacijski i proslo i te spike)

znam da je lagano pogubiti bodove na pismenom, jer sam ih i sama uredno gubila...
ali isto tako znam, da ako znas - ako si SPREMAO taj ispit - dobit ces prolaz na pismenom ma koliko se trudio fulati - jer postoje zadaci koje znas ili ne znas - a trebao bi ih znati ako spremas usmeni, zapravo ako spremas ISPIT

[size=20]kako to spremate ispit ako nikako ne mozete skupiti vise od 30 bodova????[/size]

i pri tome se zbilja obazirem SAMO na ljude kojima JE stalo poloziti ispit (dakle, IZADJU na SVAKI pismeni kojeg prijave, ako prodju, POJAVE se na usmenom, i u medjuvremenu ZBILJA SPREMAJU ispit, a ne oslanjaju se na to 'pustit ce me na komisiji')

jedan kolega je skomentirao 'ako nije mogao ispitati sve, trebao je sve pustiti'
:rotfl:
totalno bijedan odnos prema kolegiju koji, vjerovali vi ili ne, je zbilja koristan....

oni koji se oslanjaju na to da ce ih se pustiti samo zato sto su na komisiji, i shodno tome se spremaju za ispit - IMO - nisu zasluzili apsolutno nista drugo osim pada

organizacija komisijskog ispita je procedura - treba okupiti clanove i slicno... treba slusati sve to...
ali tko nije u stanju elementarne stvari napisati - o cemu se raspravljamo?

koja bi bila svrha pitati svakog ponaosb da rastumaci sto je mislio s tim sto je napisao?
pa pisali ste barem pol sata prije toga, to znaci - mogli ste se konzultirati s kolegama i nauciti pjesmicu 'napamet'

kad netko ima 'dobar pismeni' a ne zna elementarne stvari- postavlja se pitanje KAKO je taj uopce napisao pismeni?
ucio je zadatke napamet?
ili ih je odnekuda prepisivao :roll:

ako vec imate komisiju - sto ne ucite?
zar zbilja svi ocekuju - 'pomagat ce mi'?!?!
smisao USMENOG je da prezentirate svoje znanje
smisao eliminacijskog je da svima bude jasno da li imate elementarnog znanja koje je potrebno za poloziti ispit

hallov uvjet
kako mislite DOKAZIVATI Hallov teorem, za kojeg je opce poznato da ga pita (i jako cesto ga tijekom jednog dana ispitivanja ponavlja preko nekoliko puta) ako ne znate hallov uvjet?!?!?!?

kolotura
kako mislite dokazivati tu istu stvar preko bernoullijevog ili dalambertovog principa ako zapravo ne znate sto se desava?!??!

IP rez
kako bi dokazivali ista o transportnim mrezama, ako ne znate tu osnovnu stvar TOCNO zapisati?!?!

i na ploci to MORATE napisati
sto, oni rijetki koji su dolazili na usmene, i sami znaju...

i komisija je ISPIT
samo sto vas slusaju trojica

svaki ispit ima neko eliminacijsko pitanje - sto je po tom pitanju ovdje novo?
jer je prof. stavio zbilja JEDNOSTAVNA pitanja (a nije npr dokazi da je rang m-ce incidencije taj i taj, ili transportni problem)
i jer je zelio na njih dobiti TOCNE odgovore?

trebali bi znati (ako ste bili na usmenima) da profesor ne radi razliku medju ocjenama.... svejedno je jel dodjes sa 2 ili sa 4
dobit ces vrlo slicna pitanja - samo ce se mozda razlikovati koliko puta smijes fulati....

kako se prof. Ungaru ne zamjera sto rusi na elementarnim stvarima - kao sto je i najavio?
zasto bi se nekom profesoru zamjeralo sto je srusio nekoga tko zbilja nije imao pojma??? ili tko nije znao elementarne stvari koje kolegij zahtijeva?

besides,
[size=18]tko god je prosao taj eliminacijski, bio je pozvan na usmeni[/size] NEOVISNO o tome kakav mu je bio pismeni - i ovo je informacija provjerena kod profesora
mislim da je sada vrijeme da ljudi shvate da ipak MORAJU NESTO i znati da bi prosli ispit

i komisija je ispit za kojeg VI birate kada cete izaci - nitko vas ne prisiljava da morate upravo sad izaci, zar ne?

a oni koji su uvjereni da su zbilja ucili, i da su padali jer - nesto.... mozda je krajnje vrijeme da pocmu dolaziti na konzultacije? da promjene nacin ucenja, jer bi vec i njima trebalo postati ocito da tu nesto gadno ne stima...
znate, iz modeliranja su prosle godine bile i demonstrature - koliko od vas se tamo pojavilo?
ako ste tri puta pali pismeni iz bilo kojeg kolegija - nije mi jasno kako mozete biti uvjereni da dobro spremate ispit?!?!

ljudi koji se ne udostoje niti pojaviti na pismenom i probati rijesiti - nisu tema o kojoj mi se trenutno raspravlja
svaki student bi trebao imati primarno - nekako SPREMITI ispit, a ne doci i predati prazni papir (i ne, necu sada o onima koji su bolesni - svi smo svjesni toga da postoji gomila studenata koji iz nekog razloga predaju prazne papire ili se uopce ne pojave i od toga neki ili cekaju komisiju 'jer ce ih tamo pustiti' ili nesto trece... npr zele ponovno upisati kolegij zbog kolokvija)

i dajte me postedite onoga - asistent je zlo koje ne pusta
poprilicno puno komuniciram s asistentima - i to je nevjerojatno kakve oni sve ispite dobivaju i ljude na zalbama koji ih pokusavaju uvjeriti da je to tocno.... i zbilja ih zalim kad te baljezgarije moraju citati i vecina ih se trudi dati neke bodove (pogotovo Marko Vrdoljak i njemu slicni)
(oni koji ne pisu 'baljezgarije' ionako nisu u ovom crticu, no ako se netko od njih nasao, moje isprike u vezi ovog priloga)

saberite se - spustite se na zemlju
priznajte da grijesite, jer grijesiti je ljudski
a profesori i asistenti ipak na kraju jesu ljudi - no, vi ste ti koji polazu ispit i koji ga moraju spremiti - ne oni
a komisije sluze upravo tome da se sindrom - rusi me jer imam plavu kosu - ne bi dogadjao
a kad priznate SEBI (ne meni, jer sam ja u ovom crticu samo onaj koji nastoji uciti za svoje ispite, a ne racunati na to da ce me pustiti jer oblacim crno) - onda potrazite pomoc od kompetentnih ljudi - jer, vjerujte, svi su vam spremni pomoci - ali morate DOCI
imate i forum, pa na njemu nema nesto previse pitanja.....

toliko od mene u nadi da ce ovaj post bar nekoga prosvjetliti i ukazati mu da nije strashno to sto ne zna vec to sto ne zna da ne zna :g:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
nego je bilo lakse 26 ljudi poslati doma bez privilegije postavljenog pitanja na komisijskom ispitu...


cekaj malo, kod prof. Veljana na kombinatorici NE postoji usmeni ispit, koliko ja znam
cak i upravo i na komisiji

a mislim da su 'eliminacijska pitanja' prof. Caklovica bila neusporedivo lagana Rolling Eyes

i nitko se nikad nije bunio..... Rolling Eyes

text dalje nejde tebe, Zube.... (bar ne samo tebe)

da li je bilo zbilja tako tesko odgovoriti na pitanja:
1. napisite hallov uvjet
2. imate koloturu, dvije mase, m_1=2m_2
sto se desava (tj zasto se giba)
3. mali (4 vrha,. 6 veza) graf, napisati IP rez
4. minimizirati funkcional u kojem je ocito da za y=0 tezi u 0 (ili tako nesto)

trebalo je napisati 3/4 tocno
trebam li spomenuti da je trebalo napisati (gotovo bilo sta), ali da je TOCNO?
recimo, jednu od 3 verzije HU

tko je uspio doci na usmeni, znate li da je pitan ista ta pitanja i da ih nisu svi znali?? Rolling Eyes
kako su ih onda znali na 'eliminacijskom' postavlja se pitanje....

s druge strane, bas ne imati nista bodova na pismenom... iz cetvrtog pokusaja.... Rolling Eyes
(nisam ipak prof. gnjavila sa statistickim detaljima tipa koliko je ljudi imalo 35+ bodova i dovoljno za eliminacijski i proslo i te spike)

znam da je lagano pogubiti bodove na pismenom, jer sam ih i sama uredno gubila...
ali isto tako znam, da ako znas - ako si SPREMAO taj ispit - dobit ces prolaz na pismenom ma koliko se trudio fulati - jer postoje zadaci koje znas ili ne znas - a trebao bi ih znati ako spremas usmeni, zapravo ako spremas ISPIT

kako to spremate ispit ako nikako ne mozete skupiti vise od 30 bodova????

i pri tome se zbilja obazirem SAMO na ljude kojima JE stalo poloziti ispit (dakle, IZADJU na SVAKI pismeni kojeg prijave, ako prodju, POJAVE se na usmenom, i u medjuvremenu ZBILJA SPREMAJU ispit, a ne oslanjaju se na to 'pustit ce me na komisiji')

jedan kolega je skomentirao 'ako nije mogao ispitati sve, trebao je sve pustiti'
Valjam se po podu od smijeha
totalno bijedan odnos prema kolegiju koji, vjerovali vi ili ne, je zbilja koristan....

oni koji se oslanjaju na to da ce ih se pustiti samo zato sto su na komisiji, i shodno tome se spremaju za ispit - IMO - nisu zasluzili apsolutno nista drugo osim pada

organizacija komisijskog ispita je procedura - treba okupiti clanove i slicno... treba slusati sve to...
ali tko nije u stanju elementarne stvari napisati - o cemu se raspravljamo?

koja bi bila svrha pitati svakog ponaosb da rastumaci sto je mislio s tim sto je napisao?
pa pisali ste barem pol sata prije toga, to znaci - mogli ste se konzultirati s kolegama i nauciti pjesmicu 'napamet'

kad netko ima 'dobar pismeni' a ne zna elementarne stvari- postavlja se pitanje KAKO je taj uopce napisao pismeni?
ucio je zadatke napamet?
ili ih je odnekuda prepisivao Rolling Eyes

ako vec imate komisiju - sto ne ucite?
zar zbilja svi ocekuju - 'pomagat ce mi'?!?!
smisao USMENOG je da prezentirate svoje znanje
smisao eliminacijskog je da svima bude jasno da li imate elementarnog znanja koje je potrebno za poloziti ispit

hallov uvjet
kako mislite DOKAZIVATI Hallov teorem, za kojeg je opce poznato da ga pita (i jako cesto ga tijekom jednog dana ispitivanja ponavlja preko nekoliko puta) ako ne znate hallov uvjet?!?!?!?

kolotura
kako mislite dokazivati tu istu stvar preko bernoullijevog ili dalambertovog principa ako zapravo ne znate sto se desava?!??!

IP rez
kako bi dokazivali ista o transportnim mrezama, ako ne znate tu osnovnu stvar TOCNO zapisati?!?!

i na ploci to MORATE napisati
sto, oni rijetki koji su dolazili na usmene, i sami znaju...

i komisija je ISPIT
samo sto vas slusaju trojica

svaki ispit ima neko eliminacijsko pitanje - sto je po tom pitanju ovdje novo?
jer je prof. stavio zbilja JEDNOSTAVNA pitanja (a nije npr dokazi da je rang m-ce incidencije taj i taj, ili transportni problem)
i jer je zelio na njih dobiti TOCNE odgovore?

trebali bi znati (ako ste bili na usmenima) da profesor ne radi razliku medju ocjenama.... svejedno je jel dodjes sa 2 ili sa 4
dobit ces vrlo slicna pitanja - samo ce se mozda razlikovati koliko puta smijes fulati....

kako se prof. Ungaru ne zamjera sto rusi na elementarnim stvarima - kao sto je i najavio?
zasto bi se nekom profesoru zamjeralo sto je srusio nekoga tko zbilja nije imao pojma??? ili tko nije znao elementarne stvari koje kolegij zahtijeva?

besides,
tko god je prosao taj eliminacijski, bio je pozvan na usmeni NEOVISNO o tome kakav mu je bio pismeni - i ovo je informacija provjerena kod profesora
mislim da je sada vrijeme da ljudi shvate da ipak MORAJU NESTO i znati da bi prosli ispit

i komisija je ispit za kojeg VI birate kada cete izaci - nitko vas ne prisiljava da morate upravo sad izaci, zar ne?

a oni koji su uvjereni da su zbilja ucili, i da su padali jer - nesto.... mozda je krajnje vrijeme da pocmu dolaziti na konzultacije? da promjene nacin ucenja, jer bi vec i njima trebalo postati ocito da tu nesto gadno ne stima...
znate, iz modeliranja su prosle godine bile i demonstrature - koliko od vas se tamo pojavilo?
ako ste tri puta pali pismeni iz bilo kojeg kolegija - nije mi jasno kako mozete biti uvjereni da dobro spremate ispit?!?!

ljudi koji se ne udostoje niti pojaviti na pismenom i probati rijesiti - nisu tema o kojoj mi se trenutno raspravlja
svaki student bi trebao imati primarno - nekako SPREMITI ispit, a ne doci i predati prazni papir (i ne, necu sada o onima koji su bolesni - svi smo svjesni toga da postoji gomila studenata koji iz nekog razloga predaju prazne papire ili se uopce ne pojave i od toga neki ili cekaju komisiju 'jer ce ih tamo pustiti' ili nesto trece... npr zele ponovno upisati kolegij zbog kolokvija)

i dajte me postedite onoga - asistent je zlo koje ne pusta
poprilicno puno komuniciram s asistentima - i to je nevjerojatno kakve oni sve ispite dobivaju i ljude na zalbama koji ih pokusavaju uvjeriti da je to tocno.... i zbilja ih zalim kad te baljezgarije moraju citati i vecina ih se trudi dati neke bodove (pogotovo Marko Vrdoljak i njemu slicni)
(oni koji ne pisu 'baljezgarije' ionako nisu u ovom crticu, no ako se netko od njih nasao, moje isprike u vezi ovog priloga)

saberite se - spustite se na zemlju
priznajte da grijesite, jer grijesiti je ljudski
a profesori i asistenti ipak na kraju jesu ljudi - no, vi ste ti koji polazu ispit i koji ga moraju spremiti - ne oni
a komisije sluze upravo tome da se sindrom - rusi me jer imam plavu kosu - ne bi dogadjao
a kad priznate SEBI (ne meni, jer sam ja u ovom crticu samo onaj koji nastoji uciti za svoje ispite, a ne racunati na to da ce me pustiti jer oblacim crno) - onda potrazite pomoc od kompetentnih ljudi - jer, vjerujte, svi su vam spremni pomoci - ali morate DOCI
imate i forum, pa na njemu nema nesto previse pitanja.....

toliko od mene u nadi da ce ovaj post bar nekoga prosvjetliti i ukazati mu da nije strashno to sto ne zna vec to sto ne zna da ne zna Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 21:19 čet, 7. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da se donekle slazem sa tobom nesi, ali bar sto se mene tice, nesposoban sam odrzati koncentraciju na algoritamski jednostavnim zadacima. Tu + tamo - i rjesenje koje dobijem je nesto sasvim 80-to i ne da dobijem krivo rjesenje nego ne znam nastaviti dalje.
Tu je dobrim dijelom "kriva" i moja brzopletost, brkanje simetricnih odnosa itd.

Cijela poanta ove price nije u tome da je ruseno 26 ljudi. Poanta je price da je jedan dan ruseno 26 ljudi na protupravan nacin, a da je iduci dan ostvarena 100%-tna prolaznost, te da su prolazili i ljudi koji nisu znali reci sto znaju da o tome pricaju u zadnjem ocajnickom pokusaju da se ista iz njih izvuce. Poanta price jest da ostaje gorak okus o slutnji da su ti ljudi planski eliminirani. Poanta je price da je 26-oro ljudi uskraceno zakonsko pravo regularnog komisijskog usmenog ispita. Poanta je price da su uslijed toga krsenja prava, neki ljudi strahovito osteceni.

Poanta je price da je ova komisija bila sve samo ne regularna komisija. Poanta je price da onaj +1 u 3+1 znaci jos jednu priliku za dokazivanje svoga znanja i to ovaj put pred povjerenstvom da se osigura regularnost ispita a ne poziv na odstrel bez progovorene rijeci. Jer odstrel je to bio i nitko mi ne moze reci da su ljudi iduci dan, pogotovo neki sjajni primjerci, znali vise od barem jednog/e od onih 26-oro nesretnika, nitko mi ne moze reci da je onaj koji nije znao sto zna iz MM bolje naucio MM od defar, ili mene.

A u Veljanovu obranu, AFAIK, on ima 5 pismenih zadataka na usmenom, 2 cijela su uvijet za prolaz, oni koji nisu zadovoljili pismeni a na komisiji su, dobiju jos 10 zadataka za rjesavanje, te ako omanu i jedno i drugo i trece, tada zavrsavaju na 3-clanoj komisiji.
Naravno da se donekle slazem sa tobom nesi, ali bar sto se mene tice, nesposoban sam odrzati koncentraciju na algoritamski jednostavnim zadacima. Tu + tamo - i rjesenje koje dobijem je nesto sasvim 80-to i ne da dobijem krivo rjesenje nego ne znam nastaviti dalje.
Tu je dobrim dijelom "kriva" i moja brzopletost, brkanje simetricnih odnosa itd.

Cijela poanta ove price nije u tome da je ruseno 26 ljudi. Poanta je price da je jedan dan ruseno 26 ljudi na protupravan nacin, a da je iduci dan ostvarena 100%-tna prolaznost, te da su prolazili i ljudi koji nisu znali reci sto znaju da o tome pricaju u zadnjem ocajnickom pokusaju da se ista iz njih izvuce. Poanta price jest da ostaje gorak okus o slutnji da su ti ljudi planski eliminirani. Poanta je price da je 26-oro ljudi uskraceno zakonsko pravo regularnog komisijskog usmenog ispita. Poanta je price da su uslijed toga krsenja prava, neki ljudi strahovito osteceni.

Poanta je price da je ova komisija bila sve samo ne regularna komisija. Poanta je price da onaj +1 u 3+1 znaci jos jednu priliku za dokazivanje svoga znanja i to ovaj put pred povjerenstvom da se osigura regularnost ispita a ne poziv na odstrel bez progovorene rijeci. Jer odstrel je to bio i nitko mi ne moze reci da su ljudi iduci dan, pogotovo neki sjajni primjerci, znali vise od barem jednog/e od onih 26-oro nesretnika, nitko mi ne moze reci da je onaj koji nije znao sto zna iz MM bolje naucio MM od defar, ili mene.

A u Veljanovu obranu, AFAIK, on ima 5 pismenih zadataka na usmenom, 2 cijela su uvijet za prolaz, oni koji nisu zadovoljili pismeni a na komisiji su, dobiju jos 10 zadataka za rjesavanje, te ako omanu i jedno i drugo i trece, tada zavrsavaju na 3-clanoj komisiji.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 22:51 čet, 7. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

...not that it matters any more.. steta daha i ruznih rijeci ako nista dobro iz toga nece ispasti.

Nesi daje dobar savjet. I moj bi savjet bio, sto bi bi, nikakvo puhanje to nece sada promijeniti. Ostaje samo nada i mudro utrosena energija u bliskoj buducnosti, da nam se neke stvari vise ne ponove.

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2845
...not that it matters any more.. steta daha i ruznih rijeci ako nista dobro iz toga nece ispasti.

Nesi daje dobar savjet. I moj bi savjet bio, sto bi bi, nikakvo puhanje to nece sada promijeniti. Ostaje samo nada i mudro utrosena energija u bliskoj buducnosti, da nam se neke stvari vise ne ponove.

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=2845



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:50 pet, 8. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]nitko mi ne moze reci da je onaj koji nije znao sto zna iz MM bolje naucio MM od defar, ili mene.[/quote]

Samo zato jer si ovo vise puta naveo: ja nikad nisam znao reci "sto znam". :roll: Uvijek bih na to pitanje zamolio profesora da me konkretno pita stogod, pa ako ne znam, padam. :? Ne kazem da je to svima nezgodno pitanje, ali ima nas koji stvarno ne znamo reci "sto znamo". :oops:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
nitko mi ne moze reci da je onaj koji nije znao sto zna iz MM bolje naucio MM od defar, ili mene.


Samo zato jer si ovo vise puta naveo: ja nikad nisam znao reci "sto znam". Rolling Eyes Uvijek bih na to pitanje zamolio profesora da me konkretno pita stogod, pa ako ne znam, padam. Confused Ne kazem da je to svima nezgodno pitanje, ali ima nas koji stvarno ne znamo reci "sto znamo". Embarassed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 10:29 pet, 8. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel može netko napisati kakva su bila pitanja na pismenom?? plizzzz...baš me zanima!!!!
jel može netko napisati kakva su bila pitanja na pismenom?? plizzzz...baš me zanima!!!!


[Vrh]
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 11:14 pet, 8. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Samo zato jer si ovo vise puta naveo: ja nikad nisam znao reci "sto znam". :roll: Uvijek bih na to pitanje zamolio profesora da me konkretno pita stogod, pa ako ne znam, padam. :? Ne kazem da je to svima nezgodno pitanje, ali ima nas koji stvarno ne znamo reci "sto znamo". :oops:[/quote]
Eh da je to jedina stvar koju doticni nije znao :) al.. ez I said... prosla baba sa kolacima...
[quote="Anonymous"]jel može netko napisati kakva su bila pitanja na pismenom?? plizzzz...baš me zanima!!!![/quote]
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=19977#19977
vsego (napisa):
Samo zato jer si ovo vise puta naveo: ja nikad nisam znao reci "sto znam". Rolling Eyes Uvijek bih na to pitanje zamolio profesora da me konkretno pita stogod, pa ako ne znam, padam. Confused Ne kazem da je to svima nezgodno pitanje, ali ima nas koji stvarno ne znamo reci "sto znamo". Embarassed

Eh da je to jedina stvar koju doticni nije znao Smile al.. ez I said... prosla baba sa kolacima...
Anonymous (napisa):
jel može netko napisati kakva su bila pitanja na pismenom?? plizzzz...baš me zanima!!!!

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=19977#19977



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 18:11 sub, 9. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi jasno kako neki mogu misliti da je 30 ljudi doslo na komisiju a da nista nisu ucili!!! Stajala sam ispred vrata, ljudi bi izasli prije nego sto bi usli unutra, nisam mogla vjerovati sto se desava. Nisu to 2-3 osobe pa da se moze reci ajde nisu ucili pa su pali...A o nacinu pricanja ispitivaca sa studentima da ne govorim(u ovo ne spada prof. Caklovic). Uostalom nitko nas nije upozorio cemu taj kratak test, SVI smo mislili da cemo moci odgovarati i potvrditi svoje znanje na usmenom bez obzira kako ga napisali. I bilo nam je receno da ce se usmeni raspodijeliti na 3 dana s obzirom na taj test. Ali to se nije dogodilo naravno. Ja sam prije svakog pismenog rijesila sve zadatke sa vjezbi, sve pismene, kolokvije, i ostale zadatke koje sam mogla naci i ucila teoriju. Na pismenom uvijek nesto krivo prepisem (disleksija i problemi sa koncetracijom ) .Valjda su nas htjeli motivirati ili nesto takvo. Nista ljudi, vidimo se pponovno na drugoj godini!
Nije mi jasno kako neki mogu misliti da je 30 ljudi doslo na komisiju a da nista nisu ucili!!! Stajala sam ispred vrata, ljudi bi izasli prije nego sto bi usli unutra, nisam mogla vjerovati sto se desava. Nisu to 2-3 osobe pa da se moze reci ajde nisu ucili pa su pali...A o nacinu pricanja ispitivaca sa studentima da ne govorim(u ovo ne spada prof. Caklovic). Uostalom nitko nas nije upozorio cemu taj kratak test, SVI smo mislili da cemo moci odgovarati i potvrditi svoje znanje na usmenom bez obzira kako ga napisali. I bilo nam je receno da ce se usmeni raspodijeliti na 3 dana s obzirom na taj test. Ali to se nije dogodilo naravno. Ja sam prije svakog pismenog rijesila sve zadatke sa vjezbi, sve pismene, kolokvije, i ostale zadatke koje sam mogla naci i ucila teoriju. Na pismenom uvijek nesto krivo prepisem (disleksija i problemi sa koncetracijom ) .Valjda su nas htjeli motivirati ili nesto takvo. Nista ljudi, vidimo se pponovno na drugoj godini!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 23:24 sub, 9. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ispravak netocnog navoda: dan posije komisija NISU svi prosli, barem ih je troje PALO!!!
ispravak netocnog navoda: dan posije komisija NISU svi prosli, barem ih je troje PALO!!!


[Vrh]
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 18:25 ned, 10. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja cu vam samo reci da imam osjecaj da je profesorima posto cilj da padamo komisiju bilo nam to uvjet ili ne ako me kuzite! :lol:

Ja to znam pala sam i ja jedan komisijski ispit koji mi je ovisio o godini a sto je najbolje od svega malo ko je proso....

Za zakljucak cu reci jos ovo ja vjerujem da ima puno fakulteta koji su teski jednako kao i ovaj nas ali samo je jedna cinjenica drugi fakluteti imaju bolju organizaciju i puno olaksaniji program nego mi!

Znam da cete mi mnogi reci hej pa zasto onda ne odstudiras neki drugi fakultet?
Evo vam i odgovora i na ovo pitanje pa bas zato sto me zanima matematika i bas zato sto osjecam da je ovo moje zanimanje.
Ali nije mi jasno zasto nas fakultet mora biti toliko [b]drukciji od drugih po organizaciji[/b]? :agrue:
ja cu vam samo reci da imam osjecaj da je profesorima posto cilj da padamo komisiju bilo nam to uvjet ili ne ako me kuzite! Laughing

Ja to znam pala sam i ja jedan komisijski ispit koji mi je ovisio o godini a sto je najbolje od svega malo ko je proso....

Za zakljucak cu reci jos ovo ja vjerujem da ima puno fakulteta koji su teski jednako kao i ovaj nas ali samo je jedna cinjenica drugi fakluteti imaju bolju organizaciju i puno olaksaniji program nego mi!

Znam da cete mi mnogi reci hej pa zasto onda ne odstudiras neki drugi fakultet?
Evo vam i odgovora i na ovo pitanje pa bas zato sto me zanima matematika i bas zato sto osjecam da je ovo moje zanimanje.
Ali nije mi jasno zasto nas fakultet mora biti toliko drukciji od drugih po organizaciji? #Bad Talk



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 19:46 ned, 10. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:-s
nije bas da te hvatam bily :-s

:-s kazes da ima dosta drugih fakseva sa priblizno teskim programom ali je njihov "olaksaniji" :-s

bsajds, krajnje je offtopic ovdije, i da.. Padalo je nas komisije i prije i to nije razlog zasto je ovaj topic krenuo tuda di je krenuo. Upitnost ove komisije je u njenoj regularnosti, koliko god doticnu sada bilo besmisleno raspravljati.... :roll:

I... kako to mislis "drukciji po organizaciji" :-s pliz elaboriraj ako imas nesto konkretno za prispodobiti al ne ovdje nego u Fax. Opć. pliz 8)
Eh?
nije bas da te hvatam bily Eh?

Eh? kazes da ima dosta drugih fakseva sa priblizno teskim programom ali je njihov "olaksaniji" Eh?

bsajds, krajnje je offtopic ovdije, i da.. Padalo je nas komisije i prije i to nije razlog zasto je ovaj topic krenuo tuda di je krenuo. Upitnost ove komisije je u njenoj regularnosti, koliko god doticnu sada bilo besmisleno raspravljati.... Rolling Eyes

I... kako to mislis "drukciji po organizaciji" Eh? pliz elaboriraj ako imas nesto konkretno za prispodobiti al ne ovdje nego u Fax. Opć. pliz Cool



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 19:43 uto, 26. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko god mi se gadio pristup nekih da na taj nacin rjesavaju neka pitanja, neke stvari (neke odgovore, to be precise), kada ih procitam, od mene ucine jaako losu osobu.

Dakle i naime:
[quote="Vjesnik 26.10."]Da bi naglasio koliko su pitanja laka, jedan od nastavnika rekao je studentima da se na svako pitanje može odgovoriti za manje od minute. Taj nastavnikov komentar [b]zlonamjerno je iskorišten za netočnu tvrdnju da je cijeli ispit trajao samo četiri minute[/b], kaže [url=http://web.math.hr/~manger/]Robert Manger[/url], čelnik Uprave[/quote]
[quote="Vjesnik 26.10."]... Bez obzira na rezultat pismenog dijela, svi su studenti, tvrdi Manger, izašli na ispit pred povjerenstvom. [b]Pristupilo ih je 29[/b], što znači da je devet studenata odustalo.
Suprotno tvrdnjama iz prijave, ispit pred povjerenstvom [b]za svakog je studenta trajao barem 20 minuta[/b], tvrdi Manger. Povjerenstvo je najprije postavljalo preliminarna pitanja, a svi su studenti istodobno pisali svoje odgovore na papir. Čitav ispit, [b]usmeni i[/b] pismeni, ukupno je trajao [b]barem 140 minuta[/b], tvrdi Manger.
...[/quote]
29*20= __________
[size=6]140[/size]
[quote="Vjesnik 26.10."]...
Pojašnjava se da je na temelju rezultata pismenog ispita, povjerenstvo zaključilo da kod dijela studenata nema osnove za prolaznu ocjenu. [b]Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je [u]svima[/u] takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje[/b] pred pločom. ....[/quote]
U ovoj je prici netko lud.
U duhu dobre akademske kulture, pretpostavit cu da mentalno hendikepirani u ovome slucaju nije nas vrli dekan (na stranu pricu o PMF-u/MO-u) nego 25 studenata, koji su iz ovog ili onog razloga, cini se, bili zavedeni nekim impresivnim slucajem masovne hipnoze ili su, jednostavno, kolektivno pristupili ispitu pod utjecajem droga.

Mozda da ovaj topic prebacimo u Faksovske općenitosti, uz dodatak ankete o tome koliko cesto studenti prilaze ispitu pod utjecajem halucinogenih kemikalija?
Koliko god mi se gadio pristup nekih da na taj nacin rjesavaju neka pitanja, neke stvari (neke odgovore, to be precise), kada ih procitam, od mene ucine jaako losu osobu.

Dakle i naime:
Vjesnik 26.10. (napisa):
Da bi naglasio koliko su pitanja laka, jedan od nastavnika rekao je studentima da se na svako pitanje može odgovoriti za manje od minute. Taj nastavnikov komentar zlonamjerno je iskorišten za netočnu tvrdnju da je cijeli ispit trajao samo četiri minute, kaže Robert Manger, čelnik Uprave

Vjesnik 26.10. (napisa):
... Bez obzira na rezultat pismenog dijela, svi su studenti, tvrdi Manger, izašli na ispit pred povjerenstvom. Pristupilo ih je 29, što znači da je devet studenata odustalo.
Suprotno tvrdnjama iz prijave, ispit pred povjerenstvom za svakog je studenta trajao barem 20 minuta, tvrdi Manger. Povjerenstvo je najprije postavljalo preliminarna pitanja, a svi su studenti istodobno pisali svoje odgovore na papir. Čitav ispit, usmeni i pismeni, ukupno je trajao barem 140 minuta, tvrdi Manger.
...

29*20= __________
140
Vjesnik 26.10. (napisa):
...
Pojašnjava se da je na temelju rezultata pismenog ispita, povjerenstvo zaključilo da kod dijela studenata nema osnove za prolaznu ocjenu. Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je svima takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje pred pločom. ....

U ovoj je prici netko lud.
U duhu dobre akademske kulture, pretpostavit cu da mentalno hendikepirani u ovome slucaju nije nas vrli dekan (na stranu pricu o PMF-u/MO-u) nego 25 studenata, koji su iz ovog ili onog razloga, cini se, bili zavedeni nekim impresivnim slucajem masovne hipnoze ili su, jednostavno, kolektivno pristupili ispitu pod utjecajem droga.

Mozda da ovaj topic prebacimo u Faksovske općenitosti, uz dodatak ankete o tome koliko cesto studenti prilaze ispitu pod utjecajem halucinogenih kemikalija?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 20:14 uto, 26. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]U duhu dobre akademske kulture, pretpostavit cu da mentalno hendikepirani u ovome slucaju nije nas vrli dekan (na stranu pricu o PMF-u/MO-u)[/quote]

My guess: ne, nije lud. Samo je neinformiran.
Rekao sam to vec puno puta, sad ce to mozda netko i shvatiti ozbiljno.
NE MOZEMO se vise ponasati kao da smo mala sredina. Jer to vise nismo. Sve one organizacijske gluposti zbog kojih smo se izrugivali FERu, krajnje nam je vrijeme da prihvatimo ako zelimo opstati.

Da, drukciji smo. I da, znali smo bolje. Ali smo prihvatili da nam sole pamet ljudi koji svojim postupcima otvoreno priznaju da imaju slabiji obrazovni sustav od nas, i prihvatili smo kriterije koje kao matematicari nikada nismo smjeli prihvatiti.

Ovo je jedna od posljedica... bit ce ih jos. :-/
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
U duhu dobre akademske kulture, pretpostavit cu da mentalno hendikepirani u ovome slucaju nije nas vrli dekan (na stranu pricu o PMF-u/MO-u)


My guess: ne, nije lud. Samo je neinformiran.
Rekao sam to vec puno puta, sad ce to mozda netko i shvatiti ozbiljno.
NE MOZEMO se vise ponasati kao da smo mala sredina. Jer to vise nismo. Sve one organizacijske gluposti zbog kojih smo se izrugivali FERu, krajnje nam je vrijeme da prihvatimo ako zelimo opstati.

Da, drukciji smo. I da, znali smo bolje. Ali smo prihvatili da nam sole pamet ljudi koji svojim postupcima otvoreno priznaju da imaju slabiji obrazovni sustav od nas, i prihvatili smo kriterije koje kao matematicari nikada nismo smjeli prihvatiti.

Ovo je jedna od posljedica... bit ce ih jos. :-/


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:28 uto, 26. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Da, drukciji smo. I da, znali smo bolje. Ali smo prihvatili da nam sole pamet ljudi koji svojim postupcima otvoreno priznaju da imaju slabiji obrazovni sustav od nas, i prihvatili smo kriterije koje kao matematicari nikada nismo smjeli prihvatiti.

Ovo je jedna od posljedica... bit ce ih jos. :-/[/quote]
Katarzicna recenica, zar ne?

jedni ti skacu po kicmi skrivajuci se iza "Pravila", drugi ti skacu po kicmi zanemarujuci svako pravilo, a oboje to cine zato sto smo zadnja stoka po kojoj se gazi zato sto se zna da ne skvicimo jako ni kada umiremo :evil:

nije bitno, ljudi se prepucavaju, medjusobno dokazuju poante, budu plemenito principijelni i sve lomeci bezobzirno po ledjima studenta, gubeci svaku konzistentnost, cineci put ka znanju lakrdijom pohlepe za novim skolarinama :blju:

Fuj.
veky (napisa):
Da, drukciji smo. I da, znali smo bolje. Ali smo prihvatili da nam sole pamet ljudi koji svojim postupcima otvoreno priznaju da imaju slabiji obrazovni sustav od nas, i prihvatili smo kriterije koje kao matematicari nikada nismo smjeli prihvatiti.

Ovo je jedna od posljedica... bit ce ih jos. :-/

Katarzicna recenica, zar ne?

jedni ti skacu po kicmi skrivajuci se iza "Pravila", drugi ti skacu po kicmi zanemarujuci svako pravilo, a oboje to cine zato sto smo zadnja stoka po kojoj se gazi zato sto se zna da ne skvicimo jako ni kada umiremo Evil or Very Mad

nije bitno, ljudi se prepucavaju, medjusobno dokazuju poante, budu plemenito principijelni i sve lomeci bezobzirno po ledjima studenta, gubeci svaku konzistentnost, cineci put ka znanju lakrdijom pohlepe za novim skolarinama Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?

Fuj.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:18 uto, 26. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Koliko god mi se gadio pristup nekih da na taj nacin rjesavaju neka pitanja, neke stvari (neke odgovore, to be precise), kada ih procitam, od mene ucine jaako losu osobu.
Dakle i naime:
[quote="Vjesnik 26.10."]Da bi naglasio koliko su pitanja laka, jedan od nastavnika rekao je studentima da se na svako pitanje može odgovoriti za manje od minute. Taj nastavnikov komentar [b]zlonamjerno je iskorišten za netočnu tvrdnju da je cijeli ispit trajao samo četiri minute[/b], kaže [url=http://web.math.hr/~manger/]Robert Manger[/url], čelnik Uprave[/quote]
[quote="Vjesnik 26.10."]... Bez obzira na rezultat pismenog dijela, svi su studenti, tvrdi Manger, izašli na ispit pred povjerenstvom. [b]Pristupilo ih je 29[/b], što znači da je devet studenata odustalo.
Suprotno tvrdnjama iz prijave, ispit pred povjerenstvom [b]za svakog je studenta trajao barem 20 minuta[/b], tvrdi Manger. Povjerenstvo je najprije postavljalo preliminarna pitanja, a svi su studenti istodobno pisali svoje odgovore na papir. Čitav ispit, [b]usmeni i[/b] pismeni, ukupno je trajao [b]barem 140 minuta[/b], tvrdi Manger.
...[/quote]
29*20= __________
[size=6]140[/size][/quote]

Ono na sta aludiras pretpostavlja disjunktnost 20 minuta koje su ti studenti dobili. :-s Vjerujem da je Dekan tu ubrojio i "pismeni test". 8) Pokusaj tako racunati... :D

Disklejmer: Ne branim nikoga, samo upucujem na detalje. ;)

A sto se branjenja tice, vidio sam i neki text o atmosferi straha u kojoj se studenti ne usude ni pisnuti i onda link na ovaj topic kao dokaz tome. :-s Meni je nekako neobico da studenti koji se boje i pisnuti zvocaju (manje-vise [b]ne[/b]anonimno!) na masini koja je kupljena sredstvima s projekta prozvanog profesora, a Forum vodi njegov asistent. :roll:

Cuh od studenata da je doc. Caklovic (btw, Lavoslav a ne Ladislav :PP) rekao da se mozete sluzbeno zaliti na konisijski ispit. :| Zasto to niste, nego sad komisiju (anonimno!) povlacite po novinama? :-k Ne bi bila prva zalba na ovom fakultetu "straha"; cak ne ni prva prihvacena! :roll:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Koliko god mi se gadio pristup nekih da na taj nacin rjesavaju neka pitanja, neke stvari (neke odgovore, to be precise), kada ih procitam, od mene ucine jaako losu osobu.
Dakle i naime:
Vjesnik 26.10. (napisa):
Da bi naglasio koliko su pitanja laka, jedan od nastavnika rekao je studentima da se na svako pitanje može odgovoriti za manje od minute. Taj nastavnikov komentar zlonamjerno je iskorišten za netočnu tvrdnju da je cijeli ispit trajao samo četiri minute, kaže Robert Manger, čelnik Uprave

Vjesnik 26.10. (napisa):
... Bez obzira na rezultat pismenog dijela, svi su studenti, tvrdi Manger, izašli na ispit pred povjerenstvom. Pristupilo ih je 29, što znači da je devet studenata odustalo.
Suprotno tvrdnjama iz prijave, ispit pred povjerenstvom za svakog je studenta trajao barem 20 minuta, tvrdi Manger. Povjerenstvo je najprije postavljalo preliminarna pitanja, a svi su studenti istodobno pisali svoje odgovore na papir. Čitav ispit, usmeni i pismeni, ukupno je trajao barem 140 minuta, tvrdi Manger.
...

29*20= __________
140


Ono na sta aludiras pretpostavlja disjunktnost 20 minuta koje su ti studenti dobili. Eh? Vjerujem da je Dekan tu ubrojio i "pismeni test". Cool Pokusaj tako racunati... Very Happy

Disklejmer: Ne branim nikoga, samo upucujem na detalje. Wink

A sto se branjenja tice, vidio sam i neki text o atmosferi straha u kojoj se studenti ne usude ni pisnuti i onda link na ovaj topic kao dokaz tome. Eh? Meni je nekako neobico da studenti koji se boje i pisnuti zvocaju (manje-vise neanonimno!) na masini koja je kupljena sredstvima s projekta prozvanog profesora, a Forum vodi njegov asistent. Rolling Eyes

Cuh od studenata da je doc. Caklovic (btw, Lavoslav a ne Ladislav Weeee-heeee!!!) rekao da se mozete sluzbeno zaliti na konisijski ispit. Neutral Zasto to niste, nego sad komisiju (anonimno!) povlacite po novinama? Think Ne bi bila prva zalba na ovom fakultetu "straha"; cak ne ni prva prihvacena! Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 9:53 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Meni je nekako neobico da studenti koji se boje i pisnuti zvocaju (manje-vise [b]ne[/b]anonimno!) na masini koja je kupljena sredstvima s projekta prozvanog profesora, a Forum vodi njegov asistent. :roll:[/quote]

Ja ne bih rekao da je ovdje prof.Caklovic prozvan. Ako je netko od osoba prozvan, onda je to Dekan, jer nije prilagodio sustav obavjestavanja, i odnosa s javnoscu, onome sto je ovaj fakultet postao.

No ne bih isao ni tako daleko... rekao bih da se jednostavno prigovara losoj organizaciji, i krajnje nejasno postavljenim ciljevima ovog Fakulteta kao institucije. Kad smo vec tu, smatram da je prof.Caklovic jedan od glavnih _protivnika_ "srljanja u novi sustav", i mislim da je _to_ jedan dio odgovora zasto se ovaj nemili dogadaj dogodio.
vsego (napisa):
Meni je nekako neobico da studenti koji se boje i pisnuti zvocaju (manje-vise neanonimno!) na masini koja je kupljena sredstvima s projekta prozvanog profesora, a Forum vodi njegov asistent. Rolling Eyes


Ja ne bih rekao da je ovdje prof.Caklovic prozvan. Ako je netko od osoba prozvan, onda je to Dekan, jer nije prilagodio sustav obavjestavanja, i odnosa s javnoscu, onome sto je ovaj fakultet postao.

No ne bih isao ni tako daleko... rekao bih da se jednostavno prigovara losoj organizaciji, i krajnje nejasno postavljenim ciljevima ovog Fakulteta kao institucije. Kad smo vec tu, smatram da je prof.Caklovic jedan od glavnih _protivnika_ "srljanja u novi sustav", i mislim da je _to_ jedan dio odgovora zasto se ovaj nemili dogadaj dogodio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:11 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] .... [/quote]
Disklejmer: :shock: mislim da je doticni "detalj" najmanje bitan

Atmosfera straha? Zabrinuti roditelji? :blju: a nas acting-dekan ? :blueshock: :blju: i njegova [i]Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je svima takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje[/i] :blju:
U kontekstu citata.. sto me briga za zabrinute roditelje i uistinu me zaboli za njih kada mi dekan pljuje u facu na ovaj krajnje bezobrazan nacin, ocito niti ne pokusavajuci opravdati nezakonit postupak.... :blju: LAŽ

A zalbe? Uz rok od 24h? Nije smijesno :evil:
vsego (napisa):
....

Disklejmer: Shocked mislim da je doticni "detalj" najmanje bitan

Atmosfera straha? Zabrinuti roditelji? Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? a nas acting-dekan ? Disaster!!! Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? i njegova Neki od studenata nisu prihvatili takav zaključak, već su tvrdili da su naučili gradivo. Povjerenstvo je svima takvima dalo priliku za pojedinačno usmeno odgovaranje Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?
U kontekstu citata.. sto me briga za zabrinute roditelje i uistinu me zaboli za njih kada mi dekan pljuje u facu na ovaj krajnje bezobrazan nacin, ocito niti ne pokusavajuci opravdati nezakonit postupak.... Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? LAŽ

A zalbe? Uz rok od 24h? Nije smijesno Evil or Very Mad



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:23 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]No ne bih isao ni tako daleko... rekao bih da se jednostavno prigovara losoj organizaciji, i krajnje nejasno postavljenim ciljevima ovog Fakulteta kao institucije. Kad smo vec tu, smatram da je prof.Caklovic jedan od glavnih _protivnika_ "srljanja u novi sustav", i mislim da je _to_ jedan dio odgovora zasto se ovaj nemili dogadaj dogodio.[/quote]
I kao takvom... :bow:

ALI DOVRAGA! NE PREKO MOJIH LEDJA

Naravno da je najlakse gaziti po studentima kada netko nekome dokazuje poante, nije VAZNO, nije da ce u tome stradati NITKO BITAN, nije da je ikoga briga sto netko iznosi svoje stavove brutalnim i nezakonitim krsenjem najelementarnijih studentskih prava koje se ticu osnovne mogucnosti tih studenata da nastave sa studijem :evil:
FUJ! ti studenti, to nisu ljudi, to su prijavnice, to su brojke koje su prevelike, to je nesto sto uklonis sa puta ako bilo sto drugo trazi suvise truda, to je lijena gnjavaza koja nije zavrijedila da ih se pita o njihovom znanju, tako su jadni i suvisni. Ti studenti :evil:

fuj

neki ljudi su ipak, jako zasluzili da dobiju priliku zazaliti zbog svojih postupaka. Fakultetska politika? Sve je to lijepo i kul, ideali, vizije, ideje.. Ali dalje sa tom plemenitoscu, MOLIM VAS, od ispitnih sala

:blju:
veky (napisa):
No ne bih isao ni tako daleko... rekao bih da se jednostavno prigovara losoj organizaciji, i krajnje nejasno postavljenim ciljevima ovog Fakulteta kao institucije. Kad smo vec tu, smatram da je prof.Caklovic jedan od glavnih _protivnika_ "srljanja u novi sustav", i mislim da je _to_ jedan dio odgovora zasto se ovaj nemili dogadaj dogodio.

I kao takvom... I bow before you

ALI DOVRAGA! NE PREKO MOJIH LEDJA

Naravno da je najlakse gaziti po studentima kada netko nekome dokazuje poante, nije VAZNO, nije da ce u tome stradati NITKO BITAN, nije da je ikoga briga sto netko iznosi svoje stavove brutalnim i nezakonitim krsenjem najelementarnijih studentskih prava koje se ticu osnovne mogucnosti tih studenata da nastave sa studijem Evil or Very Mad
FUJ! ti studenti, to nisu ljudi, to su prijavnice, to su brojke koje su prevelike, to je nesto sto uklonis sa puta ako bilo sto drugo trazi suvise truda, to je lijena gnjavaza koja nije zavrijedila da ih se pita o njihovom znanju, tako su jadni i suvisni. Ti studenti Evil or Very Mad

fuj

neki ljudi su ipak, jako zasluzili da dobiju priliku zazaliti zbog svojih postupaka. Fakultetska politika? Sve je to lijepo i kul, ideali, vizije, ideje.. Ali dalje sa tom plemenitoscu, MOLIM VAS, od ispitnih sala

Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
@#
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (19:08:55)
Postovi: (36)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: math

PostPostano: 10:25 sri, 27. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]kada mi dekan pljuje u facu na ovaj krajnje bezobrazan nacin, ocito niti ne pokusavajuci opravdati nezakonit postupak.... :blju: LAŽ[/quote]

Mozes li prihvatiti _mogucnost_ da nije znao da govori neistinu?
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
kada mi dekan pljuje u facu na ovaj krajnje bezobrazan nacin, ocito niti ne pokusavajuci opravdati nezakonit postupak.... :blju: LAŽ


Mozes li prihvatiti _mogucnost_ da nije znao da govori neistinu?



_________________
--
~#!'<0 !'0 0)' ('0|'# v|)'| =v# ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan