Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Jesus Christ Superstar

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 9:31 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Jesus Christ Superstar Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"](...) a onda, 2000 godina kasnije se snimi film Jesus Christ Superstar... ee, ljudi moji, to je film i po meni jako realan i u duhu knjige... prepredobar film... a tek muzika u filmu... raj za usi i um... pogotovo ljudi koji vole dobru i kvalitetnu muziku, preporucan taj film (...)[/quote]

Nije mi se svidio previse kada sam ga slusao. Previse lirike i osnovnoskolskih emocija za moj ukus (skoro kao [i]Simon & Garfunkel[/i] :D ). No, slusao sam ga dosta davno, a sada imam malo istancaniji ukus. Buduci da vidim da si odusevljen njime, poslusat cu ga ponovno. Javim ti ako mi se svidi ovaj put. ;)
[size=9]
[color=green]np: Frank Zappa - [Broadway the Hard Way #17] Jesus Thinks You're a Jerk [9:15][/color][/size]



[color=blue][b]Moderator:[/b] Rasprava splittana [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=52613#52613]odavde[/url].[/color]
sorrow (napisa):
(...) a onda, 2000 godina kasnije se snimi film Jesus Christ Superstar... ee, ljudi moji, to je film i po meni jako realan i u duhu knjige... prepredobar film... a tek muzika u filmu... raj za usi i um... pogotovo ljudi koji vole dobru i kvalitetnu muziku, preporucan taj film (...)


Nije mi se svidio previse kada sam ga slusao. Previse lirike i osnovnoskolskih emocija za moj ukus (skoro kao Simon & Garfunkel Very Happy ). No, slusao sam ga dosta davno, a sada imam malo istancaniji ukus. Buduci da vidim da si odusevljen njime, poslusat cu ga ponovno. Javim ti ako mi se svidi ovaj put. Wink

np: Frank Zappa - [Broadway the Hard Way #17] Jesus Thinks You're a Jerk [9:15]




Moderator: Rasprava splittana odavde.



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 10:00 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"]
Nije mi se svidio previse kada sam ga slusao. Previse lirike i osnovnoskolskih emocija za moj ukus (skoro kao [i]Simon & Garfunkel[/i] :D ). No, slusao sam ga dosta davno, a sada imam malo istancaniji ukus. Buduci da vidim da si odusevljen njime, poslusat cu ga ponovno. Javim ti ako mi se svidi ovaj put. ;)
[size=9]
[color=green]np: Frank Zappa - [Broadway the Hard Way #17] Jesus Thinks You're a Jerk [9:15][/color][/size][/quote]

jao...
ja stvarno postujem i volim Simona i Garfunkela.. ali ovaj film ima jednu od najsavrsenijih lyricsa i nije ni blizu usporedivog...
ne samo da je glazba zakon nego i pjevaci i glasovi i sve..
pogotovo Juda... cijeli film/opera pokaze drugu stranu price, meni totalno zanimljiviju, bolju i smisleniju..
i Juda je zakon.. (s tim da je i crnac :) )
Pericius (napisa):

Nije mi se svidio previse kada sam ga slusao. Previse lirike i osnovnoskolskih emocija za moj ukus (skoro kao Simon & Garfunkel Very Happy ). No, slusao sam ga dosta davno, a sada imam malo istancaniji ukus. Buduci da vidim da si odusevljen njime, poslusat cu ga ponovno. Javim ti ako mi se svidi ovaj put. Wink

np: Frank Zappa - [Broadway the Hard Way #17] Jesus Thinks You're a Jerk [9:15]


jao...
ja stvarno postujem i volim Simona i Garfunkela.. ali ovaj film ima jednu od najsavrsenijih lyricsa i nije ni blizu usporedivog...
ne samo da je glazba zakon nego i pjevaci i glasovi i sve..
pogotovo Juda... cijeli film/opera pokaze drugu stranu price, meni totalno zanimljiviju, bolju i smisleniju..
i Juda je zakon.. (s tim da je i crnac Smile )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 10:20 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Trip"](...)i Juda je zakon.. (s tim da je i crnac :) )[/quote]

LOLCHINA!
Coincidence or what? :D
[img]http://ic1.deviantart.com/fs10/i/2006/102/1/6/minstrel_by_Pericius.jpg[/img]

[size=9][color=green]np: Elvis Presley - [On Stage #06] Polk Salad Annie [5:01][/color][/size]
[size=18]Elvis is the KING![/size]
Trip (napisa):
(...)i Juda je zakon.. (s tim da je i crnac Smile )


LOLCHINA!
Coincidence or what? Very Happy


np: Elvis Presley - [On Stage #06] Polk Salad Annie [5:01]
Elvis is the KING!



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.


Zadnja promjena: Ante; 15:01 sri, 12. 4. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 12:57 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Trip"]
i Juda je zakon.. (s tim da je i crnac :) )[/quote]

samo mali :OT:
u filmu da, on jest crnac...
ali,mlada damo, u kazalistu, di je btw. muzika puno bolja, Juda je bilac... :wink:
nije to vazno,ali eto... :D
Trip (napisa):

i Juda je zakon.. (s tim da je i crnac Smile )


samo mali Off-topic
u filmu da, on jest crnac...
ali,mlada damo, u kazalistu, di je btw. muzika puno bolja, Juda je bilac... Wink
nije to vazno,ali eto... Very Happy



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 16:47 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

A evo, preslusao sam opet Jesus Christ Superstar. Nisam relevantan da komentiram film, a posebno ne kazalisnu verziju (jer ju nisam nikad ni bio u prilici pogledat).

[img]http://www.dreamtrails.net/miniawards/rtomato.gif[/img]
Opceniti dojam je da je ta glazba napisana za tu rock operu, i samo kao takva (dakle, u kombinaciji sa vizualnim te kontekstualnim elementima filma i predstave) je dosta kvalitetna.
Ali, glazba sama za sebe (dakle, soundtrack) nije bas toliko slusljiva. Orkestracija nekakvog kvazi-[i]rock[/i]-a, uz elemente funk-a (posebno u [i]"What's the Buzz"[/i]) je, po mojem misljenju, poprilicno neuspjela. Nadalje, emocionalne reakcije se temelje [i]way too much[/i] na samoj lirici, te na, ljudima vec poznatim, motivima iz Biblije, sto mi je malo licemjerno, s obzirom da predstavljaju formalno drugacije ideje nego sta su prezentirane u samoj krscanskoj vjeri. Lirika je, pored toga svega, presadrzajna (sto nije problem kada ovo gledamo kao rock-operu, ali ne kao i samostalno glazbeno ostvarenje), te pokusava nadoknadit za nedostatak ostalih glazbenih kvaliteta.
Sto se bas instrumentalnih aspekata tice, glazba izgleda jako standardno, neinovativno komponirana (sto nije cudno, buduci da dolazi od strane jednog popularisticki nastrojenog [i]money makera[/i] poput Webbera). Koristi standardne progresije, ubacuje i forsira izlizane frazice (dok, napokon i ne udju u uho), i nesposoban je da napravi konkretnu melodijsku liniju duzu od par [i]heartbeat[/i]-ova (a kad to i pokusa napravit, dobije nesuvislu glazbenu recenicu u kojoj se slusatelj izgubi iz dosade).
Sve u svemu, [i]mish-mush[/i] raznih elemenata razlicitih glazbenih stilova, od kojih nijedan ne pogadja esenciju samog stila koji je vec u pitanju. To je vjerojatno razlog zasto je Jesus Christ Superstar i postao popularan --- svaki pasivni i nepazljivi slusatelj moze nacut nesto sta mu se svidja unutar same glazbe. Rockeri, metalci, bro's from the hood itd. itd. itd.

Ali, film mi je bas ok. Strasno bih volio pogledat i kazalisnu verziju, jer pretpostavljam da je, u tom svjetlu, i ova glazba dobra. ;)
[img]http://www.dreamtrails.net/miniawards/rtomato.gif[/img]


In the meanwhile, [b]pure music*[/b] for me:
[size=9][color=green]np: Booker T. & the MG's - [Hip Hug-Her #11] Sunny [3:26][/color][/size]

[size=9]*no idealistic rotten tomato targets added[/size]
A evo, preslusao sam opet Jesus Christ Superstar. Nisam relevantan da komentiram film, a posebno ne kazalisnu verziju (jer ju nisam nikad ni bio u prilici pogledat).


Opceniti dojam je da je ta glazba napisana za tu rock operu, i samo kao takva (dakle, u kombinaciji sa vizualnim te kontekstualnim elementima filma i predstave) je dosta kvalitetna.
Ali, glazba sama za sebe (dakle, soundtrack) nije bas toliko slusljiva. Orkestracija nekakvog kvazi-rock-a, uz elemente funk-a (posebno u "What's the Buzz") je, po mojem misljenju, poprilicno neuspjela. Nadalje, emocionalne reakcije se temelje way too much na samoj lirici, te na, ljudima vec poznatim, motivima iz Biblije, sto mi je malo licemjerno, s obzirom da predstavljaju formalno drugacije ideje nego sta su prezentirane u samoj krscanskoj vjeri. Lirika je, pored toga svega, presadrzajna (sto nije problem kada ovo gledamo kao rock-operu, ali ne kao i samostalno glazbeno ostvarenje), te pokusava nadoknadit za nedostatak ostalih glazbenih kvaliteta.
Sto se bas instrumentalnih aspekata tice, glazba izgleda jako standardno, neinovativno komponirana (sto nije cudno, buduci da dolazi od strane jednog popularisticki nastrojenog money makera poput Webbera). Koristi standardne progresije, ubacuje i forsira izlizane frazice (dok, napokon i ne udju u uho), i nesposoban je da napravi konkretnu melodijsku liniju duzu od par heartbeat-ova (a kad to i pokusa napravit, dobije nesuvislu glazbenu recenicu u kojoj se slusatelj izgubi iz dosade).
Sve u svemu, mish-mush raznih elemenata razlicitih glazbenih stilova, od kojih nijedan ne pogadja esenciju samog stila koji je vec u pitanju. To je vjerojatno razlog zasto je Jesus Christ Superstar i postao popularan — svaki pasivni i nepazljivi slusatelj moze nacut nesto sta mu se svidja unutar same glazbe. Rockeri, metalci, bro's from the hood itd. itd. itd.

Ali, film mi je bas ok. Strasno bih volio pogledat i kazalisnu verziju, jer pretpostavljam da je, u tom svjetlu, i ova glazba dobra. Wink



In the meanwhile, pure music* for me:
np: Booker T. & the MG's - [Hip Hug-Her #11] Sunny [3:26]

*no idealistic rotten tomato targets added



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 18:44 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa jeli ti slusas glazbu ili ju rasclanjujes na proste djelove????
ok, prihvacan tvoje misljenje, ali smatran da to nije pravilno rasclanjivanje...
joooj, tia san ti dat karma -- ali nazalost nisan moga jer san ocito opalia previse pokuda... ali joooj... nemozes tako, glazba nije takva... nju nemozes na taj nacin razbit... triba ju slusat duson a ne mozgon...
glazba je osjecaj, ona nije zadatak iz fizike, koliko god ti volia tu fiziku...

ne znan jesi li ti Jesus-a slusa kao kombinaciju stilova ili glazbu za sebe... ali krivo si ju slusa definitivno... mozes ti opalit komentar da ti se ne svidja ili da ti se svidja, ali nemoj tako prema njoj...
cak ni onu ogavnu "glazbu" kojoj odbijan imenovat ime da se ljudi nebi uvridili nikad nisan na taj nacin razbia na proste djelove, samo kazen da ju nevolin...

jesi posluda sudjenje??? pismu kada on broji udarce biceva ili jooooj, pa ako pocnen, necu se moc zaustavit u davanju pohvala toj rock operi...

ps. ispricavan se ako san prejako skocia na tebe,ali stvarno nevolin kada se neko na taj nacin ponasa prema glazbi... sada, kada promislin, mozda je dobro sta ti nisan da karmu --, tvoj post ce te razapet sam za sebe... :P

pps. cuvaj se trip, kada ona procita tvoj post, ajoj... iskre ce frcat, iako je ona poprilicno nova u slusanju te opere, ipak, ona voli razapinjat ljude... :lol: :wink:
pa jeli ti slusas glazbu ili ju rasclanjujes na proste djelove????
ok, prihvacan tvoje misljenje, ali smatran da to nije pravilno rasclanjivanje...
joooj, tia san ti dat karma -- ali nazalost nisan moga jer san ocito opalia previse pokuda... ali joooj... nemozes tako, glazba nije takva... nju nemozes na taj nacin razbit... triba ju slusat duson a ne mozgon...
glazba je osjecaj, ona nije zadatak iz fizike, koliko god ti volia tu fiziku...

ne znan jesi li ti Jesus-a slusa kao kombinaciju stilova ili glazbu za sebe... ali krivo si ju slusa definitivno... mozes ti opalit komentar da ti se ne svidja ili da ti se svidja, ali nemoj tako prema njoj...
cak ni onu ogavnu "glazbu" kojoj odbijan imenovat ime da se ljudi nebi uvridili nikad nisan na taj nacin razbia na proste djelove, samo kazen da ju nevolin...

jesi posluda sudjenje??? pismu kada on broji udarce biceva ili jooooj, pa ako pocnen, necu se moc zaustavit u davanju pohvala toj rock operi...

ps. ispricavan se ako san prejako skocia na tebe,ali stvarno nevolin kada se neko na taj nacin ponasa prema glazbi... sada, kada promislin, mozda je dobro sta ti nisan da karmu --, tvoj post ce te razapet sam za sebe... Razz

pps. cuvaj se trip, kada ona procita tvoj post, ajoj... iskre ce frcat, iako je ona poprilicno nova u slusanju te opere, ipak, ona voli razapinjat ljude... Laughing Wink



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vanish
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (22:45:35)
Postovi: (6D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
25 = 27 - 2
Lokacija: stambena zgrada

PostPostano: 20:59 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Inače, kad sam ja išla, je li, u kazalište gledati Jesusa, doživjela sam jedan od najvećih šokova u, tada, mladom životu. Da, da, pogađate, bilo je na njemačkom.
Inače, kad sam ja išla, je li, u kazalište gledati Jesusa, doživjela sam jedan od najvećih šokova u, tada, mladom životu. Da, da, pogađate, bilo je na njemačkom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 21:03 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]pa jeli ti slusas glazbu ili ju rasclanjujes na proste djelove???? (...) triba ju slusat duson a ne mozgon... glazba je osjecaj, ona nije zadatak iz fizike, koliko god ti volia tu fiziku...[/quote]
[i]"Beauty is in the detail."[/i]
Poznavanje i rastavljanje glazbe (i bilo cega lijepog) na "proste dijelove", kako ih ti zoves samo DODAJE ljepoti.

[quote="sorrow"]cak ni onu ogavnu "glazbu" kojoj odbijan imenovat ime da se ljudi nebi uvridili nikad nisan na taj nacin razbia na proste djelove, samo kazen da ju nevolin...[/quote]
[i]"Beauty is in the eye of the beholder."[/i]
Trudim se bit bez predrasuda prema svim vrstama glazbe, i slusam sve. Druga je stvar da mi se neke stvari ne svidjaju, ali sva glazba zasluzuje da ju se barem poslusa.

[quote="sorrow"]ps. ispricavan se ako san prejako skocia na tebe,ali stvarno nevolin kada se neko na taj nacin ponasa prema glazbi...[/quote]
[i]"You cannot perceive beauty but with a serene mind."[/i]
Ovaj je [i]self-explainable[/i]. Peace out, bro... [img]http://pages.prodigy.net/area512/pcebtn1.gif[/img]

[quote="sorrow"]sada, kada promislin, mozda je dobro sta ti nisan da karmu --, tvoj post ce te razapet sam za sebe... :P [/quote]
[i]"Beauty of whatever kind, invariably excites the sensitive soul to tears."[/i]
BRING IT ON! :) (Btw, karma mi je skocila za 1 od ovog [i]post[/i]-a. :P)



Mingie-boy za dugu neprospavanu vecer [i]still to come[/i] (imam programirat). :(
[size=9][color=green]np: Charles Mingus - [Blues & Roots #04] Tensions [6:31][/color][/size]
sorrow (napisa):
pa jeli ti slusas glazbu ili ju rasclanjujes na proste djelove???? (...) triba ju slusat duson a ne mozgon... glazba je osjecaj, ona nije zadatak iz fizike, koliko god ti volia tu fiziku...

"Beauty is in the detail."
Poznavanje i rastavljanje glazbe (i bilo cega lijepog) na "proste dijelove", kako ih ti zoves samo DODAJE ljepoti.

sorrow (napisa):
cak ni onu ogavnu "glazbu" kojoj odbijan imenovat ime da se ljudi nebi uvridili nikad nisan na taj nacin razbia na proste djelove, samo kazen da ju nevolin...

"Beauty is in the eye of the beholder."
Trudim se bit bez predrasuda prema svim vrstama glazbe, i slusam sve. Druga je stvar da mi se neke stvari ne svidjaju, ali sva glazba zasluzuje da ju se barem poslusa.

sorrow (napisa):
ps. ispricavan se ako san prejako skocia na tebe,ali stvarno nevolin kada se neko na taj nacin ponasa prema glazbi...

"You cannot perceive beauty but with a serene mind."
Ovaj je self-explainable. Peace out, bro...

sorrow (napisa):
sada, kada promislin, mozda je dobro sta ti nisan da karmu –, tvoj post ce te razapet sam za sebe... Razz

"Beauty of whatever kind, invariably excites the sensitive soul to tears."
BRING IT ON! Smile (Btw, karma mi je skocila za 1 od ovog post-a. Razz)



Mingie-boy za dugu neprospavanu vecer still to come (imam programirat). Sad
np: Charles Mingus - [Blues & Roots #04] Tensions [6:31]



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 21:13 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"]Trudim se bit bez predrasuda prema svim vrstama glazbe, i slusam sve. Druga je stvar da mi se neke stvari ne svidjaju, [b]ali sva glazba zasluzuje da ju se barem poslusa.[/b][/quote]
hm, ako ti tako kazes... :lol:

ps. jos cekamo trip... :rrotfl:
Pericius (napisa):
Trudim se bit bez predrasuda prema svim vrstama glazbe, i slusam sve. Druga je stvar da mi se neke stvari ne svidjaju, ali sva glazba zasluzuje da ju se barem poslusa.

hm, ako ti tako kazes... Laughing

ps. jos cekamo trip... Real ROTFL



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 9:54 čet, 13. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

:upset:

strasno.. mislim svasta..

neznam sta si slusao i koju verziju.. i neznam kako ti transiras tu muziku..
ali..
to je opera.. ona mora glazbom pratit osjecaje glumaca, sto savrseno i radi..
kad uplice druge instrumente, modulirat i ubacuje totalne neke cudne tonove.

mislim, ja sam analizirala svakakva glazbena dijela.. i ono, kak sam zavrsila neku skolu, mogu valjda rec da to znam radit...
i naslusah se svega.. al bas svega.. i ostajem pri tome da je glazba predobra.. isto kao i vokali i txt..

i Whats the Buzz - ima jako dobar razlog zasto je takav.. i kako je kasnije promijenjen..
mozda da pogledas film bilo bi ti malo drugacije..

a sto se tice onog sto si reko o Webberu..
jao..
mislim..ono.. jel to utjecaj Dadilje s RTLa?
Webber ima najbolje stvari.. neznam sta si do sad cuo, al lik je radio sve i svasta..
i predobro radi.. a para ima zato jer ljudi znaju sta je dobro.
bar neki..
I'm upset!

strasno.. mislim svasta..

neznam sta si slusao i koju verziju.. i neznam kako ti transiras tu muziku..
ali..
to je opera.. ona mora glazbom pratit osjecaje glumaca, sto savrseno i radi..
kad uplice druge instrumente, modulirat i ubacuje totalne neke cudne tonove.

mislim, ja sam analizirala svakakva glazbena dijela.. i ono, kak sam zavrsila neku skolu, mogu valjda rec da to znam radit...
i naslusah se svega.. al bas svega.. i ostajem pri tome da je glazba predobra.. isto kao i vokali i txt..

i Whats the Buzz - ima jako dobar razlog zasto je takav.. i kako je kasnije promijenjen..
mozda da pogledas film bilo bi ti malo drugacije..

a sto se tice onog sto si reko o Webberu..
jao..
mislim..ono.. jel to utjecaj Dadilje s RTLa?
Webber ima najbolje stvari.. neznam sta si do sad cuo, al lik je radio sve i svasta..
i predobro radi.. a para ima zato jer ljudi znaju sta je dobro.
bar neki..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 10:18 čet, 13. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Trip"]neznam sta si slusao i koju verziju..[/quote]
[i]Soundtrack[/i] sa filma.
[quote="Trip"]i neznam kako ti transiras tu muziku..[/quote]
Samo onako kako znam, a sigurno ne onoliko kvalitetno koliko bih htio.
[quote="Trip"]to je opera.. ona mora glazbom pratit osjecaje glumaca, sto savrseno i radi..[/quote]
Ja sam komentirao [b]ISKLJUCIVO[/b] glazbu [i](lyrics included)[/i]. Ne glumacke kvalitete i sigurno ne scensku kompoziciju i [i]mise en scène[/i].
[quote="Trip"]i ostajem pri tome da je glazba predobra..[/quote]
Pa eto, tu se ne slazemo.
[quote="Trip"]mozda da pogledas film bilo bi ti malo drugacije.. [/quote]
Gledao sam film. I skroz ok mi je, jer glazba lijepo upotpunjuje vizualne elemente. :)
[quote="Trip"]jel to utjecaj Dadilje s RTLa?[/quote]
Ne gledam TeVe (osim par probranih informativnih i dokumentarnih emisija), pa bas i ne znam o cemu pricas.
[quote="Trip"]a para ima zato jer ljudi znaju sta je dobro.[/quote]
Da. A slican argument bi vrijedio i za J-Lo? :D

[size=9]
[color=green]np: John Fahey - [(1965) The Transfiguration Of Blind Joe Death #01] Beautiful Linda Getchell [1:56][/color][/size]
Trip (napisa):
neznam sta si slusao i koju verziju..

Soundtrack sa filma.
Trip (napisa):
i neznam kako ti transiras tu muziku..

Samo onako kako znam, a sigurno ne onoliko kvalitetno koliko bih htio.
Trip (napisa):
to je opera.. ona mora glazbom pratit osjecaje glumaca, sto savrseno i radi..

Ja sam komentirao ISKLJUCIVO glazbu (lyrics included). Ne glumacke kvalitete i sigurno ne scensku kompoziciju i mise en scène.
Trip (napisa):
i ostajem pri tome da je glazba predobra..

Pa eto, tu se ne slazemo.
Trip (napisa):
mozda da pogledas film bilo bi ti malo drugacije..

Gledao sam film. I skroz ok mi je, jer glazba lijepo upotpunjuje vizualne elemente. Smile
Trip (napisa):
jel to utjecaj Dadilje s RTLa?

Ne gledam TeVe (osim par probranih informativnih i dokumentarnih emisija), pa bas i ne znam o cemu pricas.
Trip (napisa):
a para ima zato jer ljudi znaju sta je dobro.

Da. A slican argument bi vrijedio i za J-Lo? Very Happy


np: John Fahey - [(1965) The Transfiguration Of Blind Joe Death #01] Beautiful Linda Getchell [1:56]



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 13:01 čet, 13. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

snimka s Brodwaya je puno bolja..

i da.. i ja pricam samo i iskljucivo o muzici.. film nije nista posebno...

i JLo, ako je ti ne slusas, ne znaci da nije dobra..

al dobro.. ocito nam se misljenja razilaze..

to ne znaci da ja volim JLo..
snimka s Brodwaya je puno bolja..

i da.. i ja pricam samo i iskljucivo o muzici.. film nije nista posebno...

i JLo, ako je ti ne slusas, ne znaci da nije dobra..

al dobro.. ocito nam se misljenja razilaze..

to ne znaci da ja volim JLo..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 13:47 čet, 13. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

JLO je meni bas cool zena, i bas mi je dobra. Nemoj tako Periciusu, o ukusima se ne raspravlja. Valjda nisi toliko egocentrican, da mislis da je dobro ono sto je tebi dobro, a pri tome ne mislim samo na cjelokupne pjesme, vec na neke djelove, o kojima si pricao, koje svaki muzicar koristi u svojim djelovima na kojima "gradi" stvar. (npr. Clapton kad svira solaze) A moras uzeti u obzir da kad autor, odnosno kompozitor, pise odredjeno djelo da ga neko drugi sivra, a ne on osobno, tada to djelo postaje odredjena solaza, takvog autora, samo sto nije stvarana u realnom vremenu, odnosno pisana je u jednom, a izvodi se u drugom. E sad, problem je upravo u tom zapisivanju, jer ti tesko zapises neke stvari koje zelis dobiti, pa si primoran na kompromise. Upravo radi toga, smatram da ocito dobro ne analiziras glazbu na segmente, jer bi onda doso do zakljucka da pisanu glazbu i glazbu stvaranu u "reanom vremenu" ne mozemo slusati na jednak nacin (npr. kad slusas Hendrixa, sigurno ne slusas bassistu dok ovaj izvodi neku solazu) itd...
Mislim da je resprava nepotrebna, naglasavam:De gustibus non est disputandum!;)
JLO je meni bas cool zena, i bas mi je dobra. Nemoj tako Periciusu, o ukusima se ne raspravlja. Valjda nisi toliko egocentrican, da mislis da je dobro ono sto je tebi dobro, a pri tome ne mislim samo na cjelokupne pjesme, vec na neke djelove, o kojima si pricao, koje svaki muzicar koristi u svojim djelovima na kojima "gradi" stvar. (npr. Clapton kad svira solaze) A moras uzeti u obzir da kad autor, odnosno kompozitor, pise odredjeno djelo da ga neko drugi sivra, a ne on osobno, tada to djelo postaje odredjena solaza, takvog autora, samo sto nije stvarana u realnom vremenu, odnosno pisana je u jednom, a izvodi se u drugom. E sad, problem je upravo u tom zapisivanju, jer ti tesko zapises neke stvari koje zelis dobiti, pa si primoran na kompromise. Upravo radi toga, smatram da ocito dobro ne analiziras glazbu na segmente, jer bi onda doso do zakljucka da pisanu glazbu i glazbu stvaranu u "reanom vremenu" ne mozemo slusati na jednak nacin (npr. kad slusas Hendrixa, sigurno ne slusas bassistu dok ovaj izvodi neku solazu) itd...
Mislim da je resprava nepotrebna, naglasavam:De gustibus non est disputandum!Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 19:07 čet, 13. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

gledo sam i kosu i JCS u lisinskom i iskreno imao sam VEEEEELIKE predrasude oko takve vrste djela,ali na kraju mi se cak i svidjelo!!! naime, za kosu je bilo drukcije...uzas... :(
gledo sam i kosu i JCS u lisinskom i iskreno imao sam VEEEEELIKE predrasude oko takve vrste djela,ali na kraju mi se cak i svidjelo!!! naime, za kosu je bilo drukcije...uzas... Sad



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 20:41 čet, 13. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Trip"]i da.. i ja pricam samo i iskljucivo o muzici.. film nije nista posebno...[/quote]
auuu.... tripasice... pazi... ako te Boris The Spider cuje, gotova si... i, hm, ne slazen se,film je odlican i totalno je snimljen prepredobro...

[quote="Trip"]i JLo, ako je ti ne slusas, ne znaci da nije dobra..[/quote]
uuu, nemojmo pretjerivat sada... nemora ti se svidit film,necu se naljutit, ali daj molin te, nemoj tako...
moze neka osoba ne slusat dobru muziku,ali joj, nemojmo JLo stavljat u pojam dobre muzike... nikako nemojmo...
ipak je ovo forum pun ljudi koji znaju sta je dobra muzika...

ps. malo me razocarala tvoje reakcija, jos od one prepirke pri pocetku godine, nisi opasna na forumu... :wink:

@goc9999 moze pitanje... sta ti smatras uzason, izvedbu Kose ili opcenito tu rock operu? (samo da znan, da ne skocin na tebe bez potribe) :P
Trip (napisa):
i da.. i ja pricam samo i iskljucivo o muzici.. film nije nista posebno...

auuu.... tripasice... pazi... ako te Boris The Spider cuje, gotova si... i, hm, ne slazen se,film je odlican i totalno je snimljen prepredobro...

Trip (napisa):
i JLo, ako je ti ne slusas, ne znaci da nije dobra..

uuu, nemojmo pretjerivat sada... nemora ti se svidit film,necu se naljutit, ali daj molin te, nemoj tako...
moze neka osoba ne slusat dobru muziku,ali joj, nemojmo JLo stavljat u pojam dobre muzike... nikako nemojmo...
ipak je ovo forum pun ljudi koji znaju sta je dobra muzika...

ps. malo me razocarala tvoje reakcija, jos od one prepirke pri pocetku godine, nisi opasna na forumu... Wink

@goc9999 moze pitanje... sta ti smatras uzason, izvedbu Kose ili opcenito tu rock operu? (samo da znan, da ne skocin na tebe bez potribe) Razz



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 11:25 pet, 14. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Sorrow, znas me dovoljno i znas da je film super.. al meni je film predobar zbog muzike prvenstveno.. istina, ne moze se to dijelit i cijepat na dva dijela, al u usporedbi sa zikom, fim je ok, al nista vise..

p.s. ovo nije razlog za svadju... ukusi su razliciti i ja tu nemogu nista..
@Sorrow, znas me dovoljno i znas da je film super.. al meni je film predobar zbog muzike prvenstveno.. istina, ne moze se to dijelit i cijepat na dva dijela, al u usporedbi sa zikom, fim je ok, al nista vise..

p.s. ovo nije razlog za svadju... ukusi su razliciti i ja tu nemogu nista..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan