Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

virusi

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 13:50 pon, 19. 4. 2004    Naslov: virusi Citirajte i odgovorite

zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i]
zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 13:55 pon, 19. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i][/quote]

http://www.symantec.com/avcenter/vinfodb.html .
bily (napisa):
zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i]


http://www.symantec.com/avcenter/vinfodb.html .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:11 pon, 19. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i][/quote]

Kad pitas za viruse, pretpostavljam da se patis s Windowsima. :roll: :( U tom slucaju, preporuca se redovito raditi tzv. [i]Windows update[/i] 8) (nadjes u [i]Internet Exploiteru[/i] ili kako se vec taj program zove :twisted:). Hoce malo potrajati (i dva-tri sata modemom! :shock:) ali navodno da dobro krpa probleme koje virusi zloupotrebljavaju. :)
bily (napisa):
zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i]


Kad pitas za viruse, pretpostavljam da se patis s Windowsima. Rolling Eyes Sad U tom slucaju, preporuca se redovito raditi tzv. Windows update Cool (nadjes u Internet Exploiteru ili kako se vec taj program zove Twisted Evil). Hoce malo potrajati (i dva-tri sata modemom! Shocked) ali navodno da dobro krpa probleme koje virusi zloupotrebljavaju. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:19 sri, 21. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="bily"]zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i][/quote]

Kad pitas za viruse, pretpostavljam da se patis s Windowsima. :roll: :( U tom slucaju, preporuca se redovito raditi tzv. [i]Windows update[/i] 8) (nadjes u [i]Internet Exploiteru[/i] ili kako se vec taj program zove :twisted:). Hoce malo potrajati (i dva-tri sata modemom! :shock:) ali navodno da dobro krpa probleme koje virusi zloupotrebljavaju. :)[/quote]


kako to mislis Windows update mislis pomocu skeniranja nekog antivirusa ili nesto tako ajde mi pojasni kako to mislis jer stvarno sam jako alergicna na viruse............
hvala Bogu sada nemam ni jednog ali mogu li se nekako apsolutno zastitit da bas pretjerano ne brigam o njima....imam jos jedno pitanje kako se rijesit onih jumbo mailova osim da promjenim e-mail adresu!!!! : :D
vsego (napisa):
bily (napisa):
zanima me dal ima novih virusa da znam dal se moram necega posebno pazit ...ako netko ista zna neka javi.....[/i]


Kad pitas za viruse, pretpostavljam da se patis s Windowsima. Rolling Eyes Sad U tom slucaju, preporuca se redovito raditi tzv. Windows update Cool (nadjes u Internet Exploiteru ili kako se vec taj program zove Twisted Evil). Hoce malo potrajati (i dva-tri sata modemom! Shocked) ali navodno da dobro krpa probleme koje virusi zloupotrebljavaju. Smile



kako to mislis Windows update mislis pomocu skeniranja nekog antivirusa ili nesto tako ajde mi pojasni kako to mislis jer stvarno sam jako alergicna na viruse............
hvala Bogu sada nemam ni jednog ali mogu li se nekako apsolutno zastitit da bas pretjerano ne brigam o njima....imam jos jedno pitanje kako se rijesit onih jumbo mailova osim da promjenim e-mail adresu!!!! : Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:12 sri, 21. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]
ali mogu li se nekako apsolutno zastitit da bas pretjerano ne brigam o njima....[/quote]
da ne brigaš o njima - nemožeš apsolutno.

a ako se očeš apsolutno zaštititi, onda itekako moraš voditi brigu.
security ti mora biti na max podešen, nesmiješ dopustiti nikakvim fajlovima da se skidaju na disk ili u memoriju bez tvog dopuštenja itd..

[quote="bily"]
imam jos jedno pitanje kako se rijesit onih jumbo mailova osim da promjenim e-mail adresu!!!! : :D[/quote]
negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"
bily (napisa):

ali mogu li se nekako apsolutno zastitit da bas pretjerano ne brigam o njima....

da ne brigaš o njima - nemožeš apsolutno.

a ako se očeš apsolutno zaštititi, onda itekako moraš voditi brigu.
security ti mora biti na max podešen, nesmiješ dopustiti nikakvim fajlovima da se skidaju na disk ili u memoriju bez tvog dopuštenja itd..

bily (napisa):

imam jos jedno pitanje kako se rijesit onih jumbo mailova osim da promjenim e-mail adresu!!!! : Very Happy

negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 23:16 sri, 21. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"][quote="bily"]
ali mogu li se nekako apsolutno zastitit da bas pretjerano ne brigam o njima....[/quote]
da ne brigaš o njima - nemožeš apsolutno.

a ako se očeš apsolutno zaštititi, onda itekako moraš voditi brigu.
security ti mora biti na max podešen, nesmiješ dopustiti nikakvim fajlovima da se skidaju na disk ili u memoriju bez tvog dopuštenja itd..

[quote="bily"]
imam jos jedno pitanje kako se rijesit onih jumbo mailova osim da promjenim e-mail adresu!!!! : :D[/quote]
negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"[/quote]

pa i nisi bas puno pomogo hm!moze li malo opsirniji odgovor
Lord Sirius (napisa):
bily (napisa):

ali mogu li se nekako apsolutno zastitit da bas pretjerano ne brigam o njima....

da ne brigaš o njima - nemožeš apsolutno.

a ako se očeš apsolutno zaštititi, onda itekako moraš voditi brigu.
security ti mora biti na max podešen, nesmiješ dopustiti nikakvim fajlovima da se skidaju na disk ili u memoriju bez tvog dopuštenja itd..

bily (napisa):

imam jos jedno pitanje kako se rijesit onih jumbo mailova osim da promjenim e-mail adresu!!!! : Very Happy

negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"


pa i nisi bas puno pomogo hm!moze li malo opsirniji odgovor


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:40 sri, 21. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"[/quote]

Na to nemoj ni slucajno klikati. Samo ces spammerima dati do znanja da stvarno postojis i citas mailove. A kad jednom dodjes na njihove liste, nije tako lako rijesiti se smeca... #-o
Lord Sirius (napisa):
negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"


Na to nemoj ni slucajno klikati. Samo ces spammerima dati do znanja da stvarno postojis i citas mailove. A kad jednom dodjes na njihove liste, nije tako lako rijesiti se smeca... d'oh!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:47 sri, 21. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Lord Sirius"]negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"[/quote]

Na to nemoj ni slucajno klikati. Samo ces spammerima dati do znanja da stvarno postojis i citas mailove. A kad jednom dodjes na njihove liste, nije tako lako rijesiti se smeca... #-o[/quote]
a ja sam se svih spammova na taj nacin rjesio...
jedino sto nisam klikao je bilo kada me unsubscribaju, i onda stave poruku
"clikc here to return to your homepage" ili tako nesto...

uglavnom, mail na studentu mi je bio inficiran sa spamom, a na taj nacin sam ih se svih rjesio...nisam spam dobio vec mjesecima
krcko (napisa):
Lord Sirius (napisa):
negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"


Na to nemoj ni slucajno klikati. Samo ces spammerima dati do znanja da stvarno postojis i citas mailove. A kad jednom dodjes na njihove liste, nije tako lako rijesiti se smeca... d'oh!

a ja sam se svih spammova na taj nacin rjesio...
jedino sto nisam klikao je bilo kada me unsubscribaju, i onda stave poruku
"clikc here to return to your homepage" ili tako nesto...

uglavnom, mail na studentu mi je bio inficiran sa spamom, a na taj nacin sam ih se svih rjesio...nisam spam dobio vec mjesecima



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:22 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]uglavnom, mail na studentu mi je bio inficiran sa spamom, a na taj nacin sam ih se svih rjesio...nisam spam dobio vec mjesecima[/quote]

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:bow: Lord Sirius :bow:
Blago tebi blagoslovljenom... :lol: ;)

I ja sam nekad takav bio, a onda sam im dosao na listu.

Ja stalno dobivam one s [i]See the attached file[/i], koji nemaju nikakve [i]unsubscribe[/i] opcije, vec vjerojatno sire viruse. :cry:
Lord Sirius (napisa):
uglavnom, mail na studentu mi je bio inficiran sa spamom, a na taj nacin sam ih se svih rjesio...nisam spam dobio vec mjesecima


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

I bow before you Lord Sirius I bow before you
Blago tebi blagoslovljenom... Laughing Wink

I ja sam nekad takav bio, a onda sam im dosao na listu.

Ja stalno dobivam one s See the attached file, koji nemaju nikakve unsubscribe opcije, vec vjerojatno sire viruse. Crying or Very sad



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:27 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]kako to mislis Windows update mislis pomocu skeniranja nekog antivirusa ili nesto tako ajde mi pojasni kako to mislis jer stvarno sam jako alergicna na viruse............[/quote]

Windows update skida s M$ovog sitea aktualne verzije sistemskih datoteka i instalira ih na tvoj disk. 8) Time se rjesavaju sigurnosni problemi koje bi virusi mogli iskoristiti da ti se nasele. :x Rijec je, dakle, o prevenciji. :)

Apsolutna zastita od virusa se moze postici na dva nacina:[list=1][*]Istekavanjem iz struje :shock:
[*]Uklanjanjem mreze (da, i Interneta), CDova, memkeyeva, floppyja,... ukratko, prekidom svake komunikacije s ostalim racunalima :shock:[/list:o]
Ne opterecuje se toliko virusima. :) Pokusaj redovito instaliravati nove verzije antivirusnih alata i ne otvaraj attachmente od nepoznatih ljudi. 8)

Ja za svaki neocekivani attachment od poznatih osoba trazim explicitnu potvrdu (e-mailom ili SMSom) da su stvarno poslali attachment. Neocekivane attachmente od nepoznaih posiljatelja brisem bez imalo mozganja... 8)
bily (napisa):
kako to mislis Windows update mislis pomocu skeniranja nekog antivirusa ili nesto tako ajde mi pojasni kako to mislis jer stvarno sam jako alergicna na viruse............


Windows update skida s M$ovog sitea aktualne verzije sistemskih datoteka i instalira ih na tvoj disk. Cool Time se rjesavaju sigurnosni problemi koje bi virusi mogli iskoristiti da ti se nasele. Mad Rijec je, dakle, o prevenciji. Smile

Apsolutna zastita od virusa se moze postici na dva nacina:
  1. Istekavanjem iz struje Shocked
  2. Uklanjanjem mreze (da, i Interneta), CDova, memkeyeva, floppyja,... ukratko, prekidom svake komunikacije s ostalim racunalima Shocked

Ne opterecuje se toliko virusima. Smile Pokusaj redovito instaliravati nove verzije antivirusnih alata i ne otvaraj attachmente od nepoznatih ljudi. Cool

Ja za svaki neocekivani attachment od poznatih osoba trazim explicitnu potvrdu (e-mailom ili SMSom) da su stvarno poslali attachment. Neocekivane attachmente od nepoznaih posiljatelja brisem bez imalo mozganja... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 0:39 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam vec jednom mijenjao mail zbog spama, ono svaki dan sam barem dobio 10 novih mailova, a svi na istu temu: free something! :evil:
Ja sam vec jednom mijenjao mail zbog spama, ono svaki dan sam barem dobio 10 novih mailova, a svi na istu temu: free something! Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:48 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, apropos virusa, jel zna netko za neki dobri gnu projekt antivirusni za linux?
Hm, apropos virusa, jel zna netko za neki dobri gnu projekt antivirusni za linux?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 10:48 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

hvala puno!U zadnje vrijeme i dobijam te mailove sa nepoznatim atachmetima i to ne otvaram ali tipa uvijek mi netko posalje nekog imena neznam recimo vesna horvat i neznam naslov mi dode tipa do you feel lucky????tako nesto ali to ne otvaram...[b]to je virus zar ne???? :cry:[/b]
hvala puno!U zadnje vrijeme i dobijam te mailove sa nepoznatim atachmetima i to ne otvaram ali tipa uvijek mi netko posalje nekog imena neznam recimo vesna horvat i neznam naslov mi dode tipa do you feel lucky????tako nesto ali to ne otvaram...to je virus zar ne???? Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 10:51 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="Lord Sirius"]uglavnom, mail na studentu mi je bio inficiran sa spamom, a na taj nacin sam ih se svih rjesio...nisam spam dobio vec mjesecima[/quote]

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:bow: Lord Sirius :bow:
Blago tebi blagoslovljenom... :lol: ;)

I ja sam nekad takav bio, a onda sam im dosao na listu.

Ja stalno dobivam one s [i]See the attached file[/i], koji nemaju nikakve [i]unsubscribe[/i] opcije, vec vjerojatno sire viruse. :cry:[/quote]
cekaj malo sta mail na studentu nije nekako malo bolje zasticen od spama?mislim ja dosada nisam imala s tim problema na studentovom mailu ali imam recimo problema na iskonovom i hotmailovom mailu.....
:cry:
steelworker (napisa):
Lord Sirius (napisa):
uglavnom, mail na studentu mi je bio inficiran sa spamom, a na taj nacin sam ih se svih rjesio...nisam spam dobio vec mjesecima


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

I bow before you Lord Sirius I bow before you
Blago tebi blagoslovljenom... Laughing Wink

I ja sam nekad takav bio, a onda sam im dosao na listu.

Ja stalno dobivam one s See the attached file, koji nemaju nikakve unsubscribe opcije, vec vjerojatno sire viruse. Crying or Very sad

cekaj malo sta mail na studentu nije nekako malo bolje zasticen od spama?mislim ja dosada nisam imala s tim problema na studentovom mailu ali imam recimo problema na iskonovom i hotmailovom mailu.....
Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 10:54 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Lord Sirius"]negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"[/quote]

Na to nemoj ni slucajno klikati. Samo ces spammerima dati do znanja da stvarno postojis i citas mailove. A kad jednom dodjes na njihove liste, nije tako lako rijesiti se smeca... #-o[/quote]

hvala ti ali to sam znala i prije da na to ne smijem klikat jednom sam davno klikala pa sam se opekla eto naucila sam [b]lekciju! :lol: [/b]
krcko (napisa):
Lord Sirius (napisa):
negdje pri dnu vjerojatno ima sitnim slovima napisano nesto kao
"if you wish to unsubscribe, click here"


Na to nemoj ni slucajno klikati. Samo ces spammerima dati do znanja da stvarno postojis i citas mailove. A kad jednom dodjes na njihove liste, nije tako lako rijesiti se smeca... d'oh!


hvala ti ali to sam znala i prije da na to ne smijem klikat jednom sam davno klikala pa sam se opekla eto naucila sam lekciju! Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:37 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]hvala puno!U zadnje vrijeme i dobijam te mailove sa nepoznatim atachmetima i to ne otvaram ali tipa uvijek mi netko posalje nekog imena neznam recimo vesna horvat i neznam naslov mi dode tipa do you feel lucky????tako nesto ali to ne otvaram...[b]to je virus zar ne???? :cry:[/b][/quote]

U danasnje doba, "From" je gotovo uvijek lazirano i tome se nikako ne vjeruje :!:

Krace: da, to je virus. :x

[quote="bily"]cekaj malo sta mail na studentu nije nekako malo bolje zasticen od spama?[/quote]

Zasticen je dok spammeri ne znaju za tvoju adresu. :D Kad ju objavis (npr. na newsima, svojoj web stranici,...), onda vise nije zasticen. :( Cak i e-mail na Forumu... moja je preporuka da svi drzite ukljucenu opciju "[i]Hide e-mail address[/i]" ili tako nekako (u profilu). 8)

Postoji SpamAssassin na studentu, no treba si svatko sam ukljuciti i podesiti... :roll:
bily (napisa):
hvala puno!U zadnje vrijeme i dobijam te mailove sa nepoznatim atachmetima i to ne otvaram ali tipa uvijek mi netko posalje nekog imena neznam recimo vesna horvat i neznam naslov mi dode tipa do you feel lucky????tako nesto ali to ne otvaram...to je virus zar ne???? Crying or Very sad


U danasnje doba, "From" je gotovo uvijek lazirano i tome se nikako ne vjeruje Exclamation

Krace: da, to je virus. Mad

bily (napisa):
cekaj malo sta mail na studentu nije nekako malo bolje zasticen od spama?


Zasticen je dok spammeri ne znaju za tvoju adresu. Very Happy Kad ju objavis (npr. na newsima, svojoj web stranici,...), onda vise nije zasticen. Sad Cak i e-mail na Forumu... moja je preporuka da svi drzite ukljucenu opciju "Hide e-mail address" ili tako nekako (u profilu). Cool

Postoji SpamAssassin na studentu, no treba si svatko sam ukljuciti i podesiti... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 15:49 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="bily"]hvala puno!U zadnje vrijeme i dobijam te mailove sa nepoznatim atachmetima i to ne otvaram ali tipa uvijek mi netko posalje nekog imena neznam recimo vesna horvat i neznam naslov mi dode tipa do you feel lucky????tako nesto ali to ne otvaram...[b]to je virus zar ne???? :cry:[/b][/quote]

U danasnje doba, "From" je gotovo uvijek lazirano i tome se nikako ne vjeruje :!:

Krace: da, to je virus. :x

[quote="bily"]cekaj malo sta mail na studentu nije nekako malo bolje zasticen od spama?[/quote]

Zasticen je dok spammeri ne znaju za tvoju adresu. :D Kad ju objavis (npr.

na newsima, svojoj web stranici,...), onda vise nije zasticen. :( Cak i e-mail na Forumu... moja je preporuka da svi drzite ukljucenu opciju "[i]Hide e-mail address[/i]" ili tako nekako (u profilu). 8)

Postoji SpamAssassin na studentu, no treba si svatko sam ukljuciti i podesiti... :roll:[/quote]

ali ja ne pitam samo za forum nego opcenito kako da je sakrijem ako ju mogu sakrit
vsego (napisa):
bily (napisa):
hvala puno!U zadnje vrijeme i dobijam te mailove sa nepoznatim atachmetima i to ne otvaram ali tipa uvijek mi netko posalje nekog imena neznam recimo vesna horvat i neznam naslov mi dode tipa do you feel lucky????tako nesto ali to ne otvaram...to je virus zar ne???? Crying or Very sad


U danasnje doba, "From" je gotovo uvijek lazirano i tome se nikako ne vjeruje Exclamation

Krace: da, to je virus. Mad

bily (napisa):
cekaj malo sta mail na studentu nije nekako malo bolje zasticen od spama?


Zasticen je dok spammeri ne znaju za tvoju adresu. Very Happy Kad ju objavis (npr.

na newsima, svojoj web stranici,...), onda vise nije zasticen. Sad Cak i e-mail na Forumu... moja je preporuka da svi drzite ukljucenu opciju "Hide e-mail address" ili tako nekako (u profilu). Cool

Postoji SpamAssassin na studentu, no treba si svatko sam ukljuciti i podesiti... Rolling Eyes


ali ja ne pitam samo za forum nego opcenito kako da je sakrijem ako ju mogu sakrit


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:55 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Re: virusi Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]ali ja ne pitam samo za forum nego opcenito kako da je sakrijem ako ju mogu sakrit[/quote]

Please, nauciti kvotati... :roll:

:idea: A ja ti lijepo kazem: ne ostavljaj nigdje mail adresu javno: newsi, web stranice, forumi,... :roll:

:idea: Ili "zamaskiraj" adresu... Npr. ja sam vsego na masini student.math.hr. 8) Svatko normalan (tko zna hrvatski) ce shvatiti, ali mislim da ni jedan automat nece... 8)
bily (napisa):
ali ja ne pitam samo za forum nego opcenito kako da je sakrijem ako ju mogu sakrit


Please, nauciti kvotati... Rolling Eyes

Idea A ja ti lijepo kazem: ne ostavljaj nigdje mail adresu javno: newsi, web stranice, forumi,... Rolling Eyes

Idea Ili "zamaskiraj" adresu... Npr. ja sam vsego na masini student.math.hr. Cool Svatko normalan (tko zna hrvatski) ce shvatiti, ali mislim da ni jedan automat nece... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:44 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas nabasah na [url=http://housecall.trendmicro.com/]Free online virus Scan[/url]. :shock: Ne znam vrijedi li ista, no ako se nekome isprobava, sretno! :D I javite kako je proslo... 8)
Bas nabasah na Free online virus Scan. Shocked Ne znam vrijedi li ista, no ako se nekome isprobava, sretno! Very Happy I javite kako je proslo... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 17:06 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala puno shvatila sam....ah mislim da mi je vec dosta ove teme.....
hvala puno shvatila sam....ah mislim da mi je vec dosta ove teme.....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan