Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

diplomski u Wordu?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 17:07 sri, 29. 10. 2008    Naslov: diplomski u Wordu? Citirajte i odgovorite

Zanima me moze li se diplomski pisati u Wordu ili je obavezno pisati u Latexu?Ili to ovisi o mentoru?
Naime, ja nikad nisam koristila i ne znam koristiti Latex.
puno hvala na odgovoru.
Zanima me moze li se diplomski pisati u Wordu ili je obavezno pisati u Latexu?Ili to ovisi o mentoru?
Naime, ja nikad nisam koristila i ne znam koristiti Latex.
puno hvala na odgovoru.


[Vrh]
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 18:00 sri, 29. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

nema veze sto ga nisi koristila. vrijeme prilagodbe je mozda pola sata. ;) ma jako je jednostavno. uostalom, pogledaj knjigu prof ungara. ;) vjeruj mi - dokument ce ti biti i ljepsi i profesionalniji od onog napisanog u wordu. i jos kak je super sto ti automatski radi Sadrzaj, Popis slika....indexacija i bibliografija su super rjesene......znaci nema onoga "joj, ubacila sam jos jednu stranu, sada moram opet namjestati sadrzaj"......(ok, ovaj primjer je za one koji ne znaju da i word to automatski radi!)

[size=3]ja idem toliko daleko da sada sve sto pisem radim u latexu[/size]
nema veze sto ga nisi koristila. vrijeme prilagodbe je mozda pola sata. Wink ma jako je jednostavno. uostalom, pogledaj knjigu prof ungara. Wink vjeruj mi - dokument ce ti biti i ljepsi i profesionalniji od onog napisanog u wordu. i jos kak je super sto ti automatski radi Sadrzaj, Popis slika....indexacija i bibliografija su super rjesene......znaci nema onoga "joj, ubacila sam jos jednu stranu, sada moram opet namjestati sadrzaj"......(ok, ovaj primjer je za one koji ne znaju da i word to automatski radi!)

ja idem toliko daleko da sada sve sto pisem radim u latexu



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 18:26 sri, 29. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se s kennyem, latex je laksi i pristupacniji nego word al da ti odgovorim na pitanje, mozes diplomski pisat i rukom ako zelis dakle mozes i u wordu pisat:)
slazem se s kennyem, latex je laksi i pristupacniji nego word al da ti odgovorim na pitanje, mozes diplomski pisat i rukom ako zelis dakle mozes i u wordu pisat:)



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 21:18 sri, 29. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]nema veze sto ga nisi koristila. vrijeme prilagodbe je mozda pola sata. [/quote]
ako ne 24 sekunde... :roll:

[quote="gost"]Zanima me moze li se diplomski pisati u Wordu ili je obavezno pisati u Latexu?Ili to ovisi o mentoru?
Naime, ja nikad nisam koristila i ne znam koristiti Latex.
puno hvala na odgovoru.[/quote]

Mislim da to ovisi o mentoru.

[quote="kenny"]vjeruj mi - dokument ce ti biti i ljepsi i profesionalniji od onog napisanog u wordu. [/quote]

Ne bas nužno. (Koliko si ti dobro naučio koristiti Word?)

[quote="kenny"]i jos kak je super sto ti automatski radi Sadrzaj, Popis slika....indexacija i bibliografija su super rjesene......znaci nema onoga "joj, ubacila sam jos jednu stranu, sada moram opet namjestati sadrzaj"......(ok, ovaj primjer je za one koji ne znaju da i word to automatski radi!)[/quote]

Mislim da je većini ljudi lakse naći te opcije u Wordu nego ucit pisat u Latex-u.

[u]Prvo[/u], većina ljudi piše dokumente u Wordu i nije nikad niti čula za Latex, niti im je potreban.

Ovo nije kritika Latex-a, on je sasvim dobar za ono za sto je namjenjen..

[u]Drugo[/u], pretpostavljam da gošća na smjeru financijska i poslovna matematika i da postoji velika šansa da nakon faxa u životu više neće imat potrebe za Latexom.

[quote="kenny"]ja idem toliko daleko da sada sve sto pisem radim u latexu[/quote] Bravo! Čuo sam da postoje neki ljudi koji pišu sve dokumente u Photoshopu (nikakva šala), podsjećaš me na njih...

[quote="bily"]latex je laksi i pristupacniji nego word[/quote]
Baš.. sumnjam da bi se puno ljudi složilo s tobom.


[b]@Gost:[/b]
Uglavnom, ako u diplomskom nemaš prevelikih zahtijeva po pitanju formula, te se uz to znaš (pravilno) služiti Wordom, zamoli mentora da ti dopusti tu opciju..
Ako se neznaš pravilno služiti Wordom, (i mentor ti dopušta) radije njega nauči (knjiga, tečaj) nego Latex - više će ti se isplatiti.
kenny (napisa):
nema veze sto ga nisi koristila. vrijeme prilagodbe je mozda pola sata.

ako ne 24 sekunde... Rolling Eyes

gost (napisa):
Zanima me moze li se diplomski pisati u Wordu ili je obavezno pisati u Latexu?Ili to ovisi o mentoru?
Naime, ja nikad nisam koristila i ne znam koristiti Latex.
puno hvala na odgovoru.


Mislim da to ovisi o mentoru.

kenny (napisa):
vjeruj mi - dokument ce ti biti i ljepsi i profesionalniji od onog napisanog u wordu.


Ne bas nužno. (Koliko si ti dobro naučio koristiti Word?)

kenny (napisa):
i jos kak je super sto ti automatski radi Sadrzaj, Popis slika....indexacija i bibliografija su super rjesene......znaci nema onoga "joj, ubacila sam jos jednu stranu, sada moram opet namjestati sadrzaj"......(ok, ovaj primjer je za one koji ne znaju da i word to automatski radi!)


Mislim da je većini ljudi lakse naći te opcije u Wordu nego ucit pisat u Latex-u.

Prvo, većina ljudi piše dokumente u Wordu i nije nikad niti čula za Latex, niti im je potreban.

Ovo nije kritika Latex-a, on je sasvim dobar za ono za sto je namjenjen..

Drugo, pretpostavljam da gošća na smjeru financijska i poslovna matematika i da postoji velika šansa da nakon faxa u životu više neće imat potrebe za Latexom.

kenny (napisa):
ja idem toliko daleko da sada sve sto pisem radim u latexu
Bravo! Čuo sam da postoje neki ljudi koji pišu sve dokumente u Photoshopu (nikakva šala), podsjećaš me na njih...

bily (napisa):
latex je laksi i pristupacniji nego word

Baš.. sumnjam da bi se puno ljudi složilo s tobom.


@Gost:
Uglavnom, ako u diplomskom nemaš prevelikih zahtijeva po pitanju formula, te se uz to znaš (pravilno) služiti Wordom, zamoli mentora da ti dopusti tu opciju..
Ako se neznaš pravilno služiti Wordom, (i mentor ti dopušta) radije njega nauči (knjiga, tečaj) nego Latex - više će ti se isplatiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:06 sri, 29. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

o smislu naseg faksa i ispisivanjem math znakova laksi je definitvno...eto to sam u tom smislu najvise msila
o smislu naseg faksa i ispisivanjem math znakova laksi je definitvno...eto to sam u tom smislu najvise msila



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji


Zadnja promjena: bily; 22:47 čet, 30. 10. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 22:57 sri, 29. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa na to sam i ja mislio. necu sigurno neki dopis pisati u latexu. ali svojim ucenicima sve kontrolne pripremam u latexu. :)
pa na to sam i ja mislio. necu sigurno neki dopis pisati u latexu. ali svojim ucenicima sve kontrolne pripremam u latexu. Smile



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:24 sri, 29. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]necu sigurno neki dopis pisati u latexu[/quote]

:oops:


Ozbiljno, zakaj ne? Ja sam vec navukla i par frendova kemicara i [i]medicinara[/i] da koriste LaTeX. Uostalom... [i]cool[/i] je.
kenny (napisa):
necu sigurno neki dopis pisati u latexu


Embarassed


Ozbiljno, zakaj ne? Ja sam vec navukla i par frendova kemicara i medicinara da koriste LaTeX. Uostalom... cool je.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 0:15 čet, 30. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]necu sigurno neki dopis pisati u latexu[/quote]
Zasto? Ja ne znam kako se pisu dopisi, ali documentclass letter zna. Ja mu samo navedem adresu posiljaoca, primatelja, predmet dopisa, sadrzaj, pozdravnu recenicu i eventualni popis priloga, a LaTeX to sve poslozi kako treba. Moze li biti jednostavnije?
kenny (napisa):
necu sigurno neki dopis pisati u latexu

Zasto? Ja ne znam kako se pisu dopisi, ali documentclass letter zna. Ja mu samo navedem adresu posiljaoca, primatelja, predmet dopisa, sadrzaj, pozdravnu recenicu i eventualni popis priloga, a LaTeX to sve poslozi kako treba. Moze li biti jednostavnije?



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:46 čet, 30. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Moze li biti jednostavnije?[/quote]

Moze, ali tajnici treba davati i placu. :D
mdoko (napisa):
Moze li biti jednostavnije?


Moze, ali tajnici treba davati i placu. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 8:44 čet, 30. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"][quote="kenny"]necu sigurno neki dopis pisati u latexu[/quote]

:oops:


Ozbiljno, zakaj ne? Ja sam vec navukla i par frendova kemicara i [i]medicinara[/i] da koriste LaTeX. Uostalom... [i]cool[/i] je.[/quote]

za kemicare mi je ok, uostalom postoji i paket za pisanje kemijskih formula.....ali medicinari :shock: :shock: kaj oni znaju pisati uredno i razumljivo? :twisted:
Martinab (napisa):
kenny (napisa):
necu sigurno neki dopis pisati u latexu


Embarassed


Ozbiljno, zakaj ne? Ja sam vec navukla i par frendova kemicara i medicinara da koriste LaTeX. Uostalom... cool je.


za kemicare mi je ok, uostalom postoji i paket za pisanje kemijskih formula.....ali medicinari Shocked Shocked kaj oni znaju pisati uredno i razumljivo? Twisted Evil



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:06 čet, 30. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno je netko napravio "medicinski font" za LaTeX koji nije bas citljiv. Jeste znali da na medicinskom faksu imaju poseban kolegij [i]Ružno pisanje[/i]? :wink:
Vjerojatno je netko napravio "medicinski font" za LaTeX koji nije bas citljiv. Jeste znali da na medicinskom faksu imaju poseban kolegij Ružno pisanje? Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:50 čet, 30. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Vjerojatno je netko napravio "medicinski font" za LaTeX koji nije bas citljiv. Jeste znali da na medicinskom faksu imaju poseban kolegij [i]Ružno pisanje[/i]? :wink:[/quote]


moguce vjerujem da ima nesto u tome, jer bas svi ruzno pisu hm hm :o
krcko (napisa):
Vjerojatno je netko napravio "medicinski font" za LaTeX koji nije bas citljiv. Jeste znali da na medicinskom faksu imaju poseban kolegij Ružno pisanje? Wink



moguce vjerujem da ima nesto u tome, jer bas svi ruzno pisu hm hm Surprised



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 15:26 pet, 31. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je ruzno pisanje stvar prestiza, ovisno o tituli je pozeljno da ti rukopis bude sto necitljiviji :)
mislim da je ruzno pisanje stvar prestiza, ovisno o tituli je pozeljno da ti rukopis bude sto necitljiviji Smile



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 23:30 pet, 31. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MB"]mislim da je ruzno pisanje stvar prestiza, [b]ovisno o tituli je pozeljno da ti rukopis bude sto necitljiviji :)[/b][/quote]


al ne kuzim koja je svrha toga:)
MB (napisa):
mislim da je ruzno pisanje stvar prestiza, ovisno o tituli je pozeljno da ti rukopis bude sto necitljiviji Smile



al ne kuzim koja je svrha toga:)



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ainotna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 03. 2005. (19:38:22)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 0:38 sub, 1. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"][quote="MB"]mislim da je ruzno pisanje stvar prestiza, [b]ovisno o tituli je pozeljno da ti rukopis bude sto necitljiviji :)[/b][/quote]
al ne kuzim koja je svrha toga:)[/quote]
Pa da izgleda kao da piše nešto jako pametno. :P
bily (napisa):
MB (napisa):
mislim da je ruzno pisanje stvar prestiza, ovisno o tituli je pozeljno da ti rukopis bude sto necitljiviji Smile

al ne kuzim koja je svrha toga:)

Pa da izgleda kao da piše nešto jako pametno. Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan