Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dopunski kolegiji? (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
prove22
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2009. (18:57:32)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 19:11 sri, 11. 2. 2009    Naslov: dopunski kolegiji? Citirajte i odgovorite

Ako postoji slična tema, sorry, al ja ju nisam uspjela pronaći. :-k
Nisam sigurna ni dali se to tako točno zove, uglavnom...
Kolege rekoše da postoji mogućnost upisa dopunskih kolegija na drugom smjeru, konkretno da mi sa "nastavničkog" možemo upisati neke kolegije sa "ineženjerskog" kao dopunske :-s . Zanima me:
--- jel to stvarno istina, i ako je jesu to samo određeni kolegiji ili može biti bilo koji?
---ECTS bodovi se nebi trebali ubrajati :?, a sta ako je to neki predmet koji i mi imamo na nastavničkom-dal se onda ubrajaju bodovi, odnosno može li nam se taj predmet priznati kao da smo ga kod nas položili? (pr. linearna algebra 2, kod nas je u prvom semestru a kod inženjera u drugom).

Ako postoje negdje službeni podaci ovome dajte mi link a ovo sve zanemarite :D

Hvala na pomoći :oops:
Ako postoji slična tema, sorry, al ja ju nisam uspjela pronaći. Think
Nisam sigurna ni dali se to tako točno zove, uglavnom...
Kolege rekoše da postoji mogućnost upisa dopunskih kolegija na drugom smjeru, konkretno da mi sa "nastavničkog" možemo upisati neke kolegije sa "ineženjerskog" kao dopunske Eh? . Zanima me:
--- jel to stvarno istina, i ako je jesu to samo određeni kolegiji ili može biti bilo koji?
---ECTS bodovi se nebi trebali ubrajati Confused, a sta ako je to neki predmet koji i mi imamo na nastavničkom-dal se onda ubrajaju bodovi, odnosno može li nam se taj predmet priznati kao da smo ga kod nas položili? (pr. linearna algebra 2, kod nas je u prvom semestru a kod inženjera u drugom).

Ako postoje negdje službeni podaci ovome dajte mi link a ovo sve zanemarite Very Happy

Hvala na pomoći Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:24 sri, 11. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje "kolegiji za nadopunu znanja" koje mozes upisati na istom Sveucilistu, no ne broje se u nista (osim, [b][u]mozda[/u][/b], u prosjek; nisam siguran). 8)

Mislim da upisati nesto s drugog studija "sto postoji na tvom studiju" nije izvedivo, jer bi onda studenti oba studija stalno upisivali "laksu" varijantu. :) To sto se kolegiji isto zovu, ne znaci da i jesu isti (usporedi Rac.prakt. 1&2 na inz. i nast. studijima). :)

Ako ti se nesto upisuje unaprijed, daj molbu na kojoj ce pisati nesto u stilu "Posto sam polozio/la sve u roku s prosjekom ocjena tim-i-tim, molim da mi se odobri i upisivanje sljedecih kolegija: (popis kolegija koje zelis upisati, a za njih vec imas polozene preduvete)." :) Statut dozvoljava visak upisanih kolegija za "posebno uspjesne studente", sto ima formalnu definiciju (mislim 10% najboljih po prosjeku ili tako nesto), ali se obicno slobodno interpretira (npr. kao netko tko daje sve u roku). :D

Razgovor sa sefom studija bi ti vjerojatno bio korisniji od ovoga, jer je moguce i da sam ja nesto zeznuo. :)

I ne, ne znam tko ti je sef studija. :oops: Krcko je za neki od prof. smjerova, no ne znam koji. :neznam:
Postoje "kolegiji za nadopunu znanja" koje mozes upisati na istom Sveucilistu, no ne broje se u nista (osim, mozda, u prosjek; nisam siguran). Cool

Mislim da upisati nesto s drugog studija "sto postoji na tvom studiju" nije izvedivo, jer bi onda studenti oba studija stalno upisivali "laksu" varijantu. Smile To sto se kolegiji isto zovu, ne znaci da i jesu isti (usporedi Rac.prakt. 1&2 na inz. i nast. studijima). Smile

Ako ti se nesto upisuje unaprijed, daj molbu na kojoj ce pisati nesto u stilu "Posto sam polozio/la sve u roku s prosjekom ocjena tim-i-tim, molim da mi se odobri i upisivanje sljedecih kolegija: (popis kolegija koje zelis upisati, a za njih vec imas polozene preduvete)." Smile Statut dozvoljava visak upisanih kolegija za "posebno uspjesne studente", sto ima formalnu definiciju (mislim 10% najboljih po prosjeku ili tako nesto), ali se obicno slobodno interpretira (npr. kao netko tko daje sve u roku). Very Happy

Razgovor sa sefom studija bi ti vjerojatno bio korisniji od ovoga, jer je moguce i da sam ja nesto zeznuo. Smile

I ne, ne znam tko ti je sef studija. Embarassed Krcko je za neki od prof. smjerova, no ne znam koji. Ja to stvarno ne znam



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:32 sri, 11. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

edit: vidim da je vsego pisao, al mi zao da moje vec napisano propadne :)

Za pocetak, ako se kolegiji isto zovu, ne mora znaciti da imaju isti sadrzaj i da se na kraju moze reci da studenti raspolazu istim vjestinama i znanjem.

Nadalje, to sto pitas se zovu 'kolegiji za nadopunu znanja', upisuju se u diplomu ako ih polozis, ne ulaze u ECTS opterecenje, i nisam sigurna da li ulaze u prosjek, moguce da cak i ne.

Moze biti bilo koji kolegij, no nemoj ocekivati priznavanje apriori - to trebas provjeriti sa prodekanom/sefom studija.

Iako, vjerujem da bi ti se odobrilo da slusas obje linearne algebre s ing smjera (uz odredjene uvjete naravno, ovako 'iz neba' mislim da ti ne bi proslo da samo trazis la2, jer nemas polozene prethodnike), no to ne povlaci ikakvo priznavanje na kraju. Tj. u diplomi bi ti pisalo linearna 1, linearna 2, linearna 1, linearna 2 :)
edit: vidim da je vsego pisao, al mi zao da moje vec napisano propadne Smile

Za pocetak, ako se kolegiji isto zovu, ne mora znaciti da imaju isti sadrzaj i da se na kraju moze reci da studenti raspolazu istim vjestinama i znanjem.

Nadalje, to sto pitas se zovu 'kolegiji za nadopunu znanja', upisuju se u diplomu ako ih polozis, ne ulaze u ECTS opterecenje, i nisam sigurna da li ulaze u prosjek, moguce da cak i ne.

Moze biti bilo koji kolegij, no nemoj ocekivati priznavanje apriori - to trebas provjeriti sa prodekanom/sefom studija.

Iako, vjerujem da bi ti se odobrilo da slusas obje linearne algebre s ing smjera (uz odredjene uvjete naravno, ovako 'iz neba' mislim da ti ne bi proslo da samo trazis la2, jer nemas polozene prethodnike), no to ne povlaci ikakvo priznavanje na kraju. Tj. u diplomi bi ti pisalo linearna 1, linearna 2, linearna 1, linearna 2 Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:46 sri, 11. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Krcko je za neki od prof. smjerova, no ne znam koji. :neznam:[/quote]

Preddiplomskog nastavnickog.
vsego (napisa):
Krcko je za neki od prof. smjerova, no ne znam koji. Ja to stvarno ne znam


Preddiplomskog nastavnickog.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
prove22
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2009. (18:57:32)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:18 sri, 11. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

naravno, predobro je zvučalo da bi bilo istinito :)

za šta onda služi ta mogućnost, čisto iz znatiželje?
naravno, predobro je zvučalo da bi bilo istinito Smile

za šta onda služi ta mogućnost, čisto iz znatiželje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:01 sri, 11. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, kako pise: sluzi za [b]nadopunu [u]znanja[/u][/b]. :) Ucenje ne bi trebalo za svrhu imati ocjenu, nego znanje. ;)
Pa, kako pise: sluzi za nadopunu znanja. Smile Ucenje ne bi trebalo za svrhu imati ocjenu, nego znanje. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan