Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Katastrofa ili ipak ne?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
MI
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2009. (20:54:30)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 3 - 11

PostPostano: 20:42 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Katastrofa ili ipak ne? Citirajte i odgovorite

Nesto me malo muci... Ako sam u prvoj godini dala sve ispite osim analize 2, koliko je to strasno(lose)? Mislim, jasno mi je da cu izgubit godinu, ali me zanima ako sam vec sad imala 'problema' koliko cu problema imati druge godine? Znam da nije neki argument, ali sam veliki kampanjac i totalno neredovita i zato mi se to dogodilo...

Ne znam da li je jasno pitanje, al eto, hvala svima na komentatima..
Nesto me malo muci... Ako sam u prvoj godini dala sve ispite osim analize 2, koliko je to strasno(lose)? Mislim, jasno mi je da cu izgubit godinu, ali me zanima ako sam vec sad imala 'problema' koliko cu problema imati druge godine? Znam da nije neki argument, ali sam veliki kampanjac i totalno neredovita i zato mi se to dogodilo...

Ne znam da li je jasno pitanje, al eto, hvala svima na komentatima..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:48 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako tvoj "problem" definiramo kao nemogucnost upisivanja kolegija to ti je onda najbolje provjeriti [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2671]tu[/url].
Znaci, nemozes upisat sa druge godine ove kolegije (ako nisi dala samo MA2) :
[quote]Diferencijalni račun funkcija više varijabli
Vjerojatnost
Numerička matematika
Matematičko modeliranje u biologiji
Matematičke metode u kristalografiji i općoj kemiji[/quote]
A sto se ucenja tice, bolonja je osmisljena da radis redovito... znam kako se tesko natjerat na to ali morat ces se kad tad ( ili mozes prec na prof smjer gdje bi ti upalilo kampanjsko ucenje na dosta kolegija)
Ali definitivno je najteze natjerat se. meni je motivacija bila kad sam vidio uplatnicu od 1000 kn i recimo da sam se "poceo" ucit ali opet nije to onak kak mogu i hocu.
ako tvoj "problem" definiramo kao nemogucnost upisivanja kolegija to ti je onda najbolje provjeriti tu.
Znaci, nemozes upisat sa druge godine ove kolegije (ako nisi dala samo MA2) :
Citat:
Diferencijalni račun funkcija više varijabli
Vjerojatnost
Numerička matematika
Matematičko modeliranje u biologiji
Matematičke metode u kristalografiji i općoj kemiji

A sto se ucenja tice, bolonja je osmisljena da radis redovito... znam kako se tesko natjerat na to ali morat ces se kad tad ( ili mozes prec na prof smjer gdje bi ti upalilo kampanjsko ucenje na dosta kolegija)
Ali definitivno je najteze natjerat se. meni je motivacija bila kad sam vidio uplatnicu od 1000 kn i recimo da sam se "poceo" ucit ali opet nije to onak kak mogu i hocu.




Zadnja promjena: ante003; 20:56 uto, 22. 6. 2010; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomy007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (19:45:28)
Postovi: (94)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 4 - 6

PostPostano: 20:51 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ako si pala zbog premalo učenja onda znaš u čemu je problem i mislim da ne bi trebala imati previše problema sa nastavkom studija. Veći bi problem bio da si se tjednima ubijala od rada i ne uspjela ništa shvatiti jer bi onda to značilo da jednostavno takav način razmišljanja ne možeš prihvatiti. Važno je da si sad vidjela kako ide i da se na faksu mora raditi. Pa koliko bi ljudi završavalo fakseve kada bi oni bili rezervirani samo za genijalce koji sve završavaju bez problema. Ovaj faks je jako dobar i zbilja se jako puno truda ulaže u rad sa studentima (asistenti, demosi) pa ga svatko tko ima volje i spreman je uložiti veliki trud može završiti.
Pa ako si pala zbog premalo učenja onda znaš u čemu je problem i mislim da ne bi trebala imati previše problema sa nastavkom studija. Veći bi problem bio da si se tjednima ubijala od rada i ne uspjela ništa shvatiti jer bi onda to značilo da jednostavno takav način razmišljanja ne možeš prihvatiti. Važno je da si sad vidjela kako ide i da se na faksu mora raditi. Pa koliko bi ljudi završavalo fakseve kada bi oni bili rezervirani samo za genijalce koji sve završavaju bez problema. Ovaj faks je jako dobar i zbilja se jako puno truda ulaže u rad sa studentima (asistenti, demosi) pa ga svatko tko ima volje i spreman je uložiti veliki trud može završiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MI
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2009. (20:54:30)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 3 - 11

PostPostano: 20:57 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]ako tvoj "problem" definiramo kao nemogucnost upisivanja kolegija to ti je onda najbolje provjeriti [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2671]tu[/url].
Znaci, nemozes upisat sa druge godine ove kolegije (ako nisi dala samo MA2) :
[quote]Diferencijalni račun funkcija više varijabli
Vjerojatnost
Numerička matematika
Matematičko modeliranje u biologiji
Matematičke metode u kristalografiji i općoj kemiji[/quote][/quote]
hvala na trudu, ali to sam proucila.. Moje pitanje je vise islo u smjeru da li sam ''propali slucaj'' ili to ipak nije tako strasno..

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="Tomy007"]Pa ako si pala zbog premalo učenja onda znaš u čemu je problem i mislim da ne bi trebala imati previše problema sa nastavkom studija. Veći bi problem bio da si se tjednima ubijala od rada i ne uspjela ništa shvatiti jer bi onda to značilo da jednostavno takav način razmišljanja ne možeš prihvatiti. Važno je da si sad vidjela kako ide i da se na faksu mora raditi. Pa koliko bi ljudi završavalo fakseve kada bi oni bili rezervirani samo za genijalce koji sve završavaju bez problema. Ovaj faks je jako dobar i zbilja se jako puno truda ulaže u rad sa studentima (asistenti, demosi) pa ga svatko tko ima volje i spreman je uložiti veliki trud može završiti.[/quote]

mislim da sam pala radi opce nezainteresiranosti za predmet a samim time i nedostatkom rada, u prilog tome idu moje ostale ocjene od kojih ni jedna nije manja od 4...
Ne muci me taj nacin razmisljanja, sve sto smo ucili na vjezbama mi je jasno, vise me muci teorija...
ante003 (napisa):
ako tvoj "problem" definiramo kao nemogucnost upisivanja kolegija to ti je onda najbolje provjeriti tu.
Znaci, nemozes upisat sa druge godine ove kolegije (ako nisi dala samo MA2) :
Citat:
Diferencijalni račun funkcija više varijabli
Vjerojatnost
Numerička matematika
Matematičko modeliranje u biologiji
Matematičke metode u kristalografiji i općoj kemiji

hvala na trudu, ali to sam proucila.. Moje pitanje je vise islo u smjeru da li sam ''propali slucaj'' ili to ipak nije tako strasno..

Added after 2 minutes:

Tomy007 (napisa):
Pa ako si pala zbog premalo učenja onda znaš u čemu je problem i mislim da ne bi trebala imati previše problema sa nastavkom studija. Veći bi problem bio da si se tjednima ubijala od rada i ne uspjela ništa shvatiti jer bi onda to značilo da jednostavno takav način razmišljanja ne možeš prihvatiti. Važno je da si sad vidjela kako ide i da se na faksu mora raditi. Pa koliko bi ljudi završavalo fakseve kada bi oni bili rezervirani samo za genijalce koji sve završavaju bez problema. Ovaj faks je jako dobar i zbilja se jako puno truda ulaže u rad sa studentima (asistenti, demosi) pa ga svatko tko ima volje i spreman je uložiti veliki trud može završiti.


mislim da sam pala radi opce nezainteresiranosti za predmet a samim time i nedostatkom rada, u prilog tome idu moje ostale ocjene od kojih ni jedna nije manja od 4...
Ne muci me taj nacin razmisljanja, sve sto smo ucili na vjezbama mi je jasno, vise me muci teorija...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:58 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

naravno da nisi propali slucaj. taj kolegij mozes sljedece godine polozit ako ces se trgnut i pocet ucit.
ali ako ces bit u depresiji sjeti se da ima ljudi koji su puno vise pali kolegija i opet ne odustaju.
naravno da nisi propali slucaj. taj kolegij mozes sljedece godine polozit ako ces se trgnut i pocet ucit.
ali ako ces bit u depresiji sjeti se da ima ljudi koji su puno vise pali kolegija i opet ne odustaju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MI
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2009. (20:54:30)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 3 - 11

PostPostano: 21:00 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na ohrabrenju :)
Hvala na ohrabrenju Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:42 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nikako nisi propalitet, poznajem puno ljudi koji su pali jedan kolegij, trgnuli se, i sasvim normalno dalje koračali kroz studij... samo bih te upozorio da nekako prihvatiš analizu, jer inače ćeš imat problema sa DifRafom i Integralima čija je teorija puno teža (zamisli analizu2 ali u više dimenzija).

Tako da što se tiče tih kolegija koji su ti odvratni, njih stvarno radi redovito. Jer bolje malo odvratnog pomalo, nego da sva ta odvratnost dođe odjednom :D

Sretno ;)
Nikako nisi propalitet, poznajem puno ljudi koji su pali jedan kolegij, trgnuli se, i sasvim normalno dalje koračali kroz studij... samo bih te upozorio da nekako prihvatiš analizu, jer inače ćeš imat problema sa DifRafom i Integralima čija je teorija puno teža (zamisli analizu2 ali u više dimenzija).

Tako da što se tiče tih kolegija koji su ti odvratni, njih stvarno radi redovito. Jer bolje malo odvratnog pomalo, nego da sva ta odvratnost dođe odjednom Very Happy

Sretno Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan