Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Booleovo zbrajanje na skupu (objasnjenje gradiva)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Uvod u matematiku
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 19:09 pet, 15. 2. 2008    Naslov: Booleovo zbrajanje na skupu Citirajte i odgovorite

U biti ne znam kojih se sve "zakona" moram pridržavati ako mi je dano Booleovo zbrajanje ili množenje([latex] \oplus\,[/latex] , [latex]\otimes\,[/latex]). Trebam dokazati da je (S, [latex]\oplus\,[/latex]) komutativni monoid.
U biti ne znam kojih se sve "zakona" moram pridržavati ako mi je dano Booleovo zbrajanje ili množenje( , ). Trebam dokazati da je (S, ) komutativni monoid.



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 20:03 pet, 15. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je Uvod, ne Analitička. :wink:
To je Uvod, ne Analitička. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 12:27 sub, 16. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, Buba, umjesto da si dala praktični odgovor koji bi koristio svrsi, lakše je kritizirat... :roll:
Mene u biti više zanima rješenje danog problema nego gdje to spada, to iovako Vsego premjesti. :wink:
Ok, Buba, umjesto da si dala praktični odgovor koji bi koristio svrsi, lakše je kritizirat... Rolling Eyes
Mene u biti više zanima rješenje danog problema nego gdje to spada, to iovako Vsego premjesti. Wink



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 12:47 sub, 16. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kada je pod pravim naslovom, dobije garantirano vise odgovora. :wink:

Sada sve ovisi o tome, kome se da raspisivat, jerbo nisam bila u mogucnosti reci ti sto ja znam u vezi toga kada sam ti napisala prvi post.

Mi smo iz UUM ucili Booleove operacije na skupovima. Po definiciji neka je U proizvoljan skup. Partitivni skup skupa U u oznaci P(U) je skup svih podskupova U. Zatim smo definirali Uniju, Presjek i Razliku, a zatim je slijedila Booleova algebra skupova na U, gdje smo jos definirali i simetricnu razliku skupova. Unutar toga smo koristili zakone asicijativnosti, komutativnosti itd. Medjutim, nismo nigdje spominjali mnozenje ili zbrajanje. Barem ne koliko ja znam. E sada. Moguce je da onda to niti nije UUM, ali ja sam medu svojim nastavnickim kolegijima u prvom semestru prve godine jedino tu i cula za Boolea.

:-|
A kada je pod pravim naslovom, dobije garantirano vise odgovora. Wink

Sada sve ovisi o tome, kome se da raspisivat, jerbo nisam bila u mogucnosti reci ti sto ja znam u vezi toga kada sam ti napisala prvi post.

Mi smo iz UUM ucili Booleove operacije na skupovima. Po definiciji neka je U proizvoljan skup. Partitivni skup skupa U u oznaci P(U) je skup svih podskupova U. Zatim smo definirali Uniju, Presjek i Razliku, a zatim je slijedila Booleova algebra skupova na U, gdje smo jos definirali i simetricnu razliku skupova. Unutar toga smo koristili zakone asicijativnosti, komutativnosti itd. Medjutim, nismo nigdje spominjali mnozenje ili zbrajanje. Barem ne koliko ja znam. E sada. Moguce je da onda to niti nije UUM, ali ja sam medu svojim nastavnickim kolegijima u prvom semestru prve godine jedino tu i cula za Boolea.

Neutral


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 15:12 sub, 16. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da.. to sam i mislila. U biti ne znam di da to stavim a da dobijem bar neki iskoristivi odgovor. Jer ni u Bronštajnu nema ništa tome slično osim logičkih sklopova. Pojavljuje se u Horvatićevoj knjizi LA koju sam uspila prolistat do kraja ali ni tu nije bilo sreće, naime, pojavljuju se samo zaokruženi plus i puta ali bez objašnjenja što to u biti je. Možda u nekom starijem izdanju knjige :? .
E, sad, koji je tvoj prijedlog, di da ovu temu metnem? :tso:
ps. Bijah malo "ošta u prijašnjem postu, oprosti...
:predaja:
Da.. to sam i mislila. U biti ne znam di da to stavim a da dobijem bar neki iskoristivi odgovor. Jer ni u Bronštajnu nema ništa tome slično osim logičkih sklopova. Pojavljuje se u Horvatićevoj knjizi LA koju sam uspila prolistat do kraja ali ni tu nije bilo sreće, naime, pojavljuju se samo zaokruženi plus i puta ali bez objašnjenja što to u biti je. Možda u nekom starijem izdanju knjige Confused .
E, sad, koji je tvoj prijedlog, di da ovu temu metnem? Trudim Se Objasniti...
ps. Bijah malo "ošta u prijašnjem postu, oprosti...
Predajem se...



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 15:16 sub, 16. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da se radi o monoidu, mozda ti netko tko je polozio La moze pomoc. :-k

Kasnije sam se i ja sijetila da sam mogla pogledat kod Horvatica, ali ako si ti prolistala i nisi pronasla nista, onda stvarno ne znam. :(

Ma nema beda. Sve pet. ;)
S obzirom da se radi o monoidu, mozda ti netko tko je polozio La moze pomoc. Think

Kasnije sam se i ja sijetila da sam mogla pogledat kod Horvatica, ali ako si ti prolistala i nisi pronasla nista, onda stvarno ne znam. Sad

Ma nema beda. Sve pet. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 13:01 uto, 19. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A moja Buba, nigdi sriće... Imaš koju ideju, volila bi saznat šta oće reć ovi zaokruženi plus do petka... :cry:
A moja Buba, nigdi sriće... Imaš koju ideju, volila bi saznat šta oće reć ovi zaokruženi plus do petka... Crying or Very sad



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 13:19 uto, 19. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Boolean_algebra_%28introduction%29]Ovdje[/url] sam uspjela nesto pronaci, tj. jednom se spominje tvoj znakic.

Pokusaj jos sve te teme na toj stranici vezano uz Boole-a pogledat, pa mozda jos stogod pronadjes. ;)
Ovdje sam uspjela nesto pronaci, tj. jednom se spominje tvoj znakic.

Pokusaj jos sve te teme na toj stranici vezano uz Boole-a pogledat, pa mozda jos stogod pronadjes. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
k8yvis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2006. (14:32:30)
Postovi: (79)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-36 = 8 - 44

PostPostano: 14:45 uto, 19. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uhhhhh, :oops: cilo vrime mi visi ispred nosa... To je direktna suma koju.... Madaaaa, sad znam šta je!!!! HVALA!
Za ljude koje odgovor zanima, pogledajte [url=http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0] točno tu[/url] :ok:
p.s koju psovku? :wink:
Uhhhhh, Embarassed cilo vrime mi visi ispred nosa... To je direktna suma koju.... Madaaaa, sad znam šta je!!!! HVALA!
Za ljude koje odgovor zanima, pogledajte točno tu O-kay!
p.s koju psovku? Wink



_________________
Da li je napredak kad ljudozder uzme vilicu?


Zadnja promjena: k8yvis; 15:40 uto, 19. 2. 2008; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 14:50 uto, 19. 2. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema na cemu. :D

Samo si prepravi ovu psovku jer ce te moderatori istuc. :brick:
Nema na cemu. Very Happy

Samo si prepravi ovu psovku jer ce te moderatori istuc. Tup, tup, tup,...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Uvod u matematiku Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan