Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

4.dz
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 9:36 ned, 15. 6. 2008    Naslov: 4.dz Citirajte i odgovorite

U konstruktoru koji prima string i integer: jedan od uvjeta je da strogo pazimo da nam broj nema na početku nula. Ja sam koristila f-ju atoi i ona sama automatski prebacuje string u broj t.d. makne nule s početka, dakle na to ne moramo paziti, jel tako? Kak ste vi radili? (mozda ja zivim u zabludi)
U konstruktoru koji prima string i integer: jedan od uvjeta je da strogo pazimo da nam broj nema na početku nula. Ja sam koristila f-ju atoi i ona sama automatski prebacuje string u broj t.d. makne nule s početka, dakle na to ne moramo paziti, jel tako? Kak ste vi radili? (mozda ja zivim u zabludi)



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 12:37 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel zna netko kako se najbrže pretvori int u string?!
Jel zna netko kako se najbrže pretvori int u string?!



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 12:44 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajde da odgovorim i tu, možda će još nekom koristit...

Ovaj programčić radi, uzmite si kaj vam treba ;)

(i može zamjene: int->double & "%d"->"%lg" pa radi i za doubleove)

[code:1]#include <iostream>
#include <string>
using namespace std;

string broj_u_string(int broj)
{ string s;
char cstring[100];
sprintf (cstring, "%d", broj);
s=cstring;
return s;
}

int main ()
{
int n=1234567890;
string s=broj_u_string(n);
cout<<s<<endl;
cout<<"Znak na indexu 4 je: "<<s[4];

scanf ("%%");
return 0;
}
[/code:1]

Btw ma otkud si iščupo ovo?
Ajde da odgovorim i tu, možda će još nekom koristit...

Ovaj programčić radi, uzmite si kaj vam treba Wink

(i može zamjene: int→double & "%d"→"%lg" pa radi i za doubleove)

Kod:
#include <iostream>
#include <string>
using namespace std;

string broj_u_string(int broj)
{   string s;
        char cstring[100]; 
        sprintf (cstring, "%d", broj);
        s=cstring; 
   return s;
}

int main ()
{
    int n=1234567890;
    string s=broj_u_string(n);
    cout<<s<<endl;
    cout<<"Znak na indexu 4 je: "<<s[4];
   
scanf ("%%");   
return 0;   
}


Btw ma otkud si iščupo ovo?



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 16:37 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam ja. svizac je. :victory:

inače, ovaj rp će me poslat u bolnicu. ako ne čir, a ono neka psihička boleština.
ja mislim da im ovo sa zadnje dvije zadaće unutar 10 dana, i to neposredno pred kolokvije, nikako nije trebalo. zgadio mi se ovaj kolegij tako da ga sad u peti osjećam kako mi se gadi.

(ne, ne pokušavam preko forumu natjerat pravdu, nego mi maloprijašnje deranje u jastuk nije bilo dovoljno; a i znam da pravde na tom području nema. mogli su nam stavit i 5 zadaća u jednom tjednu da su htjeli. ovo je bezobrazno. :bad-words: idem sad povraćati.)
nisam ja. svizac je. Pooobjeeedaaaa!!!

inače, ovaj rp će me poslat u bolnicu. ako ne čir, a ono neka psihička boleština.
ja mislim da im ovo sa zadnje dvije zadaće unutar 10 dana, i to neposredno pred kolokvije, nikako nije trebalo. zgadio mi se ovaj kolegij tako da ga sad u peti osjećam kako mi se gadi.

(ne, ne pokušavam preko forumu natjerat pravdu, nego mi maloprijašnje deranje u jastuk nije bilo dovoljno; a i znam da pravde na tom području nema. mogli su nam stavit i 5 zadaća u jednom tjednu da su htjeli. ovo je bezobrazno. #Cussing out idem sad povraćati.)



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 17:05 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja volim programirat, ali svejedno ovo je PREVIŠE!!!!
ja volim programirat, ali svejedno ovo je PREVIŠE!!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:09 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Složit ću se s vama makar sam gotov... ovo je stvarno previše posla... imam grupu sa SkupomBrojeva i 344 linije koda (doduše urednog koda) u SkupBrojeva.cpp uz svakakve pokrate i pojednostavljenja svačega... puno previše za zadaću... nadam se da će zadnja bit sažetija :)
Složit ću se s vama makar sam gotov... ovo je stvarno previše posla... imam grupu sa SkupomBrojeva i 344 linije koda (doduše urednog koda) u SkupBrojeva.cpp uz svakakve pokrate i pojednostavljenja svačega... puno previše za zadaću... nadam se da će zadnja bit sažetija Smile



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 18:39 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uh, i ja imam SkupBrojeva, a još nisam ni počeo. :(
Sad bar znam koga pitat ako zapne. :wink:

I šta je s rezultatima treće zadaće? :lol:
Uh, i ja imam SkupBrojeva, a još nisam ni počeo. Sad
Sad bar znam koga pitat ako zapne. Wink

I šta je s rezultatima treće zadaće? Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:53 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"]
Sad bar znam koga pitat ako zapne. :wink:
[/quote]

Pitaj ;)

[quote="matmih"]
I šta je s rezultatima treće zadaće? :lol:[/quote]

Pito ja Puljića, još nema odgovora... i još sam pito neke detalje (za sortiranje, jel nužno neke operatore preopteretit ako ima još koji konstruktor i sl). Kad odgovori, javim ;)
matmih (napisa):

Sad bar znam koga pitat ako zapne. Wink


Pitaj Wink

matmih (napisa):

I šta je s rezultatima treće zadaće? Laughing


Pito ja Puljića, još nema odgovora... i još sam pito neke detalje (za sortiranje, jel nužno neke operatore preopteretit ako ima još koji konstruktor i sl). Kad odgovori, javim Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 19:21 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam i ja skup brojeva, i ja nisam ni počela :( i svi znamo koga pitat ak zapne :) i sve nas zanima što je s trećom zadaćom :lol:

i slažem se s gornjim komentarima da je svega toga previše... možemo se samo nadat da peta zadaća neće biti baš preopširna :) pa da imamo vremena za učit algebarske i integrale :D
imam i ja skup brojeva, i ja nisam ni počela Sad i svi znamo koga pitat ak zapne Smile i sve nas zanima što je s trećom zadaćom Laughing

i slažem se s gornjim komentarima da je svega toga previše... možemo se samo nadat da peta zadaća neće biti baš preopširna Smile pa da imamo vremena za učit algebarske i integrale Very Happy



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
woodstock
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2006. (23:52:04)
Postovi: (99)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 28 - 10

PostPostano: 20:47 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanje u vezi ponuđenog maina za SkupBrojeva:
piše da je maksi=1000, a njima se u komplementu ispisuje do 99 i bez 1! a kao u skupovima se smiju koristiti cijeli brojevi iz zatv.(!) intervala [mini, maksi]. jesam luda ili tu nešto ne štima???
pitanje u vezi ponuđenog maina za SkupBrojeva:
piše da je maksi=1000, a njima se u komplementu ispisuje do 99 i bez 1! a kao u skupovima se smiju koristiti cijeli brojevi iz zatv.(!) intervala [mini, maksi]. jesam luda ili tu nešto ne štima???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 21:45 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje u vezi zadaće, ali za BinarniBroj

operator [] definiramo da vraća i-ti it binarnog broja, ja sam to napravila u samoj strukturi, ali kako onda možemo korititi taj operator u ovom smislu binarnibroj[4]=2.
ako netko zna, svaka pomoć je dobro došla...
imam pitanje u vezi zadaće, ali za BinarniBroj

operator [] definiramo da vraća i-ti it binarnog broja, ja sam to napravila u samoj strukturi, ali kako onda možemo korititi taj operator u ovom smislu binarnibroj[4]=2.
ako netko zna, svaka pomoć je dobro došla...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:50 ned, 15. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="woodstock"]pitanje u vezi ponuđenog maina za SkupBrojeva:
piše da je maksi=1000, a njima se u komplementu ispisuje do 99 i bez 1! a kao u skupovima se smiju koristiti cijeli brojevi iz zatv.(!) intervala [mini, maksi]. jesam luda ili tu nešto ne štima???[/quote]

I to je jedno od pitanja poslano Puljiću ;)
Kad odgovori, stavit ću na forum 8)
woodstock (napisa):
pitanje u vezi ponuđenog maina za SkupBrojeva:
piše da je maksi=1000, a njima se u komplementu ispisuje do 99 i bez 1! a kao u skupovima se smiju koristiti cijeli brojevi iz zatv.(!) intervala [mini, maksi]. jesam luda ili tu nešto ne štima???


I to je jedno od pitanja poslano Puljiću Wink
Kad odgovori, stavit ću na forum Cool



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 8:12 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Krunoslav Puljić u mailu"]
U test primjerima ste napravili skup sa domenom <1,100>. Ne bi li trebalo biti [1,1000]? Ili je to zaobiđen ogroman ispis kod unarnog minusa ( a domena [2,99] )?

[tt]Pazi, domena je [1,100] a ne <1,100>. Dakle, i 1 i 100 su ukljuceni. 1000 je zaobiđen zbog ispisa. Popravit cu to u tekstu zadatka...[/tt]

Po primjeru bi se reklo da kada želimo ubaciti u skup neki element koji nije u domeni, da samo vratimo skup nepromijenjen. Je li to ispravno?

[tt]Da...[/tt]

Zašto je fja bool SkupBrojeva::iz_domene(int i) static?

[tt]Zato jer radi sa static varijablama... A i htio sam ju koristiti i ako nemam stvoren objekt određene klase...[/tt]

Što napraviti u destruktoru? Samo osloboditi memoriju koju zauzimaju elementi ili?

[tt]Klasika: osloboditi memoriju i POSTAVITI POKAZIVAC NA 0... [/tt]


Trebamo li fju friend ostream& operator<< (ostream &o, const SkupBrojeva &s) pisati u SkupBrojeva.cpp ili se nju nadodaje, kao u test primjeru, uz main?

[tt]Ti ne smijes raditi ispise. Iskoristi operator za ispis koji ti je dan u main-u...[/tt]

Je li bitan poredak elementa unutar skupa? Npr kad se radi presjek, da li je isto ako ispiše {3,4} i {4,3}?

[tt]Nije bitan poredak. Napravi kako ti je lakse. samo nemoj da bude {3,4,3,3}. Skup nema istih elemenata...[/tt]


Po primjeru bi se reklo da ne treba, ali da pitam, je li poželjno sortirat elemente?

[tt]Kako hoces. Mozes i sortirano i nesortirano. Ja nisam sortirao... [/tt]

Treba li preopterećivati >=, += i sl. ako postoji konstruktor koji radi jednočlan skup?

[tt]Pretpostavljam da imas konstruktor SkupBrojeva (int i);
Mislim da bi se dalo tako "prosvercati". Cak mozda niti nije losa ideja. Samo pripazi da ti taj konstruktor ne pokvari neke druge operacije.
Naime, konstruktori koji primaju samo jedan argument (ili mogu biti pozvani navodjenjem samo jednog argumenta) se koriste za implicitne
konverzije. Ta konverzija ti omogucuje da definiranjem usporedjivanja skupova imas i usporedjivanje "broja" i skupa. No, u nekim situacijama
to mozda ne zelis. Mislim da bi u tvom primjeru to mozda moglo biti opasno u nekim situacijama. Npr. mislim da bi kod tebe proslo A<=5.
Kao, da li je A podskup od 5... Iako to bas i nije potpuno bez smisla. U svakom slucaju, provjeri da li ti sve ostalo radi...[/tt]

I još jedno pitanje, nevezano uz dz4, kad će rezultati dz3 ?

[tt]Nadam se da ce biti ovaj tjedan (ovaj = 16-20.6.2008 :) [/tt]
[/quote]

Eto ljudi.
Krunoslav Puljić u mailu (napisa):

U test primjerima ste napravili skup sa domenom <1,100>. Ne bi li trebalo biti [1,1000]? Ili je to zaobiđen ogroman ispis kod unarnog minusa ( a domena [2,99] )?

Pazi, domena je [1,100] a ne <1,100>. Dakle, i 1 i 100 su ukljuceni. 1000 je zaobiđen zbog ispisa. Popravit cu to u tekstu zadatka...

Po primjeru bi se reklo da kada želimo ubaciti u skup neki element koji nije u domeni, da samo vratimo skup nepromijenjen. Je li to ispravno?

Da...

Zašto je fja bool SkupBrojeva::iz_domene(int i) static?

Zato jer radi sa static varijablama... A i htio sam ju koristiti i ako nemam stvoren objekt određene klase...

Što napraviti u destruktoru? Samo osloboditi memoriju koju zauzimaju elementi ili?

Klasika: osloboditi memoriju i POSTAVITI POKAZIVAC NA 0...


Trebamo li fju friend ostream& operator<< (ostream &o, const SkupBrojeva &s) pisati u SkupBrojeva.cpp ili se nju nadodaje, kao u test primjeru, uz main?

Ti ne smijes raditi ispise. Iskoristi operator za ispis koji ti je dan u main-u...

Je li bitan poredak elementa unutar skupa? Npr kad se radi presjek, da li je isto ako ispiše {3,4} i {4,3}?

Nije bitan poredak. Napravi kako ti je lakse. samo nemoj da bude {3,4,3,3}. Skup nema istih elemenata...


Po primjeru bi se reklo da ne treba, ali da pitam, je li poželjno sortirat elemente?

Kako hoces. Mozes i sortirano i nesortirano. Ja nisam sortirao...

Treba li preopterećivati >=, += i sl. ako postoji konstruktor koji radi jednočlan skup?

Pretpostavljam da imas konstruktor SkupBrojeva (int i);
Mislim da bi se dalo tako "prosvercati". Cak mozda niti nije losa ideja. Samo pripazi da ti taj konstruktor ne pokvari neke druge operacije.
Naime, konstruktori koji primaju samo jedan argument (ili mogu biti pozvani navodjenjem samo jednog argumenta) se koriste za implicitne
konverzije. Ta konverzija ti omogucuje da definiranjem usporedjivanja skupova imas i usporedjivanje "broja" i skupa. No, u nekim situacijama
to mozda ne zelis. Mislim da bi u tvom primjeru to mozda moglo biti opasno u nekim situacijama. Npr. mislim da bi kod tebe proslo A⇐5.
Kao, da li je A podskup od 5... Iako to bas i nije potpuno bez smisla. U svakom slucaju, provjeri da li ti sve ostalo radi...


I još jedno pitanje, nevezano uz dz4, kad će rezultati dz3 ?

Nadam se da ce biti ovaj tjedan (ovaj = 16-20.6.2008 Smile


Eto ljudi.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 8:38 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"][quote="Krunoslav Puljić u mailu"]
Trebamo li fju friend ostream& operator<< (ostream &o, const SkupBrojeva &s) pisati u SkupBrojeva.cpp ili se nju nadodaje, kao u test primjeru, uz main?

[tt]Ti ne smijes raditi ispise. Iskoristi operator za ispis koji ti je dan u main-u...[/tt][/quote][/quote]

dakle, ako sam dobro shvatio, ovo znači da mi samo deklariramo funkciju unutar klase (pazimo na ime, naravno), ali nigdje ju ne definiramo :?

[quote="Luuka"][quote="Krunoslav Puljić u mailu"]I još jedno pitanje, nevezano uz dz4, kad će rezultati dz3 ?

[tt]Nadam se da ce biti ovaj tjedan (ovaj = 16-20.6.2008 :) [/tt]
[/quote][/quote]

nada umire posljednja.
Luuka (napisa):
Krunoslav Puljić u mailu (napisa):

Trebamo li fju friend ostream& operator<< (ostream &o, const SkupBrojeva &s) pisati u SkupBrojeva.cpp ili se nju nadodaje, kao u test primjeru, uz main?

Ti ne smijes raditi ispise. Iskoristi operator za ispis koji ti je dan u main-u...


dakle, ako sam dobro shvatio, ovo znači da mi samo deklariramo funkciju unutar klase (pazimo na ime, naravno), ali nigdje ju ne definiramo Confused

Luuka (napisa):
Krunoslav Puljić u mailu (napisa):
I još jedno pitanje, nevezano uz dz4, kad će rezultati dz3 ?

Nadam se da ce biti ovaj tjedan (ovaj = 16-20.6.2008 Smile


nada umire posljednja.



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 17:43 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam još jedno pitanje.
u konstruktoru [tt]SkupBrojeva(int *poc, int len)[/tt] len je baš duljina polja poc, jelda? :?
imam još jedno pitanje.
u konstruktoru SkupBrojeva(int *poc, int len) len je baš duljina polja poc, jelda? Confused



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
woodstock
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2006. (23:52:04)
Postovi: (99)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 28 - 10

PostPostano: 17:49 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li netko main za SkupBrojeva?? Hvala
Ima li netko main za SkupBrojeva?? Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 19:00 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
:roll: :cry: :roll: :cry: :evil:
za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
Rolling Eyes Crying or Very sad Rolling Eyes Crying or Very sad Evil or Very Mad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 19:05 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="5ra"]za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
:roll: :cry: :roll: :cry: :evil:[/quote]

pa koristi tu njihovu funkciju :P

još mi nije jasno zašto uopće moramo deklarirati tu funkciju za ispis ako ju [color=red]ne smijemo[/color] definirati :?

edit_ prosvijetljen sam :D
5ra (napisa):
za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
Rolling Eyes Crying or Very sad Rolling Eyes Crying or Very sad Evil or Very Mad


pa koristi tu njihovu funkciju Razz

još mi nije jasno zašto uopće moramo deklarirati tu funkciju za ispis ako ju ne smijemo definirati Confused

edit_ prosvijetljen sam Very Happy



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 20:23 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="5ra"]za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
:roll: :cry: :roll: :cry: :evil:[/quote]

i ja sam to skuzila pa sam spremala te bitove obrnutim redosljedom u polje.
A za ovu f-ju ispis: sto nam se moze desiti ako tu f-ju ostavimo kao člansku? pa rekli su nam da mozemo dodavati svoje f-je !?
5ra (napisa):
za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
Rolling Eyes Crying or Very sad Rolling Eyes Crying or Very sad Evil or Very Mad


i ja sam to skuzila pa sam spremala te bitove obrnutim redosljedom u polje.
A za ovu f-ju ispis: sto nam se moze desiti ako tu f-ju ostavimo kao člansku? pa rekli su nam da mozemo dodavati svoje f-je !?



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 20:38 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nori"][quote="5ra"]za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
:roll: :cry: :roll: :cry: :evil:[/quote]

i ja sam to skuzila pa sam spremala te bitove obrnutim redosljedom u polje.
A za ovu f-ju ispis: sto nam se moze desiti ako tu f-ju ostavimo kao člansku? pa rekli su nam da mozemo dodavati svoje f-je !?[/quote]
Neznam ja sam jednostavno spremao "naopačke" i ispisuje mi kao njima :wink:....

Mene muči nešto drugo :gg:....
U ovom njihovom main-u za probu imaju jednu liniju koja kaže:[b] b7[2]=0;[/b]
tj. oni pristupaju varijabli BinarniBroj i promijene, u ovom slučaju drugi, bit.... ali to nije ono što u uputama piše da operator[] radi :roll:, zar ne??!.... on samo vraća bit koji je na i-tom mjestu??... :grebgreb:

Takodjer imaju i liniju koja kaže sljedeće
Njihov kod: [b]cout << "operator string od " << b2 << " je " << (string)(b2) << endl;[/b]
Njihovo rješenje: [b]operator string od -1000001 je 1000001[/b]

Ali zar nebi ovaj operator string() trebao i ovaj "-" pretvoriti u znak..... tj. ako pretvaram npr. broj -126 u string onda će mi string biti "-126" a ne "126", nadam se barem.... inaće mi neispada dobro :(...

:kuckkuck:
Nori (napisa):
5ra (napisa):
za BinarniBroj ova njihova funkcija u mainu ispisuje broj od kraja prema početku, ali mi spremamo bitove normalnim redosljedom, ne obrnutim, i onda se ovaj njihov ispis od maina ne podudara sa ispisom mog programa......
Rolling Eyes Crying or Very sad Rolling Eyes Crying or Very sad Evil or Very Mad


i ja sam to skuzila pa sam spremala te bitove obrnutim redosljedom u polje.
A za ovu f-ju ispis: sto nam se moze desiti ako tu f-ju ostavimo kao člansku? pa rekli su nam da mozemo dodavati svoje f-je !?

Neznam ja sam jednostavno spremao "naopačke" i ispisuje mi kao njima Wink....

Mene muči nešto drugo Mr Green being very Greeen indeed....
U ovom njihovom main-u za probu imaju jednu liniju koja kaže: b7[2]=0;
tj. oni pristupaju varijabli BinarniBroj i promijene, u ovom slučaju drugi, bit.... ali to nije ono što u uputama piše da operator[] radi Rolling Eyes, zar ne??!.... on samo vraća bit koji je na i-tom mjestu??... Kotacici rade 100 na sat

Takodjer imaju i liniju koja kaže sljedeće
Njihov kod: cout << "operator string od " << b2 << " je " << (string)(b2) << endl;
Njihovo rješenje: operator string od -1000001 je 1000001

Ali zar nebi ovaj operator string() trebao i ovaj "-" pretvoriti u znak..... tj. ako pretvaram npr. broj -126 u string onda će mi string biti "-126" a ne "126", nadam se barem.... inaće mi neispada dobro Sad...

Cekam Blue Screen of Death
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 1 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan