Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem sa zadaćom (zadatak)
WWW:
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 8:49 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Problem sa zadaćom Citirajte i odgovorite

Jel može netko dat neki hint il mi pomoć ne znam kak bi riješio 11. zadatakj iz DZ:
Zadan je pravokutni trapez s osnovicama a i b te kraćim krakom c. Odredite udaljenosti sjecišta dijagonala od osnovica i kraćeg kraka.
Hvala
Jel može netko dat neki hint il mi pomoć ne znam kak bi riješio 11. zadatakj iz DZ:
Zadan je pravokutni trapez s osnovicama a i b te kraćim krakom c. Odredite udaljenosti sjecišta dijagonala od osnovica i kraćeg kraka.
Hvala



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gogo_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2009. (17:06:47)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:36 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bi isto zamolio ak neko moze pomoc
16. Dan je kvadrat ABCD stranice duljine a. To·cke K, L, M i N polovi·sta su stranica
AB, BC, CD, AD redom. Odredite povr·sinu kvadrata kojeg omeduju pravci AM,
BN, CK i DL.
ja bi isto zamolio ak neko moze pomoc
16. Dan je kvadrat ABCD stranice duljine a. To·cke K, L, M i N polovi·sta su stranica
AB, BC, CD, AD redom. Odredite povr·sinu kvadrata kojeg omeduju pravci AM,
BN, CK i DL.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 12:55 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzmeš da je AB=a, AN je onda a/2, BN^2=a^2+(a/2)^2.
stranice tog malog kvadrata su 2/5 BN.

Ili nekak dokažeš da veliki kvadrat sadrži 5 malih. (pretpostavljaš sad i rješenje) :)
Uzmeš da je AB=a, AN je onda a/2, BN^2=a^2+(a/2)^2.
stranice tog malog kvadrata su 2/5 BN.

Ili nekak dokažeš da veliki kvadrat sadrži 5 malih. (pretpostavljaš sad i rješenje) Smile



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BeeBee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:07:39)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 13:17 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo za trapez imaš u billježnici, to smo već radili...
ovo za trapez imaš u billježnici, to smo već radili...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 13:34 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da imam nebi pito :(
da imam nebi pito Sad



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gogo_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2009. (17:06:47)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:54 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

fala purger :)
fala purger Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
z3h
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2004. (22:26:02)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 15:08 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pomoc....zadatk 18..konstrukcija a√6
pomoc....zadatk 18..konstrukcija a√6


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 15:49 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Konstuiraj kao konstrukciju proporcionale. Zamisli da ti piše [latex]a \sqrt{6} = 1 \cdot b[/latex]. Rješenje ti je upravo ovaj b. ;)
Konstuiraj kao konstrukciju proporcionale. Zamisli da ti piše . Rješenje ti je upravo ovaj b. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 16:07 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Konstuiraj kao konstrukciju proporcionale. Zamisli da ti piše [latex]a \sqrt{6} = 1 \cdot b[/latex]. Rješenje ti je upravo ovaj b. ;)[/quote]

ja ovo ne razumijem? sto je to proporcionala?

a mozes i imat jednu stranicu 2a, drugu pod pravim kutom a, pa dobijes korijen iz 5 * a, i onda jos jednom pa dobijes korijen iz 6 a

jel to isto si ti kenny rekao?
kenny (napisa):
Konstuiraj kao konstrukciju proporcionale. Zamisli da ti piše . Rješenje ti je upravo ovaj b. Wink


ja ovo ne razumijem? sto je to proporcionala?

a mozes i imat jednu stranicu 2a, drugu pod pravim kutom a, pa dobijes korijen iz 5 * a, i onda jos jednom pa dobijes korijen iz 6 a

jel to isto si ti kenny rekao?



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gogo_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2009. (17:06:47)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:41 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

onaj zadatak je uspjesno rjesen al sam malo zapeo na jos jednom :)
4. Kateta pravokutnog trokuta je za 3 dulja od svoje ortogonalne projekcije na hipotenuzu,
a duljina projekcije druge katete na hipotenuzu iznosi 15. Odredi duljine stranica
trokuta.

pa ako neka dobra dusa moze malo razjasnit stvari bio bi zahvalan
hvala :)
onaj zadatak je uspjesno rjesen al sam malo zapeo na jos jednom Smile
4. Kateta pravokutnog trokuta je za 3 dulja od svoje ortogonalne projekcije na hipotenuzu,
a duljina projekcije druge katete na hipotenuzu iznosi 15. Odredi duljine stranica
trokuta.

pa ako neka dobra dusa moze malo razjasnit stvari bio bi zahvalan
hvala Smile




Zadnja promjena: gogo_; 17:01 ned, 20. 12. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Wolfert
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:27:01)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 16:59 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A da li netko zna 12. zadatak?Kako ga postaviti,što gledati?
A da li netko zna 12. zadatak?Kako ga postaviti,što gledati?



_________________
I will never join the dark side! NEVER! I`m a Jedi, like my father before me!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 17:32 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

tema je bila 11. zadatak -.- :)
tema je bila 11. zadatak -.- Smile



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 18:46 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Glupko_3.14"][quote="kenny"]Konstuiraj kao konstrukciju proporcionale. Zamisli da ti piše [latex]a \sqrt{6} = 1 \cdot b[/latex]. Rješenje ti je upravo ovaj b. ;)[/quote]

ja ovo ne razumijem? sto je to proporcionala?

a mozes i imat jednu stranicu 2a, drugu pod pravim kutom a, pa dobijes korijen iz 5 * a, i onda jos jednom pa dobijes korijen iz 6 a

jel to isto si ti kenny rekao?[/quote]

Može i tako, a možeš konstruirati i kao četvrtu proporcionalu. Malo transformirajmo:

[latex]a \cdot \sqrt{6} = 1 \cdot b\\
\frac{a}{1} = \frac{b}{\sqrt{6}}[/latex]

Poanta je u sličnosti trokuta. Stranica a se odnosi prema stranici duljine 1 kao što se stranica b (koja je tražena) odnosi prema stranici duljine [latex]\sqrt{6}[/latex] ;)

Pogledaj GGB fajl u prilogu!

[size=9][color=#999999]Added after 16 minutes:[/color][/size]

[quote="gogo_"]
4. Kateta pravokutnog trokuta je za 3 dulja od svoje ortogonalne projekcije na hipotenuzu,
a duljina projekcije druge katete na hipotenuzu iznosi 15. Odredi duljine stranica
trokuta.
[/quote]

Gogo....u pravokutnom trokutu vrijedi da je visina na hipotenuzu geometrijska sredina dijelova na koji visina dijeli hipotenuzu. Jasno je da u ovom tvom zadatku visina dijeli hipotenuzu na dva dijela [latex]b' = 15, a' = x[/latex], pa prema tome vrijedi [latex]v = \sqrt{15x}[/latex]. Također vrijedi i [latex](3+x)^2 = v^2+x^2[/latex] (Pitagorin poučak za trokut određen visinom pravokutnog trokuta, jednom katetom i ortogonalnom projekcijom te katete na hipotenuzu).

Dakle, imaš sustav:

[latex]v = \sqrt{15x} \\
(3+x)^2=v^2+x^2[/latex]

Poprilično jednostavan sustav. Kad ga riješiš dobiješ [latex]x = 1[/latex]. Pa je [latex]a = 4, c = 16[/latex].

Drugu katetu možeš računati ili preko Pitagorinog poučka ili preko činjenice da je kateta pravokutnog trokuta geometrijska sredina hipotenuze i svoje ortogonalne projekcije na hipotenuzu, odnosno: [latex]b = \sqrt{c\cdot b'}[/latex]. Uvrstiš i dobiješ [latex]b=4\sqrt{15}[/latex].

[size=9][color=#999999]Added after 13 minutes:[/color][/size]

@pravopurger: evo dio tvog zadatka (udaljenost sjecišta dijagonala do osnovica):

Nacrtaj trapez ABCCD i dijagonale koje se sijeku u toki E. Lako se vidi da su trokuti ABE i CDE slični (kutovi koje dijagonale zatvaraju sa osnovicama su jednaki!), pa vrijedi proporcionalnost [latex]a:b = v_1:v_2[/latex], gdje su [latex]v_1, v_2[/latex] visine trokuta ABE i CDE. Sa druge strane znamo da je visina trapeza [latex]v=c[/latex], odnosno [latex]v_1+v_2 = c[/latex]. Kako su a, b, c poznati, imaš sustav dvije jednadžbe sa dvije nepoznanice. Rješavanjem dobiješ [latex]v_1[/latex] što je udaljenost sjecišta dijagonala od osnovice a i [latex]v_2[/latex] što je udaljenost sjecišta dijagonala od osnovice b... Dobiješ [latex]v_1 = \frac{ac}{a+b}, v_2 = \frac{bc}{a+b}[/latex].
Glupko_3.14 (napisa):
kenny (napisa):
Konstuiraj kao konstrukciju proporcionale. Zamisli da ti piše . Rješenje ti je upravo ovaj b. Wink


ja ovo ne razumijem? sto je to proporcionala?

a mozes i imat jednu stranicu 2a, drugu pod pravim kutom a, pa dobijes korijen iz 5 * a, i onda jos jednom pa dobijes korijen iz 6 a

jel to isto si ti kenny rekao?


Može i tako, a možeš konstruirati i kao četvrtu proporcionalu. Malo transformirajmo:



Poanta je u sličnosti trokuta. Stranica a se odnosi prema stranici duljine 1 kao što se stranica b (koja je tražena) odnosi prema stranici duljine Wink

Pogledaj GGB fajl u prilogu!

Added after 16 minutes:

gogo_ (napisa):

4. Kateta pravokutnog trokuta je za 3 dulja od svoje ortogonalne projekcije na hipotenuzu,
a duljina projekcije druge katete na hipotenuzu iznosi 15. Odredi duljine stranica
trokuta.


Gogo....u pravokutnom trokutu vrijedi da je visina na hipotenuzu geometrijska sredina dijelova na koji visina dijeli hipotenuzu. Jasno je da u ovom tvom zadatku visina dijeli hipotenuzu na dva dijela , pa prema tome vrijedi . Također vrijedi i (Pitagorin poučak za trokut određen visinom pravokutnog trokuta, jednom katetom i ortogonalnom projekcijom te katete na hipotenuzu).

Dakle, imaš sustav:



Poprilično jednostavan sustav. Kad ga riješiš dobiješ . Pa je .

Drugu katetu možeš računati ili preko Pitagorinog poučka ili preko činjenice da je kateta pravokutnog trokuta geometrijska sredina hipotenuze i svoje ortogonalne projekcije na hipotenuzu, odnosno: . Uvrstiš i dobiješ .

Added after 13 minutes:

@pravopurger: evo dio tvog zadatka (udaljenost sjecišta dijagonala do osnovica):

Nacrtaj trapez ABCCD i dijagonale koje se sijeku u toki E. Lako se vidi da su trokuti ABE i CDE slični (kutovi koje dijagonale zatvaraju sa osnovicama su jednaki!), pa vrijedi proporcionalnost , gdje su visine trokuta ABE i CDE. Sa druge strane znamo da je visina trapeza , odnosno . Kako su a, b, c poznati, imaš sustav dvije jednadžbe sa dvije nepoznanice. Rješavanjem dobiješ što je udaljenost sjecišta dijagonala od osnovice a i što je udaljenost sjecišta dijagonala od osnovice b... Dobiješ .



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein



4prop.zip
 Description:

Download
 Filename:  4prop.zip
 Filesize:  3.57 KB
 Downloaded:  167 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
z3h
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2004. (22:26:02)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 4

PostPostano: 18:52 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

6 sam skuzio preko dva pravokutna trokuta isto..a sto se tice 12..moras definirati povrsine p1 i p2...tocnije nesto sa sinusom kuta....pa onda pogledas trokute abd i abc i pogledas njihove povrsine....nesto oduzmes...ima dosta pisanja i kobiniranja...samo se na kraju da rijesiti..ugl..baziraj se na troikutima asd i bsc..pogledaj..skuzit ces
6 sam skuzio preko dva pravokutna trokuta isto..a sto se tice 12..moras definirati povrsine p1 i p2...tocnije nesto sa sinusom kuta....pa onda pogledas trokute abd i abc i pogledas njihove povrsine....nesto oduzmes...ima dosta pisanja i kobiniranja...samo se na kraju da rijesiti..ugl..baziraj se na troikutima asd i bsc..pogledaj..skuzit ces


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gogo_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2009. (17:06:47)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:02 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

e kenny fala ti
e kenny fala ti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 20:10 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]

Može i tako, a možeš konstruirati i kao četvrtu proporcionalu. Malo transformirajmo:

[latex]a \cdot \sqrt{6} = 1 \cdot b\\
\frac{a}{1} = \frac{b}{\sqrt{6}}[/latex]

Poanta je u sličnosti trokuta. Stranica a se odnosi prema stranici duljine 1 kao što se stranica b (koja je tražena) odnosi prema stranici duljine [latex]\sqrt{6}[/latex] ;)

Pogledaj GGB fajl u prilogu!
[/quote]

kakav je to fajl? ne mogu otvorit! ali kuzim sad na kaj si mislio (na trokute). jel mi mozes samo jos malo objasnit taj izraz proporcionala, kad da ga koristim? e, i ne kuzim sto je to četvrta proporcionala
kenny (napisa):


Može i tako, a možeš konstruirati i kao četvrtu proporcionalu. Malo transformirajmo:



Poanta je u sličnosti trokuta. Stranica a se odnosi prema stranici duljine 1 kao što se stranica b (koja je tražena) odnosi prema stranici duljine Wink

Pogledaj GGB fajl u prilogu!


kakav je to fajl? ne mogu otvorit! ali kuzim sad na kaj si mislio (na trokute). jel mi mozes samo jos malo objasnit taj izraz proporcionala, kad da ga koristim? e, i ne kuzim sto je to četvrta proporcionala



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 21:21 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako se zove metoda: konstrukcija četvrte proporcionale. :D Tri su ti zadane (a, b, 1), a ti moraš konstruirati četvrtu tako da sve bude proporcionalno. Inače, to je gradivo kolegija Konstruktivne metode u geometriji. ;)

p.s. Fajl je GeoGebra datoteka.
Tako se zove metoda: konstrukcija četvrte proporcionale. Very Happy Tri su ti zadane (a, b, 1), a ti moraš konstruirati četvrtu tako da sve bude proporcionalno. Inače, to je gradivo kolegija Konstruktivne metode u geometriji. Wink

p.s. Fajl je GeoGebra datoteka.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 22:19 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Tako se zove metoda: konstrukcija četvrte proporcionale. :D [/quote]
ahahahah! odlično! hvala, stvarno nikad nisam cula za taj naziv :vrecka:
[quote="kenny"]
Inače, to je gradivo kolegija Konstruktivne metode u geometriji. ;)
[/quote]

ni za taj kolegij nisam nikad čula! :lol: :pijan:
ali iz prve znam upotrijebit u rečenici! :peglam: :D
kenny (napisa):
Tako se zove metoda: konstrukcija četvrte proporcionale. Very Happy

ahahahah! odlično! hvala, stvarno nikad nisam cula za taj naziv Mene je sram...
kenny (napisa):

Inače, to je gradivo kolegija Konstruktivne metode u geometriji. Wink


ni za taj kolegij nisam nikad čula! Laughing Bio je to DOBAR tulum!
ali iz prve znam upotrijebit u rečenici! Imam posla! Very Happy



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sylar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:42:14)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 18 - 14

PostPostano: 22:28 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zadatk 18..konstrukcija a√6

se može jako jednostavno riješit, evo ovako:

konstruira se jednakostraničan pravokutan trokut s katetama duljine a, pa je hipotenuza a√2, zatim se povuče okomica na hipotenuzu iz vrha A ili B duljine 2a, pa imamo pravokutan trokut s katetama duljina a√2 i 2a, a onda hipotenuza iznosi a√6

i to je to, ne trebate ništa koristiti iz kolegija Konstruktivne metode u geometriji, to će te slušati na drugoj god, ima vremena za to

pozzzz :wink:
zadatk 18..konstrukcija a√6

se može jako jednostavno riješit, evo ovako:

konstruira se jednakostraničan pravokutan trokut s katetama duljine a, pa je hipotenuza a√2, zatim se povuče okomica na hipotenuzu iz vrha A ili B duljine 2a, pa imamo pravokutan trokut s katetama duljina a√2 i 2a, a onda hipotenuza iznosi a√6

i to je to, ne trebate ništa koristiti iz kolegija Konstruktivne metode u geometriji, to će te slušati na drugoj god, ima vremena za to

pozzzz Wink



_________________
...we die and world will be poor for it...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 22:32 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije istina! nemate vremena! ja sam 6. godina i evo prvi glas mi je ovo :lol:
nije istina! nemate vremena! ja sam 6. godina i evo prvi glas mi je ovo Laughing



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan