Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

skripta s vjezbi?
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ivanzub
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (11:16:46)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 15:00 ned, 10. 6. 2007    Naslov: skripta s vjezbi? Citirajte i odgovorite

zasto je vise nema na sluzbenoj stranici? ocete ju ponovno stavit ili..?
zasto je vise nema na sluzbenoj stranici? ocete ju ponovno stavit ili..?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:47 ned, 10. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sitna greskica... :oops: Sad je opet sve ok. :blista:
Sitna greskica... Embarassed Sad je opet sve ok. Reklamiram neku zubnu pastu



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pucca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (19:23:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Osijek

PostPostano: 16:04 čet, 5. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel može mi netko preporučiti neku dobru literaturu, osim predavanja i vježbi po kojoj bi se dobro mogla na moru spremiti za 9.mj, po mogućnosti na hrvatskom?
hvala unaprijed
jel može mi netko preporučiti neku dobru literaturu, osim predavanja i vježbi po kojoj bi se dobro mogla na moru spremiti za 9.mj, po mogućnosti na hrvatskom?
hvala unaprijed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:17 čet, 5. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

racunalo sa instaliranim gcc kompajlerom i nekim obicnim text editorom (ala notepad)

zaboravi samo citanje - treba pisati programe i isprobavati
racunalo sa instaliranim gcc kompajlerom i nekim obicnim text editorom (ala notepad)

zaboravi samo citanje - treba pisati programe i isprobavati


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:51 čet, 5. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pucca"]jel može mi netko preporučiti neku dobru literaturu, osim predavanja i vježbi po kojoj bi se dobro mogla na moru spremiti za 9.mj, po mogućnosti na hrvatskom?
hvala unaprijed[/quote]
po mojoj procjeni vjezbe su savrseno dovoljne za proci c. plus kompajler, naravno
pucca (napisa):
jel može mi netko preporučiti neku dobru literaturu, osim predavanja i vježbi po kojoj bi se dobro mogla na moru spremiti za 9.mj, po mogućnosti na hrvatskom?
hvala unaprijed

po mojoj procjeni vjezbe su savrseno dovoljne za proci c. plus kompajler, naravno



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:03 čet, 5. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rafaelm"]po mojoj procjeni vjezbe su savrseno dovoljne za proci c. plus kompajler, naravno[/quote]

Zahvaljujem na komplimentu, ali nemojte zaboraviti predavanja! :tso: Recimo, implementacije string-funkcija u zadnjem kolokviju bile su cisti copy/paste odande, a i samo gradivo je tamo dobro objasnjeno, dok su vjezbe (barem zamisljene kao) svojevrsna nadogradnja toga. :)

Od knjiga na hrvatskom znam samo za "C za neznalice" od prije par godina, no ne znam koliko je dobra. 8)

Ipak, nema te literature koja ce "spasiti stvar". :ccc: Treba:
1. prepisati barem nekoliko primjera iz vjezbi/predavanja u compiler (ponesto iz svakog poglavlja), izvrsiti i vidjeti je l' stvarno radi
2. modificirati primjere kako je zadano u nekim zadacima i/ili prema vlastitim idejama (opet u compileru i opet izvesti stvar!)
3. rijesiti zadatke koji nisu rijeseni (opet compiler...)
4. rjesavati stare kolokvije, pa cak i rokove (opet compiler...)

Programiranje bez compilera je kao da ucite voziti bez da sjednete u auto. ;)
rafaelm (napisa):
po mojoj procjeni vjezbe su savrseno dovoljne za proci c. plus kompajler, naravno


Zahvaljujem na komplimentu, ali nemojte zaboraviti predavanja! Trudim Se Objasniti... Recimo, implementacije string-funkcija u zadnjem kolokviju bile su cisti copy/paste odande, a i samo gradivo je tamo dobro objasnjeno, dok su vjezbe (barem zamisljene kao) svojevrsna nadogradnja toga. Smile

Od knjiga na hrvatskom znam samo za "C za neznalice" od prije par godina, no ne znam koliko je dobra. Cool

Ipak, nema te literature koja ce "spasiti stvar". Ccc.... Sram te bilo... Treba:
1. prepisati barem nekoliko primjera iz vjezbi/predavanja u compiler (ponesto iz svakog poglavlja), izvrsiti i vidjeti je l' stvarno radi
2. modificirati primjere kako je zadano u nekim zadacima i/ili prema vlastitim idejama (opet u compileru i opet izvesti stvar!)
3. rijesiti zadatke koji nisu rijeseni (opet compiler...)
4. rjesavati stare kolokvije, pa cak i rokove (opet compiler...)

Programiranje bez compilera je kao da ucite voziti bez da sjednete u auto. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 17:35 čet, 5. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ovako.
I ja mislim da je skripta iz vjezbi i vise nego dovoljna. Plus, kao sto vsego kaze, pogledati i predavanja.
Ja sam se ovaj put zaista potrudila oko programiranja i imam peticu.
A ucila sam ti ovako:
trudila sam se raditi kontinuirano, rijesila sam doslovno sve zadatke iz vjezbi, rijesene sam jos jednom proucila i prepisala ih na komp te provjerila kako rade, sve nerijesene zadatke sam rijesila, gdje je skripilo pitala sam asistenta (hvala :bow:), za prakticni sam rijesila sve zadatke od prvog do zadnjeg, implementaciju onih stringova sam takodjer sama napisala za vjezbu tako da mi na kolokviju to nije bilo nista strano.
Uglavnom, shvati sve zadatke iz vjezbi, ali u pravom smislu te rijeci, znaci mora ti biti svaki red jasan kako i zasto ide, i nebi smjelo biti problema.

Sretno. :)
Pa ovako.
I ja mislim da je skripta iz vjezbi i vise nego dovoljna. Plus, kao sto vsego kaze, pogledati i predavanja.
Ja sam se ovaj put zaista potrudila oko programiranja i imam peticu.
A ucila sam ti ovako:
trudila sam se raditi kontinuirano, rijesila sam doslovno sve zadatke iz vjezbi, rijesene sam jos jednom proucila i prepisala ih na komp te provjerila kako rade, sve nerijesene zadatke sam rijesila, gdje je skripilo pitala sam asistenta (hvala I bow before you), za prakticni sam rijesila sve zadatke od prvog do zadnjeg, implementaciju onih stringova sam takodjer sama napisala za vjezbu tako da mi na kolokviju to nije bilo nista strano.
Uglavnom, shvati sve zadatke iz vjezbi, ali u pravom smislu te rijeci, znaci mora ti biti svaki red jasan kako i zasto ide, i nebi smjelo biti problema.

Sretno. Smile



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:50 čet, 5. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Programiranje bez compilera je kao da ucite voziti bez da sjednete u auto. ;)[/quote]

Ovo bi trebalo stavit u neku knjižicu sa mudrim izrekama...odmah do "Povijest je učiteljica života" i sličnih misli starih Rimljana... 8)
vsego (napisa):
Programiranje bez compilera je kao da ucite voziti bez da sjednete u auto. Wink


Ovo bi trebalo stavit u neku knjižicu sa mudrim izrekama...odmah do "Povijest je učiteljica života" i sličnih misli starih Rimljana... Cool



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pucca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (19:23:02)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Osijek

PostPostano: 18:05 čet, 5. 7. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala ljudi na savjetima...
da, treba sjest i vježbat...
radila sam ja i to, puuuno sati provela uz društvo svog kompailera al očito ne dovoljno...precijenila sam se malo.
al eto, valjda ću uspjet to preko ljeta...mada me sve strah al ajd.forum je uvijek tu tako da ću vas zagnjaviti :)
hvala
hvala ljudi na savjetima...
da, treba sjest i vježbat...
radila sam ja i to, puuuno sati provela uz društvo svog kompailera al očito ne dovoljno...precijenila sam se malo.
al eto, valjda ću uspjet to preko ljeta...mada me sve strah al ajd.forum je uvijek tu tako da ću vas zagnjaviti Smile
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan