Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Usmeni kod prof.Bakića 2011.
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
m_kao_marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (21:05:03)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 17:25 uto, 25. 1. 2011    Naslov: Usmeni kod prof.Bakića 2011. Citirajte i odgovorite

Ako može pomoć onih koji su odgovarali-mogu li napisat šta ih je prof.pitao,kak izgleda usmeni...hvala
Ako može pomoć onih koji su odgovarali-mogu li napisat šta ih je prof.pitao,kak izgleda usmeni...hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gea_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2010. (00:31:15)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 17:43 uto, 25. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaki linearno nezavisan skup iz kon.dim. prostora V se moze nadopuniti do baze; dim(L+m)..; rang regularne matrice; La Place; dokaz odmah nakon LaPlacea da je onaj izraz = 0.. I tako uglavnom, pazi sta govoris i kako govoris, i zasto radis to sto radis. Profesor je super. Sretno !
Svaki linearno nezavisan skup iz kon.dim. prostora V se moze nadopuniti do baze; dim(L+m)..; rang regularne matrice; La Place; dokaz odmah nakon LaPlacea da je onaj izraz = 0.. I tako uglavnom, pazi sta govoris i kako govoris, i zasto radis to sto radis. Profesor je super. Sretno !


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
snoops
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2011. (21:49:54)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 18:05 uto, 25. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel zna netko mozda koliko je otprilike razmak izmedu 2 pokusaja na usmenom? tj. ako padne prvi rok, za koliko je drugi?
jel zna netko mozda koliko je otprilike razmak izmedu 2 pokusaja na usmenom? tj. ako padne prvi rok, za koliko je drugi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m_kao_marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (21:05:03)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 20:38 uto, 25. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hehe..hvala Gea_ ...
hehe..hvala Gea_ ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bruno^_^
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (20:22:27)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 2 - 3

PostPostano: 21:07 uto, 25. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dokaz o jednakobrojnosti baza vektorskog prostora, dokaz o tome da je broj elemenata linearno nezavisnog skupa manji ili jednak broju elemenata sustava izvodnica, definicija i objasnjenje Cramerovog sustava, dokaz o mnozenju s "tuđim" algebarskim komplementima, izvod Laplaceovog razvoja, Kronecker Capelli teorem. Definicija linearno nezavisnog skupa, dokaz da se rang ne mijenja primjenom elementarnih transformacija etc etc :)
Dokaz o jednakobrojnosti baza vektorskog prostora, dokaz o tome da je broj elemenata linearno nezavisnog skupa manji ili jednak broju elemenata sustava izvodnica, definicija i objasnjenje Cramerovog sustava, dokaz o mnozenju s "tuđim" algebarskim komplementima, izvod Laplaceovog razvoja, Kronecker Capelli teorem. Definicija linearno nezavisnog skupa, dokaz da se rang ne mijenja primjenom elementarnih transformacija etc etc Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
m_kao_marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (21:05:03)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 16:47 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

uhaj...fala bruno! :D
uhaj...fala bruno! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 18:53 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

cramerov sustav...onaj dokaz korolara ispod sa determinantom i adjunktom
definicija adjunkte; kod matrica rang...
i vektorski prostor sve...
cramerov sustav...onaj dokaz korolara ispod sa determinantom i adjunktom
definicija adjunkte; kod matrica rang...
i vektorski prostor sve...



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
snoops
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2011. (21:49:54)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 16:07 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel znate mozda do kud smo mi dosli s gradivom kod bakica? jesmo prosli linearne operatore? sad gledam u to, a nikad cula..
jel znate mozda do kud smo mi dosli s gradivom kod bakica? jesmo prosli linearne operatore? sad gledam u to, a nikad cula..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bgasperow
Gost





PostPostano: 16:33 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadnja cjelina koju smo obradili je bila "Sustavi linearnih jednadzbi". Dakle, linearne operatore nismo niti zapoceli. U biti smo potpuno obradili prve 4 cjeline, s nesto manjim naglaskom na kvocijentne prostore i nekoliko dokaza koje vjerojatno ne pita.
Zadnja cjelina koju smo obradili je bila "Sustavi linearnih jednadzbi". Dakle, linearne operatore nismo niti zapoceli. U biti smo potpuno obradili prve 4 cjeline, s nesto manjim naglaskom na kvocijentne prostore i nekoliko dokaza koje vjerojatno ne pita.


[Vrh]
i_dumba19
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2009. (20:23:34)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:52 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

može li mi netko reci, kako izgledaju popravni usmeni, znaci tko je pao prvi rok, pa mora na usmeni popravni iz la1?
može li mi netko reci, kako izgledaju popravni usmeni, znaci tko je pao prvi rok, pa mora na usmeni popravni iz la1?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 16:48 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bit će vam pismeni usmeni...tako je svake godine. ja sam prošle godine pisala,trebaš dobro naučit osnovne stvari jer profesor baš traži potpuno razumijevanje... nas je možda prošlo manje od 50% lani... nauči definicije baze,linearne ljuske,sustav izvodnica,permutacije,determinante,adjunkte,ranga... mogu ti sad nabrajat pola sata,ali stvarno ti je bitno naučit NAJOSNOVNIJE stvari S RAZUMIJEVANJEM jer će ti uz 10ak definicija bit zadan i koji zadačić... nije teško naučit,al je teško proć jer moraš definicije TOČNO napisat... profesor kaže da na popravnom traži da se zna samo najosnovnije,al zato tu ne dozvoljava greške. mi smo prošle godine imali 15 ili 16 zadataka a svaki je nosio po 1 bod, svaka mala greška u zadatku ti je oduzimala cijeli bod ukupno i trebalo je 8 za prolaz,a 12 za 3...naravno,mogućnosti za veću ocjenu nije bilo...moglo sa odgovarat kasnije za 4,ali samo ako imaš super napisano... mi smo svi očekivali prolaz,ali jbga...
uglavnom,uhvati se knjige i učenja i ne preskači zadatke...jedino tako ti je zagarantiran uspjeh!! GOOD LUCK svima,pogotovo na programiranju sutra :flowergreen:
bit će vam pismeni usmeni...tako je svake godine. ja sam prošle godine pisala,trebaš dobro naučit osnovne stvari jer profesor baš traži potpuno razumijevanje... nas je možda prošlo manje od 50% lani... nauči definicije baze,linearne ljuske,sustav izvodnica,permutacije,determinante,adjunkte,ranga... mogu ti sad nabrajat pola sata,ali stvarno ti je bitno naučit NAJOSNOVNIJE stvari S RAZUMIJEVANJEM jer će ti uz 10ak definicija bit zadan i koji zadačić... nije teško naučit,al je teško proć jer moraš definicije TOČNO napisat... profesor kaže da na popravnom traži da se zna samo najosnovnije,al zato tu ne dozvoljava greške. mi smo prošle godine imali 15 ili 16 zadataka a svaki je nosio po 1 bod, svaka mala greška u zadatku ti je oduzimala cijeli bod ukupno i trebalo je 8 za prolaz,a 12 za 3...naravno,mogućnosti za veću ocjenu nije bilo...moglo sa odgovarat kasnije za 4,ali samo ako imaš super napisano... mi smo svi očekivali prolaz,ali jbga...
uglavnom,uhvati se knjige i učenja i ne preskači zadatke...jedino tako ti je zagarantiran uspjeh!! GOOD LUCK svima,pogotovo na programiranju sutra Mr. Green u sarenom cvijecu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Linadus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2010. (12:57:28)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 17:01 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="piccola"]bit će vam pismeni usmeni...tako je svake godine. ja sam prošle godine pisala,trebaš dobro naučit osnovne stvari jer profesor baš traži potpuno razumijevanje... nas je možda prošlo manje od 50% lani... nauči definicije baze,linearne ljuske,sustav izvodnica,permutacije,determinante,adjunkte,ranga... mogu ti sad nabrajat pola sata,ali stvarno ti je bitno naučit NAJOSNOVNIJE stvari S RAZUMIJEVANJEM jer će ti uz 10ak definicija bit zadan i koji zadačić... nije teško naučit,al je teško proć jer moraš definicije TOČNO napisat... profesor kaže da na popravnom traži da se zna samo najosnovnije,al zato tu ne dozvoljava greške. mi smo prošle godine imali 15 ili 16 zadataka a svaki je nosio po 1 bod, svaka mala greška u zadatku ti je oduzimala cijeli bod ukupno i trebalo je 8 za prolaz,a 12 za 3...naravno,mogućnosti za veću ocjenu nije bilo...moglo sa odgovarat kasnije za 4,ali samo ako imaš super napisano... mi smo svi očekivali prolaz,ali jbga...
uglavnom,uhvati se knjige i učenja i ne preskači zadatke...jedino tako ti je zagarantiran uspjeh!! GOOD LUCK svima,pogotovo na programiranju sutra :flowergreen:[/quote]

Jel ti pričaš sad o popravnom usmenom (znači za one koji će pisat popravni kolokvij i preko njega doć na usmeni) ILI o drugom roku usmenog (znači za one koji su došli do usmenog preko kolokvija, ali ih je profesor pozvao još jednom na usmeni :p)?
piccola (napisa):
bit će vam pismeni usmeni...tako je svake godine. ja sam prošle godine pisala,trebaš dobro naučit osnovne stvari jer profesor baš traži potpuno razumijevanje... nas je možda prošlo manje od 50% lani... nauči definicije baze,linearne ljuske,sustav izvodnica,permutacije,determinante,adjunkte,ranga... mogu ti sad nabrajat pola sata,ali stvarno ti je bitno naučit NAJOSNOVNIJE stvari S RAZUMIJEVANJEM jer će ti uz 10ak definicija bit zadan i koji zadačić... nije teško naučit,al je teško proć jer moraš definicije TOČNO napisat... profesor kaže da na popravnom traži da se zna samo najosnovnije,al zato tu ne dozvoljava greške. mi smo prošle godine imali 15 ili 16 zadataka a svaki je nosio po 1 bod, svaka mala greška u zadatku ti je oduzimala cijeli bod ukupno i trebalo je 8 za prolaz,a 12 za 3...naravno,mogućnosti za veću ocjenu nije bilo...moglo sa odgovarat kasnije za 4,ali samo ako imaš super napisano... mi smo svi očekivali prolaz,ali jbga...
uglavnom,uhvati se knjige i učenja i ne preskači zadatke...jedino tako ti je zagarantiran uspjeh!! GOOD LUCK svima,pogotovo na programiranju sutra Mr. Green u sarenom cvijecu


Jel ti pričaš sad o popravnom usmenom (znači za one koji će pisat popravni kolokvij i preko njega doć na usmeni) ILI o drugom roku usmenog (znači za one koji su došli do usmenog preko kolokvija, ali ih je profesor pozvao još jednom na usmeni :p)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (17:01:21)
Postovi: (67)16
Sarma = la pohva - posuda
50 = 51 - 1

PostPostano: 19:00 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obavijest
Popravni završni ispit iz LA1 za studente prof. Bakića održat će se u petak, 4.2. u 9 sati u pred. 006. Ispit će se polagati u pismenoj formi, a rezultati će biti objavljeni istoga dana.
Usmeni ispit za studente koji će položiti popravni kolokvij održat će se najvjerojatnije u ponedjeljak, 7.1. Točan raspored tih ispita bit će objavljen ovdje (na forumu) najkasnije u nedjelju poslije podne.

Damir Bakić
Obavijest
Popravni završni ispit iz LA1 za studente prof. Bakića održat će se u petak, 4.2. u 9 sati u pred. 006. Ispit će se polagati u pismenoj formi, a rezultati će biti objavljeni istoga dana.
Usmeni ispit za studente koji će položiti popravni kolokvij održat će se najvjerojatnije u ponedjeljak, 7.1. Točan raspored tih ispita bit će objavljen ovdje (na forumu) najkasnije u nedjelju poslije podne.

Damir Bakić


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
i_dumba19
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2009. (20:23:34)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 9:50 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A jel sad bas definicje i iskazi tvrdnji mora bas ici od rijeci do rijeci...ili uglavnom, samo da ima smisla sve to i sve da je definirano...jel ima kakvih dokaza na tom pismenom djelu...
A jel sad bas definicje i iskazi tvrdnji mora bas ici od rijeci do rijeci...ili uglavnom, samo da ima smisla sve to i sve da je definirano...jel ima kakvih dokaza na tom pismenom djelu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
matijaB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2010. (09:11:43)
Postovi: (4D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 17:36 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znat sve definicje,iskaze teorema i propozicija,te znati pokoji bitniji dokaz...ne cini se teško....još samo to treba naucit hehe :p
Znat sve definicje,iskaze teorema i propozicija,te znati pokoji bitniji dokaz...ne cini se teško....još samo to treba naucit hehe :p


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 20:58 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne mora bit točno od riječi do riječi ko u skripti ali mora bit smisleno...ako razumiješ,nećeš sigurno krivo napisat... potrudite se naučit s razumijevanjem i nema problema
ne mora bit točno od riječi do riječi ko u skripti ali mora bit smisleno...ako razumiješ,nećeš sigurno krivo napisat... potrudite se naučit s razumijevanjem i nema problema


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matijaB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2010. (09:11:43)
Postovi: (4D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 22:28 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

yep..ocemo :D
ej,a...spomenuo si neke "zadatke" ?
yep..ocemo Very Happy
ej,a...spomenuo si neke "zadatke" ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (17:01:21)
Postovi: (67)16
Sarma = la pohva - posuda
50 = 51 - 1

PostPostano: 16:59 pet, 4. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Raspored usmenih ispita za studente prof Bakića koji su položili popravni kolokvij:

Svi ispiti će se održati u ponedjeljak, 7.2. u uredu na III. katu:

9 sati: Berić, Bošnjak, Čaldarević, Čalić
10 sati: Dabić, Dorić, Đidara, Franić
11 sati: Gosarić, Habunek, Jakoliš, Janči
12 sati: Jurinec, Kocijan, Kulović, Kuzek
13 sati: Lepen, Lorger.

Damir Bakić
Raspored usmenih ispita za studente prof Bakića koji su položili popravni kolokvij:

Svi ispiti će se održati u ponedjeljak, 7.2. u uredu na III. katu:

9 sati: Berić, Bošnjak, Čaldarević, Čalić
10 sati: Dabić, Dorić, Đidara, Franić
11 sati: Gosarić, Habunek, Jakoliš, Janči
12 sati: Jurinec, Kocijan, Kulović, Kuzek
13 sati: Lepen, Lorger.

Damir Bakić


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 18:14 pet, 4. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me generalno je li moguce nakon popravnog, ak ose naravno pokaze dovljno znanje, imate ocjenu vecu od 2?
Zanima me generalno je li moguce nakon popravnog, ak ose naravno pokaze dovljno znanje, imate ocjenu vecu od 2?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (17:01:21)
Postovi: (67)16
Sarma = la pohva - posuda
50 = 51 - 1

PostPostano: 20:18 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moguće je i događalo se. Nema pravila koje bi to priječilo, a niti predrasuda. Sve ovisi isključivo o tome koliko ste naučili (i o ostvarenim bodovima na popravnom kolokviju).
Moguće je i događalo se. Nema pravila koje bi to priječilo, a niti predrasuda. Sve ovisi isključivo o tome koliko ste naučili (i o ostvarenim bodovima na popravnom kolokviju).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan