Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Svim studentima kojima je ostao 1 ispit na 3. godini
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 19:19 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Svim studentima kojima je ostao 1 ispit na 3. godini Citirajte i odgovorite

Molim da mi se jave na e-mail ili PM, jer ćemo pisati zajedničku molbu (raspitati ću se točno kome to treba ići) da nam se odobri još jedan "rok" barem na jesen. Molim Vas proslijedite ovo svima koji su u ovoj situaciji!!!
Hvala!
Molim da mi se jave na e-mail ili PM, jer ćemo pisati zajedničku molbu (raspitati ću se točno kome to treba ići) da nam se odobri još jedan "rok" barem na jesen. Molim Vas proslijedite ovo svima koji su u ovoj situaciji!!!
Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 22:09 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na velikoj podršci svima koji mi skidaju sarmu!

Inače, našli bi se u petak prijepodne na faksu da potvrdimo ono što će biti u molbi.
Hvala na velikoj podršci svima koji mi skidaju sarmu!

Inače, našli bi se u petak prijepodne na faksu da potvrdimo ono što će biti u molbi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 16:59 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

SASTANAK SUTRA 8.7. U 10 SATI ISPRED OGLASNE PLOČE! :)
SASTANAK SUTRA 8.7. U 10 SATI ISPRED OGLASNE PLOČE! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 18:01 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Suzdrzavao sam se od reakcija na ovu temu do sada, ali ipak cu nesto reci.

Mislim da bi odluka da se organizira tako sto bila losa jer vjerojatno za svaki kolegij postoji netko kome bas taj kolegij nedostaje, sto znaci da bi se za sve kolegije u principu morao organizirati dodatni rok. Super, puno novog neplacenog dodatnog posla.

Ono sto mene zanima, koja je garancija da 80%-90% ljudi nece pasti. Ne samo da je uvaljen dodatni posao, nego je k tome jos mozda uzaludan! :?

Ponovo, da se drzimo pravila o 2 upisa istog kolegija, ovih problema ne bi bilo. Ili bi ljudi u dvije godine polozili kolegij ili bi se preselili na drugo sveuciliste (ima studija matematike i drugim gradovima) ili studij i tamo potrazili srecu.

Ovako, ovo me podsjeca na srednju skolu, kad ucenik treba imati 5 jedinica. Dva mu profesora poklone 2, treci mu da 2 da nema 3 jedinice, cetvrtom je dovoljno dosadan pa ga pusti na prvom popravnom, a peti ga onda - da eto ne padne razred bas zbog njega - pusti na drugom popravnom. :evil:
Suzdrzavao sam se od reakcija na ovu temu do sada, ali ipak cu nesto reci.

Mislim da bi odluka da se organizira tako sto bila losa jer vjerojatno za svaki kolegij postoji netko kome bas taj kolegij nedostaje, sto znaci da bi se za sve kolegije u principu morao organizirati dodatni rok. Super, puno novog neplacenog dodatnog posla.

Ono sto mene zanima, koja je garancija da 80%-90% ljudi nece pasti. Ne samo da je uvaljen dodatni posao, nego je k tome jos mozda uzaludan! Confused

Ponovo, da se drzimo pravila o 2 upisa istog kolegija, ovih problema ne bi bilo. Ili bi ljudi u dvije godine polozili kolegij ili bi se preselili na drugo sveuciliste (ima studija matematike i drugim gradovima) ili studij i tamo potrazili srecu.

Ovako, ovo me podsjeca na srednju skolu, kad ucenik treba imati 5 jedinica. Dva mu profesora poklone 2, treci mu da 2 da nema 3 jedinice, cetvrtom je dovoljno dosadan pa ga pusti na prvom popravnom, a peti ga onda - da eto ne padne razred bas zbog njega - pusti na drugom popravnom. Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 20:32 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljivo što spominješ srednju školu... mene cijeli ovaj krasni bolonjski sustav od početka podsjeća upravo na to...i gle što se desi :D
Zanimljivo što spominješ srednju školu... mene cijeli ovaj krasni bolonjski sustav od početka podsjeća upravo na to...i gle što se desi Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:34 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne vidim kakve ovo ima veze s ogranicenjem broja upisa istog kolegija. Vjerojatno su mnogi studenti kojima je ostao samo jedan ispit na 3. godini taj ispit pali prvi puta.
Ne vidim kakve ovo ima veze s ogranicenjem broja upisa istog kolegija. Vjerojatno su mnogi studenti kojima je ostao samo jedan ispit na 3. godini taj ispit pali prvi puta.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
maxic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2009. (20:11:13)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 23 - 4

PostPostano: 22:21 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Tvrtko
Mislim da ponuđeni primjer nikako ne odgovara situaciji u kojoj se dotični studenti nalaze. Primjer za njihov slučaj prije bi bio učenik koji sve godine srednje škole prođe, dođe do zadnje i iz jednog predmeta ima 1. Iz tog predmeta ode na prvi popravni, ali ga ne uspije proći (jer je do prije 3 dana imao usmene iz drugih predmeta). A onda drugi popravni (jesenski) ne postoji.

Mišljenja sam da bi se svakako trebao omogućiti još jedan rok za one koji su uspjeli položiti sve kolegije osim jednoga za dovršetak studija. Mislim da to nije puno, ako uzmemo u obzir da na inžinjerskom smjeru 3.godina ima 10 kolegija, a od toga za barem 5 sam siguran da ne postoji netko tko je jedino to pao.

Budući da je naš sustav prethodnika/sljedbenika poprilično strog, mislim da ipak treba na neki način omogućiti ljudima koji su se očito trudili, ali ipak nisu sve uspjeli riješiti. Moj je stav da se za sve kolegije omoguće ispiti u jesenskom roku, ali sada, za početak, omogućimo to barem onima kojima je ostao samo jedan kolegij.

Nisam upućen u obračun plaće profesorima i asistentima tako da neću ništa tvrditi po tom pitanju, ali se nadam da se može nekako organizirati da to ne bude pro bono.

Da ne bi bilo da sam se u raspravu uključio zbog sebe, napominjem da sam sve tri godine preddiplomskog (inženjerskog) dao u roku.
@Tvrtko
Mislim da ponuđeni primjer nikako ne odgovara situaciji u kojoj se dotični studenti nalaze. Primjer za njihov slučaj prije bi bio učenik koji sve godine srednje škole prođe, dođe do zadnje i iz jednog predmeta ima 1. Iz tog predmeta ode na prvi popravni, ali ga ne uspije proći (jer je do prije 3 dana imao usmene iz drugih predmeta). A onda drugi popravni (jesenski) ne postoji.

Mišljenja sam da bi se svakako trebao omogućiti još jedan rok za one koji su uspjeli položiti sve kolegije osim jednoga za dovršetak studija. Mislim da to nije puno, ako uzmemo u obzir da na inžinjerskom smjeru 3.godina ima 10 kolegija, a od toga za barem 5 sam siguran da ne postoji netko tko je jedino to pao.

Budući da je naš sustav prethodnika/sljedbenika poprilično strog, mislim da ipak treba na neki način omogućiti ljudima koji su se očito trudili, ali ipak nisu sve uspjeli riješiti. Moj je stav da se za sve kolegije omoguće ispiti u jesenskom roku, ali sada, za početak, omogućimo to barem onima kojima je ostao samo jedan kolegij.

Nisam upućen u obračun plaće profesorima i asistentima tako da neću ništa tvrditi po tom pitanju, ali se nadam da se može nekako organizirati da to ne bude pro bono.

Da ne bi bilo da sam se u raspravu uključio zbog sebe, napominjem da sam sve tri godine preddiplomskog (inženjerskog) dao u roku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 23:05 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se takodjer slazem sa svim sto je maxic napisao, te takodjer nemam nikakve osobne koristi od toga, jer nisam ni zavrsio preddiplomski studij ovdje niti po Bolonji. Ali kako mogu studenti diplomskog studija traziti dodatni rok u 9.mjesecu, zasto ne bi isto to mogli i studenti preddiplomskog kojima je ostao taj 1 ispit... (a takodjer smatram da bi valjao jos po jedan rok iz svih kolegija, no polako...)
Ja se takodjer slazem sa svim sto je maxic napisao, te takodjer nemam nikakve osobne koristi od toga, jer nisam ni zavrsio preddiplomski studij ovdje niti po Bolonji. Ali kako mogu studenti diplomskog studija traziti dodatni rok u 9.mjesecu, zasto ne bi isto to mogli i studenti preddiplomskog kojima je ostao taj 1 ispit... (a takodjer smatram da bi valjao jos po jedan rok iz svih kolegija, no polako...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 3:56 pet, 8. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja samo hocu reci da sam stekao dojam da se vrsi pritisak da se studente kojima je ostao jedan kolegij pusti. Jer kao ostao im je jedan nepolozeni kolegij, pa cemu ih zadrzavati.

Tako je u srednjoj skoli, pa zato nista ni ne vrijedi.

@ krcko: Ne znam, bilo bi zanimljivo vidjeti tocne podatke.
Ja samo hocu reci da sam stekao dojam da se vrsi pritisak da se studente kojima je ostao jedan kolegij pusti. Jer kao ostao im je jedan nepolozeni kolegij, pa cemu ih zadrzavati.

Tako je u srednjoj skoli, pa zato nista ni ne vrijedi.

@ krcko: Ne znam, bilo bi zanimljivo vidjeti tocne podatke.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 6:45 pet, 8. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod poklanjanja ocjena cini mi se da nisu toliki problem studenti/ucenici koji vrse pritisak, nego profesori/nastavnici koji popustaju. Na faksu ili u skoli, svejedno.

Na koji bi nacin ogranicenje broja upisa istog kolegija poboljsalo situaciju oko nazicavanja ocjena? Evo kako bi je pogorsalo: nastavnici koji ispituju studente koji su drugi puta upisali kolegij bili bi pod dodatnim pritiskom da ih puste bez pokrica. U situaciji u kojoj jesmo primjereniji su "homogeni" uvjeti, koji ne ovise o konkretnom kolegiju i nastavniku (npr. minimalno 35 ECTS-a u dvije godine).
Kod poklanjanja ocjena cini mi se da nisu toliki problem studenti/ucenici koji vrse pritisak, nego profesori/nastavnici koji popustaju. Na faksu ili u skoli, svejedno.

Na koji bi nacin ogranicenje broja upisa istog kolegija poboljsalo situaciju oko nazicavanja ocjena? Evo kako bi je pogorsalo: nastavnici koji ispituju studente koji su drugi puta upisali kolegij bili bi pod dodatnim pritiskom da ih puste bez pokrica. U situaciji u kojoj jesmo primjereniji su "homogeni" uvjeti, koji ne ovise o konkretnom kolegiju i nastavniku (npr. minimalno 35 ECTS-a u dvije godine).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:53 pet, 8. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Kod poklanjanja ocjena cini mi se da nisu toliki problem studenti/ucenici koji vrse pritisak, nego profesori/nastavnici koji popustaju. Na faksu ili u skoli, svejedno.[/quote]

Nije svejedno. Prof. u srednjoj skoli su pod ogromnim pritiskom sustava, roditelja, vlastitih suradnika,... Bilo je slucajeva i da je otvoreno receno (od strane direktora) "daj dva ili ti evo radna knjizica" i to za sve ucenike koje trebaju pasti, ne samo za "Necijeg sina/kci". Za jednog od tih sam cuo od kceri nastavnika kojem je direktor tako zaprijetio, dakle nije bas rekla-kazala.

Kad mi poklanjamo, onda smo manje-vise krivi mi i samo mi.

S ostatkom napisanog se slazem, uz napomenu da bi "dodatin rok" mogao biti pocetak kraja kvaziparcijale kojoj ionako postoji nezanemariv (i u dobroj mjeri opravdan) otpor nastavnika.
krcko (napisa):
Kod poklanjanja ocjena cini mi se da nisu toliki problem studenti/ucenici koji vrse pritisak, nego profesori/nastavnici koji popustaju. Na faksu ili u skoli, svejedno.


Nije svejedno. Prof. u srednjoj skoli su pod ogromnim pritiskom sustava, roditelja, vlastitih suradnika,... Bilo je slucajeva i da je otvoreno receno (od strane direktora) "daj dva ili ti evo radna knjizica" i to za sve ucenike koje trebaju pasti, ne samo za "Necijeg sina/kci". Za jednog od tih sam cuo od kceri nastavnika kojem je direktor tako zaprijetio, dakle nije bas rekla-kazala.

Kad mi poklanjamo, onda smo manje-vise krivi mi i samo mi.

S ostatkom napisanog se slazem, uz napomenu da bi "dodatin rok" mogao biti pocetak kraja kvaziparcijale kojoj ionako postoji nezanemariv (i u dobroj mjeri opravdan) otpor nastavnika.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 18:28 pet, 8. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemojte uspoređivati popravni ispit srednje škole i fakultet. Jer je ovo drugo ipak puno viša razina osobne odgovornosti. Pobogu, pa niste više u školi! Što još? Rješenja o prilagođenom programu možda?

Evo vam fotka jedne prekrasne obavijesti koju je postavio dekanat Pravnog fakulteta u Splitu krajem 2008.
Nemojte uspoređivati popravni ispit srednje škole i fakultet. Jer je ovo drugo ipak puno viša razina osobne odgovornosti. Pobogu, pa niste više u školi! Što još? Rješenja o prilagođenom programu možda?

Evo vam fotka jedne prekrasne obavijesti koju je postavio dekanat Pravnog fakulteta u Splitu krajem 2008.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein



pravo.jpg
 Description:
 Filesize:  39.56 KB
 Viewed:  485 Time(s)

pravo.jpg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 23:52 pet, 8. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice popustanja, ja mislim da bi se velik dio problema rijesio ukidanjem zastarjele institucije - indexa. Za to bi trebalo malo (mozda i puno) poboljsati ISVU, ali ja mislim da se u indexu nalazi dosta podataka koji mogu uzrokovati popustanje, ne samo losijim studentima nego i boljim :) .

Ja ovaj kvartal drzim predavanja iz Calculusa I (ljeti obicno doktorski studenti drze predavanja za 30 ljudi, uvalili mi, jer su kolege s visih godina pobjegle kucama, i jer smatraju da dovoljno dobro govorim engleski).
Studenti nemaju index, nego samo studensku iskaznicu (nesto slicno kao ixica), ja imam samo uvid u to koja su godina i smjer, ne znam koji put slusaju kolegij, ne znam kad su rodjeni, ... vidim samo ogranicen skup podataka iz baze. (Vidim i njihovu sliku.)

Sto se tice rokova, mislim da bi nam to [b]znacajno povecalo opseg posla[/b] na svim kolegijima, bilo bi bolje osmisliti drugi nacin pomoci tim studentima kroz postojeci sustav.
Recimo uvodjenjem nekog tipa [b]pripremnih seminara za kolegije koje je dosta studenata palo[/b]. To bi mogli biti seminari za ECTS bodove (bez ocjene), koje bi recimo neki asistent (mozda honorarac) drzao (npr. 2 sata tjedno). Dakle, nesto poput tjelesnog koji ima samo 2 sata vjezbi i nema ocjene. Ne znam jel to moguce u sadasnjem sustavu, u SAD-u bi to bilo moguce. (Steceni bodovi se ne bi racunali za zavrsetak studija, naravno, ovo bi bio kao kolegij za dopunu znanja.)

Jer tko god davao rok, osjecat ce se odvratno samo zato sto radi svoj posao.
Sto se tice popustanja, ja mislim da bi se velik dio problema rijesio ukidanjem zastarjele institucije - indexa. Za to bi trebalo malo (mozda i puno) poboljsati ISVU, ali ja mislim da se u indexu nalazi dosta podataka koji mogu uzrokovati popustanje, ne samo losijim studentima nego i boljim Smile .

Ja ovaj kvartal drzim predavanja iz Calculusa I (ljeti obicno doktorski studenti drze predavanja za 30 ljudi, uvalili mi, jer su kolege s visih godina pobjegle kucama, i jer smatraju da dovoljno dobro govorim engleski).
Studenti nemaju index, nego samo studensku iskaznicu (nesto slicno kao ixica), ja imam samo uvid u to koja su godina i smjer, ne znam koji put slusaju kolegij, ne znam kad su rodjeni, ... vidim samo ogranicen skup podataka iz baze. (Vidim i njihovu sliku.)

Sto se tice rokova, mislim da bi nam to znacajno povecalo opseg posla na svim kolegijima, bilo bi bolje osmisliti drugi nacin pomoci tim studentima kroz postojeci sustav.
Recimo uvodjenjem nekog tipa pripremnih seminara za kolegije koje je dosta studenata palo. To bi mogli biti seminari za ECTS bodove (bez ocjene), koje bi recimo neki asistent (mozda honorarac) drzao (npr. 2 sata tjedno). Dakle, nesto poput tjelesnog koji ima samo 2 sata vjezbi i nema ocjene. Ne znam jel to moguce u sadasnjem sustavu, u SAD-u bi to bilo moguce. (Steceni bodovi se ne bi racunali za zavrsetak studija, naravno, ovo bi bio kao kolegij za dopunu znanja.)

Jer tko god davao rok, osjecat ce se odvratno samo zato sto radi svoj posao.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 6:18 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam svoje tri godine u roku završio, ali podržavam kolege studente.

Na FER-u su im odobrili dekanske rokove sad u 9. mjesecu :D (čitaj, opet su nas preduhitrili).

Što se tiče neplaćenog rada... pa valjda bi moglo biti moguće da ukoliko npr. student sam plati ispit i troškove za još jedan rok u devetom mjesecu iz bilo kojeg predmeta iz bilo koje godine. Vuk sit a ovce na broju. A kada netko sam iskešira lovu to je onda debeli motiv za učenje. barem bi meni bio...
Ja sam svoje tri godine u roku završio, ali podržavam kolege studente.

Na FER-u su im odobrili dekanske rokove sad u 9. mjesecu Very Happy (čitaj, opet su nas preduhitrili).

Što se tiče neplaćenog rada... pa valjda bi moglo biti moguće da ukoliko npr. student sam plati ispit i troškove za još jedan rok u devetom mjesecu iz bilo kojeg predmeta iz bilo koje godine. Vuk sit a ovce na broju. A kada netko sam iskešira lovu to je onda debeli motiv za učenje. barem bi meni bio...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 7:45 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ToMeK"]Ja sam svoje tri godine u roku završio, ali podržavam kolege studente.

Na FER-u su im odobrili dekanske rokove sad u 9. mjesecu :D (čitaj, opet su nas preduhitrili).

Što se tiče neplaćenog rada... pa valjda bi moglo biti moguće da ukoliko npr. student sam plati ispit i troškove za još jedan rok u devetom mjesecu iz bilo kojeg predmeta iz bilo koje godine. Vuk sit a ovce na broju. A kada netko sam iskešira lovu to je onda debeli motiv za učenje. barem bi meni bio...[/quote]

Apsolutno se slažem! Mi smo spremni nadoknaditi novčani dio (naravno da nije uredu da asistenti rade besplatno s obzirom da ih je manjak i već su i ovako prenatrpani), sve samo da nam se pruži šansa da taj jedan ispit riješimo...

Hvala na podršci!
ToMeK (napisa):
Ja sam svoje tri godine u roku završio, ali podržavam kolege studente.

Na FER-u su im odobrili dekanske rokove sad u 9. mjesecu Very Happy (čitaj, opet su nas preduhitrili).

Što se tiče neplaćenog rada... pa valjda bi moglo biti moguće da ukoliko npr. student sam plati ispit i troškove za još jedan rok u devetom mjesecu iz bilo kojeg predmeta iz bilo koje godine. Vuk sit a ovce na broju. A kada netko sam iskešira lovu to je onda debeli motiv za učenje. barem bi meni bio...


Apsolutno se slažem! Mi smo spremni nadoknaditi novčani dio (naravno da nije uredu da asistenti rade besplatno s obzirom da ih je manjak i već su i ovako prenatrpani), sve samo da nam se pruži šansa da taj jedan ispit riješimo...

Hvala na podršci!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:50 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molba je bila jucer na OV i odbijena je (ne jednoglasno, ali ne niti daleko od toga).

Osobno, zacudilo me da nitko nije obavijestio studentske predstavnike o molbi (bar su oni rekli da ne znaju za molbu). Pa upravo tome vam predstavnici sluze -- da vas predstavljaju!

Njihova uloga je tu visestruka:

1. Govoriti pred Vijecem u vase ime (cak i ako osobno ne podrzavaju to sto zahtijevate, barem mogu pojasniti ako nesto treba),

2. Pomoci vam sto bolje sastaviti molbu/zahtjev/...,

3. Savjetovanje oko toga sto moze proci, kako prilagoditi zahtjeve da im se poveca sansa,... jer imaju neki dojam kako Vijece funkcionira.

Imate aktivne predstavnike koji su dosta redoviti na sjednicama (ne svi, ali uvijek ih bude nekoliko), sto se vidi i iz njihovih izvjestaja na Forumu koji su korisniji od nasih sluzbenih zapisnika. Nerazumno je da ste isli bez da im se uopce obratite. Recimo, predstavnici bi vam vjerojatno znali reci da formulacija "rok' pada vec na tehnikalijama (za izaci na rok morate imati potpise koje nemate jer ih mi jednostavno ne dijelimo dok - kroz kolokvije - ne polozite kolegij).
Molba je bila jucer na OV i odbijena je (ne jednoglasno, ali ne niti daleko od toga).

Osobno, zacudilo me da nitko nije obavijestio studentske predstavnike o molbi (bar su oni rekli da ne znaju za molbu). Pa upravo tome vam predstavnici sluze -- da vas predstavljaju!

Njihova uloga je tu visestruka:

1. Govoriti pred Vijecem u vase ime (cak i ako osobno ne podrzavaju to sto zahtijevate, barem mogu pojasniti ako nesto treba),

2. Pomoci vam sto bolje sastaviti molbu/zahtjev/...,

3. Savjetovanje oko toga sto moze proci, kako prilagoditi zahtjeve da im se poveca sansa,... jer imaju neki dojam kako Vijece funkcionira.

Imate aktivne predstavnike koji su dosta redoviti na sjednicama (ne svi, ali uvijek ih bude nekoliko), sto se vidi i iz njihovih izvjestaja na Forumu koji su korisniji od nasih sluzbenih zapisnika. Nerazumno je da ste isli bez da im se uopce obratite. Recimo, predstavnici bi vam vjerojatno znali reci da formulacija "rok' pada vec na tehnikalijama (za izaci na rok morate imati potpise koje nemate jer ih mi jednostavno ne dijelimo dok - kroz kolokvije - ne polozite kolegij).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:05 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Osobno, zacudilo me da nitko nije obavijestio studentske predstavnike o molbi (bar su oni rekli da ne znaju za molbu). Pa upravo tome vam predstavnici sluze -- da vas predstavljaju![/quote]Obzirom na nacin na koji se ti studentski "predstavnici" biraju i cinjenica da ne pamtim da je itko od nove garniture unatrag nekoliko godina sebe [i]urbi et orbi[/i] promovirao kao predstavnike *studenata* nego operativno djeluju kao predstavnici sebe samih, bas je svjetsko cudo sto im se nitko nije obratio...

No, da je ova prica vrlo traljavo izvedena, to stoji. Mozda je to bila tzv. "olimpijska molba" - vazno je sudjelovati...
vsego (napisa):
Osobno, zacudilo me da nitko nije obavijestio studentske predstavnike o molbi (bar su oni rekli da ne znaju za molbu). Pa upravo tome vam predstavnici sluze – da vas predstavljaju!
Obzirom na nacin na koji se ti studentski "predstavnici" biraju i cinjenica da ne pamtim da je itko od nove garniture unatrag nekoliko godina sebe urbi et orbi promovirao kao predstavnike *studenata* nego operativno djeluju kao predstavnici sebe samih, bas je svjetsko cudo sto im se nitko nije obratio...

No, da je ova prica vrlo traljavo izvedena, to stoji. Mozda je to bila tzv. "olimpijska molba" - vazno je sudjelovati...



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:13 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moje misljenje je da ovakve inicijative imaju vecu sansu ako osobno odete profesoru i zamolite nego sluzbenim putevima. Ako vam profesor ne zeli izaci ususret zbog posebnih okolnosti (zadnji ispit na preddiplomskom), tesko ce promijeniti misljenje zbog "pritiska odozgo". Naravno, treba traziti dodatnu priliku na vrijeme, prije roka do kada sve ocjene moraju biti upisane. U rujnu je prekasno.
Moje misljenje je da ovakve inicijative imaju vecu sansu ako osobno odete profesoru i zamolite nego sluzbenim putevima. Ako vam profesor ne zeli izaci ususret zbog posebnih okolnosti (zadnji ispit na preddiplomskom), tesko ce promijeniti misljenje zbog "pritiska odozgo". Naravno, treba traziti dodatnu priliku na vrijeme, prije roka do kada sve ocjene moraju biti upisane. U rujnu je prekasno.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 14:40 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molba je bila proslijeđena na službeni mail studentskih predstavnika PMF-a, tako da...

znači ne postoji više nikakva šansa da dobijemo rok recimo u rujnu (recimo da pišemo profesoru), jer iz nekih predmeta nas ima dosta?
Molba je bila proslijeđena na službeni mail studentskih predstavnika PMF-a, tako da...

znači ne postoji više nikakva šansa da dobijemo rok recimo u rujnu (recimo da pišemo profesoru), jer iz nekih predmeta nas ima dosta?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 19:39 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]Molba je bila proslijeđena na službeni mail studentskih predstavnika PMF-a, tako da...[/quote]
Studentski članovi Vijeća kažu da nikakav mail nisu dobili, tako da... :-k
Charmed (napisa):
Molba je bila proslijeđena na službeni mail studentskih predstavnika PMF-a, tako da...

Studentski članovi Vijeća kažu da nikakav mail nisu dobili, tako da... Think



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan