Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

de morgan
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bfacko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2010. (10:35:23)
Postovi: (A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 0 - 2

PostPostano: 16:35 pon, 20. 9. 2010    Naslov: de morgan Citirajte i odgovorite

može mi netko napisati kako je raspisan (ako je raspisan) prvi be zadatak iz vjezbi? ja imam vjezbe od prosle godine gdje samo pise analogno kao a), medjutim kad dodjem do odredjenog koraka postane mi nesto sumnjivo.
pa ako moze step-by-step rjesenje. nije tesko fala bogu :)
zadatak glasi: dokažite da za A1....An prebrojivo podskupa omege vrijede DeMogranovi zakoni a) Kopmplement unije je presjek komplemenata (ovaj je jasan) i b) Komplement presjeka je unija komplemenata. hvala
može mi netko napisati kako je raspisan (ako je raspisan) prvi be zadatak iz vjezbi? ja imam vjezbe od prosle godine gdje samo pise analogno kao a), medjutim kad dodjem do odredjenog koraka postane mi nesto sumnjivo.
pa ako moze step-by-step rjesenje. nije tesko fala bogu Smile
zadatak glasi: dokažite da za A1....An prebrojivo podskupa omege vrijede DeMogranovi zakoni a) Kopmplement unije je presjek komplemenata (ovaj je jasan) i b) Komplement presjeka je unija komplemenata. hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 19:17 pon, 20. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

neznam jel ok, al ja bi to ovako nekako

[latex]\displaystyle \\
x \in \left(\bigcup_{n=1}^{+\infty}A_n^C\right) \Rightarrow \left(\exists j \in \mathbb{N}\right) x \in A_j^C \Rightarrow \left(\exists j \in \mathbb{N}\right) x \notin A_j \Rightarrow \\ \Rightarrow x \notin \bigcap_{n=1}^{+\infty} A_n \left(\subseteq A_j\right) \Rightarrow x \in \left(\bigcap_{n=1}^{+\infty} A_n\right) ^C
[/latex]

zapravo vrijede ekvivalencije pa je to, to
neznam jel ok, al ja bi to ovako nekako



zapravo vrijede ekvivalencije pa je to, to



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bfacko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2010. (10:35:23)
Postovi: (A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 0 - 2

PostPostano: 2:31 uto, 21. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala. da, sve je ok. meni greska zapravo i je bila u tome sto nisam bio siguran jesu li sve ekvivalencije, odnosno posljednja mi je izgledala kao jednosmjerna pa sam se onda pitao vrijedi li jednakost. sad, kad promotrim iz ove tvoje persperktive kuzim da zapravo vrijedi i ekvivalencija. nisam siguran jesi li zato i pisao naopak, ali svejedno sad je sve jasno.

btw. ako ti se da pogledaj u moj niz: s lijeva na desno izgleda kako bi trebao, medjutim ako se ides vracati po ekvivalencijama (dakle tvojim redoslijedom) ispada da jer je x u komplementu unije slijedi da je x u komplementu k-tog podskupa (ti si to s j oznacio), a to naravno ne mozemo znati. medjutim to nas se ni ne trazi nego treba zakljuciti da ako je x u komplementu unije onda postoji neki k td. x lezi u k-tom podskupu (komplementu).
To ja sad tebi kao objasnjavam. haha. hvala jos jednom.
hvala. da, sve je ok. meni greska zapravo i je bila u tome sto nisam bio siguran jesu li sve ekvivalencije, odnosno posljednja mi je izgledala kao jednosmjerna pa sam se onda pitao vrijedi li jednakost. sad, kad promotrim iz ove tvoje persperktive kuzim da zapravo vrijedi i ekvivalencija. nisam siguran jesi li zato i pisao naopak, ali svejedno sad je sve jasno.

btw. ako ti se da pogledaj u moj niz: s lijeva na desno izgleda kako bi trebao, medjutim ako se ides vracati po ekvivalencijama (dakle tvojim redoslijedom) ispada da jer je x u komplementu unije slijedi da je x u komplementu k-tog podskupa (ti si to s j oznacio), a to naravno ne mozemo znati. medjutim to nas se ni ne trazi nego treba zakljuciti da ako je x u komplementu unije onda postoji neki k td. x lezi u k-tom podskupu (komplementu).
To ja sad tebi kao objasnjavam. haha. hvala jos jednom.





CodeCogsEqn.gif
 Description:
 Filesize:  4.69 KB
 Viewed:  166 Time(s)

CodeCogsEqn.gif


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 13:45 uto, 21. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije bi bas jasno sta te zanima, mozda brkas uniju i presjek? :D znam da, vjerojatno ne :P sigorno mozes pitanje postavit jasnije?
nije bi bas jasno sta te zanima, mozda brkas uniju i presjek? Very Happy znam da, vjerojatno ne Razz sigorno mozes pitanje postavit jasnije?



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bfacko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2010. (10:35:23)
Postovi: (A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 0 - 2

PostPostano: 21:40 uto, 21. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

sve ok, zadatak rijesen, sve jasno. nema potrebe expandirat diskusiju na moj tok misli jer to je ponekad..






netrivijalno.
sve ok, zadatak rijesen, sve jasno. nema potrebe expandirat diskusiju na moj tok misli jer to je ponekad..






netrivijalno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Vjerojatnost Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan