Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Wolfram Research Mathematica 7.0.1

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
oblak24
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (20:48:46)
Postovi: (1B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 14:23 uto, 14. 7. 2009    Naslov: Wolfram Research Mathematica 7.0.1 Citirajte i odgovorite

Znači o programu je riječ. Ne znam ima li ovdje već ovakva tema, forum je poprilično multifunkcionalan tako da mi je malo teže se za snaći :D. Profesorica nam je na satu spomenula ovaj program i rekla je kako tu možemo dobiti cijeli izračun zadatka pritiskom na tipke CTRL + F5, čini mi se. No, postoji jedan problem, koliko sam primijetila ovim programom se prvo treba naučiti služiti kako bi uopće mogao koristiti u rješavanju matematičkih zadataka. Pa me zanima, ima li netko ovdje da mu taj program zbilja pomaže i kakva su iskustva. Raspište se, molim lijepo.... :D
Znači o programu je riječ. Ne znam ima li ovdje već ovakva tema, forum je poprilično multifunkcionalan tako da mi je malo teže se za snaći Very Happy. Profesorica nam je na satu spomenula ovaj program i rekla je kako tu možemo dobiti cijeli izračun zadatka pritiskom na tipke CTRL + F5, čini mi se. No, postoji jedan problem, koliko sam primijetila ovim programom se prvo treba naučiti služiti kako bi uopće mogao koristiti u rješavanju matematičkih zadataka. Pa me zanima, ima li netko ovdje da mu taj program zbilja pomaže i kakva su iskustva. Raspište se, molim lijepo.... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:28 uto, 14. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock:

A kojim programom se ne treba nauciti sluziti prije nego ti pomogne? :grebgreb:

Da, Mathematica je jako korisna, a jedna od najvecih snaga joj je sustav pomoci. 8) Nauci se snalaziti po tome i zivot ce ti biti laksi. :)

Inace, manje stvari mozes i on-line raditi, preko [url=http://www.wolframalpha.com/]Wolfram Alpha[/url]e. 8)

P.S. Znam da se naredbe izvrsavaju sa [tt]shift+enter[/tt]; ne znam za [tt]ctrl+f5[/tt], pa ako ispadne da to ne radi probaj sa [tt]shift+enter[/tt]. :) Na webu, naravno, ide obicni [tt]enter[/tt]. :g:
Shocked

A kojim programom se ne treba nauciti sluziti prije nego ti pomogne? Kotacici rade 100 na sat

Da, Mathematica je jako korisna, a jedna od najvecih snaga joj je sustav pomoci. Cool Nauci se snalaziti po tome i zivot ce ti biti laksi. Smile

Inace, manje stvari mozes i on-line raditi, preko Wolfram Alphae. Cool

P.S. Znam da se naredbe izvrsavaju sa shift+enter; ne znam za ctrl+f5, pa ako ispadne da to ne radi probaj sa shift+enter. Smile Na webu, naravno, ide obicni enter. Mr. Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 15:08 uto, 14. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozda ovo pomogne: http://web.studenti.math.hr/~acapan/index.html
nije nesto special ali za upoznavanje s osnovama moze pomoci.

sretno s ucenjem :wink:
mozda ovo pomogne: http://web.studenti.math.hr/~acapan/index.html
nije nesto special ali za upoznavanje s osnovama moze pomoci.

sretno s ucenjem Wink



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:00 uto, 14. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedna karakteristika Mathematice je njezina skupoca. Ministarstvo je prethodnih godina placalo licencu za koristenje na sveucilistima, no uglavnom je kasnilo s placanjem pa bi program otkazivao poslusnost tamo negdje oko svibnja. S obzirom na opcu besparicu nije jasno hoce li se licenca i dalje placati. Zato mislim da nije losa ideja razmotriti neki od besplatnih programa iste namjene kao npr. [url=http://maxima.sourceforge.net/]Maxima[/url]. Malo manje fancy, ali osnovna funkcionalnost je ista.
Jos jedna karakteristika Mathematice je njezina skupoca. Ministarstvo je prethodnih godina placalo licencu za koristenje na sveucilistima, no uglavnom je kasnilo s placanjem pa bi program otkazivao poslusnost tamo negdje oko svibnja. S obzirom na opcu besparicu nije jasno hoce li se licenca i dalje placati. Zato mislim da nije losa ideja razmotriti neki od besplatnih programa iste namjene kao npr. Maxima. Malo manje fancy, ali osnovna funkcionalnost je ista.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
oblak24
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (20:48:46)
Postovi: (1B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 17:04 uto, 14. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

stvarno je kul ovaj alphae evo mi izbacio na upit x^4-x+3 neku parabolu
stvarno je kul ovaj alphae evo mi izbacio na upit x^4-x+3 neku parabolu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 8:45 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"]mozda ovo pomogne: http://web.studenti.math.hr/~acapan/index.html
nije nesto special ali za upoznavanje s osnovama moze pomoci. [/quote]

evo još jedan izvor za učenje: http://www.phy.hr/~kkumer/mma/
Skripta za ovaj kolegij je izvedena u obliku Mathematica notebookova tako da odmah možete primjenjivati naučeno ;)
Antonija (napisa):
mozda ovo pomogne: http://web.studenti.math.hr/~acapan/index.html
nije nesto special ali za upoznavanje s osnovama moze pomoci.


evo još jedan izvor za učenje: http://www.phy.hr/~kkumer/mma/
Skripta za ovaj kolegij je izvedena u obliku Mathematica notebookova tako da odmah možete primjenjivati naučeno Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 15:09 čet, 16. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Jos jedna karakteristika Mathematice je njezina skupoca. Ministarstvo je prethodnih godina placalo licencu za koristenje na sveucilistima, no uglavnom je kasnilo s placanjem pa bi program otkazivao poslusnost tamo negdje oko svibnja. S obzirom na opcu besparicu nije jasno hoce li se licenca i dalje placati. Zato mislim da nije losa ideja razmotriti neki od besplatnih programa iste namjene kao npr. [url=http://maxima.sourceforge.net/]Maxima[/url]. Malo manje fancy, ali osnovna funkcionalnost je ista.[/quote]

ili nabavis piratsku verziju ko svi drugi kojima ministarstvo nije platilo :lol:
krcko (napisa):
Jos jedna karakteristika Mathematice je njezina skupoca. Ministarstvo je prethodnih godina placalo licencu za koristenje na sveucilistima, no uglavnom je kasnilo s placanjem pa bi program otkazivao poslusnost tamo negdje oko svibnja. S obzirom na opcu besparicu nije jasno hoce li se licenca i dalje placati. Zato mislim da nije losa ideja razmotriti neki od besplatnih programa iste namjene kao npr. Maxima. Malo manje fancy, ali osnovna funkcionalnost je ista.


ili nabavis piratsku verziju ko svi drugi kojima ministarstvo nije platilo Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:38 čet, 16. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=blue]I dobijes ban s foruma zbog javnog pozivanja na krsenje zakona[/color] :lol: :lol:
I dobijes ban s foruma zbog javnog pozivanja na krsenje zakona Laughing Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan