Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

problemi na 2. godini....

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:07 sri, 8. 10. 2003    Naslov: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

naime, jedna kolegica mi je rekla da su problemi poceli, a fax jos nije posteno niti krenuo... (sto sam osobno i ocekivala)
dakle, radi se o problemu prevelike kolicine ljudi na predavanjima
desava se da se nema gdje sjesti, da se mora dolaziti solidno ranije da se zauzmu pozicije sa kojih se ploca ok vidi (a kako doci ranije i uci ako je ucionica zauzeta, ili imate predavanje prije toga)

na srecu jos nisam osobno tom svjedocila (nazalost sam doma ukrevecena, ali dolazim u cetvrtak, i sumnjam da ce se do tada stanje promijeniti :( )

prosle godine je postojao isti problem, ljudi su sjedili po podu, ako bi uopce i stali u ucionicu

postoje satovi kada su oba ing smjera i smjerovi prof mat, prof mat-inf istovremeno u ucionici, ok, tada je 003, ali ploca se ne vidi pregledno i dobro dalje od cca 3 reda na galeriji (cak niti sa nekih lokacija u prva tri reda = pre-koso su)

takodjer, npr, svi ing su potrpani u 004...

tragicno :(
zar cemo i mi ove godine ce morati proci cijeli semestar ocajnog pracenja nastave, frustracija oko toga gdje cemo sjediti i hocemo li vidjeti plocu, dok ne dodje revizija rasporeda? (ako dodje)
pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? :grebgreb:

hocemo li morati cekati da prodje cijeli semstar nadajuci se da ce mozda ljudi odustati od dolaska na predavanja, ili cemo tek iduci semestar moci nadati se nekom razdvajanju?

nije mi jasno, prosle godine je nastao isti taj problem
ocita je cinjenica da je na ovom faxu sve vise studenata koji IDU na predavanja
zasto je onda problem misliti i o tome koliko cemo moci mi adekvatno pratiti nastavu? :grebgreb:
zar nije lakse spojiti dva termina u jedan ako se pokaze da je posjecenost nikakva, nego odmah nagurati sve u isti termin....

mislim da bi se SZ trebao jako raspitati oko ovoga problema
nije na nama da ocekujemo da se 50% ljudi ne pojavi na nastavi da bismo mogli pratiti nastavu kako spada

napominjem, prosle godine, kad smo bili prva godina, posustajanje oko dolaska nastavu je trajalo gotovo samo u doba kolokvija... ostatak vremena je popunjenost bila solidna, ali smo bili u tri grupe i moglo se 'uhvatiti' dobrih mjesta (osim na ponekim vjezbama, poput krckovih iz elementarne :o) )
za ocekivati je da ce ti isti ljudi (oni od njih koji su prosli, ali racunajmo i ljude koji su na parcijali bilo druge, bilo trece godine) posjecivati predavanja... mozda u smanjenom broju, ali sumnjam da se radi o tri puta smanjenom broju.... :?

i zato, [color=blue]apel SZu: probajte sve sto mozete da se raspored sredi sto prije, a da ne cekamo cijeli semestar![/color]
grupe postoje, ali se to ne vidi na vecini predavanja, i samo bi to trebalo srediti.... mislim da nije nemoguce, sudeci po prosloj drugoj godini....

ono, ne bi bilo u redu da se pomlatimo prije nastave tko ce gdje sjediti :twisted: :mrgreen:

voljela bih da ovo potakne raspravu, ako nista drugo, recite sto mislite o svemu tome
nakon rasprave cu poslati email SZ PMF MO pa neka nesto i poduzmu (ako ih ne stignem zamaltretirati na hodniku :mrgreen:)
naime, jedna kolegica mi je rekla da su problemi poceli, a fax jos nije posteno niti krenuo... (sto sam osobno i ocekivala)
dakle, radi se o problemu prevelike kolicine ljudi na predavanjima
desava se da se nema gdje sjesti, da se mora dolaziti solidno ranije da se zauzmu pozicije sa kojih se ploca ok vidi (a kako doci ranije i uci ako je ucionica zauzeta, ili imate predavanje prije toga)

na srecu jos nisam osobno tom svjedocila (nazalost sam doma ukrevecena, ali dolazim u cetvrtak, i sumnjam da ce se do tada stanje promijeniti Sad )

prosle godine je postojao isti problem, ljudi su sjedili po podu, ako bi uopce i stali u ucionicu

postoje satovi kada su oba ing smjera i smjerovi prof mat, prof mat-inf istovremeno u ucionici, ok, tada je 003, ali ploca se ne vidi pregledno i dobro dalje od cca 3 reda na galeriji (cak niti sa nekih lokacija u prva tri reda = pre-koso su)

takodjer, npr, svi ing su potrpani u 004...

tragicno Sad
zar cemo i mi ove godine ce morati proci cijeli semestar ocajnog pracenja nastave, frustracija oko toga gdje cemo sjediti i hocemo li vidjeti plocu, dok ne dodje revizija rasporeda? (ako dodje)
pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? Kotacici rade 100 na sat

hocemo li morati cekati da prodje cijeli semstar nadajuci se da ce mozda ljudi odustati od dolaska na predavanja, ili cemo tek iduci semestar moci nadati se nekom razdvajanju?

nije mi jasno, prosle godine je nastao isti taj problem
ocita je cinjenica da je na ovom faxu sve vise studenata koji IDU na predavanja
zasto je onda problem misliti i o tome koliko cemo moci mi adekvatno pratiti nastavu? Kotacici rade 100 na sat
zar nije lakse spojiti dva termina u jedan ako se pokaze da je posjecenost nikakva, nego odmah nagurati sve u isti termin....

mislim da bi se SZ trebao jako raspitati oko ovoga problema
nije na nama da ocekujemo da se 50% ljudi ne pojavi na nastavi da bismo mogli pratiti nastavu kako spada

napominjem, prosle godine, kad smo bili prva godina, posustajanje oko dolaska nastavu je trajalo gotovo samo u doba kolokvija... ostatak vremena je popunjenost bila solidna, ali smo bili u tri grupe i moglo se 'uhvatiti' dobrih mjesta (osim na ponekim vjezbama, poput krckovih iz elementarne Big nose )
za ocekivati je da ce ti isti ljudi (oni od njih koji su prosli, ali racunajmo i ljude koji su na parcijali bilo druge, bilo trece godine) posjecivati predavanja... mozda u smanjenom broju, ali sumnjam da se radi o tri puta smanjenom broju.... Confused

i zato, apel SZu: probajte sve sto mozete da se raspored sredi sto prije, a da ne cekamo cijeli semestar!
grupe postoje, ali se to ne vidi na vecini predavanja, i samo bi to trebalo srediti.... mislim da nije nemoguce, sudeci po prosloj drugoj godini....

ono, ne bi bilo u redu da se pomlatimo prije nastave tko ce gdje sjediti Twisted Evil Mr. Green

voljela bih da ovo potakne raspravu, ako nista drugo, recite sto mislite o svemu tome
nakon rasprave cu poslati email SZ PMF MO pa neka nesto i poduzmu (ako ih ne stignem zamaltretirati na hodniku Mr. Green)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari_guest
Gost





PostPostano: 11:17 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja naime nisam vise u SZ-u ali pricala sam s nekim asistentima o problematici.

Na nasem faksu nema fizicki mjesta za 400 studenata godisnje, ali u planu je prosirenje za 1000m2. Kada ce se to realizirati, ne znam.

Nadalje, s obzirom na drasticno povecanje interesa za studij matematike, bilo bi potrebno zaposliti jos 50-ak asistenata. To odobrava ministarstvo. Naravno, ministarstvo to ne zeli odobriti tako da ce ova situacija jos potrajati.

SZ tu bas i ne moze puno uciniti jer sigurna sam, da faks moze moze napraviti manje grupe to bi i ucinio jer ni profesorima i asistentima nije gust imati ogromne grupe s kojima se ne moze raditi.
Ja naime nisam vise u SZ-u ali pricala sam s nekim asistentima o problematici.

Na nasem faksu nema fizicki mjesta za 400 studenata godisnje, ali u planu je prosirenje za 1000m2. Kada ce se to realizirati, ne znam.

Nadalje, s obzirom na drasticno povecanje interesa za studij matematike, bilo bi potrebno zaposliti jos 50-ak asistenata. To odobrava ministarstvo. Naravno, ministarstvo to ne zeli odobriti tako da ce ova situacija jos potrajati.

SZ tu bas i ne moze puno uciniti jer sigurna sam, da faks moze moze napraviti manje grupe to bi i ucinio jer ni profesorima i asistentima nije gust imati ogromne grupe s kojima se ne moze raditi.


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:35 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Re: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]postoje satovi kada su oba ing smjera i smjerovi prof mat, prof mat-inf istovremeno u ucionici, ok, tada je 003, ali ploca se ne vidi pregledno i dobro dalje od cca 3 reda na galeriji (cak niti sa nekih lokacija u prva tri reda = pre-koso su)[/quote]

Slazem se da nasa najveca predavaonica nije dobro dizajnirana. S tako velikim volumenom moglo se postici vise sjedecih mjesta i bolja preglednost (predavaonice tog tipa obicno se rade polukruzno, a nasa je ravna). Nazalost mislim da se tu nista ne moze napraviti.

[quote="Nesi"]pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? :grebgreb:[/quote]

Na Fizickom odsjeku postoji ista takva predavaonica, ali koliko je meni poznato zauzeta je skoro stalno. Trebalo bi izviditi situaciju na novom odjelu Kemije i Biologije, mozda oni imaju veliku predavaonicu. Nije iskljuceno da bismo je mogli posuditi prije nego sto se njihova nastava preseli gore (naravno, ako je vec u upotrebnom stanju).

[quote="Nesi"]grupe postoje, ali se to ne vidi na vecini predavanja, i samo bi to trebalo srediti.... mislim da nije nemoguce, sudeci po prosloj drugoj godini....[/quote]

Jedino moguce rjesenje bilo bi razdvajanje predavanja na vise grupa, kao sto je na vjezbama. Vjezbe iz Kombinatorike za inzinjere idu u dvije grupe i smjestene su u dovoljno velike predavaonice. Mislim da nece biti pretjerana guzva. Lani su svi inzinjeri bili skupa, sto je bilo previse.
Nesi (napisa):
postoje satovi kada su oba ing smjera i smjerovi prof mat, prof mat-inf istovremeno u ucionici, ok, tada je 003, ali ploca se ne vidi pregledno i dobro dalje od cca 3 reda na galeriji (cak niti sa nekih lokacija u prva tri reda = pre-koso su)


Slazem se da nasa najveca predavaonica nije dobro dizajnirana. S tako velikim volumenom moglo se postici vise sjedecih mjesta i bolja preglednost (predavaonice tog tipa obicno se rade polukruzno, a nasa je ravna). Nazalost mislim da se tu nista ne moze napraviti.

Nesi (napisa):
pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? Kotacici rade 100 na sat


Na Fizickom odsjeku postoji ista takva predavaonica, ali koliko je meni poznato zauzeta je skoro stalno. Trebalo bi izviditi situaciju na novom odjelu Kemije i Biologije, mozda oni imaju veliku predavaonicu. Nije iskljuceno da bismo je mogli posuditi prije nego sto se njihova nastava preseli gore (naravno, ako je vec u upotrebnom stanju).

Nesi (napisa):
grupe postoje, ali se to ne vidi na vecini predavanja, i samo bi to trebalo srediti.... mislim da nije nemoguce, sudeci po prosloj drugoj godini....


Jedino moguce rjesenje bilo bi razdvajanje predavanja na vise grupa, kao sto je na vjezbama. Vjezbe iz Kombinatorike za inzinjere idu u dvije grupe i smjestene su u dovoljno velike predavaonice. Mislim da nece biti pretjerana guzva. Lani su svi inzinjeri bili skupa, sto je bilo previse.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:03 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Re: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]grupe postoje, ali se to ne vidi na vecini predavanja, i samo bi to trebalo srediti.... mislim da nije nemoguce, sudeci po prosloj drugoj godini....[/quote]
Jedino moguce rjesenje bilo bi razdvajanje predavanja na vise grupa, kao sto je na vjezbama. Vjezbe iz Kombinatorike za inzinjere idu u dvije grupe i smjestene su u dovoljno velike predavaonice. Mislim da nece biti pretjerana guzva. Lani su svi inzinjeri bili skupa, sto je bilo previse.[/quote]

sada su na:
[color=red]OBICNE DIF JED (p) u 004 svi ing skupa[/color]
[color=orange]UVIS (p) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf skupa[/color]
[b]MA3 (p) 003 svi ing[/b]
[color=red]EUKLIDSKI (p) 004 svi koji su upisali kolegij[/color]
[b]MAT MOD (p) 003 svi ing[/b]
[b]MA3 (p) svi ing[/b]
[color=red]SPA (v) 004 jedna ing grupa, prof mat, prof mat-inf[/color]
[color=red]SPA (p) 003 svi osim prof. mat-fiz[/color]
[b]UVIS (v) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf[/b]

ovo je defakto cijeli raspored kada moja grupa ima s nekime
za boldano ocekujem probleme, ali ne mora biti (osim za hvatanje dobrih mjesta, mjesto samo po sebi bi se trebalo moci uhvatiti)
za crveno ocekujem velike probleme, jer su u male ucionice potrpali cinimise veliku kolicinu ljudi
za narandjasto ocekujem poteskoce oko hvatanja boljih mjesta, ali se nadam da ce ih ipak biti moguce uhvatiti bez zrtava :mrgreen:

zakljucak, ocekujem probleme na vecini predavanja, jer mislim da je ipak daleko vise ljudi upisalo ing smjer nego sva tri profesorska skupa
pa neka se onda tamo gdje imamo oba ing smejra skupa, neka to razdvoje medju nama, a svakom dijelu dodaju prof smjer (na one kolegije koji su nam zajednicki)

anamari: prosle godine na drugoj godini je bilo velikih rosada oko rasporeda i raspored je izgledao koma, ali ljudi su imali gdje sjediti (nakon rosade)
znam da je to sigurno vrijedilo za vjezbe, a sto se predavanja tice, raspitat cu se detaljno

ukratko, nije neizvedivo, samo je pitanje hoce li se netko toga uhvatiti prije ili nakon sto se netko pomlati oko mjesta? :mrgreen:

uostalom, ionak nam je raspored u djumbusu, tko ce primjetiti jos pokoju rupu u njemu dok cekamo neko predavanje?
meni vise odgovara provesti vise vremena na faxu i moci predavanja pratiti kak spada, nego da moram pomlatiti pola kolega da dodjem do mjesta sa kojeg vidim na plocu kak spada i cujem sto se govori, a ne da moram ovisi hoce li ekipa oko mene biti kush (sjetimo se prosle godine koliko su neki pojedinci ometali nastavu, a ja NE ZELIM zavrsiti medju njima, jer ne zelim raditi scene na predavanjima ili vjezbama)
naime, ja sam onaj tip koji tvrdi da nauci najvise pracenjem nastave, a to je malo tehnicki neizvedivo ako ne cujem isto se predaje ne vidim sto se pise po ploci
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
grupe postoje, ali se to ne vidi na vecini predavanja, i samo bi to trebalo srediti.... mislim da nije nemoguce, sudeci po prosloj drugoj godini....

Jedino moguce rjesenje bilo bi razdvajanje predavanja na vise grupa, kao sto je na vjezbama. Vjezbe iz Kombinatorike za inzinjere idu u dvije grupe i smjestene su u dovoljno velike predavaonice. Mislim da nece biti pretjerana guzva. Lani su svi inzinjeri bili skupa, sto je bilo previse.


sada su na:
OBICNE DIF JED (p) u 004 svi ing skupa
UVIS (p) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf skupa
MA3 (p) 003 svi ing
EUKLIDSKI (p) 004 svi koji su upisali kolegij
MAT MOD (p) 003 svi ing
MA3 (p) svi ing
SPA (v) 004 jedna ing grupa, prof mat, prof mat-inf
SPA (p) 003 svi osim prof. mat-fiz
UVIS (v) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf

ovo je defakto cijeli raspored kada moja grupa ima s nekime
za boldano ocekujem probleme, ali ne mora biti (osim za hvatanje dobrih mjesta, mjesto samo po sebi bi se trebalo moci uhvatiti)
za crveno ocekujem velike probleme, jer su u male ucionice potrpali cinimise veliku kolicinu ljudi
za narandjasto ocekujem poteskoce oko hvatanja boljih mjesta, ali se nadam da ce ih ipak biti moguce uhvatiti bez zrtava Mr. Green

zakljucak, ocekujem probleme na vecini predavanja, jer mislim da je ipak daleko vise ljudi upisalo ing smjer nego sva tri profesorska skupa
pa neka se onda tamo gdje imamo oba ing smejra skupa, neka to razdvoje medju nama, a svakom dijelu dodaju prof smjer (na one kolegije koji su nam zajednicki)

anamari: prosle godine na drugoj godini je bilo velikih rosada oko rasporeda i raspored je izgledao koma, ali ljudi su imali gdje sjediti (nakon rosade)
znam da je to sigurno vrijedilo za vjezbe, a sto se predavanja tice, raspitat cu se detaljno

ukratko, nije neizvedivo, samo je pitanje hoce li se netko toga uhvatiti prije ili nakon sto se netko pomlati oko mjesta? Mr. Green

uostalom, ionak nam je raspored u djumbusu, tko ce primjetiti jos pokoju rupu u njemu dok cekamo neko predavanje?
meni vise odgovara provesti vise vremena na faxu i moci predavanja pratiti kak spada, nego da moram pomlatiti pola kolega da dodjem do mjesta sa kojeg vidim na plocu kak spada i cujem sto se govori, a ne da moram ovisi hoce li ekipa oko mene biti kush (sjetimo se prosle godine koliko su neki pojedinci ometali nastavu, a ja NE ZELIM zavrsiti medju njima, jer ne zelim raditi scene na predavanjima ili vjezbama)
naime, ja sam onaj tip koji tvrdi da nauci najvise pracenjem nastave, a to je malo tehnicki neizvedivo ako ne cujem isto se predaje ne vidim sto se pise po ploci



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:11 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Re: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? :grebgreb:[/quote]
Na Fizickom odsjeku postoji ista takva predavaonica, ali koliko je meni poznato zauzeta je skoro stalno. Trebalo bi izviditi situaciju na novom odjelu Kemije i Biologije, mozda oni imaju veliku predavaonicu. Nije iskljuceno da bismo je mogli posuditi prije nego sto se njihova nastava preseli gore (naravno, ako je vec u upotrebnom stanju).[/quote]

Eto, vidis da SZ moze pomoci! 8)

A, mogu se i grupe razbiti u manje, pa posudimo neku manju predavaonicu. Takodjer, nase na drugom katu se koriste samo za postdiplomski i cesto su prazne, ne?

Pitanje je - jasno - imamo li mi ljudstvo (doc i prof) koje bi drzalo nastavu povecanom broju grupa... :roll:

[quote="krcko"]Jedino moguce rjesenje bilo bi razdvajanje predavanja na vise grupa, kao sto je na vjezbama. Vjezbe iz Kombinatorike za inzinjere idu u dvije grupe i smjestene su u dovoljno velike predavaonice. Mislim da nece biti pretjerana guzva. Lani su svi inzinjeri bili skupa, sto je bilo previse.[/quote]

Tocno tako... :D
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? Kotacici rade 100 na sat

Na Fizickom odsjeku postoji ista takva predavaonica, ali koliko je meni poznato zauzeta je skoro stalno. Trebalo bi izviditi situaciju na novom odjelu Kemije i Biologije, mozda oni imaju veliku predavaonicu. Nije iskljuceno da bismo je mogli posuditi prije nego sto se njihova nastava preseli gore (naravno, ako je vec u upotrebnom stanju).


Eto, vidis da SZ moze pomoci! Cool

A, mogu se i grupe razbiti u manje, pa posudimo neku manju predavaonicu. Takodjer, nase na drugom katu se koriste samo za postdiplomski i cesto su prazne, ne?

Pitanje je - jasno - imamo li mi ljudstvo (doc i prof) koje bi drzalo nastavu povecanom broju grupa... Rolling Eyes

krcko (napisa):
Jedino moguce rjesenje bilo bi razdvajanje predavanja na vise grupa, kao sto je na vjezbama. Vjezbe iz Kombinatorike za inzinjere idu u dvije grupe i smjestene su u dovoljno velike predavaonice. Mislim da nece biti pretjerana guzva. Lani su svi inzinjeri bili skupa, sto je bilo previse.


Tocno tako... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:57 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Re: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"]pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? :grebgreb:[/quote]

Na Fizickom odsjeku postoji ista takva predavaonica, ali koliko je meni poznato zauzeta je skoro stalno. Trebalo bi izviditi situaciju na novom odjelu Kemije i Biologije, mozda oni imaju veliku predavaonicu. Nije iskljuceno da bismo je mogli posuditi prije nego sto se njihova nastava preseli gore (naravno, ako je vec u upotrebnom stanju).[/quote]
U 6. mjesecu na sjednici SZ-PMF-a je bio i dekan PMF-a. I u ispitivanju smo došli i do tih zgrada Kemije i Biologije i tada je bilo stanje da su zgrade skroz spremne jedino još fale laboratorijski stolovi (jedan košta (ako se dobro sjećam (nemojte me držati za riječ)) oko 2 000 000 KN). Bez njih se ne može dobiti uporabna (ili tak nešto) dozvola, pa se ne može održavati ni nastava. To se trebalo nabaviti preko ljeta. Da li se uspijelo ne znam, ali bez dotične dozvole se u zgradama ništa neće moći raditi.

[quote="nesi"]dakle, radi se o problemu prevelike kolicine ljudi na predavanjima
desava se da se nema gdje sjesti, da se mora dolaziti solidno ranije da se zauzmu pozicije sa kojih se ploca ok vidi (a kako doci ranije i uci ako je ucionica zauzeta, ili imate predavanje prije toga) [/quote]Toga je bilo i u moje vrijeme. Sjedili smo po stepenicama svuda gdje se moglo, donosili dodatne stolice iz slobodnih predavaona, čekali ispred predavaona i čim se moglo ući jurišali zauzeti što bolja mjesta.

Sad ću reći nešto drastično, zbog čega će me profesori možda mrko gledati. ali u 003 postoje projektori ako se ne varam => odbaciti kredu, doći sa svim napisanim (nemojte me linčovati, to mogu biti scanovi iz knjige, skripte...) i projicirati, pa će svi vidjeti. Laserčić u ruke i sve lijepo pokazivati, vrijeme se ne bi trošilo na pisanje po ploči, pa bi bilo više vremena na objašnjavanje, pitanja, rasprave...
A i zvučnici nekakvi tamo vise, mali mikrofončić na majci ne košta faks valjda previše, a svi bi čuli što se priča...
Mislim, nije da se ja žalim na kvalitetu predavanja naših profesora u 003. Ma kakvi, meni su to bila jedna od najboljih predavanja (mislim da svi sa 3. ili 4. godine ponekad osjete nostalgičnu želju da još jednom skoče odslušati prof. Polonija, prof. Ungara,... u 003), ali mislim da bi više ljudi moglo kvalitetno pratiti, ako se malo moderniziramo, a tehnika je (bar kak meni izgleda tu, ne treba ju kupovati).
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
pa ako mi nemamo dovoljno mjesta da ljudi sjede kao ljudi na nastavi i da vide ono sto se pise, mozda kolege na fizici imaju pokoju prostoriju praznu za posuditi na par sati? Kotacici rade 100 na sat


Na Fizickom odsjeku postoji ista takva predavaonica, ali koliko je meni poznato zauzeta je skoro stalno. Trebalo bi izviditi situaciju na novom odjelu Kemije i Biologije, mozda oni imaju veliku predavaonicu. Nije iskljuceno da bismo je mogli posuditi prije nego sto se njihova nastava preseli gore (naravno, ako je vec u upotrebnom stanju).

U 6. mjesecu na sjednici SZ-PMF-a je bio i dekan PMF-a. I u ispitivanju smo došli i do tih zgrada Kemije i Biologije i tada je bilo stanje da su zgrade skroz spremne jedino još fale laboratorijski stolovi (jedan košta (ako se dobro sjećam (nemojte me držati za riječ)) oko 2 000 000 KN). Bez njih se ne može dobiti uporabna (ili tak nešto) dozvola, pa se ne može održavati ni nastava. To se trebalo nabaviti preko ljeta. Da li se uspijelo ne znam, ali bez dotične dozvole se u zgradama ništa neće moći raditi.

nesi (napisa):
dakle, radi se o problemu prevelike kolicine ljudi na predavanjima
desava se da se nema gdje sjesti, da se mora dolaziti solidno ranije da se zauzmu pozicije sa kojih se ploca ok vidi (a kako doci ranije i uci ako je ucionica zauzeta, ili imate predavanje prije toga)
Toga je bilo i u moje vrijeme. Sjedili smo po stepenicama svuda gdje se moglo, donosili dodatne stolice iz slobodnih predavaona, čekali ispred predavaona i čim se moglo ući jurišali zauzeti što bolja mjesta.

Sad ću reći nešto drastično, zbog čega će me profesori možda mrko gledati. ali u 003 postoje projektori ako se ne varam ⇒ odbaciti kredu, doći sa svim napisanim (nemojte me linčovati, to mogu biti scanovi iz knjige, skripte...) i projicirati, pa će svi vidjeti. Laserčić u ruke i sve lijepo pokazivati, vrijeme se ne bi trošilo na pisanje po ploči, pa bi bilo više vremena na objašnjavanje, pitanja, rasprave...
A i zvučnici nekakvi tamo vise, mali mikrofončić na majci ne košta faks valjda previše, a svi bi čuli što se priča...
Mislim, nije da se ja žalim na kvalitetu predavanja naših profesora u 003. Ma kakvi, meni su to bila jedna od najboljih predavanja (mislim da svi sa 3. ili 4. godine ponekad osjete nostalgičnu želju da još jednom skoče odslušati prof. Polonija, prof. Ungara,... u 003), ali mislim da bi više ljudi moglo kvalitetno pratiti, ako se malo moderniziramo, a tehnika je (bar kak meni izgleda tu, ne treba ju kupovati).



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies


Zadnja promjena: steelworker; 0:35 čet, 9. 10. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:17 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Re: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"][color=red]OBICNE DIF JED (p) u 004 svi ing skupa[/color]
[color=orange]UVIS (p) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf skupa[/color]
[b]MA3 (p) 003 svi ing[/b]
[color=red]EUKLIDSKI (p) 004 svi koji su upisali kolegij[/color]
[b]MAT MOD (p) 003 svi ing[/b]
[b]MA3 (p) svi ing[/b]
[color=red]SPA (v) 004 jedna ing grupa, prof mat, prof mat-inf[/color]
[color=red]SPA (p) 003 svi osim prof. mat-fiz[/color]
[b]UVIS (v) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf[/b][/quote]

SPA (p) treba biti crno, u 003 svi stanu. Za MA3 fali predavaonica, pretpostavljam isto 003.

[quote="Steelworker"]Sad ću reći nešto drastično, zbog čega će me profesori možda mrko gledati. ali u 003 postoje projektori ako se ne varam => odbaciti kredu, doći sa svim napisanim (nemojte me linčovati, to mogu biti scanovi iz knjige, skripte...) i projicirati, pa će svi vidjeti.[/quote]

Slazem se da projektor moze poboljsati kvalitetu nastave. Medjutim, nisam za odbacivanje krede. Vjezbe nisu samo prepisivanje rjesenja zadataka na plocu, nego [b]rjesavanje zadataka[/b]. Predavanja nisu prepisivanje dokaza na plocu, nego [b]dokazivanje teorema[/b]. Bar bi tako trebalo biti :wink: Kad bi se iskljucivo projiciralo gotove materijale stvarno ne bi bilo razlike izmedju dolaska na predavanje i citanja knjige.

Ove godine pokusat cu u vecoj mjeri koristiti projektor na vjezbama iz Uvoda u optimizaciju, tak da malo zaposlim svoj lijepi novi crni notebook :inlove: Ideja je projicirati tekst zadataka (da se ustedi vrijeme za prepisivanje), ali rjesavanje ce i dalje ici s kredom na ploci.
Nesi (napisa):
OBICNE DIF JED (p) u 004 svi ing skupa
UVIS (p) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf skupa
MA3 (p) 003 svi ing
EUKLIDSKI (p) 004 svi koji su upisali kolegij
MAT MOD (p) 003 svi ing
MA3 (p) svi ing
SPA (v) 004 jedna ing grupa, prof mat, prof mat-inf
SPA (p) 003 svi osim prof. mat-fiz
UVIS (v) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf


SPA (p) treba biti crno, u 003 svi stanu. Za MA3 fali predavaonica, pretpostavljam isto 003.

Steelworker (napisa):
Sad ću reći nešto drastično, zbog čega će me profesori možda mrko gledati. ali u 003 postoje projektori ako se ne varam ⇒ odbaciti kredu, doći sa svim napisanim (nemojte me linčovati, to mogu biti scanovi iz knjige, skripte...) i projicirati, pa će svi vidjeti.


Slazem se da projektor moze poboljsati kvalitetu nastave. Medjutim, nisam za odbacivanje krede. Vjezbe nisu samo prepisivanje rjesenja zadataka na plocu, nego rjesavanje zadataka. Predavanja nisu prepisivanje dokaza na plocu, nego dokazivanje teorema. Bar bi tako trebalo biti Wink Kad bi se iskljucivo projiciralo gotove materijale stvarno ne bi bilo razlike izmedju dolaska na predavanje i citanja knjige.

Ove godine pokusat cu u vecoj mjeri koristiti projektor na vjezbama iz Uvoda u optimizaciju, tak da malo zaposlim svoj lijepi novi crni notebook In love Ideja je projicirati tekst zadataka (da se ustedi vrijeme za prepisivanje), ali rjesavanje ce i dalje ici s kredom na ploci.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 20:24 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Steelworker piše:
[quote]A i zvučnici nekakvi tamo vise, mali mikrofončić na majci ne košta faks valjda previše, a svi bi čuli što se priča...
[/quote]
U 003 postoji profesionalna audio oprema. Nažalost, nitko je ne zna koristiti, ili mi barem nije mogao ništa više reći od toga da sam probam.
4 zvučnika, kazetofon, DVA bežična mikrofona, 12 ulaza u pojačalo (svaki trostruki), ...
Meni je glavni problem bio, nakon što sam jedva dobio ključ od ormarića, kako nešto utaknuti da dobijem reprodukciju mono zvuka koju sam trebao.
Treba kabel od PCja do pojačala. Po mogućnosti učvršćen (da se preko njega ne pada). Da nastavnici posuđuju od prijatelja kablove kao sada nije rješenje.

U posljednje vrijeme sam dvaput pokretao diskusiju na Vijeću da se zbog povećanog broja studenata (od kojih neki i plaćaju školarinu) nabavi barem još stolaca. Zanimljivo je da studentski predstavnici u Vijeću NISU podržali moj prijedlog. Kao da ne pohađaju predavanja, pa ih trenutna situacija ne smeta? Ne znam.
Uskoro će se birati studentski predstavnici, pa bi bilo dobro da se pri izboru i takve stvari imaju u vidu. Svojevremeno smo Sanja Singer (tada se drugačije prezivala) i ja bili studentski predstavnici, i moram reći da smo imali veću težinu među nastavnicima.

Dakle, oprema postoji, ali nije riješeno korištenje. Novac za stolce nije problem (100 stolaca po cca 200 kn su 4 školarine). Ako studenti jasno ne kažu (a to je najlakše preko izabranih predstavnika) da je to njima jako važno, ništa se neće promijeniti.

- N.

P.S. Naravno, ne mislim da je tehnika sama po sebi dobro rješenje. Treba je koristiti povremeno, ali kreda na ploči je i dalje pravilo u nastavi matematike. Kao što je Krcko već pisao ...
Steelworker piše:
Citat:
A i zvučnici nekakvi tamo vise, mali mikrofončić na majci ne košta faks valjda previše, a svi bi čuli što se priča...

U 003 postoji profesionalna audio oprema. Nažalost, nitko je ne zna koristiti, ili mi barem nije mogao ništa više reći od toga da sam probam.
4 zvučnika, kazetofon, DVA bežična mikrofona, 12 ulaza u pojačalo (svaki trostruki), ...
Meni je glavni problem bio, nakon što sam jedva dobio ključ od ormarića, kako nešto utaknuti da dobijem reprodukciju mono zvuka koju sam trebao.
Treba kabel od PCja do pojačala. Po mogućnosti učvršćen (da se preko njega ne pada). Da nastavnici posuđuju od prijatelja kablove kao sada nije rješenje.

U posljednje vrijeme sam dvaput pokretao diskusiju na Vijeću da se zbog povećanog broja studenata (od kojih neki i plaćaju školarinu) nabavi barem još stolaca. Zanimljivo je da studentski predstavnici u Vijeću NISU podržali moj prijedlog. Kao da ne pohađaju predavanja, pa ih trenutna situacija ne smeta? Ne znam.
Uskoro će se birati studentski predstavnici, pa bi bilo dobro da se pri izboru i takve stvari imaju u vidu. Svojevremeno smo Sanja Singer (tada se drugačije prezivala) i ja bili studentski predstavnici, i moram reći da smo imali veću težinu među nastavnicima.

Dakle, oprema postoji, ali nije riješeno korištenje. Novac za stolce nije problem (100 stolaca po cca 200 kn su 4 školarine). Ako studenti jasno ne kažu (a to je najlakše preko izabranih predstavnika) da je to njima jako važno, ništa se neće promijeniti.

- N.

P.S. Naravno, ne mislim da je tehnika sama po sebi dobro rješenje. Treba je koristiti povremeno, ali kreda na ploči je i dalje pravilo u nastavi matematike. Kao što je Krcko već pisao ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:02 sri, 8. 10. 2003    Naslov: Re: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Nesi"][color=red]OBICNE DIF JED (p) u 004 svi ing skupa[/color]
[color=orange]UVIS (p) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf skupa[/color]
[b]MA3 (p) 003 svi ing[/b]
[color=red]EUKLIDSKI (p) 004 svi koji su upisali kolegij[/color]
[b]MAT MOD (p) 003 svi ing[/b]
[b]MA3 (p) svi ing[/b]
[color=red]SPA (v) 004 jedna ing grupa, prof mat, prof mat-inf[/color]
[color=red]SPA (p) 003 svi osim prof. mat-fiz[/color]
[b]UVIS (v) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf[/b][/quote]

SPA (p) treba biti crno, u 003 svi stanu. [/quote]

svi ing, prof mat, prof mat-inf?
to mi djeluje malo puno ljudi..... :?

[quote="krcko"]Za MA3 fali predavaonica, pretpostavljam isto 003.[/quote]

tocno....


sto se tice projektora i ostalog
mislim da je to i dalje individualna stvar profesora i na to mi ne mozemo utjecati
takodjer, nije bas neko pracenje ako samo gledate u platno.... i profesor prica...
ono, meni to nije predavanje
isto tako nam te iste slajdove mogu dati na netu, skinemo ih, naprintamo i to je to...

recimo, iz programiranja smo imali slajdove, ali i gotovo svaki slajd popracen objasnjenjem, vrlo cesto i primjerima na ploci i tako.... slajdovi su bili samo biljeske

kako mozete dokaz iz npr analize napisati kroz biljeske?

no i dalje mislim da bi onaj tko radi raspored mogao vise uzeti u obzir i preglednost pojedine ucionice i kolicinu studenata

ipak to nije kolokvij ili ispit kad se 003 moze napuniti do vrha, jer tada nije bitno tko sta vidi na plocu, jer na ploci nista niti ne pise
radi se o kvalitetnijem pracenju nastave, a to je malo teze ako ste u npr zadnjem redu 003, ucionica bruji ili netko ispred vas suska i vi ne cujete sto profesor govori, a npr ja, nema sanse da vidim na plocu odatle....
uostalom, profesori imaju svoj neki rukopis za plocu, sto i nije neka velicina fonta, sto je i razumljivo, ali to veci dio nas ipak ne moze odsvakuda citati....

drago mi je sto se slazete sa mnom da su neke ucionice nepregledne :)
nadam se da ce se moci nesto i konstruktivno napraviti, kao npr, podijeliti i predavanja na grupe
krcko (napisa):
Nesi (napisa):
OBICNE DIF JED (p) u 004 svi ing skupa
UVIS (p) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf skupa
MA3 (p) 003 svi ing
EUKLIDSKI (p) 004 svi koji su upisali kolegij
MAT MOD (p) 003 svi ing
MA3 (p) svi ing
SPA (v) 004 jedna ing grupa, prof mat, prof mat-inf
SPA (p) 003 svi osim prof. mat-fiz
UVIS (v) 001 jedna grupa ing i prof mat-inf


SPA (p) treba biti crno, u 003 svi stanu.


svi ing, prof mat, prof mat-inf?
to mi djeluje malo puno ljudi..... Confused

krcko (napisa):
Za MA3 fali predavaonica, pretpostavljam isto 003.


tocno....


sto se tice projektora i ostalog
mislim da je to i dalje individualna stvar profesora i na to mi ne mozemo utjecati
takodjer, nije bas neko pracenje ako samo gledate u platno.... i profesor prica...
ono, meni to nije predavanje
isto tako nam te iste slajdove mogu dati na netu, skinemo ih, naprintamo i to je to...

recimo, iz programiranja smo imali slajdove, ali i gotovo svaki slajd popracen objasnjenjem, vrlo cesto i primjerima na ploci i tako.... slajdovi su bili samo biljeske

kako mozete dokaz iz npr analize napisati kroz biljeske?

no i dalje mislim da bi onaj tko radi raspored mogao vise uzeti u obzir i preglednost pojedine ucionice i kolicinu studenata

ipak to nije kolokvij ili ispit kad se 003 moze napuniti do vrha, jer tada nije bitno tko sta vidi na plocu, jer na ploci nista niti ne pise
radi se o kvalitetnijem pracenju nastave, a to je malo teze ako ste u npr zadnjem redu 003, ucionica bruji ili netko ispred vas suska i vi ne cujete sto profesor govori, a npr ja, nema sanse da vidim na plocu odatle....
uostalom, profesori imaju svoj neki rukopis za plocu, sto i nije neka velicina fonta, sto je i razumljivo, ali to veci dio nas ipak ne moze odsvakuda citati....

drago mi je sto se slazete sa mnom da su neke ucionice nepregledne Smile
nadam se da ce se moci nesto i konstruktivno napraviti, kao npr, podijeliti i predavanja na grupe



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:32 čet, 9. 10. 2003    Naslov: Re: problemi na 2. godini.... Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Slazem se da projektor moze poboljsati kvalitetu nastave. Medjutim, nisam za odbacivanje krede. Vjezbe nisu samo prepisivanje rjesenja zadataka na plocu, nego [b]rjesavanje zadataka[/b]. Predavanja nisu prepisivanje dokaza na plocu, nego [b]dokazivanje teorema[/b]. Bar bi tako trebalo biti :wink: [/quote]Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa! :oops: Dap, [color=blue][b]potpuno se slažem[/b][/color], nisam ni mislio na potpuno odbacivanje krede (makar sam (nesmotreno) tako napisao :oops: ). [b][color=red]Ispričavam se![/color][/b]

[quote="Nesi"]sto se tice projektora i ostalog
mislim da je to i dalje individualna stvar profesora i na to mi ne mozemo utjecati
takodjer, nije bas neko pracenje ako samo gledate u platno.... i profesor prica...
ono, meni to nije predavanje [/quote]Pa ne gledaš samo u platno, zapisuješ, prepisuješ, a profač ne treba gubit vrijeme na pisanje [b]svega[/b] po ploči već može više vremena potrošit na objašnjavanje. Bio sam na par takvih predavanja (u Danskoj) i bila su jako dobra, ALI da, to je bila fizika i nije bilo nikakvih dokaza već se samo nešto objašnjavalo.
Dap, treba nam kreda (možda netko pretvori ploču u ogromni scrathpad i spoji ju sa projektorom, pa bi se sve vidjelo iz aviona, ali to bi već bilo pretjerivanje (u cijeni toga) :wacky: ).
[quote="Nesi"]isto tako nam te iste slajdove mogu dati na netu, skinemo ih, naprintamo i to je to...[/quote]Ali ne čuješ živu riječ koja je glavna stvar na predavanjima jer spomene male (ali bitne) stvari (detalje, napomene,...) kojih nema na slajdovima.
krcko (napisa):
Slazem se da projektor moze poboljsati kvalitetu nastave. Medjutim, nisam za odbacivanje krede. Vjezbe nisu samo prepisivanje rjesenja zadataka na plocu, nego rjesavanje zadataka. Predavanja nisu prepisivanje dokaza na plocu, nego dokazivanje teorema. Bar bi tako trebalo biti Wink
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa! Embarassed Dap, potpuno se slažem, nisam ni mislio na potpuno odbacivanje krede (makar sam (nesmotreno) tako napisao Embarassed ). Ispričavam se!

Nesi (napisa):
sto se tice projektora i ostalog
mislim da je to i dalje individualna stvar profesora i na to mi ne mozemo utjecati
takodjer, nije bas neko pracenje ako samo gledate u platno.... i profesor prica...
ono, meni to nije predavanje
Pa ne gledaš samo u platno, zapisuješ, prepisuješ, a profač ne treba gubit vrijeme na pisanje svega po ploči već može više vremena potrošit na objašnjavanje. Bio sam na par takvih predavanja (u Danskoj) i bila su jako dobra, ALI da, to je bila fizika i nije bilo nikakvih dokaza već se samo nešto objašnjavalo.
Dap, treba nam kreda (možda netko pretvori ploču u ogromni scrathpad i spoji ju sa projektorom, pa bi se sve vidjelo iz aviona, ali to bi već bilo pretjerivanje (u cijeni toga) Tup, tup, tup,... ).
Nesi (napisa):
isto tako nam te iste slajdove mogu dati na netu, skinemo ih, naprintamo i to je to...
Ali ne čuješ živu riječ koja je glavna stvar na predavanjima jer spomene male (ali bitne) stvari (detalje, napomene,...) kojih nema na slajdovima.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:45 čet, 9. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nesi, krcko, nenad i steel... Vi zapravo pricate isto: ocete modernu tehnologiju kao [b]dodatak[/b] kredi. Lijepo, slozili ste se... :D

A sto s (pre)natrpanim predavaonicama? :roll:

Mislim da nenadov post dobro pogadja problematiku... 8)
Nesi, krcko, nenad i steel... Vi zapravo pricate isto: ocete modernu tehnologiju kao dodatak kredi. Lijepo, slozili ste se... Very Happy

A sto s (pre)natrpanim predavaonicama? Rolling Eyes

Mislim da nenadov post dobro pogadja problematiku... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 19:34 pet, 10. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam ja bila prva godina ( sto nije bilo tako davno ) u ucionicama 001, 002 i slicnim, nije opce bilo onog povisenog dijela ispred ploce. Eto, nesto je faks i napravio po pitanju lakseg pracenja nastave.

Mislim da je ipak problem sto faks upisuje vise ljudi nego sto ih zgrada moze primiti da bi se nastava odvijala kvalitetno, a nema dovoljno nastavnickog osoblja da se poveca broj grupa.
U mojoj generaciji nije bilo problema s ucionicama, do matematika-booma doslo je u generaciji nakon moje.
Mislim, lijepo je sto toliko ljudi zanima matematika, ali zasto upisujemo toliko studenata, ako im ne mozemo osigurati stolicu?
Kad sam ja bila prva godina ( sto nije bilo tako davno ) u ucionicama 001, 002 i slicnim, nije opce bilo onog povisenog dijela ispred ploce. Eto, nesto je faks i napravio po pitanju lakseg pracenja nastave.

Mislim da je ipak problem sto faks upisuje vise ljudi nego sto ih zgrada moze primiti da bi se nastava odvijala kvalitetno, a nema dovoljno nastavnickog osoblja da se poveca broj grupa.
U mojoj generaciji nije bilo problema s ucionicama, do matematika-booma doslo je u generaciji nakon moje.
Mislim, lijepo je sto toliko ljudi zanima matematika, ali zasto upisujemo toliko studenata, ako im ne mozemo osigurati stolicu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c2h5oh
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (17:58:30)
Postovi: (F0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4
Lokacija: Republika PESCENICA

PostPostano: 20:47 pet, 10. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

a da profesori puste sve prof. matematike i fizike na visu godinu i nece bit problema :)
a da profesori puste sve prof. matematike i fizike na visu godinu i nece bit problema Smile



_________________
-----------------------------------------------------------------
I just wanna feel adrenaline rushing through my body.
Life isn't just a straight white line!!!

-----------------------------------------------------------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:40 sub, 11. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo da i ja koju (pametnu :D) rijec kazem:
da, na predavanjima i vjezbama nema mjesta i sjedi se svugdje. to definitivno nije OK. vjerujem da postoje realni razlozi za to, no s druge strane nije na studentima da o tome misle- ja zelim sjedit na predavanjima jer sam regularno upo na faks i smatram da je netko izracuno koliko studenata se može upisat
ipak! budimo realni, kroz tjedan/dva stanovit broj (necu procjenjivat koliko) studenata ce prestat ici na predavanja i situacija ce se normalizirati

sto se tice audio opreme u 003 ja sam samo jednom!! prisutstvovao njenoj upotrebi i to jucer kada smo Nesi i ja predstavljeni brucosima kao demosi iz UURa :D
evo da i ja koju (pametnu Very Happy) rijec kazem:
da, na predavanjima i vjezbama nema mjesta i sjedi se svugdje. to definitivno nije OK. vjerujem da postoje realni razlozi za to, no s druge strane nije na studentima da o tome misle- ja zelim sjedit na predavanjima jer sam regularno upo na faks i smatram da je netko izracuno koliko studenata se može upisat
ipak! budimo realni, kroz tjedan/dva stanovit broj (necu procjenjivat koliko) studenata ce prestat ici na predavanja i situacija ce se normalizirati

sto se tice audio opreme u 003 ja sam samo jednom!! prisutstvovao njenoj upotrebi i to jucer kada smo Nesi i ja predstavljeni brucosima kao demosi iz UURa Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:30 sub, 11. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]vjerujem da postoje realni razlozi za to, no s druge strane nije na studentima da o tome misle- ja zelim sjedit na predavanjima jer sam regularno upo na faks i smatram da je netko izracuno koliko studenata se može upisat[/quote]

ja vjerujem da si ti u zabludi
cinjenica je da se ne ocekuje tolika navala (jer jos uvijek idu price kako su nasa predavanja neposjecena... a sjeti se samo kako je bilo na prvom predavanju nekidan, bas tamo u 003 gdje su nas predstavili... cijela 003 je puna, i to prve godine, jedna grupa, a u njoj ih ima cca 150tak....
nas SVE potrpaju u 003, ili 75% nas u 004 i ocekuju da cemo svi stati
a sigurno ima vise od 100 upisanih)
a navale ime, i to je ono problematicno

JA vjerujem da nisu razmisljali o posjecenosti predavanja i vjezbi, i da je raspored lose slozen
termina i ucionica bi se moralo naci

zasto onda upisuju toliko ljudi ako im ne mogu priustiti kvalitetan studij sa kojim bi se Matematika trebala ponositi?

[quote="Gordan"]ipak! budimo realni, kroz tjedan/dva stanovit broj (necu procjenjivat koliko) studenata ce prestat ici na predavanja i situacija ce se normalizirati[/quote]

budimo realni
prosle godine, bar u mojoj grupi, je posjecenost pala na 80%, oko kolokvija na 40%, i opet se vratila na 80%
vjerujem da nisu uvijek svi bili, ali su sve ucionice bile solidno popunjene....
prvih 6 redova je uvijek bilo krcato na vjezbama... a sad je cijela ucionica puna i nemas gdje sjesti
i to nije u redu
i mislim da se vec jednom treba nesto poduzeti i da se iduce godine ne bi smjelo dopustiti da se ista stvar dogodi, jer vjerujem da ce i opet puno ljudi proci sa prve na drugu godinu....
Gordan (napisa):
vjerujem da postoje realni razlozi za to, no s druge strane nije na studentima da o tome misle- ja zelim sjedit na predavanjima jer sam regularno upo na faks i smatram da je netko izracuno koliko studenata se može upisat


ja vjerujem da si ti u zabludi
cinjenica je da se ne ocekuje tolika navala (jer jos uvijek idu price kako su nasa predavanja neposjecena... a sjeti se samo kako je bilo na prvom predavanju nekidan, bas tamo u 003 gdje su nas predstavili... cijela 003 je puna, i to prve godine, jedna grupa, a u njoj ih ima cca 150tak....
nas SVE potrpaju u 003, ili 75% nas u 004 i ocekuju da cemo svi stati
a sigurno ima vise od 100 upisanih)
a navale ime, i to je ono problematicno

JA vjerujem da nisu razmisljali o posjecenosti predavanja i vjezbi, i da je raspored lose slozen
termina i ucionica bi se moralo naci

zasto onda upisuju toliko ljudi ako im ne mogu priustiti kvalitetan studij sa kojim bi se Matematika trebala ponositi?

Gordan (napisa):
ipak! budimo realni, kroz tjedan/dva stanovit broj (necu procjenjivat koliko) studenata ce prestat ici na predavanja i situacija ce se normalizirati


budimo realni
prosle godine, bar u mojoj grupi, je posjecenost pala na 80%, oko kolokvija na 40%, i opet se vratila na 80%
vjerujem da nisu uvijek svi bili, ali su sve ucionice bile solidno popunjene....
prvih 6 redova je uvijek bilo krcato na vjezbama... a sad je cijela ucionica puna i nemas gdje sjesti
i to nije u redu
i mislim da se vec jednom treba nesto poduzeti i da se iduce godine ne bi smjelo dopustiti da se ista stvar dogodi, jer vjerujem da ce i opet puno ljudi proci sa prve na drugu godinu....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ketz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (01:12:03)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: a thousand kisses deep

PostPostano: 1:27 ned, 12. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]sto se tice audio opreme u 003 ja sam samo jednom!! prisutstvovao njenoj upotrebi i to jucer kada smo Nesi i ja predstavljeni brucosima kao demosi iz UURa [/quote]

Samo mu skinite reverb na pojacalu sljedeci put. Ili mu stavite stolu. :wink:
Gordan (napisa):
sto se tice audio opreme u 003 ja sam samo jednom!! prisutstvovao njenoj upotrebi i to jucer kada smo Nesi i ja predstavljeni brucosima kao demosi iz UURa


Samo mu skinite reverb na pojacalu sljedeci put. Ili mu stavite stolu. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:40 sri, 15. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

:weee: :weee: :weee:
:slonic:
:banana:

daklem, u utorak navecer sam razgovarala sa Prodekanicom i potuzila joj se na probleme koji nas muce svaki dan sto se tice hvatanja mjesta, guzve opcenito, lose mogucnosti pracenja predavanja i ostalog
i rekla je da ce na sjednici pokrenuti to pitanje, ako nista drugo da nam bar omoguce jos stolaca
sto se tice razbijanja u par grupa, tehnicki je neizvedivo, jer nemamo biti gdje smjesteni

to je kratki pregled raagovora

a danas, srijeda, mi je rekla da [size=20][color=red][b]cemo dobiti nove stolce!!!!!![/b][/color][/size]
necemo vise morati ulijetati ljudima na vjezbe i krast im stolce da imamo gdje sjediti... :weee: :weee: :weee:

samo se nadam da ce ih nabaviti dovoljno :mrgreen:
Weeeeeee!!!!!!!!!!! Weeeeeee!!!!!!!!!!! Weeeeeee!!!!!!!!!!!
Rozi slonic
Dancing banana

daklem, u utorak navecer sam razgovarala sa Prodekanicom i potuzila joj se na probleme koji nas muce svaki dan sto se tice hvatanja mjesta, guzve opcenito, lose mogucnosti pracenja predavanja i ostalog
i rekla je da ce na sjednici pokrenuti to pitanje, ako nista drugo da nam bar omoguce jos stolaca
sto se tice razbijanja u par grupa, tehnicki je neizvedivo, jer nemamo biti gdje smjesteni

to je kratki pregled raagovora

a danas, srijeda, mi je rekla da cemo dobiti nove stolce!!!!!!
necemo vise morati ulijetati ljudima na vjezbe i krast im stolce da imamo gdje sjediti... Weeeeeee!!!!!!!!!!! Weeeeeee!!!!!!!!!!! Weeeeeee!!!!!!!!!!!

samo se nadam da ce ih nabaviti dovoljno Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari_guest
Gost





PostPostano: 21:33 čet, 16. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

To mi je dragi za cuti, iz sebicnih razloga. Sada ce i vise godine imati stolice u svojim malim ucionicama koje nize godine redovito pokupe.
To mi je dragi za cuti, iz sebicnih razloga. Sada ce i vise godine imati stolice u svojim malim ucionicama koje nize godine redovito pokupe.


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan