Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Sretan rođendan Luka Ritz! (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:01 uto, 21. 4. 2009    Naslov: Sretan rođendan Luka Ritz! Citirajte i odgovorite

Pretpostavljam da je s vremenom velika vecina vas uspjela uociti DeGiorgijev logo sa Lukinom slikom te pripadne linkove :g:
Tko je Luka Ritz - vjerujem da se svi ovdje sjecamo - klinac koji je bio pretucen jer je nekim individuama bilo dosadno pa je Luka umro od posljedica njihove dosade. Nazalost, on nije jedina pretucena osoba u Hrvatskoj u zadnjih godinu dana i vise :(
Takodjer, nije niti jedini pretuceni maloljetnik, niti je jedina osoba koju su maloljetnici pretukli :(

Danas je Luki rodjendan i to je ujedno dan kad ce se (nadajmo se ;) ) stotine pisama naci u jednom inboxu - organizira se grupno slanje mailova na odbzak@sabor.hr kao znak protesta protiv sadasnjeg kaznenog zakona o maloljetnicima.

Ne znam koje sve posljedice slanje jednog takvog maila mogu povuci, tko ce dobiti prijavu od abuse sluzbe 'za slanje spama' ili obavijesni razgovor ili nesto trece. Pismo saljete na vlastitu odgovornost :)

Hoce li se famozni inbox odbzak@sabor.hr danas prepuniti, i nije toliko bitno - bitno je da oni koji se ne slazu sa zakonom - to danas kazu, tj. napisu :)
[b]Dok ne pokusamo reci sto nam smeta - ne mozemo niti ocekivati da nas cuju.[/b]

Prenosim s FB eventa text u cijelosti kako ga je sastavila administratorica. Tu se nalaze 2 prijedloga pisma. Ako pozelite neko slati - odaberite ono koje vam vise odgovara. Mijenjanje je dozvoljeno, dapace pozeljno :D

[quote="tekst s facebook eventa"]
Dragi moji, evo u nastavku Vam dostavljam oba prijedloga pisma. Vi izaberite koje ćete slati prema vlastitom nahođenju, osobnom stilu ili želji.
Svako od pisama slobodni ste još i urediti po svojoj želji. Bitno je samo da nam PREDMET PORUKE SVIMA BUDE: "Sretan rođendan Luka Ritz!"
Dakle, postoje dvije vrste pisma; bez obzira koje odabereš, predmet e-maila bi trebao glasiti "Sretan rođendan Luka Ritz".

[color=darkblue][b]PISMO BR. 1:[/b]

Surovi grade,

Koliko ljudi mora biti ubijeno iz dosade...? Koliko mladih duša mora otići na drugi svijet da bi se netko dokazao? I koliko još da bi netko reagirao!??
Koliko ću ja puta prespavati subotnji izlazak s društvom jer smo drukčiji, zbog straha koji vlada gradom? Koliko još? Koliko roditelja će sa strepnjom bdjeti noćima i čekati poziv svog djeteta? Koliko se djece još neće javiti... Nikada! Postoji li jedna osoba koja mi može dati odgovor? Toliko pitanja a niti jedan odgovor. Današnji je svijet otišao predaleko. Žalosno je to da mi ne možemo bez straha hodati ulicama voljenog grada već se moramo skrivati ili šuljati kako nekome ponovno ne bismo bili igračkama za liječenje dosade.
Svejedno, s moje strane nema mržnje. Ne mrzim te ljude koji rade takve užasne stvari. Žalim ih. To su još djeca. Također žalim njihove roditelje. Mogu zamisliti kako je tek njima; tuga pritisak i bol. Ljuti me, međutim, jedna stvar- pravosuđe. Imam tek 16 godina i ne želim se uplitat u politiku ali jedna stvar je očita ,stalno nam zuji nad glavama- pravosuđe! Čemu ono služi? PRAVOsuđe... poštivanje prava i zakona..donošenje pravednih odluka u s kladu s nekim normama. Sve to pada u vodu zbog jedne stvari koja pokreće svijet ali koja ga i uništava- zbog novca. Danas se sve može kupiti novcem. Od materije-automobila,odjeće,mobitela do stvari koje se ne bi smijele kupovati- pravde i slobode. Ali ne mogu se kupiti prave vrijednosti! Ne može se kupiti osmijeh onih kojih više nema, ne mogu se kupiti zadnje odsvirane Lukine note s njegovim bendom, ne može se kupiti posljednja Dinamova pobjeda koju je na potpuno pogrešni način slavio Frano Despić posljednji puta u životu. I još se nešto ne može kupiti novcem, novcem se ne može kupiti LJUBAV i novcem se ne može kupiti POŠTOVANJE.
Znam da ne mogu sama ništa napraviti. Znam da ni moje društvo nemože ništa napraviti. Ali svi zajedno, Vi i nas preko 15.000 koji smo bili na prosvjednom koncertu "Svačije je pravo živjeti" u Zagrebu, a da ne spominjemo i druge istovjetne koncerte po Hrvatskoj, možemo. Ako ne radi sebe, onda zbog roditelja tih mladih ljudi koji su donedavno bili s nama. Moramo se probuditi iz ove noćne more i zakoračiti u novi dan sa osmijehom.

To neće biti moguće dok se nasilnike i zločince bez obzira na dob, nagrađuje slobodom za njihova zlodjela. Stoga tražimo stroži zakon za maloljetne počinitelje - jer zločin je zločin bez obzira na dob![/color]


[color=darkred][b]PISMO BR. 2:[/b]

Poštovani,

Jedno bi dijete danas slavilo rođendan, okruženo prijateljima, roditeljima, bakama i djedama, djevojkom. Danas bi nosilo onaj svoj vječni osmijeh na licu. Danas bi bio još jedan od onih mladalačkih dana koji se pamte. Bio bi, da to dijete nije mrtvo već gotovo godinu dana. Mladić se zvao Luka Ritz i postao je simbolom borbe za izmjenom jednog besmislenog zakona koji šalje i slijedeću sliku:
Drugo dijete, vjerojatno i danas luta parkovima, bez osmijeha i bez misli. Tom je djetetu netko nekada uzeo ono ljudsko iz srca i to je dijete postalo „onaj kojega je bolje ne sresti“. Susret s tim djetetom može se lako pretvoriti u neplanirani susret sa smrću. Mladić se zove J.J. Njegovo puno ime i prezime ne trebamo niti saznavati.

Ovo je vrlo pojednostavljena slika samo jedne od prilika kakve vladaju na našim ulicama već dugo vremena. Problem je što se prema takvoj slici, sukladno našem mentalnom sklopu i stavovima koje redovito biramo linijom manjeg otpora; javnost postavlja kao prema nečemu „što tako valjda mora biti“ ili „o tome neka brinu oni kojih se tiče“ ili pak „to je problem Zagreba i Zagrepčana“... i sl.
Mi znamo da je to svakodnevno narastajući problem svih nas. Problem našega društva. I pri tom ne otkrivamo toplu vodu. Davno prije nas, još 1999. godine, vodile su se rasprave na ovu temu i kamo sreće da je to tada netko ozbiljno shvatio i poradio na prevenciji i rješavanju problema maloljetničkog nasilja, koje je upravo u tim godinama zabilježilo svoj prvi bitniji porast u segmentu najtežih kaznenih djela kao što su ubojstvo i zlouporaba opojnih droga.

Već se tada govorilo i pisalo o tome kako je „Zakon o sudovima za mladež“ preblag, kako su njime smanjene kazne i represivnost kaznenog postupka, a proširen prostor za pedagoška i druga nastojanja usmjerena na bolju socijalnu integraciju delikvenata.
I sve je to u redu, ali! Da li je maloljetnik koji je nekoga lišio života, počinio teški zločin premlaćivanja, nanio nekome teške tjelesne ozljede opasne po život; učinio od nekoga invalida, promijenio nekome lični opis, bitno utjecao na kvalitetu nečijeg budućeg života u zdravstvenom, socijalnom, društvenom pogledu, delikvent?
Ne, to nije delikvent. To je već ubojica ili pak nasilnik s tendencijom da ubojica uskoro postane. To je opasnost za društvo – bez obzira koliko godina imao ili imala ovisno o tome kojega je spola.

Dakle, potrebno je razdvojiti kaznena djela po svojoj težini i klasifikaciji i onda u skladu s time i postupati prema počiniteljima. Oni koji počine najteža kaznena djela protiv života i tijela drugog djeteta, žene, muškarca, starca... MORAJU odgovarati za takve zločine i MORA im se suditi te moraju proći kazneni postupak koji će biti sukladan s težinom učinjenog kaznenog djela. Naime, jedino će na taj način (možda) shvatiti težinu počinjenog; a istovremeno će takvo suđenje i kazna biti jasna i glasna poruka ostalim mogućim nasilnicima u zemlji.
Ne može se dozvoliti da djeca koja nisu sklona ekscesnom ponašanju, ispadima, hordama i nasilju svoja mjesta pronalaze na grobljima širom Hrvatske; a da oni koji su to skrivili mirno i dalje žive, pod eventualnim nadzorom nekog nezainteresiranog socijalnog radnika nezadovoljnog svojom plaćom, te i dalje koriste svoju maloljetnost za počinjenje istovjetnih kaznenih djela i ponovo bez kazne – KAKVU TO PORUKU ŠALJEMO BUDUĆNOSTI!???

Te davne 1999. godine, zaključeno je kako „Kazneni sud ipak ne smije biti skrbnički sud«.
Mi ove 2009. godine vapimo „Zakon mora biti autoritet, a ne da mu se balavci smiju!“

Ignoriralo se 1999. godine, eminentne stručnjake. Koliko je mladih ljudi mrtvo zahvaljujući tom ignoriranju!?
Ignorirajte i nas obične građane ove 2009. godine i ne učinite baš ništa po pitanju izmjene „Zakona o sudovima za mladež“ unaprijed nas obaviještavajući o tome kako nećete moći udovoljiti našim traženjima jer je to prekompleksno pitanje – recite nam to onda jasno i glasno i stanite iza tih svojih riječi potpisima. Tako da znamo roditeljima budućih žrtava – koje su s ovakvim stavom neminovne, reći tko je ODGOVORAN.

S poštovanjem
Zabrinuti građani Hrvatske[/color]


Izaberite tekst koji vam odgovara,kopirajte u tijelo svoje e-mail poruke i pošaljite na adresu koja je istaknuta na par mjesta, a glasi: odbzak@sabor.hr
Na kraju se potpišite kako želite i to je to! Ovdje napominjem da je ipak pismo potpisano imenom i prezimenom ono koje ima svoju težinu u poslovnom dopisivanju. Ali izbor je na svakome pojedincu.

I na kraju krajeva - osobno imam povjerenja u vas i gajim nadu da će se nešto bitno promijeniti. Zahvaljujući prvenstveno roditeljima Luke Ritza, ali svakako i nama koji smo im jasno i javno iskazali podršku u ovako velikom broju.

HVALA VAM NA TOME!

Elfrida Mahulja[/quote]
Pretpostavljam da je s vremenom velika vecina vas uspjela uociti DeGiorgijev logo sa Lukinom slikom te pripadne linkove Mr. Green
Tko je Luka Ritz - vjerujem da se svi ovdje sjecamo - klinac koji je bio pretucen jer je nekim individuama bilo dosadno pa je Luka umro od posljedica njihove dosade. Nazalost, on nije jedina pretucena osoba u Hrvatskoj u zadnjih godinu dana i vise Sad
Takodjer, nije niti jedini pretuceni maloljetnik, niti je jedina osoba koju su maloljetnici pretukli Sad

Danas je Luki rodjendan i to je ujedno dan kad ce se (nadajmo se Wink ) stotine pisama naci u jednom inboxu - organizira se grupno slanje mailova na odbzak@sabor.hr kao znak protesta protiv sadasnjeg kaznenog zakona o maloljetnicima.

Ne znam koje sve posljedice slanje jednog takvog maila mogu povuci, tko ce dobiti prijavu od abuse sluzbe 'za slanje spama' ili obavijesni razgovor ili nesto trece. Pismo saljete na vlastitu odgovornost Smile

Hoce li se famozni inbox odbzak@sabor.hr danas prepuniti, i nije toliko bitno - bitno je da oni koji se ne slazu sa zakonom - to danas kazu, tj. napisu Smile
Dok ne pokusamo reci sto nam smeta - ne mozemo niti ocekivati da nas cuju.

Prenosim s FB eventa text u cijelosti kako ga je sastavila administratorica. Tu se nalaze 2 prijedloga pisma. Ako pozelite neko slati - odaberite ono koje vam vise odgovara. Mijenjanje je dozvoljeno, dapace pozeljno Very Happy

tekst s facebook eventa (napisa):

Dragi moji, evo u nastavku Vam dostavljam oba prijedloga pisma. Vi izaberite koje ćete slati prema vlastitom nahođenju, osobnom stilu ili želji.
Svako od pisama slobodni ste još i urediti po svojoj želji. Bitno je samo da nam PREDMET PORUKE SVIMA BUDE: "Sretan rođendan Luka Ritz!"
Dakle, postoje dvije vrste pisma; bez obzira koje odabereš, predmet e-maila bi trebao glasiti "Sretan rođendan Luka Ritz".

PISMO BR. 1:

Surovi grade,

Koliko ljudi mora biti ubijeno iz dosade...? Koliko mladih duša mora otići na drugi svijet da bi se netko dokazao? I koliko još da bi netko reagirao!??
Koliko ću ja puta prespavati subotnji izlazak s društvom jer smo drukčiji, zbog straha koji vlada gradom? Koliko još? Koliko roditelja će sa strepnjom bdjeti noćima i čekati poziv svog djeteta? Koliko se djece još neće javiti... Nikada! Postoji li jedna osoba koja mi može dati odgovor? Toliko pitanja a niti jedan odgovor. Današnji je svijet otišao predaleko. Žalosno je to da mi ne možemo bez straha hodati ulicama voljenog grada već se moramo skrivati ili šuljati kako nekome ponovno ne bismo bili igračkama za liječenje dosade.
Svejedno, s moje strane nema mržnje. Ne mrzim te ljude koji rade takve užasne stvari. Žalim ih. To su još djeca. Također žalim njihove roditelje. Mogu zamisliti kako je tek njima; tuga pritisak i bol. Ljuti me, međutim, jedna stvar- pravosuđe. Imam tek 16 godina i ne želim se uplitat u politiku ali jedna stvar je očita ,stalno nam zuji nad glavama- pravosuđe! Čemu ono služi? PRAVOsuđe... poštivanje prava i zakona..donošenje pravednih odluka u s kladu s nekim normama. Sve to pada u vodu zbog jedne stvari koja pokreće svijet ali koja ga i uništava- zbog novca. Danas se sve može kupiti novcem. Od materije-automobila,odjeće,mobitela do stvari koje se ne bi smijele kupovati- pravde i slobode. Ali ne mogu se kupiti prave vrijednosti! Ne može se kupiti osmijeh onih kojih više nema, ne mogu se kupiti zadnje odsvirane Lukine note s njegovim bendom, ne može se kupiti posljednja Dinamova pobjeda koju je na potpuno pogrešni način slavio Frano Despić posljednji puta u životu. I još se nešto ne može kupiti novcem, novcem se ne može kupiti LJUBAV i novcem se ne može kupiti POŠTOVANJE.
Znam da ne mogu sama ništa napraviti. Znam da ni moje društvo nemože ništa napraviti. Ali svi zajedno, Vi i nas preko 15.000 koji smo bili na prosvjednom koncertu "Svačije je pravo živjeti" u Zagrebu, a da ne spominjemo i druge istovjetne koncerte po Hrvatskoj, možemo. Ako ne radi sebe, onda zbog roditelja tih mladih ljudi koji su donedavno bili s nama. Moramo se probuditi iz ove noćne more i zakoračiti u novi dan sa osmijehom.

To neće biti moguće dok se nasilnike i zločince bez obzira na dob, nagrađuje slobodom za njihova zlodjela. Stoga tražimo stroži zakon za maloljetne počinitelje - jer zločin je zločin bez obzira na dob!



PISMO BR. 2:

Poštovani,

Jedno bi dijete danas slavilo rođendan, okruženo prijateljima, roditeljima, bakama i djedama, djevojkom. Danas bi nosilo onaj svoj vječni osmijeh na licu. Danas bi bio još jedan od onih mladalačkih dana koji se pamte. Bio bi, da to dijete nije mrtvo već gotovo godinu dana. Mladić se zvao Luka Ritz i postao je simbolom borbe za izmjenom jednog besmislenog zakona koji šalje i slijedeću sliku:
Drugo dijete, vjerojatno i danas luta parkovima, bez osmijeha i bez misli. Tom je djetetu netko nekada uzeo ono ljudsko iz srca i to je dijete postalo „onaj kojega je bolje ne sresti“. Susret s tim djetetom može se lako pretvoriti u neplanirani susret sa smrću. Mladić se zove J.J. Njegovo puno ime i prezime ne trebamo niti saznavati.

Ovo je vrlo pojednostavljena slika samo jedne od prilika kakve vladaju na našim ulicama već dugo vremena. Problem je što se prema takvoj slici, sukladno našem mentalnom sklopu i stavovima koje redovito biramo linijom manjeg otpora; javnost postavlja kao prema nečemu „što tako valjda mora biti“ ili „o tome neka brinu oni kojih se tiče“ ili pak „to je problem Zagreba i Zagrepčana“... i sl.
Mi znamo da je to svakodnevno narastajući problem svih nas. Problem našega društva. I pri tom ne otkrivamo toplu vodu. Davno prije nas, još 1999. godine, vodile su se rasprave na ovu temu i kamo sreće da je to tada netko ozbiljno shvatio i poradio na prevenciji i rješavanju problema maloljetničkog nasilja, koje je upravo u tim godinama zabilježilo svoj prvi bitniji porast u segmentu najtežih kaznenih djela kao što su ubojstvo i zlouporaba opojnih droga.

Već se tada govorilo i pisalo o tome kako je „Zakon o sudovima za mladež“ preblag, kako su njime smanjene kazne i represivnost kaznenog postupka, a proširen prostor za pedagoška i druga nastojanja usmjerena na bolju socijalnu integraciju delikvenata.
I sve je to u redu, ali! Da li je maloljetnik koji je nekoga lišio života, počinio teški zločin premlaćivanja, nanio nekome teške tjelesne ozljede opasne po život; učinio od nekoga invalida, promijenio nekome lični opis, bitno utjecao na kvalitetu nečijeg budućeg života u zdravstvenom, socijalnom, društvenom pogledu, delikvent?
Ne, to nije delikvent. To je već ubojica ili pak nasilnik s tendencijom da ubojica uskoro postane. To je opasnost za društvo – bez obzira koliko godina imao ili imala ovisno o tome kojega je spola.

Dakle, potrebno je razdvojiti kaznena djela po svojoj težini i klasifikaciji i onda u skladu s time i postupati prema počiniteljima. Oni koji počine najteža kaznena djela protiv života i tijela drugog djeteta, žene, muškarca, starca... MORAJU odgovarati za takve zločine i MORA im se suditi te moraju proći kazneni postupak koji će biti sukladan s težinom učinjenog kaznenog djela. Naime, jedino će na taj način (možda) shvatiti težinu počinjenog; a istovremeno će takvo suđenje i kazna biti jasna i glasna poruka ostalim mogućim nasilnicima u zemlji.
Ne može se dozvoliti da djeca koja nisu sklona ekscesnom ponašanju, ispadima, hordama i nasilju svoja mjesta pronalaze na grobljima širom Hrvatske; a da oni koji su to skrivili mirno i dalje žive, pod eventualnim nadzorom nekog nezainteresiranog socijalnog radnika nezadovoljnog svojom plaćom, te i dalje koriste svoju maloljetnost za počinjenje istovjetnih kaznenih djela i ponovo bez kazne – KAKVU TO PORUKU ŠALJEMO BUDUĆNOSTI!???

Te davne 1999. godine, zaključeno je kako „Kazneni sud ipak ne smije biti skrbnički sud«.
Mi ove 2009. godine vapimo „Zakon mora biti autoritet, a ne da mu se balavci smiju!“

Ignoriralo se 1999. godine, eminentne stručnjake. Koliko je mladih ljudi mrtvo zahvaljujući tom ignoriranju!?
Ignorirajte i nas obične građane ove 2009. godine i ne učinite baš ništa po pitanju izmjene „Zakona o sudovima za mladež“ unaprijed nas obaviještavajući o tome kako nećete moći udovoljiti našim traženjima jer je to prekompleksno pitanje – recite nam to onda jasno i glasno i stanite iza tih svojih riječi potpisima. Tako da znamo roditeljima budućih žrtava – koje su s ovakvim stavom neminovne, reći tko je ODGOVORAN.

S poštovanjem
Zabrinuti građani Hrvatske



Izaberite tekst koji vam odgovara,kopirajte u tijelo svoje e-mail poruke i pošaljite na adresu koja je istaknuta na par mjesta, a glasi: odbzak@sabor.hr
Na kraju se potpišite kako želite i to je to! Ovdje napominjem da je ipak pismo potpisano imenom i prezimenom ono koje ima svoju težinu u poslovnom dopisivanju. Ali izbor je na svakome pojedincu.

I na kraju krajeva - osobno imam povjerenja u vas i gajim nadu da će se nešto bitno promijeniti. Zahvaljujući prvenstveno roditeljima Luke Ritza, ali svakako i nama koji smo im jasno i javno iskazali podršku u ovako velikom broju.

HVALA VAM NA TOME!

Elfrida Mahulja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:00 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni su oba pisma previse dugacka i nedovoljno jasna. Cilj je napuniti mailbox i tome ne smeta, ali moze biti problem za ljude koji salju, a ipak zele procitati (u Odboru za zakonodavstvo ionako nitko nece procitati). Poslao sam ovaj tekst.

[quote]Povodom rođendana Luke Ritza zahtijevam promjenu Zakona o
sudovima za mladež u smislu strožeg kaznjavanja maloljetnika
koji počine najteža kaznena djela.[/quote]
Meni su oba pisma previse dugacka i nedovoljno jasna. Cilj je napuniti mailbox i tome ne smeta, ali moze biti problem za ljude koji salju, a ipak zele procitati (u Odboru za zakonodavstvo ionako nitko nece procitati). Poslao sam ovaj tekst.

Citat:
Povodom rođendana Luke Ritza zahtijevam promjenu Zakona o
sudovima za mladež u smislu strožeg kaznjavanja maloljetnika
koji počine najteža kaznena djela.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 9:02 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam isto poslala nešto kraći mail ''svojim riječima''
ja sam isto poslala nešto kraći mail ''svojim riječima''



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:11 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos nesto, nije mi jasno zasto bismo svi morali imati isti subject. Tako cemo im samo olaksati podesavanje spam filtera.
Jos nesto, nije mi jasno zasto bismo svi morali imati isti subject. Tako cemo im samo olaksati podesavanje spam filtera.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marie_1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2008. (09:18:38)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:17 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se sa Krckom!
Poslala sam njegov tekst u mailu. :)

P.S.Danas je [b]dan planeta Zemlje[/b]!!!
Slazem se sa Krckom!
Poslala sam njegov tekst u mailu. Smile

P.S.Danas je dan planeta Zemlje!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:34 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam samo prenijela text inicijative bez izmjena :)

mozemo probati sa sret4n ro\dj{}end4n Luk4 :D ili tako nekim varijacijama :D

mislim da je ideja da naslov bude isti, zato da se zna tko slijedi bas tu inicijativu....

i meni je palo ovo o filtriranju, al nekako se nadam da im iskustvo nije neko pa da njima filter nece pasti napamet :)
ja sam samo prenijela text inicijative bez izmjena Smile

mozemo probati sa sret4n ro\dj{}end4n Luk4 Very Happy ili tako nekim varijacijama Very Happy

mislim da je ideja da naslov bude isti, zato da se zna tko slijedi bas tu inicijativu....

i meni je palo ovo o filtriranju, al nekako se nadam da im iskustvo nije neko pa da njima filter nece pasti napamet Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:01 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Veci je propust sto nisu trazili CC, jer ovako necemo nikada znati koliki je bio odaziv, pa se lako odignorira. :( No, sto je, tu je... ja sam poslao i mogu se samo nadati da ce netko to barem posteno prebrojati. :)
Veci je propust sto nisu trazili CC, jer ovako necemo nikada znati koliki je bio odaziv, pa se lako odignorira. Sad No, sto je, tu je... ja sam poslao i mogu se samo nadati da ce netko to barem posteno prebrojati. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 13:06 sri, 22. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pridruzio sam se i ja, malo izmijenjen i skracen tekst. Mozda samim zatrpavanjem shvate da bi nesto bilo pametno napraviti, a nadajmo se da ne brisu ili imaju limit u inboxu, pa nakon nekog vremena prestanu primati...
Pridruzio sam se i ja, malo izmijenjen i skracen tekst. Mozda samim zatrpavanjem shvate da bi nesto bilo pametno napraviti, a nadajmo se da ne brisu ili imaju limit u inboxu, pa nakon nekog vremena prestanu primati...



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 0:28 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

bezveze je ista pisat kad se nista nece promjenit na bolje :cry:
bezveze je ista pisat kad se nista nece promjenit na bolje Crying or Very sad



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stargazer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 05. 2009. (19:04:14)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 19:29 pon, 4. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sretan rođendan svima!
Sretan rođendan svima!



_________________
97% ljudi koji koristi internet je na facebooku.
ako si među ovih 3% koji nisu, stavi ovo u svoj potpis!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan