Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dr.Pavić - izlječenje dioptrije u 15 dana
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Any1981
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2006. (10:19:38)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:34 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Dr.Pavić - izlječenje dioptrije u 15 dana Citirajte i odgovorite

Hej ljudi...

Da, znam da se o ovom već pisalo, ali davno prije. Zanima me jel ima novih informacija. Tj. Da li je netko zbilja bio kod dr.Pavića?

Za one koji možda nisu čuli. Dr.Pavić jedini u Hrvatskoj radi na potpuno izlječenju vida. Bili kratkovidni ili dalekovidni.

Postupak:
Nakon pregleda dođete na vježbe kod doktora. Budete u grupici od cca 3 pacijenta i izvodite vježbe od 11 do 17h.
Dobijete knjige i brošere koje vam objašnjavaju kako vježbat kod kuće idućih 15 dana po 1h dnevno.
Tvrdi da već prvi dan vježbanja kod njega (od 11 do 17h) dođe do poboljšanja minimalno 80%. Ostatak ispravite kroz narednih 15 dana.
U tih 15 dana ne smijete nositi ni naočale ni leće.
Cijena: 3000 kn.
Garancije nema, ali kaže da se može doći kod njega i pogledati kartone pacijenata.
Milan Pavić, Slavka Batušića 17, Špansko. 01 3897 158.


Mene zanima da li je netko od vas bio na tome ili pozna nekog tko je bio? Zanima me da li je to moguće?

Jer ako je, dat ću i duplo više love, samo da se riješim glupih naočala i leća, jer ih ne podnosim više. Pogotovo naočale.
A frka me otić tek tako, pa ako mi ne pomogne bit ću izbedirana...
:roll:
Hej ljudi...

Da, znam da se o ovom već pisalo, ali davno prije. Zanima me jel ima novih informacija. Tj. Da li je netko zbilja bio kod dr.Pavića?

Za one koji možda nisu čuli. Dr.Pavić jedini u Hrvatskoj radi na potpuno izlječenju vida. Bili kratkovidni ili dalekovidni.

Postupak:
Nakon pregleda dođete na vježbe kod doktora. Budete u grupici od cca 3 pacijenta i izvodite vježbe od 11 do 17h.
Dobijete knjige i brošere koje vam objašnjavaju kako vježbat kod kuće idućih 15 dana po 1h dnevno.
Tvrdi da već prvi dan vježbanja kod njega (od 11 do 17h) dođe do poboljšanja minimalno 80%. Ostatak ispravite kroz narednih 15 dana.
U tih 15 dana ne smijete nositi ni naočale ni leće.
Cijena: 3000 kn.
Garancije nema, ali kaže da se može doći kod njega i pogledati kartone pacijenata.
Milan Pavić, Slavka Batušića 17, Špansko. 01 3897 158.


Mene zanima da li je netko od vas bio na tome ili pozna nekog tko je bio? Zanima me da li je to moguće?

Jer ako je, dat ću i duplo više love, samo da se riješim glupih naočala i leća, jer ih ne podnosim više. Pogotovo naočale.
A frka me otić tek tako, pa ako mi ne pomogne bit ću izbedirana...
Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chatarin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 03. 2006. (21:49:31)
Postovi: (62)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Under the bridge

PostPostano: 10:42 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam bila prije 2 tjedna.. za sad mi se vid popravio oko 10%, ali mislim da sam sama kriva što mi sporo ide jer ne vježbam 1 sat dnevno nego pol sata.. A i u tom periodu se ne bi smjela gledati televizija i ekran kompa,a ja za kompom provedem 11 sati dnevno zbog posla..

Poznajem dvoje ljudi kojima je 100 % uspjelo,a valjda će i meni kad se primim toga malo ozbiljnije.. :figa:
Ja sam bila prije 2 tjedna.. za sad mi se vid popravio oko 10%, ali mislim da sam sama kriva što mi sporo ide jer ne vježbam 1 sat dnevno nego pol sata.. A i u tom periodu se ne bi smjela gledati televizija i ekran kompa,a ja za kompom provedem 11 sati dnevno zbog posla..

Poznajem dvoje ljudi kojima je 100 % uspjelo,a valjda će i meni kad se primim toga malo ozbiljnije.. Drzim fige!



_________________
... always smile, even through your tears ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Any1981
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2006. (10:19:38)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:45 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne smije se gledat tv i komp.
Morat ću uzet godišnji, jer na poslu gledam 8h dnevno u komp.

Jel ima još nešto što se ne smije?
Ne smije se gledat tv i komp.
Morat ću uzet godišnji, jer na poslu gledam 8h dnevno u komp.

Jel ima još nešto što se ne smije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:40 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel to vrijedi za sve dioptrije :?: mislim, i ak su velike
dakle, nakon 15 dana prekida se s vježbama i dioptrija se ne vraća :?:

i daj javljajte novosti, baš me zanima :D
jel to vrijedi za sve dioptrije Question mislim, i ak su velike
dakle, nakon 15 dana prekida se s vježbama i dioptrija se ne vraća Question

i daj javljajte novosti, baš me zanima Very Happy



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Any1981
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2006. (10:19:38)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:01 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam zvala ordinaciju dr.Pavića i popričala s njegovom sestrom ili tajnicom.
Rekla je da se dioptrija nakon vježbi (ako ih se strogo pridržavaš) ne vraća.

Dobiješ brošure za budućnost. Kako se trebaš ponašati i kako dugoročno očuvati vid.

Samo želim dan osobu, dvije koje će potvrdit da im je terapija dr.Pavića pomogla, pa bi onda i ja otišla.
Ja sam zvala ordinaciju dr.Pavića i popričala s njegovom sestrom ili tajnicom.
Rekla je da se dioptrija nakon vježbi (ako ih se strogo pridržavaš) ne vraća.

Dobiješ brošure za budućnost. Kako se trebaš ponašati i kako dugoročno očuvati vid.

Samo želim dan osobu, dvije koje će potvrdit da im je terapija dr.Pavića pomogla, pa bi onda i ja otišla.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chatarin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 03. 2006. (21:49:31)
Postovi: (62)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Under the bridge

PostPostano: 14:08 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nakon 15 dana (ili kad ti se vid poboljša) ne prestaju vježbe. Vježba se još jedno vrijeme da ojačaš očne mišiće.. Poslije nekog vremena više ne..

S tim vježbama se može maknuti mala dioptrija,ali i velika (npr. + i - 15)
Isto tako bez operacije se možete rješiti glaukoma ili mrene i tako... :tweety:
Nakon 15 dana (ili kad ti se vid poboljša) ne prestaju vježbe. Vježba se još jedno vrijeme da ojačaš očne mišiće.. Poslije nekog vremena više ne..

S tim vježbama se može maknuti mala dioptrija,ali i velika (npr. + i - 15)
Isto tako bez operacije se možete rješiti glaukoma ili mrene i tako... Tweety



_________________
... always smile, even through your tears ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 14:10 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pomaze li i za astigmatizam?
pomaze li i za astigmatizam?



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chatarin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 03. 2006. (21:49:31)
Postovi: (62)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Under the bridge

PostPostano: 14:13 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ Pukica: Naravno. Rješiš ga se odmah, navodno (ja ga nemam pa ono.. znam samo šta je dr. Pavić rekao)
@ Pukica: Naravno. Rješiš ga se odmah, navodno (ja ga nemam pa ono.. znam samo šta je dr. Pavić rekao)



_________________
... always smile, even through your tears ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:30 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Any1981"]Rekla je da se dioptrija nakon vježbi (ako ih se strogo pridržavaš) ne vraća.[/quote]
Bezobzira što nisam liječnik, mogu sa relativnom sigurnošću reći da ovo nije istina.
Ljudi koji se rode bez dioptrije i koji kroz recimo 30-50 godina života ne razviju dioptriju mogu je razviti jer starenjem mišići oko očiju slabe, izobličuju ga i stvaraju dioptriju.
Te vježbe su vjerojatno usmjerene (nagađam, jer znam za sličnu metodu) na to da se okolnim mišićima ispravi oblik oka, tj. da se oko skrati kod kratkovidnih, a produlji kod dalekovidnih osoba.
Kao kod atletičara, mišići nakon prestanka treninga oslabe (i nekima je dosta bolan proces prijelaza iz energetski jakih mišića do onih kod prosječne osobe), tako da, ukoliko se prestane s treningom, oko se mora polako vratiti u ono stanje koje je opisano u DNA. Možda će se vratiti nakon 5,10,15,25 godina, ali vratiti će se. :)
Any1981 (napisa):
Rekla je da se dioptrija nakon vježbi (ako ih se strogo pridržavaš) ne vraća.

Bezobzira što nisam liječnik, mogu sa relativnom sigurnošću reći da ovo nije istina.
Ljudi koji se rode bez dioptrije i koji kroz recimo 30-50 godina života ne razviju dioptriju mogu je razviti jer starenjem mišići oko očiju slabe, izobličuju ga i stvaraju dioptriju.
Te vježbe su vjerojatno usmjerene (nagađam, jer znam za sličnu metodu) na to da se okolnim mišićima ispravi oblik oka, tj. da se oko skrati kod kratkovidnih, a produlji kod dalekovidnih osoba.
Kao kod atletičara, mišići nakon prestanka treninga oslabe (i nekima je dosta bolan proces prijelaza iz energetski jakih mišića do onih kod prosječne osobe), tako da, ukoliko se prestane s treningom, oko se mora polako vratiti u ono stanje koje je opisano u DNA. Možda će se vratiti nakon 5,10,15,25 godina, ali vratiti će se. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Any1981
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2006. (10:19:38)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:35 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno će se i vratiti nakon par godina. Ali opet napraviš "terapiju" i vratiš oko u normalu.
Vjerojatno će se i vratiti nakon par godina. Ali opet napraviš "terapiju" i vratiš oko u normalu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Any1981
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2006. (10:19:38)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:42 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Chatarin, rekla si da poznaješ dvoje ljudi kojima se 100% ispravio vid?!
Jel to isto "terapijom" dr.Pavića ili nekom drugom metodom?

P.S. Jel ti namjeravaš uskoro napraviti svoju terapiju, bez švercanja?

P.S.2. Jel ti onda preporučaš odlazak dr.Paviću? (Neću bez veze bacit 3000 kn?!)
Imam dioptriju -1,25.
Nije puno, ali me živcira.

:(
Chatarin, rekla si da poznaješ dvoje ljudi kojima se 100% ispravio vid?!
Jel to isto "terapijom" dr.Pavića ili nekom drugom metodom?

P.S. Jel ti namjeravaš uskoro napraviti svoju terapiju, bez švercanja?

P.S.2. Jel ti onda preporučaš odlazak dr.Paviću? (Neću bez veze bacit 3000 kn?!)
Imam dioptriju -1,25.
Nije puno, ali me živcira.

Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:43 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Any1981"]Vjerojatno će se i vratiti nakon par godina. Ali opet napraviš "terapiju" i vratiš oko u normalu.[/quote]

pa ako ću svakih par godina plaćati 3000kn :ccc:
idem ja rađe na laser za par godina :scared:
Any1981 (napisa):
Vjerojatno će se i vratiti nakon par godina. Ali opet napraviš "terapiju" i vratiš oko u normalu.


pa ako ću svakih par godina plaćati 3000kn Ccc.... Sram te bilo...
idem ja rađe na laser za par godina Mene je strah!!!



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Any1981
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2006. (10:19:38)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:50 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nećeš plaćat 3000 kn svake godine, ako si jednom naučio vježbe, znaš ih za uvijek. I dobiješ brošure ako si ih slučajno zaboravila.
Znači, platiš 3000 kn jednom.
Nećeš plaćat 3000 kn svake godine, ako si jednom naučio vježbe, znaš ih za uvijek. I dobiješ brošure ako si ih slučajno zaboravila.
Znači, platiš 3000 kn jednom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:51 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

IMO ljudima kojima je oko fiksirano na neko dulje vrijeme (tj. promatra sliku na nekoj konstantnoj udaljenosti, npr. gledanje u monitor) se ne isplati tako nešta. Jedan od većih uzroka dioptrije kod ljudi rođenih bez dioptrije je baš ta fiksacija oka pa se zbog nedostatka "rastezanja" oko izobliči.
IMO ljudima kojima je oko fiksirano na neko dulje vrijeme (tj. promatra sliku na nekoj konstantnoj udaljenosti, npr. gledanje u monitor) se ne isplati tako nešta. Jedan od većih uzroka dioptrije kod ljudi rođenih bez dioptrije je baš ta fiksacija oka pa se zbog nedostatka "rastezanja" oko izobliči.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Chatarin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 03. 2006. (21:49:31)
Postovi: (62)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Under the bridge

PostPostano: 14:57 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Any1981"]Chatarin, rekla si da poznaješ dvoje ljudi kojima se 100% ispravio vid?!
Jel to isto "terapijom" dr.Pavića ili nekom drugom metodom? [/quote]

Isto kod Milana, jedna cura koja radi tamo i jedna cura koju ne znam baš dobro nego je frendica od frendičine frendice

[quote="Any1981"] P.S. Jel ti namjeravaš uskoro napraviti svoju terapiju, bez švercanja? [/quote]

Mislim, sada kad počne faks i kada neću više morati biti za kompom (telku tak i onak baš ne gledam).


[quote="Any1981"] P.S.2. Jel ti onda preporučaš odlazak dr.Paviću? (Neću bez veze bacit 3000 kn?!)
Imam dioptriju -1,25.
Nije puno, ali me živcira.

:([/quote]

Neću ništa preporučavati jer meni još nije skroz pomoglo. Kad ću moći reći da vidim onda ću moći i drugima preporučiti :wink:
Znam da živcira, ja imam -2,50 (valjda ne još zadugo) :cry:
Any1981 (napisa):
Chatarin, rekla si da poznaješ dvoje ljudi kojima se 100% ispravio vid?!
Jel to isto "terapijom" dr.Pavića ili nekom drugom metodom?


Isto kod Milana, jedna cura koja radi tamo i jedna cura koju ne znam baš dobro nego je frendica od frendičine frendice

Any1981 (napisa):
P.S. Jel ti namjeravaš uskoro napraviti svoju terapiju, bez švercanja?


Mislim, sada kad počne faks i kada neću više morati biti za kompom (telku tak i onak baš ne gledam).


Any1981 (napisa):
P.S.2. Jel ti onda preporučaš odlazak dr.Paviću? (Neću bez veze bacit 3000 kn?!)
Imam dioptriju -1,25.
Nije puno, ali me živcira.

Sad


Neću ništa preporučavati jer meni još nije skroz pomoglo. Kad ću moći reći da vidim onda ću moći i drugima preporučiti Wink
Znam da živcira, ja imam -2,50 (valjda ne još zadugo) Crying or Very sad



_________________
... always smile, even through your tears ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chatarin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 03. 2006. (21:49:31)
Postovi: (62)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Under the bridge

PostPostano: 15:08 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"] Bez obzira što nisam liječnik, mogu sa relativnom sigurnošću reći da ovo nije istina.
Ljudi koji se rode bez dioptrije i koji kroz recimo 30-50 godina života ne razviju dioptriju mogu je razviti jer starenjem mišići oko očiju slabe, izobličuju ga i stvaraju dioptriju.[/quote]

Da,da,da.. to svi znaju.. staračka dalekovidnost ili starački [b]+[/b]
Ali kad bi ljudi vježbali očne mišiće, ne svaki dan nego dva-tri dana godišnje možda se to ne bi događalo. :grebgreb:

[quote="goranm"]...oko se mora polako vratiti u ono stanje koje je opisano u DNA. Možda će se vratiti nakon 5,10,15,25 godina, ali vratiti će se. :)[/quote]

Ne mora značiti da je dioptrija u genima.. ja sam recimo kao mala imala savršeni vid (koliko se sjećam), tek mi se poslije pojavila dioptrija koja je rasla i rasla... :noway:
A sad mi se smanjuje!! \:D/
goranm (napisa):
Bez obzira što nisam liječnik, mogu sa relativnom sigurnošću reći da ovo nije istina.
Ljudi koji se rode bez dioptrije i koji kroz recimo 30-50 godina života ne razviju dioptriju mogu je razviti jer starenjem mišići oko očiju slabe, izobličuju ga i stvaraju dioptriju.


Da,da,da.. to svi znaju.. staračka dalekovidnost ili starački +
Ali kad bi ljudi vježbali očne mišiće, ne svaki dan nego dva-tri dana godišnje možda se to ne bi događalo. Kotacici rade 100 na sat

goranm (napisa):
...oko se mora polako vratiti u ono stanje koje je opisano u DNA. Možda će se vratiti nakon 5,10,15,25 godina, ali vratiti će se. Smile


Ne mora značiti da je dioptrija u genima.. ja sam recimo kao mala imala savršeni vid (koliko se sjećam), tek mi se poslije pojavila dioptrija koja je rasla i rasla... No way!
A sad mi se smanjuje!! Dancing



_________________
... always smile, even through your tears ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:07 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Chatarin"]
Da,da,da.. to svi znaju.. staračka dalekovidnost ili starački [b]+[/b]
Ali kad bi ljudi vježbali očne mišiće, ne svaki dan nego dva-tri dana godišnje možda se to ne bi događalo. :grebgreb: [/quote]
Možda i nebi, ali treba se raditi svaki dan :) Ljudi jedva da održavaju stalnu masu, a di ćeš još nekoga uvjeriti da "razgibava" oko. :)

[quote]
Ne mora značiti da je dioptrija u genima..[/quote]
Nažalost, je. :( Ne znam više da li je spolni kromosom nosioc gena za kratkovidnost/dalekovidnost ili nije, ali neki kromosom je. Ovisno o svojstvima ostalih gena, mutacija oka će se manifestirati u manjoj ili većoj mjeri.
A jednom kad DNA mutira, nema tih vježbi koju ljudi znaju, a da može vratiti DNA u stanje prije mutacije. :)

[quote] ja sam recimo kao mala imala savršeni vid (koliko se sjećam), tek mi se poslije pojavila dioptrija koja je rasla i rasla... :noway:
A sad mi se smanjuje!! \:D/[/quote]
Postoji nekoliko vrsta tih kratkovidnosti/dalekovidnosti, mislim da se jedna zove "dječija" i tako nekako se manifestira kao i kod tebe, javlja se negdje u školskoj dobi :)
Chatarin (napisa):

Da,da,da.. to svi znaju.. staračka dalekovidnost ili starački +
Ali kad bi ljudi vježbali očne mišiće, ne svaki dan nego dva-tri dana godišnje možda se to ne bi događalo. Kotacici rade 100 na sat

Možda i nebi, ali treba se raditi svaki dan Smile Ljudi jedva da održavaju stalnu masu, a di ćeš još nekoga uvjeriti da "razgibava" oko. Smile

Citat:

Ne mora značiti da je dioptrija u genima..

Nažalost, je. Sad Ne znam više da li je spolni kromosom nosioc gena za kratkovidnost/dalekovidnost ili nije, ali neki kromosom je. Ovisno o svojstvima ostalih gena, mutacija oka će se manifestirati u manjoj ili većoj mjeri.
A jednom kad DNA mutira, nema tih vježbi koju ljudi znaju, a da može vratiti DNA u stanje prije mutacije. Smile

Citat:
ja sam recimo kao mala imala savršeni vid (koliko se sjećam), tek mi se poslije pojavila dioptrija koja je rasla i rasla... No way!
A sad mi se smanjuje!! Dancing

Postoji nekoliko vrsta tih kratkovidnosti/dalekovidnosti, mislim da se jedna zove "dječija" i tako nekako se manifestira kao i kod tebe, javlja se negdje u školskoj dobi Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 20:52 pet, 29. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Any1981: Ovdje je nastala malo paradoksalna situacija. Ti dođeš i pitaš da li netko zna nešto o tome, a onda podastireš dokaze (objašnjenja, točnije) da ta metoda funkcionira kao odgovor na tuđe sumnje dok bi, po mom mišljenju, ti trebala biti ta koja sumnja u to dok joj se ne pokažu dovoljno dobri dokazi. [b]Ljudi vide ono što žele vidjeti[/b], to je klasična zamka na koju ljudi nasjedaju kod ovakvih stvari. Ja ti ne kažem da ovo funkcionira ili ne, ja prvi put čujem za tu metodu i bilo bi jako lijepo kad bi to svarno funkcioniralo, ali mislim da bi u vrijeme kad svako nastoji prodat maglu i zgrnut lovu na račun ljudskih slabosti trebala biti više skeptična oko toga.
@Any1981: Ovdje je nastala malo paradoksalna situacija. Ti dođeš i pitaš da li netko zna nešto o tome, a onda podastireš dokaze (objašnjenja, točnije) da ta metoda funkcionira kao odgovor na tuđe sumnje dok bi, po mom mišljenju, ti trebala biti ta koja sumnja u to dok joj se ne pokažu dovoljno dobri dokazi. Ljudi vide ono što žele vidjeti, to je klasična zamka na koju ljudi nasjedaju kod ovakvih stvari. Ja ti ne kažem da ovo funkcionira ili ne, ja prvi put čujem za tu metodu i bilo bi jako lijepo kad bi to svarno funkcioniralo, ali mislim da bi u vrijeme kad svako nastoji prodat maglu i zgrnut lovu na račun ljudskih slabosti trebala biti više skeptična oko toga.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 14:46 sub, 30. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nakon sta san izgubia naocale polovicom kolovoza (pri dioptriji -2.5l, -2.0r, izmjerenoj u Ghetaldusa tada), 2 tjedna san (dok san trazia nove naocale) radia po [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Bates_method]Bates-ovoj metodi[/url]. Sam.
Nakon ta 2 tjedna, dioptrija mi je pala na -1.75l, -1.25r (izmjereno i kod doktora i u Ghetaldusa). Dakle, za 0.75 po oku.
Nisan radia duze od uru vrimena dnevno. Sad cekan priliku kad opet necu morat nosit naocale par tjedana da si skinem to do kraja.

Dakle, metoda radi (barem na meni).

[size=9][color=green]np: Bo Diddley - [The Chess Box (1955-59) #05] [b]Pretty Thing[/b][/color][/size]

[b][color=darkred]EDIT:[/color][/b]
I na Aldousu Huxleyu, koliko cujem. :P
Nakon sta san izgubia naocale polovicom kolovoza (pri dioptriji -2.5l, -2.0r, izmjerenoj u Ghetaldusa tada), 2 tjedna san (dok san trazia nove naocale) radia po Bates-ovoj metodi. Sam.
Nakon ta 2 tjedna, dioptrija mi je pala na -1.75l, -1.25r (izmjereno i kod doktora i u Ghetaldusa). Dakle, za 0.75 po oku.
Nisan radia duze od uru vrimena dnevno. Sad cekan priliku kad opet necu morat nosit naocale par tjedana da si skinem to do kraja.

Dakle, metoda radi (barem na meni).

np: Bo Diddley - [The Chess Box (1955-59) #05] Pretty Thing

EDIT:
I na Aldousu Huxleyu, koliko cujem. Razz



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:11 sub, 30. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

a jel bi netko bio voljan posudit te "upute" da si škicnem o čemu se radi ;-)
il možda ima neki pametan link sa detaljnijim opisom dotičnih metoda?
a jel bi netko bio voljan posudit te "upute" da si škicnem o čemu se radi Wink
il možda ima neki pametan link sa detaljnijim opisom dotičnih metoda?



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan