Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

10 godina spama

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 22:59 čet, 15. 4. 2004    Naslov: 10 godina spama Citirajte i odgovorite

12. 4. ove godine se obiljezila deset-godisnjica spama.

:2gunfire: Canter&Siegel :splat:

http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=3715382&idnews=4632675

I dokle smo dosli u tih 10 godina? (Do dna?)

[b]Kako se vi stitite od spama?[/b] Imate neki dobar savjet?

Ja, se ne stitim, samo brisem, a to zna biti frustrirajuce... :roll:

A kako mi jos poruke stizu na mob, onda svaki cas mislim da mi netko javlja nekaj vazno, a kad tamo samo netko salje virus :roll: (u zadnje vrijeme su ucestale one poruke s [i]Your file is attached[/i] :evil: )...
12. 4. ove godine se obiljezila deset-godisnjica spama.

#2gunfire Canter&Siegel #Splat

http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=3715382&idnews=4632675

I dokle smo dosli u tih 10 godina? (Do dna?)

Kako se vi stitite od spama? Imate neki dobar savjet?

Ja, se ne stitim, samo brisem, a to zna biti frustrirajuce... Rolling Eyes

A kako mi jos poruke stizu na mob, onda svaki cas mislim da mi netko javlja nekaj vazno, a kad tamo samo netko salje virus Rolling Eyes (u zadnje vrijeme su ucestale one poruke s Your file is attached Evil or Very Mad )...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:16 čet, 15. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:bow: SpamAssassin :bow:

Ja imam defaultni config i "skida" oko 50% smeca. :D Cujem da malo dotjeraniji moze i puno vise (cak preko 90%). :shock: :D

Prebacit cu topic u "Rac. sustave"... Mozda se Darko smiluje kratkim opisom (umjesto linka na opseznu dokumentaciju). ;)
I bow before you SpamAssassin I bow before you

Ja imam defaultni config i "skida" oko 50% smeca. Very Happy Cujem da malo dotjeraniji moze i puno vise (cak preko 90%). Shocked Very Happy

Prebacit cu topic u "Rac. sustave"... Mozda se Darko smiluje kratkim opisom (umjesto linka na opseznu dokumentaciju). Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 8:34 pet, 16. 4. 2004    Naslov: Re: 10 godina spama Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Kako se vi stitite od spama?[/quote]

Imam vlastitu Perl-skriptu koja djeluje kao filter. Ništa spektakularno, samo redirektira iz inboxa mailove za koje je apsolutno sigurno da su trojanci ili tome slično (udovoljavaju preciznim specifikacijama koje često osvanu po raznim virus-bazama). Grozim se pomisli da nekom bayesijanskom filtru (ili općenito, bilo kakvom heurističkom filtru za kojeg nemam preciznu specifikaciju što briše) dam ovlasti za brisanje mojih mailova.
steelworker (napisa):
Kako se vi stitite od spama?


Imam vlastitu Perl-skriptu koja djeluje kao filter. Ništa spektakularno, samo redirektira iz inboxa mailove za koje je apsolutno sigurno da su trojanci ili tome slično (udovoljavaju preciznim specifikacijama koje često osvanu po raznim virus-bazama). Grozim se pomisli da nekom bayesijanskom filtru (ili općenito, bilo kakvom heurističkom filtru za kojeg nemam preciznu specifikaciju što briše) dam ovlasti za brisanje mojih mailova.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pingvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2003. (19:54:15)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:27 pet, 16. 4. 2004    Naslov: Re: 10 godina spama Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]
Kako se vi stitite od spama?
[/quote]

ja koristim jedan mali programcic zvan popcheck...i mogu reci da rula :)
a radi tako da se nakon pokretanja ulogira na pop server i tamo pritisnem carobnu tipkicu D i oni mejlovi koji su dobili s D-om po nosu odleprsaju u nepovrat....i nakon toga pokrenem lijepi thunderbird i on lijepo skine na komp ono sto sam ostavio na serveru ;)
s onim programcicima koji automatski uklanjaju spam nisam bio zadovoljan jer nijedan koji sam probao nije bio 100% ucinkovit (govorim za linux programcice...za win programcice ne znam)...meni je najvaznije da ja ne potrosim 10 min za skidanje nepotrebnih attachmenta i mailova (pogotovo onih M$ovih)...a to sto cu ja selektirati manualno koje mejlove hocu a koje necu, uopce nije problem jer cijeli proces ne traje ni min...a 100% je ucinkovit :)
steelworker (napisa):

Kako se vi stitite od spama?


ja koristim jedan mali programcic zvan popcheck...i mogu reci da rula Smile
a radi tako da se nakon pokretanja ulogira na pop server i tamo pritisnem carobnu tipkicu D i oni mejlovi koji su dobili s D-om po nosu odleprsaju u nepovrat....i nakon toga pokrenem lijepi thunderbird i on lijepo skine na komp ono sto sam ostavio na serveru Wink
s onim programcicima koji automatski uklanjaju spam nisam bio zadovoljan jer nijedan koji sam probao nije bio 100% ucinkovit (govorim za linux programcice...za win programcice ne znam)...meni je najvaznije da ja ne potrosim 10 min za skidanje nepotrebnih attachmenta i mailova (pogotovo onih M$ovih)...a to sto cu ja selektirati manualno koje mejlove hocu a koje necu, uopce nije problem jer cijeli proces ne traje ni min...a 100% je ucinkovit Smile



_________________
>> Feel the power of the penguin <<
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:36 sub, 17. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se jos ne usudim dopustiti da mi se posta brise bez mog nadgledanja, pa sve citam u [i]pine[/i]-u (da se [i]stitim[/i] od virusa). Naravno, skoro pa sav spam prepoznam po autoru, subjectu i onih nekoliko prvih rijeci pisma koji mi se pojave u SMS na mobu, tako da ga ne citam nego [i]isto[/i] koristim magicnu tipku [i]d[/i], ali ovaj put u [i]pine[/i]-u, i sve brisem. :twisted:

Znam da to nije nikakva zastita, to je samo brisanje :roll: , ali za sada ne dobivam >3 spama dnevno (prosjek je cca 1 po danu) :pray: , tak da mi nije neki bed to brisati.

Jednog dana cu valjda napraviti neki AI koji ce lijepo brisati spam umjesto mene. A onda u verziji 2.23 i sam sebe uciti sto je spam, a sto ne... A ver. 3.0.0.1 ce zavladati svijetom...

:needsleep:

Bonne nuit! :D
Ja se jos ne usudim dopustiti da mi se posta brise bez mog nadgledanja, pa sve citam u pine-u (da se stitim od virusa). Naravno, skoro pa sav spam prepoznam po autoru, subjectu i onih nekoliko prvih rijeci pisma koji mi se pojave u SMS na mobu, tako da ga ne citam nego isto koristim magicnu tipku d, ali ovaj put u pine-u, i sve brisem. Twisted Evil

Znam da to nije nikakva zastita, to je samo brisanje Rolling Eyes , ali za sada ne dobivam >3 spama dnevno (prosjek je cca 1 po danu) Pray , tak da mi nije neki bed to brisati.

Jednog dana cu valjda napraviti neki AI koji ce lijepo brisati spam umjesto mene. A onda u verziji 2.23 i sam sebe uciti sto je spam, a sto ne... A ver. 3.0.0.1 ce zavladati svijetom...

Zbilja trebam pavati

Bonne nuit! Very Happy



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:59 sub, 17. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

procmail?

Jel netko zna jel na studentu postoji nekakav ekvivalent cron-a s linuxa u userlandu?

palo mi napamet iskonfigurirat procmail da salje postu u zasebne fajlove u nekom folderu koji po cron jobu nestanu nakon dva dana?
procmail?

Jel netko zna jel na studentu postoji nekakav ekvivalent cron-a s linuxa u userlandu?

palo mi napamet iskonfigurirat procmail da salje postu u zasebne fajlove u nekom folderu koji po cron jobu nestanu nakon dva dana?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:20 sub, 17. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]procmail?[/quote]

Pa, SpamAssassin je samo pred-filter za procmail. 8)

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Jel netko zna jel na studentu postoji nekakav ekvivalent cron-a s linuxa u userlandu?[/quote]

[code:1][student] math 11:17 [~] > which crontab
/bin/crontab[/code:1]

Ali, na zalost...

[code:1][student] math 11:17 [~] > crontab -l
crontab: you are not authorized to use cron. Sorry.[/code:1]

Ja redirektam spam u ~/Mail/probably-spam i onda ga svakih par dana na brzinu preletim, spasim mail-dva koji greskom ulete nutra (u pravilu mailovi sa vicevima sex. sadrzaja ;)) i onda drzim "D" i uzivam u pogledu. :g:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
procmail?


Pa, SpamAssassin je samo pred-filter za procmail. Cool

ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Jel netko zna jel na studentu postoji nekakav ekvivalent cron-a s linuxa u userlandu?


Kod:
[student] math 11:17 [~] > which crontab
/bin/crontab


Ali, na zalost...

Kod:
[student] math 11:17 [~] > crontab -l
crontab: you are not authorized to use cron.  Sorry.


Ja redirektam spam u ~/Mail/probably-spam i onda ga svakih par dana na brzinu preletim, spasim mail-dva koji greskom ulete nutra (u pravilu mailovi sa vicevima sex. sadrzaja Wink) i onda drzim "D" i uzivam u pogledu. Mr. Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 18:00 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Re: 10 godina spama Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]12. 4. ove godine se obiljezila deset-godisnjica spama.

[b]Kako se vi stitite od spama?[/b] Imate neki dobar savjet?

[/quote]

paaaa...posto se jako mnogo koristim njuzima, stavljam laznu reply adresu...tako da spam-o-matic OE useri ne mogu poslati spamove na moj mail...sto se do sad pokazalo vrlo uspjesnim, naime, dobivam cirka 5-10 spam poruka tjedno, sto je nista kak je prije bilo...znao sam ih dobiti i po nekoliko stotina dnevno :!: :!: :!: :twisted: :twisted:
ako se koristis news sistemom, svakako upisi nesto tima emailNO@SPAMprovider.com ili nes slicno...rezultat nece izostati.[/list]
steelworker (napisa):
12. 4. ove godine se obiljezila deset-godisnjica spama.

Kako se vi stitite od spama? Imate neki dobar savjet?



paaaa...posto se jako mnogo koristim njuzima, stavljam laznu reply adresu...tako da spam-o-matic OE useri ne mogu poslati spamove na moj mail...sto se do sad pokazalo vrlo uspjesnim, naime, dobivam cirka 5-10 spam poruka tjedno, sto je nista kak je prije bilo...znao sam ih dobiti i po nekoliko stotina dnevno Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil Twisted Evil
ako se koristis news sistemom, svakako upisi nesto tima emailNO@SPAMprovider.com ili nes slicno...rezultat nece izostati.[/list]



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 18:07 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Re: 10 godina spama Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][b]Kako se vi stitite od spama?[/b] Imate neki dobar savjet?[/quote]

Otkad imam Gmail account, mislim da je svaka rasprava suvišna. :-)
Fantastičan spam-filter... u dva mjeseca 5~6 false negativa, i samo 3 false positiva, od kojih su dva ionako bila poprilično dubiozna.

[size=7]Još samo kad bi bilyine poruke filtrirao... ;->[/size]
steelworker (napisa):
Kako se vi stitite od spama? Imate neki dobar savjet?


Otkad imam Gmail account, mislim da je svaka rasprava suvišna. Smile
Fantastičan spam-filter... u dva mjeseca 5~6 false negativa, i samo 3 false positiva, od kojih su dva ionako bila poprilično dubiozna.

Još samo kad bi bilyine poruke filtrirao... ;→


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 18:11 sri, 22. 9. 2004    Naslov: Re: 10 godina spama Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]
[size=7]Još samo kad bi bilyine poruke filtrirao... ;->[/size][/quote]


ROTFLMAO :) :) :) :) :) :) :)
veky (napisa):

Još samo kad bi bilyine poruke filtrirao... ;→



ROTFLMAO Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 8:12 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

kao windowsasica sam jedno vrime koristila mailwasher dok je bila strasna invazija virusica... dnevno po 70ak mailova po 144k :blueshock: ...mada, kad pogledam, ta invazija virusa se interesantno poklopila s koristenjem mailwashera :| interesantno, u svakom slucaju... ehda onda sam aktivirala htnetov cistac :|
na hotmailu nemam bas problema sa zlim mailovima, mozda uleti jedan tjedno, nista strasno... ali fascinantno mi je: imam dvije adrese na mail.com-u. na jednoj svaki put kad se logiram imam 40ak spamova, dok na drugoj nema nista osim pravih mejlova :shock:

:shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: povlacim ovo sto sam upravo napisala... ta dva maila stvarno ne koristim cesto... i sad se logiram na onaj koji 'prima samo prave mailove'... "You have 86 new mail!"
od toga: 1 mail od sestre. ostalo... sve neki simpaticni ljudi :lol: inace nemam praksu obracat pozornost na njihova "imena" ali sad mi nije zao... pa prekrasni su :) evo par primjera :)
Brown E. Bovine, Veal Q. Moslem, Usefully G. Classify, Spearmint D. Demurer, Spunking S. Air, Hypersensitivity E. Imbues
kao windowsasica sam jedno vrime koristila mailwasher dok je bila strasna invazija virusica... dnevno po 70ak mailova po 144k Disaster!!! ...mada, kad pogledam, ta invazija virusa se interesantno poklopila s koristenjem mailwashera Neutral interesantno, u svakom slucaju... ehda onda sam aktivirala htnetov cistac Neutral
na hotmailu nemam bas problema sa zlim mailovima, mozda uleti jedan tjedno, nista strasno... ali fascinantno mi je: imam dvije adrese na mail.com-u. na jednoj svaki put kad se logiram imam 40ak spamova, dok na drugoj nema nista osim pravih mejlova Shocked

#Shocked #Shocked #Shocked #Shocked povlacim ovo sto sam upravo napisala... ta dva maila stvarno ne koristim cesto... i sad se logiram na onaj koji 'prima samo prave mailove'... "You have 86 new mail!"
od toga: 1 mail od sestre. ostalo... sve neki simpaticni ljudi Laughing inace nemam praksu obracat pozornost na njihova "imena" ali sad mi nije zao... pa prekrasni su Smile evo par primjera Smile
Brown E. Bovine, Veal Q. Moslem, Usefully G. Classify, Spearmint D. Demurer, Spunking S. Air, Hypersensitivity E. Imbues



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:02 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
svojevremeno su meni i sestri stizali spamovi poput: [i]See Jenny be !nice! to a Horse[/i]
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

ponekad razvesele covjeka :rotfl: :rotfl:
Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha
svojevremeno su meni i sestri stizali spamovi poput: See Jenny be !nice! to a Horse
Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha

ponekad razvesele covjeka Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan