Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rezultati?
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dara
Gost





PostPostano: 22:29 sri, 30. 4. 2008    Naslov: Rezultati? Citirajte i odgovorite

kada su rezultati kolokvija?
hvala
kada su rezultati kolokvija?
hvala


[Vrh]
ronnie10
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2006. (15:32:40)
Postovi: (1D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Bangladesh

PostPostano: 13:17 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu reći da sam fasciniram rezultatima kolokvija...
Prosjekom [b]13 [/b]bodova od [b]35[/b]
U taj prosjek ne ulaze onih CCA 100 ljudi koji su ili predali prazan papir ili se nisu pojavili, tj. imaju 0 bodova.
A kolegij prethodnik je "kao" elementarna matematika 1
:yesss:
Mogu reći da sam fasciniram rezultatima kolokvija...
Prosjekom 13 bodova od 35
U taj prosjek ne ulaze onih CCA 100 ljudi koji su ili predali prazan papir ili se nisu pojavili, tj. imaju 0 bodova.
A kolegij prethodnik je "kao" elementarna matematika 1
Yes



_________________
DINAMO ZG
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 13:55 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ronnie10"]
A kolegij prethodnik je "kao" elementarna matematika 1
[/quote]
Svaka cast. Ispravno detektiran problem. Nadam se da ce na jednom od sljedecih sjednica VVS-a kolegiji prethodnici biti bolje poslozeni za sljedecu ak. godinu.
ronnie10 (napisa):

A kolegij prethodnik je "kao" elementarna matematika 1

Svaka cast. Ispravno detektiran problem. Nadam se da ce na jednom od sljedecih sjednica VVS-a kolegiji prethodnici biti bolje poslozeni za sljedecu ak. godinu.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:05 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Nadam se da ce na jednom od sljedecih sjednica VVS-a kolegiji prethodnici biti bolje poslozeni za sljedecu ak. godinu.[/quote]

Pa, to se dogovorite na samom kolegiju; i tako voditelj "Teorije skupova" sjedi u VVSu, dakle ne trebate cak niti slati nekakvi sluzbeni prijedlog. 8)
mdoko (napisa):
Nadam se da ce na jednom od sljedecih sjednica VVS-a kolegiji prethodnici biti bolje poslozeni za sljedecu ak. godinu.


Pa, to se dogovorite na samom kolegiju; i tako voditelj "Teorije skupova" sjedi u VVSu, dakle ne trebate cak niti slati nekakvi sluzbeni prijedlog. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 14:08 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ronnie10"]Mogu reći da sam fasciniram rezultatima kolokvija...
Prosjekom [b]13 [/b]bodova od [b]35[/b][/quote]
Kad malo bolje promislim nije to bas tako katastrofalno. 37% je na razini rezultata s pismenih. Vidjeti npr.:
[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10747[/url]
[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9354[/url]
[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8976[/url]
ronnie10 (napisa):
Mogu reći da sam fasciniram rezultatima kolokvija...
Prosjekom 13 bodova od 35

Kad malo bolje promislim nije to bas tako katastrofalno. 37% je na razini rezultata s pismenih. Vidjeti npr.:
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10747
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=9354
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8976



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 14:09 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Pa, to se dogovorite na samom kolegiju; i tako voditelj "Teorije skupova" sjedi u VVSu, dakle ne trebate cak niti slati nekakvi sluzbeni prijedlog.[/quote]
Nacelno se dogovorili jesmo. VVS ce to trebati prihvatiti.
vsego (napisa):
Pa, to se dogovorite na samom kolegiju; i tako voditelj "Teorije skupova" sjedi u VVSu, dakle ne trebate cak niti slati nekakvi sluzbeni prijedlog.

Nacelno se dogovorili jesmo. VVS ce to trebati prihvatiti.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pssst
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (18:09:32)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 14:53 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na popravnom kolokviju u 7. mjesecu treba 35 od 60 za prolaz? ili 30?
Na popravnom kolokviju u 7. mjesecu treba 35 od 60 za prolaz? ili 30?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ronnie10
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2006. (15:32:40)
Postovi: (1D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Bangladesh

PostPostano: 19:30 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne piše ništa u "pravilima studiranja", ali pretpostavljam da je 30 bodova prolaz...
Ne piše ništa u "pravilima studiranja", ali pretpostavljam da je 30 bodova prolaz...



_________________
DINAMO ZG
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 19:52 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pssst"]Na popravnom kolokviju u 7. mjesecu treba 35 od 60 za prolaz? ili 30?[/quote]

[quote="ronnie10"]Ne piše ništa u "pravilima studiranja"[/quote]

Kako ne pise, kad pise? Evo:

[quote="pravila kolegija"]
Student mora sakupiti barem 35 bodova na kolokvijima kako bi mogao pristupiti završnom ispitu. Za studente koji ne uspiju ostvariti barem 35 bodova, održat će se popravni kolokvij u srpnju 2008. u terminu koji će biti oglašen na web stranici kolegija. Popravni kolokvij obuhvaća cijelo gradivo kolegija (i teorijske zadatke). Studentima koji pristupe popravnom kolokviju poništavaju se bodovi postignuti na oba redovna kolokvija. Na popravnom kolokviju može se ostvariti maximalno 60 bodova.
[/quote]
Ako ja dobro citam sto pise, onda je za pristup zavrsnom ispitu potrebno ostvariti 35 bodova na kolokvijima, gdje se pod [i]kolokviji[/i] smatra dva redovna i jedan popravni.

To sto na popravnom nece biti moguce ostvariti 70, nego 60 bodova ukupno odnosi se na maksimalan broj bodova koje je moguce ostvariti i nema nikakve veze s uvjetom na minimalni broj bodova potrebnih za prolaz. To se moze pojednostavniti i ovako: ukoliko izlazite na popravni kolokvij, onda je najvisa ocjena koju mozete dobiti iz pismenog dijela ispita 4. Sada je valjda ocito da to nema veze s tim koliko je bodova potrebno za prolaz.
pssst (napisa):
Na popravnom kolokviju u 7. mjesecu treba 35 od 60 za prolaz? ili 30?


ronnie10 (napisa):
Ne piše ništa u "pravilima studiranja"


Kako ne pise, kad pise? Evo:

pravila kolegija (napisa):

Student mora sakupiti barem 35 bodova na kolokvijima kako bi mogao pristupiti završnom ispitu. Za studente koji ne uspiju ostvariti barem 35 bodova, održat će se popravni kolokvij u srpnju 2008. u terminu koji će biti oglašen na web stranici kolegija. Popravni kolokvij obuhvaća cijelo gradivo kolegija (i teorijske zadatke). Studentima koji pristupe popravnom kolokviju poništavaju se bodovi postignuti na oba redovna kolokvija. Na popravnom kolokviju može se ostvariti maximalno 60 bodova.

Ako ja dobro citam sto pise, onda je za pristup zavrsnom ispitu potrebno ostvariti 35 bodova na kolokvijima, gdje se pod kolokviji smatra dva redovna i jedan popravni.

To sto na popravnom nece biti moguce ostvariti 70, nego 60 bodova ukupno odnosi se na maksimalan broj bodova koje je moguce ostvariti i nema nikakve veze s uvjetom na minimalni broj bodova potrebnih za prolaz. To se moze pojednostavniti i ovako: ukoliko izlazite na popravni kolokvij, onda je najvisa ocjena koju mozete dobiti iz pismenog dijela ispita 4. Sada je valjda ocito da to nema veze s tim koliko je bodova potrebno za prolaz.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 20:29 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je, rezultati kolokvija su dost loši, al mdoko je na počektu kolegija upozorio na težinu.

Znam da niko nije reko suprotno, moje mišljenje je da kolokvij nije bio pretežak zato što vježbe nisu odgovarale onom što se tražilo u kolokviju ili su se asistenti iživljavali na nama, jednostavno nije mogo bit rutiniziran jer se u njemu ne traži takvo znanje.

Moja zamjerka je nedostatak vremena jer ipak treba malo razmislit na svakom zadatku i napisat korektno dokaz. Ovak sam moro zadatke rješavat redoslijedom od onih koji nose najviše bodova prema najmanje.
Je, rezultati kolokvija su dost loši, al mdoko je na počektu kolegija upozorio na težinu.

Znam da niko nije reko suprotno, moje mišljenje je da kolokvij nije bio pretežak zato što vježbe nisu odgovarale onom što se tražilo u kolokviju ili su se asistenti iživljavali na nama, jednostavno nije mogo bit rutiniziran jer se u njemu ne traži takvo znanje.

Moja zamjerka je nedostatak vremena jer ipak treba malo razmislit na svakom zadatku i napisat korektno dokaz. Ovak sam moro zadatke rješavat redoslijedom od onih koji nose najviše bodova prema najmanje.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 20:37 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alen"]
Moja zamjerka je nedostatak vremena jer ipak treba malo razmislit na svakom zadatku i napisat korektno dokaz.
[/quote]
O ovome se isplati razmisliti. Da li je po tvojoj procjeni bilo dovoljno vremena za 5 zadataka?

[quote]
Ovak sam moro zadatke rješavat redoslijedom od onih koji nose najviše bodova prema najmanje.[/quote]
E, ovo mi bas i nije jasno. Bodovi po zadacima: 10,5,5,5,5,5.
alen (napisa):

Moja zamjerka je nedostatak vremena jer ipak treba malo razmislit na svakom zadatku i napisat korektno dokaz.

O ovome se isplati razmisliti. Da li je po tvojoj procjeni bilo dovoljno vremena za 5 zadataka?

Citat:

Ovak sam moro zadatke rješavat redoslijedom od onih koji nose najviše bodova prema najmanje.

E, ovo mi bas i nije jasno. Bodovi po zadacima: 10,5,5,5,5,5.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 20:51 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. - 10 bodova
3. , 4., 5. - 5 bodova
2.b), 6.b) - 3 boda
2.a), 6.a) - 2 boda

Meni osobno bi bilo savršeno vremena da nije bilo jednog od tih zadataka. U istoj učionici u kojoj sam bio je bio prijatelj koji je predo više od 5 minuta prije kraja i ima 33 boda, tak da nisam siguran kolko se treba prema meni ravnat(29). Nisam stigo počet rješavat 2. a), 6. a) sam prije jer sam procjenio da ću ga brže riješit.

U svakom slučaju mislim da je bolje da imamo viška vremena neg da nemamo dovoljno.
1. - 10 bodova
3. , 4., 5. - 5 bodova
2.b), 6.b) - 3 boda
2.a), 6.a) - 2 boda

Meni osobno bi bilo savršeno vremena da nije bilo jednog od tih zadataka. U istoj učionici u kojoj sam bio je bio prijatelj koji je predo više od 5 minuta prije kraja i ima 33 boda, tak da nisam siguran kolko se treba prema meni ravnat(29). Nisam stigo počet rješavat 2. a), 6. a) sam prije jer sam procjenio da ću ga brže riješit.

U svakom slučaju mislim da je bolje da imamo viška vremena neg da nemamo dovoljno.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 20:58 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alen"]1. - 10 bodova
3. , 4., 5. - 5 bodova
2.b), 6.b) - 3 boda
2.a), 6.a) - 2 boda
[/quote]
Ako cemo tako, onda nije ni prvi 10 bodova, nego 1+1+1+1+1+1+4 :-)

Sad ozbiljno, slozio bih se da se 2. moze tretirati kao dva zadatka, ali 6. ne moze imati takav tretman. Ipak su u tom zadatku a) i b) djelovi povezani, te su ta dva dijela naglasena radi lakseg ispravljanja tj. da ne moram svakom ponaosob objasnjavati koliko je sta nosilo bodova.

Ono sto zelim reci je da je 6. zadatak mogao glasiti i ovako (dok bi sa strane pisalo da nosi 5 bodova):
Dokazite da je [latex](\mathcal{P}(A), \subset)[/latex] resetka, te dajte primjer prebrojive resetke.

D li bi tada rekao da se radi o dva zadatka ili o jednom? (buduci da ne znas koliko koji dio zadatka nosi bodova)
alen (napisa):
1. - 10 bodova
3. , 4., 5. - 5 bodova
2.b), 6.b) - 3 boda
2.a), 6.a) - 2 boda

Ako cemo tako, onda nije ni prvi 10 bodova, nego 1+1+1+1+1+1+4 Smile

Sad ozbiljno, slozio bih se da se 2. moze tretirati kao dva zadatka, ali 6. ne moze imati takav tretman. Ipak su u tom zadatku a) i b) djelovi povezani, te su ta dva dijela naglasena radi lakseg ispravljanja tj. da ne moram svakom ponaosob objasnjavati koliko je sta nosilo bodova.

Ono sto zelim reci je da je 6. zadatak mogao glasiti i ovako (dok bi sa strane pisalo da nosi 5 bodova):
Dokazite da je resetka, te dajte primjer prebrojive resetke.

D li bi tada rekao da se radi o dva zadatka ili o jednom? (buduci da ne znas koliko koji dio zadatka nosi bodova)



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 21:05 sri, 7. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hehe, činjenica iz a) mi ne pomaže da riješim b) jer neznam koji skup da uzmem čiji je partitivni skup prebrojiv. Definicija rešetke mi je dana neovisno o a).

Tad bih vjerojatno prvo napiso primjer prebrojive rešetke, onda pokazo da je zadani pus rešekta. Tek nakon tog cijelog riješenog bih krenuo na 2.b). Ionak moj prigovor nije bio vezan na broj zadataka ili na to na koj način su razlomljeni :wink: . Ono što mi se ne sviđa je kolokvij u kojem je vremena nedovoljno pa moram pribjeć metodi najviše bodova (naglasak je na prvom djelu, ne smeta mi moj način snalaženja u situaciji).

Ovo je istina za 1+1+...+4, al za napisat definicije, iskaze i nać onaj jednostavan primjer stvarno treba mizerno malo vremena, ono, to je 10 bodova u 10 minuta.
Hehe, činjenica iz a) mi ne pomaže da riješim b) jer neznam koji skup da uzmem čiji je partitivni skup prebrojiv. Definicija rešetke mi je dana neovisno o a).

Tad bih vjerojatno prvo napiso primjer prebrojive rešetke, onda pokazo da je zadani pus rešekta. Tek nakon tog cijelog riješenog bih krenuo na 2.b). Ionak moj prigovor nije bio vezan na broj zadataka ili na to na koj način su razlomljeni Wink . Ono što mi se ne sviđa je kolokvij u kojem je vremena nedovoljno pa moram pribjeć metodi najviše bodova (naglasak je na prvom djelu, ne smeta mi moj način snalaženja u situaciji).

Ovo je istina za 1+1+...+4, al za napisat definicije, iskaze i nać onaj jednostavan primjer stvarno treba mizerno malo vremena, ono, to je 10 bodova u 10 minuta.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ronnie10
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2006. (15:32:40)
Postovi: (1D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Bangladesh

PostPostano: 11:00 čet, 8. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znači 35/60 bodova na popravnom je uvjet za završni, znači nisam skroz skužio pravila, sorry :boliglava:
Znači 35/60 bodova na popravnom je uvjet za završni, znači nisam skroz skužio pravila, sorry Boli glava



_________________
DINAMO ZG
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pssst
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (18:09:32)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 14:54 pon, 2. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel imamo popravni i u 7. i u 9. mjesecu?
Jel imamo popravni i u 7. i u 9. mjesecu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan