Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaci, rjesenja (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kikzmyster
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (13:35:08)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
45 = 46 - 1

PostPostano: 21:22 čet, 17. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

^ Dobijem ovu rekurziju:

[latex] (n-2)y^{(n-1)}(0) =\displaystyle\ (n-1)y^{(n-2)}(0) + (n-1)(1-(n-2)(n-3))y^{(n-3)}(0) [/latex]

Jeli se ovo da svesti na nesto ljepse, ili je opcenito dvostruka rekurzija u ovakvim zadacima znak da nesto nije u redu? (ili sam ja samo krivo izracunao)
^ Dobijem ovu rekurziju:



Jeli se ovo da svesti na nesto ljepse, ili je opcenito dvostruka rekurzija u ovakvim zadacima znak da nesto nije u redu? (ili sam ja samo krivo izracunao)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 13:12 pet, 18. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, i trebaš dobit tako nešto, mislim da je čak točno. sad uvrstiš 100 i 101 umjesto n i dobit ćeš neki broj/zbroj/razliku... uglavnom,trebalo bi bit ok....

[size=9][color=#999999]Added after 48 minutes:[/color][/size]

sad mene zanima kako se rješava 1.63?

[url]http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ch1_4.pdf[/url]
da, i trebaš dobit tako nešto, mislim da je čak točno. sad uvrstiš 100 i 101 umjesto n i dobit ćeš neki broj/zbroj/razliku... uglavnom,trebalo bi bit ok....

Added after 48 minutes:

sad mene zanima kako se rješava 1.63?

http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ch1_4.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 21:18 pet, 18. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je to zadatak koji mori studentsku populaciju već godinama. :D Sad sam ga opet malo raspisivao i imam neke poluopservacije, ali ništa pametno nili, veeoma široko uzimajući pojam ljepote izraza, dovoljno lijepo da bih dobio ikakvu želju dovesti to do kraja na papiru, ako bi uopće išlo... možda netko ima neko lijepo rješenje, znam da ga ja nikad nisam čuo. :oops:
Mislim da je to zadatak koji mori studentsku populaciju već godinama. Very Happy Sad sam ga opet malo raspisivao i imam neke poluopservacije, ali ništa pametno nili, veeoma široko uzimajući pojam ljepote izraza, dovoljno lijepo da bih dobio ikakvu želju dovesti to do kraja na papiru, ako bi uopće išlo... možda netko ima neko lijepo rješenje, znam da ga ja nikad nisam čuo. Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 22:49 pet, 18. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=134402&highlight=#134402[/url]
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=134402&highlight=#134402


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Togepi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2010. (14:31:41)
Postovi: (2B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 12:55 ned, 20. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može pomoć oko 1.64? :?
Može pomoć oko 1.64? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 13:13 ned, 20. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imamo [latex]f(x)=xe^{\frac{1}{x}}[/latex]. Deriviramo i dobijemo

[latex]f'(x)=\frac{x-1}{x}e^{\frac{1}{x}}[/latex].

Kad tu pustimo x da ide u beskonacnost (ili a, kako kazu u zadatku), dobivamo da i razlomak i [latex]e^{\frac{1}{x}}[/latex] konvergiraju u 1.
Imamo . Deriviramo i dobijemo

.

Kad tu pustimo x da ide u beskonacnost (ili a, kako kazu u zadatku), dobivamo da i razlomak i konvergiraju u 1.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 14:20 ned, 20. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

:thankyou:
Thank you


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikzmyster
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (13:35:08)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
45 = 46 - 1

PostPostano: 18:37 ned, 20. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze malo pomoci oko 1.123.a ? http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ch1_7.pdf
Moze malo pomoci oko 1.123.a ? http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ch1_7.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 1:32 pon, 21. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Definiramo f(x)=tg(x)-x-x^3/3.

Ocito f(0)=0.

Sada deriviramo funkciju i vidimo da raste na intervalu <0,pi/2>:
(zelimo pokazati da je derivacija veca od 0)

[latex]f'(x)= \frac{1}{cos^2(x)} -1 - x^2 = tg^2x - x^2[/latex]

Sad jos treba dokazati tgx > x na zadanom intervalu, a to mozemo jednako kao i gore, derivacijom:
g(x)=tgx-x; g(0)=0.
[latex]g'(x)=\frac{1}{cos^2(x)} -1 \geq 0[/latex], pa imamo da g raste na tom intervalu => veca je od 0. Sada istim zakljuckom (iz f'(0)>=0) dobivamo da f raste, pa je veca od 0 na zadanom intervalu, iz cega zakljucujemo da nasa nejednakost vrijedi.
Definiramo f(x)=tg(x)-x-x^3/3.

Ocito f(0)=0.

Sada deriviramo funkciju i vidimo da raste na intervalu <0,pi/2>:
(zelimo pokazati da je derivacija veca od 0)



Sad jos treba dokazati tgx > x na zadanom intervalu, a to mozemo jednako kao i gore, derivacijom:
g(x)=tgx-x; g(0)=0.
, pa imamo da g raste na tom intervalu ⇒ veca je od 0. Sada istim zakljuckom (iz f'(0)>=0) dobivamo da f raste, pa je veca od 0 na zadanom intervalu, iz cega zakljucujemo da nasa nejednakost vrijedi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikzmyster
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (13:35:08)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
45 = 46 - 1

PostPostano: 10:46 pon, 21. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala puno :)
nisam "uocio" [latex] \displaystyle\frac{1}{cos^2x} - 1 = tg^2x [/latex] #-o
hvala puno Smile
nisam "uocio" d'oh!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 0:27 uto, 29. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

može pomoć oko 1.89.? :)

http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ch1_6.pdf
može pomoć oko 1.89.? Smile

http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ch1_6.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 7:27 uto, 29. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, samo ukratko - ne čini mi se ovo baš kao težak zadatak, tako da bi vjerojatno imalo smisla da kažeš dokle si došla... :)

Neprekidnost, diferencijabilnost i neprekidna diferencijabilnost očito stoje za [latex]x\neq 0[/latex], tako da tu nemamo (imamo? :D) problema. Treba, dakle, još provjeriti kako stvari stoje s nulom.

Pa dobro - prvo gledamo neprekidnost. Specifično, zanima nas postoji li [latex]\displaystyle \lim_{x\to 0}\frac{\sqrt{x+1}-1}{x}[/latex] i iznosi li to [latex]1/2[/latex]. Uistinu, po L'Hôpitalovom pravilu ispada da nas zanima [latex]\displaystyle\frac{1}{2\sqrt{x+1}}[/latex], a to, naravno, ide u [latex]1/2[/latex]. Dakle, neprekidnost imamo, pa ima smisla i tražiti diferencijabilnost.

Zanima nas, stoga, postoji li [latex]\displaystyle \lim_{x\to 0}\frac{\frac{\sqrt{x+1}-1}{x}-\frac{1}{2}}{x}[/latex]. To opet napadnemo L'Hôpitalom i dobivamo da nas zanima limes od [latex]\displaystyle(\frac{\sqrt{x+1}-1}{x})'[/latex], ako on postoji. To je limes od, zapravo, [latex]\displaystyle\frac{2\sqrt{x+1}-2-x}{2x^2}[/latex], a to opet idemo napadati s dva L'Hôpitala i dobivamo [latex]-1/8[/latex] (otprilike, ne jamčim ništa :D). Dakle, pokazali smo da taj limes postoji, pa je funkcija diferencijabilna.

Na kraju bi nas još trebala zanimati neprekidna diferencijabilnost. Zanima nas, dakle, je li [latex]f'(x)=\displaystyle(\frac{\sqrt{x+1}-1}{x})'\to -1/8=f'(0)[/latex]. No, primijeti da smo to upravo pokazali u prethodnom odlomku. Dakle, i to stoji: [latex]f[/latex] je neprekidno diferencijabilna u [latex]0[/latex]. Gotovi! :)

Eto, čini mi se sve razumno, WolframAlpha se čini da se slaže, a ti pitaj ako što nije jasno. :)
Evo, samo ukratko - ne čini mi se ovo baš kao težak zadatak, tako da bi vjerojatno imalo smisla da kažeš dokle si došla... Smile

Neprekidnost, diferencijabilnost i neprekidna diferencijabilnost očito stoje za , tako da tu nemamo (imamo? Very Happy) problema. Treba, dakle, još provjeriti kako stvari stoje s nulom.

Pa dobro - prvo gledamo neprekidnost. Specifično, zanima nas postoji li i iznosi li to . Uistinu, po L'Hôpitalovom pravilu ispada da nas zanima , a to, naravno, ide u . Dakle, neprekidnost imamo, pa ima smisla i tražiti diferencijabilnost.

Zanima nas, stoga, postoji li . To opet napadnemo L'Hôpitalom i dobivamo da nas zanima limes od , ako on postoji. To je limes od, zapravo, , a to opet idemo napadati s dva L'Hôpitala i dobivamo (otprilike, ne jamčim ništa Very Happy). Dakle, pokazali smo da taj limes postoji, pa je funkcija diferencijabilna.

Na kraju bi nas još trebala zanimati neprekidna diferencijabilnost. Zanima nas, dakle, je li . No, primijeti da smo to upravo pokazali u prethodnom odlomku. Dakle, i to stoji: je neprekidno diferencijabilna u . Gotovi! Smile

Eto, čini mi se sve razumno, WolframAlpha se čini da se slaže, a ti pitaj ako što nije jasno. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 18:14 uto, 29. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

o,hvala ti :)
ne znam zašto,al meni se učinilo da treba više posla i da nije baš tako ˝jednostavno˝...ma uvijek se izgubim u ovakvim zadacima... :oops:
o,hvala ti Smile
ne znam zašto,al meni se učinilo da treba više posla i da nije baš tako ˝jednostavno˝...ma uvijek se izgubim u ovakvim zadacima... Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
meda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2010. (09:29:23)
Postovi: (A0)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 10:06 sri, 30. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ak dobim da mi je tocka infleksije tocka koja nije u domeni, onda to zapravo nije tocka inflekfije??
ak dobim da mi je tocka infleksije tocka koja nije u domeni, onda to zapravo nije tocka inflekfije??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
moni_poni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 01. 2010. (19:48:19)
Postovi: (49)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 13:02 sri, 30. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimaju me zadaci 1.123.b,e,g, 1.126., 1.135., 1.136.
Zanimaju me zadaci 1.123.b,e,g, 1.126., 1.135., 1.136.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
meda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2010. (09:29:23)
Postovi: (A0)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 15:28 sri, 30. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="meda"]ak dobim da mi je tocka infleksije tocka koja nije u domeni, onda to zapravo nije tocka inflekfije??[/quote]

zanemarite ovo :oops:
meda (napisa):
ak dobim da mi je tocka infleksije tocka koja nije u domeni, onda to zapravo nije tocka inflekfije??


zanemarite ovo Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
meda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2010. (09:29:23)
Postovi: (A0)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 18:29 sri, 30. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

1.b) jel bi mogo netko napisat kolko mu ispada?
3.c) ispadne mi da je prva derivacija od f (ako je x<2) jednaka nuli ako je x oblika 2n-1 i ne znam sto da radim s tim (trebaju se odredit glob. ekstremi)
4.dobim da mi je druga derivacija od f jednaka 0 kad je x=1-i i x=1+i, jel onda te tocke opce gledam s obzirom da su kompleksne??
radi se o 1.grupi iz ovog kolokvija:
http://web.math.hr/nastava/analiza/kol/ma2-0708-kol1.pdf

hvala
1.b) jel bi mogo netko napisat kolko mu ispada?
3.c) ispadne mi da je prva derivacija od f (ako je x<2) jednaka nuli ako je x oblika 2n-1 i ne znam sto da radim s tim (trebaju se odredit glob. ekstremi)
4.dobim da mi je druga derivacija od f jednaka 0 kad je x=1-i i x=1+i, jel onda te tocke opce gledam s obzirom da su kompleksne??
radi se o 1.grupi iz ovog kolokvija:
http://web.math.hr/nastava/analiza/kol/ma2-0708-kol1.pdf

hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 22:17 sri, 30. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="moni_poni"]Zanimaju me zadaci 1.123.b,e,g, 1.126., 1.135., 1.136.[/quote]

Možda da kažeš što te zanima u vezi tih zadataka? :P Provjera rješenja, hintovi, adresa autora, da mu se "zahvališ"? :P Evo čisto nešto što ne bih ni nazvao hintovljem: u 1.136. rekao bih da je stvar prilično straightforward, zar ne: zapravo, čini mi se da postoji samo jedan takav (ovisno o tome što smatramo "upisanim" u kocku, ali i ako uzmemo nešto širu definiciju, i dalje su svi "centrirani" - jasno je ako nacrtaš).

U 1.135. vjerojatno ima smisla da gledaš duljinu tog isječka, pa preko nje napišeš volumen stošca - probao sam sad, mislim da ide, pa reci ako ima problema.

Pretpostavljam da je u 1.123. u svim dijelovima ideja da se pokaže da tvrdnja vrijedi u 0, a da je dalje derivacija razlike lijeve i desne strane pozitivna - u b) se stvar dobiva dosta očito, čini mi se (fizički deriviraš i stvar ti se pokrati), tako da reci koji je problem. U e) je isto tako, pokratiš ono što se može, kvadriraš, i to bi trebalo imati smisla (ja na kraju dobivam [latex]2x^2+2x+1>0[/latex]), a u g) nam zapravo možda bolje ide bez odmah derivacija na početku. Po [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Generalized_mean]općenitoj nejednakosti sredina[/url] dovoljno pokazati da je [latex]\sin x + 1/\sin x+\cos x+1/\cos x\geq 3\sqrt{2}[/latex]. To stoji i možeš dobiti relativno ne-teško deriviranjem, pa pitaj ako bude problema (kolega je dobio taj zadatak direktnije, tako da postoji više načina).

U priči s trapezom, stvar je slična kao za stožac - izrazi duljinu druge osnovice i visine kao funkcije u ovisnosti o alfa, a onda bi dalje trebalo ići. :) Evo, nadam se da pomaže, ubio sam se s ovim sada. :D

@Meda: Da, ako dobiješ da su neka rješenja kompleksna, na MA2 se u načelu to tretira isto kao "rješenja nema". :)
moni_poni (napisa):
Zanimaju me zadaci 1.123.b,e,g, 1.126., 1.135., 1.136.


Možda da kažeš što te zanima u vezi tih zadataka? Razz Provjera rješenja, hintovi, adresa autora, da mu se "zahvališ"? Razz Evo čisto nešto što ne bih ni nazvao hintovljem: u 1.136. rekao bih da je stvar prilično straightforward, zar ne: zapravo, čini mi se da postoji samo jedan takav (ovisno o tome što smatramo "upisanim" u kocku, ali i ako uzmemo nešto širu definiciju, i dalje su svi "centrirani" - jasno je ako nacrtaš).

U 1.135. vjerojatno ima smisla da gledaš duljinu tog isječka, pa preko nje napišeš volumen stošca - probao sam sad, mislim da ide, pa reci ako ima problema.

Pretpostavljam da je u 1.123. u svim dijelovima ideja da se pokaže da tvrdnja vrijedi u 0, a da je dalje derivacija razlike lijeve i desne strane pozitivna - u b) se stvar dobiva dosta očito, čini mi se (fizički deriviraš i stvar ti se pokrati), tako da reci koji je problem. U e) je isto tako, pokratiš ono što se može, kvadriraš, i to bi trebalo imati smisla (ja na kraju dobivam ), a u g) nam zapravo možda bolje ide bez odmah derivacija na početku. Po općenitoj nejednakosti sredina dovoljno pokazati da je . To stoji i možeš dobiti relativno ne-teško deriviranjem, pa pitaj ako bude problema (kolega je dobio taj zadatak direktnije, tako da postoji više načina).

U priči s trapezom, stvar je slična kao za stožac - izrazi duljinu druge osnovice i visine kao funkcije u ovisnosti o alfa, a onda bi dalje trebalo ići. Smile Evo, nadam se da pomaže, ubio sam se s ovim sada. Very Happy

@Meda: Da, ako dobiješ da su neka rješenja kompleksna, na MA2 se u načelu to tretira isto kao "rješenja nema". Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
matijaB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2010. (09:11:43)
Postovi: (4D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 11:36 čet, 31. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[latex] (x^x^x)^x^x , x>0
[/latex]
x na x-tu na x-tu...itd
prva derivacija?

x na x-tu na x-tu...itd
prva derivacija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 13:38 čet, 31. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matijaB"][latex] (x^x^x)^x^x , x>0
[/latex]
x na x-tu na x-tu...itd
prva derivacija?[/quote]

http://www.wolframalpha.com/input/?i=derivation+of+x^x^x^x^x
samo sve iskopiraj
matijaB (napisa):

x na x-tu na x-tu...itd
prva derivacija?


http://www.wolframalpha.com/input/?i=derivation+of+x^x^x^x^x
samo sve iskopiraj



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Stranica 2 / 9.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan