Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

metodika nastave???

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:57 čet, 3. 3. 2005    Naslov: metodika nastave??? Citirajte i odgovorite

evo imam jedno pitnjce za sve ovdje prisutne.
gledao sam malo po netu i uocio da svi fakulteti matematike(pa cak i onaj u beogradu) imaju zavod za metodiku nastave. Zanima me zasto to zagreb nema? u skandinavskim zemljama se cak moze i doktorirat na metodici...bas me zanim taj pristup matematici...jer cemu sva ta silna znanstvena djelatnost nasih inzenjera ako ne postoje ljudi koji bi bili odgovorni za orenosenje znanja...bla bla...aliipak! a i nekim predavacima bi dobro doslo malo poduke...
evo imam jedno pitnjce za sve ovdje prisutne.
gledao sam malo po netu i uocio da svi fakulteti matematike(pa cak i onaj u beogradu) imaju zavod za metodiku nastave. Zanima me zasto to zagreb nema? u skandinavskim zemljama se cak moze i doktorirat na metodici...bas me zanim taj pristup matematici...jer cemu sva ta silna znanstvena djelatnost nasih inzenjera ako ne postoje ljudi koji bi bili odgovorni za orenosenje znanja...bla bla...aliipak! a i nekim predavacima bi dobro doslo malo poduke...



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:02 čet, 3. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gledao si po cijelom svijetu, a nisi u [url=http://www.math.hr/hr/ustanova/ustroj/main.html]nasem dvoristu[/url] :roll: Imamo i mi Katedru za metodiku nastave matematike i računarstva (jedina je razlika sto se zove katedra umjesto zavod).
Gledao si po cijelom svijetu, a nisi u nasem dvoristu Rolling Eyes Imamo i mi Katedru za metodiku nastave matematike i računarstva (jedina je razlika sto se zove katedra umjesto zavod).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:32 čet, 3. 3. 2005    Naslov: a Citirajte i odgovorite

a zasto se onda ne izvodi postdiplomski studij iz metodike nastave?
i meni je malo nelogicno imati doktorat iz toga alimagisterij je vec nesto
il bar neka specijalizacija?
uostalom bilo bi lijepoa da i profesori mogu nekako na postdiplomski!
bilo bi jako lijepo imati nesto sto se bavi popularizacijom matematike,nastavom matematike....ocito je jako razvijena ta katedra kad prvi put cujem za nju
a zasto se onda ne izvodi postdiplomski studij iz metodike nastave?
i meni je malo nelogicno imati doktorat iz toga alimagisterij je vec nesto
il bar neka specijalizacija?
uostalom bilo bi lijepoa da i profesori mogu nekako na postdiplomski!
bilo bi jako lijepo imati nesto sto se bavi popularizacijom matematike,nastavom matematike....ocito je jako razvijena ta katedra kad prvi put cujem za nju



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 13:46 čet, 3. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

tko kaze da se ne izvodi. samo je moguce da se postdiplomski iz metodike nastave ne izvodi na PMFu. primjeric, u splitu na pmf-u postoji postdiplomski iz metodike nastave kemije, biologije i fizike. kako sam ja profesorski smjer (matematika i informatika), metodika me vrlo zanima. pogotovo mogucnost postdiplomskog iz metodike nastave.
tko kaze da se ne izvodi. samo je moguce da se postdiplomski iz metodike nastave ne izvodi na PMFu. primjeric, u splitu na pmf-u postoji postdiplomski iz metodike nastave kemije, biologije i fizike. kako sam ja profesorski smjer (matematika i informatika), metodika me vrlo zanima. pogotovo mogucnost postdiplomskog iz metodike nastave.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:48 čet, 3. 3. 2005    Naslov: Re: a Citirajte i odgovorite

[quote="mladen"]a zasto se onda ne izvodi postdiplomski studij iz metodike nastave?[/quote]

Iz istog razloga zbog kojeg se ne izvodi postdiplomski studij algebre, analize ili nekog drugog podrucja matematike. Kod nas postoji samo jedan postdiplomski studij matematike ([url=http://www.math.hr/hr/nastava/postdiplomski/rezim.html]vidi[/url]).

[quote="mladen"]i meni je malo nelogicno imati doktorat iz toga alimagisterij je vec nesto
il bar neka specijalizacija?
uostalom bilo bi lijepoa da i profesori mogu nekako na postdiplomski!
bilo bi jako lijepo imati nesto sto se bavi popularizacijom matematike,nastavom matematike....[/quote]

Po novom sistemu vise nema magisterija na nivou postiplomskog (zato se i zove doktorski studij). Do sada je bilo moguce magistrirati s temo slicnom ovima koje si naveo. Ne znam koliko je takvih magisterija kod nas obranjeno, ako te zanima morat ces se sam prosetati do knjiznice.

[quote="mladen"]ocito je jako razvijena ta katedra kad prvi out cujem za nju[/quote]

Po pitanjima koja postavljas cini mi se da i inace nisi jako dobro informiran. Ne bih rekao da je problem u Katedri za metodiku.
mladen (napisa):
a zasto se onda ne izvodi postdiplomski studij iz metodike nastave?


Iz istog razloga zbog kojeg se ne izvodi postdiplomski studij algebre, analize ili nekog drugog podrucja matematike. Kod nas postoji samo jedan postdiplomski studij matematike (vidi).

mladen (napisa):
i meni je malo nelogicno imati doktorat iz toga alimagisterij je vec nesto
il bar neka specijalizacija?
uostalom bilo bi lijepoa da i profesori mogu nekako na postdiplomski!
bilo bi jako lijepo imati nesto sto se bavi popularizacijom matematike,nastavom matematike....


Po novom sistemu vise nema magisterija na nivou postiplomskog (zato se i zove doktorski studij). Do sada je bilo moguce magistrirati s temo slicnom ovima koje si naveo. Ne znam koliko je takvih magisterija kod nas obranjeno, ako te zanima morat ces se sam prosetati do knjiznice.

mladen (napisa):
ocito je jako razvijena ta katedra kad prvi out cujem za nju


Po pitanjima koja postavljas cini mi se da i inace nisi jako dobro informiran. Ne bih rekao da je problem u Katedri za metodiku.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:21 pet, 4. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa eto nek se netko barem sjeti o tome pricati...uostalom nema na netu nista o tome a svima je jako poznato da je to najbolji a mislim i jedini nacin informiranja na faksu. uostalom kad god se nekom od krvi i mesa obratis odgovori su tipa nisam siguran ili nisam ja zaduzen za to. daj krcko molim te reci mi kako da se infprmiram o tome. eto nemoj samo kritizirat vec daj konkretan savjet i naravno laksi rok iz kombinatorike u 4. mjesecu
pa eto nek se netko barem sjeti o tome pricati...uostalom nema na netu nista o tome a svima je jako poznato da je to najbolji a mislim i jedini nacin informiranja na faksu. uostalom kad god se nekom od krvi i mesa obratis odgovori su tipa nisam siguran ili nisam ja zaduzen za to. daj krcko molim te reci mi kako da se infprmiram o tome. eto nemoj samo kritizirat vec daj konkretan savjet i naravno laksi rok iz kombinatorike u 4. mjesecu



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:04 sub, 5. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladen"]pa eto nek se netko barem sjeti o tome pricati...uostalom nema na netu nista o tome a svima je jako poznato da je to najbolji a mislim i jedini nacin informiranja na faksu. uostalom kad god se nekom od krvi i mesa obratis odgovori su tipa nisam siguran ili nisam ja zaduzen za to. daj krcko molim te reci mi kako da se infprmiram o tome.[/quote]

O cemu se zelis informirati? Ako te zanima ustroj PMF-MO, pogledaj link u prvom odgovoru. Ako te zanima rezim postdiplomskog studija, pogledaj link u drugom odgovoru. Nas web mozda nije vrhunski dizajniran i aktualne informacije tipa raspored obicno kasne, ali sigurno ces naci dosta korisnih podataka o stvarima koje te zanimaju.

Dugujes objasnjenje kome si se to "od krvi i mesa" obratio i ostao bez odgovora? Moje je iskustvo da ce ti velika vecina nastavnika nastojati pomoci koliko god mogu, a ako si stvarno potpuno promasio adresu bar ce te uputiti na pravu osobu.

[quote="mladen"]eto nemoj samo kritizirat vec daj konkretan savjet i naravno laksi rok iz kombinatorike u 4. mjesecu[/quote]

Prvo, cini mi se da ni sam ne znas sto zapravo pitas, nego samo zelis malo kritizirati. To je OK, ali bilo bi bolje da direktno napises sto te muci i nastojis argumentirati. Drugo, ako jos nisi polozio Kombinatoriku moj ti je savjet da malo pricekas s pitanjima oko postdiplomskog. Dok diplomiras puno ce se toga promijeniti. Time ne zelim reci da ce ti trebati puno vremena, nego da je Sveuciliste trenutno u fazi reforme i pravila se mijenjaju velikom brzinom :mrgreen:
mladen (napisa):
pa eto nek se netko barem sjeti o tome pricati...uostalom nema na netu nista o tome a svima je jako poznato da je to najbolji a mislim i jedini nacin informiranja na faksu. uostalom kad god se nekom od krvi i mesa obratis odgovori su tipa nisam siguran ili nisam ja zaduzen za to. daj krcko molim te reci mi kako da se infprmiram o tome.


O cemu se zelis informirati? Ako te zanima ustroj PMF-MO, pogledaj link u prvom odgovoru. Ako te zanima rezim postdiplomskog studija, pogledaj link u drugom odgovoru. Nas web mozda nije vrhunski dizajniran i aktualne informacije tipa raspored obicno kasne, ali sigurno ces naci dosta korisnih podataka o stvarima koje te zanimaju.

Dugujes objasnjenje kome si se to "od krvi i mesa" obratio i ostao bez odgovora? Moje je iskustvo da ce ti velika vecina nastavnika nastojati pomoci koliko god mogu, a ako si stvarno potpuno promasio adresu bar ce te uputiti na pravu osobu.

mladen (napisa):
eto nemoj samo kritizirat vec daj konkretan savjet i naravno laksi rok iz kombinatorike u 4. mjesecu


Prvo, cini mi se da ni sam ne znas sto zapravo pitas, nego samo zelis malo kritizirati. To je OK, ali bilo bi bolje da direktno napises sto te muci i nastojis argumentirati. Drugo, ako jos nisi polozio Kombinatoriku moj ti je savjet da malo pricekas s pitanjima oko postdiplomskog. Dok diplomiras puno ce se toga promijeniti. Time ne zelim reci da ce ti trebati puno vremena, nego da je Sveuciliste trenutno u fazi reforme i pravila se mijenjaju velikom brzinom Mr. Green



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2005. (12:57:32)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:20 ned, 6. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok sorry sto sam malo burno reagirao i vjerojatno si po neznam koji put u pravu ali :kidam:
Ok sorry sto sam malo burno reagirao i vjerojatno si po neznam koji put u pravu ali Kidam nalijevo



_________________
postoji samo jedno mjesto iz kojeg izidjes a nikad se ne vratis cijeli!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 18:39 pon, 7. 3. 2005    Naslov: Re: a Citirajte i odgovorite

[quote="mladen"]a zasto se onda ne izvodi postdiplomski studij iz metodike nastave?
i meni je malo nelogicno imati doktorat iz toga alimagisterij je vec nesto
il bar neka specijalizacija?
uostalom bilo bi lijepoa da i profesori mogu nekako na postdiplomski!
bilo bi jako lijepo imati nesto sto se bavi popularizacijom matematike,nastavom matematike....ocito je jako razvijena ta katedra kad prvi put cujem za nju[/quote]

vecinu pitanja je vec odgovorio Krcko, ali evo da se i ja malo javim kao "sluzbeni" popularizator matematike :-)

dakle, postoje naznake - sve je u fazi rasprave - da bismo i mi isli prema skandinavskom modelu u kojem postoje doktorati i iz podrucja metodike; postoje razni stavovi - od mojeg (ja sam za), do onih protiv (jer to nije "prava" znanost pa ne bi smjelo biti ravnopravno "pravom" matematickom doktoratu). Znam da se neke rasprave o toj tematici vec vode i na nekim visim instancama (ne znam tocno koje, ali nesto pri Sveucilistu ili tak nekak, ali svakako se vec raspravljalo i o tome bi li takav doktorat trebao biti vezan uz struku tj. branjen na matematici, ili pak za pedagogiju, tj. branjen na Uciteljskoj akademiji). Sto ce tocno biti, ne zna se. No, dok generacija koja sad uci Kombinatoriku diplomira, mozda bi moglo biti i novosti na tom polju. No nije za ocekivat nista jako uskoro jer su sve rasprave zasad jos nacelne.

Sto se popularizacije matematike tice, ona doduse nije podrucje metodike, ali se u pravilu veze uz nju jer glavnu ciljnu skupinu popularizacije matematike cine djaci osnovnih i srednjih skola. Svuda je pomalo problematicna i gotovo svi koji se intenzivno bave popularizacijom, a rade na nekom sveucilistu, nailazili su na razne vrste problema i otpora - cak i Skandinavci. No, sve se vise prihvaca potreba za ljudima koji ce se time baviti, pa problemi postepeno nestaju.

Eto Mladen (mislim da znam koji :wink: ), tko zna - mozda cete jednog dana postati dr. popularizacije matematike :D

Pozdrav,
Franka :patkica:
mladen (napisa):
a zasto se onda ne izvodi postdiplomski studij iz metodike nastave?
i meni je malo nelogicno imati doktorat iz toga alimagisterij je vec nesto
il bar neka specijalizacija?
uostalom bilo bi lijepoa da i profesori mogu nekako na postdiplomski!
bilo bi jako lijepo imati nesto sto se bavi popularizacijom matematike,nastavom matematike....ocito je jako razvijena ta katedra kad prvi put cujem za nju


vecinu pitanja je vec odgovorio Krcko, ali evo da se i ja malo javim kao "sluzbeni" popularizator matematike Smile

dakle, postoje naznake - sve je u fazi rasprave - da bismo i mi isli prema skandinavskom modelu u kojem postoje doktorati i iz podrucja metodike; postoje razni stavovi - od mojeg (ja sam za), do onih protiv (jer to nije "prava" znanost pa ne bi smjelo biti ravnopravno "pravom" matematickom doktoratu). Znam da se neke rasprave o toj tematici vec vode i na nekim visim instancama (ne znam tocno koje, ali nesto pri Sveucilistu ili tak nekak, ali svakako se vec raspravljalo i o tome bi li takav doktorat trebao biti vezan uz struku tj. branjen na matematici, ili pak za pedagogiju, tj. branjen na Uciteljskoj akademiji). Sto ce tocno biti, ne zna se. No, dok generacija koja sad uci Kombinatoriku diplomira, mozda bi moglo biti i novosti na tom polju. No nije za ocekivat nista jako uskoro jer su sve rasprave zasad jos nacelne.

Sto se popularizacije matematike tice, ona doduse nije podrucje metodike, ali se u pravilu veze uz nju jer glavnu ciljnu skupinu popularizacije matematike cine djaci osnovnih i srednjih skola. Svuda je pomalo problematicna i gotovo svi koji se intenzivno bave popularizacijom, a rade na nekom sveucilistu, nailazili su na razne vrste problema i otpora - cak i Skandinavci. No, sve se vise prihvaca potreba za ljudima koji ce se time baviti, pa problemi postepeno nestaju.

Eto Mladen (mislim da znam koji Wink ), tko zna - mozda cete jednog dana postati dr. popularizacije matematike Very Happy

Pozdrav,
Franka Patkica



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan