Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaca iz mreza

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Računarski kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
meda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2010. (09:29:23)
Postovi: (A0)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 19:17 pet, 19. 10. 2012    Naslov: zadaca iz mreza Citirajte i odgovorite

"Kada asistent dođe do vas kopajlirat ćete program tako da se server (ako ga imate) može pokrenuti na studentu, a klijent na računalu za kojim sjedite, demonstrirati kako radi te odgovoriti na nekoliko pitanja vezano za kod vašeg programa. (Pitanja će sadržavati zahtjev za modifikacijom programa.)"

koja je ip adresa i na koje portove se spajamo?
"Kada asistent dođe do vas kopajlirat ćete program tako da se server (ako ga imate) može pokrenuti na studentu, a klijent na računalu za kojim sjedite, demonstrirati kako radi te odgovoriti na nekoliko pitanja vezano za kod vašeg programa. (Pitanja će sadržavati zahtjev za modifikacijom programa.)"

koja je ip adresa i na koje portove se spajamo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 7:21 sub, 20. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ak imaš server/klijent zadaću onda i server i klijent pokrećeš na localhostu tj. na IP adresi: 127.0.0.1 , port biraš po izboru ( od velikog broja slobodnih ). Naravno onaj port koji odabereš na serveru, na njega se spajaš s klijentom. Mislim da imaš dosta tog pojašnjeno na forumu, al moraš malo potražiti
ak imaš server/klijent zadaću onda i server i klijent pokrećeš na localhostu tj. na IP adresi: 127.0.0.1 , port biraš po izboru ( od velikog broja slobodnih ). Naravno onaj port koji odabereš na serveru, na njega se spajaš s klijentom. Mislim da imaš dosta tog pojašnjeno na forumu, al moraš malo potražiti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
meda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2010. (09:29:23)
Postovi: (A0)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 16:52 sub, 20. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, hvala :)
ok, hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:47 sub, 20. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]ak imaš server/klijent zadaću onda i server i klijent pokrećeš na localhostu tj. na IP adresi: 127.0.0.1 , port biraš po izboru ( od velikog broja slobodnih ). Naravno onaj port koji odabereš na serveru, na njega se spajaš s klijentom. Mislim da imaš dosta tog pojašnjeno na forumu, al moraš malo potražiti[/quote]

Da, ali ona mora server na studentu pokrenut. Ne sjecam se koji je tocno IP od studenta.
161.53.8.14 ili 161.53.8.17. Ovaj prvi mi dode kad gledam od doma ali mislim da se nesto razlikovalo ali to nek mdoko ispravi ako gleda (ili ne zeli reci posto je sve receno na vjezbama :twisted: :twisted: )
A port ne moze biti bilo koji nego postoji granica portova koji su odredeni za neke posebne stvari. Ali sam zaboravio granicu (1024 maybe?). Port 12345 bi trebao napraviti svoje :)
Cobs (napisa):
ak imaš server/klijent zadaću onda i server i klijent pokrećeš na localhostu tj. na IP adresi: 127.0.0.1 , port biraš po izboru ( od velikog broja slobodnih ). Naravno onaj port koji odabereš na serveru, na njega se spajaš s klijentom. Mislim da imaš dosta tog pojašnjeno na forumu, al moraš malo potražiti


Da, ali ona mora server na studentu pokrenut. Ne sjecam se koji je tocno IP od studenta.
161.53.8.14 ili 161.53.8.17. Ovaj prvi mi dode kad gledam od doma ali mislim da se nesto razlikovalo ali to nek mdoko ispravi ako gleda (ili ne zeli reci posto je sve receno na vjezbama Twisted Evil Twisted Evil )
A port ne moze biti bilo koji nego postoji granica portova koji su odredeni za neke posebne stvari. Ali sam zaboravio granicu (1024 maybe?). Port 12345 bi trebao napraviti svoje Smile



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 10:32 ned, 21. 10. 2012    Naslov: Re: zadaca iz mreza Citirajte i odgovorite

[quote="meda"]"Kada asistent dođe do vas kopajlirat ćete program tako da se server (ako ga imate) može pokrenuti na studentu, a klijent na računalu za kojim sjedite, demonstrirati kako radi te odgovoriti na nekoliko pitanja vezano za kod vašeg programa. (Pitanja će sadržavati zahtjev za modifikacijom programa.)"

koja je ip adresa i na koje portove se spajamo?[/quote]
Portove birate sami, a IP adresu možete saznati koristeći program nslookup i to tako da ukucate [tt]nslookup student.math.hr[/tt]

Osim korištenja nslookupa, možete koristiti funkciju [tt]gethostbyname[/tt], pa ni u kojem trenutku nećete morati ukucavati IP adresu.
meda (napisa):
"Kada asistent dođe do vas kopajlirat ćete program tako da se server (ako ga imate) može pokrenuti na studentu, a klijent na računalu za kojim sjedite, demonstrirati kako radi te odgovoriti na nekoliko pitanja vezano za kod vašeg programa. (Pitanja će sadržavati zahtjev za modifikacijom programa.)"

koja je ip adresa i na koje portove se spajamo?

Portove birate sami, a IP adresu možete saznati koristeći program nslookup i to tako da ukucate nslookup student.math.hr

Osim korištenja nslookupa, možete koristiti funkciju gethostbyname, pa ni u kojem trenutku nećete morati ukucavati IP adresu.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 17:22 čet, 25. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Klijent i server uredno rade kada se radi o localhostu, ali nikako da prorade kada je server na studentu a ja kod kuće.

Preko nslookup-a sam dobio adresu studenta, koja je 161.53.8.14, te postavio port na 12323. Spojim se preko ssh na student i tamo pokrenem server i sve uredno radi (čeka konekciju klijenta), ali kada pokrenem klijent on samo stoji dok se ne dogodi 'connection timeout'.

Ima netko kakav hint?
Klijent i server uredno rade kada se radi o localhostu, ali nikako da prorade kada je server na studentu a ja kod kuće.

Preko nslookup-a sam dobio adresu studenta, koja je 161.53.8.14, te postavio port na 12323. Spojim se preko ssh na student i tamo pokrenem server i sve uredno radi (čeka konekciju klijenta), ali kada pokrenem klijent on samo stoji dok se ne dogodi 'connection timeout'.

Ima netko kakav hint?



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 3:19 pet, 26. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"]Klijent i server uredno rade kada se radi o localhostu, ali nikako da prorade kada je server na studentu a ja kod kuće.

Preko nslookup-a sam dobio adresu studenta, koja je 161.53.8.14, te postavio port na 12323. Spojim se preko ssh na student i tamo pokrenem server i sve uredno radi (čeka konekciju klijenta), ali kada pokrenem klijent on samo stoji dok se ne dogodi 'connection timeout'.

Ima netko kakav hint?[/quote]

Student ne dopušta konektiranje izvana (van zgrade PMF-MO). Zamolio sam u RC-u da to srede za ova dva tjedna predaje zadaće, ali čini se da nisu stigli... :neznam:
kakt00s (napisa):
Klijent i server uredno rade kada se radi o localhostu, ali nikako da prorade kada je server na studentu a ja kod kuće.

Preko nslookup-a sam dobio adresu studenta, koja je 161.53.8.14, te postavio port na 12323. Spojim se preko ssh na student i tamo pokrenem server i sve uredno radi (čeka konekciju klijenta), ali kada pokrenem klijent on samo stoji dok se ne dogodi 'connection timeout'.

Ima netko kakav hint?


Student ne dopušta konektiranje izvana (van zgrade PMF-MO). Zamolio sam u RC-u da to srede za ova dva tjedna predaje zadaće, ali čini se da nisu stigli... Ja to stvarno ne znam



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Računarski kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan