Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Par pitanja oko zadataka sa razvojem u Laurentov red (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 17:31 pet, 11. 4. 2008    Naslov: Par pitanja oko zadataka sa razvojem u Laurentov red Citirajte i odgovorite

Što točno znači boldano kad nam je zadano "Razvijte u Laurentov red funkciju oko nečega da [b]konvergira u a[/b]"

Ja sam shvatio da trebam odrediti vjenac na kojem ću razvijat u red tako da on ne pokupi nultočke nazivnika funkcije ali pokupi taj [i]a [/i]u koji konvergira. Jel to točno? :?:

Kako razviti u Laurentov red funkciju:
[latex]f(z)=\frac{1}{z-1-i}[/latex] ako je [latex]|z|<2[/latex]

pokušavam i pokušavam i ne znam kako :cry:
Što točno znači boldano kad nam je zadano "Razvijte u Laurentov red funkciju oko nečega da konvergira u a"

Ja sam shvatio da trebam odrediti vjenac na kojem ću razvijat u red tako da on ne pokupi nultočke nazivnika funkcije ali pokupi taj a u koji konvergira. Jel to točno? Question

Kako razviti u Laurentov red funkciju:
ako je

pokušavam i pokušavam i ne znam kako Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 9:46 sub, 12. 4. 2008    Naslov: Re: Par pitanja oko zadataka sa razvojem u Laurentov red Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"]Što točno znači boldano kad nam je zadano "Razvijte u Laurentov red funkciju oko nečega da [b]konvergira u a[/b]"

Ja sam shvatio da trebam odrediti vjenac na kojem ću razvijat u red tako da on ne pokupi nultočke nazivnika funkcije ali pokupi taj [i]a [/i]u koji konvergira. Jel to točno? :?: [/latex] [/quote]

Da. Mada ovaj komentar "ne pokupi nultocke nazivnika", bi ti mogao sugerirati krive stvari, npr. sta je nultocka nazivnika (meni omiljene :D ) gama funkcije [latex]\Gamma[/latex]?

[quote="rat in a cage"]
Kako razviti u Laurentov red funkciju:
[latex]f(z)=\frac{1}{z-1-i}[/latex] ako je [latex]|z|<2[/latex]

pokušavam i pokušavam i ne znam kako :cry:[/quote]
Ponovno nisi rekao oko koje tocke, pretpostavljam oko nule;

[latex]\displaystyle \frac{-1}{1+i}\cdot\frac{1}{1-\frac{z}{1+i}}[/latex], nadam se da mozes sam zavrsiti.
rat in a cage (napisa):
Što točno znači boldano kad nam je zadano "Razvijte u Laurentov red funkciju oko nečega da konvergira u a"

Ja sam shvatio da trebam odrediti vjenac na kojem ću razvijat u red tako da on ne pokupi nultočke nazivnika funkcije ali pokupi taj a u koji konvergira. Jel to točno? Question [/latex]


Da. Mada ovaj komentar "ne pokupi nultocke nazivnika", bi ti mogao sugerirati krive stvari, npr. sta je nultocka nazivnika (meni omiljene Very Happy ) gama funkcije ?

rat in a cage (napisa):

Kako razviti u Laurentov red funkciju:
ako je

pokušavam i pokušavam i ne znam kako Crying or Very sad

Ponovno nisi rekao oko koje tocke, pretpostavljam oko nule;

, nadam se da mozes sam zavrsiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 10:17 sub, 12. 4. 2008    Naslov: Re: Par pitanja oko zadataka sa razvojem u Laurentov red Citirajte i odgovorite

hvala na odgovoru :)

[quote="Mr.Doe"][quote="rat in a cage"]Što točno znači boldano kad nam je zadano "Razvijte u Laurentov red funkciju oko nečega da [b]konvergira u a[/b]"

Ja sam shvatio da trebam odrediti vjenac na kojem ću razvijat u red tako da on ne pokupi nultočke nazivnika funkcije ali pokupi taj [i]a [/i]u koji konvergira. Jel to točno? :?: [/latex] [/quote]

Da. Mada ovaj komentar "ne pokupi nultocke nazivnika", bi ti mogao sugerirati krive stvari, npr. sta je nultocka nazivnika (meni omiljene :D ) gama funkcije [latex]\Gamma[/latex]?
[/quote]
ma da, no dobro. malo sam se slobodno izrazio jer sam gledao konkretan zadatak :oops:

[quote="Mr.Doe"]
[quote="rat in a cage"]
Kako razviti u Laurentov red funkciju:
[latex]f(z)=\frac{1}{z-1-i}[/latex] ako je [latex]|z|<2[/latex]

pokušavam i pokušavam i ne znam kako :cry:[/quote]
Ponovno nisi rekao oko koje tocke, pretpostavljam oko nule;
[/quote]
da oko 0, zaboravio sam napisat.

[quote="Mr.Doe"]
[latex]\displaystyle \frac{-1}{1+i}\cdot\frac{1}{1-\frac{z}{1+i}}[/latex], nadam se da mozes sam zavrsiti.[/quote]
tako sam i ja probao rastaviti, al kaj ne treba da bi se to moglo dalje razvit biti [latex]|\frac{z}{1+i}|<1[/latex]?
a ako je [latex]|z|<2\ [/latex] onda je [latex]\ |\frac{z}{1+i}|<\frac{2}{\sqrt{2}}[/latex] što je negdje 1.41 dakle nije manje od 1. :shock:
hvala na odgovoru Smile

Mr.Doe (napisa):
rat in a cage (napisa):
Što točno znači boldano kad nam je zadano "Razvijte u Laurentov red funkciju oko nečega da konvergira u a"

Ja sam shvatio da trebam odrediti vjenac na kojem ću razvijat u red tako da on ne pokupi nultočke nazivnika funkcije ali pokupi taj a u koji konvergira. Jel to točno? Question [/latex]


Da. Mada ovaj komentar "ne pokupi nultocke nazivnika", bi ti mogao sugerirati krive stvari, npr. sta je nultocka nazivnika (meni omiljene Very Happy ) gama funkcije ?

ma da, no dobro. malo sam se slobodno izrazio jer sam gledao konkretan zadatak Embarassed

Mr.Doe (napisa):

rat in a cage (napisa):

Kako razviti u Laurentov red funkciju:
ako je

pokušavam i pokušavam i ne znam kako Crying or Very sad

Ponovno nisi rekao oko koje tocke, pretpostavljam oko nule;

da oko 0, zaboravio sam napisat.

Mr.Doe (napisa):

, nadam se da mozes sam zavrsiti.

tako sam i ja probao rastaviti, al kaj ne treba da bi se to moglo dalje razvit biti ?
a ako je onda je što je negdje 1.41 dakle nije manje od 1. Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 15:24 sub, 12. 4. 2008    Naslov: Re: Par pitanja oko zadataka sa razvojem u Laurentov red Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"]al kaj ne treba da bi se to moglo dalje razvit biti [latex]|\frac{z}{1+i}|<1[/latex]?
[/quote]

Pa i je, i tamo sam ja razvio funkciju u red potencija.

[quote="rat in a cage"]
a ako je [latex]|z|<2\ [/latex] onda je [latex]\ |\frac{z}{1+i}|<\frac{2}{\sqrt{2}}[/latex] što je negdje 1.41 dakle nije manje od 1. :shock:[/quote]

Ne razumijem sta si ovdje napisao..., idem ja probati korektno zadati zadatak;

Razvijte u Laurentov red oko točke [latex]z=0[/latex] funkciju;

[latex]f(z)=\frac{1}{z-1-i}[/latex], za tocke [latex]|z|<2[/latex].

I sada fino razvijes funkciju, tamo gdje uopce mozes, za [latex]|z|<|1+i|[/latex], u tockama [latex]|z|\geq |1+i|[/latex], red divergira.

Poanta je da ne mozes "natjerati" red da konvergira tamo gdje ti zelis.
rat in a cage (napisa):
al kaj ne treba da bi se to moglo dalje razvit biti ?


Pa i je, i tamo sam ja razvio funkciju u red potencija.

rat in a cage (napisa):

a ako je onda je što je negdje 1.41 dakle nije manje od 1. Shocked


Ne razumijem sta si ovdje napisao..., idem ja probati korektno zadati zadatak;

Razvijte u Laurentov red oko točke funkciju;

, za tocke .

I sada fino razvijes funkciju, tamo gdje uopce mozes, za , u tockama , red divergira.

Poanta je da ne mozes "natjerati" red da konvergira tamo gdje ti zelis.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 15:04 ned, 13. 4. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha :idea:, hvala skužio sam sad :D
Aha Idea, hvala skužio sam sad Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan