Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Stari studenti i kolokvij iz analize2
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Floki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 02. 2004. (19:25:17)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 9:09 sri, 3. 3. 2004    Naslov: Stari studenti i kolokvij iz analize2 Citirajte i odgovorite

Da li bi mi netko mogao reći da li će studenti koji su pali godinu moći pristupiti kolokvijima iz analize 2?
Unaprijed hvala!!!!!!
Da li bi mi netko mogao reći da li će studenti koji su pali godinu moći pristupiti kolokvijima iz analize 2?
Unaprijed hvala!!!!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:43 sri, 3. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Losa vijest: sluzbeno ne (vrijedi i za ostale kolegije) :(

Dobra vijest: sluzbeno, to nije bilo moguce ni u prvom semestru, iz nijednog kolegija 8)
Losa vijest: sluzbeno ne (vrijedi i za ostale kolegije) Sad

Dobra vijest: sluzbeno, to nije bilo moguce ni u prvom semestru, iz nijednog kolegija Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Floki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 02. 2004. (19:25:17)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 12:07 sri, 3. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala na odgovoru!ciao!
Puno hvala na odgovoru!ciao!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2002. (19:13:55)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:49 sri, 3. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Guljaš je danas posebno naglasio da se ne može na kolokvije a za druge ne znam ali to sve ovisi o profesoru
Guljaš je danas posebno naglasio da se ne može na kolokvije a za druge ne znam ali to sve ovisi o profesoru



_________________
Nitko nije nekoristan uvijek se može iskoristit za loš primjer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kristina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2003. (12:44:13)
Postovi: (DE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 11 - 17

PostPostano: 21:27 sri, 3. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prof. T.Šikić je rekao danas da predavanju da na kolokvije mogu ići samo oni koji su upisali MA2 (kao i mi brucoši). Mislim da to vrijedi i za ostale kolegije. Mislim da to ne ovisi o profesoru nego da je to tako od sada pa na dalje (dok se ponovo ne smiluju :wink: )
Prof. T.Šikić je rekao danas da predavanju da na kolokvije mogu ići samo oni koji su upisali MA2 (kao i mi brucoši). Mislim da to vrijedi i za ostale kolegije. Mislim da to ne ovisi o profesoru nego da je to tako od sada pa na dalje (dok se ponovo ne smiluju Wink )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 0:04 sub, 6. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]shvati to ovako- asistentima se bas neda ostajat i ispravljat visak kolokvija koje ne bi trebali. Nisu tako zamisljali svoj posao pa im to i nije na pameti![/b]
shvati to ovako- asistentima se bas neda ostajat i ispravljat visak kolokvija koje ne bi trebali. Nisu tako zamisljali svoj posao pa im to i nije na pameti!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:33 sub, 6. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Goc, to nema veze s nama. :roll: Mislis da je mene netko pitao za UuR u prvom semestru? :-k

Odluka je bila na Fakultetskom Vijecu. :) U prvom semestru vecina (svi?) koji drze kolegije prve godine su tu odluku prekrsili i pustili "stare" studente. :? Odluka na UuRu je bila na voditeljima kolegija; vjerojatno je tako i drugdje bilo... :|

Za drugi semestar smo svi zajedno dobili podsjetnik na odluku Vijeca, uz molbu da je se i pridrzavamo i zato vjerujem da u drugom semestru nece biti kolokvija za "stare" studente. :(

Bilo kako bilo, asistenti su ti skroz kriva adresa. Molbe, preklinjanja i sl. mogu uslisiti samo:
1. Vijece (iako mislim da je za to prekasno)
2. Prodekanica (mozda, nisam siguran)
3. Voditelji pojedinih kolegija (mislim da formalno ne mogu, ali pokazali su u praxi da mogu ;))

P.S. Zasto mislis da je meni lakse ispravljati dva pismena nego jedan kolokvij? :-k

P.P.S. Za odluku za nagodinu, razgovarajte sa svojim predstavnicima, i to prije nego stvar dodje na Vijece (valjda u 9. mjesecu). 8)
Goc, to nema veze s nama. Rolling Eyes Mislis da je mene netko pitao za UuR u prvom semestru? Think

Odluka je bila na Fakultetskom Vijecu. Smile U prvom semestru vecina (svi?) koji drze kolegije prve godine su tu odluku prekrsili i pustili "stare" studente. Confused Odluka na UuRu je bila na voditeljima kolegija; vjerojatno je tako i drugdje bilo... Neutral

Za drugi semestar smo svi zajedno dobili podsjetnik na odluku Vijeca, uz molbu da je se i pridrzavamo i zato vjerujem da u drugom semestru nece biti kolokvija za "stare" studente. Sad

Bilo kako bilo, asistenti su ti skroz kriva adresa. Molbe, preklinjanja i sl. mogu uslisiti samo:
1. Vijece (iako mislim da je za to prekasno)
2. Prodekanica (mozda, nisam siguran)
3. Voditelji pojedinih kolegija (mislim da formalno ne mogu, ali pokazali su u praxi da mogu Wink)

P.S. Zasto mislis da je meni lakse ispravljati dva pismena nego jedan kolokvij? Think

P.P.S. Za odluku za nagodinu, razgovarajte sa svojim predstavnicima, i to prije nego stvar dodje na Vijece (valjda u 9. mjesecu). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 9:50 sub, 6. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]U prvom semestru vecina (svi?) koji drze kolegije prve godine su tu odluku prekrsili i pustili "stare" studente. :?[/quote]

Nisu svi. EM nije. 8) :-)
vsego (napisa):
U prvom semestru vecina (svi?) koji drze kolegije prve godine su tu odluku prekrsili i pustili "stare" studente. Confused


Nisu svi. EM nije. Cool Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 20:05 sub, 6. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kristina"]Prof. T.Šikić je rekao danas da predavanju da na kolokvije mogu ići samo oni koji su upisali MA2 (kao i mi brucoši). Mislim da to vrijedi i za ostale kolegije. Mislim da to ne ovisi o profesoru nego da je to tako od sada pa na dalje (dok se ponovo ne smiluju :wink: )[/quote]

To ni na koji nacin ne ovisi o profesoru i/ili asistentu, pa cak ni o kolegiju, nego prije svega o Fakultetskom vijecu. U zimskom semestru zabunom je dopusteno da neki "stari" studenti polazu kolokvijima. Pravilo je jasno i vjerojatno se nece mijenjati: preko kolokvija moze polagati onaj koji je trenutno (u semestru u kojem polaze kolokvije) upisao kolegij - i nitko drugi. Nije bas preporucljivo nadati se da ce se netko ponovno zabuniti, jer zbog ISVU-a (i ne samo njega) takva zabuna izaziva niz problema (da, i za studenta, ne samo za nastavnike; moze se desiti da npr. netko "polozi" ali se to ne moze unijeti jer je ilegalno pa je zanista propustio rokove. Ilegalno znaci ne moze :wink: )

FMB
kristina (napisa):
Prof. T.Šikić je rekao danas da predavanju da na kolokvije mogu ići samo oni koji su upisali MA2 (kao i mi brucoši). Mislim da to vrijedi i za ostale kolegije. Mislim da to ne ovisi o profesoru nego da je to tako od sada pa na dalje (dok se ponovo ne smiluju Wink )


To ni na koji nacin ne ovisi o profesoru i/ili asistentu, pa cak ni o kolegiju, nego prije svega o Fakultetskom vijecu. U zimskom semestru zabunom je dopusteno da neki "stari" studenti polazu kolokvijima. Pravilo je jasno i vjerojatno se nece mijenjati: preko kolokvija moze polagati onaj koji je trenutno (u semestru u kojem polaze kolokvije) upisao kolegij - i nitko drugi. Nije bas preporucljivo nadati se da ce se netko ponovno zabuniti, jer zbog ISVU-a (i ne samo njega) takva zabuna izaziva niz problema (da, i za studenta, ne samo za nastavnike; moze se desiti da npr. netko "polozi" ali se to ne moze unijeti jer je ilegalno pa je zanista propustio rokove. Ilegalno znaci ne moze Wink )

FMB



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 22:43 ned, 7. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

sorry sego ali tako bi to trebalo biti (da voditelji kolegija o tome odluce)međutim nama je T.Sikic explicite rekao'' mi asistenti smo se dogovorili...''.
tako je glasilo javno objasnjenje naseg asistenta.
sorry sego ali tako bi to trebalo biti (da voditelji kolegija o tome odluce)međutim nama je T.Sikic explicite rekao'' mi asistenti smo se dogovorili...''.
tako je glasilo javno objasnjenje naseg asistenta.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 22:51 ned, 7. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ZA fmb-a:

pa sta se to sa ISVU-om i cijelom procedurom nemoze postupati kao i da si polozio ispit. Zasto se svi izvlace na taj isvu. Student koji je kolokvirao mora prijaviti ispit (ne vidim problem). KAd ga prijavi ceka da prodje pismeni i oformi se za usmeni redoslijed i onda to ceka i odgovara. I profesor upise ocijenu. Ne vidim zbog cega bi bila segregacija izmedju onih koji su kolokvirali i onih koji su pisali pismeni ispit?
Isto se unose ocijene iz pismenih pa iz usmenih.
ZA fmb-a:

pa sta se to sa ISVU-om i cijelom procedurom nemoze postupati kao i da si polozio ispit. Zasto se svi izvlace na taj isvu. Student koji je kolokvirao mora prijaviti ispit (ne vidim problem). KAd ga prijavi ceka da prodje pismeni i oformi se za usmeni redoslijed i onda to ceka i odgovara. I profesor upise ocijenu. Ne vidim zbog cega bi bila segregacija izmedju onih koji su kolokvirali i onih koji su pisali pismeni ispit?
Isto se unose ocijene iz pismenih pa iz usmenih.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:02 ned, 7. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"]sorry sego ali tako bi to trebalo biti (da voditelji kolegija o tome odluce)međutim nama je T.Sikic explicite rekao'' mi asistenti smo se dogovorili...''.
tako je glasilo javno objasnjenje naseg asistenta.[/quote]

E, to je njegov "grijeh" i to mozete samo s njim rijesiti. :) Ja samo pricam kako je (bilo) na UuRu...

[quote="goc9999"]ZA fmb-a:[/quote]

Samo FMB, bez "-a". ;)

[quote="goc9999"]pa sta se to sa ISVU-om i cijelom procedurom nemoze postupati kao i da si polozio ispit. Zasto se svi izvlace na taj isvu.[/quote]

Ne izvlace se... To je stvarno stanje stvari... :(

[quote="goc9999"]Student koji je kolokvirao mora prijaviti ispit (ne vidim problem). KAd ga prijavi ceka da prodje pismeni i oformi se za usmeni redoslijed i onda to ceka i odgovara. I profesor upise ocijenu. Ne vidim zbog cega bi bila segregacija izmedju onih koji su kolokvirali i onih koji su pisali pismeni ispit?
Isto se unose ocijene iz pismenih pa iz usmenih.[/quote]

Eh, ali ne mozes ti upisati ocjenu samo tako... :ccc: Treba postojati ispitni rok, koji postoji za sve ili nikoga. :D Takodjer, ako se ISVU iz ikakvog razloga sjeti da ti ne mozes nesto polagati, onda profesoru nece pomoci ni titula akademika :shock: da ga uvjeri u suprotno. :evil: :roll: (Netko od sistemaca ISVUa bi jos mogao pomoci... ;))

Cinjenica je da je problem "dodatnog" roka trebalo rijesiti kad je bio aktualan; na sjednici u 9. mjesecu. :roll: Ja nisam clan Vijeca, pa ne znam sto se dogadjalo na sjednicama...
goc9999 (napisa):
sorry sego ali tako bi to trebalo biti (da voditelji kolegija o tome odluce)međutim nama je T.Sikic explicite rekao'' mi asistenti smo se dogovorili...''.
tako je glasilo javno objasnjenje naseg asistenta.


E, to je njegov "grijeh" i to mozete samo s njim rijesiti. Smile Ja samo pricam kako je (bilo) na UuRu...

goc9999 (napisa):
ZA fmb-a:


Samo FMB, bez "-a". Wink

goc9999 (napisa):
pa sta se to sa ISVU-om i cijelom procedurom nemoze postupati kao i da si polozio ispit. Zasto se svi izvlace na taj isvu.


Ne izvlace se... To je stvarno stanje stvari... Sad

goc9999 (napisa):
Student koji je kolokvirao mora prijaviti ispit (ne vidim problem). KAd ga prijavi ceka da prodje pismeni i oformi se za usmeni redoslijed i onda to ceka i odgovara. I profesor upise ocijenu. Ne vidim zbog cega bi bila segregacija izmedju onih koji su kolokvirali i onih koji su pisali pismeni ispit?
Isto se unose ocijene iz pismenih pa iz usmenih.


Eh, ali ne mozes ti upisati ocjenu samo tako... Ccc.... Sram te bilo... Treba postojati ispitni rok, koji postoji za sve ili nikoga. Very Happy Takodjer, ako se ISVU iz ikakvog razloga sjeti da ti ne mozes nesto polagati, onda profesoru nece pomoci ni titula akademika Shocked da ga uvjeri u suprotno. Evil or Very Mad Rolling Eyes (Netko od sistemaca ISVUa bi jos mogao pomoci... Wink)

Cinjenica je da je problem "dodatnog" roka trebalo rijesiti kad je bio aktualan; na sjednici u 9. mjesecu. Rolling Eyes Ja nisam clan Vijeca, pa ne znam sto se dogadjalo na sjednicama...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 13:55 uto, 9. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sad ne govorim o izvandrednom roku. Ja govorim o tome da nam bez ocitog razloga ne dopustaju ic na kolokvije ovaj smestar. A izvlace se na isvu. To je moj trenutacni problem. Postoje rokovi,vrijede za sve,kad skolokviramo nek nam se jednostavno to upise kao pismeni i nemoze bit problema. Kolokvij=pismeni i to je to. :agrue:
ja sad ne govorim o izvandrednom roku. Ja govorim o tome da nam bez ocitog razloga ne dopustaju ic na kolokvije ovaj smestar. A izvlace se na isvu. To je moj trenutacni problem. Postoje rokovi,vrijede za sve,kad skolokviramo nek nam se jednostavno to upise kao pismeni i nemoze bit problema. Kolokvij=pismeni i to je to. #Bad Talk



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:29 uto, 9. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Necu komentirati "ocite" razloge; to mozda objasni neka veca "faca" od mene... :roll:

Naglasio bih dvije stvari:[list=1][*]Odluka je bila kad je bila (valjda krajem prosle akademske godine) i tada je trebalo prigovarati/boriti se za kolokvije. Ovo sada je samo provodjenje te odluke.
[*]Ovo sto ti predlazes nije tako trivijalno, jer zahtijeva zasebnu evidenciju, sto znaci dvostruki posao oko pripreme ispitnih lista, unosa ocjena, priprema lista za usmene,...
A, u krajnjoj liniji, zahtijeva i falsificiranje podataka (tj. izmisljanje pismenih koji ne postoje). :shock:[/list:o]
Necu komentirati "ocite" razloge; to mozda objasni neka veca "faca" od mene... Rolling Eyes

Naglasio bih dvije stvari:
  1. Odluka je bila kad je bila (valjda krajem prosle akademske godine) i tada je trebalo prigovarati/boriti se za kolokvije. Ovo sada je samo provodjenje te odluke.
  2. Ovo sto ti predlazes nije tako trivijalno, jer zahtijeva zasebnu evidenciju, sto znaci dvostruki posao oko pripreme ispitnih lista, unosa ocjena, priprema lista za usmene,...
    A, u krajnjoj liniji, zahtijeva i falsificiranje podataka (tj. izmisljanje pismenih koji ne postoje). Shocked



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 20:12 uto, 9. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
[quote="goc9999"]ZA fmb-a:[/quote]

Samo FMB, bez "-a". ;)

[quote="goc9999"]pa sta se to sa ISVU-om i cijelom procedurom nemoze postupati kao i da si polozio ispit. Zasto se svi izvlace na taj isvu.[/quote]

Ne izvlace se... To je stvarno stanje stvari... :(
[/quote]

Hvala, hvala vsego :lol:

Ma nitko se ne izvlaci na ISVU. Ko sto rece vsego, to je stanje stvari. Moje misljenje o ISVU je dost dobro poznato :twisted: :evil: :roll: :twisted: no to nema veze sa time sto s kolokvijima. I da nema ISVU-a, postojala bi pravila tko moze, a tko ne moze na kolokvij. I vjerojatno bi bila ista kao i s ISVU-om.

Cinjenica je da je zamisljeno (ne samo kod nas, vec kod nas po uzoru na druga mjesta po svijetu) da kolokviji sluze za to da onima koji redovno rade u toku slusanja kolegija mogu taj polozit u malim porcijama te da se tako honorira redovan rad, a ne kao rjesenje za "one malo slabije". Sto ce rec da osobno ne vjerujem da ce se osnovna politika mijenjati: pravo na kolokvije imaju samo studenti koji trenutno slusaju kolegij.

Moj komentar o isvu se odnosio samo na nastali problem jer je zabunom pusteno da neki pisu kolokvije iako ne zadovoljavaju navedeni uvjet, pa se dobra volja asistenata i profesora svela na to da su imali grdih problema s ISVU-om, a zapravo su imali puno legalno pravo ponistiti izlaske i naknadno reci: sorry, sam si kriv sto nisi znao da ne smijes izlazit. Nesto sto nije legalno ne postaje legalno ako netko zabunom ne primijeti da je pravilo prekrseno.

FMB :patkica:
vsego (napisa):

goc9999 (napisa):
ZA fmb-a:


Samo FMB, bez "-a". Wink

goc9999 (napisa):
pa sta se to sa ISVU-om i cijelom procedurom nemoze postupati kao i da si polozio ispit. Zasto se svi izvlace na taj isvu.


Ne izvlace se... To je stvarno stanje stvari... Sad


Hvala, hvala vsego Laughing

Ma nitko se ne izvlaci na ISVU. Ko sto rece vsego, to je stanje stvari. Moje misljenje o ISVU je dost dobro poznato Twisted Evil Evil or Very Mad Rolling Eyes Twisted Evil no to nema veze sa time sto s kolokvijima. I da nema ISVU-a, postojala bi pravila tko moze, a tko ne moze na kolokvij. I vjerojatno bi bila ista kao i s ISVU-om.

Cinjenica je da je zamisljeno (ne samo kod nas, vec kod nas po uzoru na druga mjesta po svijetu) da kolokviji sluze za to da onima koji redovno rade u toku slusanja kolegija mogu taj polozit u malim porcijama te da se tako honorira redovan rad, a ne kao rjesenje za "one malo slabije". Sto ce rec da osobno ne vjerujem da ce se osnovna politika mijenjati: pravo na kolokvije imaju samo studenti koji trenutno slusaju kolegij.

Moj komentar o isvu se odnosio samo na nastali problem jer je zabunom pusteno da neki pisu kolokvije iako ne zadovoljavaju navedeni uvjet, pa se dobra volja asistenata i profesora svela na to da su imali grdih problema s ISVU-om, a zapravo su imali puno legalno pravo ponistiti izlaske i naknadno reci: sorry, sam si kriv sto nisi znao da ne smijes izlazit. Nesto sto nije legalno ne postaje legalno ako netko zabunom ne primijeti da je pravilo prekrseno.

FMB Patkica



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 22:13 uto, 9. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Cinjenica je da je zamisljeno (ne samo kod nas, vec kod nas po uzoru na druga mjesta po svijetu) da kolokviji sluze za to da onima koji redovno rade u toku slusanja kolegija mogu taj polozit u malim porcijama te da se tako honorira redovan rad, a ne kao rjesenje za "one malo slabije". [/quote]

Stvari [i]u svijetu[/i] izgledaju malo drugačije. Ispiti se polažu neposredno nakon
završetka predavanja, a tko ne položi, upisuje isti kolegij u sljedećem semestru.
Da, to bi kod nas značilo da bi se LA 1, MA1 i EM1 predavali u oba semestra, itd.

Slažem se da studentu koji je lani slušao ne treba omogućiti izlazak na kolokvije,
ali je posve druga stvar sa studentima koji su lani formalno odslušali, a stvarno
slušaju ove godine. Takve bih pustio na kolokvij, jer je ta kategorija nepostojeća
u bijelom svijetu (u Americi bi ponovno upisali i slušali, i platili). Ali, kako to kod
nas nije zgodno za ISVU (na početku nije ni kolikvije dopuštao), to su donesena
spomenuta pravila.

Svim takvim studentima preporučam da zajedno s ostalima spremaju za kolokvije,
te ih čak pokušaju, makar i naknadno, riješiti, te da zamole asistenta da im okvirno
pogleda kako su to riješili. To je dobra priprema za polaganje ispita, a motivira i
redoviti rad.

- Nenad Antonić.
Citat:
Cinjenica je da je zamisljeno (ne samo kod nas, vec kod nas po uzoru na druga mjesta po svijetu) da kolokviji sluze za to da onima koji redovno rade u toku slusanja kolegija mogu taj polozit u malim porcijama te da se tako honorira redovan rad, a ne kao rjesenje za "one malo slabije".


Stvari u svijetu izgledaju malo drugačije. Ispiti se polažu neposredno nakon
završetka predavanja, a tko ne položi, upisuje isti kolegij u sljedećem semestru.
Da, to bi kod nas značilo da bi se LA 1, MA1 i EM1 predavali u oba semestra, itd.

Slažem se da studentu koji je lani slušao ne treba omogućiti izlazak na kolokvije,
ali je posve druga stvar sa studentima koji su lani formalno odslušali, a stvarno
slušaju ove godine. Takve bih pustio na kolokvij, jer je ta kategorija nepostojeća
u bijelom svijetu (u Americi bi ponovno upisali i slušali, i platili). Ali, kako to kod
nas nije zgodno za ISVU (na početku nije ni kolikvije dopuštao), to su donesena
spomenuta pravila.

Svim takvim studentima preporučam da zajedno s ostalima spremaju za kolokvije,
te ih čak pokušaju, makar i naknadno, riješiti, te da zamole asistenta da im okvirno
pogleda kako su to riješili. To je dobra priprema za polaganje ispita, a motivira i
redoviti rad.

- Nenad Antonić.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Floki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 02. 2004. (19:25:17)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 11:34 čet, 11. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

A što sa onim studentima koji su recimo prošle godine rješavali mat.analizu1 i nisu pristupili kolokvijima iz analize2 jer im se ne bi odobrilo izlaženje na usmeni iz analize2 jer nemaju položenu analizu1 pa zar oni ne zaslužuju priliku????Da mogli su recimo to riješiti kad im je bilo vrijeme,ali možda su bili spriječeni,ne govorim o onim studentima koji se nisu uopće potrudili nego o onima koji su stvarno imali nekih problema koji su ih prijećili da izlaze na rokove kako treba.Oni nisu ni slušali predavanja prošle godine nego ih slušaju ove!!!
A što sa onim studentima koji su recimo prošle godine rješavali mat.analizu1 i nisu pristupili kolokvijima iz analize2 jer im se ne bi odobrilo izlaženje na usmeni iz analize2 jer nemaju položenu analizu1 pa zar oni ne zaslužuju priliku????Da mogli su recimo to riješiti kad im je bilo vrijeme,ali možda su bili spriječeni,ne govorim o onim studentima koji se nisu uopće potrudili nego o onima koji su stvarno imali nekih problema koji su ih prijećili da izlaze na rokove kako treba.Oni nisu ni slušali predavanja prošle godine nego ih slušaju ove!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 21:41 pet, 12. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

slažem se sa bulldogom. Neki su stvarno prosle godine isli samo na kolokvij da bi dobili potpis.JA sam na primjer poslao molbu da bi mi se dali potpisi(svi iz drugog semestra).Neznajuci da necu zato ove godine smjeti na kolokvije.Tada nisam imao niti jedan dan predmet a bio je kraj 6 mjeseca! Pa ako postoji pravilo da se sljedece godine ako imas potpis nesmije ic na kolokvije sto su mi onda odobrili molbu! Pa one zene tam u referadi su sam za zigove,nis drugo neznaju napravit. Zasto oni koji odobravaju takve stvari malo i ne pomognu ljudima a ne samo da sve ostane na prici. Na mome se primjeru vidi kolko ljudima sa faxa je stalo i brinu se o studentima(cast iznimkama kojih je malo).

Prvom prilikom kad vidim prof.Cizmesiju cu joj rec.Studenti neznaju i nitko im ne kaze nista.A kasnije se samo prica-pa sta nisi pitao.A kako pitati ono sto nisi ni mislio da postoji!

Ove godine se malo pocelo jace pricati o tome jer smo mi podigli prasinu sa kolokvijima pa su i profesori poceli na satovima obavjestavat.
slažem se sa bulldogom. Neki su stvarno prosle godine isli samo na kolokvij da bi dobili potpis.JA sam na primjer poslao molbu da bi mi se dali potpisi(svi iz drugog semestra).Neznajuci da necu zato ove godine smjeti na kolokvije.Tada nisam imao niti jedan dan predmet a bio je kraj 6 mjeseca! Pa ako postoji pravilo da se sljedece godine ako imas potpis nesmije ic na kolokvije sto su mi onda odobrili molbu! Pa one zene tam u referadi su sam za zigove,nis drugo neznaju napravit. Zasto oni koji odobravaju takve stvari malo i ne pomognu ljudima a ne samo da sve ostane na prici. Na mome se primjeru vidi kolko ljudima sa faxa je stalo i brinu se o studentima(cast iznimkama kojih je malo).

Prvom prilikom kad vidim prof.Cizmesiju cu joj rec.Studenti neznaju i nitko im ne kaze nista.A kasnije se samo prica-pa sta nisi pitao.A kako pitati ono sto nisi ni mislio da postoji!

Ove godine se malo pocelo jace pricati o tome jer smo mi podigli prasinu sa kolokvijima pa su i profesori poceli na satovima obavjestavat.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 21:44 pet, 12. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

P.S. Lako se vidi tko je isao za ozbiljno na kolokvije, a ko je radi potpisa!
ima se evidencija i po bodovima se vidi (i broju kolokvija)!
P.S. Lako se vidi tko je isao za ozbiljno na kolokvije, a ko je radi potpisa!
ima se evidencija i po bodovima se vidi (i broju kolokvija)!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 15:43 sub, 13. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Floki"]A što sa onim studentima koji su recimo prošle godine rješavali mat.analizu1 i nisu pristupili kolokvijima iz analize2 jer im se ne bi odobrilo izlaženje na usmeni iz analize2 jer nemaju položenu analizu1 pa zar oni ne zaslužuju priliku????Da mogli su recimo to riješiti kad im je bilo vrijeme,ali možda su bili spriječeni,ne govorim o onim studentima koji se nisu uopće potrudili nego o onima koji su stvarno imali nekih problema koji su ih prijećili da izlaze na rokove kako treba.Oni nisu ni slušali predavanja prošle godine nego ih slušaju ove!!![/quote]

Prvo, koliko mi je poznato, polaganje MA2 nije formalno uvjetovano polozenom MA1, iako je vjerojatno da bi se na usmenom malo cudno, citaj strozije, gledalo studenta koji jos nije polozio MA1, a polaze MA2.

Drugo, kolokviji su tu da olaksaju stvari, no to ne znaci da onaj koji iz bilo kojeg razloga nije isao na kolokvije nema sanse poloziti ispit. Sta mislite kako su studenti polagali prije nego je bilo kolokvija? Pismenim. Reci cete: a kolika je onda bila prolaznost? Da, bila je dost manja, ali jedan od glavnih razloga je bio ne u nedostatku kolokvija, nego u tome sto su pismeni bili manje uskladjeni s vjezbama. Ako se pogleda prolaznost pismenih sada i prije uvodjenja kolokvija, sad je definitivno bitno veca. Ne znam tocan postotak, ali ak moram, potrudit cu se usporediti (bar za svoje pismene, jer nemam tudjih evidencija).

Sto ce rec: tko nije uspio polozit putem kolokvija, bilo zbog neucenja, bolesti ili kakvog drugog razloga, polozit ce putem pismenog. Nije to bas toliko teze...

FMB :patkica:
Floki (napisa):
A što sa onim studentima koji su recimo prošle godine rješavali mat.analizu1 i nisu pristupili kolokvijima iz analize2 jer im se ne bi odobrilo izlaženje na usmeni iz analize2 jer nemaju položenu analizu1 pa zar oni ne zaslužuju priliku????Da mogli su recimo to riješiti kad im je bilo vrijeme,ali možda su bili spriječeni,ne govorim o onim studentima koji se nisu uopće potrudili nego o onima koji su stvarno imali nekih problema koji su ih prijećili da izlaze na rokove kako treba.Oni nisu ni slušali predavanja prošle godine nego ih slušaju ove!!!


Prvo, koliko mi je poznato, polaganje MA2 nije formalno uvjetovano polozenom MA1, iako je vjerojatno da bi se na usmenom malo cudno, citaj strozije, gledalo studenta koji jos nije polozio MA1, a polaze MA2.

Drugo, kolokviji su tu da olaksaju stvari, no to ne znaci da onaj koji iz bilo kojeg razloga nije isao na kolokvije nema sanse poloziti ispit. Sta mislite kako su studenti polagali prije nego je bilo kolokvija? Pismenim. Reci cete: a kolika je onda bila prolaznost? Da, bila je dost manja, ali jedan od glavnih razloga je bio ne u nedostatku kolokvija, nego u tome sto su pismeni bili manje uskladjeni s vjezbama. Ako se pogleda prolaznost pismenih sada i prije uvodjenja kolokvija, sad je definitivno bitno veca. Ne znam tocan postotak, ali ak moram, potrudit cu se usporediti (bar za svoje pismene, jer nemam tudjih evidencija).

Sto ce rec: tko nije uspio polozit putem kolokvija, bilo zbog neucenja, bolesti ili kakvog drugog razloga, polozit ce putem pismenog. Nije to bas toliko teze...

FMB Patkica



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan