Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanjce nematematičara

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Isus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:50:56)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:02 pet, 25. 4. 2003    Naslov: pitanjce nematematičara Citirajte i odgovorite

Daklem, stara sam krama, al ću ovoga ljeta probat upisat matematiku. Poceo sam nesto petljat s programcicima, pa me zanima postoje li kod nas dobri tiskani uvodi u c, perl, javu...
Jos jedna stvar, kakva je razlika izmedju racunarstva na matematici i na FER-u. Cuo sam od jednog vaseg studenta da racunarstvo na PMF-u upisuju luzeri. Kaj ste stvarno tak losi? :lol:
Naravno ne djira me samo programiranje, veselim se matisi - jel tesko paralelno zavrsiti teorijsku i racunarstvo?
Daklem, stara sam krama, al ću ovoga ljeta probat upisat matematiku. Poceo sam nesto petljat s programcicima, pa me zanima postoje li kod nas dobri tiskani uvodi u c, perl, javu...
Jos jedna stvar, kakva je razlika izmedju racunarstva na matematici i na FER-u. Cuo sam od jednog vaseg studenta da racunarstvo na PMF-u upisuju luzeri. Kaj ste stvarno tak losi? Laughing
Naravno ne djira me samo programiranje, veselim se matisi - jel tesko paralelno zavrsiti teorijsku i racunarstvo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:15 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Re: pitanjce nematematičara Citirajte i odgovorite

[quote="Isus"]Daklem, stara sam krama, al ću ovoga ljeta probat upisat matematiku. Poceo sam nesto petljat s programcicima, pa me zanima postoje li kod nas dobri tiskani uvodi u c, perl, javu...[/quote]

Koliko znam, ne. :(

Mozda bude na stranicama [url=http://web.math.hr/~gmuic/prakii/main.html]Racunarskog praktikuma 2[/url]. Bilo je u planu, ali ne znam sto je s tim... :?

[quote="Isus"]Jos jedna stvar, kakva je razlika izmedju racunarstva na matematici i na FER-u. Cuo sam od jednog vaseg studenta da racunarstvo na PMF-u upisuju luzeri. Kaj ste stvarno tak losi? :lol:[/quote]

Cuo sam i ja nesto slicno. Ali, to mi je nekako neargumentirano... :? Btw, ja sam upisao Racunarstvo na PMF-MO, ali ne volim o sebi bas razmisljati kao o "luzeru". ;)

Cuo sam (davno, kad sam upisivao) da je FER okrenutiji konkretnim stvarima, a da nase Racunarstvo ljude vise uci algoritamski razmisljati i rjesavati problerme za koje prethodno nisu izuceni. :)

To mi se uvijek cinilo korektno objasnjenje, prvenstveno zbog matematickih kolegija...

[b]Navodno[/b] da je VIP (ili tako neka veca firma) vrsio zaposljavanje po tom kljucu: FERovce za stvari koje su tamo ucili, Matematicare za razvoj novih stvari ili nesto slicno. :) Ne znam ima li u tome ista istine. Zvuci mi nategnuto...

[quote="Isus"]Naravno ne djira me samo programiranje, veselim se matisi - jel tesko paralelno zavrsiti teorijsku i racunarstvo?[/quote]

Nije. To je jako cesta kombinacija.

Upises Racunarstvo, a za izborne kolegije uzmes one s Teorijske. Na kraju ti ostane mozda jedan ili dva ispita "razlike" koje trebas poloziti... :)
Isus (napisa):
Daklem, stara sam krama, al ću ovoga ljeta probat upisat matematiku. Poceo sam nesto petljat s programcicima, pa me zanima postoje li kod nas dobri tiskani uvodi u c, perl, javu...


Koliko znam, ne. Sad

Mozda bude na stranicama Racunarskog praktikuma 2. Bilo je u planu, ali ne znam sto je s tim... Confused

Isus (napisa):
Jos jedna stvar, kakva je razlika izmedju racunarstva na matematici i na FER-u. Cuo sam od jednog vaseg studenta da racunarstvo na PMF-u upisuju luzeri. Kaj ste stvarno tak losi? Laughing


Cuo sam i ja nesto slicno. Ali, to mi je nekako neargumentirano... Confused Btw, ja sam upisao Racunarstvo na PMF-MO, ali ne volim o sebi bas razmisljati kao o "luzeru". Wink

Cuo sam (davno, kad sam upisivao) da je FER okrenutiji konkretnim stvarima, a da nase Racunarstvo ljude vise uci algoritamski razmisljati i rjesavati problerme za koje prethodno nisu izuceni. Smile

To mi se uvijek cinilo korektno objasnjenje, prvenstveno zbog matematickih kolegija...

Navodno da je VIP (ili tako neka veca firma) vrsio zaposljavanje po tom kljucu: FERovce za stvari koje su tamo ucili, Matematicare za razvoj novih stvari ili nesto slicno. Smile Ne znam ima li u tome ista istine. Zvuci mi nategnuto...

Isus (napisa):
Naravno ne djira me samo programiranje, veselim se matisi - jel tesko paralelno zavrsiti teorijsku i racunarstvo?


Nije. To je jako cesta kombinacija.

Upises Racunarstvo, a za izborne kolegije uzmes one s Teorijske. Na kraju ti ostane mozda jedan ili dva ispita "razlike" koje trebas poloziti... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Isus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:50:56)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:46 pon, 28. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

danke dojchland
bio bih ti i prije zahvalio al sam mislio mozda bude jos koji post, pa da vas onda skupno blagoslovim.
anyway, snimat cu praktikum 2
danke dojchland
bio bih ti i prije zahvalio al sam mislio mozda bude jos koji post, pa da vas onda skupno blagoslovim.
anyway, snimat cu praktikum 2


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:49 pon, 28. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Just remembered... Imas na stranicama [url=http://web.math.hr/nastava/c/]Programiranja[/url] slideove (odmah pri vrhu) u PDFu. Mozda ti to moze pomoci kao pocetnica u C-u, ne znam.

A za RP2 se mozes i mailom obratiti prof. Muicu (gmuic na math.hr)... Mozda ti moze vise pomoci oko Jave (on je u tome profi ;)).
Just remembered... Imas na stranicama Programiranja slideove (odmah pri vrhu) u PDFu. Mozda ti to moze pomoci kao pocetnica u C-u, ne znam.

A za RP2 se mozes i mailom obratiti prof. Muicu (gmuic na math.hr)... Mozda ti moze vise pomoci oko Jave (on je u tome profi Wink).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan