Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Littlewood-Offordov problem - vezano na Spernerov teorem
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 0:08 ned, 12. 9. 2004    Naslov: Littlewood-Offordov problem - vezano na Spernerov teorem Citirajte i odgovorite

Problem: zadano je n realnih brojeva [latex]a_1, ..., a_n[/latex] t.d. [latex] a_i \ge 1 \forall i[/latex]. Tada izmedju svih 2^n suma oblika [latex]\pm a_1 \pm a_2 \pm ... \pm a_n[/latex], onih kojima je apsolutna vrijednost <1 ima najvise [latex] \left( \begin{array}{c} n \\ ~[~ n/2 ~]~ \end{array} \right)[/latex] (btw: ne nadjoh znak "najvece cijelo" pa stavio obicne uglate zagrade :?)

Rijesenje po Veljanu:
Problem mozemo reformulirati ovako: koliko najvise ima vektora [latex](\varepsilon_1, ..., \varepsilon_n)~, ~\varepsilon_i = \pm 1[/latex] t.d. suma [latex]\sum_{i=1}^n \varepsilon_i a_i[/latex] padne u otvoreni interval <-1,1> (ili bilo koji drugi interval duljine 2)?
Uzmimo da sume [latex]a = \sum \varepsilon_i a_i[/latex] i [latex]a` = \sum \varepsilon`_i a_i[/latex] leze u intervalu <-1, 1> i a!=a'. Promotrimo skupove indeksa [latex]J = \{ i \in ~[~n~]~ : \varepsilon_i = 1 \}[/latex] i [latex]J` = \{ i \in ~[~n~]~ : \varepsilon`_i = 1 \}[/latex]. BSO neka je J podskup od J'. Tada je:
[latex]a` - a = \sum \varepsilon_i a_i - \sum \varepsilon`_i a_i = 2 \sum_{i \in J` / J} a_i \ge 2[/latex]
Stoga familija podskupova od J cini antilanac u p.u. skupu B_n (uredjen par partitivnog skupa od [n] i relacije biti podskup), pa iz Spernerovog teorema slijedi tvrdnja.

Pitanje: kako je dosao do one zadnje jednakosti (od 2 sume po indeksima iz J'\J) i kako iz te cinjenice slijedi da je familija podskupova od J antilanac u p.u. skupu B_n
:boliglava: :(

PS Spernerov teorem kaze da je sirina skupa B_n (u smislu iz [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=18652#18652]topica o p.u. skupovima i Dilworthovom teoremu[/url]) jednaka [latex] \left( \begin{array}{c} n \\ ~[~ n/2 ~]~ \end{array} \right)[/latex]
Problem: zadano je n realnih brojeva t.d. . Tada izmedju svih 2^n suma oblika , onih kojima je apsolutna vrijednost <1 ima najvise (btw: ne nadjoh znak "najvece cijelo" pa stavio obicne uglate zagrade Confused)

Rijesenje po Veljanu:
Problem mozemo reformulirati ovako: koliko najvise ima vektora t.d. suma padne u otvoreni interval ←1,1> (ili bilo koji drugi interval duljine 2)?
Uzmimo da sume i leze u intervalu ←1, 1> i a!=a'. Promotrimo skupove indeksa i . BSO neka je J podskup od J'. Tada je:

Stoga familija podskupova od J cini antilanac u p.u. skupu B_n (uredjen par partitivnog skupa od [n] i relacije biti podskup), pa iz Spernerovog teorema slijedi tvrdnja.

Pitanje: kako je dosao do one zadnje jednakosti (od 2 sume po indeksima iz J'\J) i kako iz te cinjenice slijedi da je familija podskupova od J antilanac u p.u. skupu B_n
Boli glava Sad

PS Spernerov teorem kaze da je sirina skupa B_n (u smislu iz topica o p.u. skupovima i Dilworthovom teoremu) jednaka



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 1:03 ned, 12. 9. 2004    Naslov: Re: Littlewood-Offordov problem - vezano na Spernerov teorem Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Problem: zadano je n realnih brojeva [latex]a_1, ..., a_n[/latex] t.d. [latex] a_i \ge 1 \forall i[/latex]. Tada izmedju svih 2^n suma oblika [latex]\pm a_1 \pm a_2 \pm ... \pm a_n[/latex], onih kojima je apsolutna vrijednost <1 ima najvise [latex] \left( \begin{array}{c} n \\ ~[~ n/2 ~]~ \end{array} \right)[/latex] (btw: ne nadjoh znak "najvece cijelo" pa stavio obicne uglate zagrade :?)[/quote]

lfloor i rfloor bi trebali raditi... inFact, [latex]\lfloor\frac{n}{2}\rfloor[/latex]... etoga.
A uvijek možeš napisati i n div 2 :-), ili nešto još bizarnije, poput n>>1 . ;-)

[quote]Rijesenje po Veljanu:
Problem mozemo reformulirati ovako: koliko najvise ima vektora [latex](\varepsilon_1, ..., \varepsilon_n)~, ~\varepsilon_i = \pm 1[/latex] t.d. suma [latex]\sum_{i=1}^n \varepsilon_i a_i[/latex] padne u otvoreni interval <-1,1> (ili bilo koji drugi interval duljine 2)?
Uzmimo da sume [latex]a = \sum \varepsilon_i a_i[/latex] i [latex]a` = \sum \varepsilon`_i a_i[/latex] leze u intervalu <-1, 1> i a!=a'. [/quote]

JC: kad već a crtano vani označavaš kao a' , zašto ne i unutar LaTeX-koda? Ako ništa drugo, uobičajenije je od a` ...

[quote]Promotrimo skupove indeksa [latex]J = \{ i \in ~[~n~]~ : \varepsilon_i = 1 \}[/latex] i [latex]J` = \{ i \in ~[~n~]~ : \varepsilon`_i = 1 \}[/latex]. BSO neka je J podskup od J'. Tada je:
[latex]a` - a = \sum \varepsilon_i a_i - \sum \varepsilon`_i a_i = 2 \sum_{i \in J` / J} a_i \ge 2[/latex][/quote]

U sumama si na krivom mjestu stavio taj svoj famozni ` , al dobro. Jasno je što si htio napisati...

[quote]Stoga familija podskupova od J cini antilanac u p.u. skupu B_n (uredjen par partitivnog skupa od [n] i relacije biti podskup), pa iz Spernerovog teorema slijedi tvrdnja.

Pitanje: kako je dosao do one zadnje jednakosti (od 2 sume po indeksima iz J'\J)[/quote]

Sjeti se, epsovi su brojevi koji su ili 1 ili -1 . Skup [..n] se raspada na 4 podskupa: (1) onaj u kojem su epsovi i eps'ovi jednaki 1 (dakle JnJ' ),
(2) onaj u kojem su epsovi jednaki 1 a eps'ovi jednaki -1 (dakle J\J' ),
(3) onaj u kojem su epsovi jednaki -1 a eps'ovi 1 (dakle J'\J ),
i (4) onaj u kojem su epsovi i eps'ovi jednaki -1 ( (JuJ')^c ).
Ako je J podskup od J' , to zapravo znači da je skup pod [2] prazan. Sumetina po [..n] je tada zbroj sumâ po skupu tipa [1] (što se poništi jer je tamo eps=eps' ), tipa [4] (što se isto poništi, jer je opet eps=eps'(=-1) ), te tipa [3] (to je jedino što ostaje, i tamo je eps'-eps=1-(-1)=2 ).

Dakle, naša sumetina je suma po skupu J'\J , (eps'-eps)a_i , odnosno uzevši u obzir da je eps'-eps=2 , točno ono što nam treba.

[quote] i kako iz te cinjenice slijedi da je familija podskupova od J antilanac u p.u. skupu B_n
:boliglava: :([/quote]

Pa gle... zamisli sve Jove koji odgovaraju takvim sumama (koje su ||<1 ). Gore smo upravo vidjeli da za svaka dva takva (nazvali smo ih maštovitim imenima J i J' ) ne može vrijediti da je JCJ' (jer bi tada razlika njihovih sumâ bila bar 2 , što je poprilično nemoguće ako želimo da obje budu u <-1,1> : ). Sasvim je jasno da je svejedno gdje je crtica, pa isto tako ne može vrijediti ni J'CJ . Dakle, različiti (oni koji nisu jednaki, jel) moraju biti neusporedivi (primijeti da smo sve ostale mogućnosti eliminirali). Dakle, tim sumama u <-1,1> (ili bilo kojem drugom otvorenom intervalu duljine ne vece od 2 ) odgovaraju (injektivno) Jovi koji su medusobno neusporedivi u smislu relacije "biti podskup", odnosno skup svih takvih sumâ ima <= elemenata nego najveći mogući skup neusporedivih Jova u [..n] -- ie, najveći antilanac u [..n] , za kojeg znamo po Sperneru koliko elemenata mora imati.

HTH,
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Problem: zadano je n realnih brojeva t.d. . Tada izmedju svih 2^n suma oblika , onih kojima je apsolutna vrijednost <1 ima najvise (btw: ne nadjoh znak "najvece cijelo" pa stavio obicne uglate zagrade Confused)


lfloor i rfloor bi trebali raditi... inFact, ... etoga.
A uvijek možeš napisati i n div 2 Smile, ili nešto još bizarnije, poput n>>1 . Wink

Citat:
Rijesenje po Veljanu:
Problem mozemo reformulirati ovako: koliko najvise ima vektora t.d. suma padne u otvoreni interval ←1,1> (ili bilo koji drugi interval duljine 2)?
Uzmimo da sume i leze u intervalu ←1, 1> i a!=a'.


JC: kad već a crtano vani označavaš kao a' , zašto ne i unutar LaTeX-koda? Ako ništa drugo, uobičajenije je od a` ...

Citat:
Promotrimo skupove indeksa i . BSO neka je J podskup od J'. Tada je:


U sumama si na krivom mjestu stavio taj svoj famozni ` , al dobro. Jasno je što si htio napisati...

Citat:
Stoga familija podskupova od J cini antilanac u p.u. skupu B_n (uredjen par partitivnog skupa od [n] i relacije biti podskup), pa iz Spernerovog teorema slijedi tvrdnja.

Pitanje: kako je dosao do one zadnje jednakosti (od 2 sume po indeksima iz J'\J)


Sjeti se, epsovi su brojevi koji su ili 1 ili -1 . Skup [..n] se raspada na 4 podskupa: (1) onaj u kojem su epsovi i eps'ovi jednaki 1 (dakle JnJ' ),
(2) onaj u kojem su epsovi jednaki 1 a eps'ovi jednaki -1 (dakle J\J' ),
(3) onaj u kojem su epsovi jednaki -1 a eps'ovi 1 (dakle J'\J ),
i (4) onaj u kojem su epsovi i eps'ovi jednaki -1 ( (JuJ')^c ).
Ako je J podskup od J' , to zapravo znači da je skup pod [2] prazan. Sumetina po [..n] je tada zbroj sumâ po skupu tipa [1] (što se poništi jer je tamo eps=eps' ), tipa [4] (što se isto poništi, jer je opet eps=eps'(=-1) ), te tipa [3] (to je jedino što ostaje, i tamo je eps'-eps=1-(-1)=2 ).

Dakle, naša sumetina je suma po skupu J'\J , (eps'-eps)a_i , odnosno uzevši u obzir da je eps'-eps=2 , točno ono što nam treba.

Citat:
i kako iz te cinjenice slijedi da je familija podskupova od J antilanac u p.u. skupu B_n
Boli glava Sad


Pa gle... zamisli sve Jove koji odgovaraju takvim sumama (koje su ||<1 ). Gore smo upravo vidjeli da za svaka dva takva (nazvali smo ih maštovitim imenima J i J' ) ne može vrijediti da je JCJ' (jer bi tada razlika njihovih sumâ bila bar 2 , što je poprilično nemoguće ako želimo da obje budu u ←1,1> : ). Sasvim je jasno da je svejedno gdje je crtica, pa isto tako ne može vrijediti ni J'CJ . Dakle, različiti (oni koji nisu jednaki, jel) moraju biti neusporedivi (primijeti da smo sve ostale mogućnosti eliminirali). Dakle, tim sumama u ←1,1> (ili bilo kojem drugom otvorenom intervalu duljine ne vece od 2 ) odgovaraju (injektivno) Jovi koji su medusobno neusporedivi u smislu relacije "biti podskup", odnosno skup svih takvih sumâ ima ⇐ elemenata nego najveći mogući skup neusporedivih Jova u [..n] – ie, najveći antilanac u [..n] , za kojeg znamo po Sperneru koliko elemenata mora imati.

HTH,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:44 ned, 12. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Thnx veky :) moram to jos raspisat i progruntat ono pa cu mozda imati i jos pokoje pitanje al mitlim da sam svatio :? malo uznemiruje tendencija tog covjeka da se razbacuje rijecima poput "dakle", "poslije kraceg racuna", "lako se izvodi", "nije tesko dokazati", "lako se provjeri", "..prepustamo citatelju" i sl kada naleti na dio dokaza koji je tlaka za raspisati :onfire: :shock:

al dobro, ta e tu e, naprijed u nove radne pobjede :)
Thnx veky Smile moram to jos raspisat i progruntat ono pa cu mozda imati i jos pokoje pitanje al mitlim da sam svatio Confused malo uznemiruje tendencija tog covjeka da se razbacuje rijecima poput "dakle", "poslije kraceg racuna", "lako se izvodi", "nije tesko dokazati", "lako se provjeri", "..prepustamo citatelju" i sl kada naleti na dio dokaza koji je tlaka za raspisati #Onfire Shocked

al dobro, ta e tu e, naprijed u nove radne pobjede Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 13:13 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]malo uznemiruje tendencija tog covjeka da se razbacuje rijecima poput "dakle", "poslije kraceg racuna", "lako se izvodi", "nije tesko dokazati", "lako se provjeri", "..prepustamo citatelju" i sl kada naleti na dio dokaza koji je tlaka za raspisati :onfire: :shock:[/quote]

Ehm... ti još nisi polagao modeliranje? ;-X
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
malo uznemiruje tendencija tog covjeka da se razbacuje rijecima poput "dakle", "poslije kraceg racuna", "lako se izvodi", "nije tesko dokazati", "lako se provjeri", "..prepustamo citatelju" i sl kada naleti na dio dokaza koji je tlaka za raspisati #Onfire Shocked


Ehm... ti još nisi polagao modeliranje? ;-X


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:39 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Ehm... ti još nisi polagao modeliranje? ;-X[/quote]
:shock: istina :shock: cak je i to bolje od, npr., koristenja velikog slova R (obicnog) za dezigniranje skupa realnih brojeva, slike lin. operatora, ranga operatora, matricnog zapisa tog operatora, sasvim nevinog vektora iz slike i procjene greske i sve u 4 linije istog dokaza :blueshock:
veky (napisa):
Ehm... ti još nisi polagao modeliranje? ;-X

Shocked istina Shocked cak je i to bolje od, npr., koristenja velikog slova R (obicnog) za dezigniranje skupa realnih brojeva, slike lin. operatora, ranga operatora, matricnog zapisa tog operatora, sasvim nevinog vektora iz slike i procjene greske i sve u 4 linije istog dokaza Disaster!!!



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:39 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="veky"]Ehm... ti još nisi polagao modeliranje? ;-X[/quote]
:shock: istina :shock: cak je i to bolje od, npr., koristenja velikog slova R (obicnog) za dezigniranje skupa realnih brojeva, slike lin. operatora, ranga operatora, matricnog zapisa tog operatora, sasvim nevinog vektora iz slike i procjene greske i sve u 4 linije istog dokaza :blueshock:[/quote]

hmm :grebgreb: to iz modeliranja or?
ako je, aj mi to lociraj... bas me zanima....
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
veky (napisa):
Ehm... ti još nisi polagao modeliranje? ;-X

Shocked istina Shocked cak je i to bolje od, npr., koristenja velikog slova R (obicnog) za dezigniranje skupa realnih brojeva, slike lin. operatora, ranga operatora, matricnog zapisa tog operatora, sasvim nevinog vektora iz slike i procjene greske i sve u 4 linije istog dokaza Disaster!!!


hmm Kotacici rade 100 na sat to iz modeliranja or?
ako je, aj mi to lociraj... bas me zanima....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 15:19 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]hmm :grebgreb: to iz modeliranja or?
ako je, aj mi to lociraj... bas me zanima....[/quote]
When it rains, it pours :roll: izgubio skriptu! :bad-words:

U svakom slucaju, negdje oko elektricnih mreza, poglavlje prije ili kasnije :? Na pocetku strane (tj. "dokaz" brejka sa prethodne strane i vecina ga je na iducoj - nazalost ne pamtim i o cemu se tocno radilo :?)
Nesi (napisa):
hmm Kotacici rade 100 na sat to iz modeliranja or?
ako je, aj mi to lociraj... bas me zanima....

When it rains, it pours Rolling Eyes izgubio skriptu! #Cussing out

U svakom slucaju, negdje oko elektricnih mreza, poglavlje prije ili kasnije Confused Na pocetku strane (tj. "dokaz" brejka sa prethodne strane i vecina ga je na iducoj - nazalost ne pamtim i o cemu se tocno radilo Confused)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:43 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][quote="Nesi"]hmm :grebgreb: to iz modeliranja or?
ako je, aj mi to lociraj... bas me zanima....[/quote]
When it rains, it pours :roll: izgubio skriptu! :bad-words:[/quote]

bitno da je skripta online :PP
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Nesi (napisa):
hmm Kotacici rade 100 na sat to iz modeliranja or?
ako je, aj mi to lociraj... bas me zanima....

When it rains, it pours Rolling Eyes izgubio skriptu! #Cussing out


bitno da je skripta online Weeee-heeee!!!



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 16:51 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]
U svakom slucaju, negdje oko elektricnih mreza,[/quote]

U tom slučaju, pravo je čudo što nije i otpor njime označio. :shock: ;-)
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):

U svakom slucaju, negdje oko elektricnih mreza,


U tom slučaju, pravo je čudo što nije i otpor njime označio. Shocked Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 18:32 pon, 13. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]
U svakom slucaju, negdje oko elektricnih mreza,[/quote]

U tom slučaju, pravo je čudo što nije i otpor njime označio. :shock: ;-)[/quote]
Nisam ni rekao da nije :lol: Divan covjek :D
veky (napisa):
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):

U svakom slucaju, negdje oko elektricnih mreza,


U tom slučaju, pravo je čudo što nije i otpor njime označio. Shocked Wink

Nisam ni rekao da nije Laughing Divan covjek Very Happy



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan