Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaci iz zadaće
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
CROmpir
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2009. (18:27:06)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 12:29 sub, 2. 10. 2010    Naslov: Zadaci iz zadaće Citirajte i odgovorite

Napišite program koji učitava prirodni broj n≤17, te niz od n cijelih brojeva. Program treba ispisati sumu zadnjih 6 neparnih elemenata niza.
Ako neparnih brojeva ima manje od 6, ispišite produkt svih neparnih. Ako neparnih brojeva uopće nema u nizu, ispišite 1.

Ne vidim gdje je u mojem kodu problem, jer mi dobro ispisuje, al mi ga aplikacija za zadace ne prihvaca..

[code:1]#include <stdio.h>

int main() {
int i, x[17],n,br=0,suma=0;

scanf("%d", &n);
for (i=0; i<=n; i++)
scanf("%d", &x[i]);

for(i=n-1; i>=0 && br<6; i--){
if (x[i]%2==1){
suma=suma+i;
br++;
}
}

printf("%d\n", suma);

return 0;
}[/code:1]
Napišite program koji učitava prirodni broj n≤17, te niz od n cijelih brojeva. Program treba ispisati sumu zadnjih 6 neparnih elemenata niza.
Ako neparnih brojeva ima manje od 6, ispišite produkt svih neparnih. Ako neparnih brojeva uopće nema u nizu, ispišite 1.

Ne vidim gdje je u mojem kodu problem, jer mi dobro ispisuje, al mi ga aplikacija za zadace ne prihvaca..

Kod:
#include <stdio.h>

int main() {
    int i, x[17],n,br=0,suma=0;

    scanf("%d", &n);
    for (i=0; i<=n; i++)
        scanf("%d", &x[i]);

    for(i=n-1; i>=0 && br<6; i--){       
        if (x[i]%2==1){
            suma=suma+i;       
            br++;           
        }
    }

    printf("%d\n", suma);
   
    return 0;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 13:54 sub, 2. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa nigdje nemas mnozenje, niti provjeru koliko je br kad izadjes iz petlje?
(Mislim, ako bude manje od 6 neparnih, tvoj prog. svejedno ispisuje sumu)
Pa nigdje nemas mnozenje, niti provjeru koliko je br kad izadjes iz petlje?
(Mislim, ako bude manje od 6 neparnih, tvoj prog. svejedno ispisuje sumu)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 17:08 sub, 2. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

sve kaj je reko pbakic + malo provjeri prvu petlju, tu bi u jednom slučaju moglo doć do kršenja cjelog programa
sve kaj je reko pbakic + malo provjeri prvu petlju, tu bi u jednom slučaju moglo doć do kršenja cjelog programa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:36 sub, 2. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Kolega CROmpir, da se molim potrudite oko naslova topica, kao i ostali kolege koji koriste Forum.

Hvala,

V.

P.S. Ovoga možete promijeniti editiranjem prvog posta.[/color]

P.P.S. Meni se cini da program ucitava jedan broj previse.
Kolega CROmpir, da se molim potrudite oko naslova topica, kao i ostali kolege koji koriste Forum.

Hvala,

V.

P.S. Ovoga možete promijeniti editiranjem prvog posta.


P.P.S. Meni se cini da program ucitava jedan broj previse.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:33 sub, 2. 10. 2010    Naslov: Re: Zadacic Citirajte i odgovorite

[quote="CROmpir"]Napišite program koji učitava prirodni broj n≤17, te niz od n cijelih brojeva. Program treba ispisati sumu zadnjih 6 neparnih elemenata niza.
Ako neparnih brojeva ima manje od 6, ispišite [strike][color=red]produkt[/color][/strike] [color=green]sumu[/color] svih neparnih. Ako neparnih brojeva uopće nema u nizu, ispišite [strike][color=red]1[/color][/strike] [color=green]0[/color].[/quote]

Greska u tekstu koja se potkrala prilikom ispravljanja propusta od prosle godine. U oba slucaja radi se o sumi (prije je bilo "produkt", ali je maknuto zbog overflowa), a default kad nema neparnih brojeva treba biti 0.

To je sada ispravljeno u samom tekstu zadatka.

Ispricavam se zbog greske,

V.
CROmpir (napisa):
Napišite program koji učitava prirodni broj n≤17, te niz od n cijelih brojeva. Program treba ispisati sumu zadnjih 6 neparnih elemenata niza.
Ako neparnih brojeva ima manje od 6, ispišite produkt sumu svih neparnih. Ako neparnih brojeva uopće nema u nizu, ispišite 1 0.


Greska u tekstu koja se potkrala prilikom ispravljanja propusta od prosle godine. U oba slucaja radi se o sumi (prije je bilo "produkt", ali je maknuto zbog overflowa), a default kad nema neparnih brojeva treba biti 0.

To je sada ispravljeno u samom tekstu zadatka.

Ispricavam se zbog greske,

V.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 23:44 ned, 3. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam nista o C-u...ali meni se cini da onaj array (kako se to vec zove - ono x[17]) ucitava 18 brojeva (ako pocinje s x[0]), a kako je n<=17 (i prirodan), to ih treba ucitati maksimalno 17. i zar ne moze nekako da ne bude uvijek 17, vec da upravo bude u zavisnosti od n?

tj. da se stavi ona deklaracija x-a nakon ucitavanja n-a? nesto tipa "int x[n-1]" (ako pocinje od 0, ako od 1, onda treba x[n])... ovako kao da rezervira i visak prostora za x ako n nije maksimalan (17).

a i cini mi se da i u daljnjem ima dosta gresaka..pocevsi od toga sto ako je n=17 - prva petlja malo...ne valja.

a druga mi isto bas ne stima..zar sumu treba povecati za i? zar ne treba za x[i]? zar ne zbrajamo vrijednosti elemenata? a ujedno...zar nije trebalo traziti sumu NEPARNIH brojeva? ako dobro citam ovaj kod, on trazi PARNE (ja citam onaj if kao "ako je istina da je posmatrani element djeljiv sa dva onda..." - a to bi znacilo da je taj element PARAN, ne neparan)..

u svakom slucaju, ima toga za prepraviti. opet, ja pojma nemam o C-u, pa valjda dobro tumacim - neka netko kaze ako grijesim :)
ne znam nista o C-u...ali meni se cini da onaj array (kako se to vec zove - ono x[17]) ucitava 18 brojeva (ako pocinje s x[0]), a kako je n⇐17 (i prirodan), to ih treba ucitati maksimalno 17. i zar ne moze nekako da ne bude uvijek 17, vec da upravo bude u zavisnosti od n?

tj. da se stavi ona deklaracija x-a nakon ucitavanja n-a? nesto tipa "int x[n-1]" (ako pocinje od 0, ako od 1, onda treba x[n])... ovako kao da rezervira i visak prostora za x ako n nije maksimalan (17).

a i cini mi se da i u daljnjem ima dosta gresaka..pocevsi od toga sto ako je n=17 - prva petlja malo...ne valja.

a druga mi isto bas ne stima..zar sumu treba povecati za i? zar ne treba za x[i]? zar ne zbrajamo vrijednosti elemenata? a ujedno...zar nije trebalo traziti sumu NEPARNIH brojeva? ako dobro citam ovaj kod, on trazi PARNE (ja citam onaj if kao "ako je istina da je posmatrani element djeljiv sa dva onda..." - a to bi znacilo da je taj element PARAN, ne neparan)..

u svakom slucaju, ima toga za prepraviti. opet, ja pojma nemam o C-u, pa valjda dobro tumacim - neka netko kaze ako grijesim Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
weeh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2008. (00:00:53)
Postovi: (32)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:22 pon, 4. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]ne znam nista o C-u...ali meni se cini da onaj array (kako se to vec zove - ono x[17]) ucitava 18 brojeva (ako pocinje s x[0]), a kako je n<=17 (i prirodan), to ih treba ucitati maksimalno 17.[b] i zar ne moze nekako da ne bude uvijek 17, vec da upravo bude u zavisnosti od n?[/b]

tj. da se stavi ona deklaracija x-a nakon ucitavanja n-a? nesto tipa "int x[n-1]" (ako pocinje od 0, ako od 1, onda treba x[n])... ovako kao da rezervira i visak prostora za x ako n nije maksimalan (17). [/quote]
Pa može, ali ne baš na takav način. Može se dinamičkom alokacijom, ali ovako kako si ti rekao/la NIKAKO.Uvijek kad se deklarira niz mora doći tip a[const]( int a[39439], double a[40500], char a[4954] i sl.). Jednostavno sam ovo morao napomenut jer mislim da ti kakva greška ne bi bila oproštena(pogotovo na kolokvijima).
Crazylamb1 (napisa):
ne znam nista o C-u...ali meni se cini da onaj array (kako se to vec zove - ono x[17]) ucitava 18 brojeva (ako pocinje s x[0]), a kako je n⇐17 (i prirodan), to ih treba ucitati maksimalno 17. i zar ne moze nekako da ne bude uvijek 17, vec da upravo bude u zavisnosti od n?

tj. da se stavi ona deklaracija x-a nakon ucitavanja n-a? nesto tipa "int x[n-1]" (ako pocinje od 0, ako od 1, onda treba x[n])... ovako kao da rezervira i visak prostora za x ako n nije maksimalan (17).

Pa može, ali ne baš na takav način. Može se dinamičkom alokacijom, ali ovako kako si ti rekao/la NIKAKO.Uvijek kad se deklarira niz mora doći tip a[const]( int a[39439], double a[40500], char a[4954] i sl.). Jednostavno sam ovo morao napomenut jer mislim da ti kakva greška ne bi bila oproštena(pogotovo na kolokvijima).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 16:41 pon, 4. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

cool...good to know. nisam ja uopce na preddiplomskom, tako da ne trebam znati za kolokvije, ali je korisno za znati jer evo pocinjem malo gledati kako funkcionira C (imam iskustva samo s nekim drugim programskim jezicima). kako ide ta dinamicka alokacija inace? ili opcenito, ili za ovaj primjer pa cu ja skuziti kako ide iz primjera? jer mi je besmisleno alocirati visak prostora za varijable (nije strasno za n=17, ali vec stavljati neku konstantu varijablu tipa 35486645 a recimo da u 90% slucajeva su nam vrijednosti ispod 100 - too much).
cool...good to know. nisam ja uopce na preddiplomskom, tako da ne trebam znati za kolokvije, ali je korisno za znati jer evo pocinjem malo gledati kako funkcionira C (imam iskustva samo s nekim drugim programskim jezicima). kako ide ta dinamicka alokacija inace? ili opcenito, ili za ovaj primjer pa cu ja skuziti kako ide iz primjera? jer mi je besmisleno alocirati visak prostora za varijable (nije strasno za n=17, ali vec stavljati neku konstantu varijablu tipa 35486645 a recimo da u 90% slucajeva su nam vrijednosti ispod 100 - too much).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:38 pon, 4. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

U C-u postoji funkcija [tt]malloc[/tt], a u C++-u tu je [tt]new[/tt].
Malo gugla i to je to :D
U C-u postoji funkcija malloc, a u C++-u tu je new.
Malo gugla i to je to Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:04 pon, 4. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ili se prelista skripta iz Prog 2. :D
Ili se prelista skripta iz Prog 2. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 16:34 sri, 6. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

trebam pomoć :D
zadatak kaže: Napišite program koji učitava 6 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.

Uputa: Program riješite pomoću petlje (iako se može i učitavanjem 6 varijabli). Pazite na dijeljenje s nulom!

napisala sam kod:
[code:1]#include <stdio.h>

int main(){
int polje[6];
int b, i;

printf ("unesi cijele brojeve\n");
for (i = 0 ; i < 6 ; i++){
scanf ("%d", &polje[i] );
}

for (i = 1 ; i < 6 ; i++){
b = polje [i-1] ;
if( b!= 0 && polje[i]%b == 0){
printf("%d ", polje[i]);
}
}

return 0;
}
[/code:1]

ali mi javlja da je netočno za brojeve 1 10 2 10 0 0..
ako bi neko mogao udijeliti savjet, bila bih zahvalna :)
trebam pomoć Very Happy
zadatak kaže: Napišite program koji učitava 6 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.

Uputa: Program riješite pomoću petlje (iako se može i učitavanjem 6 varijabli). Pazite na dijeljenje s nulom!

napisala sam kod:
Kod:
#include <stdio.h>

int main(){
    int polje[6];
    int b, i;

    printf ("unesi cijele brojeve\n");
    for (i = 0 ; i < 6 ; i++){
        scanf ("%d", &polje[i] );
    }

    for (i = 1 ; i < 6 ; i++){
        b = polje [i-1] ;
        if( b!= 0 && polje[i]%b == 0){
            printf("%d ", polje[i]);
        }
    }

    return 0;
}


ali mi javlja da je netočno za brojeve 1 10 2 10 0 0..
ako bi neko mogao udijeliti savjet, bila bih zahvalna Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 16:41 sri, 6. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nvm ovaj post, lose citam
Nvm ovaj post, lose citam


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 19:14 sri, 6. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

di ti tocno pise da program prije nego sta ispise brojeve ispise [tt]unesi cijele brojeve[/tt] :?:
di ti tocno pise da program prije nego sta ispise brojeve ispise unesi cijele brojeve Question



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:59 čet, 7. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]di ti tocno pise da program prije nego sta ispise brojeve ispise [tt]unesi cijele brojeve[/tt] :?:[/quote]

Hmda... mozda nije naodmet da se procita sto pise u uputama aplikacije (ona ikona gore desno)... :?
Gino (napisa):
di ti tocno pise da program prije nego sta ispise brojeve ispise unesi cijele brojeve Question


Hmda... mozda nije naodmet da se procita sto pise u uputama aplikacije (ona ikona gore desno)... Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 8:45 čet, 7. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

to su dosta uobicajene greske, cesto se to vidi na forumu :D

mozda ne bi bilo lose da svi asistenti i profesori napomenu to na predavanjima/vjezbama, bas me zanima ko ce onda pitat zasto mu program ne radi, a bude zbog toga, jasno je da bi mu reko da pita prof koji je to reko na predavanja na koja neide....
to su dosta uobicajene greske, cesto se to vidi na forumu Very Happy

mozda ne bi bilo lose da svi asistenti i profesori napomenu to na predavanjima/vjezbama, bas me zanima ko ce onda pitat zasto mu program ne radi, a bude zbog toga, jasno je da bi mu reko da pita prof koji je to reko na predavanja na koja neide....



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 21:12 čet, 7. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala na upozorenju :wink:
i btw, idem na svako predavanje a profa nije baš puno govorila o zadaći, samo je rekla na prvom satu da zadaća nije obavezna
hvala na upozorenju Wink
i btw, idem na svako predavanje a profa nije baš puno govorila o zadaći, samo je rekla na prvom satu da zadaća nije obavezna


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
brain_damage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2010. (16:08:35)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:03 sub, 9. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Di sam fulala?

Napišite program koji učitava 8 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.

Uputa: Program riješite pomoću petlje (iako se može i učitavanjem 8 varijabli). Pazite na dijeljenje s nulom!

#include <stdio.h>
int main ()
{

int a,prethodni,i,c;
i=1;
scanf("%d", &a);
prethodni=a;
for (i=1; i<=7; i++) { scanf("%d", &a);
if (prethodni==0) break;
c=a%prethodni;
prethodni=a;
if (c==0) printf("%d \n", a);

}
return 0;
}
Di sam fulala?

Napišite program koji učitava 8 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.

Uputa: Program riješite pomoću petlje (iako se može i učitavanjem 8 varijabli). Pazite na dijeljenje s nulom!

#include <stdio.h>
int main ()
{

int a,prethodni,i,c;
i=1;
scanf("%d", &a);
prethodni=a;
for (i=1; i<=7; i++) { scanf("%d", &a);
if (prethodni==0) break;
c=a%prethodni;
prethodni=a;
if (c==0) printf("%d \n", a);

}
return 0;
}



_________________
Don't forget to remember me!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 0:37 ned, 10. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo za početak: ako si za prvi broj unijela 0, onda će ti varijabla prethoni uvijek biti 0. Čim ti naleti na prethodni = 0 brejka, pa nikad neće dobiti priliku za varijablu prethodni napuniti nekim drugim brojem.
Evo za početak: ako si za prvi broj unijela 0, onda će ti varijabla prethoni uvijek biti 0. Čim ti naleti na prethodni = 0 brejka, pa nikad neće dobiti priliku za varijablu prethodni napuniti nekim drugim brojem.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 22:47 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim vas recite mi da li ovo sve treba znati za prvi kolokvij ili kako? To programiranje mi je cista apsstrakcija i do sada nisam imala iskustva s bilo kakvim programiranjem. Zabrinjava me ovo programiranje. :(
Molim vas recite mi da li ovo sve treba znati za prvi kolokvij ili kako? To programiranje mi je cista apsstrakcija i do sada nisam imala iskustva s bilo kakvim programiranjem. Zabrinjava me ovo programiranje. Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 23:40 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frutabella"]Molim vas recite mi da li ovo sve treba znati za prvi kolokvij ili kako? To programiranje mi je cista apsstrakcija i do sada nisam imala iskustva s bilo kakvim programiranjem. Zabrinjava me ovo programiranje. :([/quote]

Neznam šta vam dolazi u prvi kolokvij, ali ako te već sada zabrinjava programiranje, to je jako dobro. :)
Počni vježbat, na računalu obavezno, ako ti nešto baš nije nikako jasno pitaj demose, asistente, profesore i oni će ti sigurno sve objasniti.
Programiraj dok se toga ne prestaneš bojat, dok ti ne postane normalno i donekle prirodno. ;)
Imat češ barem 5 kolegija na kojima će trebati programirati, tako da se bolje spremiti na vrijeme. :D

Kasnije kada ti programi počnu raditi, donekle od prve, možda postane i zabavno. ;)
frutabella (napisa):
Molim vas recite mi da li ovo sve treba znati za prvi kolokvij ili kako? To programiranje mi je cista apsstrakcija i do sada nisam imala iskustva s bilo kakvim programiranjem. Zabrinjava me ovo programiranje. Sad


Neznam šta vam dolazi u prvi kolokvij, ali ako te već sada zabrinjava programiranje, to je jako dobro. Smile
Počni vježbat, na računalu obavezno, ako ti nešto baš nije nikako jasno pitaj demose, asistente, profesore i oni će ti sigurno sve objasniti.
Programiraj dok se toga ne prestaneš bojat, dok ti ne postane normalno i donekle prirodno. Wink
Imat češ barem 5 kolegija na kojima će trebati programirati, tako da se bolje spremiti na vrijeme. Very Happy

Kasnije kada ti programi počnu raditi, donekle od prve, možda postane i zabavno. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan