Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaci s prijamnog ispita
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 23:29 sri, 28. 12. 2005    Naslov: Zadaci s prijamnog ispita Citirajte i odgovorite

[color=blue]Mod edit: prebaceno iz [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5764]ovog[/url] topica.[/color]

Pozdrav svima!
Vidim da je tu o prijamnom bilo riječi pa ću se i ja nadovezati.
Da imam pitanje!

[b]1.P. [/b]Neki proizvod je najprije pojeftinio 10%, a zatim poskupio z 10%. U odnosu na prvobitnu cijenu nova cijena je ...

[b]1.O.[/b] Ja čim sam ga vidio uzeo sam jedan banalan primjer, nek je nešto koštalo 100kn, pojeftinilo 10% dakle 90kn i poskupilo 10% dakle 99kn.
Tako da je proizvod u odnosu na prvobitnu cijenu pojeftinio 1%, zar ne?


[b]2.P.[/b] Koji od slijedećih dvoznamenkastih brojeva ima svojstvo da. ako se podijeli sa svojom znamenkom jedinica daje ostatak 1?

[b]2.O[/b]
57:7=8 i ostatak 1
to je to?
jer 64:4= ... i ostatak 0
te 39:9=4 i ostatak 3
ili 75:5 = ... i ostatak 0
i zadnji 17:7 = 2 i ostatak 3.

[b]3.P[/b] Imam još jedan, u kojem mi nije stalo do rješenja koliko do uvida, znam da bi se ovo moglo rješavati preko skupova pa presjeka (Euler-Vennovim diagramima), razlika ...blabla, ali itko ima kakv drugi način na umu jer ove skupove nikada nismo radili, uvijek su se na neki način ispreskakali.
A zadatak glasi;
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Pravg, 26 putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?
Mod edit: prebaceno iz ovog topica.

Pozdrav svima!
Vidim da je tu o prijamnom bilo riječi pa ću se i ja nadovezati.
Da imam pitanje!

1.P. Neki proizvod je najprije pojeftinio 10%, a zatim poskupio z 10%. U odnosu na prvobitnu cijenu nova cijena je ...

1.O. Ja čim sam ga vidio uzeo sam jedan banalan primjer, nek je nešto koštalo 100kn, pojeftinilo 10% dakle 90kn i poskupilo 10% dakle 99kn.
Tako da je proizvod u odnosu na prvobitnu cijenu pojeftinio 1%, zar ne?


2.P. Koji od slijedećih dvoznamenkastih brojeva ima svojstvo da. ako se podijeli sa svojom znamenkom jedinica daje ostatak 1?

2.O
57:7=8 i ostatak 1
to je to?
jer 64:4= ... i ostatak 0
te 39:9=4 i ostatak 3
ili 75:5 = ... i ostatak 0
i zadnji 17:7 = 2 i ostatak 3.

3.P Imam još jedan, u kojem mi nije stalo do rješenja koliko do uvida, znam da bi se ovo moglo rješavati preko skupova pa presjeka (Euler-Vennovim diagramima), razlika ...blabla, ali itko ima kakv drugi način na umu jer ove skupove nikada nismo radili, uvijek su se na neki način ispreskakali.
A zadatak glasi;
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Pravg, 26 putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:21 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord R"]Vidim da je tu o prijamnom bilo riječi pa ću se i ja nadovezati.[/quote]

bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog'

no, ajd da probam...

[quote="Lord R"][b]1.P. [/b]Neki proizvod je najprije pojeftinio 10%, a zatim poskupio z 10%. U odnosu na prvobitnu cijenu nova cijena je ...

[b]1.O.[/b] Ja čim sam ga vidio uzeo sam jedan banalan primjer, nek je nešto koštalo 100kn, pojeftinilo 10% dakle 90kn i poskupilo 10% dakle 99kn.
Tako da je proizvod u odnosu na prvobitnu cijenu pojeftinio 1%, zar ne?[/quote]

koliko mene sjecanje sluzi - yup... :g:

[quote="Lord R"][b]2.P.[/b] Koji od slijedećih dvoznamenkastih brojeva ima svojstvo da. ako se podijeli sa svojom znamenkom jedinica daje ostatak 1?

[b]2.O[/b]
57:7=8 i ostatak 1
to je to?
jer 64:4= ... i ostatak 0
te 39:9=4 i ostatak 3
ili 75:5 = ... i ostatak 0
i zadnji 17:7 = 2 i ostatak 3.[/quote]

i opet - correct
mozda je zgodno da sada pripomenem da je nekad najbrzi nacin upravo rijesiti zadatak... a nekada se moze i sistemom eliminacija postici puno - brze rjesavanje - vise vremena za ostale :wink:

[quote="Lord R"][b]3.P[/b] Imam još jedan, u kojem mi nije stalo do rješenja koliko do uvida, znam da bi se ovo moglo rješavati preko skupova pa presjeka (Euler-Vennovim diagramima), razlika ...blabla, ali itko ima kakv drugi način na umu jer ove skupove nikada nismo radili, uvijek su se na neki način ispreskakali.
A zadatak glasi;
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Pravg, 26 putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?[/quote]

iskreno, sve sto mi mozda i pada na pamet je preeetesko i komplicirano u odnosu na VE dijagrame...

fali mi koliko ih radi za rim-bec i prag-bec... ili mi fale rjesenja (pa se ide postupkom eliminacije)
Lord R (napisa):
Vidim da je tu o prijamnom bilo riječi pa ću se i ja nadovezati.


bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog'

no, ajd da probam...

Lord R (napisa):
1.P. Neki proizvod je najprije pojeftinio 10%, a zatim poskupio z 10%. U odnosu na prvobitnu cijenu nova cijena je ...

1.O. Ja čim sam ga vidio uzeo sam jedan banalan primjer, nek je nešto koštalo 100kn, pojeftinilo 10% dakle 90kn i poskupilo 10% dakle 99kn.
Tako da je proizvod u odnosu na prvobitnu cijenu pojeftinio 1%, zar ne?


koliko mene sjecanje sluzi - yup... Mr. Green

Lord R (napisa):
2.P. Koji od slijedećih dvoznamenkastih brojeva ima svojstvo da. ako se podijeli sa svojom znamenkom jedinica daje ostatak 1?

2.O
57:7=8 i ostatak 1
to je to?
jer 64:4= ... i ostatak 0
te 39:9=4 i ostatak 3
ili 75:5 = ... i ostatak 0
i zadnji 17:7 = 2 i ostatak 3.


i opet - correct
mozda je zgodno da sada pripomenem da je nekad najbrzi nacin upravo rijesiti zadatak... a nekada se moze i sistemom eliminacija postici puno - brze rjesavanje - vise vremena za ostale Wink

Lord R (napisa):
3.P Imam još jedan, u kojem mi nije stalo do rješenja koliko do uvida, znam da bi se ovo moglo rješavati preko skupova pa presjeka (Euler-Vennovim diagramima), razlika ...blabla, ali itko ima kakv drugi način na umu jer ove skupove nikada nismo radili, uvijek su se na neki način ispreskakali.
A zadatak glasi;
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Pravg, 26 putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?


iskreno, sve sto mi mozda i pada na pamet je preeetesko i komplicirano u odnosu na VE dijagrame...

fali mi koliko ih radi za rim-bec i prag-bec... ili mi fale rjesenja (pa se ide postupkom eliminacije)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 1:27 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala Nesi, to mi je trebalo.
Naime, u mfl, koji mi je ujedno i izvor ovih zadataka navode kod 1.P. kao točan odgovor 9% i za 2.P. kao točan odgovor ponuđeni izbor (broj) 75, što ne vidim kako je moguće? Je li u pitanju igra riječi, nova/stara cijena?
Premda sam i sam bio spreman biti siguran u netočnost MFLovih riješenja pitam se kako mogu biti siguran da mi je kod 3.P. točan odgovor 0 ako oni npr. navode 12 i sl.


A što se tiče postavljanja zadatka 2.P., da palo mi je na pamet ono postavljanje jednadžve gdje se ostatak (zbroji) prikazuje kao x/y (što je trenutno manje bitno) i onda se rješava jednadžba ali eto... ovako se moglo i na pamet, a nekako mi se i čini da je to bio cilj jer kod PMF prijamnih često se navodi da se matematičari za njega ne trebaju spremati samo sa sobom ponjeti svoju dosjetljivost :) :P


U vezi 3. :oops:
Jedan mali djelić mi je izletio :D
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Prag, 26 Rim i Beč, 30 u Beč i Prag. Konačno, 14 agencija organizira putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?

[quote="Nesi"]bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog' [/quote]
Može, gdje predlažeš?

E, još jedno pitanje, kad nam je krenulo :D.
Ovako, imam jednu jednostavnu eksponencijalnu jednadžbu (koju ne znam kako da napišem na ovaj froum jer ne znam latex kod) za koju mi se traži, koliko ima pari rješenja.
[img]http://free-du.t-com.hr/ser/a.gif[/img]
Kada rješim, dobijem riješenja - (2,2) i (-1,-4)
To su dva! E sada, kako nikada nismo (ili se ja bar ne sjećam) radili x na x netko mi je rekao da kod takvih zadataka ima rješenje za eksponet i rješenje za bazu... hm...iako mi je to čudno malo budući da je rješenje eksponenta broj koji ''poništava'' tu jednadžbu odn. dovodi je na nultu, a sve na nultu je jedan :-|.
No, rješenja tvrde da ova jednadžbaima 3 takva uređena para.
koje je treće rješenje?
(1,4)?
Hvala Nesi, to mi je trebalo.
Naime, u mfl, koji mi je ujedno i izvor ovih zadataka navode kod 1.P. kao točan odgovor 9% i za 2.P. kao točan odgovor ponuđeni izbor (broj) 75, što ne vidim kako je moguće? Je li u pitanju igra riječi, nova/stara cijena?
Premda sam i sam bio spreman biti siguran u netočnost MFLovih riješenja pitam se kako mogu biti siguran da mi je kod 3.P. točan odgovor 0 ako oni npr. navode 12 i sl.


A što se tiče postavljanja zadatka 2.P., da palo mi je na pamet ono postavljanje jednadžve gdje se ostatak (zbroji) prikazuje kao x/y (što je trenutno manje bitno) i onda se rješava jednadžba ali eto... ovako se moglo i na pamet, a nekako mi se i čini da je to bio cilj jer kod PMF prijamnih često se navodi da se matematičari za njega ne trebaju spremati samo sa sobom ponjeti svoju dosjetljivost Smile Razz


U vezi 3. Embarassed
Jedan mali djelić mi je izletio Very Happy
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Prag, 26 Rim i Beč, 30 u Beč i Prag. Konačno, 14 agencija organizira putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?

Nesi (napisa):
bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog'

Može, gdje predlažeš?

E, još jedno pitanje, kad nam je krenulo Very Happy.
Ovako, imam jednu jednostavnu eksponencijalnu jednadžbu (koju ne znam kako da napišem na ovaj froum jer ne znam latex kod) za koju mi se traži, koliko ima pari rješenja.

Kada rješim, dobijem riješenja - (2,2) i (-1,-4)
To su dva! E sada, kako nikada nismo (ili se ja bar ne sjećam) radili x na x netko mi je rekao da kod takvih zadataka ima rješenje za eksponet i rješenje za bazu... hm...iako mi je to čudno malo budući da je rješenje eksponenta broj koji ''poništava'' tu jednadžbu odn. dovodi je na nultu, a sve na nultu je jedan Neutral.
No, rješenja tvrde da ova jednadžbaima 3 takva uređena para.
koje je treće rješenje?
(1,4)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:46 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord R"]Naime, u mfl, koji mi je ujedno i izvor ovih zadataka navode kod 1.P. kao točan odgovor 9% i za 2.P. kao točan odgovor ponuđeni izbor (broj) 75, što ne vidim kako je moguće? Je li u pitanju igra riječi, nova/stara cijena?
Premda sam i sam bio spreman biti siguran u netočnost MFLovih riješenja pitam se kako mogu biti siguran da mi je kod 3.P. točan odgovor 0 ako oni npr. navode 12 i sl.[/quote]

Cini mi se da su se ta rjesenja iz MFLa vec negdje spominjala kao problematicna... :? Krcko ce bolje znati. 8)

[quote="Lord R"]U vezi 3. :oops:
Jedan mali djelić mi je izletio :D
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Prag, 26 Rim i Beč, 30 u Beč i Prag. Konačno, 14 agencija organizira putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?[/quote]

Ako zbrojis 50+52, onda si brojao sve koji idu u Rim i sve koji idu u Bec, ali si one koji idu i u Rim i u Bec brojao dva puta. Dakle, treba ih jednom oduzeti, pa onih koji idu u Rim ili Bec ima 50+52-26 = 76. 8)

Analogno ide za tri grada (promisli; nemoj uzeti zdravo za gotovo i bit ce ti jasno):
u neki od ta tri grada ide ovoliko agencija:
50+52+60-27-26-30+14 = 93

Ti ukupno imas 100 agencija, pa njih 100-93=7 ne ide niti u jedan od ta tri grada. 8)

[quote="Lord R"][quote="Nesi"]bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog'[/quote]
Može, gdje predlažeš?[/quote]

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=17]Ovdje[/url] ili [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=64]ovdje[/url]. 8)

[quote="Lord R"]Ovako, imam jednu jednostavnu eksponencijalnu jednadžbu (koju ne znam kako da napišem na ovaj froum jer ne znam latex kod) za koju mi se traži, koliko ima pari rješenja.
[img]http://free-du.t-com.hr/ser/a.gif[/img][/quote]

[latex]x^{3x^2-3x-6} = 1 \\
xy = 4[/latex]

[quote="Lord R"]Kada rješim, dobijem riješenja - (2,2) i (-1,-4)
...
No, rješenja tvrde da ova jednadžbaima 3 takva uređena para.
koje je treće rješenje?
(1,4)?[/quote]

Uvrstis i provjeris, ne? :D

[latex]1^{3 \cdot 1^2-3 \cdot 1-6} = 1^{-6} = 1 \\
1 \cdot 4 = 4[/latex]

Dakle, odgovara! :D
Lord R (napisa):
Naime, u mfl, koji mi je ujedno i izvor ovih zadataka navode kod 1.P. kao točan odgovor 9% i za 2.P. kao točan odgovor ponuđeni izbor (broj) 75, što ne vidim kako je moguće? Je li u pitanju igra riječi, nova/stara cijena?
Premda sam i sam bio spreman biti siguran u netočnost MFLovih riješenja pitam se kako mogu biti siguran da mi je kod 3.P. točan odgovor 0 ako oni npr. navode 12 i sl.


Cini mi se da su se ta rjesenja iz MFLa vec negdje spominjala kao problematicna... Confused Krcko ce bolje znati. Cool

Lord R (napisa):
U vezi 3. Embarassed
Jedan mali djelić mi je izletio Very Happy
Od 100 turističkih agencija 50 ih organizira izlete u Rim, 52 izlete u Beč i 60 izlete u Prag. Nadalje 27 turističkih agencija organizira izlete u Rim i Prag, 26 Rim i Beč, 30 u Beč i Prag. Konačno, 14 agencija organizira putovanja u sva tri grada. Koliko od tih 100 agencija ne organizira izlete u nijedan od navedenih gradova?


Ako zbrojis 50+52, onda si brojao sve koji idu u Rim i sve koji idu u Bec, ali si one koji idu i u Rim i u Bec brojao dva puta. Dakle, treba ih jednom oduzeti, pa onih koji idu u Rim ili Bec ima 50+52-26 = 76. Cool

Analogno ide za tri grada (promisli; nemoj uzeti zdravo za gotovo i bit ce ti jasno):
u neki od ta tri grada ide ovoliko agencija:
50+52+60-27-26-30+14 = 93

Ti ukupno imas 100 agencija, pa njih 100-93=7 ne ide niti u jedan od ta tri grada. Cool

Lord R (napisa):
Nesi (napisa):
bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog'

Može, gdje predlažeš?


Ovdje ili ovdje. Cool

Lord R (napisa):
Ovako, imam jednu jednostavnu eksponencijalnu jednadžbu (koju ne znam kako da napišem na ovaj froum jer ne znam latex kod) za koju mi se traži, koliko ima pari rješenja.




Lord R (napisa):
Kada rješim, dobijem riješenja - (2,2) i (-1,-4)
...
No, rješenja tvrde da ova jednadžbaima 3 takva uređena para.
koje je treće rješenje?
(1,4)?


Uvrstis i provjeris, ne? Very Happy



Dakle, odgovara! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 9:48 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad se sjetim tih zadataka sa prijemnih... joj... zbog ova tri sam poludio jer sam imo velike svađe oko njihove točnosti... za poludit.

by the way prijemni nije uopće toliko težek, nemoj bacat para na one vježbe jer ti neće puno koristit ako ne kužiš mate i fiz... to se meni desilo
kad se sjetim tih zadataka sa prijemnih... joj... zbog ova tri sam poludio jer sam imo velike svađe oko njihove točnosti... za poludit.

by the way prijemni nije uopće toliko težek, nemoj bacat para na one vježbe jer ti neće puno koristit ako ne kužiš mate i fiz... to se meni desilo



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 10:25 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apropos rješavanja
[latex] x^{3x^2-3x-6}=1[/latex]
(druga jednadžba daje y kad se već zna x).

Kada je a^b=1?
Ako je a=1, ili ako je b=0 (i pritom a nije 0, jer je 0^0 u načelu nedefinirano).
Dakle, rješenja b=0 se dobivaju rješavajući kvadratnu jednadžbu, a x=1 je još jedno rješenje.

Naravno, y=4/x, i pritom x=0 ne može nastupiti zbog gornjeg.

Brojeve uvrstite sami.
- Nenad
Apropos rješavanja

(druga jednadžba daje y kad se već zna x).

Kada je a^b=1?
Ako je a=1, ili ako je b=0 (i pritom a nije 0, jer je 0^0 u načelu nedefinirano).
Dakle, rješenja b=0 se dobivaju rješavajući kvadratnu jednadžbu, a x=1 je još jedno rješenje.

Naravno, y=4/x, i pritom x=0 ne može nastupiti zbog gornjeg.

Brojeve uvrstite sami.
- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:25 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Krcko ce bolje znati. 8)[/quote]

A [url=http://degiorgi.math.hr/forum/search.php]search[/url] jos bolje.

[quote="vsego"][quote="Lord R"][quote="Nesi"]bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog'[/quote]
Može, gdje predlažeš?[/quote]

[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=17]Ovdje[/url] ili [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=64]ovdje[/url]. 8)[/quote]

Ili ovdje 8)
vsego (napisa):
Krcko ce bolje znati. Cool


A search jos bolje.

vsego (napisa):
Lord R (napisa):
Nesi (napisa):
bilo bi bolje otvoriti novi topic sa 'pitanja i odgovori s prijemnog'

Može, gdje predlažeš?


Ovdje ili ovdje. Cool


Ili ovdje Cool



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 11:59 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]by the way prijemni nije uopće toliko težek, nemoj bacat para na one vježbe jer ti neće puno koristit ako ne kužiš mate i fiz... to se meni desilo[/quote]Hehe, hvala! Ne planiram plaćati ništa osim par primjeraka prijamnog (čitaj: MFL) za vježbu:)

[quote="Vsego"]Ako zbrojis 50+52, onda si brojao sve koji idu u Rim i sve koji idu u Bec, ali si one koji idu i u Rim i u Bec brojao dva puta. Dakle, treba ih jednom oduzeti, pa onih koji idu u Rim ili Bec ima 50+52-26 = 76.

Analogno ide za tri grada (promisli; nemoj uzeti zdravo za gotovo i bit ce ti jasno):
u neki od ta tri grada ide ovoliko agencija:
50+52+60-27-26-30+14 = 93

Ti ukupno imas 100 agencija, pa njih 100-93=7 ne ide niti u jedan od ta tri grada. [/quote]
Ahm, pa ovaj... ja sam nešto slično radio ali nisam dobio 7, niti 0 koliko oni navode kao točno rješenje. Ne znam, nije moguće da ja krivo gledam rješenje!? Samo su 1 stranu udaljena od zadatka... nije mi jasno. U zadatku odgvor pod C). 0 (je u rješenjima stavljen kao točan) a ne odgovor pod A.) 7. (za koji sam i ja uvjeren da je točan) :?

Hvala Nenadu na objašnjenju, jer, bio sam se pitao je li ima kakvo prvilo o broju uređenih (različitih) parova, jer da dođem do onog rješenja (1,4) mi je trebalo malo više razmišljanja (uključujuči izračunavanje postotka točnih rješenja u MFL), jer nije da sam se ikada u životu s tim susreo a i ne znam koliko bi se na prijamnom (bez rješenja) dvoumio zaokružiti odgvor 2 :). Ista stvar i sa mojim kolegama...

E i kod onog nenadoog primjera
a^b=1
Zašto ne bi vrijedilo za svaki a € R i b=0, jer svaki broj na nultu će zadovoljiti jednakost?
fireball (napisa):
by the way prijemni nije uopće toliko težek, nemoj bacat para na one vježbe jer ti neće puno koristit ako ne kužiš mate i fiz... to se meni desilo
Hehe, hvala! Ne planiram plaćati ništa osim par primjeraka prijamnog (čitaj: MFL) za vježbu:)

Vsego (napisa):
Ako zbrojis 50+52, onda si brojao sve koji idu u Rim i sve koji idu u Bec, ali si one koji idu i u Rim i u Bec brojao dva puta. Dakle, treba ih jednom oduzeti, pa onih koji idu u Rim ili Bec ima 50+52-26 = 76.

Analogno ide za tri grada (promisli; nemoj uzeti zdravo za gotovo i bit ce ti jasno):
u neki od ta tri grada ide ovoliko agencija:
50+52+60-27-26-30+14 = 93

Ti ukupno imas 100 agencija, pa njih 100-93=7 ne ide niti u jedan od ta tri grada.

Ahm, pa ovaj... ja sam nešto slično radio ali nisam dobio 7, niti 0 koliko oni navode kao točno rješenje. Ne znam, nije moguće da ja krivo gledam rješenje!? Samo su 1 stranu udaljena od zadatka... nije mi jasno. U zadatku odgvor pod C). 0 (je u rješenjima stavljen kao točan) a ne odgovor pod A.) 7. (za koji sam i ja uvjeren da je točan) Confused

Hvala Nenadu na objašnjenju, jer, bio sam se pitao je li ima kakvo prvilo o broju uređenih (različitih) parova, jer da dođem do onog rješenja (1,4) mi je trebalo malo više razmišljanja (uključujuči izračunavanje postotka točnih rješenja u MFL), jer nije da sam se ikada u životu s tim susreo a i ne znam koliko bi se na prijamnom (bez rješenja) dvoumio zaokružiti odgvor 2 Smile. Ista stvar i sa mojim kolegama...

E i kod onog nenadoog primjera
a^b=1
Zašto ne bi vrijedilo za svaki a € R i b=0, jer svaki broj na nultu će zadovoljiti jednakost?


[Vrh]
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 12:12 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]
E i kod onog nenadoog primjera
a^b=1
Zašto ne bi vrijedilo za svaki a € R i b=0, jer svaki broj na nultu će zadovoljiti jednakost?[/quote]

mislim da ti je profesor to napisao u duhu onog tvog zadatka. a inace...to zaista vrijedi:

[latex]\forall a \in \mathbb{R}, b=0 \Longrightarrow a^b=1[/latex]
Anonymous (napisa):

E i kod onog nenadoog primjera
a^b=1
Zašto ne bi vrijedilo za svaki a € R i b=0, jer svaki broj na nultu će zadovoljiti jednakost?


mislim da ti je profesor to napisao u duhu onog tvog zadatka. a inace...to zaista vrijedi:




_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:12 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]
[latex]\forall a \in \mathbb{R}, b=0 \Longrightarrow a^b=1[/latex][/quote]
Da nije mozda ipak [latex]\forall a \in \mathbb{R} \backslash \{0\} \Longrightarrow a^0=1[/latex]

Ipak je bolje ne igrati se previse sa [latex]0^0[/latex] iako se ja slazem da su argumenti koji stoje iza [latex]0^0=1[/latex] prilicno jaki opet se iz nekog razloga to smatra nedefiniranim, pa se treba i na to pripaziti.
HijenA (napisa):


Da nije mozda ipak

Ipak je bolje ne igrati se previse sa iako se ja slazem da su argumenti koji stoje iza prilicno jaki opet se iz nekog razloga to smatra nedefiniranim, pa se treba i na to pripaziti.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 15:36 čet, 29. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="HijenA"]
[latex]\forall a \in \mathbb{R}, b=0 \Longrightarrow a^b=1[/latex][/quote]
Da nije mozda ipak [latex]\forall a \in \mathbb{R} \backslash \{0\} \Longrightarrow a^0=1[/latex]

Ipak je bolje ne igrati se previse sa [latex]0^0[/latex] iako se ja slazem da su argumenti koji stoje iza [latex]0^0=1[/latex] prilicno jaki opet se iz nekog razloga to smatra nedefiniranim, pa se treba i na to pripaziti.[/quote]

u pravu si. dakle, bez 0 :-)
mdoko (napisa):
HijenA (napisa):


Da nije mozda ipak

Ipak je bolje ne igrati se previse sa iako se ja slazem da su argumenti koji stoje iza prilicno jaki opet se iz nekog razloga to smatra nedefiniranim, pa se treba i na to pripaziti.


u pravu si. dakle, bez 0 Smile



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 0:25 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Nastavak... Citirajte i odgovorite

Pozdravljam vas opet sve...
Evo u ove kasne sate sam se uhvatio opet prijamnog...
I opet rješim dva zadatka i gledam rješenja i niti jedan ne ispada točno, ne znam što da radim, mislim dva različita MFL-a pa da su u svakom toliko isfalivali, totalno gubim volju rješavati jer skoro sam 100% siguran u točnost tih zadataka. Jedan moj prijatelj čak i modele radio da bi si predočio i opet došao do istog netočnog rješenja koje pobija činjenice u zadatku.
Eh, sada, pitanje je, ima li bolji izvor s malo ... točnijim rješenjima, jer bitno mi je da su rješenja točna ako ništa za onaj zadatak x na x-tu u kojem nakon rješavanja mahinalno bi zaokružio 2 rješenja ne trazaći treće... a sada nakon ovoliko potvrđenih netočnosti mogao bi lako doći u situaciju nam se rješenja razilaze i kažem ''mah, oni su falili'' a zapravo baš u tom zadatku nisu... bla-bla...filozofiram :D.
E da se vratim na pitanje i odgovor, vjerojatno ćete me uputiti u skriptarnicu pokraj faxa ali nažalost nisam iz ZG a ni okolice... ima li kakav način ili nešto?
Jer žalosno mi je da kada pogledam prijamni vidim 20 zadataka iz mat, ovako od oko znam ih trenutno 15estak riješiti i kada rješim 10ih je ''[i]netočno[/i]'' pa vas maltretiram po forumu s onim najbanalnijim zadacima ...
Unaprijed hvala!
Pozdravljam vas opet sve...
Evo u ove kasne sate sam se uhvatio opet prijamnog...
I opet rješim dva zadatka i gledam rješenja i niti jedan ne ispada točno, ne znam što da radim, mislim dva različita MFL-a pa da su u svakom toliko isfalivali, totalno gubim volju rješavati jer skoro sam 100% siguran u točnost tih zadataka. Jedan moj prijatelj čak i modele radio da bi si predočio i opet došao do istog netočnog rješenja koje pobija činjenice u zadatku.
Eh, sada, pitanje je, ima li bolji izvor s malo ... točnijim rješenjima, jer bitno mi je da su rješenja točna ako ništa za onaj zadatak x na x-tu u kojem nakon rješavanja mahinalno bi zaokružio 2 rješenja ne trazaći treće... a sada nakon ovoliko potvrđenih netočnosti mogao bi lako doći u situaciju nam se rješenja razilaze i kažem ''mah, oni su falili'' a zapravo baš u tom zadatku nisu... bla-bla...filozofiram Very Happy.
E da se vratim na pitanje i odgovor, vjerojatno ćete me uputiti u skriptarnicu pokraj faxa ali nažalost nisam iz ZG a ni okolice... ima li kakav način ili nešto?
Jer žalosno mi je da kada pogledam prijamni vidim 20 zadataka iz mat, ovako od oko znam ih trenutno 15estak riješiti i kada rješim 10ih je ''netočno'' pa vas maltretiram po forumu s onim najbanalnijim zadacima ...
Unaprijed hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:30 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, mozes ovdje napisati text zadatka i svoje rjesenje, pa ce ti netko vec provjeriti. 8)
Pa, mozes ovdje napisati text zadatka i svoje rjesenje, pa ce ti netko vec provjeriti. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 0:33 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Re: Nastavak... Citirajte i odgovorite

Da, da, mogu to napisati 1.-2., pa i tri puta ali četvrti puta već postajem davež :D.
Da, da, mogu to napisati 1.-2., pa i tri puta ali četvrti puta već postajem davež Very Happy.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 9:37 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

postajes davez tek kad ti netko kaze da si davez... ok? :xg:

do tada slobodno pisi zadatke.... zabavno je pokusati ih rijesiti prisjecajuci se sto si radio u srednjoj... znaci, ne sa gomilom alata koju smo naucili na faxu :g:
postajes davez tek kad ti netko kaze da si davez... ok? Xmas Mr.Green

do tada slobodno pisi zadatke.... zabavno je pokusati ih rijesiti prisjecajuci se sto si radio u srednjoj... znaci, ne sa gomilom alata koju smo naucili na faxu Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 12:16 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Salzem se s Nesi- dok got su ti ljudi voljni odgovarat, veseli se i pisi! Shvatit ces da si davez ako ti pitanja ne budu odgovorena (sto ce se desit, hm... Nikad?). Nije da se itko na ovom forumu brine je li vec napisao previse slicnih postova; a zadaci su uvijek dobrodosli (posebno srednjoskolski, za dizanje morala- ooo, pa ja sve to znaaam :) )...
Salzem se s Nesi- dok got su ti ljudi voljni odgovarat, veseli se i pisi! Shvatit ces da si davez ako ti pitanja ne budu odgovorena (sto ce se desit, hm... Nikad?). Nije da se itko na ovom forumu brine je li vec napisao previse slicnih postova; a zadaci su uvijek dobrodosli (posebno srednjoskolski, za dizanje morala- ooo, pa ja sve to znaaam Smile )...



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (13:22:34)
Postovi: (1F0)16
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10

PostPostano: 14:31 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Cini mi se da su se ta rjesenja iz MFLa vec negdje spominjala kao problematicna... :? [/quote]
Dakle ovako... pogledala sam MFL i usporedila s rješenjima koja se prodaju na Smotri, te došla do sljedećih zaključaka:
Rješenja testa od 9.srpnja 2004. su točna (možda u zadacima ima još koji tipfeler osim onoga u zadatku I4...)
Što se testa od 10.srpnja 2003. tiče, ako se ne varam točni odgovori na MAT i INF pitanja su uvijek pod A, dok su za FIZ zadatke napisani točni odgovori.
Ne znam kako im je to uspjelo...
vsego (napisa):
Cini mi se da su se ta rjesenja iz MFLa vec negdje spominjala kao problematicna... Confused

Dakle ovako... pogledala sam MFL i usporedila s rješenjima koja se prodaju na Smotri, te došla do sljedećih zaključaka:
Rješenja testa od 9.srpnja 2004. su točna (možda u zadacima ima još koji tipfeler osim onoga u zadatku I4...)
Što se testa od 10.srpnja 2003. tiče, ako se ne varam točni odgovori na MAT i INF pitanja su uvijek pod A, dok su za FIZ zadatke napisani točni odgovori.
Ne znam kako im je to uspjelo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 15:29 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mea"]Dakle ovako... pogledala sam MFL i usporedila s rješenjima koja se prodaju na Smotri, te došla do sljedećih zaključaka:
Rješenja testa od 9.srpnja 2004. su točna (možda u zadacima ima još koji tipfeler osim onoga u zadatku I4...)[/quote]

E, ja sam igrom slučaja pogledao i fiziku (9.srpnja2004) i odmah na prvom zadatku sam ili ja falio ili oni.

Automobil se kreće iz stanja mirovanja i giba se jednoliko ubrzano. Za prvih 20s gibanja pređe put od 800m. Koliki put pređe tijekom pete sekunde?

Ok imam S= 800m i t=20s
iz toga dobijem akceleraciju S=a/2 *t^2
a=4m/s^2

put koji pređe u petoj sekundi je razlika puteva koje pređe za 6 sekundi manje put koji pređe za 4 sekunde
tj. S(5s)=S(6s) - S(4s)
S= a/2*t^2(6) - a/2 * t^2(4)
S=a/2(36-16)
S=2*20 = 40m
No točno rješđenje je 9m... što mi se pri akceleraciji od 4m/s^2 i ovako realno (odokativno) gledajući čini nemoguće da samo 9m pređe...
mea (napisa):
Dakle ovako... pogledala sam MFL i usporedila s rješenjima koja se prodaju na Smotri, te došla do sljedećih zaključaka:
Rješenja testa od 9.srpnja 2004. su točna (možda u zadacima ima još koji tipfeler osim onoga u zadatku I4...)


E, ja sam igrom slučaja pogledao i fiziku (9.srpnja2004) i odmah na prvom zadatku sam ili ja falio ili oni.

Automobil se kreće iz stanja mirovanja i giba se jednoliko ubrzano. Za prvih 20s gibanja pređe put od 800m. Koliki put pređe tijekom pete sekunde?

Ok imam S= 800m i t=20s
iz toga dobijem akceleraciju S=a/2 *t^2
a=4m/s^2

put koji pređe u petoj sekundi je razlika puteva koje pređe za 6 sekundi manje put koji pređe za 4 sekunde
tj. S(5s)=S(6s) - S(4s)
S= a/2*t^2(6) - a/2 * t^2(4)
S=a/2(36-16)
S=2*20 = 40m
No točno rješđenje je 9m... što mi se pri akceleraciji od 4m/s^2 i ovako realno (odokativno) gledajući čini nemoguće da samo 9m pređe...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:40 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prva sekunda traje od 0s do 1s
Druga sekunda traje od 1s do 2s
Treca sekunda traje od 2s do 3s
Cetvrta sekunda traje od 3s do 4s
[b]Peta sekunda traje od 4s do 5s[/b]

Uvrsti 5 umjesto 6 i dobit ces 25-16=9 8)

@Lord Sirius: Akceleracija je akceleracija; nema veze kako je nastala. :) Samo to pri slobodnom padu znamo njen iznos, pa to zovemo [i]g[/i]. 8)
Prva sekunda traje od 0s do 1s
Druga sekunda traje od 1s do 2s
Treca sekunda traje od 2s do 3s
Cetvrta sekunda traje od 3s do 4s
Peta sekunda traje od 4s do 5s

Uvrsti 5 umjesto 6 i dobit ces 25-16=9 Cool

@Lord Sirius: Akceleracija je akceleracija; nema veze kako je nastala. Smile Samo to pri slobodnom padu znamo njen iznos, pa to zovemo g. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lord R
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (01:03:34)
Postovi: (5D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 9

PostPostano: 16:24 čet, 12. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][b]Peta sekunda traje od 4s do 5s[/b]
Uvrsti 5 umjesto 6 i dobit ces 25-16=9 8)
[/quote]
aaaa istina, mislio sam se to ali nacrtam brojevni pravac
<------4------5-----6------>
i skužim da sam zapravo računao za dvije sekunde :D

[quote="vsego"]
Uvrsti 5 umjesto 6 i dobit ces 25-16=9 8)
[/quote]

da i pomnožim sa akceleracijom a/2 što je 2 i dobijem odgovor 18, a ne 9 :D

[latex]S_5= {a \over 2}*t_5^2-{a \over 2}*t_4^2
={a \over 2}(5^2-4^2)
={4 \over 2}(9)
=2*9=18[/latex]

i latex sam naučio, hehe
vsego (napisa):
Peta sekunda traje od 4s do 5s
Uvrsti 5 umjesto 6 i dobit ces 25-16=9 Cool

aaaa istina, mislio sam se to ali nacrtam brojevni pravac
<------4------5-----6------>
i skužim da sam zapravo računao za dvije sekunde Very Happy

vsego (napisa):

Uvrsti 5 umjesto 6 i dobit ces 25-16=9 Cool


da i pomnožim sa akceleracijom a/2 što je 2 i dobijem odgovor 18, a ne 9 Very Happy



i latex sam naučio, hehe


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan