Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Gotovina za Gotovinu
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Kad bi znali gdje je Gotovina, bi li ga prijavili
Da, isključivo zbog novaca
11%
 11%  [ 8 ]
Da, ali novci nisu presudni
44%
 44%  [ 30 ]
Ne jer bi me bilo strah za vlastiti zivot
11%
 11%  [ 8 ]
Ne jer je on hrvatski heroj
32%
 32%  [ 22 ]
Ukupno glasova : 68

Autor/ica Poruka
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 0:03 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="nemo"]e evo jedna informacija za rojska koju je pričao: ima diplomu iz psi[b]k[/b]ologije sveučilišta u mostaru (a on to stvarno i ima :D).[/quote]

Kako je ovo "k" tu uletilo? :-k[/quote]

e to je onaj anegdotalni dio priče ;)

[quote="vsego"][quote="Mr.Doe"](Mogli bi moderatori premjestiti ostatak rasprave,u novi topic,budući da smo odlutali od Gotovine)[/quote]

To obicno Gauss ili nemo naprave... O:)[/quote]

ma mislim da smo još uvijek više manje u pravim vodama, samo što se rasprava malo prošilira ;)
vsego (napisa):
nemo (napisa):
e evo jedna informacija za rojska koju je pričao: ima diplomu iz psikologije sveučilišta u mostaru (a on to stvarno i ima Very Happy).


Kako je ovo "k" tu uletilo? Think


e to je onaj anegdotalni dio priče Wink

vsego (napisa):
Mr.Doe (napisa):
(Mogli bi moderatori premjestiti ostatak rasprave,u novi topic,budući da smo odlutali od Gotovine)


To obicno Gauss ili nemo naprave... Angel


ma mislim da smo još uvijek više manje u pravim vodama, samo što se rasprava malo prošilira Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 0:37 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Zato jer se udobnost prijevoza ljudi i stvari u Yugu moze usporediti samo s udobnoscu u kamionu (ili ZETovom autobusu, kako je to Krcko lijepo ovjekovjecio)? :twisted:
[/quote]

molim ne vrijedjati auta nad autima :bow: :bow: [b]Yuga[/b] :bow: :bow:
vsego (napisa):

Zato jer se udobnost prijevoza ljudi i stvari u Yugu moze usporediti samo s udobnoscu u kamionu (ili ZETovom autobusu, kako je to Krcko lijepo ovjekovjecio)? Twisted Evil


molim ne vrijedjati auta nad autima I bow before you I bow before you Yuga I bow before you I bow before you



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:29 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote="HijenA"][quote="vsego"]Zato jer se udobnost prijevoza ljudi i stvari u Yugu moze usporediti samo s udobnoscu u kamionu (ili ZETovom autobusu, kako je to Krcko lijepo ovjekovjecio)? :twisted:[/quote]
molim ne vrijedjati auta nad autima :bow: :bow: [b]Yuga[/b] :bow: :bow:[/quote]

Osobno preferiram Stojadine, ali ne bih vrijedjao Yuga. :D Jos uvijek doma cuvam volan koji mi je poklnio :zelenizub: na Planeti Dosade. :gg:
Off-topic

HijenA (napisa):
vsego (napisa):
Zato jer se udobnost prijevoza ljudi i stvari u Yugu moze usporediti samo s udobnoscu u kamionu (ili ZETovom autobusu, kako je to Krcko lijepo ovjekovjecio)? Twisted Evil

molim ne vrijedjati auta nad autima I bow before you I bow before you Yuga I bow before you I bow before you


Osobno preferiram Stojadine, ali ne bih vrijedjao Yuga. Very Happy Jos uvijek doma cuvam volan koji mi je poklnio ...naplanetidosade na Planeti Dosade. Mr Green being very Greeen indeed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 10:37 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

Moram stati u Hijeninu obranu buduci da je svog Yuga kupio od mene :zelenizub: Btw, imam jos jednog neregistriranog na lageru ako je netko zeljan vrhunske masinerije :D


temperamentni štediša :inlove: :rotfl:
Off-topic

Moram stati u Hijeninu obranu buduci da je svog Yuga kupio od mene ...naplanetidosade Btw, imam jos jednog neregistriranog na lageru ako je netko zeljan vrhunske masinerije Very Happy


temperamentni štediša In love Valjam se po podu od smijeha



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:28 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.Doe"][quote="Incognito"]Što se tiče (ne)obrazovanosti, Tito je bio bravar pa je vodio državu. :lol:[/quote]

:shock: !
Tito nije pao sam Marsa ( ili sa nekog brda),te došao na čelo antifašističkog pokreta ,pa kasnije i Jugoslavije.[/quote]

Pa baš je došao sa brda na čelo Jugoslavije. Dobro si me sjetio. :) Nemam ja ništa protiv bravara, da se razumijemo, štoviše žao mi je što čujem da ih je kod nas jako malo (općenito zanatlija), ali to je offtopic.

Ja sam čuo da je Rojs završio promet. :?
Mr.Doe (napisa):
Incognito (napisa):
Što se tiče (ne)obrazovanosti, Tito je bio bravar pa je vodio državu. Laughing


Shocked !
Tito nije pao sam Marsa ( ili sa nekog brda),te došao na čelo antifašističkog pokreta ,pa kasnije i Jugoslavije.


Pa baš je došao sa brda na čelo Jugoslavije. Dobro si me sjetio. Smile Nemam ja ništa protiv bravara, da se razumijemo, štoviše žao mi je što čujem da ih je kod nas jako malo (općenito zanatlija), ali to je offtopic.

Ja sam čuo da je Rojs završio promet. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 11:37 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]:OT:

Moram stati u Hijeninu obranu buduci da je svog Yuga kupio od mene :zelenizub: Btw, imam jos jednog neregistriranog na lageru ako je netko zeljan vrhunske masinerije :D[/quote]

ne bas od tebe vec od tvog dede :mrgreen:

[quote]
temperamentni štediša :inlove: :rotfl:[/quote]

:rotfl:

@vsego: dobro, barem znam koga cu pitati za rezervne dijelove ako ([size=2]i kad[/size]:rotfl:) mi otkaze volan ;-)
Off-topic

ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Off-topic

Moram stati u Hijeninu obranu buduci da je svog Yuga kupio od mene ...naplanetidosade Btw, imam jos jednog neregistriranog na lageru ako je netko zeljan vrhunske masinerije Very Happy


ne bas od tebe vec od tvog dede Mr. Green

Citat:

temperamentni štediša In love Valjam se po podu od smijeha


Valjam se po podu od smijeha

@vsego: dobro, barem znam koga cu pitati za rezervne dijelove ako (i kadValjam se po podu od smijeha) mi otkaze volan Wink



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:44 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hoćeš reć da je ovo moje offtopic, a da ovo o Yugi :lol: nije?
Hoćeš reć da je ovo moje offtopic, a da ovo o Yugi Laughing nije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 13:58 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Mr.Doe"]Iz Rojsinih usta na vaše ekrane: "Tko je vamio,vamio je!"[/quote]

Mi, naravno, imamo svoju interpretaciju sto to znaci, ali on uvijek moze reci da je to nekakva uzrecica koja se ne odnosi na njegove konkretne akcije. :? Sorry, ono gore ipak ostaje podlozno tuzbi za klevetu. :(

Pustimo g. Rojsa na miru. ;)
[/quote]

Citirao sam Rojsa, :lol: mislio sam da si to shvatio.
vsego (napisa):
Mr.Doe (napisa):
Iz Rojsinih usta na vaše ekrane: "Tko je vamio,vamio je!"


Mi, naravno, imamo svoju interpretaciju sto to znaci, ali on uvijek moze reci da je to nekakva uzrecica koja se ne odnosi na njegove konkretne akcije. Confused Sorry, ono gore ipak ostaje podlozno tuzbi za klevetu. Sad

Pustimo g. Rojsa na miru. Wink


Citirao sam Rojsa, Laughing mislio sam da si to shvatio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 16:25 pet, 25. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

suma sumarum po svemu sta ste vi culi rojs je daleko obrazovaniji nego sta cemo mi bit u dva zivota. mislim da sam na zadnje dvi stranice nabroja barem 3 fakulteta: gradjevinski, promet i psihologiju. e da tu je i vojna akademija. jel zna neko iz cega sve ima doktorat :lol:
suma sumarum po svemu sta ste vi culi rojs je daleko obrazovaniji nego sta cemo mi bit u dva zivota. mislim da sam na zadnje dvi stranice nabroja barem 3 fakulteta: gradjevinski, promet i psihologiju. e da tu je i vojna akademija. jel zna neko iz cega sve ima doktorat Laughing



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 18:07 pet, 25. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="DarkLord"]suma sumarum po svemu sta ste vi culi rojs je daleko obrazovaniji nego sta cemo mi bit u dva zivota. mislim da sam na zadnje dvi stranice nabroja barem 3 fakulteta: gradjevinski, promet i psihologiju. e da tu je i vojna akademija. jel zna neko iz cega sve ima doktorat :lol:[/quote]

Zasto je onda vozia autobus?

I čovjek koji ne razlikuje oruđe od oružja nije baš pametan IMHO.
DarkLord (napisa):
suma sumarum po svemu sta ste vi culi rojs je daleko obrazovaniji nego sta cemo mi bit u dva zivota. mislim da sam na zadnje dvi stranice nabroja barem 3 fakulteta: gradjevinski, promet i psihologiju. e da tu je i vojna akademija. jel zna neko iz cega sve ima doktorat Laughing


Zasto je onda vozia autobus?

I čovjek koji ne razlikuje oruđe od oružja nije baš pametan IMHO.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 1:13 sub, 26. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Zasto je onda vozia autobus? [/quote]
to je bilo prije rata. ili mozda u sklopu prakse prometnog fakulteta. njihova terenska nastava :lol:
Citat:
Zasto je onda vozia autobus?

to je bilo prije rata. ili mozda u sklopu prakse prometnog fakulteta. njihova terenska nastava Laughing



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:55 pet, 2. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT: jeste gledali rojsa prije par tjedana u drugom licu? :lol2:
Off-topic jeste gledali rojsa prije par tjedana u drugom licu? Jako smijesno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:07 sub, 3. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja dolazim malo kasno, al' bih ipak izrekao svoje mišljenje o Gotovini. Ja ga ne bih prijavio. Niti ga smatram herojem niti se bojim za svoj život, ali:
1. moji moralni stavovi o "ratnim zločinima" nisu još do kraja isprofilirani i nisam siguran što da mislim o tome s moralne strane. vsego je dao argument da bih to trebao jer to zakon zahtjeva od mene (tj. zakon zahtjeva od njega da se on ode tamo braniti, mislim da ne postoji zakon koji me tjera da prijevim zločinca ako ga negdje vidim). Nema niti teoretske šanse da bi ja poštovao zakon koji se krši sa mojim moralnim stavovima (npr. nacistička njemačka), a neću djelovat po zakonu o kojem još nemam eksplicitan (moralni) stav.
Moral je svetinja. Zakon je ipak više-manje loš (najbolji) pokušaj implementacije "morala" u operacijske sisteme neke države.
loš - zato što nije dobar (:)) uvijek postoje propusti, uvijek se nešto novo pokušava da bi se dobilo bolje
najbolji - jer od svih drugih opcija (koje su uopće druge opcije?) ova najbolje funkcionira
"moral" - navodnici jer nije univerzalno, nego varira
Konkretan primjer za ovo što govorim: "privatizacija" je kod nas provedena na više-manje potpuno nemoralan način, ali opet, više-manje, potpuno legalan. Zato Kutle, koji je radio dosta "nama moralno upitnih" (on to, koliko sam ja upoznat ne poriče, dakle, valjda nije kleveta) stvari, još uvijek nije osuđen ni za koji zločin, a moje mišljenje je i da neće biti.
"ratni zločin" - Navodnici jer je ovo meni jedna od najkontroverznijih tema o kojoj sam ja imao (ne)priliku razmišljat. Kada netko ide granatirati grad (s ciljem da ga osvoji (ili osvoji nazad, kao npr. knin) nije mi neka bitnija razlika između toga da on ubije 12 civila i jednog vojnika (zbog čega bi mogao u zatvoru završit) i toga da ubije 13 vojnika (zbog čega mu, u tom pogledu) ne bi bilo ništa. Kako god okreneš, ta osoba je ubila 13 ljudi koji se nisu bili sposobni obraniti od tog napada (kada ti granata rokne tri metra od tebe, naglo ti postane svejedno jesi li u tom trenutku obučen u vojnu uniformu, liječničku kutu ili civilne traperice). Drugo je kada netko ide u bitku s ciljem da pobije što više ljudi (vojnika, civila), ali ne vjerujem da je Gotovina ikad izdao naredbu svojim podređenima da se ode pobit sve što se vidi, a ako se ne varam tereti ga se samo za zapovjednu odgovornost (možda se i varam)
2. Ono o jugi (valjda ste već i zaboravili na to :)). Socijalistički princip ekonomije ne funkcionira. Jedina socijalistička država na svijetu koja ekonomski uspijeva je Kina koja je uvela tržišno gospodarstvo (dakle, efektivno ima ekonomski kapitalizam, politički socijalizam). Sve ostale socijalističke države su se ili raspale, uglavnom zbog ekonomskih razloga koji su za sobom povukli još puno razloga, ili ih neki karizmatični vođa još drži na okupu (kuba, sj. koreja)

Još sam svašta toga htio reć, al' me tolko glava boli da ne mogu gledat...
Ja dolazim malo kasno, al' bih ipak izrekao svoje mišljenje o Gotovini. Ja ga ne bih prijavio. Niti ga smatram herojem niti se bojim za svoj život, ali:
1. moji moralni stavovi o "ratnim zločinima" nisu još do kraja isprofilirani i nisam siguran što da mislim o tome s moralne strane. vsego je dao argument da bih to trebao jer to zakon zahtjeva od mene (tj. zakon zahtjeva od njega da se on ode tamo braniti, mislim da ne postoji zakon koji me tjera da prijevim zločinca ako ga negdje vidim). Nema niti teoretske šanse da bi ja poštovao zakon koji se krši sa mojim moralnim stavovima (npr. nacistička njemačka), a neću djelovat po zakonu o kojem još nemam eksplicitan (moralni) stav.
Moral je svetinja. Zakon je ipak više-manje loš (najbolji) pokušaj implementacije "morala" u operacijske sisteme neke države.
loš - zato što nije dobar (Smile) uvijek postoje propusti, uvijek se nešto novo pokušava da bi se dobilo bolje
najbolji - jer od svih drugih opcija (koje su uopće druge opcije?) ova najbolje funkcionira
"moral" - navodnici jer nije univerzalno, nego varira
Konkretan primjer za ovo što govorim: "privatizacija" je kod nas provedena na više-manje potpuno nemoralan način, ali opet, više-manje, potpuno legalan. Zato Kutle, koji je radio dosta "nama moralno upitnih" (on to, koliko sam ja upoznat ne poriče, dakle, valjda nije kleveta) stvari, još uvijek nije osuđen ni za koji zločin, a moje mišljenje je i da neće biti.
"ratni zločin" - Navodnici jer je ovo meni jedna od najkontroverznijih tema o kojoj sam ja imao (ne)priliku razmišljat. Kada netko ide granatirati grad (s ciljem da ga osvoji (ili osvoji nazad, kao npr. knin) nije mi neka bitnija razlika između toga da on ubije 12 civila i jednog vojnika (zbog čega bi mogao u zatvoru završit) i toga da ubije 13 vojnika (zbog čega mu, u tom pogledu) ne bi bilo ništa. Kako god okreneš, ta osoba je ubila 13 ljudi koji se nisu bili sposobni obraniti od tog napada (kada ti granata rokne tri metra od tebe, naglo ti postane svejedno jesi li u tom trenutku obučen u vojnu uniformu, liječničku kutu ili civilne traperice). Drugo je kada netko ide u bitku s ciljem da pobije što više ljudi (vojnika, civila), ali ne vjerujem da je Gotovina ikad izdao naredbu svojim podređenima da se ode pobit sve što se vidi, a ako se ne varam tereti ga se samo za zapovjednu odgovornost (možda se i varam)
2. Ono o jugi (valjda ste već i zaboravili na to Smile). Socijalistički princip ekonomije ne funkcionira. Jedina socijalistička država na svijetu koja ekonomski uspijeva je Kina koja je uvela tržišno gospodarstvo (dakle, efektivno ima ekonomski kapitalizam, politički socijalizam). Sve ostale socijalističke države su se ili raspale, uglavnom zbog ekonomskih razloga koji su za sobom povukli još puno razloga, ili ih neki karizmatični vođa još drži na okupu (kuba, sj. koreja)

Još sam svašta toga htio reć, al' me tolko glava boli da ne mogu gledat...



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 13:21 čet, 8. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url]http://iskon.hr/vijesti/page/2005/12/08/0104006.html[/url]

eto uhvatili gotovinu,tek tolko da napisem nes,jer ipak je topic s njegovim prezimenom!
http://iskon.hr/vijesti/page/2005/12/08/0104006.html

eto uhvatili gotovinu,tek tolko da napisem nes,jer ipak je topic s njegovim prezimenom!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 13:36 čet, 8. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Nema niti teoretske šanse da bi ja poštovao zakon koji se krši sa mojim moralnim stavovima (npr. nacistička njemačka), a neću djelovat po zakonu o kojem još nemam eksplicitan (moralni) stav.[/quote]

Khm. Ti zakon moraš poštovati, a ako ti se ne sviđa, preseliš se u drugu zemlju tj. traži si azil.

[quote="C'Tebo"]Moral je svetinja. Zakon je ipak više-manje loš (najbolji) pokušaj implementacije "morala" u operacijske sisteme neke države.
loš - zato što nije dobar (:)) uvijek postoje propusti, uvijek se nešto novo pokušava da bi se dobilo bolje[/quote]

Pa to i je poanta zakona. Da se uvede red u društvo. Na osnovu kompromisa mi postavljamo zakone. Npr. ne želiš da te netko ubije čisto zato što mu se ne sviđaš (ili da te pretuče) pa zakon kaže da se to zabranjuje i u slučaju da prekršiš zakon, bit ćeš sankcioniran. U skladu sa zakonom.

[quote="C'Tebo"]...nešto o ratnim zločinima...[/quote]

Daj malo rafiniraj stavove i vlastite argumente.

Je li tebi ratni zločin :
- mučenje i egzekucije zarobljenih civila
- ustrijeliš par bakica i sve to snimiš kamerom
- očistiš selo od nepodobne manjine (čak nije nužno ni manjina)

To se događalo i za to su ljudi optuženi. Za svjesno i unaprijed planirano etničko čišćenje (npr. Ahmići), mučenje, silovanje, etc. a ne za pogrešku u granatiranju ili slučajno ubojstvu nekog civila.

[quote="goc9999"]http://iskon.hr/vijesti/page/2005/12/08/0104006.html

eto uhvatili gotovinu,tek tolko da napisem nes,jer ipak je topic s njegovim prezimenom![/quote]

Aj konačno je i ova sapunica gotova.
C'Tebo (napisa):
Nema niti teoretske šanse da bi ja poštovao zakon koji se krši sa mojim moralnim stavovima (npr. nacistička njemačka), a neću djelovat po zakonu o kojem još nemam eksplicitan (moralni) stav.


Khm. Ti zakon moraš poštovati, a ako ti se ne sviđa, preseliš se u drugu zemlju tj. traži si azil.

C'Tebo (napisa):
Moral je svetinja. Zakon je ipak više-manje loš (najbolji) pokušaj implementacije "morala" u operacijske sisteme neke države.
loš - zato što nije dobar (Smile) uvijek postoje propusti, uvijek se nešto novo pokušava da bi se dobilo bolje


Pa to i je poanta zakona. Da se uvede red u društvo. Na osnovu kompromisa mi postavljamo zakone. Npr. ne želiš da te netko ubije čisto zato što mu se ne sviđaš (ili da te pretuče) pa zakon kaže da se to zabranjuje i u slučaju da prekršiš zakon, bit ćeš sankcioniran. U skladu sa zakonom.

C'Tebo (napisa):
...nešto o ratnim zločinima...


Daj malo rafiniraj stavove i vlastite argumente.

Je li tebi ratni zločin :
- mučenje i egzekucije zarobljenih civila
- ustrijeliš par bakica i sve to snimiš kamerom
- očistiš selo od nepodobne manjine (čak nije nužno ni manjina)

To se događalo i za to su ljudi optuženi. Za svjesno i unaprijed planirano etničko čišćenje (npr. Ahmići), mučenje, silovanje, etc. a ne za pogrešku u granatiranju ili slučajno ubojstvu nekog civila.

goc9999 (napisa):
http://iskon.hr/vijesti/page/2005/12/08/0104006.html

eto uhvatili gotovinu,tek tolko da napisem nes,jer ipak je topic s njegovim prezimenom!


Aj konačno je i ova sapunica gotova.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:27 čet, 8. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

C'Tebo ima jedan validni argument, a to je paralela s nacistickom Njemackom. :-s Da, slazem se da bih se tesko prisilio na zakone koji se kose s mojim moralnim nacelima. :/ Takodjer, postoji nesto sto se zove "gradjanski neposluh", no ne znam tocno kako pravnici to definiraju, pa se ne bih sada u to pačao... :?

No, C'Tebo, ja sam pricao o principu dokazivanja krivnje na sudu i to smatram dobrim principom, pa mi zato paralela s nacistickom Njemackom - u ovom konkretnom slucaju - ne lezi. 8)

Mozda mislis na problem "zapovjedne odgovornosti". :? Da, to je upitno, na nacin na koji to nasi mediji prikazuju. :-s No, ja bih se vratio na Blaskica, koji je bas po tom principu bio osudjen za zlocine za koje je [b]morao[/b] znati. :) Oslobodjen je kad je dokazana "paralelna linija zapovijedanja", tj. kad je dokazao da za zlocine [b]nije znao[/b] iako je, ponavljam, [b]zbog svog polozaja morao znati za njih[/b] :!:

Eto, zato ja i dalje ne vidim nista sporno u Haagu. :)

Sto se Gotovine tice, zao mi je da je uhicen. :( Mislim da bi bilo bolje i za njega i za Hrvatsku da se sam "predao". :/ No, kad nije htio tako, ovo je iduce najbolje rjesenje. 8) Jos da uhvate onu dvojicu... :pray:
C'Tebo ima jedan validni argument, a to je paralela s nacistickom Njemackom. Eh? Da, slazem se da bih se tesko prisilio na zakone koji se kose s mojim moralnim nacelima. Ehm? Takodjer, postoji nesto sto se zove "gradjanski neposluh", no ne znam tocno kako pravnici to definiraju, pa se ne bih sada u to pačao... Confused

No, C'Tebo, ja sam pricao o principu dokazivanja krivnje na sudu i to smatram dobrim principom, pa mi zato paralela s nacistickom Njemackom - u ovom konkretnom slucaju - ne lezi. Cool

Mozda mislis na problem "zapovjedne odgovornosti". Confused Da, to je upitno, na nacin na koji to nasi mediji prikazuju. Eh? No, ja bih se vratio na Blaskica, koji je bas po tom principu bio osudjen za zlocine za koje je morao znati. Smile Oslobodjen je kad je dokazana "paralelna linija zapovijedanja", tj. kad je dokazao da za zlocine nije znao iako je, ponavljam, zbog svog polozaja morao znati za njih Exclamation

Eto, zato ja i dalje ne vidim nista sporno u Haagu. Smile

Sto se Gotovine tice, zao mi je da je uhicen. Sad Mislim da bi bilo bolje i za njega i za Hrvatsku da se sam "predao". Ehm? No, kad nije htio tako, ovo je iduce najbolje rjesenje. Cool Jos da uhvate onu dvojicu... Pray



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tonci
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2002. (13:46:40)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Split

PostPostano: 17:30 čet, 8. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Takodjer, postoji nesto sto se zove "gradjanski neposluh", no ne znam tocno kako pravnici to definiraju (...)
[/quote]

Definiraju kao krsenje zakona.
vsego (napisa):

Takodjer, postoji nesto sto se zove "gradjanski neposluh", no ne znam tocno kako pravnici to definiraju (...)


Definiraju kao krsenje zakona.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 0:39 pet, 9. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislite li da general gotovina moze dobit dozivotni zatvor?
mislite li da general gotovina moze dobit dozivotni zatvor?



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 1:23 pet, 9. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]mislite li da general gotovina moze dobit dozivotni zatvor?[/quote]

mislim da Haag nema kazne kao sto je dozivotni zatvor :?AFAIK najduza kazna koja se moze izrec je 45 godina :? (ovo je neprovjerena informacija...ako netko zna nesto drugacije, neka kaze :-)).
bily (napisa):
mislite li da general gotovina moze dobit dozivotni zatvor?


mislim da Haag nema kazne kao sto je dozivotni zatvor :?AFAIK najduza kazna koja se moze izrec je 45 godina Confused (ovo je neprovjerena informacija...ako netko zna nesto drugacije, neka kaze Smile).



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:05 pet, 9. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="[url=http://www.index.hr/clanak.aspx?id=295545]Index[/url]"]Sudac Degayon upoznao je Gotovinu s optužnicom koja je podignuta protiv njega i [color=red]za koju bi prema ICTY-ju mogao biti osuđen na kaznu doživotnog zatvora[/color], prenosi španjolska novinska agencija efe pozivajući se na pravosudne izvore.[/quote]

Nije da pedesetgodisnjaku ima razlike izmedju 45 godina i dozivotnog zatvora... :|
Index (napisa):
Sudac Degayon upoznao je Gotovinu s optužnicom koja je podignuta protiv njega i za koju bi prema ICTY-ju mogao biti osuđen na kaznu doživotnog zatvora, prenosi španjolska novinska agencija efe pozivajući se na pravosudne izvore.


Nije da pedesetgodisnjaku ima razlike izmedju 45 godina i dozivotnog zatvora... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Stranica 9 / 11.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan