Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Stringovi, Pascal

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
akos
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (10:33:30)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:24 sri, 7. 9. 2005    Naslov: Stringovi, Pascal Citirajte i odgovorite

Jel zna neko kako prebacim u pascalu Integer u String. :?:
I dal neko zna gdje se na netu može nabiti neki full Pascal sa helpom, ja imam neki Ide free pascal i Bloodshed Dev-Pascal ali su obadva bez helpa i u banani su. :roll:
Jel zna neko kako prebacim u pascalu Integer u String. Question
I dal neko zna gdje se na netu može nabiti neki full Pascal sa helpom, ja imam neki Ide free pascal i Bloodshed Dev-Pascal ali su obadva bez helpa i u banani su. Rolling Eyes



_________________
Only good things come to those who wait.....


Zadnja promjena: akos; 12:41 sri, 7. 9. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:33 sri, 7. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajd' preciziraj koji Pascal: Borlandov Turbo, GNU, Free, Borlandov Delphi,... :D
Ajd' preciziraj koji Pascal: Borlandov Turbo, GNU, Free, Borlandov Delphi,... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 20:07 sri, 7. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ah, Delphi, da nije bilo njega vjerovatno bih sad kasapio mrtvace na medicini umjesto izigravao računarca...
Disklejmer: ovo nije reklama za Borland, ali oni su u svoje predapokaliptično doba radili fantastičan softver. Pred koju bih godinu @akos poručio da zašto uopće razmišlja o ičemu osim Delphija. Nažalost, van sam Pascal voda već duže vrijeme, tako da ne znam na što sad Delphi.NET sliči...
vsego, any experiences?
Ah, Delphi, da nije bilo njega vjerovatno bih sad kasapio mrtvace na medicini umjesto izigravao računarca...
Disklejmer: ovo nije reklama za Borland, ali oni su u svoje predapokaliptično doba radili fantastičan softver. Pred koju bih godinu @akos poručio da zašto uopće razmišlja o ičemu osim Delphija. Nažalost, van sam Pascal voda već duže vrijeme, tako da ne znam na što sad Delphi.NET sliči...
vsego, any experiences?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D.E.A.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 05. 2005. (21:37:32)
Postovi: (57)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3
Lokacija: Tangenta ;)

PostPostano: 20:16 sri, 7. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

delphi .Net je i dalje najbolji developer tool za mene.
mogucnosti su mu bile i prije a i sad ogromne i stvarno je za razliku od nekih drugih full user frendly :)

a sad u vezi dl-anja pascala sa neta ima neki TP koliko se ja sjecam free na raznim stranicama ali da me ubijes nznam vise na kojima makar vjerujem da bi gugl rjesio probleme.
delphi .Net je i dalje najbolji developer tool za mene.
mogucnosti su mu bile i prije a i sad ogromne i stvarno je za razliku od nekih drugih full user frendly Smile

a sad u vezi dl-anja pascala sa neta ima neki TP koliko se ja sjecam free na raznim stranicama ali da me ubijes nznam vise na kojima makar vjerujem da bi gugl rjesio probleme.



_________________
I cry when angels deserve to die...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:56 sri, 7. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@venovako: nemam nikakvih iskustava s nicim .NET. :? Napustih svijet Windowsa u potpunosti... :)

@akos & ostali: podsjecam: ovdje nisu dozvoljene nikakve pricice o piratskom softwareu! :prodike:

Inace, mislim da ti radi [tt]IntToStr()[/tt], ali moras pod [tt]uses[/tt] staviti [tt]SysUtils[/tt]. ([url=http://www.freepascal.org/docs-html/rtl/sysutils/inttostr.html]clicky[/url]) :D

Dokumentacija za FreePascal (i Dev-Pascal koji koristi compiler FreePascala) je [url=http://www.freepascal.org/docs-html/rtl/]ovdje[/url]. 8)
@venovako: nemam nikakvih iskustava s nicim .NET. Confused Napustih svijet Windowsa u potpunosti... Smile

@akos & ostali: podsjecam: ovdje nisu dozvoljene nikakve pricice o piratskom softwareu! Drzim prodike

Inace, mislim da ti radi IntToStr(), ali moras pod uses staviti SysUtils. (clicky) Very Happy

Dokumentacija za FreePascal (i Dev-Pascal koji koristi compiler FreePascala) je ovdje. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D.E.A.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 05. 2005. (21:37:32)
Postovi: (57)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3
Lokacija: Tangenta ;)

PostPostano: 15:27 pet, 9. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

bivsi kolega vsego nisam pricao o piratskom seftwareu vec je bio free to download sa mnogih stranica pascal.

koliko sam ja skuzio pascal je sad abandonware a nije vise profitabilan (to su delphiu prepustili)
bivsi kolega vsego nisam pricao o piratskom seftwareu vec je bio free to download sa mnogih stranica pascal.

koliko sam ja skuzio pascal je sad abandonware a nije vise profitabilan (to su delphiu prepustili)



_________________
I cry when angels deserve to die...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:54 pet, 9. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, Turbo Pascal je jos uvijek pod Borlandovom licencom i nije free. :roll: Isprike ako mi je nesto promaklo. :)
AFAIK, Turbo Pascal je jos uvijek pod Borlandovom licencom i nije free. Rolling Eyes Isprike ako mi je nesto promaklo. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 16:31 pet, 9. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b][i]str(x, y)[/i][/b] prebacuje int x u string y

[b][i]val(y, x, err)[/i][/b] prebacuje string y u int x, a ukoliko to ne uspije err postane index prvog znaka u stringu koji nije dio broja.
str(x, y) prebacuje int x u string y

val(y, x, err) prebacuje string y u int x, a ukoliko to ne uspije err postane index prvog znaka u stringu koji nije dio broja.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
akos
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (10:33:30)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:36 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:bananawallaby: to ljudi ja postavim post da mi neko pomogne a vi se prepucavate jel pascall free ili nije
By the way, besplatnih pascala koliko očeš a ja sam nabavio onaj koji se plaća ->> besplatno!!!
Di bi developeri stigli da nemaju i oni prste u piratarstvu, di bi npr. microsoft i sony stigli da nema kopija windowsa ili igrica za playstation na tržištu, kao svako bi dao po 900kn za windowse i za svaku igricu po jedno 500kn? i vjerovatno ni ja ni pola ljudi na ovom forumu koji koriste piratske softwaree nebi imalo komp.
Da ga se nemože kršiti, zakon nebi ni postojao.





[color=blue]Kako post zanimljivo izgleda kad se ispile van dijelovi koji krše Pravila ponašanja. Kolega, pripazite ubuduće, jer ste ovdje gost u kuci koja ima čvrsta pravila ponašanja![/color]
Tesko je objasniti sto je Wallaby... Pogledajte Wikipediu to ljudi ja postavim post da mi neko pomogne a vi se prepucavate jel pascall free ili nije
By the way, besplatnih pascala koliko očeš a ja sam nabavio onaj koji se plaća ->> besplatno!!!
Di bi developeri stigli da nemaju i oni prste u piratarstvu, di bi npr. microsoft i sony stigli da nema kopija windowsa ili igrica za playstation na tržištu, kao svako bi dao po 900kn za windowse i za svaku igricu po jedno 500kn? i vjerovatno ni ja ni pola ljudi na ovom forumu koji koriste piratske softwaree nebi imalo komp.
Da ga se nemože kršiti, zakon nebi ni postojao.





Kako post zanimljivo izgleda kad se ispile van dijelovi koji krše Pravila ponašanja. Kolega, pripazite ubuduće, jer ste ovdje gost u kuci koja ima čvrsta pravila ponašanja!



_________________
Only good things come to those who wait.....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 16:14 pon, 12. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@akos: Procitaj ovo, mozda ti neke stvari postanu jasnije:

[url]http://www.gnu.org/philosophy/[/url]
@akos: Procitaj ovo, mozda ti neke stvari postanu jasnije:

http://www.gnu.org/philosophy/


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
akos
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (10:33:30)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:49 uto, 13. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Administratore što mi nisi rekao da ima i večih skupova od longint-a?
Vsego mi nije dao kod, al mi ga je dao mr.Dovedan, mislim da bolju pomoč nisam mogao nabavit.
Tko bi pomislio da je prijateljev otac napisao tolike knjige o programiranju, samo treba pitat.
Tko pita ne skita.
:bananawallaby:
Administratore što mi nisi rekao da ima i večih skupova od longint-a?
Vsego mi nije dao kod, al mi ga je dao mr.Dovedan, mislim da bolju pomoč nisam mogao nabavit.
Tko bi pomislio da je prijateljev otac napisao tolike knjige o programiranju, samo treba pitat.
Tko pita ne skita.
Tesko je objasniti sto je Wallaby... Pogledajte Wikipediu



_________________
Only good things come to those who wait.....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:07 uto, 13. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="akos"]Administratore što mi nisi rekao da ima i večih skupova od longint-a?[/quote]

Ako je rijec o cijelim brojevima, u doba dok sam se ja igrao s Pascalom, [tt]longint[/tt] je bio najveci. :D Sto je vece? :-k
akos (napisa):
Administratore što mi nisi rekao da ima i večih skupova od longint-a?


Ako je rijec o cijelim brojevima, u doba dok sam se ja igrao s Pascalom, longint je bio najveci. Very Happy Sto je vece? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zbunj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 06. 2007. (11:43:18)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 21:46 čet, 7. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm....Pascal...budi uspomene :)
hm....Pascal...budi uspomene Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan