Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2.DZ
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 13:57 sri, 28. 1. 2009    Naslov: 2.DZ Citirajte i odgovorite

zna li netko kad bi otprilike trebala osvanuti 2.dz na webu?
zna li netko kad bi otprilike trebala osvanuti 2.dz na webu?



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 18:10 sub, 31. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

i meni je čudno, jer je prošli put svanula 2 tj prije kolokvija, a sad je još nema :?
i meni je čudno, jer je prošli put svanula 2 tj prije kolokvija, a sad je još nema Confused



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AnaP
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2008. (15:41:46)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
55 = 60 - 5

PostPostano: 19:15 sub, 31. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadacu cu staviti ili u ponedjeljak ili u utorak na web stranicu. Cim se dogovorimo s profesorima. Budite bez brige, nismo zaboravili :D

[size=9][color=#999999]Added after 13 minutes:[/color][/size]

U ponedjeljak ce konzultacije biti kao i inace, od 10 do 11, a u utorak ce biti od 15 do 16, pomaknula sam termin jer sam dezurna na kolokviju.




Ana Prlic
Zadacu cu staviti ili u ponedjeljak ili u utorak na web stranicu. Cim se dogovorimo s profesorima. Budite bez brige, nismo zaboravili Very Happy

Added after 13 minutes:

U ponedjeljak ce konzultacije biti kao i inace, od 10 do 11, a u utorak ce biti od 15 do 16, pomaknula sam termin jer sam dezurna na kolokviju.




Ana Prlic


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 11:50 ned, 1. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hoće li te konzultacije biti sutra i preksutra ili onaj sljedeći tjedan prije kolokvija, kao i prije prvih kolokvija?
hoće li te konzultacije biti sutra i preksutra ili onaj sljedeći tjedan prije kolokvija, kao i prije prvih kolokvija?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AnaP
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2008. (15:41:46)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
55 = 60 - 5

PostPostano: 9:44 pon, 2. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas i sutra su konzultacije. Bit ce i sljedeci tjedan ili u obliku skupnih konzultacija ili standardno, samo sto opet ne znam u kojem terminu, sad mi je raspored malo drugaciji.
Danas i sutra su konzultacije. Bit ce i sljedeci tjedan ili u obliku skupnih konzultacija ili standardno, samo sto opet ne znam u kojem terminu, sad mi je raspored malo drugaciji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:42 sri, 4. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

postoji li mogucnost da budu u cetvrtak ili petak (05. ili 06.) jos jedne konzultacije
postoji li mogucnost da budu u cetvrtak ili petak (05. ili 06.) jos jedne konzultacije


[Vrh]
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 22:32 sub, 7. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li je itko rješavao zadaću? Da usporedimo rez...

2. spektar=0, 2, 1+korijen(7), 1-korijen(7), sve dimenzije u J. formi su dim 1, i ima ih po 1 od svih sv. vr.
3. Da li je ovdje d(A-2I)=4?
8. f(A)=cosA=(cos1-1)A^2 +1
9. alfa=0, beta=k*pi, k iz Z

Da li je netko dobio ovako?
Treba mi i hint za 6. (dobila sam dvije mogućnosti kako može J. forma izgledati, ali ne znam kako primijeniti d(A+I)=3..)

(sorry, nemam vremena proučavati Latex pa izgleda ružno) :(
Da li je itko rješavao zadaću? Da usporedimo rez...

2. spektar=0, 2, 1+korijen(7), 1-korijen(7), sve dimenzije u J. formi su dim 1, i ima ih po 1 od svih sv. vr.
3. Da li je ovdje d(A-2I)=4?
8. f(A)=cosA=(cos1-1)A^2 +1
9. alfa=0, beta=k*pi, k iz Z

Da li je netko dobio ovako?
Treba mi i hint za 6. (dobila sam dvije mogućnosti kako može J. forma izgledati, ali ne znam kako primijeniti d(A+I)=3..)

(sorry, nemam vremena proučavati Latex pa izgleda ružno) Sad



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:18 ned, 8. 2. 2009    Naslov: pomoć.... Citirajte i odgovorite

Jel ima neka dobra duša da kaže kako riješiti 4., 5. i 11. zadatak? Stalno negdje zapnem i ne mogu skužiti gdje. :cry: :cry: Hvala unaprijed!
Jel ima neka dobra duša da kaže kako riješiti 4., 5. i 11. zadatak? Stalno negdje zapnem i ne mogu skužiti gdje. Crying or Very sad Crying or Very sad Hvala unaprijed!


[Vrh]
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 19:20 ned, 8. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ančica"]3. Da li je ovdje d(A-2I)=4?[/quote]
d(A-2I) = 2, ne? :? Samo probaj izračunati (A-2I), jedini reci gdje se dobiju samo nule su četvrti i sedmi.

Ja uspjevam imati problema s drugim jer nikako ne mogu dobiti karakteristični kako spada, osnovne računske operacije mi očito nisu jača strana. >,<
A i u osmom ne znam koju funkciju bih si uzela za izračunati P1, P2 i P3.

Hoćel' bit išta od konzultacija ovaj tjedan? :(
Ančica (napisa):
3. Da li je ovdje d(A-2I)=4?

d(A-2I) = 2, ne? Confused Samo probaj izračunati (A-2I), jedini reci gdje se dobiju samo nule su četvrti i sedmi.

Ja uspjevam imati problema s drugim jer nikako ne mogu dobiti karakteristični kako spada, osnovne računske operacije mi očito nisu jača strana. >,<
A i u osmom ne znam koju funkciju bih si uzela za izračunati P1, P2 i P3.

Hoćel' bit išta od konzultacija ovaj tjedan? Sad



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (16:12:53)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 31 - 5

PostPostano: 0:17 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]
d(A-2I) = 2, ne? :? Samo probaj izračunati (A-2I), jedini reci gdje se dobiju samo nule su četvrti i sedmi.

Ja uspjevam imati problema s drugim jer nikako ne mogu dobiti karakteristični kako spada, osnovne računske operacije mi očito nisu jača strana. >,<
A i u osmom ne znam koju funkciju bih si uzela za izračunati P1, P2 i P3.

Hoćel' bit išta od konzultacija ovaj tjedan? :([/quote]

AA hvala! skužila sam sad, ja sam nešto drugo imala u glavi da je taj d..
u 8. sam ja uzela fje: A, 1-A, A(1-A), probaj s tim.. a za drugi, pomnoži prvo 2.red s lambda-3 i dodaj 1.
Lafiel (napisa):

d(A-2I) = 2, ne? Confused Samo probaj izračunati (A-2I), jedini reci gdje se dobiju samo nule su četvrti i sedmi.

Ja uspjevam imati problema s drugim jer nikako ne mogu dobiti karakteristični kako spada, osnovne računske operacije mi očito nisu jača strana. >,<
A i u osmom ne znam koju funkciju bih si uzela za izračunati P1, P2 i P3.

Hoćel' bit išta od konzultacija ovaj tjedan? Sad


AA hvala! skužila sam sad, ja sam nešto drugo imala u glavi da je taj d..
u 8. sam ja uzela fje: A, 1-A, A(1-A), probaj s tim.. a za drugi, pomnoži prvo 2.red s lambda-3 i dodaj 1.



_________________
..a jooooooj..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 12:41 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je u 2.zad ispalo d(A)=2,d(A-2I)=1 =>2 bloka od λ=0 i 1 blok od λ=2
3.zad d(A-2I)=1
9.zad p1=I,p2=A-I,p3=(I-A)^2/2...
koliko sam skužila za f(A) se uzimaju uvijek redom faktori minimalnog polinoma ,npr u 8.zad f(A)=A,A^2 i I-A

Mene muči 7.zad 2a-4b=trA i kaj ne bi trebalo biti 3a -b =6 jer d(A+4I)=1 i d(A-2I)=3 a to je broj blokova pridruženih određenoj sv.vrijednosti (tak smo nešto sl radili na vježbama,al ovo ne ispada dobro)
Meni je u 2.zad ispalo d(A)=2,d(A-2I)=1 =>2 bloka od λ=0 i 1 blok od λ=2
3.zad d(A-2I)=1
9.zad p1=I,p2=A-I,p3=(I-A)^2/2...
koliko sam skužila za f(A) se uzimaju uvijek redom faktori minimalnog polinoma ,npr u 8.zad f(A)=A,A^2 i I-A

Mene muči 7.zad 2a-4b=trA i kaj ne bi trebalo biti 3a -b =6 jer d(A+4I)=1 i d(A-2I)=3 a to je broj blokova pridruženih određenoj sv.vrijednosti (tak smo nešto sl radili na vježbama,al ovo ne ispada dobro)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 14:32 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

2. zadatak: meni je ispalo da je minimalni = lambda^2(lambda - 2)^2, i karakteristicni isti takav. Znaci spektar je {0,2}.

3. zadatak:
minimalni = (lambda-3)^3(lambda-2)^3
karakteristicni= (lambda-3)^3(lambda-2)^4

d(A-2I)=2 (Ja sam shvatila da je d(..) defekt neceg. Znaci d(A-2I)=dim(C^7)-r(A-2I), po Tm o rangu i defektu, a r(..) rang operatora. Znaci d(A-2I)=7-5=2. Jesam li u pravu?? )

dim Ker(A-lambda*I)=geometrijska kratnost svojstvene vrijednosti lambda, znaci d(A-2I)=2 je ujedno geometrijska kratnost svojstvene vrijednosti 2, sto mozemo iscitati iz Jordanove forme => geometrijska krat. neke svoj.vrijed. je broj Jordanovih klijetki u bloku, a to je 2.

geom.kratnost (2)=2
algebar.kratnost (2)=4

A se NE moze dijagonalizirati jer minimalni polinom ima visestrukih korijena,pa nije poluprost
2. zadatak: meni je ispalo da je minimalni = lambda^2(lambda - 2)^2, i karakteristicni isti takav. Znaci spektar je {0,2}.

3. zadatak:
minimalni = (lambda-3)^3(lambda-2)^3
karakteristicni= (lambda-3)^3(lambda-2)^4

d(A-2I)=2 (Ja sam shvatila da je d(..) defekt neceg. Znaci d(A-2I)=dim(C^7)-r(A-2I), po Tm o rangu i defektu, a r(..) rang operatora. Znaci d(A-2I)=7-5=2. Jesam li u pravu?? )

dim Ker(A-lambda*I)=geometrijska kratnost svojstvene vrijednosti lambda, znaci d(A-2I)=2 je ujedno geometrijska kratnost svojstvene vrijednosti 2, sto mozemo iscitati iz Jordanove forme => geometrijska krat. neke svoj.vrijed. je broj Jordanovih klijetki u bloku, a to je 2.

geom.kratnost (2)=2
algebar.kratnost (2)=4

A se NE moze dijagonalizirati jer minimalni polinom ima visestrukih korijena,pa nije poluprost


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:56 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vini"]A se NE moze dijagonalizirati jer minimalni polinom ima visestrukih korijena,pa nije poluprost[/quote]

To ne stoji. A se ne može dijagonalizirati jer ne vrijedi za sve sv. vrij. da je alg kratnost=geom. kratnosti. Ako minimalni ima višestrukih korijena, to je ok, ne ovisi na dijagonalizibilnost. (recimo operator sa 1,1,1,1,1,1,1,1,2,2,2,2 na dijagonali. On je dij, a minimalni je isti ko karakt.) :D
vini (napisa):
A se NE moze dijagonalizirati jer minimalni polinom ima visestrukih korijena,pa nije poluprost


To ne stoji. A se ne može dijagonalizirati jer ne vrijedi za sve sv. vrij. da je alg kratnost=geom. kratnosti. Ako minimalni ima višestrukih korijena, to je ok, ne ovisi na dijagonalizibilnost. (recimo operator sa 1,1,1,1,1,1,1,1,2,2,2,2 na dijagonali. On je dij, a minimalni je isti ko karakt.) Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Blah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2006. (18:07:56)
Postovi: (C1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 8

PostPostano: 15:08 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ja sam krivo izračunala rang s ovim nulama,sve ok d(A-2I)=2 :oops:
Jel ko riješio 12.? koliko ispadaju e1,e2...?
11. kad rješavam dobijem 2 svojstvene vrijednosti ali imaginarne pa je odgovor da nije pozitivan?
13.Ideja?
Ma ja sam krivo izračunala rang s ovim nulama,sve ok d(A-2I)=2 Embarassed
Jel ko riješio 12.? koliko ispadaju e1,e2...?
11. kad rješavam dobijem 2 svojstvene vrijednosti ali imaginarne pa je odgovor da nije pozitivan?
13.Ideja?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:04 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ima neki trik u 1. zadatku? Ja sam to počela sve raspisivat, a imam dojam da se da puno kraće riješit.
Jel ima neki trik u 1. zadatku? Ja sam to počela sve raspisivat, a imam dojam da se da puno kraće riješit.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 19:15 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Jel ima neki trik u 1. zadatku? Ja sam to počela sve raspisivat, a imam dojam da se da puno kraće riješit.[/quote]

Mislila sam na prvi zadatak iz prošlogodišnje zadaće. Vidim da je u ovogodišnjoj 3. zadatak sličan, molim da mi nektko pojasni u čem je fora?! Hvala!
Anonymous (napisa):
Jel ima neki trik u 1. zadatku? Ja sam to počela sve raspisivat, a imam dojam da se da puno kraće riješit.


Mislila sam na prvi zadatak iz prošlogodišnje zadaće. Vidim da je u ovogodišnjoj 3. zadatak sličan, molim da mi nektko pojasni u čem je fora?! Hvala!


[Vrh]
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 19:30 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Blah

meni u 12om ispadne


{ (-1,1,0)/sqrt2, (1,1,0)/sqrt2, (0,0,1) }



ima li tko ideju i prijedlog za 13? da li se može uzet supstitucija (npr x= A) i
onda se gleda jednakost x^9+x^7+x^5+x^3=4 i cjelobrojne nultočke se
odrede kao djelitelji slobodnog faktora (dakle 4) što može biti 1, -1, 2, -2, 4
i -4, jedino x=1 zadovoljava, odnosno A=I, nekako mi se ne čini da je to
ok jer se nigdje ne koristi činjenica da je A hermitski...
@Blah

meni u 12om ispadne


{ (-1,1,0)/sqrt2, (1,1,0)/sqrt2, (0,0,1) }



ima li tko ideju i prijedlog za 13? da li se može uzet supstitucija (npr x= A) i
onda se gleda jednakost x^9+x^7+x^5+x^3=4 i cjelobrojne nultočke se
odrede kao djelitelji slobodnog faktora (dakle 4) što može biti 1, -1, 2, -2, 4
i -4, jedino x=1 zadovoljava, odnosno A=I, nekako mi se ne čini da je to
ok jer se nigdje ne koristi činjenica da je A hermitski...



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.


Zadnja promjena: amorphis; 19:34 pon, 9. 2. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:38 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Mislila sam na prvi zadatak iz prošlogodišnje zadaće. Vidim da je u ovogodišnjoj 3. zadatak sličan, molim da mi nektko pojasni u čem je fora?! Hvala![/quote]

Ne treba baš niš raspisivat, sve čitaš iz matrice, koja je Jordanova forma... dakle:

karakt polinom je umnožak ovih na dijagonali, to je lako.
minimalni je ko karakteristični, samo paziš na potencije. Potencija u minimalnom polinomu od (lambda - lambda1) je dim najvećeg bloka pridruženog sv vrijednosti lambda1... u ovom slučaju (3. iz ovogodišnje) kod 3 je potencija 3, a kod 2 je potencija 3.
d(A-2I)= dim Ker (A-2I) = geom kratnost sv vrij. 2 =broj blokova=2
alg od 2 je potencija u karakt polinomu = 4.

je li A dijagonalizibilan? NE, jer se razlikuju geom i alg kratnost barem jedne sv vrijednosti.

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="amorphis"]nekako mi se ne čini da je to ok [/quote]

Ni meni se ne čini ok jer si samo dokazala da je A=I jedno rješenje. Ne da je jedino što se traži... (jedino je cjelobrojno, ali ne općenito jedino)... sad možda na ovu prep iskoristit nekako da je A hermitski pa da je jedino rješenj A=I. :D
Anonymous (napisa):
Mislila sam na prvi zadatak iz prošlogodišnje zadaće. Vidim da je u ovogodišnjoj 3. zadatak sličan, molim da mi nektko pojasni u čem je fora?! Hvala!


Ne treba baš niš raspisivat, sve čitaš iz matrice, koja je Jordanova forma... dakle:

karakt polinom je umnožak ovih na dijagonali, to je lako.
minimalni je ko karakteristični, samo paziš na potencije. Potencija u minimalnom polinomu od (lambda - lambda1) je dim najvećeg bloka pridruženog sv vrijednosti lambda1... u ovom slučaju (3. iz ovogodišnje) kod 3 je potencija 3, a kod 2 je potencija 3.
d(A-2I)= dim Ker (A-2I) = geom kratnost sv vrij. 2 =broj blokova=2
alg od 2 je potencija u karakt polinomu = 4.

je li A dijagonalizibilan? NE, jer se razlikuju geom i alg kratnost barem jedne sv vrijednosti.

Added after 4 minutes:

amorphis (napisa):
nekako mi se ne čini da je to ok


Ni meni se ne čini ok jer si samo dokazala da je A=I jedno rješenje. Ne da je jedino što se traži... (jedino je cjelobrojno, ali ne općenito jedino)... sad možda na ovu prep iskoristit nekako da je A hermitski pa da je jedino rješenj A=I. Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy


Zadnja promjena: Luuka; 22:24 pon, 9. 2. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 20:16 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala

karma+
hvala

karma+



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
addriana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2008. (15:05:39)
Postovi: (28)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 20:25 pon, 9. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim pomoć za zadatak 2A iz prošlogodišnjeg kolokvija. Odredim karakteristični i minimalni polinom direktno iz matrice, a za dalje postoji li neki jednostavni put za izračunati f(A) ili moram raspisivati i uvrštavati u razne funkcije?
Molim pomoć za zadatak 2A iz prošlogodišnjeg kolokvija. Odredim karakteristični i minimalni polinom direktno iz matrice, a za dalje postoji li neki jednostavni put za izračunati f(A) ili moram raspisivati i uvrštavati u razne funkcije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan