Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Strajk zaposlenih u javnim sluzbama
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:41 čet, 14. 5. 2009    Naslov: strajk zaposlenih u javnim službama Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Ma nece ih uskladjivat s nicim. Ovo je cisto kupovanje vremena. Nitko normalan ne ocekuje da ce ovo biti zadnji dogovori o placama u narednih 7 godina.[/quote]
Joj, ovaj komentar ti je super! I još ktome, istinit. http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-normalan-jos-vjeruje-ivi-sanaderu/433798.aspx
mdoko (napisa):
Ma nece ih uskladjivat s nicim. Ovo je cisto kupovanje vremena. Nitko normalan ne ocekuje da ce ovo biti zadnji dogovori o placama u narednih 7 godina.

Joj, ovaj komentar ti je super! I još ktome, istinit. http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-normalan-jos-vjeruje-ivi-sanaderu/433798.aspx


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duby
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 09. 2006. (19:31:17)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 22:23 čet, 14. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

potpuno se slazem s vama,ono za uskladjivanje je bio ironican komentar...
odavno ne polazem nade u place u skolstvu,zivjele instrukcije :lol:
potpuno se slazem s vama,ono za uskladjivanje je bio ironican komentar...
odavno ne polazem nade u place u skolstvu,zivjele instrukcije Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 22:54 čet, 14. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

e, btw, mog pitat nešt? zašt je onaj prosvjed bio namjenjen za subotu u šest do dvanaest? zašt ne na primjer u sedam do dvanaest?:)
e, btw, mog pitat nešt? zašt je onaj prosvjed bio namjenjen za subotu u šest do dvanaest? zašt ne na primjer u sedam do dvanaest?Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:10 čet, 14. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zato jer su nam spustili place 6%. doduse, nematematicari nisu znali izracunati da nam place nisu spustili 6% (kako se stalno prica po medijima), vec nesto manje.

a moze se protumaciti i ovako "ukinuli su nam povecanje koje je iznosilo 6%". :D

@ ante003: shvacam i razumijem tvoj stav da neces na izbore. ALI - ja ne vjerujem sadasnjoj vladi. ako se na nepostojecoj adresi u imotskoj krajini nasla (po popisu) 101 osoba, onda s razlogom mozemo pretpostaviti da su posrijedi izborne muljaze. ako vec ne znas za koga glasati, onda nemoj dopustiti da tvoj glas ode XYu. radije ucini svoj listic nevazecim. ;)
zato jer su nam spustili place 6%. doduse, nematematicari nisu znali izracunati da nam place nisu spustili 6% (kako se stalno prica po medijima), vec nesto manje.

a moze se protumaciti i ovako "ukinuli su nam povecanje koje je iznosilo 6%". Very Happy

@ ante003: shvacam i razumijem tvoj stav da neces na izbore. ALI - ja ne vjerujem sadasnjoj vladi. ako se na nepostojecoj adresi u imotskoj krajini nasla (po popisu) 101 osoba, onda s razlogom mozemo pretpostaviti da su posrijedi izborne muljaze. ako vec ne znas za koga glasati, onda nemoj dopustiti da tvoj glas ode XYu. radije ucini svoj listic nevazecim. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bixodococo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (20:26:24)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 23:20 čet, 14. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="bixodococo"]Ajde de, nećemo morat previše odrađivat vikendima i profesori će nastavu održavati sa upgradeanim osmjehom na licu jer će imati više love za otplatit dvorane i pelješki most[/quote]

Vise love? :zbunjen: Ti nisi citao sporazum, je l' da? :P Imamo ponesto obecanja vise (u ovo doba, to se ionako dijeli besplatno), a "lova" dolazi solidno kasnije (tj. obecano je da dolazi, a vidjeli smo vec razliku izmedju love i obecanja, efektivno od ovog mjeseca). :lol:

I, usput, zaboravio si [url=http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=49171147-2ac2-4a49-835d-a664fe9aff79]dravski most[/url], koji je - za razliku od peljeskog - dogovoren ovih dana. :D
[/quote]

Zaboravio sam u zagradi dodat da će tako bit "kad kriza završi". Ironiju je nepotrebno naglasiti...

Ali ovaj drugi most me ultra iznenadio... Ni glasa čuo (do maloprije) :glavobolja:

[size=9][color=#999999]Added after 8 minutes:[/color][/size]

Drago mi je da 'rvati u zadnje vrijeme pokazuju sluha i otpora nepravdi, ali nekako mi to uvijek izgleda pipičasto... Pogledajte recimo, što se desi kad Francuzi krenu u štrajk... Neznam... Primjerice, onaj zakon o golfu me toliko iživcirao da sam razmišljao o joggingu na Markovom trgu (gol), no preduhitrio me neki lik koji je takav hodao oko Jelačićevog trga, pa sad moram čekat 20 godina da bude fora... :x
vsego (napisa):
bixodococo (napisa):
Ajde de, nećemo morat previše odrađivat vikendima i profesori će nastavu održavati sa upgradeanim osmjehom na licu jer će imati više love za otplatit dvorane i pelješki most


Vise love? Zbunjen Ti nisi citao sporazum, je l' da? Razz Imamo ponesto obecanja vise (u ovo doba, to se ionako dijeli besplatno), a "lova" dolazi solidno kasnije (tj. obecano je da dolazi, a vidjeli smo vec razliku izmedju love i obecanja, efektivno od ovog mjeseca). Laughing

I, usput, zaboravio si dravski most, koji je - za razliku od peljeskog - dogovoren ovih dana. Very Happy


Zaboravio sam u zagradi dodat da će tako bit "kad kriza završi". Ironiju je nepotrebno naglasiti...

Ali ovaj drugi most me ultra iznenadio... Ni glasa čuo (do maloprije) Boli me glava

Added after 8 minutes:

Drago mi je da 'rvati u zadnje vrijeme pokazuju sluha i otpora nepravdi, ali nekako mi to uvijek izgleda pipičasto... Pogledajte recimo, što se desi kad Francuzi krenu u štrajk... Neznam... Primjerice, onaj zakon o golfu me toliko iživcirao da sam razmišljao o joggingu na Markovom trgu (gol), no preduhitrio me neki lik koji je takav hodao oko Jelačićevog trga, pa sad moram čekat 20 godina da bude fora... Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:31 pet, 15. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]O pojedinim strankama i politicarima, naravno, mozete imati kakve god stavove zelite. No, kad je rijec o pisanju po Forumu, moram podsjetiti na[/color]
[quote="[url=http://degiorgi.math.hr/forum/]Pravila ponasanja[/url]"]Izazivanje svađa, te vrijeđanje, klevetanje, tračanje i sl. (kako sudionika Foruma, tako i ostalih osoba/organizacija/...) je zabranjeno.[/quote]

[color=darkred]Idealno bi bilo da se suzdrzite od rasprave o politici, politicarima i strankama, jer takve rasprave rijetko zadrze pristojni izricaj. Ako vec morate o tome, molim da prvo procitate [url=http://degiorgi.math.hr/forum/]Pravila ponasanja[/url], pa onda pristupite diskusiji u skladu s tim pravilima.

Hvala,

V.[/color]
O pojedinim strankama i politicarima, naravno, mozete imati kakve god stavove zelite. No, kad je rijec o pisanju po Forumu, moram podsjetiti na
Pravila ponasanja (napisa):
Izazivanje svađa, te vrijeđanje, klevetanje, tračanje i sl. (kako sudionika Foruma, tako i ostalih osoba/organizacija/...) je zabranjeno.


Idealno bi bilo da se suzdrzite od rasprave o politici, politicarima i strankama, jer takve rasprave rijetko zadrze pristojni izricaj. Ako vec morate o tome, molim da prvo procitate Pravila ponasanja, pa onda pristupite diskusiji u skladu s tim pravilima.

Hvala,

V.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 1:26 pet, 15. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]prije svega clanstvo sindikata treba svoje glavesine izbaciti sa njihovih vodecih mjesta. prodali su nas, a vlada nije obecala nista sta nam ne duguju.[/quote]

Nisam clan sindikata pa necu tuliti clanovima sto da rade, no boljeg od Ribica sumnjam da ce naci.. Imao sam par sastanaka s njime i covjek je odlican, realan i svjestan snage sindikata... Sindikati su svjesni da nema para i da ce se poslije bitka voditi za radna mjesta, a ne za place... Zato su u biti i potpisali ovaj sporazum da pokusaju sprijeciti daljnje smanjenje placa krajem godine ili otpustanje radnika, a mi smo i sacuvali onih 2% povisice u obrazovanju...

Sto se tice sporazuma, osim buducnosti vlada nije nista mogla ni obecati... Kada prihodi padaju, a zaduziti se vise ne mozes, ostaje jedino smanjiti rashode... Kazu ljudi da treba nama financirati place, a ne Peljeski most... Lova za Peljeski je fiktivna i za sada ne postoji tako da je lako onda obecavati "prolonigranje planova" sto god to znacilo jer taj novac ne postoji...

No osnovna matematika je jednostavna... Podaci iz sijecnja 2009. govore da otprilike 1.25 milijuna radnika iz realnog sektora financira 250 000 zaposlenih u javnom i drzavnom sektoru te 1.1 milijun umirovljenika sto vise nije odrzivo s recesijom i smanjenom aktivnosti realnog sektora i turizma...

Stanje je takvo da ili ce se smanjivati broj zaposlenih ili place ili cemo stampat novce i imat inflaciju...

Koliko imam inofrmacije iz drzavne uprave, ako na ovome ostane jos cemo biti sretni no vjerojatno ce nam morati smanjiti prihod za jos jednu placu jer su projekcije punjenja proracuna poprilicno pesimisticne odnosno da ce faliti dodatnih 5 - 7 milijardi kuna do kraja godine...

Pitanje pravicnosti i koliku placu mi realno zasluzujemo vec dulje vrijeme vise nije aktualno osim u slucaju da ne procesljamo drzavnu upravu, racionaliziramo i otpustimo neradnike. No to se nikada nece desiti jer niti jedna ozbiljna politicka stranka to nece napraviti...
kenny (napisa):
prije svega clanstvo sindikata treba svoje glavesine izbaciti sa njihovih vodecih mjesta. prodali su nas, a vlada nije obecala nista sta nam ne duguju.


Nisam clan sindikata pa necu tuliti clanovima sto da rade, no boljeg od Ribica sumnjam da ce naci.. Imao sam par sastanaka s njime i covjek je odlican, realan i svjestan snage sindikata... Sindikati su svjesni da nema para i da ce se poslije bitka voditi za radna mjesta, a ne za place... Zato su u biti i potpisali ovaj sporazum da pokusaju sprijeciti daljnje smanjenje placa krajem godine ili otpustanje radnika, a mi smo i sacuvali onih 2% povisice u obrazovanju...

Sto se tice sporazuma, osim buducnosti vlada nije nista mogla ni obecati... Kada prihodi padaju, a zaduziti se vise ne mozes, ostaje jedino smanjiti rashode... Kazu ljudi da treba nama financirati place, a ne Peljeski most... Lova za Peljeski je fiktivna i za sada ne postoji tako da je lako onda obecavati "prolonigranje planova" sto god to znacilo jer taj novac ne postoji...

No osnovna matematika je jednostavna... Podaci iz sijecnja 2009. govore da otprilike 1.25 milijuna radnika iz realnog sektora financira 250 000 zaposlenih u javnom i drzavnom sektoru te 1.1 milijun umirovljenika sto vise nije odrzivo s recesijom i smanjenom aktivnosti realnog sektora i turizma...

Stanje je takvo da ili ce se smanjivati broj zaposlenih ili place ili cemo stampat novce i imat inflaciju...

Koliko imam inofrmacije iz drzavne uprave, ako na ovome ostane jos cemo biti sretni no vjerojatno ce nam morati smanjiti prihod za jos jednu placu jer su projekcije punjenja proracuna poprilicno pesimisticne odnosno da ce faliti dodatnih 5 - 7 milijardi kuna do kraja godine...

Pitanje pravicnosti i koliku placu mi realno zasluzujemo vec dulje vrijeme vise nije aktualno osim u slucaju da ne procesljamo drzavnu upravu, racionaliziramo i otpustimo neradnike. No to se nikada nece desiti jer niti jedna ozbiljna politicka stranka to nece napraviti...



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 6:55 pet, 15. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mpavic"]Nisam clan sindikata...[/quote]

Smije li se pitati zasto?
mpavic (napisa):
Nisam clan sindikata...


Smije li se pitati zasto?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 9:02 pet, 15. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="mpavic"]Nisam clan sindikata...[/quote]

Smije li se pitati zasto?[/quote]

Imam svoje razloge. Ne svidja mi se interni nacin rada, financiranja i sl. Bilo je pokusaja da me uclane, no nisam se dao... Iako ekstrenu borbu sidikata za prava podupirem...
krcko (napisa):
mpavic (napisa):
Nisam clan sindikata...


Smije li se pitati zasto?


Imam svoje razloge. Ne svidja mi se interni nacin rada, financiranja i sl. Bilo je pokusaja da me uclane, no nisam se dao... Iako ekstrenu borbu sidikata za prava podupirem...



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan