Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Beannachtaí na Féile Pádraig oraibh!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:38 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Beannachtaí na Féile Pádraig oraibh! Citirajte i odgovorite

iliti...
Sretan vam dan Svetog Patrika
[img]http://degiorgi.math.hr/forum/images/smiles/beer.gif[/img] [img]http://degiorgi.math.hr/forum/images/smiles/beer.gif[/img] [img]http://degiorgi.math.hr/forum/images/smiles/beer.gif[/img]

17.3. je to inače, al mi se ne da biti budan.... :roll:
iliti...
Sretan vam dan Svetog Patrika


17.3. je to inače, al mi se ne da biti budan.... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:51 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je [b]irski[/b] praznik. Kakve mi s tim veze imamo?
To je irski praznik. Kakve mi s tim veze imamo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:09 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]To je [b]irski[/b] praznik. Kakve mi s tim veze imamo?[/quote]
kaj onda ak je irski?
Irska je među prvim drzavama koja je nas priznala, a i u hrvatskoj ima ljudi koji su irskog podrijetla

Meni osobno jedan od dražih katoličkih blagdana - onak, sa pravim duhom 8)
nema toliko primjesa megalomanske komercijale kao za bozic, valentinovo i uskrs :twisted:
Crni (napisa):
To je irski praznik. Kakve mi s tim veze imamo?

kaj onda ak je irski?
Irska je među prvim drzavama koja je nas priznala, a i u hrvatskoj ima ljudi koji su irskog podrijetla

Meni osobno jedan od dražih katoličkih blagdana - onak, sa pravim duhom Cool
nema toliko primjesa megalomanske komercijale kao za bozic, valentinovo i uskrs Twisted Evil



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:24 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni je fascinantno kako irci, unatoč svojoj čvrstoj katoličkoj opredjeljenosti (što mislite odkud pojam irski katolik :)) ), se rado prisjećaju svojih predkršćanskih predaka, tj. vremena klanova.

Svi Irci, koji tvrde da su potomci nekog klana, sa radošću i velikim ponosom naglašuju kako su baš oni potomci tog i tog klana ili još bolje - ne potomci, nego članovi.

Po mojem misljenju takvo nešto kod nas nije moguće jer se previše ljudi srami svoje prošlosti, a i crkva je preveliku stegu uvela.

[color=blue]Napomena moderatora : nemojte da se ovo pretvori u razgovor o crkvi - svaki takav pokušaj ću brisati![/color]

Posjetiti ću jednoga dana dublin i ostatak irske i isplanirati cu si da budem tamo bas na 17.3.
meni je fascinantno kako irci, unatoč svojoj čvrstoj katoličkoj opredjeljenosti (što mislite odkud pojam irski katolik Smile) ), se rado prisjećaju svojih predkršćanskih predaka, tj. vremena klanova.

Svi Irci, koji tvrde da su potomci nekog klana, sa radošću i velikim ponosom naglašuju kako su baš oni potomci tog i tog klana ili još bolje - ne potomci, nego članovi.

Po mojem misljenju takvo nešto kod nas nije moguće jer se previše ljudi srami svoje prošlosti, a i crkva je preveliku stegu uvela.

Napomena moderatora : nemojte da se ovo pretvori u razgovor o crkvi - svaki takav pokušaj ću brisati!

Posjetiti ću jednoga dana dublin i ostatak irske i isplanirati cu si da budem tamo bas na 17.3.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:54 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam bio, ali negdje krajem proljeca... :) Prelijepa zemlja... :D

Sv. Patrick je irski praznik, ali mislim da je medjunarodno (jasno, nesluzbeno) prihvacen kao praznik svih koji vole pivu... :)

Not my game, ali svima koji se tu osjecaju prozvani: [b]Lá Fhéile Pádraig Sona Daoibh![/b] :D

:party:
Ja sam bio, ali negdje krajem proljeca... Smile Prelijepa zemlja... Very Happy

Sv. Patrick je irski praznik, ali mislim da je medjunarodno (jasno, nesluzbeno) prihvacen kao praznik svih koji vole pivu... Smile

Not my game, ali svima koji se tu osjecaju prozvani: Lá Fhéile Pádraig Sona Daoibh! Very Happy

Tuluuuuum!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 11:26 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaaapravo... Zadnja velika tucnjava klanova je bila na sajmu u Tipperaryu (slobodno ispravite tipfelere :)) u drugoj polovici 19. stoljeca i sastojala se od 200 clanova jedne obitelji, 150 clanova neke druge obitelji koju ne voli ova prva i 100 clanova neke politicke grupacije koje ove obitelji nisu voljele :D
Djetetu se sa 16 godina davao "shillelagh" kad bi postajao muskarac, sto je putni stap od crne hrastovine 1.5 do 2.5m u duljinu sa prirodnim cvorom (ili ponekad umjetnim al ispunjenim olovom) na jednom kraju, sto se smatralo tradicionalnim orudjem za klanske fajtove (u pravilu u nedjelju i na vjerske svecanosti kad bi se skupili u gradu na sajmu).

Interesantno kako skoro sve tzv "jolly" kulture poput iraca, jamaikanaca i sl. imaju krajnje vrlo brutalnu i krvavu povijest medjusobnih pogroma (a poneki i sadasnjost)

Ali na stranu irsku povijest, sretan dan svetog Patrika svim ircima i onima koji se tako osjecaju sa vremena na vrijeme i vidimo se u Pauku na Shamrok Roversima, upad 40 Kn a za pivu i porter se sami snadjite ;)

[url]http://johnwhurley.com/[/url]
Zaaapravo... Zadnja velika tucnjava klanova je bila na sajmu u Tipperaryu (slobodno ispravite tipfelere Smile) u drugoj polovici 19. stoljeca i sastojala se od 200 clanova jedne obitelji, 150 clanova neke druge obitelji koju ne voli ova prva i 100 clanova neke politicke grupacije koje ove obitelji nisu voljele Very Happy
Djetetu se sa 16 godina davao "shillelagh" kad bi postajao muskarac, sto je putni stap od crne hrastovine 1.5 do 2.5m u duljinu sa prirodnim cvorom (ili ponekad umjetnim al ispunjenim olovom) na jednom kraju, sto se smatralo tradicionalnim orudjem za klanske fajtove (u pravilu u nedjelju i na vjerske svecanosti kad bi se skupili u gradu na sajmu).

Interesantno kako skoro sve tzv "jolly" kulture poput iraca, jamaikanaca i sl. imaju krajnje vrlo brutalnu i krvavu povijest medjusobnih pogroma (a poneki i sadasnjost)

Ali na stranu irsku povijest, sretan dan svetog Patrika svim ircima i onima koji se tako osjecaju sa vremena na vrijeme i vidimo se u Pauku na Shamrok Roversima, upad 40 Kn a za pivu i porter se sami snadjite Wink

http://johnwhurley.com/



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 11:42 sri, 17. 3. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:33 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Interesantno kako skoro sve tzv "jolly" kulture poput iraca, jamaikanaca i sl. imaju krajnje vrlo brutalnu i krvavu povijest medjusobnih pogroma (a poneki i sadasnjost)[/quote]

Steta sto obrat ne vrijedi. Mi imamo krvavu proslost i sadasnjost (ili neposrednu proslost), ali nas to ne cini jolly kulturom.
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Interesantno kako skoro sve tzv "jolly" kulture poput iraca, jamaikanaca i sl. imaju krajnje vrlo brutalnu i krvavu povijest medjusobnih pogroma (a poneki i sadasnjost)


Steta sto obrat ne vrijedi. Mi imamo krvavu proslost i sadasnjost (ili neposrednu proslost), ali nas to ne cini jolly kulturom.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 11:52 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]Interesantno kako skoro sve tzv "jolly" kulture poput iraca, jamaikanaca i sl. imaju krajnje vrlo brutalnu i krvavu povijest medjusobnih pogroma (a poneki i sadasnjost)[/quote]

Steta sto obrat ne vrijedi. Mi imamo krvavu proslost i sadasnjost (ili neposrednu proslost), ali nas to ne cini jolly kulturom.[/quote]

So True... :cry: :x :cry:
krcko (napisa):
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
Interesantno kako skoro sve tzv "jolly" kulture poput iraca, jamaikanaca i sl. imaju krajnje vrlo brutalnu i krvavu povijest medjusobnih pogroma (a poneki i sadasnjost)


Steta sto obrat ne vrijedi. Mi imamo krvavu proslost i sadasnjost (ili neposrednu proslost), ali nas to ne cini jolly kulturom.


So True... Crying or Very sad Mad Crying or Very sad



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 11:56 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

...i skoro savreseno sigurno vrlo krvavu ne-tako-daleku buducnost, ali ovo je vec sasvim :OT:
...i skoro savreseno sigurno vrlo krvavu ne-tako-daleku buducnost, ali ovo je vec sasvim Off-topic



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:43 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemremo imat' jolly kulturu zato kaj smo iskompleksirani zbog prošlosti. Pa pogledajte samo naše udžbenike iz povijesti, kak' je to falsificirano.
Nemremo imat' jolly kulturu zato kaj smo iskompleksirani zbog prošlosti. Pa pogledajte samo naše udžbenike iz povijesti, kak' je to falsificirano.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:52 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]Pa pogledajte samo naše udžbenike iz povijesti, kak' je to falsificirano.[/quote]
:OT:
ne bih rekao da je falsificirano, već da je pisano iz drugačije perspektive.
Recimo, nama je ban jelačić nacionalni heroj, a mađarima je ratni zločinac. Zamislite si sad kako je mađaru kad dođe u zagreb na glavni trg.
Isto tako, u našim knjigama piše kako su nas mađarski kraljevi i vladari godinama i godinama tlačili i zlostavljali, a opet, na glavnom trgu u budimpesti su postavljeni po 5-6 metara visoki spomenici upravo tim kraljevima.
Ima jos milijun takvih primjera, pogotovo tokom drugog svjetskog rata.
Treba se samo znati čitati između redaka.
Crni (napisa):
Pa pogledajte samo naše udžbenike iz povijesti, kak' je to falsificirano.

Off-topic
ne bih rekao da je falsificirano, već da je pisano iz drugačije perspektive.
Recimo, nama je ban jelačić nacionalni heroj, a mađarima je ratni zločinac. Zamislite si sad kako je mađaru kad dođe u zagreb na glavni trg.
Isto tako, u našim knjigama piše kako su nas mađarski kraljevi i vladari godinama i godinama tlačili i zlostavljali, a opet, na glavnom trgu u budimpesti su postavljeni po 5-6 metara visoki spomenici upravo tim kraljevima.
Ima jos milijun takvih primjera, pogotovo tokom drugog svjetskog rata.
Treba se samo znati čitati između redaka.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:12 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]

Ali na stranu irsku povijest, sretan dan svetog Patrika svim ircima i onima koji se tako osjecaju sa vremena na vrijeme i vidimo se u Pauku na Shamrok Roversima, upad 40 Kn a za pivu i porter se sami snadjite ;)[/quote]

kaj se nisu šemroci raspali? mislim da su imali "oproštajni koncert" jer je pjevač iš'o doma (somewhere middleeast) u hevi metal bend...

ili će možda članovi nogometnog kluba doć iz eire i pjevati?
:twisted:
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):


Ali na stranu irsku povijest, sretan dan svetog Patrika svim ircima i onima koji se tako osjecaju sa vremena na vrijeme i vidimo se u Pauku na Shamrok Roversima, upad 40 Kn a za pivu i porter se sami snadjite Wink


kaj se nisu šemroci raspali? mislim da su imali "oproštajni koncert" jer je pjevač iš'o doma (somewhere middleeast) u hevi metal bend...

ili će možda članovi nogometnog kluba doć iz eire i pjevati?
Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:20 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mlijeko"]
kaj se nisu šemroci raspali? mislim da su imali "oproštajni koncert" [/quote]
da, jesu
a ovo je neki šemrok rovers revival bend (ako se dobro sjecam sta je pisalo na plakatu)
imaju i drugo ime, a odma ispod toga napisano shamrock rovers revival band
mlijeko (napisa):

kaj se nisu šemroci raspali? mislim da su imali "oproštajni koncert"

da, jesu
a ovo je neki šemrok rovers revival bend (ako se dobro sjecam sta je pisalo na plakatu)
imaju i drugo ime, a odma ispod toga napisano shamrock rovers revival band



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:34 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Alternativno: [/b]kasniji uraci Vana Morrisona kao [i]Avalon Sunset[/i].
Alternativno: kasniji uraci Vana Morrisona kao Avalon Sunset.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan