Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

4.dz
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 21:20 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

bllizard, slažem se s tobom, niti meni taj njihov ispis nije jasan?!
nadalje, kod bitovnih operacija &, ili : sto s predznakom? i sto ako dva broja nisu jednako duga?kako onda?
bllizard, slažem se s tobom, niti meni taj njihov ispis nije jasan?!
nadalje, kod bitovnih operacija &, ili : sto s predznakom? i sto ako dva broja nisu jednako duga?kako onda?



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 23:03 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako dva broja nisu jednako duga ja sam gledala ovako:
kod ILI kad mi je jednog stringa ponestalo samo sam prepisala taj zadnji dio od drugog
kod I kad mi je jednog stringa ponestalo to je bio kraj, jer bi inače dodala nule, a to je bespotrebno.
npr. 101 i 11 = 101 i 011 = 11
ako dva broja nisu jednako duga ja sam gledala ovako:
kod ILI kad mi je jednog stringa ponestalo samo sam prepisala taj zadnji dio od drugog
kod I kad mi je jednog stringa ponestalo to je bio kraj, jer bi inače dodala nule, a to je bespotrebno.
npr. 101 i 11 = 101 i 011 = 11
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jamesson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 06. 2008. (15:11:37)
Postovi: (9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 11:34 uto, 17. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanje :?: Kod:
SkupBrojeva::broj_elemenata()
sam uredno napisao:
{ return (*this).n; };

sto lijepo radi u main()-u:

cout << " BROJ ELEMENATA= "<<s1.broj_elemenata() << endl;

ali kod poziva ispisa u :

ostream& operator<< (ostream &o, const SkupBrojeva &s)

ne - kompajler mi javlja greske :!: :?: u linijama:

for (j=0; j<s.broj_elemenata()-1; ++j)
cout << (s[j]) << ", ";
if (j==s.broj_elemenata()-1) cout << (s[j]);

Da li netko zna sto je razlog :?:
Imam jedno pitanje Question Kod:
SkupBrojeva::broj_elemenata()
sam uredno napisao:
{ return (*this).n; };

sto lijepo radi u main()-u:

cout << " BROJ ELEMENATA= "<<s1.broj_elemenata() << endl;

ali kod poziva ispisa u :

ostream& operator<< (ostream &o, const SkupBrojeva &s)

ne - kompajler mi javlja greske Exclamation Question u linijama:

for (j=0; j<s.broj_elemenata()-1; ++j)
cout << (s[j]) << ", ";
if (j==s.broj_elemenata()-1) cout << (s[j]);

Da li netko zna sto je razlog Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 16:41 uto, 17. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda još nisi napravio operator[] ... ;)

Ili jesi, al ti fali const na kraju... možda i to utječe... :)

EDIT: Ako niste vidjeli, ima novih obavijesti na stranici od zadaće... odgovori na par pitanja koja su tu postavljena... 8)
Možda još nisi napravio operator[] ... Wink

Ili jesi, al ti fali const na kraju... možda i to utječe... Smile

EDIT: Ako niste vidjeli, ima novih obavijesti na stranici od zadaće... odgovori na par pitanja koja su tu postavljena... Cool



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 21:31 uto, 17. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rjesene nejasnoce (odgovorio Puljic):
Binarni Broj:

1)moramo spremati broj naopacke (obrnutim redosljedom bitova)
2)kod bitovnih operacija not, and, or: svugdje se stavlja da rezultatni bin.broj ima predznak +, a ako imamo jedan kraci broj-nadopunimo ga s nulama
3)op.[] moze pristupiti i promjeniti i-ti bit (kao sto je stavljeno u main-u)
4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"
(koooooooma, tako mi se neda sad to opet sve prepravljati)
Rjesene nejasnoce (odgovorio Puljic):
Binarni Broj:

1)moramo spremati broj naopacke (obrnutim redosljedom bitova)
2)kod bitovnih operacija not, and, or: svugdje se stavlja da rezultatni bin.broj ima predznak +, a ako imamo jedan kraci broj-nadopunimo ga s nulama
3)op.[] moze pristupiti i promjeniti i-ti bit (kao sto je stavljeno u main-u)
4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"
(koooooooma, tako mi se neda sad to opet sve prepravljati)



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:51 uto, 17. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nori"]
4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"[/quote]

Hehe ß, zeznuo te čovjek ;) :lol:
Nori (napisa):

4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"


Hehe ß, zeznuo te čovjek Wink Laughing



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 10:21 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

takve se stvari napominju [color=red][b]U ZADAĆI[/b][/color], a ne 5 dana nakon objavljivanja, kad su neki već napravili (gotovo) cijeli zadatak i sad moraju [b]SVE[/b] prepravljati :evil: :evil:

kao da nije dovoljno što su čekali da nam daju zadnje dvije zadaće u tjednu prije kolokvija... samo čekam da nam jave da je kolokvij u ponedjeljak. :x

:klapklap: [size=7]ovaj pljesak je ironičan[/size]
takve se stvari napominju U ZADAĆI, a ne 5 dana nakon objavljivanja, kad su neki već napravili (gotovo) cijeli zadatak i sad moraju SVE prepravljati Evil or Very Mad Evil or Very Mad

kao da nije dovoljno što su čekali da nam daju zadnje dvije zadaće u tjednu prije kolokvija... samo čekam da nam jave da je kolokvij u ponedjeljak. Mad

Toooooo, majstoreeeee! ovaj pljesak je ironičan



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 10:39 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ima netko ideju kako uopce pocet radit operator+ sad kad su nam zabranili dekadske brojeve.
jel ima netko ideju kako uopce pocet radit operator+ sad kad su nam zabranili dekadske brojeve.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 10:53 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"]jel ima netko ideju kako uopce pocet radit operator+ sad kad su nam zabranili dekadske brojeve.[/quote]

Pa znamo zbrajat binarne brojeve, jel da?
0+0=0
1+0=0+1=1
1+1=0 i 1 dalje

8)

Al drago mi je da nemam tu grupu, kod skupova bar je sve jasno ;)

@ma :iagree:
kus (napisa):
jel ima netko ideju kako uopce pocet radit operator+ sad kad su nam zabranili dekadske brojeve.


Pa znamo zbrajat binarne brojeve, jel da?
0+0=0
1+0=0+1=1
1+1=0 i 1 dalje

Cool

Al drago mi je da nemam tu grupu, kod skupova bar je sve jasno Wink

@ma I agree



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 11:00 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma znam tako zbrajat ali reko mozda neko zna elegantniji nacin za to napisat nego na prste uvijek.
ma znam tako zbrajat ali reko mozda neko zna elegantniji nacin za to napisat nego na prste uvijek.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 11:05 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

kus, jednostavno moras tak "na prste" radit, cekaj tek kad ces krenuti s oduzimanjem, dvojni komplement i to....bljak

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="ma"]takve se stvari napominju [color=red][b]U ZADAĆI[/b][/color], a ne 5 dana nakon objavljivanja, kad su neki već napravili (gotovo) cijeli zadatak i sad moraju [b]SVE[/b] prepravljati :evil: :evil:

kao da nije dovoljno što su čekali da nam daju zadnje dvije zadaće u tjednu prije kolokvija... samo čekam da nam jave da je kolokvij u ponedjeljak. :x
[/size][/quote]

U potpunosti se slažem, ovo je katastrofalno organizirano.
kus, jednostavno moras tak "na prste" radit, cekaj tek kad ces krenuti s oduzimanjem, dvojni komplement i to....bljak

Added after 2 minutes:

ma (napisa):
takve se stvari napominju U ZADAĆI, a ne 5 dana nakon objavljivanja, kad su neki već napravili (gotovo) cijeli zadatak i sad moraju SVE prepravljati Evil or Very Mad Evil or Very Mad

kao da nije dovoljno što su čekali da nam daju zadnje dvije zadaće u tjednu prije kolokvija... samo čekam da nam jave da je kolokvij u ponedjeljak. Mad
[/size]


U potpunosti se slažem, ovo je katastrofalno organizirano.



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 11:41 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"]ma znam tako zbrajat ali reko mozda neko zna elegantniji nacin za to napisat nego na prste uvijek.[/quote]

Sad mi je palo nešt na pamet... može se iskoristit struktura Veliki, koja je bila u 1.dz... Samo treba konstruktor prilagodit... mislim da je u Veliki bila fja za zbrajat, množit, oduzimat... pa se onda bin broj ne pretvori u int nego u Veliki i to je to ;)

(al mislim da bi tak bilo još više posla nego sa bin brojevima 'na prste')

8)
kus (napisa):
ma znam tako zbrajat ali reko mozda neko zna elegantniji nacin za to napisat nego na prste uvijek.


Sad mi je palo nešt na pamet... može se iskoristit struktura Veliki, koja je bila u 1.dz... Samo treba konstruktor prilagodit... mislim da je u Veliki bila fja za zbrajat, množit, oduzimat... pa se onda bin broj ne pretvori u int nego u Veliki i to je to Wink

(al mislim da bi tak bilo još više posla nego sa bin brojevima 'na prste')

Cool



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 13:24 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"][quote="Nori"]
4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"[/quote]

Hehe ß, zeznuo te čovjek ;) :lol:[/quote]

Fair enough. :D

Ali slažem se s ovim - to je trebalo biti prije napisano. Ne ovo što se tiče pretvaranja u dek. (jer, istina, piše "proizvoljno velik binarni broj" :P ) nego sve ostalo.

Osim toga, zar zadavanje načina na koji spremamo broj (poredak binarnih znamenki) nije malo u suprotnosti s onim što smo učili o objektnom programiranju (što bi, valjda, trebao biti cilj ovog kolegija)? Apstrakcija/enkapsulacija, anyone? Zašto je bitno što se nalazi u privatnom dijelu moje strukture ako se ona prema van ponaša onako kako je zadano? :?
I tako to. :)


[size=7]
(al priznajem, pretvaranje u dekadski je prljav trik kojim se nije trebalo služiti :P )[/size]


[quote="Nori"]cekaj tek kad ces krenuti s oduzimanjem, dvojni komplement i to....bljak [/quote]

Cekaj, cemu dvojni komplement? Mi ne spremamo u svojoj strukturi negativne brojeve kao dvojni komplement nego isto kao pozitivne, i posebno naznačiš predznak. Zar nije jednostavnije ić oduzet "na prste", nego dvojno-komplementirat? :?
Luuka (napisa):
Nori (napisa):

4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"


Hehe ß, zeznuo te čovjek Wink Laughing


Fair enough. Very Happy

Ali slažem se s ovim - to je trebalo biti prije napisano. Ne ovo što se tiče pretvaranja u dek. (jer, istina, piše "proizvoljno velik binarni broj" Razz ) nego sve ostalo.

Osim toga, zar zadavanje načina na koji spremamo broj (poredak binarnih znamenki) nije malo u suprotnosti s onim što smo učili o objektnom programiranju (što bi, valjda, trebao biti cilj ovog kolegija)? Apstrakcija/enkapsulacija, anyone? Zašto je bitno što se nalazi u privatnom dijelu moje strukture ako se ona prema van ponaša onako kako je zadano? Confused
I tako to. Smile



(al priznajem, pretvaranje u dekadski je prljav trik kojim se nije trebalo služiti Razz )



Nori (napisa):
cekaj tek kad ces krenuti s oduzimanjem, dvojni komplement i to....bljak


Cekaj, cemu dvojni komplement? Mi ne spremamo u svojoj strukturi negativne brojeve kao dvojni komplement nego isto kao pozitivne, i posebno naznačiš predznak. Zar nije jednostavnije ić oduzet "na prste", nego dvojno-komplementirat? Confused



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mala
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (16:13:20)
Postovi: (2A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 1

PostPostano: 13:44 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"[/quote]

A šta je s uspoređivanjem brojeva (mislim ono <,<= itd.)????
Citat:
4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"


A šta je s uspoređivanjem brojeva (mislim ono <,⇐ itd.)????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 13:53 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mala"][quote]4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"[/quote]

A šta je s uspoređivanjem brojeva (mislim ono <,<= itd.)????[/quote]

Paaaa, otprilike ovako:

-prvo provjeriš predznake, ako su različiti super
-inače provjeriš duljine (broj bitova), ako su različite super
-inače ideš od početka (najznačajnije znamenke, u obojici je sigurno to 1) prema kraju po znamenkama, i kad nađeš da se u jednoj razlikuju, super (onaj koji ima nulu je manji :P )
-ako dođeš tako do kraja i svugdje se poklapaju, super. :)
mala (napisa):
Citat:
4) kod operacija zbrajanja i oduzimanja NE SMIJEMO pretvarati u dekadski broj jer ce testirati "ne s velikim, vec s ogromnim brojevima"


A šta je s uspoređivanjem brojeva (mislim ono <,⇐ itd.)????


Paaaa, otprilike ovako:

-prvo provjeriš predznake, ako su različiti super
-inače provjeriš duljine (broj bitova), ako su različite super
-inače ideš od početka (najznačajnije znamenke, u obojici je sigurno to 1) prema kraju po znamenkama, i kad nađeš da se u jednoj razlikuju, super (onaj koji ima nulu je manji Razz )
-ako dođeš tako do kraja i svugdje se poklapaju, super. Smile



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 20:03 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nori"]cekaj tek kad ces krenuti s oduzimanjem, dvojni komplement i to....bljak [/quote]

Cekaj, cemu dvojni komplement? Mi ne spremamo u svojoj strukturi negativne brojeve kao dvojni komplement nego isto kao pozitivne, i posebno naznačiš predznak. Zar nije jednostavnije ić oduzet "na prste", nego dvojno-komplementirat? :?[/quote]

Pa zar ti nije lakše zbrojiti dva broja različitog predznaka, dakle oduzeti, pomoću dvojnog komplementa, nego na prste?
Nori (napisa):
cekaj tek kad ces krenuti s oduzimanjem, dvojni komplement i to....bljak


Cekaj, cemu dvojni komplement? Mi ne spremamo u svojoj strukturi negativne brojeve kao dvojni komplement nego isto kao pozitivne, i posebno naznačiš predznak. Zar nije jednostavnije ić oduzet "na prste", nego dvojno-komplementirat? Confused[/quote]

Pa zar ti nije lakše zbrojiti dva broja različitog predznaka, dakle oduzeti, pomoću dvojnog komplementa, nego na prste?



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 21:57 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam probala sa dvojnim komplementom, javljalo mi je jako puno grešaka, ali dobro to zbog moje neopreznosti prilikom pisanja, na kraju sam napravila sa oduzimanjem normalnim, i čini mi se jednostavnije.

[quote]takve se stvari napominju U ZADAĆI, a ne 5 dana nakon objavljivanja, kad su neki već napravili (gotovo) cijeli zadatak i sad moraju SVE prepravljati Evil or Very Mad Evil or Very Mad

kao da nije dovoljno što su čekali da nam daju zadnje dvije zadaće u tjednu prije kolokvija... samo čekam da nam jave da je kolokvij u ponedjeljak. Mad

[/quote]

ja samo čekam da nam objave petu zadaću i da ju moramo radit za vrijeme kolokvijskog tjedna. kaj nije to uostalom zabranjeno? zato se i zove KOLOKVIJSKI TJEDAN, da se nebi neki rp-ovci sjetili tada dati zadaću....
:evil:
ja sam probala sa dvojnim komplementom, javljalo mi je jako puno grešaka, ali dobro to zbog moje neopreznosti prilikom pisanja, na kraju sam napravila sa oduzimanjem normalnim, i čini mi se jednostavnije.

Citat:
takve se stvari napominju U ZADAĆI, a ne 5 dana nakon objavljivanja, kad su neki već napravili (gotovo) cijeli zadatak i sad moraju SVE prepravljati Evil or Very Mad Evil or Very Mad

kao da nije dovoljno što su čekali da nam daju zadnje dvije zadaće u tjednu prije kolokvija... samo čekam da nam jave da je kolokvij u ponedjeljak. Mad



ja samo čekam da nam objave petu zadaću i da ju moramo radit za vrijeme kolokvijskog tjedna. kaj nije to uostalom zabranjeno? zato se i zove KOLOKVIJSKI TJEDAN, da se nebi neki rp-ovci sjetili tada dati zadaću....
Evil or Very Mad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 23:39 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Krunoslav Puljić"] Kod konstruktora sa duljinom polja, ako je len<0 exit(1)?
[tt]Vrati prazan skup.[/tt]


I može li se pretpostaviti da je len<= stvarnoj duljini polja iz maina s kojim se poziva konstruktor? (ako je polje[8] da len neće bit >8 )
[tt]Može. Nema nacina da provjeris duljinu polja. To je na korisniku da pripazi...[/tt]

Kod konstruktora sa *poc i *kraj, ako je poc>kraj exit(1)?
[tt] Isto vrati prazan skup. [/tt]


Kod poziva:
//s1={}, s2={1,2,3}
cout << s1 << " += " << s2 << " = " <<(s1+=s2) << endl;
koji je točan ispis?
Logično bi bilo: {}+={1,2,3}={1,2,3} i nakon toga je s1={1,2,3}, no meni ispisuje:
{1,2,3}+={1,2,3}={1,2,3}. Dakle, pozove se += prije cout... je li to dobro, i ako je, zašto?

[tt]Ovo drugo je logicno. Naime, zagrada ima najveci prioritet, pa se prvo ona izvrsi. Ako hoces onaj prvi ispis, napisi
cout << s1 << " += " << s2 << " = " ;
cout <<(s1+=s2) << endl;[/tt]
[/quote]

Eto, još pokoja obavijest
Krunoslav Puljić (napisa):
Kod konstruktora sa duljinom polja, ako je len<0 exit(1)?
Vrati prazan skup.


I može li se pretpostaviti da je len⇐ stvarnoj duljini polja iz maina s kojim se poziva konstruktor? (ako je polje[8] da len neće bit >8 )
Može. Nema nacina da provjeris duljinu polja. To je na korisniku da pripazi...

Kod konstruktora sa *poc i *kraj, ako je poc>kraj exit(1)?
Isto vrati prazan skup.


Kod poziva:
//s1={}, s2={1,2,3}
cout << s1 << " += " << s2 << " = " <<(s1+=s2) << endl;
koji je točan ispis?
Logično bi bilo: {}+={1,2,3}={1,2,3} i nakon toga je s1={1,2,3}, no meni ispisuje:
{1,2,3}+={1,2,3}={1,2,3}. Dakle, pozove se += prije cout... je li to dobro, i ako je, zašto?

Ovo drugo je logicno. Naime, zagrada ima najveci prioritet, pa se prvo ona izvrsi. Ako hoces onaj prvi ispis, napisi
cout << s1 << " += " << s2 << " = " ;
cout <<(s1+=s2) << endl;



Eto, još pokoja obavijest



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buzov5
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (13:30:32)
Postovi: (4D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: zg

PostPostano: 9:38 čet, 19. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam i ja pokoje pitajne al bit cu njezan pa za pocetak samo jedno;
zadatak je s binarnim brojevima.
problem konstruktor:
BinarniBroj(string s, int k = 1)
treba bitove u stringu prepisat u broj, e sad mene zanima kako je zapisan
predznak i gdje? kolko sam skuzio brojevi su u stringovima obrnutim
redosljedom. a predznak je prvi bit ili bas pise + ili -? ili samo - ak
je negativan a za pozitivan nista? ili 0 na pocetku negativan....
ili neka druga od x kombinacija?
p.s. jel se po pitanju vidi dokle sam dosao sa zadatkom? :jumpingreen2:
imam i ja pokoje pitajne al bit cu njezan pa za pocetak samo jedno;
zadatak je s binarnim brojevima.
problem konstruktor:
BinarniBroj(string s, int k = 1)
treba bitove u stringu prepisat u broj, e sad mene zanima kako je zapisan
predznak i gdje? kolko sam skuzio brojevi su u stringovima obrnutim
redosljedom. a predznak je prvi bit ili bas pise + ili -? ili samo - ak
je negativan a za pozitivan nista? ili 0 na pocetku negativan....
ili neka druga od x kombinacija?
p.s. jel se po pitanju vidi dokle sam dosao sa zadatkom? Mr. Green skakuce



_________________
tko je ikada naučio od poraza?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 9:43 čet, 19. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene je isto mucilo to sa predznakom ali sam napravio tako da ako je broj negativan onda je '-' na nultom mjestu u stringu a ako je pozitivan onda nema predznaka!
mene je isto mucilo to sa predznakom ali sam napravio tako da ako je broj negativan onda je '-' na nultom mjestu u stringu a ako je pozitivan onda nema predznaka!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 2 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan