Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Novi Pravilnik o ocjenjivanju
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 17:45 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Novi Pravilnik o ocjenjivanju Citirajte i odgovorite

Drage kolege budući nastavnici i svi oni kojima bi ova rasprava mogla biti zanimljiva:

MZOŠ je Prijedlog Pravilnika o ocjenjivanju izdalo 21.10., rok za
raspravu su stavili do 27.10.! Samo 6 dana!!! Što je premalo da sve
relevantne strukture budu obaviještene, pročitaju dobro Prijedlog
Pravilnika i daju komentare...na njega. Uz to se izravne krše i neke
zakonske odredbe koje eksplicitno govore o tome koliko javna rasprava
smije trajati.

Profesori matematike su o tom prijedlogu saznali na stručno-metodičkom
seminaru koji je bio u Puli. Bilo nas je preko 530. Većina je mrmljala
sebi u bradu i po kavicama, a nitko se nije usudio ustati i reći što
misli javno. Bilo je nas nekoliko koji smo se ustali pred cijelim
auditorijem i rekli što mislimo o tom novom Pravilniku. Točnije -
ustalo nas se možda 5. Manje od 1%!!!

Ja sam osobno dao dvije zamjerke na novi Pravilnik. Dao bih ih i više,
ali nisam više bio u prilici. Demonstrativno sam napustio
konferencijsku dvoranu kada je moderatorica rasprave, profesorica-savjetnica Antunović-Piton izjavila "Ljudi, nemojmo toliko pričati o
ovome, inače nećemo ići na ples". 5 minuta nakon što sam ja otišao su
se i ostali pokupili i otišli.

Zar ćemo biti glupe ovce??? Ljudi, stari Pravilnik o ocjenjivanju je
NEPROVEDIV, savjetnici, inspektori, Agencija i Ministarstvo to znaju i priznaju (i svejedno su sankcionirali profesore ako su po službenoj dužnosti - čitaj PRIJAVI - došli u izvid slučaja), ali NIŠTA nisu poduzimali zadnjih 15 godina koliko je već on na snazi!

Hoćemo li dopustiti da i ovaj najnoviji produkt ljudi koji dana nisu
proveli radeći u školi vrijedi narednih 15 godina i upravlja našim
poslom i zadire najdublje u našu profesionalnost i autonomiju???

Uz to me duboko razočarao jedan iznimno cijenjeni metodičar sa fakulteta (nećemo ga imenovati, ionako je u mirovini) koji je u jednom trenutku ustao i izjavio kako je prijedlog Pravilnika odličan i kako je jako malo izmjenjeno u odnosu na sada važeći (LAŽ!). Uz to je izjavio da je prošli prijedlog Pravilnika (koji je prije par godina propao - hvala Bogu!) pisao on sa studentima. Taj isti profesor je večer prije na okruglom stolu posvećenom popravnim ispitima u školama praktički popljucao SVE profesore matematike izjavom da bi pad učenika iz matematike na kraju godine morali shvatiti kao vlastiti neuspjeh. (Zanima me je li on shvatio pad studenta na ispitu kao vlastiti neuspjeh?)

Još prije je nekolicina nas zaposlenih u školama oformira Forum posvećen nastavnicima i učiteljima u školama: [url]http://obrazovanje.freeforums.org[/url] I tu naveliko raspravljamo o ovoj novoj nebulozi iz tvornice MZOŠa, a pripremamo peticiju i odgovor na Pravilnik u vidu naših zapažanja koje ćemo poslati MZOŠu do kraja javne rasprave. Otvorili smo i grupu na facebooku, pa i tu možete saznati o tome: [url=http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/group.php?gid=310935995441&ref=mf]ovdje[/url].

Tekst same te nebuloze (koja je btw, prvotno bila skrivena dubokok na stranicama MZOŠa, a kasnije isplivala na početnu stranicu!)) je [url=http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=9663&sec=1933]ovdje[/url]

Molimo da pozovete sve vaše kolege koje rade u školama ili će raditi ili ih na neki drugi način dira ovo o čemu se radi da se priključe raspravi!
Drage kolege budući nastavnici i svi oni kojima bi ova rasprava mogla biti zanimljiva:

MZOŠ je Prijedlog Pravilnika o ocjenjivanju izdalo 21.10., rok za
raspravu su stavili do 27.10.! Samo 6 dana!!! Što je premalo da sve
relevantne strukture budu obaviještene, pročitaju dobro Prijedlog
Pravilnika i daju komentare...na njega. Uz to se izravne krše i neke
zakonske odredbe koje eksplicitno govore o tome koliko javna rasprava
smije trajati.

Profesori matematike su o tom prijedlogu saznali na stručno-metodičkom
seminaru koji je bio u Puli. Bilo nas je preko 530. Većina je mrmljala
sebi u bradu i po kavicama, a nitko se nije usudio ustati i reći što
misli javno. Bilo je nas nekoliko koji smo se ustali pred cijelim
auditorijem i rekli što mislimo o tom novom Pravilniku. Točnije -
ustalo nas se možda 5. Manje od 1%!!!

Ja sam osobno dao dvije zamjerke na novi Pravilnik. Dao bih ih i više,
ali nisam više bio u prilici. Demonstrativno sam napustio
konferencijsku dvoranu kada je moderatorica rasprave, profesorica-savjetnica Antunović-Piton izjavila "Ljudi, nemojmo toliko pričati o
ovome, inače nećemo ići na ples". 5 minuta nakon što sam ja otišao su
se i ostali pokupili i otišli.

Zar ćemo biti glupe ovce??? Ljudi, stari Pravilnik o ocjenjivanju je
NEPROVEDIV, savjetnici, inspektori, Agencija i Ministarstvo to znaju i priznaju (i svejedno su sankcionirali profesore ako su po službenoj dužnosti - čitaj PRIJAVI - došli u izvid slučaja), ali NIŠTA nisu poduzimali zadnjih 15 godina koliko je već on na snazi!

Hoćemo li dopustiti da i ovaj najnoviji produkt ljudi koji dana nisu
proveli radeći u školi vrijedi narednih 15 godina i upravlja našim
poslom i zadire najdublje u našu profesionalnost i autonomiju???

Uz to me duboko razočarao jedan iznimno cijenjeni metodičar sa fakulteta (nećemo ga imenovati, ionako je u mirovini) koji je u jednom trenutku ustao i izjavio kako je prijedlog Pravilnika odličan i kako je jako malo izmjenjeno u odnosu na sada važeći (LAŽ!). Uz to je izjavio da je prošli prijedlog Pravilnika (koji je prije par godina propao - hvala Bogu!) pisao on sa studentima. Taj isti profesor je večer prije na okruglom stolu posvećenom popravnim ispitima u školama praktički popljucao SVE profesore matematike izjavom da bi pad učenika iz matematike na kraju godine morali shvatiti kao vlastiti neuspjeh. (Zanima me je li on shvatio pad studenta na ispitu kao vlastiti neuspjeh?)

Još prije je nekolicina nas zaposlenih u školama oformira Forum posvećen nastavnicima i učiteljima u školama: http://obrazovanje.freeforums.org I tu naveliko raspravljamo o ovoj novoj nebulozi iz tvornice MZOŠa, a pripremamo peticiju i odgovor na Pravilnik u vidu naših zapažanja koje ćemo poslati MZOŠu do kraja javne rasprave. Otvorili smo i grupu na facebooku, pa i tu možete saznati o tome: ovdje.

Tekst same te nebuloze (koja je btw, prvotno bila skrivena dubokok na stranicama MZOŠa, a kasnije isplivala na početnu stranicu!)) je ovdje

Molimo da pozovete sve vaše kolege koje rade u školama ili će raditi ili ih na neki drugi način dira ovo o čemu se radi da se priključe raspravi!



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:50 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Re: Novi Pravilnik o ocjenjivanju Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Ja sam osobno dao dvije zamjerke na novi Pravilnik. Dao bih ih i više,
ali nisam više bio u prilici.[/quote]

Mozes ukratko prepricati te zamjerke? Nemam bas vremena citati dokument i rasprave po drugim forumima.
kenny (napisa):
Ja sam osobno dao dvije zamjerke na novi Pravilnik. Dao bih ih i više,
ali nisam više bio u prilici.


Mozes ukratko prepricati te zamjerke? Nemam bas vremena citati dokument i rasprave po drugim forumima.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 21:25 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možemo nadugo i naširoko o cijelom Pravilniku jer je tako loš da ni najbolji plastični kirurg od njega ne bi mogao napraviti ljepoticu.

Jedna od glavnih zamjerki je da se istim Pravilnikom sređuje i razredna i predmetna nastava; srednje škole svih profila.....što je nemoguće srediti samo jednim pravilnikom zbog specifičnosti koje svaka od navedenih stavki ima.

Zatim je zamjerka što imamo obaveze roditelja, obaveze razrednika, obaveze ravnatelja. A nigdje i nijednom rječju ne postoje obaveze učenika. Neki će moćda reći da je to rješeno Zakonom o odgoju i obrazovanju. Da, jest! Ali i obaveze roditelja/razrednika/ravnatelja su također rješene Zakonom o odgoju i obrazovanju. Učenici ne čitaju ZOO, već Pravilnik. I pozivaju se na njega u svakoj situaciji.

Jedna od velikih zamjerki je odredba o broju pismenih ispita u polugodištu koju gimnazije nikako ne mogu ispoštovati. Planira se i vremenik pismenih ispita. A ako se dogodi da neki pismeni moramo pomaknuti (ja sam, na primjer, prije 4 tjedna završio na hitnoj operaciji pluća zbog čega sam bio na bolovanju 3.5 tjedna), onda moramo sazvati razredno vijeće koje mora odobriti tu promjenu, pa moramo još sazvati roditeljski sastanak i to priopčiti roditeljima. Zamisli reakciju roditelja kad budemo sazivali sastanak barem jednom mjesečno. Jer uvijek se dogodi da se na nekom gradivu zadržimo malo više, na nekom malo manje. Ovisi o tome kako razred kopča i reagira na koje gradivo. Ta stavka pogotovo pogađa mlade nastavnike koji još nemaju "osjećaja" koliko će vremena potrošiti na koje gradivo.....

Zatim je tu nebuloza koja kaže da ako više od polovice roditelja nije zadovoljno načinom vrednovanja predmetnog nastavnika, to mogu reći razredniku koji je dužan obavijestiti ravnatelja koji će onda postupiti po svojim ovlastima. Evo jedna hipotetska situacija: u razredu u kojemu je 25 učenika pišete pismeni ispit. 15 učenika dođe s idejom "Profesore, stavite prag za ocjenu dovoljan na 25%". Naravno, profesor je kompetentan za određivati prag, stručan je za to ON, a ne učenici; odbija taj prijedlog. Učenici dođu doma i nahuškaju roditelje koji onda idu razredniku sa pritužbom. Razrednik PRESKAČE predmetnog nastavnika i proslijedi tužbu ravnatelju koji onda može donijeti odluku o Opomeni pred otkaz ili (što je ekstremno, ali ima i takvih!) Odluku o prekidu ugovora o radu. Taj članak zadire ravno u autonomiju i stručnost nastavnika. Jako je opasan!

Pa onda imamo i odredbu po kojoj se pismeni ispit mora ponavljati ako više od 30% (do sada je bilo 50%) učenika dobije ocjenu nedovoljan. I prije su učenici ovo znali iskorištavati. Sada bi onda još više...

I tako dalje, i tako dalje. Mislim da nema članka na koji se ne bi mogao dati prigovor. U Udruzi Normala smo skoro gotovi sa komentarima na Pravilnik, na forumu nastavnika smo isto pri kraju sa poslom... Ali treba nam jača podrška svih institucija. Pa čak i onih sa fakulteta...
Možemo nadugo i naširoko o cijelom Pravilniku jer je tako loš da ni najbolji plastični kirurg od njega ne bi mogao napraviti ljepoticu.

Jedna od glavnih zamjerki je da se istim Pravilnikom sređuje i razredna i predmetna nastava; srednje škole svih profila.....što je nemoguće srediti samo jednim pravilnikom zbog specifičnosti koje svaka od navedenih stavki ima.

Zatim je zamjerka što imamo obaveze roditelja, obaveze razrednika, obaveze ravnatelja. A nigdje i nijednom rječju ne postoje obaveze učenika. Neki će moćda reći da je to rješeno Zakonom o odgoju i obrazovanju. Da, jest! Ali i obaveze roditelja/razrednika/ravnatelja su također rješene Zakonom o odgoju i obrazovanju. Učenici ne čitaju ZOO, već Pravilnik. I pozivaju se na njega u svakoj situaciji.

Jedna od velikih zamjerki je odredba o broju pismenih ispita u polugodištu koju gimnazije nikako ne mogu ispoštovati. Planira se i vremenik pismenih ispita. A ako se dogodi da neki pismeni moramo pomaknuti (ja sam, na primjer, prije 4 tjedna završio na hitnoj operaciji pluća zbog čega sam bio na bolovanju 3.5 tjedna), onda moramo sazvati razredno vijeće koje mora odobriti tu promjenu, pa moramo još sazvati roditeljski sastanak i to priopčiti roditeljima. Zamisli reakciju roditelja kad budemo sazivali sastanak barem jednom mjesečno. Jer uvijek se dogodi da se na nekom gradivu zadržimo malo više, na nekom malo manje. Ovisi o tome kako razred kopča i reagira na koje gradivo. Ta stavka pogotovo pogađa mlade nastavnike koji još nemaju "osjećaja" koliko će vremena potrošiti na koje gradivo.....

Zatim je tu nebuloza koja kaže da ako više od polovice roditelja nije zadovoljno načinom vrednovanja predmetnog nastavnika, to mogu reći razredniku koji je dužan obavijestiti ravnatelja koji će onda postupiti po svojim ovlastima. Evo jedna hipotetska situacija: u razredu u kojemu je 25 učenika pišete pismeni ispit. 15 učenika dođe s idejom "Profesore, stavite prag za ocjenu dovoljan na 25%". Naravno, profesor je kompetentan za određivati prag, stručan je za to ON, a ne učenici; odbija taj prijedlog. Učenici dođu doma i nahuškaju roditelje koji onda idu razredniku sa pritužbom. Razrednik PRESKAČE predmetnog nastavnika i proslijedi tužbu ravnatelju koji onda može donijeti odluku o Opomeni pred otkaz ili (što je ekstremno, ali ima i takvih!) Odluku o prekidu ugovora o radu. Taj članak zadire ravno u autonomiju i stručnost nastavnika. Jako je opasan!

Pa onda imamo i odredbu po kojoj se pismeni ispit mora ponavljati ako više od 30% (do sada je bilo 50%) učenika dobije ocjenu nedovoljan. I prije su učenici ovo znali iskorištavati. Sada bi onda još više...

I tako dalje, i tako dalje. Mislim da nema članka na koji se ne bi mogao dati prigovor. U Udruzi Normala smo skoro gotovi sa komentarima na Pravilnik, na forumu nastavnika smo isto pri kraju sa poslom... Ali treba nam jača podrška svih institucija. Pa čak i onih sa fakulteta...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 9:23 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]
Učenici ne čitaju ZOO, već Pravilnik.
...
Pa onda imamo i odredbu po kojoj se pismeni ispit mora ponavljati ako više od 30% (do sada je bilo 50%) učenika dobije ocjenu nedovoljan.
[/quote]

Današnja djeca čitaju pravilnike? Katastrofa. Ja i dan danas jedva probavim neki pravilnik kad mi baš jako treba. Oni bi trebali čitati udžbenike i družbu pere kvržice, a ne pravilnike. Osim ako su u upravno-pravnoj školi :)

A ovo drugo je stvarno kataklizmično. Tako bubnuti nekih 30%, nit koja škola, nit koji predmet, nit kakvi učenici, ništa... :/
kenny (napisa):

Učenici ne čitaju ZOO, već Pravilnik.
...
Pa onda imamo i odredbu po kojoj se pismeni ispit mora ponavljati ako više od 30% (do sada je bilo 50%) učenika dobije ocjenu nedovoljan.


Današnja djeca čitaju pravilnike? Katastrofa. Ja i dan danas jedva probavim neki pravilnik kad mi baš jako treba. Oni bi trebali čitati udžbenike i družbu pere kvržice, a ne pravilnike. Osim ako su u upravno-pravnoj školi Smile

A ovo drugo je stvarno kataklizmično. Tako bubnuti nekih 30%, nit koja škola, nit koji predmet, nit kakvi učenici, ništa... Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 10:37 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Današnja djeca znaju točno koja prava imaju, a obaveze blago ignoriraju. Pravilnik im je sveta stvar i stalno se pozivaju na njega. :/
Današnja djeca znaju točno koja prava imaju, a obaveze blago ignoriraju. Pravilnik im je sveta stvar i stalno se pozivaju na njega. Ehm?



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 11:24 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije je bilo bolje, ignorirali smo i prava i obaveze :D
Prije je bilo bolje, ignorirali smo i prava i obaveze Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 12:09 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

treba uvest onaj rezim kakav je bio nasim roditeljima
treba tetka Joj doć opet u školske klupe ;)
treba uvest onaj rezim kakav je bio nasim roditeljima
treba tetka Joj doć opet u školske klupe Wink



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 12:11 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, prije smo imali [b]poštovanja[/b]. To se izgubilo. Dali smo previše prava, a putem su se izgubile obaveze. Pravobraniteljica za djecu će razapeti svakoga tko se usudi dati 10 zadataka za domaću zadaću jer time oduzimamo djeci pravo na igru. :roll: (Karikiram sa primjerom, ali je to na tom tragu...gospođa često šalje nebulozne dopise po školama koje redovito bacim u smeće jer se ne želim živcirati)
Ne, prije smo imali poštovanja. To se izgubilo. Dali smo previše prava, a putem su se izgubile obaveze. Pravobraniteljica za djecu će razapeti svakoga tko se usudi dati 10 zadataka za domaću zadaću jer time oduzimamo djeci pravo na igru. Rolling Eyes (Karikiram sa primjerom, ali je to na tom tragu...gospođa često šalje nebulozne dopise po školama koje redovito bacim u smeće jer se ne želim živcirati)



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 14:48 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma da se bar danas djeca igraju. Kada sam ja bio mlad ( davno je to bilo :D ) ako si htio ic igrat kosarku, nogomet, bilo koji sport idu svi. Pitam par susjeda i ima nas stotine. Danas moram potrositi 100 kn na racunu da nadem 5-cu ljudi za najobicniju kosarku.
Svi samo igraju COD, Warcraft i sl gluposti od koje samo djeca "polude".
Bio je jedan video na internetu kada je neki klinac poludio jer su mu starci uzeli ili neplatili račun od WOW-a. Moj susjed se bacil sa drugog kata iz istog razloga.
PA JE LI TO ONDA NORMALNO ?
Ako te pravobraniteljice onda govore da im previše zadaca oduzimu vrijeme za igru onda neka se bar raspitaju koja je to "igra" u biti.
Pogledajte malo klubove ( nogometne, bilo kakve ). Generacije su sve lošije i lošije.
Invalidi bolje igraju od danasnje djece.
Sve u svemu, to je cista sramota.
( sad sam samo zivcan od te teme jer je moj buraz jedan od te djece i on je razlog zasto npr idem doma svakih par mjeseci i sad si me sjetio na njega :D )
Ma da se bar danas djeca igraju. Kada sam ja bio mlad ( davno je to bilo Very Happy ) ako si htio ic igrat kosarku, nogomet, bilo koji sport idu svi. Pitam par susjeda i ima nas stotine. Danas moram potrositi 100 kn na racunu da nadem 5-cu ljudi za najobicniju kosarku.
Svi samo igraju COD, Warcraft i sl gluposti od koje samo djeca "polude".
Bio je jedan video na internetu kada je neki klinac poludio jer su mu starci uzeli ili neplatili račun od WOW-a. Moj susjed se bacil sa drugog kata iz istog razloga.
PA JE LI TO ONDA NORMALNO ?
Ako te pravobraniteljice onda govore da im previše zadaca oduzimu vrijeme za igru onda neka se bar raspitaju koja je to "igra" u biti.
Pogledajte malo klubove ( nogometne, bilo kakve ). Generacije su sve lošije i lošije.
Invalidi bolje igraju od danasnje djece.
Sve u svemu, to je cista sramota.
( sad sam samo zivcan od te teme jer je moj buraz jedan od te djece i on je razlog zasto npr idem doma svakih par mjeseci i sad si me sjetio na njega Very Happy )



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 20:47 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro jutro. To je realnost današnjeg školstva. Prava, prava, prava. A obaveze?!
Dobro jutro. To je realnost današnjeg školstva. Prava, prava, prava. A obaveze?!



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 21:47 pon, 26. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima jos i pravilo po kojem se ne smije usmeno ispitivati ucenike dan nakon vikenda ili drzavnih praznika, sto dakle ukljucuje svaki ponedjeljak tijekom skolske godine
Ima jos i pravilo po kojem se ne smije usmeno ispitivati ucenike dan nakon vikenda ili drzavnih praznika, sto dakle ukljucuje svaki ponedjeljak tijekom skolske godine



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:16 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima nesto i da zadnja dva tjedna nastave nema ispitivanja ili tako neka slicna nebuloza. Mislim da to ukljucuje i odgovaranje za vecu ocjenu.

Anyway, utrpali su toliko pravila da me bas zanima koliko ljudi uopce zna sva ta pravila i koliko ih je uopce izvedivo u praksi?

Kenny?
Ima nesto i da zadnja dva tjedna nastave nema ispitivanja ili tako neka slicna nebuloza. Mislim da to ukljucuje i odgovaranje za vecu ocjenu.

Anyway, utrpali su toliko pravila da me bas zanima koliko ljudi uopce zna sva ta pravila i koliko ih je uopce izvedivo u praksi?

Kenny?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 1:27 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ Grga - NE, to je bilo u prošlom Prijedlogu Pravilnika (onome koji je naš metodičar pisao sa studentima :roll:), a koji je neslavno propao... Hvala Bogu!

@ Nesi - ni sadašnji Pravilnik nije provediv u praksi. Pogotovo ne u nastavi matematike. Mi svjesno kršimo Pravilnik jer ga se ne možemo držati. Npr., do sada je vrijedilo da se po polugodištu iz matematike može pisati najviše 3 pismena ispita. A nikome nije palo na pamet da 1. polugodište traje bitno kraće od 2. polugodišta, pa samim time u 1. polugodištu stignemo obraditi samo 2 poglavlja, a u 2. obradimo 4 poglavlja. Dakle, mi smo do sada imali sistem 2+4 pismena ispita, a po Pravilniku se zahtjeva 3+3. Sada su, vjerujem GREŠKOM, stavili da možemo imati 4+4. Zapravo su mislili na usmeno ispitivanje, ali nigdje nisu specificirali o kakvom je ispitivanju riječ, pa se može odnositi i na pismeno ispitivanje. ;)

Anyway, jako je zanimljivo da čak i savjetnici pri Agenciji kažu i sami da znaju da je trenutno važeći Pravilnik neprovediv, ali ako nas netko prijavi, oni nas moraju sankcionirati (ne znam kakve su sankcije)...

A zamisli sada ovu novotariju - po novome ako više od 30% razreda ima nedovoljan sa pismenog ispita, ispit se mora ponavljati. Ali se ponavljati smiju samo dva pismena ispita godišnje. Jasno je da ta odredba o ponavljanju ispita ako više od 30% razreda ima nedovoljan odgovara isključivo učenicima, kojima se šalje poruka da ne moraju učiti za ispit kad ćemo ga ponavljati. Članak je neprovediv u većini predmeta, a pogotovo ne u nastavi matematike.
@ Grga - NE, to je bilo u prošlom Prijedlogu Pravilnika (onome koji je naš metodičar pisao sa studentima Rolling Eyes), a koji je neslavno propao... Hvala Bogu!

@ Nesi - ni sadašnji Pravilnik nije provediv u praksi. Pogotovo ne u nastavi matematike. Mi svjesno kršimo Pravilnik jer ga se ne možemo držati. Npr., do sada je vrijedilo da se po polugodištu iz matematike može pisati najviše 3 pismena ispita. A nikome nije palo na pamet da 1. polugodište traje bitno kraće od 2. polugodišta, pa samim time u 1. polugodištu stignemo obraditi samo 2 poglavlja, a u 2. obradimo 4 poglavlja. Dakle, mi smo do sada imali sistem 2+4 pismena ispita, a po Pravilniku se zahtjeva 3+3. Sada su, vjerujem GREŠKOM, stavili da možemo imati 4+4. Zapravo su mislili na usmeno ispitivanje, ali nigdje nisu specificirali o kakvom je ispitivanju riječ, pa se može odnositi i na pismeno ispitivanje. Wink

Anyway, jako je zanimljivo da čak i savjetnici pri Agenciji kažu i sami da znaju da je trenutno važeći Pravilnik neprovediv, ali ako nas netko prijavi, oni nas moraju sankcionirati (ne znam kakve su sankcije)...

A zamisli sada ovu novotariju - po novome ako više od 30% razreda ima nedovoljan sa pismenog ispita, ispit se mora ponavljati. Ali se ponavljati smiju samo dva pismena ispita godišnje. Jasno je da ta odredba o ponavljanju ispita ako više od 30% razreda ima nedovoljan odgovara isključivo učenicima, kojima se šalje poruka da ne moraju učiti za ispit kad ćemo ga ponavljati. Članak je neprovediv u većini predmeta, a pogotovo ne u nastavi matematike.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 8:18 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"]Ima jos i pravilo po kojem se ne smije usmeno ispitivati ucenike dan nakon vikenda ili drzavnih praznika, sto dakle ukljucuje svaki ponedjeljak tijekom skolske godine[/quote]

to je odlično za predmete koji imaju sat-dva nastave tjedno i to ponedjeljkom :D šteta da je to ukinuto
Grga (napisa):
Ima jos i pravilo po kojem se ne smije usmeno ispitivati ucenike dan nakon vikenda ili drzavnih praznika, sto dakle ukljucuje svaki ponedjeljak tijekom skolske godine


to je odlično za predmete koji imaju sat-dva nastave tjedno i to ponedjeljkom Very Happy šteta da je to ukinuto


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 8:37 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

To pravilo nije vrijedilo za te predmete ;)
To pravilo nije vrijedilo za te predmete Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 9:08 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Npr., do sada je vrijedilo da se po polugodištu iz matematike može pisati najviše 3 pismena ispita. A nikome nije palo na pamet da 1. polugodište traje bitno kraće od 2. polugodišta, pa samim time u 1. polugodištu stignemo obraditi samo 2 poglavlja, a u 2. obradimo 4 poglavlja.
[/quote]
Možeš onda imati pismeni iz dva poglavlja odjednom. Sumnjam da bi to ijednom učeniku bilo drago. :twisted:
kenny (napisa):
Npr., do sada je vrijedilo da se po polugodištu iz matematike može pisati najviše 3 pismena ispita. A nikome nije palo na pamet da 1. polugodište traje bitno kraće od 2. polugodišta, pa samim time u 1. polugodištu stignemo obraditi samo 2 poglavlja, a u 2. obradimo 4 poglavlja.

Možeš onda imati pismeni iz dva poglavlja odjednom. Sumnjam da bi to ijednom učeniku bilo drago. Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 9:14 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zato to i ne radimo nego riskiramo sankcije. ;)
Zato to i ne radimo nego riskiramo sankcije. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 9:26 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je to strashno.....
Da covjek koji zeli dobro obaviti posao, pruziti informaciju i ne maltretirati ljude - riskira sankciju jer je neki bicoid osmislio pravila a da pojma nema sto je zapravo napisao :roll:

Anyway, svaka cast Kenny, tebi i takvima poput tebe :wink:
Zelim vam sto vise dobrih ucenika :) (u smislu poslusnih/mirnih, marljivih, pa malo i onih znatizeljnih koji ce znati i svoje obaveze i svoja prava)
Meni je to strashno.....
Da covjek koji zeli dobro obaviti posao, pruziti informaciju i ne maltretirati ljude - riskira sankciju jer je neki bicoid osmislio pravila a da pojma nema sto je zapravo napisao Rolling Eyes

Anyway, svaka cast Kenny, tebi i takvima poput tebe Wink
Zelim vam sto vise dobrih ucenika Smile (u smislu poslusnih/mirnih, marljivih, pa malo i onih znatizeljnih koji ce znati i svoje obaveze i svoja prava)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 9:54 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uspjeli smo se organizirati na forumu nastavnika i u Udruzi Normala (za promicanje nastave matematike) i par dana uspjeli pokrenuti čitavo članstvo i zbilja su se svi ozbiljno prihvatili toga. Sinoć sam do 3 ujutro pisao mailove Kosorici, Adlešički, MZOŠu, Ivani Kalogjeri-Brkić (onoj novinarki iz Jutranjeg koja stalno pljuca po profesorima)... Glavna misao je bila da kada nam treba rezati plaće, onda nas premijerka naziva partnerima, a kada treba donositi Pravilnike, onda se donose bez da nas se išta pita i bez ikakve službene obavijesti.

Btw, MZOŠ nijednu školu nije SLUŽBENO obavijestilo o javnoj raspravi. Mnoge škole još uvijek ne znaju što se sprema. Npr, pedagog i ravnatelj u mojoj školi su saznali što se događa sinoć od mene...

A želimo biti Zemlja znanja? :roll:

Organizirali smo peticije po školama... Pokrenuli prijatelje koji rade po školama da uključimo što više škola.

Na žalost, događaju se i slučajevi gdje ravnatelj jedne škole (inače visoki dužnosnik HMDa) izvrijeđa javno kolegicu matematičarku koja je donijela peticiju na potpisivanje i zabrani svima da se potpisuju. Vjerujem da će Krcko znati o kome pričam. Nije prvi put da se ta persona bavi takvim poslovima (vrijeđanjem, zabranama)...a još uvijek je ravnatelj i jedan od čelnih ljudi HMDa.
Uspjeli smo se organizirati na forumu nastavnika i u Udruzi Normala (za promicanje nastave matematike) i par dana uspjeli pokrenuti čitavo članstvo i zbilja su se svi ozbiljno prihvatili toga. Sinoć sam do 3 ujutro pisao mailove Kosorici, Adlešički, MZOŠu, Ivani Kalogjeri-Brkić (onoj novinarki iz Jutranjeg koja stalno pljuca po profesorima)... Glavna misao je bila da kada nam treba rezati plaće, onda nas premijerka naziva partnerima, a kada treba donositi Pravilnike, onda se donose bez da nas se išta pita i bez ikakve službene obavijesti.

Btw, MZOŠ nijednu školu nije SLUŽBENO obavijestilo o javnoj raspravi. Mnoge škole još uvijek ne znaju što se sprema. Npr, pedagog i ravnatelj u mojoj školi su saznali što se događa sinoć od mene...

A želimo biti Zemlja znanja? Rolling Eyes

Organizirali smo peticije po školama... Pokrenuli prijatelje koji rade po školama da uključimo što više škola.

Na žalost, događaju se i slučajevi gdje ravnatelj jedne škole (inače visoki dužnosnik HMDa) izvrijeđa javno kolegicu matematičarku koja je donijela peticiju na potpisivanje i zabrani svima da se potpisuju. Vjerujem da će Krcko znati o kome pričam. Nije prvi put da se ta persona bavi takvim poslovima (vrijeđanjem, zabranama)...a još uvijek je ravnatelj i jedan od čelnih ljudi HMDa.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 17:39 uto, 27. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zemlja znanja.... yeah right... mozda u nekom paralelnom svemiru :lol:

Anyway, prije, puno prije, sam razmisljala da cekajuci neki posao bih bas mogla ulijetati na zamjene po skolama - pomoci skolama, vidjeti kako je to uciti puno klinaca odjednom, razbiti si iluzije i tako :)
No, u zadnjih par godina, pogotovo sad gledavsi ovu i slicne rasprave - pa i da ima mjesto u skoli preko puta zgrade, vise naginjem tome da ostanem doma.

Samo kad gledam natpise po novinama sa silnim ramazenim i bahatim klincima koji maltretiraju nastavnike, kad gledam sva ova pravila i mislim si tko to uopce moze sve naci, kamoli popamtiti i primijeniti, i onda jos onaj detalj nestrucne zamjene (ja sam ing profil)..... a opet, ima toliko nestrucne zamjene koji veze s math nemaju..... grozno....

Zato i rekoh - svaka cast :) I pogotovo na ovim aktivnostima koje si naveo u proslom postu. Ne bi se svakome dalo toliko se angazirati...

Forum sam vec vidjela i preporucila frendici kad joj je bila opcija da ovako uleti u skolu na zamjenu... :)

Ako mi ikad zatrebaju informacije koji je sad pravilnik na snazi ili sta se mora raditi - znam koga cu probati gnjaviti :wink:
Ili at least - gdje :)
Zemlja znanja.... yeah right... mozda u nekom paralelnom svemiru Laughing

Anyway, prije, puno prije, sam razmisljala da cekajuci neki posao bih bas mogla ulijetati na zamjene po skolama - pomoci skolama, vidjeti kako je to uciti puno klinaca odjednom, razbiti si iluzije i tako Smile
No, u zadnjih par godina, pogotovo sad gledavsi ovu i slicne rasprave - pa i da ima mjesto u skoli preko puta zgrade, vise naginjem tome da ostanem doma.

Samo kad gledam natpise po novinama sa silnim ramazenim i bahatim klincima koji maltretiraju nastavnike, kad gledam sva ova pravila i mislim si tko to uopce moze sve naci, kamoli popamtiti i primijeniti, i onda jos onaj detalj nestrucne zamjene (ja sam ing profil)..... a opet, ima toliko nestrucne zamjene koji veze s math nemaju..... grozno....

Zato i rekoh - svaka cast Smile I pogotovo na ovim aktivnostima koje si naveo u proslom postu. Ne bi se svakome dalo toliko se angazirati...

Forum sam vec vidjela i preporucila frendici kad joj je bila opcija da ovako uleti u skolu na zamjenu... Smile

Ako mi ikad zatrebaju informacije koji je sad pravilnik na snazi ili sta se mora raditi - znam koga cu probati gnjaviti Wink
Ili at least - gdje Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan