Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Broj komb. za trojku u lotu 6/45
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
I
Gost





PostPostano: 15:19 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Broj komb. za trojku u lotu 6/45 Citirajte i odgovorite

Negdje na početku vježbi Krcko je rekao da je u lotu 6/45 dovoljno uplatiti 154 kombinacije (0.00189% od ukupnog broja) da biimali zagarantiranu bar jednu trojku.Z anima me je li to istina ili sam ja krivo čuo. P.S. Ovo pitanje postavljam zato jer se u našim kladionicama za pogođenu trojku u lotu 6/45 (irski ili austrijski,neznam) za 1 uloženu kunu dobiva 500 kn. Dakle,ako je Krcko imao pravo za 154 uplačene kune imamo osiguranih 500 kn. Akoje to istina mislim da bi svi zajedno mogli ispisati te 154 kombinacije,za dobrobit i zadovoljstvo svih forumaša. :D
Negdje na početku vježbi Krcko je rekao da je u lotu 6/45 dovoljno uplatiti 154 kombinacije (0.00189% od ukupnog broja) da biimali zagarantiranu bar jednu trojku.Z anima me je li to istina ili sam ja krivo čuo. P.S. Ovo pitanje postavljam zato jer se u našim kladionicama za pogođenu trojku u lotu 6/45 (irski ili austrijski,neznam) za 1 uloženu kunu dobiva 500 kn. Dakle,ako je Krcko imao pravo za 154 uplačene kune imamo osiguranih 500 kn. Akoje to istina mislim da bi svi zajedno mogli ispisati te 154 kombinacije,za dobrobit i zadovoljstvo svih forumaša. Very Happy


[Vrh]
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 19:33 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

napisi program u Cu koji to ispisuje :).
p.s. mislim da je tu negdje... ako ne i manje :)
napisi program u Cu koji to ispisuje :).
p.s. mislim da je tu negdje... ako ne i manje :)



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
I
Gost





PostPostano: 20:02 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Programiranje mi nije jača strana. :(
Programiranje mi nije jača strana. Sad


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:56 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Re: Broj komb. za trojku u lotu 6/45 Citirajte i odgovorite

[quote="I"]Ovo pitanje postavljam zato jer se u našim kladionicama za pogođenu trojku u lotu 6/45 (irski ili austrijski,neznam) za 1 uloženu kunu dobiva 500 kn.[/quote]

To mi je dosta tesko vjerovati, obzirom da je vjerojatnost dobivanja trice 1:44.56 (2.24%). Ako ne vjerujes meni pogledaj [url=http://www.lutrija.hr/Loto645.aspx?id_projekta=1]stranicu[/url] Hrvatske lutrije (treba kliknuti na KAKO IGRATI). Tamo je, uzgred budi receno, jos uvijek kriva vjerojatnost dobivanja cetvorke i petice :lol: Na stranici lota 7/39 kriva je vjerojatnost dobivanja sestice... ajmo matematicari, pisite HL-u protestna pisma! Ja sam vec pisao, bez rezultata...

[quote="I"]Ako je to istina mislim da bi svi zajedno mogli ispisati te 154 kombinacije,za dobrobit i zadovoljstvo svih forumaša. :D[/quote]

[url=http://www.xs4all.nl/~rbelic/mainpage.htm]Rade Belic[/url] i [url=http://www.geocities.com/dragans2000]Dragan Stojiljkovic[/url] tvrde da je minimalni broj kombinacija koje garantiraju tricu u medjuvremenu popravljen na 131. Nazalost ne navode kombinacije koje treba uplatiti, ali mozda ce reagirati na e-mail podrazaje (za razliku od HL).

[b]Upozorenje[/b] :!: Ocekivani dobitak vam je veci ako umjesto tih 131 kombinacija uplatite samo jednu. A najveci ako uopce ne igrate loto.

Teorem. Ne isplati se igrati loto.

Dokaz. Pretpostavimo suprotno. Tada bi lutrija vec davno bankrotirala.

Dokaz 2. Procitajte pravila igre (takodjer na stranicama HL). Pise da od ukupnog uplacenog iznosa isplacuju samo 50% na dobitke, a druga polovica ide u "dobrotvorne svrhe".
I (napisa):
Ovo pitanje postavljam zato jer se u našim kladionicama za pogođenu trojku u lotu 6/45 (irski ili austrijski,neznam) za 1 uloženu kunu dobiva 500 kn.


To mi je dosta tesko vjerovati, obzirom da je vjerojatnost dobivanja trice 1:44.56 (2.24%). Ako ne vjerujes meni pogledaj stranicu Hrvatske lutrije (treba kliknuti na KAKO IGRATI). Tamo je, uzgred budi receno, jos uvijek kriva vjerojatnost dobivanja cetvorke i petice Laughing Na stranici lota 7/39 kriva je vjerojatnost dobivanja sestice... ajmo matematicari, pisite HL-u protestna pisma! Ja sam vec pisao, bez rezultata...

I (napisa):
Ako je to istina mislim da bi svi zajedno mogli ispisati te 154 kombinacije,za dobrobit i zadovoljstvo svih forumaša. Very Happy


Rade Belic i Dragan Stojiljkovic tvrde da je minimalni broj kombinacija koje garantiraju tricu u medjuvremenu popravljen na 131. Nazalost ne navode kombinacije koje treba uplatiti, ali mozda ce reagirati na e-mail podrazaje (za razliku od HL).

Upozorenje Exclamation Ocekivani dobitak vam je veci ako umjesto tih 131 kombinacija uplatite samo jednu. A najveci ako uopce ne igrate loto.

Teorem. Ne isplati se igrati loto.

Dokaz. Pretpostavimo suprotno. Tada bi lutrija vec davno bankrotirala.

Dokaz 2. Procitajte pravila igre (takodjer na stranicama HL). Pise da od ukupnog uplacenog iznosa isplacuju samo 50% na dobitke, a druga polovica ide u "dobrotvorne svrhe".



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
I
Gost





PostPostano: 7:39 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

I meni je to bio preveliki koeficijent. Kod HL za trojku se dobije negdje 15 kn,dakle,ne isplati se uplatiti tih sto i nešto kombinacija. Ali naše kladionice ( Super sport i Stanleybet-manje naša) imaju također loto u ponudi čak 6 ili 7 država.Npr.loto 6/45 Austrije I Švicarske. Za pogođenu jedinicu koeficijent je 6.5,pogođena dvojka donosi za jednu uloženu 50 kn,trojka 500,četvorka 6000,petica 70000. Lako je otići do neke kladionice i provjeriti,bar ih ima svugdje. Meni je to malo čudno,malo me zaintrigiralo.
I meni je to bio preveliki koeficijent. Kod HL za trojku se dobije negdje 15 kn,dakle,ne isplati se uplatiti tih sto i nešto kombinacija. Ali naše kladionice ( Super sport i Stanleybet-manje naša) imaju također loto u ponudi čak 6 ili 7 država.Npr.loto 6/45 Austrije I Švicarske. Za pogođenu jedinicu koeficijent je 6.5,pogođena dvojka donosi za jednu uloženu 50 kn,trojka 500,četvorka 6000,petica 70000. Lako je otići do neke kladionice i provjeriti,bar ih ima svugdje. Meni je to malo čudno,malo me zaintrigiralo.


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:17 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="I"]Npr.loto 6/45 Austrije I Švicarske.[/quote]

Evo, pogledao sam austrijski loto i za tricu se u zadnjem kolu dobivalo 3.10 eura. Nije neka razlika u odnosu na nas loto.

[quote="I"]Za pogođenu jedinicu koeficijent je 6.5,pogođena dvojka donosi za jednu uloženu 50 kn,trojka 500,četvorka 6000,petica 70000. Lako je otići do neke kladionice i provjeriti,bar ih ima svugdje. Meni je to malo čudno,malo me zaintrigiralo.[/quote]

Ocito neka greska. Ako je stvarno tako, bolje bi ti bilo kladiti se umjesto rastrubiti okolo na forumu :D

Jedno pitanje za nekog tko igra loto. Ako pogodim cetvroku, da li dobivam pare i za cetiri trice koje sam pogodio? Ili samo za cetvorku?
I (napisa):
Npr.loto 6/45 Austrije I Švicarske.


Evo, pogledao sam austrijski loto i za tricu se u zadnjem kolu dobivalo 3.10 eura. Nije neka razlika u odnosu na nas loto.

I (napisa):
Za pogođenu jedinicu koeficijent je 6.5,pogođena dvojka donosi za jednu uloženu 50 kn,trojka 500,četvorka 6000,petica 70000. Lako je otići do neke kladionice i provjeriti,bar ih ima svugdje. Meni je to malo čudno,malo me zaintrigiralo.


Ocito neka greska. Ako je stvarno tako, bolje bi ti bilo kladiti se umjesto rastrubiti okolo na forumu Very Happy

Jedno pitanje za nekog tko igra loto. Ako pogodim cetvroku, da li dobivam pare i za cetiri trice koje sam pogodio? Ili samo za cetvorku?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 9:01 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ako pogodim cetvroku, da li dobivam pare i za cetiri trice koje sam pogodio? Ili samo za cetvorku?[/quote]

samo za cetvorku :g:
krcko (napisa):
Ako pogodim cetvroku, da li dobivam pare i za cetiri trice koje sam pogodio? Ili samo za cetvorku?


samo za cetvorku Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tantun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2004. (22:32:32)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 20 - 0

PostPostano: 22:52 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ipak prelijepo da bi bilo istinito :cry:
Pogledajte [url]http://www.stanleybet.hr/loto.asp[/url].
Pravila su ipak malo drugacija nego kod obicnog lota.
Ono sto je za nas normalna uplata ovdje se zove puni sistem i mora se uplatiti 62 * iznos koji se racuna za dobitak.
Ipak prelijepo da bi bilo istinito Crying or Very sad
Pogledajte http://www.stanleybet.hr/loto.asp.
Pravila su ipak malo drugacija nego kod obicnog lota.
Ono sto je za nas normalna uplata ovdje se zove puni sistem i mora se uplatiti 62 * iznos koji se racuna za dobitak.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan