Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dk
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Dali podrzavate prijedlog za uspostavu dozivotne kazne?
Da
72%
 72%  [ 8 ]
Ne
18%
 18%  [ 2 ]
Neznam ili znam al necu rec
9%
 9%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 11

Autor/ica Poruka
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 21:34 pon, 21. 4. 2003    Naslov: dk Citirajte i odgovorite

Rasprava.
Pitanje je jednostavno premda dugacko.
Podpitanje: jel moralno ubit nekog ak je on napravi puno s****
(pojednostavljeno) :lol:
Rasprava.
Pitanje je jednostavno premda dugacko.
Podpitanje: jel moralno ubit nekog ak je on napravi puno s****
(pojednostavljeno) Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:59 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Doživotni da.
Smrtna kazna ne (ali ne, iz ne toliko moralnih, koliko iz nekih drugih razloga)
Doživotni da.
Smrtna kazna ne (ali ne, iz ne toliko moralnih, koliko iz nekih drugih razloga)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:03 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Re: dk Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]Rasprava.
Pitanje je jednostavno premda dugacko.
Podpitanje: jel moralno ubit nekog ak je on napravi puno s****
(pojednostavljeno) :lol:[/quote]

Ovo nece nikoga cuditi... Ja sam pobornik dozivotne kazne, ali ne da to bude plandovanje :x nego uz prisilni rad. Za sve robijase (ne samo one na dozivotnoj robiji). Zasto bi se njih uzdrzavalo od mog poreza? :evil:

Podpitanje... pitas za smrtnu kaznu. Ja bih bio "za" kad bi sudstvo bilo idealno. Preciznije: za zlostavljanje djece, silovanja, svako umorstvo osim (mozda) iz nehata, teza razbojstva (ako su vise puta ponovljena),... Ima toga, ima... ;)

No, ovako, kako oziviti nekoga za koga se naknadno utvrdi da ipak nije (bio) kriv? :( Zato smatram da je dozivotna robija s prisilnim radom puno bolja alternativa. 8)
Markec (napisa):
Rasprava.
Pitanje je jednostavno premda dugacko.
Podpitanje: jel moralno ubit nekog ak je on napravi puno s****
(pojednostavljeno) Laughing


Ovo nece nikoga cuditi... Ja sam pobornik dozivotne kazne, ali ne da to bude plandovanje Mad nego uz prisilni rad. Za sve robijase (ne samo one na dozivotnoj robiji). Zasto bi se njih uzdrzavalo od mog poreza? Evil or Very Mad

Podpitanje... pitas za smrtnu kaznu. Ja bih bio "za" kad bi sudstvo bilo idealno. Preciznije: za zlostavljanje djece, silovanja, svako umorstvo osim (mozda) iz nehata, teza razbojstva (ako su vise puta ponovljena),... Ima toga, ima... Wink

No, ovako, kako oziviti nekoga za koga se naknadno utvrdi da ipak nije (bio) kriv? Sad Zato smatram da je dozivotna robija s prisilnim radom puno bolja alternativa. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 23:07 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]No, ovako, kako oziviti nekoga za koga se naknadno utvrdi da ipak nije (bio) kriv? [/quote]

Ali admine.... taj ce uvijek zivjeti u kraljevstvu bozijem... :twisted: :twisted: :twisted:

[quote="C'Tebo"]Smrtna kazna ne (ali ne, iz ne toliko moralnih, koliko iz nekih drugih razloga)
[/quote]
pretpostavljam iz vseginih razloga...
vsego (napisa):
No, ovako, kako oziviti nekoga za koga se naknadno utvrdi da ipak nije (bio) kriv?


Ali admine.... taj ce uvijek zivjeti u kraljevstvu bozijem... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

C'Tebo (napisa):
Smrtna kazna ne (ali ne, iz ne toliko moralnih, koliko iz nekih drugih razloga)

pretpostavljam iz vseginih razloga...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:18 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"][quote="C'Tebo"]Smrtna kazna ne (ali ne, iz ne toliko moralnih, koliko iz nekih drugih razloga)
[/quote]
pretpostavljam iz vseginih razloga...[/quote]
I da i ne.
Naime, smrt je za nekoga olakšanje. Kako bih ja rađe bio mrtav nego kamen u pustinji cijelu viječnost, moralno je kazniti jake prijestupnike jačom kaznom od smrti.
Cjeloživotni napor je jača kazna od smrti. Isto tako cjeloživotna dosada je gora od smrti. A moralno je kazniti prijestupnike nevoljom većom nego kakvu je on nanio nekom drugom.
Međutim tu je uvijek moralna dilema oko toga je l' treba kazniti onoga koji je tu nevolju nanio tom osuđeniku, pogotovo ako ispadne da on nije kriv.
Zato je najbolje ovako kako je (nema baš dilema moralnih, osim nekih sitnih) s mogućnošću doživotne robije i odštete robijašu ili njegovoj obitelji ukoliko se pokaže da dani nije kriv (to ipak ima najmanje dilema od svega)
Markec (napisa):
C'Tebo (napisa):
Smrtna kazna ne (ali ne, iz ne toliko moralnih, koliko iz nekih drugih razloga)

pretpostavljam iz vseginih razloga...

I da i ne.
Naime, smrt je za nekoga olakšanje. Kako bih ja rađe bio mrtav nego kamen u pustinji cijelu viječnost, moralno je kazniti jake prijestupnike jačom kaznom od smrti.
Cjeloživotni napor je jača kazna od smrti. Isto tako cjeloživotna dosada je gora od smrti. A moralno je kazniti prijestupnike nevoljom većom nego kakvu je on nanio nekom drugom.
Međutim tu je uvijek moralna dilema oko toga je l' treba kazniti onoga koji je tu nevolju nanio tom osuđeniku, pogotovo ako ispadne da on nije kriv.
Zato je najbolje ovako kako je (nema baš dilema moralnih, osim nekih sitnih) s mogućnošću doživotne robije i odštete robijašu ili njegovoj obitelji ukoliko se pokaže da dani nije kriv (to ipak ima najmanje dilema od svega)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
anavi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2003. (09:14:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:08 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]
...i odštete robijašu ili njegovoj obitelji ukoliko se pokaže da dani nije kriv (to ipak ima najmanje dilema od svega)[/quote]

mislim da bi to cak moglo postojat tu kod nas....postoji li to?

ja osobno nisam ni za smrtnu kaznu ni za dozivotnu, nego duuuguuu kaznu (ako nekom duga ispadne dozivotna, nije pazio) :black:
C'Tebo (napisa):

...i odštete robijašu ili njegovoj obitelji ukoliko se pokaže da dani nije kriv (to ipak ima najmanje dilema od svega)


mislim da bi to cak moglo postojat tu kod nas....postoji li to?

ja osobno nisam ni za smrtnu kaznu ni za dozivotnu, nego duuuguuu kaznu (ako nekom duga ispadne dozivotna, nije pazio) #Black smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 10:21 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasad kod nas je najveca kazna 40god. i to se stvarno trebas potrudit da bi dobio.... uz to si u sobici sa telkom, kazicem, ormarom, radnim stolom, pogledom na more :D kod tih vecih kazni (5<) trebas kao nesto sljakat- al sam si izaberes posao- ko na tjelesnom vrstu sporta- gledo sam na telki one u lepoglavi- lik sljaka u bircu ko konobar- a birc kilometar od zatvora....
Zasad kod nas je najveca kazna 40god. i to se stvarno trebas potrudit da bi dobio.... uz to si u sobici sa telkom, kazicem, ormarom, radnim stolom, pogledom na more Very Happy kod tih vecih kazni (5<) trebas kao nesto sljakat- al sam si izaberes posao- ko na tjelesnom vrstu sporta- gledo sam na telki one u lepoglavi- lik sljaka u bircu ko konobar- a birc kilometar od zatvora....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:39 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

A to je ipak malo pre liberalno.
Ne bih ja njima dao van iz zatvora dok im kazna ne prođe (tak da kad izađu da se čude autima :D)
A to je ipak malo pre liberalno.
Ne bih ja njima dao van iz zatvora dok im kazna ne prođe (tak da kad izađu da se čude autima Very Happy)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:00 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anavi"][quote="C'Tebo"]...i odštete robijašu ili njegovoj obitelji ukoliko se pokaže da dani nije kriv (to ipak ima najmanje dilema od svega)[/quote]
ja osobno nisam ni za smrtnu kaznu ni za dozivotnu, nego duuuguuu kaznu (ako nekom duga ispadne dozivotna, nije pazio) :black:[/quote]

Zasto "da" za "duuuguuu" kaznu, a "ne" za dozivotnu? :shock: Koja je razlika? :roll:

[quote="C'Tebo"]Ne bih ja njima dao van iz zatvora dok im kazna ne prođe (tak da kad izađu da se čude autima :D)[/quote]

Slazem se, s time da je ok da rade posao koji im odgovara. Neka budu sto produktivniji... 8)
anavi (napisa):
C'Tebo (napisa):
...i odštete robijašu ili njegovoj obitelji ukoliko se pokaže da dani nije kriv (to ipak ima najmanje dilema od svega)

ja osobno nisam ni za smrtnu kaznu ni za dozivotnu, nego duuuguuu kaznu (ako nekom duga ispadne dozivotna, nije pazio) #Black smile


Zasto "da" za "duuuguuu" kaznu, a "ne" za dozivotnu? Shocked Koja je razlika? Rolling Eyes

C'Tebo (napisa):
Ne bih ja njima dao van iz zatvora dok im kazna ne prođe (tak da kad izađu da se čude autima Very Happy)


Slazem se, s time da je ok da rade posao koji im odgovara. Neka budu sto produktivniji... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:34 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Kako bih ja rađe bio mrtav nego kamen u pustinji cijelu viječnost[/quote]
TI NE BI HTIO BITI KAMEN? :icecream:
C'Tebo (napisa):
Kako bih ja rađe bio mrtav nego kamen u pustinji cijelu viječnost

TI NE BI HTIO BITI KAMEN? #Icecream


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:52 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"][quote="C'Tebo"]Kako bih ja rađe bio mrtav nego kamen u pustinji cijelu viječnost[/quote]
TI NE BI HTIO BITI KAMEN? :icecream:[/quote]
Ne, meni je životni san biti ljenivac :D
Ili Spock :lol:

Nego, kad pričamo već o "dopustima" iz zatvora, bacite pogled na ovaj [url=http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A285A2863285C2863285A28582858285B2863288B289328632863285D285C2861285F2861286328632863285B2863B]link[/url]
Lord Sirius (napisa):
C'Tebo (napisa):
Kako bih ja rađe bio mrtav nego kamen u pustinji cijelu viječnost

TI NE BI HTIO BITI KAMEN? #Icecream

Ne, meni je životni san biti ljenivac Very Happy
Ili Spock Laughing

Nego, kad pričamo već o "dopustima" iz zatvora, bacite pogled na ovaj link



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
anavi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2003. (09:14:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:46 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Zasto "da" za "duuuguuu" kaznu, a "ne" za dozivotnu? :shock: Koja je razlika? :roll:

[/quote]


mislim da nitko nije zasluzio dozivotnu kaznu, nego zasluzuje preodgoj i ponovno postavljanje nekih moralnih nacela (prosjecnih-opcih) sto bi potrajalo neko vrijeme pa od tuda dolazi ta duugaaa kazna...i naravno oduzet im sav luksuz hrvatskih zatvora...a i od covjeka koji je dozivotno u zatvoru nemas nikakve koristi...
vsego (napisa):


Zasto "da" za "duuuguuu" kaznu, a "ne" za dozivotnu? Shocked Koja je razlika? Rolling Eyes




mislim da nitko nije zasluzio dozivotnu kaznu, nego zasluzuje preodgoj i ponovno postavljanje nekih moralnih nacela (prosjecnih-opcih) sto bi potrajalo neko vrijeme pa od tuda dolazi ta duugaaa kazna...i naravno oduzet im sav luksuz hrvatskih zatvora...a i od covjeka koji je dozivotno u zatvoru nemas nikakve koristi...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 17:38 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Nego, kad pričamo već o "dopustima" iz zatvora, bacite pogled na ovaj link[/quote]

Mislim da je to sve mogo postic bez kaznenih djela (strogo se ogradujem od 13-togodisnje djevojcice) samo da je potrazio malo dalje - budala- ovak bi ga stjero u cuzu na godinu dana- da nesmije izac iz celije i da ima dva cimera (homosexualce, nabildane, napaljene) - mislim da bi ga to PREODGOJILO.

-----------------------

Ja bi to (opcenito) ovako sredio kazne:
1. od godinu do dvije- ako se mogu preodgojit
2. za sve ostale smrtna kazna

obrazlozenje (1.): nebi bile ovako liberalne kazne nego slicnije onom mom replyu C'Tebi
.... a opet nekako mi se svida malezijski pravosudni sustav- nesto ukrades ode ruka- brijem da bi kriminal zamjetno opao
-------------------------------------
Ali opet NEKI ljudi kradu zbog toga sto nemogu naci posao....a to povlaci ...trallala...politika..fuj

[/quote]
C'Tebo (napisa):
Nego, kad pričamo već o "dopustima" iz zatvora, bacite pogled na ovaj link


Mislim da je to sve mogo postic bez kaznenih djela (strogo se ogradujem od 13-togodisnje djevojcice) samo da je potrazio malo dalje - budala- ovak bi ga stjero u cuzu na godinu dana- da nesmije izac iz celije i da ima dva cimera (homosexualce, nabildane, napaljene) - mislim da bi ga to PREODGOJILO.

-----------------------

Ja bi to (opcenito) ovako sredio kazne:
1. od godinu do dvije- ako se mogu preodgojit
2. za sve ostale smrtna kazna

obrazlozenje (1.): nebi bile ovako liberalne kazne nego slicnije onom mom replyu C'Tebi
.... a opet nekako mi se svida malezijski pravosudni sustav- nesto ukrades ode ruka- brijem da bi kriminal zamjetno opao
-------------------------------------
Ali opet NEKI ljudi kradu zbog toga sto nemogu naci posao....a to povlaci ...trallala...politika..fuj

[/quote]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 17:43 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

offtopic: vsego sa Mozzilom (valjda je to razlog) mi ne sljakju gumbici Quote i sl. onak kak bi trebali, npr. select-iram text roknem Quote i na kraju text-a mi se pojavi [code:1][quote][/code:1]
a kad stisnem submit baci mi na kraj [code:1][/quote][/code:1]
offtopic: vsego sa Mozzilom (valjda je to razlog) mi ne sljakju gumbici Quote i sl. onak kak bi trebali, npr. select-iram text roknem Quote i na kraju text-a mi se pojavi
Kod:
[quote]

a kad stisnem submit baci mi na kraj
Kod:
[/quote]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:24 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

...evo ja sam glasao za da ...za teške zločine treba doživotna kazna...
... da bi barem nešto naučili u životu ...a to da je sloboda najvrijednija stvar na svijetu i to u svim svojim oblicima (fizička,govora,mišljenja ect.)...
...evo ja sam glasao za da ...za teške zločine treba doživotna kazna...
... da bi barem nešto naučili u životu ...a to da je sloboda najvrijednija stvar na svijetu i to u svim svojim oblicima (fizička,govora,mišljenja ect.)...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:48 uto, 22. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]offtopic: vsego sa Mozzilom (valjda je to razlog) mi ne sljakju gumbici Quote i sl. onak kak bi trebali, npr. select-iram text roknem Quote i na kraju text-a mi se pojavi [code:1][quote][/code:1]
a kad stisnem submit baci mi na kraj [code:1][/quote][/code:1][/quote]

Mozilla te ocito ne voli jer joj krivo pises ime... :lol:

Daklem, standard JavaScripta propisuje da nema brljanja po dijelu texta textarea bloka. :shock: Navodno, to ima neko opravdanje u securityju, tj. privatnosti surfera. Ne znam kakve to veze ima (ako ima) s bilo cim, ali dovodi do toga da to nije podrzano. :( Mozda jednom i bude.

S druge strane, IE koristi JScript sto je M$-ova verzija JavaScripta; naravno, jako nekompatibilno s originalom... :x

[quote="C'Tebo"]Nego, kad pričamo već o "dopustima" iz zatvora, bacite pogled na ovaj link[/quote]

Da su mu nakon pedofilije amputirali "alatku" ;) danas bi se drugacije ponasao. :D

Pedofilija zasluzuje smrtnu kaznu bez rezerve... :evil: Steta sto je to tako tesko pouzdano dokazati... :(
Markec (napisa):
offtopic: vsego sa Mozzilom (valjda je to razlog) mi ne sljakju gumbici Quote i sl. onak kak bi trebali, npr. select-iram text roknem Quote i na kraju text-a mi se pojavi
Kod:
[quote]

a kad stisnem submit baci mi na kraj
Kod:
[/quote]


Mozilla te ocito ne voli jer joj krivo pises ime... Laughing

Daklem, standard JavaScripta propisuje da nema brljanja po dijelu texta textarea bloka. Shocked Navodno, to ima neko opravdanje u securityju, tj. privatnosti surfera. Ne znam kakve to veze ima (ako ima) s bilo cim, ali dovodi do toga da to nije podrzano. Sad Mozda jednom i bude.

S druge strane, IE koristi JScript sto je M$-ova verzija JavaScripta; naravno, jako nekompatibilno s originalom... Mad

C'Tebo (napisa):
Nego, kad pričamo već o "dopustima" iz zatvora, bacite pogled na ovaj link


Da su mu nakon pedofilije amputirali "alatku" Wink danas bi se drugacije ponasao. Very Happy

Pedofilija zasluzuje smrtnu kaznu bez rezerve... Evil or Very Mad Steta sto je to tako tesko pouzdano dokazati... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 11:41 sri, 23. 4. 2003    Naslov: Re: dk Citirajte i odgovorite

Protiv doživotne i smrtne. Za veću brigu, pomoć i odgoj zatvorenika, te stalnu multidisciplinarnu skrb. Kako bolesnima i hendikepiranima društvo duguje skrb i njegu, slično smatram da treba i zatvorenicima. Smatram da je vrijeme dovoljno odmaklo od doba Hamurabijevog zakonika.
[quote="vsego"]
Ovo nece nikoga cuditi... Ja sam pobornik dozivotne kazne, ali ne da to bude plandovanje :x nego uz prisilni rad. Za sve robijase (ne samo one na dozivotnoj robiji). Zasto bi se njih uzdrzavalo od mog poreza? :evil:
[/quote]
Vjerojatno će ti najmanji trošak biti da ih se drži u samici. Ako misliš da ćeš uštedjeti tako da netko macom tuče kamen unutar zatvorskog dvorišta pod prismotrom nekoliko zatvorskih čuvara (koje treba platiti)...
Osim toga kako ih misliš "nagovorititi" da rade? Pod prijetnjom zatvorom?
Protiv doživotne i smrtne. Za veću brigu, pomoć i odgoj zatvorenika, te stalnu multidisciplinarnu skrb. Kako bolesnima i hendikepiranima društvo duguje skrb i njegu, slično smatram da treba i zatvorenicima. Smatram da je vrijeme dovoljno odmaklo od doba Hamurabijevog zakonika.
vsego (napisa):

Ovo nece nikoga cuditi... Ja sam pobornik dozivotne kazne, ali ne da to bude plandovanje Mad nego uz prisilni rad. Za sve robijase (ne samo one na dozivotnoj robiji). Zasto bi se njih uzdrzavalo od mog poreza? Evil or Very Mad

Vjerojatno će ti najmanji trošak biti da ih se drži u samici. Ako misliš da ćeš uštedjeti tako da netko macom tuče kamen unutar zatvorskog dvorišta pod prismotrom nekoliko zatvorskih čuvara (koje treba platiti)...
Osim toga kako ih misliš "nagovorititi" da rade? Pod prijetnjom zatvorom?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
segica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 04. 2003. (14:59:12)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:28 sri, 23. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bih rado sa Segom dozivotno....prisilno bih ti svasta radila..... :twisted:
ja bih rado sa Segom dozivotno....prisilno bih ti svasta radila..... Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:56 sri, 23. 4. 2003    Naslov: Re: dk Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]Protiv doživotne i smrtne. Za veću brigu, pomoć i odgoj zatvorenika, te stalnu multidisciplinarnu skrb. Kako bolesnima i hendikepiranima društvo duguje skrb i njegu, slično smatram da treba i zatvorenicima. Smatram da je vrijeme dovoljno odmaklo od doba Hamurabijevog zakonika.[/quote]

Ja ne predlazem Hamurabijev zakonik. To je bio Markec... :?

[quote="mate"][quote="vsego"]Ovo nece nikoga cuditi... Ja sam pobornik dozivotne kazne, ali ne da to bude plandovanje :x nego uz prisilni rad. Za sve robijase (ne samo one na dozivotnoj robiji). Zasto bi se njih uzdrzavalo od mog poreza? :evil:[/quote]
Vjerojatno će ti najmanji trošak biti da ih se drži u samici. Ako misliš da ćeš uštedjeti tako da netko macom tuče kamen unutar zatvorskog dvorišta pod prismotrom nekoliko zatvorskih čuvara (koje treba platiti)...[/quote]

Nije ti ovo Divlji Zapad. Nemam nista protiv i da programiraju ili stogod. Ali zasto bi se oni izlezavali dok ih ja financiram?

Dozivotni zatvor (kao i smrtna kazna) se bitno razlikuje od "obicnog" zatvora jer on ne moze preodgojiti. Nitko ne ocekuje da ce covjek [b]nakon[/b] odsluzenja dozivotne ili smrtne kazne biti dobar, zar ne? :D

Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.

[quote="mate"]Osim toga kako ih misliš "nagovorititi" da rade? Pod prijetnjom zatvorom_[/quote]

Gle, ako nece raditi... Ja nemam bolju ideju od provodjenja smrtne kazne. I tako smatram da su te dvije stvari (dozivotna i smrtna) jako slicne. Ako doticni zeli zivjeti, neka to odradi i to na nacin koji sam izabere (naravno, iz skupa ponudjenih). Ako ne zeli (tako) zivjeti, tko smo mi da ga tjeramo?

[quote="segica"]ja bih rado sa Segom dozivotno....prisilno bih ti svasta radila....[/quote]

Zasto mislis da mene treba ista prisiljavati? :twisted: :twisted: :twisted:

Samo, negdje ti je pobjeglo da si musko. Sorry... :PP
mate (napisa):
Protiv doživotne i smrtne. Za veću brigu, pomoć i odgoj zatvorenika, te stalnu multidisciplinarnu skrb. Kako bolesnima i hendikepiranima društvo duguje skrb i njegu, slično smatram da treba i zatvorenicima. Smatram da je vrijeme dovoljno odmaklo od doba Hamurabijevog zakonika.


Ja ne predlazem Hamurabijev zakonik. To je bio Markec... Confused

mate (napisa):
vsego (napisa):
Ovo nece nikoga cuditi... Ja sam pobornik dozivotne kazne, ali ne da to bude plandovanje Mad nego uz prisilni rad. Za sve robijase (ne samo one na dozivotnoj robiji). Zasto bi se njih uzdrzavalo od mog poreza? Evil or Very Mad

Vjerojatno će ti najmanji trošak biti da ih se drži u samici. Ako misliš da ćeš uštedjeti tako da netko macom tuče kamen unutar zatvorskog dvorišta pod prismotrom nekoliko zatvorskih čuvara (koje treba platiti)...


Nije ti ovo Divlji Zapad. Nemam nista protiv i da programiraju ili stogod. Ali zasto bi se oni izlezavali dok ih ja financiram?

Dozivotni zatvor (kao i smrtna kazna) se bitno razlikuje od "obicnog" zatvora jer on ne moze preodgojiti. Nitko ne ocekuje da ce covjek nakon odsluzenja dozivotne ili smrtne kazne biti dobar, zar ne? Very Happy

Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.

mate (napisa):
Osim toga kako ih misliš "nagovorititi" da rade? Pod prijetnjom zatvorom_


Gle, ako nece raditi... Ja nemam bolju ideju od provodjenja smrtne kazne. I tako smatram da su te dvije stvari (dozivotna i smrtna) jako slicne. Ako doticni zeli zivjeti, neka to odradi i to na nacin koji sam izabere (naravno, iz skupa ponudjenih). Ako ne zeli (tako) zivjeti, tko smo mi da ga tjeramo?

segica (napisa):
ja bih rado sa Segom dozivotno....prisilno bih ti svasta radila....


Zasto mislis da mene treba ista prisiljavati? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Samo, negdje ti je pobjeglo da si musko. Sorry... Weeee-heeee!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 22:18 sri, 23. 4. 2003    Naslov: Re: dk Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nije ti ovo Divlji Zapad. Nemam nista protiv i da programiraju ili stogod. Ali zasto bi se oni izlezavali dok ih ja financiram?
[/quote]
A onda će to netko drugi debugirati, čuvari će provjeravati backdoorove, memory leakove... Moja poanta je da ako zbilja ne žele raditi, potrošiti ćeš više nego ubrati ploda.
Ne znam što si zapeo sa idejom financiranja? Siguran sam da se porezi neće smanjiti zbog uvođenja prisilnog rada zatvorenicima. Niti će se smanjiti stopa kriminala. Niti bi tada svaki dan započinjao sa mišlju da tamo neki zatvorenici crnče, i zadovoljstvo te ne bi puštalo cijelog dana.
No profit after all.
[quote="vsego"]
Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.
[/quote]
Shvaćam. Ipak mislim da je društvo dovoljno zrelo da se bori na drugi način sa svojim malignim djelovima. Mislim da je vrlo uzvišeno, zato i poželjno, da se društvo ne odriče svojoh malignih djelova.
[quote="vsego"]
Gle, ako nece raditi... Ja nemam bolju ideju od provodjenja smrtne kazne. I tako smatram da su te dvije stvari (dozivotna i smrtna) jako slicne. Ako doticni zeli zivjeti, neka to odradi i to na nacin koji sam izabere (naravno, iz skupa ponudjenih). Ako ne zeli (tako) zivjeti, tko smo mi da ga tjeramo?
[/quote]
Opet, kako si i sam rekao, možda je sve bila pogreška.
vsego (napisa):
Nije ti ovo Divlji Zapad. Nemam nista protiv i da programiraju ili stogod. Ali zasto bi se oni izlezavali dok ih ja financiram?

A onda će to netko drugi debugirati, čuvari će provjeravati backdoorove, memory leakove... Moja poanta je da ako zbilja ne žele raditi, potrošiti ćeš više nego ubrati ploda.
Ne znam što si zapeo sa idejom financiranja? Siguran sam da se porezi neće smanjiti zbog uvođenja prisilnog rada zatvorenicima. Niti će se smanjiti stopa kriminala. Niti bi tada svaki dan započinjao sa mišlju da tamo neki zatvorenici crnče, i zadovoljstvo te ne bi puštalo cijelog dana.
No profit after all.
vsego (napisa):

Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.

Shvaćam. Ipak mislim da je društvo dovoljno zrelo da se bori na drugi način sa svojim malignim djelovima. Mislim da je vrlo uzvišeno, zato i poželjno, da se društvo ne odriče svojoh malignih djelova.
vsego (napisa):

Gle, ako nece raditi... Ja nemam bolju ideju od provodjenja smrtne kazne. I tako smatram da su te dvije stvari (dozivotna i smrtna) jako slicne. Ako doticni zeli zivjeti, neka to odradi i to na nacin koji sam izabere (naravno, iz skupa ponudjenih). Ako ne zeli (tako) zivjeti, tko smo mi da ga tjeramo?

Opet, kako si i sam rekao, možda je sve bila pogreška.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan