Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadatak s prošlogodišnjeg kolokvija
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Vishykc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (14:38:08)
Postovi: (6A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:15 sri, 9. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="boksi"]ne znam što je krivo. zadatak kaže: "Napisite program koji ucitava cetiri realna broja e, q, s i z, te ispisuje vrijednost izraza s*e*q^3+z^3. a moje rješenje je

#include<stdio.h>
int main (void)
{
double s,e,q,z,r;
scanf ("%lf%lf%lf%lf", &s,&e,&q,&z);
r=s*e*q*q*q + z*z*z;
printf ("g", r );
return 0;
}[/quote]

A da nije %g iznad returna? :wink:
boksi (napisa):
ne znam što je krivo. zadatak kaže: "Napisite program koji ucitava cetiri realna broja e, q, s i z, te ispisuje vrijednost izraza s*e*q^3+z^3. a moje rješenje je

#include<stdio.h>
int main (void)
{
double s,e,q,z,r;
scanf ("%lf%lf%lf%lf", &s,&e,&q,&z);
r=s*e*q*q*q + z*z*z;
printf ("g", r );
return 0;
}


A da nije %g iznad returna? Wink



_________________
U matematici se sve smije, osim pogriješiti!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
boksi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2011. (16:37:55)
Postovi: (44)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:46 sri, 9. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajme, hvala.
tražim grešku već neko vrijeme i takvu glupost previdim!
hvala :)
ajme, hvala.
tražim grešku već neko vrijeme i takvu glupost previdim!
hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 22:38 sri, 9. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="boksi"]ne znam što je krivo. zadatak kaže: "Napisite program koji ucitava cetiri realna broja e, q, s i z, te ispisuje vrijednost izraza s*e*q^3+z^3. a moje rješenje je

#include<stdio.h>
int main (void)
{
double s,e,q,z,r;
scanf ("%lf%lf%lf%lf", &s,&e,&q,&z);
r=s*e*q*q*q + z*z*z;
printf ("[b]%[/b]g", r );
return 0;
}[/quote]
boksi (napisa):
ne znam što je krivo. zadatak kaže: "Napisite program koji ucitava cetiri realna broja e, q, s i z, te ispisuje vrijednost izraza s*e*q^3+z^3. a moje rješenje je

#include<stdio.h>
int main (void)
{
double s,e,q,z,r;
scanf ("%lf%lf%lf%lf", &s,&e,&q,&z);
r=s*e*q*q*q + z*z*z;
printf ("%g", r );
return 0;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodoria
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2011. (13:31:15)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 23:40 sri, 9. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovakoc..

Postoji li šansa da se na kolokviju pojavi nešto što nismo radili na vježbama uopće, konkretno- zapis realnog broja u računalu. Vidio sam da do sada toga nije bilo, ali kako su ove godine na kolokvijima svih kolegija neka iznenađenja, ne bih se čudio.

Recite mi da se najvjerojatnije neće pojaviti. Budite humani :oops:
Ovakoc..

Postoji li šansa da se na kolokviju pojavi nešto što nismo radili na vježbama uopće, konkretno- zapis realnog broja u računalu. Vidio sam da do sada toga nije bilo, ali kako su ove godine na kolokvijima svih kolegija neka iznenađenja, ne bih se čudio.

Recite mi da se najvjerojatnije neće pojaviti. Budite humani Embarassed



_________________
Dokaži.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gogo_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2009. (17:06:47)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:32 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

najvjerovatnije neće :)
najvjerovatnije neće Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blondie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2009. (15:11:18)
Postovi: (47)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 1:28 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodoria"]
Recite mi da se najvjerojatnije neće pojaviti. Budite humani :oops:[/quote]

[quote="gogo_"]najvjerovatnije neće :)[/quote]

:rofl:

Hehe, to sam i ja gledala, mislim da neće, nismo ni jedan primjer napravili realnog. Cijelog jesmo pa bi on mogao doć kao i do sada, prof Šego je objasnio na predavanju.
dodoria (napisa):

Recite mi da se najvjerojatnije neće pojaviti. Budite humani Embarassed


gogo_ (napisa):
najvjerovatnije neće Smile


Rolling On the Floor Laughing

Hehe, to sam i ja gledala, mislim da neće, nismo ni jedan primjer napravili realnog. Cijelog jesmo pa bi on mogao doć kao i do sada, prof Šego je objasnio na predavanju.



_________________
Dijeliti restoran ili lokal na pušačku i nepušačku sekciju je kao da podijelite bazen na dvije polovice
- u jednoj smijes pišati, u drugoj ne.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 2:32 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodoria"]
Postoji li šansa da se na kolokviju pojavi nešto što nismo radili na vježbama uopće?[/quote]
Da, kao što u [url=http://degiorgi.math.hr/prog1/rules.php]pravilima polaganja[/url] lijepo piše: [quote="pravila polaganja"]U gradivo pojedinog kolokvija ulazi sve što se radilo na vježbama [b]i predavanjima[/b] od početka semestra do dana održavanja kolokvija. [/quote]
dodoria (napisa):

Postoji li šansa da se na kolokviju pojavi nešto što nismo radili na vježbama uopće?

Da, kao što u pravilima polaganja lijepo piše:
pravila polaganja (napisa):
U gradivo pojedinog kolokvija ulazi sve što se radilo na vježbama i predavanjima od početka semestra do dana održavanja kolokvija.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Darija.x
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (18:31:47)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 23:34 ned, 8. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[u]Zadatak:[/u] Napisite program koji ucitava prirodni broj k i ispisuje (u dekadskom sustavu) sumu brojeva onih brojeva iz skupa fa0; a1; : : : ; akg
koji su veci ili jednaki aritmetickoj sredini tih istih brojeva. Niz an de niran je u zadatku 2.
Program treba biti napisan u skladu s ANSI C standardom.

[code:1]#include <stdio.h>

int main()
{
int i, k, suma=0, rez=0;
scanf("%d", &k);

for(i=0;i<=k;i++)
suma=suma + 30599 + k*13836 ;

printf("%d\n", suma);
double as=suma/(k+1);

for(i=0;i<=k;i++)
{
if((30599 + k*13836) >= as)
rez=rez+ 30599 + k*13836;
}

printf("%d", rez);
}
[/code:1]

..mozda od umora, ali više od neznanja -- ne mogu zaključiti zašto nije ok :/ dobijem drugačije rješenje od rješenog na webu
Zadatak: Napisite program koji ucitava prirodni broj k i ispisuje (u dekadskom sustavu) sumu brojeva onih brojeva iz skupa fa0; a1; : : : ; akg
koji su veci ili jednaki aritmetickoj sredini tih istih brojeva. Niz an de niran je u zadatku 2.
Program treba biti napisan u skladu s ANSI C standardom.

Kod:
#include <stdio.h>

int main()
{
    int i, k, suma=0, rez=0;
    scanf("%d", &k);

    for(i=0;i<=k;i++)
    suma=suma + 30599 + k*13836 ;

    printf("%d\n", suma);
    double as=suma/(k+1);

    for(i=0;i<=k;i++)
    {
        if((30599 + k*13836) >= as)
            rez=rez+ 30599 + k*13836;
    }

    printf("%d", rez);
}


..mozda od umora, ali više od neznanja – ne mogu zaključiti zašto nije ok Ehm? dobijem drugačije rješenje od rješenog na webu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:41 pon, 9. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U formulu za element niza ide [tt]i[/tt], a ne [tt]k[/tt].

Usput:
1. deklaracija [tt]double as[/tt] nakon naredbi nije dozvoljena u ANSI C-u,
2. dijeljenje u toj naredbi ti je cjelobrojno (sto slucajno ne utjece na rezultat, ali ocito nije ono sto si htjela).
U formulu za element niza ide i, a ne k.

Usput:
1. deklaracija double as nakon naredbi nije dozvoljena u ANSI C-u,
2. dijeljenje u toj naredbi ti je cjelobrojno (sto slucajno ne utjece na rezultat, ali ocito nije ono sto si htjela).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Darija.x
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (18:31:47)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Velika Gorica

PostPostano: 0:51 pon, 9. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajme... pa da, kreće se po k.nemam komentara.smijem se.

hvala :)
ajme... pa da, kreće se po k.nemam komentara.smijem se.

hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
student_92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2011. (16:31:46)
Postovi: (B9)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 22:04 čet, 19. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije s prošlogodišnjega, ali evo da ne otvaram novu temu. Iz kolokvija 2010. drugi zadatak, npr. grupa A:

(funkcija "vuf" vraća prvu znamenku broja)
[i]Napisite program koji ucitava cijele brojeve (njih najvise 1719) dok ne ucita broj cija je prva znamenka u bazi 12 strogo manja od 5 ([b]taj broj ne ulazi u niz[/b]). Program treba ispisati najveci element niza cija je prva znamenka u bazi 12 jednaka prvoj znamenci u bazi 12 predzadnjeg elementa niza (pretpostavite niz sadrzi barem dva elementa).[/i]

[b]1. pitanje[/b]: Znači li to da taj broj treba obrisati iz niza nakon što ga učitamo (što nismo još radili)?
[b]2. pitanje[/b]: Ukoliko zadatak rješavam kao da taj broj smije ostati u nizu, može li onda taj dio koda izgledati ovako:

for (i=0; i<1719; i++) {
scanf("%d", a[i]);
if (vuf(a[i]) < 5) break;
}

for (j=0; j<i+1; j++)

itd. dalje nije važno. Ovaj [b]i+1[/b] tada mi predstavlja [b]"gornju granicu" broja elemenata niza[/b].

P. S. Smijemo li tako onda [b]za slučaj kada taj broj nije u nizu[/b] uzeti da je [b]i[/b] gornja granica te tako nastaviti dalje sa zadatkom?
Nije s prošlogodišnjega, ali evo da ne otvaram novu temu. Iz kolokvija 2010. drugi zadatak, npr. grupa A:

(funkcija "vuf" vraća prvu znamenku broja)
Napisite program koji ucitava cijele brojeve (njih najvise 1719) dok ne ucita broj cija je prva znamenka u bazi 12 strogo manja od 5 (taj broj ne ulazi u niz). Program treba ispisati najveci element niza cija je prva znamenka u bazi 12 jednaka prvoj znamenci u bazi 12 predzadnjeg elementa niza (pretpostavite niz sadrzi barem dva elementa).

1. pitanje: Znači li to da taj broj treba obrisati iz niza nakon što ga učitamo (što nismo još radili)?
2. pitanje: Ukoliko zadatak rješavam kao da taj broj smije ostati u nizu, može li onda taj dio koda izgledati ovako:

for (i=0; i<1719; i++) {
scanf("%d", a[i]);
if (vuf(a[i]) < 5) break;
}

for (j=0; j<i+1; j++)

itd. dalje nije važno. Ovaj i+1 tada mi predstavlja "gornju granicu" broja elemenata niza.

P. S. Smijemo li tako onda za slučaj kada taj broj nije u nizu uzeti da je i gornja granica te tako nastaviti dalje sa zadatkom?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 1:20 pet, 20. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="student_92"]
Smijemo li tako onda [b]za slučaj kada taj broj nije u nizu[/b] uzeti da je [b]i[/b] gornja granica te tako nastaviti dalje sa zadatkom?[/quote]
Bravo! Točno tako se "izbaciva" zadnji element iz niza. :klapklap:
student_92 (napisa):

Smijemo li tako onda za slučaj kada taj broj nije u nizu uzeti da je i gornja granica te tako nastaviti dalje sa zadatkom?

Bravo! Točno tako se "izbaciva" zadnji element iz niza. Toooooo, majstoreeeee!



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dalmatinčica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:46:54)
Postovi: (AC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 23:42 pet, 23. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadan je prirodni broj n. Nadite na koliko se razliˇcitih naˇcina broj n moˇze prikazati kao
zbroj pribrojnika (koji su, takoder, prirodni brojevi), uz uvjete da u zbroju bude barem
3 pribrojnika i da je razlika susjednih pribrojnika barem 2. Poredak pribrojnika u zbroju
nije bitan, tj. moˇzete smatrati da pribrojnici ne padaju (ili ne rastu). Problem rijeˇsite
rekurzivnom funkcijom. Obavezno napiˇsite kako izgleda poziv te funkcije za zadani n.
Napomena: Funkcija, uz argument n, smije primati i dodatne argumente. Nije dozvoljeno
koriˇstenje polja, lista, te globalnih i static varijabli.

uputa za zad molim
kako da uvrstim ovaj uvjet min 3 pribrojnika?
Zadan je prirodni broj n. Nadite na koliko se razliˇcitih naˇcina broj n moˇze prikazati kao
zbroj pribrojnika (koji su, takoder, prirodni brojevi), uz uvjete da u zbroju bude barem
3 pribrojnika i da je razlika susjednih pribrojnika barem 2. Poredak pribrojnika u zbroju
nije bitan, tj. moˇzete smatrati da pribrojnici ne padaju (ili ne rastu). Problem rijeˇsite
rekurzivnom funkcijom. Obavezno napiˇsite kako izgleda poziv te funkcije za zadani n.
Napomena: Funkcija, uz argument n, smije primati i dodatne argumente. Nije dozvoljeno
koriˇstenje polja, lista, te globalnih i static varijabli.

uputa za zad molim
kako da uvrstim ovaj uvjet min 3 pribrojnika?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Phoenix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 05. 2010. (18:46:07)
Postovi: (164)16
Sarma: -

PostPostano: 23:56 pet, 23. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slično kao i u zadatku s vježbi kada brojiš koliko je puta žaba skočila. U ovom slučaju brojiš koliko si pribrojnika iskombinirala do nekog trenutka (do nekog poziva, dubine rekurzije) i onda kao jedan od uvjeta rekurzije moraš imati provjeru daje li suma traženi broj i ima li dovoljno pribrojnika.
Slično kao i u zadatku s vježbi kada brojiš koliko je puta žaba skočila. U ovom slučaju brojiš koliko si pribrojnika iskombinirala do nekog trenutka (do nekog poziva, dubine rekurzije) i onda kao jedan od uvjeta rekurzije moraš imati provjeru daje li suma traženi broj i ima li dovoljno pribrojnika.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 2:04 sub, 24. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Također nije zadatak s prošlogodišnjeg kolokvija, ali jednostavno ne vidim gdje griješim. Daklem, riječ je o zadatku sa žabama ([size=7]Zaba zeli prijeci rijeku skacuci preko n listova
lopoca. To radi u skokovima po dva ili tri lista prema naprijed ili prema natrag. Povratka
na kopno nema (dakle, ne moze otici “ispred” prvog lista). Takoder, ne moze skociti niti
iza zadnjeg lista (npr. ne moze skociti s lista n − 1 na list n + 1). Skakutanje je gotovo
kad zaba dode na n-ti list.
Napisite (rekurzivnu) funkciju koja za zadani n (jedan od funkcijskih argumenata)
vraca broj nacina kojima zaba moze izvesti opisano skakanje u najvise 17 koraka.[/size]). Ovako sam ja riješio:

[code:1]int f(int n, int list, int skok)
{
int cnt = 0;
if(list < 0) return 0;
if(list > n) return 0;
if(skok>=17) return 0;
if(list == n) return 1;
cnt += f(n, list-2, skok+1) + f(n, list+2, skok+1) + f(n, list-3, skok+1) + f(n, list + 3, skok + 1);
return cnt;

}[/code:1]

Dakle, ako funkciji pošaljem [tt]f(3,0,0)[/tt] vraća mi [tt]8[/tt], umjesto [tt]9[/tt], itd.; to jest, neke dobre slučajeve ne broji. Koje to i zašto, ja više ne mogu misliti? Hvala :)
Također nije zadatak s prošlogodišnjeg kolokvija, ali jednostavno ne vidim gdje griješim. Daklem, riječ je o zadatku sa žabama (Zaba zeli prijeci rijeku skacuci preko n listova
lopoca. To radi u skokovima po dva ili tri lista prema naprijed ili prema natrag. Povratka
na kopno nema (dakle, ne moze otici “ispred” prvog lista). Takoder, ne moze skociti niti
iza zadnjeg lista (npr. ne moze skociti s lista n − 1 na list n + 1). Skakutanje je gotovo
kad zaba dode na n-ti list.
Napisite (rekurzivnu) funkciju koja za zadani n (jedan od funkcijskih argumenata)
vraca broj nacina kojima zaba moze izvesti opisano skakanje u najvise 17 koraka.
). Ovako sam ja riješio:

Kod:
int f(int n, int list, int skok)
{
    int cnt = 0;
    if(list < 0) return 0;
    if(list > n) return 0;
    if(skok>=17) return 0;
    if(list == n) return 1;
    cnt += f(n, list-2, skok+1) + f(n, list+2, skok+1) + f(n, list-3, skok+1) + f(n, list + 3, skok + 1);
    return cnt;

}


Dakle, ako funkciji pošaljem f(3,0,0) vraća mi 8, umjesto 9, itd.; to jest, neke dobre slučajeve ne broji. Koje to i zašto, ja više ne mogu misliti? Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:48 sub, 24. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovdje:
[code:1] if(skok>=17) return 0; [/code:1]
kazes "ako je zaba do sada napravila 17 ili vise skokova, prekini skakanje", no to radis prije provjere je li zaba na pravom listu. To znaci da ti nece prihvatiti najdulji nacin (osam puta "desno za 2, pa lijevo za 2" i onda jednom desno za 3).

Rjesenje: zamijeni tu i iducu liniju.

Pazi samo: tvoja varijanta dozvoljava nulti "list", tj. povratak na kopno, za sto pise da je zabi zabranjeno.
Ovdje:
Kod:
    if(skok>=17) return 0;

kazes "ako je zaba do sada napravila 17 ili vise skokova, prekini skakanje", no to radis prije provjere je li zaba na pravom listu. To znaci da ti nece prihvatiti najdulji nacin (osam puta "desno za 2, pa lijevo za 2" i onda jednom desno za 3).

Rjesenje: zamijeni tu i iducu liniju.

Pazi samo: tvoja varijanta dozvoljava nulti "list", tj. povratak na kopno, za sto pise da je zabi zabranjeno.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 3:00 sub, 24. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala mnogo na (brzom) odgovoru :)

Jasno mi je da nulti ne zabranjujem (i sad mi je jasno zašto je službeno rješenje onako napisano), ali zašto mi je program točan za sve brojeve (2,3,4,5,6,8,7) koje isprobah?
Hvala mnogo na (brzom) odgovoru Smile

Jasno mi je da nulti ne zabranjujem (i sad mi je jasno zašto je službeno rješenje onako napisano), ali zašto mi je program točan za sve brojeve (2,3,4,5,6,8,7) koje isprobah?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:38 sub, 24. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto znaci "tocan"? S cim usporedjujes ono sto ispisuje?

Gore si rekao da ti za 3 ne valja, a sad tvrdis da je tocan za neke brojeve, izmedju ostalog i za 3, pa te bas ne razumijem.
Sto znaci "tocan"? S cim usporedjujes ono sto ispisuje?

Gore si rekao da ti za 3 ne valja, a sad tvrdis da je tocan za neke brojeve, izmedju ostalog i za 3, pa te bas ne razumijem.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 3:40 sub, 24. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sto znaci "tocan"? S cim usporedjujes ono sto ispisuje?

Gore si rekao da ti za 3 ne valja, a sad tvrdis da je tocan za neke brojeve, izmedju ostalog i za 3, pa te bas ne razumijem.[/quote]

Nakon što sam zamijenio linije, zadatak je točan za svaki unos.


Uspoređujem sa službenim rješenjem.
vsego (napisa):
Sto znaci "tocan"? S cim usporedjujes ono sto ispisuje?

Gore si rekao da ti za 3 ne valja, a sad tvrdis da je tocan za neke brojeve, izmedju ostalog i za 3, pa te bas ne razumijem.


Nakon što sam zamijenio linije, zadatak je točan za svaki unos.


Uspoređujem sa službenim rješenjem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:46 sub, 24. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je rijec o zadatku 2.3.12, taj nema sluzbeno rjesenje. Dakle, mozes li napisati gdje je to sluzbeno rjesenje (ako je s vjezbi, morat ces ga prepisati ovdje, jer moze imati gresku: moze asistent fulati ili "u hodu" izmijeniti zadatak a da to nisi zapisao, a mogao si i ti krivo prepisati).

Ovako usporedjujemo dva koda, a za jednog nemam pojma koji je, a drugi slutim kako izgleda (ovaj gore, uz pretpostavku da si ga ispravio kako sam napisao).
Ako je rijec o zadatku 2.3.12, taj nema sluzbeno rjesenje. Dakle, mozes li napisati gdje je to sluzbeno rjesenje (ako je s vjezbi, morat ces ga prepisati ovdje, jer moze imati gresku: moze asistent fulati ili "u hodu" izmijeniti zadatak a da to nisi zapisao, a mogao si i ti krivo prepisati).

Ovako usporedjujemo dva koda, a za jednog nemam pojma koji je, a drugi slutim kako izgleda (ovaj gore, uz pretpostavku da si ga ispravio kako sam napisao).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan