Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2008/2009, prvi kolokvij, programiranje 2
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 20:45 uto, 5. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vremena je bilo dosta... sami su krivi oni koji su počeli prekasno učiti... kolokvij nije bio pretežak... ako se učilo se i dobro dobilo... ja sam se prihvatio posla 3 dana prije kolokvija i dobio meni dovoljan broj bodova. Nekom treba više, a nekom manje da to pohvata

Jedino u čemu se slažem je to kaj kolokvij nije bio razumljivo napisan... morao sam mjenjati 2 zadatka nakon što su asistenti zapravo objasnili o čem se radi. (nisu ni oni sami shvatili zadatke već su išli nekog pitat)


bla bla bla...

viva la žabe...
Vremena je bilo dosta... sami su krivi oni koji su počeli prekasno učiti... kolokvij nije bio pretežak... ako se učilo se i dobro dobilo... ja sam se prihvatio posla 3 dana prije kolokvija i dobio meni dovoljan broj bodova. Nekom treba više, a nekom manje da to pohvata

Jedino u čemu se slažem je to kaj kolokvij nije bio razumljivo napisan... morao sam mjenjati 2 zadatka nakon što su asistenti zapravo objasnili o čem se radi. (nisu ni oni sami shvatili zadatke već su išli nekog pitat)


bla bla bla...

viva la žabe...



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 22:57 uto, 5. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

svi u blokadu!! bacimo asistente programiranja među žabe 8)

i dalje mi nije jasno zašto svi pričate o prokletom kolokviju iz programiranja, i ovom i onom iz prog1?! kak to da se niko nije sjetio na podforumu matematičke analize pisati o tome kako je prvi zadatak pod a) bio skoro nerješiv gotovo svima?
men i dalje nije jasno zašt je svima tolki gušt napadat vsegu, gaussa, mdoku, i ostale tu prek foruma iza kojekakvih pseudonima, a niko nikom od njih nije reko šta misli o kolokviju. reko = lice u lice.
rekurzije nisam naučio pa sam iz drugog zadatka dobio okruglu nulicu. (za te rekurzije krivim lošu organizaciju, po meni, glupo je programirati nešto što ne znaš ni napisati na papir kao matematički problem). s matricama sam brljo, o alokaciji memoriji da i ne pričam. ljudi se dobro nasmijaše kad vidješe moje nebuloze :) )
pomirite se s tim da nije svatko predodređen za to da bude programer-car (ili za neki drugi kolegij-car:)). na našem faksu nije ključno ostvariti ne znam kakav uspjeh, već sve proći u što kraćem vremenskom periodu. mislim da bi to trebalo biti jasno svim onima "normalnih" mentalnih sposobnosti. "normalan" = ne sposoban kao ona nekolicina koja ostvaruje skoro savršene rezultate na kolokvijima, ali sposoban naučiti i zadovoljiti uvjete za prolaz





[color=blue]Bez obzira na "stranu" u ovoj i drugim raspravama, Pravila ponašanja i dalje vrijede i treba ih se pridržavati.[/color]
svi u blokadu!! bacimo asistente programiranja među žabe Cool

i dalje mi nije jasno zašto svi pričate o prokletom kolokviju iz programiranja, i ovom i onom iz prog1?! kak to da se niko nije sjetio na podforumu matematičke analize pisati o tome kako je prvi zadatak pod a) bio skoro nerješiv gotovo svima?
men i dalje nije jasno zašt je svima tolki gušt napadat vsegu, gaussa, mdoku, i ostale tu prek foruma iza kojekakvih pseudonima, a niko nikom od njih nije reko šta misli o kolokviju. reko = lice u lice.
rekurzije nisam naučio pa sam iz drugog zadatka dobio okruglu nulicu. (za te rekurzije krivim lošu organizaciju, po meni, glupo je programirati nešto što ne znaš ni napisati na papir kao matematički problem). s matricama sam brljo, o alokaciji memoriji da i ne pričam. ljudi se dobro nasmijaše kad vidješe moje nebuloze Smile )
pomirite se s tim da nije svatko predodređen za to da bude programer-car (ili za neki drugi kolegij-car:)). na našem faksu nije ključno ostvariti ne znam kakav uspjeh, već sve proći u što kraćem vremenskom periodu. mislim da bi to trebalo biti jasno svim onima "normalnih" mentalnih sposobnosti. "normalan" = ne sposoban kao ona nekolicina koja ostvaruje skoro savršene rezultate na kolokvijima, ali sposoban naučiti i zadovoljiti uvjete za prolaz





Bez obzira na "stranu" u ovoj i drugim raspravama, Pravila ponašanja i dalje vrijede i treba ih se pridržavati.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Zildyan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 07. 2008. (13:41:39)
Postovi: (20)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 23:11 uto, 5. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]
pomirite se s tim da nije svatko predodređen za to da bude programer-car (ili za neki drugi kolegij-car:)). na našem faksu nije ključno ostvariti ne znam kakav uspjeh, već sve proći u što kraćem vremenskom periodu. mislim da bi to trebalo biti jasno svim onima "normalnih" mentalnih sposobnosti. "normalan" = ne sposoban kao ona nekolicina koja ostvaruje skoro savršene rezultate na kolokvijima, ali sposoban naučiti i zadovoljiti uvjete za prolaz[/quote]

meni je cak vaznije i od proci razviti nacin razmisljanja, koji je superioran spram drugim fakultetima, razviti kreativnost...jer moze neko proci s 16 ali ako on nije kreativan i ambiciozan, nista od toga, meni je vazno da sve razumim i da sto je moguce manje ucim, a sto vise proucavam ono sto me stvarno zaintrigira, ali da znam da sve je to tu iako neznam sad dokazati neku nebulozu iz recimo analize 1...svake godine ima odlikasa sa superiornijom inteligencijom ali s pomalo zakrzljalom emocionalnom inteligencijom, cast iznimkama...
Milojko (napisa):

pomirite se s tim da nije svatko predodređen za to da bude programer-car (ili za neki drugi kolegij-car:)). na našem faksu nije ključno ostvariti ne znam kakav uspjeh, već sve proći u što kraćem vremenskom periodu. mislim da bi to trebalo biti jasno svim onima "normalnih" mentalnih sposobnosti. "normalan" = ne sposoban kao ona nekolicina koja ostvaruje skoro savršene rezultate na kolokvijima, ali sposoban naučiti i zadovoljiti uvjete za prolaz


meni je cak vaznije i od proci razviti nacin razmisljanja, koji je superioran spram drugim fakultetima, razviti kreativnost...jer moze neko proci s 16 ali ako on nije kreativan i ambiciozan, nista od toga, meni je vazno da sve razumim i da sto je moguce manje ucim, a sto vise proucavam ono sto me stvarno zaintrigira, ali da znam da sve je to tu iako neznam sad dokazati neku nebulozu iz recimo analize 1...svake godine ima odlikasa sa superiornijom inteligencijom ali s pomalo zakrzljalom emocionalnom inteligencijom, cast iznimkama...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 23:15 uto, 5. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]svi u blokadu!! bacimo asistente programiranja među žabe 8)

i dalje mi nije jasno zašto svi pričate o prokletom kolokviju iz programiranja, i ovom i onom iz prog1?! kak to da se niko nije sjetio na podforumu matematičke analize pisati o tome kako je prvi zadatak pod a) bio skoro nerješiv gotovo svima?
men i dalje nije jasno zašt je svima tolki gušt napadat vsegu, gaussa, mdoku, i ostale tu prek foruma iza kojekakvih pseudonima, a niko nikom od njih nije reko šta misli o kolokviju. reko = lice u lice.
rekurzije nisam naučio pa sam iz drugog zadatka dobio okruglu nulicu. (za te rekurzije krivim lošu organizaciju, po meni, glupo je programirati nešto što ne znaš ni napisati na papir kao matematički problem). s matricama sam brljo, o alokaciji memoriji da i ne pričam. ljudi se dobro nasmijaše kad vidješe moje nebuloze :) )
pomirite se s tim da nije svatko predodređen za to da bude programer-car (ili za neki drugi kolegij-car:)). na našem faksu nije ključno ostvariti ne znam kakav uspjeh, već sve proći u što kraćem vremenskom periodu. mislim da bi to trebalo biti jasno svim onima "normalnih" mentalnih sposobnosti. "normalan" = ne sposoban kao ona nekolicina koja ostvaruje skoro savršene rezultate na kolokvijima, ali sposoban naučiti i zadovoljiti uvjete za prolaz[/quote]
nekad je tako dobro kliknut na onu posudicu... al kod tebe se to ne moze :cry: :evil: :cry:
Milojko (napisa):
svi u blokadu!! bacimo asistente programiranja među žabe Cool

i dalje mi nije jasno zašto svi pričate o prokletom kolokviju iz programiranja, i ovom i onom iz prog1?! kak to da se niko nije sjetio na podforumu matematičke analize pisati o tome kako je prvi zadatak pod a) bio skoro nerješiv gotovo svima?
men i dalje nije jasno zašt je svima tolki gušt napadat vsegu, gaussa, mdoku, i ostale tu prek foruma iza kojekakvih pseudonima, a niko nikom od njih nije reko šta misli o kolokviju. reko = lice u lice.
rekurzije nisam naučio pa sam iz drugog zadatka dobio okruglu nulicu. (za te rekurzije krivim lošu organizaciju, po meni, glupo je programirati nešto što ne znaš ni napisati na papir kao matematički problem). s matricama sam brljo, o alokaciji memoriji da i ne pričam. ljudi se dobro nasmijaše kad vidješe moje nebuloze Smile )
pomirite se s tim da nije svatko predodređen za to da bude programer-car (ili za neki drugi kolegij-car:)). na našem faksu nije ključno ostvariti ne znam kakav uspjeh, već sve proći u što kraćem vremenskom periodu. mislim da bi to trebalo biti jasno svim onima "normalnih" mentalnih sposobnosti. "normalan" = ne sposoban kao ona nekolicina koja ostvaruje skoro savršene rezultate na kolokvijima, ali sposoban naučiti i zadovoljiti uvjete za prolaz

nekad je tako dobro kliknut na onu posudicu... al kod tebe se to ne moze Crying or Very sad Evil or Very Mad Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:55 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]

i dalje mi nije jasno zašto svi pričate o prokletom kolokviju iz programiranja, i ovom i onom iz prog1?! kak to da se niko nije sjetio na podforumu matematičke analize pisati o tome kako je prvi zadatak pod a) bio skoro nerješiv gotovo svima?
[/quote]

1a zadatak iz analize nije bio težak, štoviše mislim da je bio puno lakši nego prošle godine od onog sinx^2.

I nitko se ne žali na to zato što je to matematika. Ljudi koji su upisali ovaj faks su upisali MATEMATIKU i zato se neće žalit na kolokvije iz MA ili LA. Ali, ljudi koji su upisali ovaj faks NISU upisali to zbog programiranja, i naravno da smo ljuti kada nas ljudi najviše pilaju s ne tolko bitnim predmetom koji zapravo nismo došli studirati.

Citirat ću jednog profesora na faksu: "Vi pola vremena učite analizu, pola vremena linearnu algebru, a ostatak vremena se trudite proć programiranje". Meni je ta izjava uljepšala dan.
Milojko (napisa):


i dalje mi nije jasno zašto svi pričate o prokletom kolokviju iz programiranja, i ovom i onom iz prog1?! kak to da se niko nije sjetio na podforumu matematičke analize pisati o tome kako je prvi zadatak pod a) bio skoro nerješiv gotovo svima?


1a zadatak iz analize nije bio težak, štoviše mislim da je bio puno lakši nego prošle godine od onog sinx^2.

I nitko se ne žali na to zato što je to matematika. Ljudi koji su upisali ovaj faks su upisali MATEMATIKU i zato se neće žalit na kolokvije iz MA ili LA. Ali, ljudi koji su upisali ovaj faks NISU upisali to zbog programiranja, i naravno da smo ljuti kada nas ljudi najviše pilaju s ne tolko bitnim predmetom koji zapravo nismo došli studirati.

Citirat ću jednog profesora na faksu: "Vi pola vremena učite analizu, pola vremena linearnu algebru, a ostatak vremena se trudite proć programiranje". Meni je ta izjava uljepšala dan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:43 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako vam to toliko smeta - pokrenite konkretnu akciju da kompletna programerska grana ne bude obavezna svima, vec da bude izborni, uz dogovor s fakultetom da odluci da li mozda nesto od toga mora biti polozeno za neki diplomski studij i da vam da popis.

Osobno smatram da je razvijanje programerskog dijela mozga i prakse bitno i korisno za ostatak matematike, no, ne vidim razloga zasto se ta procjena 'jel mi treba ili mi ne treba' ne bi jednostavno ostavilo studentima na volju. Ako su pogrijesili u procjeni vlastitih zelja i sposobnosti (a to se kasnije ispostavi) - nitko im nije kriv.

Zanemarimo li racunarski diplomski studij, i teorijsku matematiku - primjenjena, statistika, pa i financijska imaju prilicno upotrebe raznog softvera i kodiranja programcica u mathematici/matlabu/r/c/necem osmom da bi si olaksali zivot na nekim stvarima - u praksi - studentima su to najcesce izborni kolegiji. Znanstvenicima su to dijelovi clanka :)
No, ocekivati da ce netko znati napisati program u mathematici, a da prije faxa nije programirao (ili ovdje polozio prog1 i prog2) je prilicno nadobudna ideja - koju moguce da vecina brucosa nece biti svjesna, jer ljudi generalno ne gledaju dalje od vlastitog nosa u vlastitu buducnost.
Kad se samo pogleda koliko izbornih kolegija trazi nekakvo kodiranje - taj popis izbornih bi u tom slucaju bio prilicno stanjen za covjeka koji ne polaze programersku granu.

Nije problem da covjek ne polaze programersku granu, problem je da covjek ne razmislja dovoljno unaprijed, a u ostalom i ne zna sto bi ga moglo privuci kasnije - i da prekasno shvati da mu je to trebalo. A nadoknadjivati 3 godine programerskih kolegija prije upisa u diplomski studij - jednostavno nece biti izvedivo. I onda je osoba tuzna i depresivna, upise nesto jer to moze, a ne jer to zeli i umjesto sretnog radnika imamo osobu koja ne voli to sto radi u onoj mjeri koliko bi voljela nesto drugo. A sve moze biti zato jer mu je beki bedasti frend prije upisa na fax rekao da je programiranje tesko i da neka to ne upisuje.

Point mog baljezganja - ako se i krene s prijedlogom uizbornjavanja programerske grane, treba jasno ukazati buducim brucosima na potencijalne probleme, da ne bi bilo 'nismo vam rekli'.

Opcija bi mogla biti da je obavezno svima, ali da ako ne poloze, da mogu iduce godine to zamijeniti necim drugim (i upisati drugu godinu sa malo vecim opterecenjem, ali ne bi gubili godinu u buducnosti). Tako da osoba moze na osnovu VLASTITOG iskustva i procjene doci do zakljucka jel to hoce, moze ili jednostavno ne zeli :D

Naravno, trebalo bi prosiriti kolicinu izbornih predmeta na svakoj godini da se kompenzira za uizbornjavanje racunarskih. ;)

Najbolje mjesto za artikulirati takav zahtjev je otici studentskim predstavnicima i zamoliti ih da ispitaju sto vise ljudi, organiziraju tribine, konzultiraju se s nastavnicima i vide sto je moguce napraviti. :)
Hence - ne krenuti s peticijama ili slicnim neproduktivnim stuffom.
Ako vam to toliko smeta - pokrenite konkretnu akciju da kompletna programerska grana ne bude obavezna svima, vec da bude izborni, uz dogovor s fakultetom da odluci da li mozda nesto od toga mora biti polozeno za neki diplomski studij i da vam da popis.

Osobno smatram da je razvijanje programerskog dijela mozga i prakse bitno i korisno za ostatak matematike, no, ne vidim razloga zasto se ta procjena 'jel mi treba ili mi ne treba' ne bi jednostavno ostavilo studentima na volju. Ako su pogrijesili u procjeni vlastitih zelja i sposobnosti (a to se kasnije ispostavi) - nitko im nije kriv.

Zanemarimo li racunarski diplomski studij, i teorijsku matematiku - primjenjena, statistika, pa i financijska imaju prilicno upotrebe raznog softvera i kodiranja programcica u mathematici/matlabu/r/c/necem osmom da bi si olaksali zivot na nekim stvarima - u praksi - studentima su to najcesce izborni kolegiji. Znanstvenicima su to dijelovi clanka Smile
No, ocekivati da ce netko znati napisati program u mathematici, a da prije faxa nije programirao (ili ovdje polozio prog1 i prog2) je prilicno nadobudna ideja - koju moguce da vecina brucosa nece biti svjesna, jer ljudi generalno ne gledaju dalje od vlastitog nosa u vlastitu buducnost.
Kad se samo pogleda koliko izbornih kolegija trazi nekakvo kodiranje - taj popis izbornih bi u tom slucaju bio prilicno stanjen za covjeka koji ne polaze programersku granu.

Nije problem da covjek ne polaze programersku granu, problem je da covjek ne razmislja dovoljno unaprijed, a u ostalom i ne zna sto bi ga moglo privuci kasnije - i da prekasno shvati da mu je to trebalo. A nadoknadjivati 3 godine programerskih kolegija prije upisa u diplomski studij - jednostavno nece biti izvedivo. I onda je osoba tuzna i depresivna, upise nesto jer to moze, a ne jer to zeli i umjesto sretnog radnika imamo osobu koja ne voli to sto radi u onoj mjeri koliko bi voljela nesto drugo. A sve moze biti zato jer mu je beki bedasti frend prije upisa na fax rekao da je programiranje tesko i da neka to ne upisuje.

Point mog baljezganja - ako se i krene s prijedlogom uizbornjavanja programerske grane, treba jasno ukazati buducim brucosima na potencijalne probleme, da ne bi bilo 'nismo vam rekli'.

Opcija bi mogla biti da je obavezno svima, ali da ako ne poloze, da mogu iduce godine to zamijeniti necim drugim (i upisati drugu godinu sa malo vecim opterecenjem, ali ne bi gubili godinu u buducnosti). Tako da osoba moze na osnovu VLASTITOG iskustva i procjene doci do zakljucka jel to hoce, moze ili jednostavno ne zeli Very Happy

Naravno, trebalo bi prosiriti kolicinu izbornih predmeta na svakoj godini da se kompenzira za uizbornjavanje racunarskih. Wink

Najbolje mjesto za artikulirati takav zahtjev je otici studentskim predstavnicima i zamoliti ih da ispitaju sto vise ljudi, organiziraju tribine, konzultiraju se s nastavnicima i vide sto je moguce napraviti. Smile
Hence - ne krenuti s peticijama ili slicnim neproduktivnim stuffom.



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 13:44 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam upisao ovaj faks prvenstveno zbog programiranja... tj. računarstva.

Edit: Nije da nisam mogao upisat fer... Rijesio sam prijemni na feru i mogao sam upasti bez placanja.. ali jednostavno sam se odlucio za pmf.
Ja sam upisao ovaj faks prvenstveno zbog programiranja... tj. računarstva.

Edit: Nije da nisam mogao upisat fer... Rijesio sam prijemni na feru i mogao sam upasti bez placanja.. ali jednostavno sam se odlucio za pmf.



_________________
reductio ad absurdum


Zadnja promjena: markotron; 13:52 sri, 6. 5. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 13:49 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kaj vam je bed ako ne skupite dovoljan broj bodova..... pa imate slijedeci rok...
koji je slijedece godine :D
ali, nece biti blokade fakulteta => dakle ima se novaca za besplatno skolovanje

i mozete studirati 10godina ak treba...

samo bez brige i vozi misko! :lol:
kaj vam je bed ako ne skupite dovoljan broj bodova..... pa imate slijedeci rok...
koji je slijedece godine Very Happy
ali, nece biti blokade fakulteta => dakle ima se novaca za besplatno skolovanje

i mozete studirati 10godina ak treba...

samo bez brige i vozi misko! Laughing



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:38 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

svima je nadam se jasno da prva rečenica mog posta nije bila ozbiljna izjava, neg glupa šala na ove blokade. slažem se sa Zyldyanom da je važnije razviti način razmišljanja nego proći. koliko sam skužio, svrha čitavog studiranja, ne samo na ovom faksu već i na ostalima, je da se naučiš snalaziti unutar svoje struke. a ovo što mi studiramo je naša struka, možda :).
@Luciano: [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2014&sec=296]Ovdje[/url] pročitaj kod "Kompetencije...." prvu rečenicu.

i ovoga, nisam ja ni na čiju "stranu" pokušavao stati niti bilo što negativno reći, samo hoću reći da nije u redu pljuvat po ljudima koji su tu da nas nekog čuda i nauče.
svima je nadam se jasno da prva rečenica mog posta nije bila ozbiljna izjava, neg glupa šala na ove blokade. slažem se sa Zyldyanom da je važnije razviti način razmišljanja nego proći. koliko sam skužio, svrha čitavog studiranja, ne samo na ovom faksu već i na ostalima, je da se naučiš snalaziti unutar svoje struke. a ovo što mi studiramo je naša struka, možda Smile.
@Luciano: Ovdje pročitaj kod "Kompetencije...." prvu rečenicu.

i ovoga, nisam ja ni na čiju "stranu" pokušavao stati niti bilo što negativno reći, samo hoću reći da nije u redu pljuvat po ljudima koji su tu da nas nekog čuda i nauče.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:07 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="markotron"]Ja sam upisao ovaj faks prvenstveno zbog programiranja... tj. računarstva.

Edit: Nije da nisam mogao upisat fer... Rijesio sam prijemni na feru i mogao sam upasti bez placanja.. ali jednostavno sam se odlucio za pmf.[/quote]
Svaka čast, nemam ništa protiv toga, to je jako lijepo i osobno mislim da si napravio dobar izbor što si upisao pmf.

Ali ja sam htio reći nešto drugo. Svi dobri programeri jesu dobri matematičari, ali svi dobri matematičari nisu nužno dobri programeri. hoću reći većina ljudi ovaj faks je upisala zbog matematike. Čak ni ja nebi imo ništa protiv programiranja da je taj kolegij malo bolje organiziran. Prvo, pošto vjerujem da su asistenti iz programiranja svijesni toga da većina ljudi nisu upisali ovaj faks zbog prog, mislim da bi bilo ok da nam u kolojviju daju "zadatke za debile" iliti zadatke koje riješiš i imaš 2, a ak netko baš hoće programirat kasnije nek se žili za 5. I drugo, što se tiče ovog kolokvija, jedino mi smeta što nam nisu dali zadatke na normalnom jeziku, nego su npr. zad.4 zadali sa pričicom. Pa zašto? Da su mi dali riječima "Imaš matricu mxn, napravi ovo i ovo..." lakše bi skužio što se traži, a ovak sam ipak izgubio vrijeme šta žaba radi s muhama, bla, bla...
markotron (napisa):
Ja sam upisao ovaj faks prvenstveno zbog programiranja... tj. računarstva.

Edit: Nije da nisam mogao upisat fer... Rijesio sam prijemni na feru i mogao sam upasti bez placanja.. ali jednostavno sam se odlucio za pmf.

Svaka čast, nemam ništa protiv toga, to je jako lijepo i osobno mislim da si napravio dobar izbor što si upisao pmf.

Ali ja sam htio reći nešto drugo. Svi dobri programeri jesu dobri matematičari, ali svi dobri matematičari nisu nužno dobri programeri. hoću reći većina ljudi ovaj faks je upisala zbog matematike. Čak ni ja nebi imo ništa protiv programiranja da je taj kolegij malo bolje organiziran. Prvo, pošto vjerujem da su asistenti iz programiranja svijesni toga da većina ljudi nisu upisali ovaj faks zbog prog, mislim da bi bilo ok da nam u kolojviju daju "zadatke za debile" iliti zadatke koje riješiš i imaš 2, a ak netko baš hoće programirat kasnije nek se žili za 5. I drugo, što se tiče ovog kolokvija, jedino mi smeta što nam nisu dali zadatke na normalnom jeziku, nego su npr. zad.4 zadali sa pričicom. Pa zašto? Da su mi dali riječima "Imaš matricu mxn, napravi ovo i ovo..." lakše bi skužio što se traži, a ovak sam ipak izgubio vrijeme šta žaba radi s muhama, bla, bla...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 16:25 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovak, budimo realni, ja ovaj faks nisam upiso zato što volim matematiku ili što volim programiranje. matematika je bila ono što me je najmanje ne ne zanimalo. sve što je tu, trebalo nama to kasnije ili ne, moramo proć, kako god. probaj tak gledat na to programiranje. šta se mora, mora se. ne može te sve zanimat i sve ti biti zanimljivo. na kraju krajeva, dekan je na prvom predavanju, onom uvodnom, rekao kako nam devedeset posto stvari što ovdje naučimo neće nikad trebat, ili nešto u tome stilu, da sad čovjeku ne trpam nešto što nije rekao. tak da....
e da, i još što sam zaboravio reći. cimer mi je sa treće godine FER-a, dost dobro to njega ide. pito sam ga da mi malo pokaže neke zadatke iz programiranja, još i iz jedinice, nije imo pojma. pito sam ga i za rekurzije, sam je blejao kad sam mu pokazao tip zadatka kakav smo dobili na kolokviju. dobro, možda njemu to ne treba, pa nije baš ostalo pospremljeno, al ono, nešto govori.
tak da...
ovak, budimo realni, ja ovaj faks nisam upiso zato što volim matematiku ili što volim programiranje. matematika je bila ono što me je najmanje ne ne zanimalo. sve što je tu, trebalo nama to kasnije ili ne, moramo proć, kako god. probaj tak gledat na to programiranje. šta se mora, mora se. ne može te sve zanimat i sve ti biti zanimljivo. na kraju krajeva, dekan je na prvom predavanju, onom uvodnom, rekao kako nam devedeset posto stvari što ovdje naučimo neće nikad trebat, ili nešto u tome stilu, da sad čovjeku ne trpam nešto što nije rekao. tak da....
e da, i još što sam zaboravio reći. cimer mi je sa treće godine FER-a, dost dobro to njega ide. pito sam ga da mi malo pokaže neke zadatke iz programiranja, još i iz jedinice, nije imo pojma. pito sam ga i za rekurzije, sam je blejao kad sam mu pokazao tip zadatka kakav smo dobili na kolokviju. dobro, možda njemu to ne treba, pa nije baš ostalo pospremljeno, al ono, nešto govori.
tak da...



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:40 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]sve što je tu, trebalo nama to kasnije ili ne, moramo proć, kako god. probaj tak gledat na to programiranje. šta se mora, mora se. ne može te sve zanimat i sve ti biti zanimljivo.[/quote]
Znam, slažem se s tobom u ovom. Znam da nitko mene ne pita jel mi se to sviđa, znam da moram to proć. Samo kažem da bi to možda bilo malo lakše da se programiranje malo bolje organizira. Glupo mi je da kolegij koji je recimo tako "nametnut" većini ima najlošiju prolaznost.
Milojko (napisa):
sve što je tu, trebalo nama to kasnije ili ne, moramo proć, kako god. probaj tak gledat na to programiranje. šta se mora, mora se. ne može te sve zanimat i sve ti biti zanimljivo.

Znam, slažem se s tobom u ovom. Znam da nitko mene ne pita jel mi se to sviđa, znam da moram to proć. Samo kažem da bi to možda bilo malo lakše da se programiranje malo bolje organizira. Glupo mi je da kolegij koji je recimo tako "nametnut" većini ima najlošiju prolaznost.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 17:05 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Redeemer"]kaj vam je bed ako ne skupite dovoljan broj bodova..... pa imate slijedeci rok...
koji je slijedece godine :D
ali, nece biti blokade fakulteta => dakle ima se novaca za besplatno skolovanje

i mozete studirati 10godina ak treba...

samo bez brige i vozi misko! :lol:[/quote]

Ali nisu svi roditelji spremni plaćati svojoj djeci vječni studij...

Ja za svoje npr znam da nisu... ako vide da nema napretka shvatit će da im je klinac lijena b'dala ili je jednostavno gl'p.

I shvaćam to... da me roditelji uzdržavaju 10 godina na faksu bi pomislio da već neš s njima ne valja...

Oni koji imaju nek plaćaju... al u što će taj čovjek izrasti...

Ljudi koji studiraju 10 godina, po meni, nisu trebali niti započeti studij. Da imam firmu, takvog čovjeka nikad nebi zaposlio.

To je sve od mene(eksklmešn mark)

Žaba žabi grize krak
Redeemer (napisa):
kaj vam je bed ako ne skupite dovoljan broj bodova..... pa imate slijedeci rok...
koji je slijedece godine Very Happy
ali, nece biti blokade fakulteta ⇒ dakle ima se novaca za besplatno skolovanje

i mozete studirati 10godina ak treba...

samo bez brige i vozi misko! Laughing


Ali nisu svi roditelji spremni plaćati svojoj djeci vječni studij...

Ja za svoje npr znam da nisu... ako vide da nema napretka shvatit će da im je klinac lijena b'dala ili je jednostavno gl'p.

I shvaćam to... da me roditelji uzdržavaju 10 godina na faksu bi pomislio da već neš s njima ne valja...

Oni koji imaju nek plaćaju... al u što će taj čovjek izrasti...

Ljudi koji studiraju 10 godina, po meni, nisu trebali niti započeti studij. Da imam firmu, takvog čovjeka nikad nebi zaposlio.

To je sve od mene(eksklmešn mark)

Žaba žabi grize krak



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:37 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se s Nesi. Prog1 i 2 su kolegiji koji su tako koncipirani da se uhvati osnova sintaxe, i da se NAUČI ALGORITAMSKI RAZMIŠLJAT. Mathematica, Matlab, R, bilo koji program koji će velika većina vas koristiti na poslu, koristi sintaxu vrlo sličnu C-u, i što je najvažnije ima potpuno isti način razmišljanja.
Npr: Trebam generirat slučajnu simetričnu matricu i na njoj isprobat neku metodu za rješavanje sustava (npr iterativnu). Ok, generiram matricu. Onda puknem while,for petlju i nek se vrti dok se relativna greška ne smanji do nekog epsilona. U tijelu petlje trebam iterirat matricu na neki način, izračunat grešku. Na kraju ispisat što me traži...

To je osnova programiranja... to je ono što se uči na prog1 i 2... ne znači da ako nećete na računarstvo da nikad nećete trebat osnove C-a ili bilo kojeg drugog prog jezika. Možda nećete koristit istu sintaxu, ali način razmišljanja je ono što se mora usvojit da bi danas-sutra dobro (efikasnije, brže) radili svoj posao...

Po meni je prog odlično organizirano... ima brdo bonus bodova, ima zadaće koje su "za debile", ali ima i zadataka koje su one koje to zanima. Vsego je napravio veliku stvar sa skriptom, zamislite kak bi bilo bez nje, da se uči iz neke knjige... ono što se traži od vas je RAZMIŠLJAT, ne učit kodove napamet, ne rješavat milijun zadataka na istu foru, nego se malo i igrat s tim... tu se ide na razumijevanje i zato je možda veći problem od LA,MA i sl.. na tim kolegijima se točno zna kaj dolazi u kolokvij, i od 5zadataka, 3 su šablone. Na prog toga nema, nego se traži ljude da razmišljaju i da razumiju gradivo... Mislim da je i danas ostalo da ako se na kol ima dobra ideja, ali nije sprovedena sintaktički, da se dobije većina bodova. To pokazuje da se traži razumijevanje, ne štrebanje sintaxe...

Ljudi, primite se toga, TREBAT ĆE VAM. Ne nužno u tom obliku, ali trebat će puno više nego dokaz Bolzano-Weistrassovog tm za nizove ili dokaza Binet-Cauchyevog tm...
Slažem se s Nesi. Prog1 i 2 su kolegiji koji su tako koncipirani da se uhvati osnova sintaxe, i da se NAUČI ALGORITAMSKI RAZMIŠLJAT. Mathematica, Matlab, R, bilo koji program koji će velika većina vas koristiti na poslu, koristi sintaxu vrlo sličnu C-u, i što je najvažnije ima potpuno isti način razmišljanja.
Npr: Trebam generirat slučajnu simetričnu matricu i na njoj isprobat neku metodu za rješavanje sustava (npr iterativnu). Ok, generiram matricu. Onda puknem while,for petlju i nek se vrti dok se relativna greška ne smanji do nekog epsilona. U tijelu petlje trebam iterirat matricu na neki način, izračunat grešku. Na kraju ispisat što me traži...

To je osnova programiranja... to je ono što se uči na prog1 i 2... ne znači da ako nećete na računarstvo da nikad nećete trebat osnove C-a ili bilo kojeg drugog prog jezika. Možda nećete koristit istu sintaxu, ali način razmišljanja je ono što se mora usvojit da bi danas-sutra dobro (efikasnije, brže) radili svoj posao...

Po meni je prog odlično organizirano... ima brdo bonus bodova, ima zadaće koje su "za debile", ali ima i zadataka koje su one koje to zanima. Vsego je napravio veliku stvar sa skriptom, zamislite kak bi bilo bez nje, da se uči iz neke knjige... ono što se traži od vas je RAZMIŠLJAT, ne učit kodove napamet, ne rješavat milijun zadataka na istu foru, nego se malo i igrat s tim... tu se ide na razumijevanje i zato je možda veći problem od LA,MA i sl.. na tim kolegijima se točno zna kaj dolazi u kolokvij, i od 5zadataka, 3 su šablone. Na prog toga nema, nego se traži ljude da razmišljaju i da razumiju gradivo... Mislim da je i danas ostalo da ako se na kol ima dobra ideja, ali nije sprovedena sintaktički, da se dobije većina bodova. To pokazuje da se traži razumijevanje, ne štrebanje sintaxe...

Ljudi, primite se toga, TREBAT ĆE VAM. Ne nužno u tom obliku, ali trebat će puno više nego dokaz Bolzano-Weistrassovog tm za nizove ili dokaza Binet-Cauchyevog tm...



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:00 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]ali trebat će puno više nego dokaz Bolzano-Weistrassovog tm za nizove ili dokaza Binet-Cauchyevog tm...[/quote]
Tu se u potpunosti ne slažem s tobom.

Pozdrav!
Luuka (napisa):
ali trebat će puno više nego dokaz Bolzano-Weistrassovog tm za nizove ili dokaza Binet-Cauchyevog tm...

Tu se u potpunosti ne slažem s tobom.

Pozdrav!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:05 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luciano"][quote="Luuka"]ali trebat će puno više nego dokaz Bolzano-Weistrassovog tm za nizove ili dokaza Binet-Cauchyevog tm...[/quote]
Tu se u potpunosti ne slažem s tobom.

Pozdrav![/quote]

Vjeruj mi stari, a ako nećeš vjerovat, vidjet ćeš i sam :D
Luciano (napisa):
Luuka (napisa):
ali trebat će puno više nego dokaz Bolzano-Weistrassovog tm za nizove ili dokaza Binet-Cauchyevog tm...

Tu se u potpunosti ne slažem s tobom.

Pozdrav!


Vjeruj mi stari, a ako nećeš vjerovat, vidjet ćeš i sam Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:11 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]

Vjeruj mi stari, a ako nećeš vjerovat, vidjet ćeš i sam :D[/quote]
A gle, vjerujem da će mi trebat osnovni način razmišljanja C-a. A mislim da taj način razmišljanja pokažeš na drugom kolokviju programiranja 1. A u programiranju 2 to još malo upotpuniš alociranjem memorije i... to je to.... Meni se čini da ostatak prog2 nije tolko koristan... al to je samo moje mišljenje.
Luuka (napisa):


Vjeruj mi stari, a ako nećeš vjerovat, vidjet ćeš i sam Very Happy

A gle, vjerujem da će mi trebat osnovni način razmišljanja C-a. A mislim da taj način razmišljanja pokažeš na drugom kolokviju programiranja 1. A u programiranju 2 to još malo upotpuniš alociranjem memorije i... to je to.... Meni se čini da ostatak prog2 nije tolko koristan... al to je samo moje mišljenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:16 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo primjer:
Pitala me jedna cura sa FOI-a da joj pomognem oko dz iz mathematice...
[quote="ZADATAK"]Neka je A matrica tipa (30; 20) ·ciji elementi su slu·cajni cijeli brojevi iz skupa {-1, 0, 1}.
Neka je B kvadratna matrica reda 20 ·ciji su svi elementi jednaki 0, osim elemenata na
dijagonali koja se nalazi neposredno iznad glavne dijagonale na kojoj se nalaze slu·cajni
cijeli brojevi iz segmenta [-5, 5].
(a) Generirajte slu·cajne matrice oblika AB i napravite 70 takvih iteracija. U svakoj
iteraciji neka se ispi·se dobivena slu·cajna matrica i njezin rang.
(b) Medu matricama iz (a) dijela zadatka, odaberite matricu M koja ima najmanji rang
(ako ima vi·se takvih matrica najmanjeg ranga, odaberite po ·zelji neku od njih).
Odredite jezgru i defekt matrice M.[/quote]

Izgleda poznato? Evo i rješenja:

[code:1]For[i = 1, i <= 70, i++,
A = RandomInteger[{-1, 1}, {30, 20}];
B = DiagonalMatrix[RandomInteger[{-5, 5}, 19], 1];
P = A.B;
Print["Matrica: ", P // MatrixForm, ", a njen rang je: ",
MatrixRank[P]];
If[ i == 1, M = P,
If[MatrixRank[P] < MatrixRank[M], M = P]
]
]

Print["Matrica najmanjeg ranga je: ", M // MatrixForm]
Print["Njen defekt je: ", Length[NullSpace[M]], ", a jezgra je: ",
NullSpace[M]]
[/code:1]

Jel to izgleda poznato? Da, skoro isto ko u C-u :shock:

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="Luciano"]Meni se čini da ostatak prog2 nije tolko koristan... al to je samo moje mišljenje.[/quote]

Trebat će kasnije... datoteke su jako korisna stvar, ja sam si radio par programčića koje koristim (za titlove za filmove, za praćenje nogometnih liga)... rekurzije se rade na diskretnoj, pointeri su itekako korisna stvar, liste također... samo se uhvati toga, uz kompajler, i neće bit problema :D
Evo primjer:
Pitala me jedna cura sa FOI-a da joj pomognem oko dz iz mathematice...
ZADATAK (napisa):
Neka je A matrica tipa (30; 20) ·ciji elementi su slu·cajni cijeli brojevi iz skupa {-1, 0, 1}.
Neka je B kvadratna matrica reda 20 ·ciji su svi elementi jednaki 0, osim elemenata na
dijagonali koja se nalazi neposredno iznad glavne dijagonale na kojoj se nalaze slu·cajni
cijeli brojevi iz segmenta [-5, 5].
(a) Generirajte slu·cajne matrice oblika AB i napravite 70 takvih iteracija. U svakoj
iteraciji neka se ispi·se dobivena slu·cajna matrica i njezin rang.
(b) Medu matricama iz (a) dijela zadatka, odaberite matricu M koja ima najmanji rang
(ako ima vi·se takvih matrica najmanjeg ranga, odaberite po ·zelji neku od njih).
Odredite jezgru i defekt matrice M.


Izgleda poznato? Evo i rješenja:

Kod:
For[i = 1, i <= 70, i++,
 A = RandomInteger[{-1, 1}, {30, 20}];
     B = DiagonalMatrix[RandomInteger[{-5, 5}, 19], 1];
   P = A.B;
 Print["Matrica: ", P // MatrixForm, ", a njen rang je: ",
  MatrixRank[P]];
 If[ i == 1, M = P,
  If[MatrixRank[P] < MatrixRank[M], M = P]
  ]
 ]

Print["Matrica najmanjeg ranga je: ", M // MatrixForm]
Print["Njen defekt je: ", Length[NullSpace[M]], ", a jezgra je: ",
 NullSpace[M]]


Jel to izgleda poznato? Da, skoro isto ko u C-u Shocked

Added after 3 minutes:

Luciano (napisa):
Meni se čini da ostatak prog2 nije tolko koristan... al to je samo moje mišljenje.


Trebat će kasnije... datoteke su jako korisna stvar, ja sam si radio par programčića koje koristim (za titlove za filmove, za praćenje nogometnih liga)... rekurzije se rade na diskretnoj, pointeri su itekako korisna stvar, liste također... samo se uhvati toga, uz kompajler, i neće bit problema Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 19:15 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto se "tice" pobune protiv pricica, odnosno problemskih zadataka.......eh.....da vam dodje jednog dana covjek u firmu (pa radili vi ko programer ili ko...statijaznam.....financijski savjetnik) nece ti reci "cuj, star, trebas imati matricu koja izgleda tako-i-tako koja ce ti raditi to-i-to, pa ti meni sad izracunaj to-i-to". neeeeeeee. on ce vam ispricati pricicu, slozit ce ti problem. pa se sad ti misli kako ces to rjesiti. ako na 1. godini faxa (znaci, nakon 12 godina rjesavanja problemskih zadataka iz matematike, fizike i kemije) smatrate da je problemski zadatak glupa tehnika provjeravanja znanja, onda.......hm......? pa jeste li na kolokvijima iz analize dobili zadatak koji kaze "nadji domenu, asimptote, extreme, blablabla" ili vam je samo bilo napisano "nacrtaj fju blablabla"? to spada u onu domenu da treba zadatak matematicki modelirati. i onda prijeci na algoritamsko rjesavanje. a koliko sam vidio, kolokviji iz programiranja su sjajan primjer kako se iz programskog zadatka modeliranjem moze dobiti nesto.......
sto se "tice" pobune protiv pricica, odnosno problemskih zadataka.......eh.....da vam dodje jednog dana covjek u firmu (pa radili vi ko programer ili ko...statijaznam.....financijski savjetnik) nece ti reci "cuj, star, trebas imati matricu koja izgleda tako-i-tako koja ce ti raditi to-i-to, pa ti meni sad izracunaj to-i-to". neeeeeeee. on ce vam ispricati pricicu, slozit ce ti problem. pa se sad ti misli kako ces to rjesiti. ako na 1. godini faxa (znaci, nakon 12 godina rjesavanja problemskih zadataka iz matematike, fizike i kemije) smatrate da je problemski zadatak glupa tehnika provjeravanja znanja, onda.......hm......? pa jeste li na kolokvijima iz analize dobili zadatak koji kaze "nadji domenu, asimptote, extreme, blablabla" ili vam je samo bilo napisano "nacrtaj fju blablabla"? to spada u onu domenu da treba zadatak matematicki modelirati. i onda prijeci na algoritamsko rjesavanje. a koliko sam vidio, kolokviji iz programiranja su sjajan primjer kako se iz programskog zadatka modeliranjem moze dobiti nesto.......



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:46 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa zašto onda prošlih godina nije bilo pričica nego su odmah dobili normalno zadane zadatke?

Ali nije ni problem u pričicama. Problem je u vremenu. Ti kad dobiješ zadatak sa pričicom prvo trebaš par puta pročitat da shvatiš, a onda opet nisi siguran dal' si dobro shvatio zadatak. I ode vrijeme. Dok recimo prošle godine su dobili matricu zadanu NORMALNIM riječima i dobili su primjer što program treba ispisat. Mi to ove godine nismo dobili.
Pa zašto onda prošlih godina nije bilo pričica nego su odmah dobili normalno zadane zadatke?

Ali nije ni problem u pričicama. Problem je u vremenu. Ti kad dobiješ zadatak sa pričicom prvo trebaš par puta pročitat da shvatiš, a onda opet nisi siguran dal' si dobro shvatio zadatak. I ode vrijeme. Dok recimo prošle godine su dobili matricu zadanu NORMALNIM riječima i dobili su primjer što program treba ispisat. Mi to ove godine nismo dobili.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 8 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan