Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Blitz (informacija)
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zzsan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2005. (20:53:14)
Postovi: (89)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6

PostPostano: 19:17 pon, 2. 4. 2007    Naslov: Blitz Citirajte i odgovorite

Danas je malo po faksu kružila pričica da ćemo sutra na vježbama pisati prvi blitz. Kolko se sjećam na početku je rečeno da će se blitzevi najavljivati na vrijeme, a ne sjećam se da je itko, profesor ili asistentica, prošli tjedan spomenuo da će ovaj tjedan biti blitz. Možda nisam dobro čula..... Pa ako bi tko bio dobar da kaže istinu o tome.....
Danas je malo po faksu kružila pričica da ćemo sutra na vježbama pisati prvi blitz. Kolko se sjećam na početku je rečeno da će se blitzevi najavljivati na vrijeme, a ne sjećam se da je itko, profesor ili asistentica, prošli tjedan spomenuo da će ovaj tjedan biti blitz. Možda nisam dobro čula..... Pa ako bi tko bio dobar da kaže istinu o tome.....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:35 pon, 2. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja cu ti rec istinu, al mi moras povjerovat i onda se priklanjat toj istini do kraja studija. Moze? Ako se ne slazes, uopce nemoj citat ovo dolje.













Ako se slazes, evo ti istine: do ove godine sam mislila da je profesorski smjer najtracerskija grupa na svijetu, gora od Zvjezdanog taca i Glorije zajedno. Bila sam u krivu jer, kao i obicno, Bolonjci nadmasuju sve. Cula sam takav science fiction o sebi i o drugima na faksu da se ponekad pitam ne bi li neki ljudi bolje spadali na tecaj kreativnog pisanja nego na PMF-MO. Npr, jeste znali da ja ovaj semestar predajem na FERu? Ja nisam; nisu ni FERovci, ali nasi studenti to znaju. Jeste znali da je Vsego rusio nekoga na komisiji? I to PRIJE nego je poceo radit na faksu. Jeste znali da prof Tomislav Sikic vise ne drzi usmene iz kolegija koje je odrzao? To je zato jer je u Americi. Ak ga slucajno viidte na hodniku i on vam kaze da nije u Americi, onda odite doktoru jer mora da vam se prividaju stvari jer nasi studenti tvrde da je to istina!!

Dakle, dragi zzsan, ako ti netko kaze da ce su vjezbe pomaknute na petak 22-24, ili da mozes past tjelesni, ili da su vanzemaljci sletjeli na krov i dijele dvojke iz algebarskih, ili da se na kolegiju koji sve obavjesti stavlja na web stranice i na oglasnu plocu i na forum i kaze na vjezbama i kaze na predavanjima sutra pise najavljeni test kojeg smo zaboravili najaviti na sva 4 mjesta, i povjerujes tome, onda... A sta ja znam... Valjda zasluzujes misliti da je sutra test...
Ja cu ti rec istinu, al mi moras povjerovat i onda se priklanjat toj istini do kraja studija. Moze? Ako se ne slazes, uopce nemoj citat ovo dolje.













Ako se slazes, evo ti istine: do ove godine sam mislila da je profesorski smjer najtracerskija grupa na svijetu, gora od Zvjezdanog taca i Glorije zajedno. Bila sam u krivu jer, kao i obicno, Bolonjci nadmasuju sve. Cula sam takav science fiction o sebi i o drugima na faksu da se ponekad pitam ne bi li neki ljudi bolje spadali na tecaj kreativnog pisanja nego na PMF-MO. Npr, jeste znali da ja ovaj semestar predajem na FERu? Ja nisam; nisu ni FERovci, ali nasi studenti to znaju. Jeste znali da je Vsego rusio nekoga na komisiji? I to PRIJE nego je poceo radit na faksu. Jeste znali da prof Tomislav Sikic vise ne drzi usmene iz kolegija koje je odrzao? To je zato jer je u Americi. Ak ga slucajno viidte na hodniku i on vam kaze da nije u Americi, onda odite doktoru jer mora da vam se prividaju stvari jer nasi studenti tvrde da je to istina!!

Dakle, dragi zzsan, ako ti netko kaze da ce su vjezbe pomaknute na petak 22-24, ili da mozes past tjelesni, ili da su vanzemaljci sletjeli na krov i dijele dvojke iz algebarskih, ili da se na kolegiju koji sve obavjesti stavlja na web stranice i na oglasnu plocu i na forum i kaze na vjezbama i kaze na predavanjima sutra pise najavljeni test kojeg smo zaboravili najaviti na sva 4 mjesta, i povjerujes tome, onda... A sta ja znam... Valjda zasluzujes misliti da je sutra test...



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 0:31 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

cekaj.... znaci tjelesni se ne moze past? :-k :-s
cekaj.... znaci tjelesni se ne moze past? Think Eh?



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
zzsan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2005. (20:53:14)
Postovi: (89)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 18 - 6

PostPostano: 6:52 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

fala fala! zanimljivi tračevi :D
fala fala! zanimljivi tračevi Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 11:08 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"]cekaj.... znaci tjelesni se ne moze past? :-k :-s[/quote]

Ignavija, upamti: [color=violet][b]mozes SVE sto zelis[/b][/color]!! Samo moras to dovoljno jako zeljeti i cijeli svijet ce se urotiti da to dobijes! Ako to dovoljno zelis, sigurna sam da ces pronaci nacin da to napravis! :navijacica: Go Ignavia!! :navijacica: Ja vjerujem u tebe!!


[quote="zzsan"] fala fala! zanimljivi tračevi [/quote]
Imam jos. Kad ti dosadi navrati na konzultacije. Donesi neko pitanje iz zadace da ne bude preocito radi cega dolazis. Imam laznih traceva na lageru kolko treba; prodajem cist povoljno. Istinih imam nesto manje, ali sta ce ti takvi- ovi lazni su KO pravi. Skoro ko oni Rolexi s kojima nas spamaju.
Ignavia (napisa):
cekaj.... znaci tjelesni se ne moze past? Think Eh?


Ignavija, upamti: mozes SVE sto zelis!! Samo moras to dovoljno jako zeljeti i cijeli svijet ce se urotiti da to dobijes! Ako to dovoljno zelis, sigurna sam da ces pronaci nacin da to napravis! Go go go!!! Go Ignavia!! Go go go!!! Ja vjerujem u tebe!!


zzsan (napisa):
fala fala! zanimljivi tračevi

Imam jos. Kad ti dosadi navrati na konzultacije. Donesi neko pitanje iz zadace da ne bude preocito radi cega dolazis. Imam laznih traceva na lageru kolko treba; prodajem cist povoljno. Istinih imam nesto manje, ali sta ce ti takvi- ovi lazni su KO pravi. Skoro ko oni Rolexi s kojima nas spamaju.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 17:41 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Martinab: Hvala na potpori! Da barem svi tako misle... :(
nego, da se vratim na bit... stvarno dajem sve od sebe, evo imam ponovno upisane kolegije Tjelesni 1 & Tjelesni 2 i k tome jos uvijek ove godini niti jednom nisam otisla na doticni tjelesni juhuuuu :lol: :?
@Martinab: Hvala na potpori! Da barem svi tako misle... Sad
nego, da se vratim na bit... stvarno dajem sve od sebe, evo imam ponovno upisane kolegije Tjelesni 1 & Tjelesni 2 i k tome jos uvijek ove godini niti jednom nisam otisla na doticni tjelesni juhuuuu Laughing Confused



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 17:51 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitat ce te tjelesni na diplomskom.

Drugi studenti ce definirat determinantu, a ti ces radit stoj na rukama.
Pitat ce te tjelesni na diplomskom.

Drugi studenti ce definirat determinantu, a ti ces radit stoj na rukama.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:13 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Jeste znali da je Vsego rusio nekoga na komisiji? I to PRIJE nego je poceo radit na faksu.[/quote]
Vsego je tako opasan da je u srednjoškolskim danima bio član HDZa. Stare garde HDZa. Imam i sliku njega sa predsjednikom Tuđmanom kao dokazni materijal.
Martinab (napisa):
Jeste znali da je Vsego rusio nekoga na komisiji? I to PRIJE nego je poceo radit na faksu.

Vsego je tako opasan da je u srednjoškolskim danima bio član HDZa. Stare garde HDZa. Imam i sliku njega sa predsjednikom Tuđmanom kao dokazni materijal.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 20:15 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"]@Martinab: Hvala na potpori! Da barem svi tako misle... :(
nego, da se vratim na bit... stvarno dajem sve od sebe, evo imam ponovno upisane kolegije Tjelesni 1 & Tjelesni 2 i k tome jos uvijek ove godini niti jednom nisam otisla na doticni tjelesni juhuuuu :lol: :?[/quote]

Eh..... da si po Bologni jos uvijek bi bila 1.godina :D ;)
Ignavia (napisa):
@Martinab: Hvala na potpori! Da barem svi tako misle... Sad
nego, da se vratim na bit... stvarno dajem sve od sebe, evo imam ponovno upisane kolegije Tjelesni 1 & Tjelesni 2 i k tome jos uvijek ove godini niti jednom nisam otisla na doticni tjelesni juhuuuu Laughing Confused


Eh..... da si po Bologni jos uvijek bi bila 1.godina Very Happy Wink



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 21:14 uto, 3. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Super je sto kad dode obavijest o pravom blicu nitko vise nece pogledat ovaj topic jer ce svi znat da se radi o spamu. Tako sam uspjela uvesti nenajavljene bliceve na mala vrata :twisted:


Zaozbiljno: mozda sutra dode neka informacija o kolokviju i blicu, pratite web stranice i forum...
Super je sto kad dode obavijest o pravom blicu nitko vise nece pogledat ovaj topic jer ce svi znat da se radi o spamu. Tako sam uspjela uvesti nenajavljene bliceve na mala vrata Twisted Evil


Zaozbiljno: mozda sutra dode neka informacija o kolokviju i blicu, pratite web stranice i forum...



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 17:02 sri, 4. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ozbiljne informacije o blicu, sa web stranica:

U srijedu, 11.04.2007. će se održati prvi test za studente koji su kolegij upisali po bolonjskom režimu. Bit će proveden u vrijeme predavanja, od 16:00 do 17:00 sati. Test će se pisati deset minuta u više grupa, a sadržavat će zadatke slične zadacima s vježbi i zadacima iz prve i druge zadaće. Točan popis koji studenti trebaju doći u koje vrijeme bit će objavljen na web stranicama naknadno.

Osim toga, dosla je i druga zadaca, pa bacite pogled.
Evo ozbiljne informacije o blicu, sa web stranica:

U srijedu, 11.04.2007. će se održati prvi test za studente koji su kolegij upisali po bolonjskom režimu. Bit će proveden u vrijeme predavanja, od 16:00 do 17:00 sati. Test će se pisati deset minuta u više grupa, a sadržavat će zadatke slične zadacima s vježbi i zadacima iz prve i druge zadaće. Točan popis koji studenti trebaju doći u koje vrijeme bit će objavljen na web stranicama naknadno.

Osim toga, dosla je i druga zadaca, pa bacite pogled.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mel.c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2006. (12:28:20)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 20:38 sri, 4. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Asistentice Balagovic,

zao mi je sto nas, profesore trece godine (bivse "ucenike") smatrate najtracerskijom grupom, odnosno sto smo vam to bili do sad. mislim da niste u pravu i da niste trebali globalizirati,tj. ako je i netko vas tracao to su ocito bili pojedinci.
za vasu informaciju, stvarno ste vecini studenata, koji pripadaju ovoj grupi, ostali u jako lijepom sjecanju, nitko nije imao nikakve prigovore na vas tokom vasih vjezbi iz dir1 i dir2. ako smo i pricali o vama to je uvijek bilo u najboljem svijetlu.
Asistentice Balagovic,

zao mi je sto nas, profesore trece godine (bivse "ucenike") smatrate najtracerskijom grupom, odnosno sto smo vam to bili do sad. mislim da niste u pravu i da niste trebali globalizirati,tj. ako je i netko vas tracao to su ocito bili pojedinci.
za vasu informaciju, stvarno ste vecini studenata, koji pripadaju ovoj grupi, ostali u jako lijepom sjecanju, nitko nije imao nikakve prigovore na vas tokom vasih vjezbi iz dir1 i dir2. ako smo i pricali o vama to je uvijek bilo u najboljem svijetlu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teh_pwnerer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2006. (19:06:27)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:05 sri, 4. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

bla bla manje priče, više rada


Edit: Blitz sljedeći tjedan (nije trač!) :P
bla bla manje priče, više rada


Edit: Blitz sljedeći tjedan (nije trač!) Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 7:48 čet, 5. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mel.c"]Asistentice Balagovic,

zao mi je sto nas, profesore trece godine (bivse "ucenike") smatrate najtracerskijom grupom, odnosno sto smo vam to bili do sad. mislim da niste u pravu i da niste trebali globalizirati,tj. ako je i netko vas tracao to su ocito bili pojedinci.
za vasu informaciju, stvarno ste vecini studenata, koji pripadaju ovoj grupi, ostali u jako lijepom sjecanju, nitko nije imao nikakve prigovore na vas tokom vasih vjezbi iz dir1 i dir2. ako smo i pricali o vama to je uvijek bilo u najboljem svijetlu.[/quote]

Ma ne... Drago mi je da sam vam ostala u lijepom sjecanju, i nemojte me krivo shvatit: i vi ste meni dragi :) Zapravo, toj grupi s 3. godine kojoj sam drzala DIR1 i DIR2 mi je mozda i bilo i najljepse predavat od svih - imali ste neku super spiku, onak, svi skupa :hugs: i uvijek mi je bilo zabavno dolazit na vjezbe. Al mislila sam da to ionako znate, da ne moram sad tu razmjenjivat ljubavne poruke po forumu i dalje offtopičarit u ovom topicu koji je vec ionako otisao jako daleko.

Al unatoc tome sto ste mi dragi (a jeste) ostaje cinjenica (i nisam mislila samo na prof smjer 3. godine): studentska populacija je ko supervodic za informacije; osobito krive.

Dosta offtopica!
mel.c (napisa):
Asistentice Balagovic,

zao mi je sto nas, profesore trece godine (bivse "ucenike") smatrate najtracerskijom grupom, odnosno sto smo vam to bili do sad. mislim da niste u pravu i da niste trebali globalizirati,tj. ako je i netko vas tracao to su ocito bili pojedinci.
za vasu informaciju, stvarno ste vecini studenata, koji pripadaju ovoj grupi, ostali u jako lijepom sjecanju, nitko nije imao nikakve prigovore na vas tokom vasih vjezbi iz dir1 i dir2. ako smo i pricali o vama to je uvijek bilo u najboljem svijetlu.


Ma ne... Drago mi je da sam vam ostala u lijepom sjecanju, i nemojte me krivo shvatit: i vi ste meni dragi Smile Zapravo, toj grupi s 3. godine kojoj sam drzala DIR1 i DIR2 mi je mozda i bilo i najljepse predavat od svih - imali ste neku super spiku, onak, svi skupa Hugs i uvijek mi je bilo zabavno dolazit na vjezbe. Al mislila sam da to ionako znate, da ne moram sad tu razmjenjivat ljubavne poruke po forumu i dalje offtopičarit u ovom topicu koji je vec ionako otisao jako daleko.

Al unatoc tome sto ste mi dragi (a jeste) ostaje cinjenica (i nisam mislila samo na prof smjer 3. godine): studentska populacija je ko supervodic za informacije; osobito krive.

Dosta offtopica!



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 16:31 sri, 11. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U trećem zadatku je bilo pitanje da li je U(2)={X iz M2(C), XX*=I} grupa. Ja sam našla neku matricu za koju to nevrijedi. Jel to onda dovoljan dokaz da nije grupa?
U trećem zadatku je bilo pitanje da li je U(2)={X iz M2(C), XX*=I} grupa. Ja sam našla neku matricu za koju to nevrijedi. Jel to onda dovoljan dokaz da nije grupa?



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
sun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2006. (13:57:24)
Postovi: (A8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 23 - 1

PostPostano: 17:44 sri, 11. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

imas na sluzbenoj stranici alg.str. zadatke i rjesenja svih grupa
tamo si pogledaj je li ti tocno ili ne
imas na sluzbenoj stranici alg.str. zadatke i rjesenja svih grupa
tamo si pogledaj je li ti tocno ili ne


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 19:15 sri, 11. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Par napomena oko testa:

1) test i rjesenja su na webu

2) ima par primjeraka isprintanih testova u 102, pa ne morate printat neg si uzmite od tamo

3)bodovanje je binarno- ak ste SKORO sve dobro napravili, al ne BAS sve, to je jos uvijek 0

4) isto tak ak ste napisali sve dobro i onda jos nesto potpuno netocno kraj toga

5) kolokvij ce biti dosta tezi od testa, uzmite ga kao indikator jel ste dobro poceli ucit il ne

6) kad dokazujete dal je nesto grupa, onda je cesto jednostavnije dokazati da je podgrupa necega - npr GL(2), u primjeru zadataka s testa

7) ak dokazujete da je npr O(2) podgrupa od GL(2), onda NIJE dosta komentirati da je za sve X iz O(2) X^-1 [i]matrica[/i]. Naravno da je matrica, al trebate dokazati da ta matrica Y=X^-1=X^t zadovoljava YY^t=I, tj X^tX^t^t=I.

Ostali komentari kasnije, rezultati mozda vec danas.
Par napomena oko testa:

1) test i rjesenja su na webu

2) ima par primjeraka isprintanih testova u 102, pa ne morate printat neg si uzmite od tamo

3)bodovanje je binarno- ak ste SKORO sve dobro napravili, al ne BAS sve, to je jos uvijek 0

4) isto tak ak ste napisali sve dobro i onda jos nesto potpuno netocno kraj toga

5) kolokvij ce biti dosta tezi od testa, uzmite ga kao indikator jel ste dobro poceli ucit il ne

6) kad dokazujete dal je nesto grupa, onda je cesto jednostavnije dokazati da je podgrupa necega - npr GL(2), u primjeru zadataka s testa

7) ak dokazujete da je npr O(2) podgrupa od GL(2), onda NIJE dosta komentirati da je za sve X iz O(2) X^-1 matrica. Naravno da je matrica, al trebate dokazati da ta matrica Y=X^-1=X^t zadovoljava YY^t=I, tj X^tX^t^t=I.

Ostali komentari kasnije, rezultati mozda vec danas.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 20:25 sri, 11. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="andreao"]U trećem zadatku je bilo pitanje da li je U(2)={X iz M2(C), XX*=I} grupa. Ja sam našla neku matricu za koju to nevrijedi. Jel to onda dovoljan dokaz da nije grupa?[/quote]
Pa postoje matrice X za koje ne vrijedi da je XX*=I. Tada to samo znači da takve matrice nisu u U(2).

Da bi dokazala da U(2) nije grupa, morala bi pronaći dvije matrice X, Y koje [i]jesu[/i] u U(2), dakle, za koje vrijedi XX*=I i YY*=I, ali da XY^(-1) nije u U(2), tj. da (XY^(-1))(XY^(-1))* nije jednako I. A to, nažalost, ne možeš jer U(2) jest grupa. :(

Zašto jest grupa? Pa uzmi te dvije matrice X i Y. Iz YY*=I imaš Y^(-1)=Y*. No tada je (XY^(-1))(XY^(-1))*=(XY*)(XY*)*=(XY*)(YX*)=X(Y*Y)X*=XX*=I. :(
andreao (napisa):
U trećem zadatku je bilo pitanje da li je U(2)={X iz M2(C), XX*=I} grupa. Ja sam našla neku matricu za koju to nevrijedi. Jel to onda dovoljan dokaz da nije grupa?

Pa postoje matrice X za koje ne vrijedi da je XX*=I. Tada to samo znači da takve matrice nisu u U(2).

Da bi dokazala da U(2) nije grupa, morala bi pronaći dvije matrice X, Y koje jesu u U(2), dakle, za koje vrijedi XX*=I i YY*=I, ali da XY^(-1) nije u U(2), tj. da (XY^(-1))(XY^(-1))* nije jednako I. A to, nažalost, ne možeš jer U(2) jest grupa. Sad

Zašto jest grupa? Pa uzmi te dvije matrice X i Y. Iz YY*=I imaš Y^(-1)=Y*. No tada je (XY^(-1))(XY^(-1))*=(XY*)(XY*)*=(XY*)(YX*)=X(Y*Y)X*=XX*=I. Sad



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 20:31 sri, 11. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos komentara:

8) ponavljam 7. Dakle, ako dokazujete da je H<G, nije dosta pokazati da svaki element x iz H ima inverz (u G). treba pokazati da je taj inverz u H.

9) isto za zatvorenost. Nemojte preskakat komentar zatvorenosti. Nije dosta napisati svojstvo i staviti dve kvacice, osobitno ak skup nije jako jednostavan. PROVJERITE zatvorenost.l

10) Smijete koristit znanje linearne algebre. ne treba provjeravat da li je mnozenje matrica asocijativno; je, i to se zna od tamo. to treba samo napisati.

11) ak vec prepisujete nemojte prepisivat od ljudi koji imaju razlicit test od vas :)
Jos komentara:

Cool ponavljam 7. Dakle, ako dokazujete da je H<G, nije dosta pokazati da svaki element x iz H ima inverz (u G). treba pokazati da je taj inverz u H.

9) isto za zatvorenost. Nemojte preskakat komentar zatvorenosti. Nije dosta napisati svojstvo i staviti dve kvacice, osobitno ak skup nije jako jednostavan. PROVJERITE zatvorenost.l

10) Smijete koristit znanje linearne algebre. ne treba provjeravat da li je mnozenje matrica asocijativno; je, i to se zna od tamo. to treba samo napisati.

11) ak vec prepisujete nemojte prepisivat od ljudi koji imaju razlicit test od vas Smile



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 21:36 sri, 11. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://web.math.hr/nastava/alg/Alg-Bol-0607-REZULTATI.htm]Evo i rezultata[/url].
Evo i rezultata.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan