Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zaštitari za xice
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:56 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Zaštitari za xice Citirajte i odgovorite

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/11/11/0254006.html?pos=n1

dajte pročitajte tekst pa mi recite svoje misljenja jer ja sam frustriran tom glupom odlukom
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/11/11/0254006.html?pos=n1

dajte pročitajte tekst pa mi recite svoje misljenja jer ja sam frustriran tom glupom odlukom



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:22 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedna od većih gluposti u zadnje vrijeme... država ima milijun problema, a oni odluče gonit ljude koji jedu na tuđu xicu :roll:
Jedna od većih gluposti u zadnje vrijeme... država ima milijun problema, a oni odluče gonit ljude koji jedu na tuđu xicu Rolling Eyes



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 19:35 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

najbolji mi je dio bio di pise da se za 7 kuna mozes najesti. Tj. pojesti meni + desert
ako neko nade takvu menzu nek me nazove jer moj ručak nikad nejde ispod 15 kn :(
a i u scu ne dode jedan meni tak malo. mozda neki malecki od kojeg se nebi ni beba najela.
meni je najbolje da preko ljeta studentski popusti na kartu ne vrijede. kaj, ljudi nisu studenti preko ljeta ?
najbolji mi je dio bio di pise da se za 7 kuna mozes najesti. Tj. pojesti meni + desert
ako neko nade takvu menzu nek me nazove jer moj ručak nikad nejde ispod 15 kn Sad
a i u scu ne dode jedan meni tak malo. mozda neki malecki od kojeg se nebi ni beba najela.
meni je najbolje da preko ljeta studentski popusti na kartu ne vrijede. kaj, ljudi nisu studenti preko ljeta ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mhaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2009. (14:44:26)
Postovi: (2D)16
Spol: muško
Sarma: -

PostPostano: 19:40 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]najbolji mi je dio bio di pise da se za 7 kuna mozes najesti. Tj. pojesti meni + desert
ako neko nade takvu menzu nek me nazove jer moj ručak nikad nejde ispod 15 kn :(
a i u scu ne dode jedan meni tak malo. mozda neki malecki od kojeg se nebi ni beba najela.
meni je najbolje da preko ljeta studentski popusti na kartu ne vrijede. kaj, ljudi nisu studenti preko ljeta ?[/quote]

Pojedes za 15kn skine ti se sa X-ice 45kn

Da si 5 dana na faxu 4 tjedna u mjesecu -> 900kn (a ak si iz Zg-a dobijes nekih 270kn mjesecno) -> valjda se brinu da se studenti nebi jako udebljali.
ante003 (napisa):
najbolji mi je dio bio di pise da se za 7 kuna mozes najesti. Tj. pojesti meni + desert
ako neko nade takvu menzu nek me nazove jer moj ručak nikad nejde ispod 15 kn Sad
a i u scu ne dode jedan meni tak malo. mozda neki malecki od kojeg se nebi ni beba najela.
meni je najbolje da preko ljeta studentski popusti na kartu ne vrijede. kaj, ljudi nisu studenti preko ljeta ?


Pojedes za 15kn skine ti se sa X-ice 45kn

Da si 5 dana na faxu 4 tjedna u mjesecu → 900kn (a ak si iz Zg-a dobijes nekih 270kn mjesecno) → valjda se brinu da se studenti nebi jako udebljali.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 21:28 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ante003: Pa recimo ja se u menzi na Kemiji mogu najesti za 7, 8 ili desetak kuna. Jedem glavno jelo s prilogom, salatu i ponekad juhu. Jednom sam se najeo za 2.02 kn (tanjur graha i šnita kruha).

ALI, problem je što čak i uz minimalnu prosječnu potrošnju od 6-7 kn pretpostavljenu u članku student iz Zagreba ili Zagrebačke županije koji svaki dan jede u menzi ne može izdržati do kraja mjeseca. Naime, formula po kojoj se određuje mjesečno stanje na iksici za takve studente je <broj radnih dana>*16.70, ilitiga efektivno može potrošiti <broj radnih dana>*4.40 kn. Drugim riječima, takav student nema ni tih 6-7 kn dnevno na raspolaganju, nego ima 4.40 kn.

Tako da, u svakom slučaju je kredit na iksici premalen. Stoga ne vidim ništa loše u posuđivanju iksica. Zašto ja koji ne jedem svakodnevno u menzi ne bih posudio iksicu nekom tko svakodnevno jede pa mu taj mizeran kredit koji dobije nije dovoljan? Ok, postoji propis koji to zabranjuje, ali onda treba ili ukinuti taj propis ili povećati svima kredit na iksici.

Ovakvo uvođenje zaštitara i kažnjavanje studenata je jednostavno napad na studentski standard. Također, na mjestu je i pitanje koliko koštaju ti zaštitari.

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

Moj prijedlog za opiranje ovakvoj metodi je da u sljedećih mjesec dana [b]svaki[/b] student izdvoji vrijeme da iskoristi [b]maksimum[/b] na svojoj iksici. Pa da vidimo što je država planirala, a što nije. :roll:
@ante003: Pa recimo ja se u menzi na Kemiji mogu najesti za 7, 8 ili desetak kuna. Jedem glavno jelo s prilogom, salatu i ponekad juhu. Jednom sam se najeo za 2.02 kn (tanjur graha i šnita kruha).

ALI, problem je što čak i uz minimalnu prosječnu potrošnju od 6-7 kn pretpostavljenu u članku student iz Zagreba ili Zagrebačke županije koji svaki dan jede u menzi ne može izdržati do kraja mjeseca. Naime, formula po kojoj se određuje mjesečno stanje na iksici za takve studente je <broj radnih dana>*16.70, ilitiga efektivno može potrošiti <broj radnih dana>*4.40 kn. Drugim riječima, takav student nema ni tih 6-7 kn dnevno na raspolaganju, nego ima 4.40 kn.

Tako da, u svakom slučaju je kredit na iksici premalen. Stoga ne vidim ništa loše u posuđivanju iksica. Zašto ja koji ne jedem svakodnevno u menzi ne bih posudio iksicu nekom tko svakodnevno jede pa mu taj mizeran kredit koji dobije nije dovoljan? Ok, postoji propis koji to zabranjuje, ali onda treba ili ukinuti taj propis ili povećati svima kredit na iksici.

Ovakvo uvođenje zaštitara i kažnjavanje studenata je jednostavno napad na studentski standard. Također, na mjestu je i pitanje koliko koštaju ti zaštitari.

Added after 6 minutes:

Moj prijedlog za opiranje ovakvoj metodi je da u sljedećih mjesec dana svaki student izdvoji vrijeme da iskoristi maksimum na svojoj iksici. Pa da vidimo što je država planirala, a što nije. Rolling Eyes



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mhaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2009. (14:44:26)
Postovi: (2D)16
Spol: muško
Sarma: -

PostPostano: 21:42 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]@ante003: Pa recimo ja se u menzi na Kemiji mogu najesti za 7, 8 ili desetak kuna. Jedem glavno jelo s prilogom, salatu i ponekad juhu. Jednom sam se najeo za 2.02 kn (tanjur graha i šnita kruha).

ALI, problem je što čak i uz minimalnu prosječnu potrošnju od 6-7 kn pretpostavljenu u članku student iz Zagreba ili Zagrebačke županije koji svaki dan jede u menzi ne može izdržati do kraja mjeseca. Naime, formula po kojoj se određuje mjesečno stanje na iksici za takve studente je <broj radnih dana>*16.70, ilitiga efektivno može potrošiti <broj radnih dana>*4.40 kn. Drugim riječima, takav student nema ni tih 6-7 kn dnevno na raspolaganju, nego ima 4.40 kn.

Tako da, u svakom slučaju je kredit na iksici premalen. Stoga ne vidim ništa loše u posuđivanju iksica. Zašto ja koji ne jedem svakodnevno u menzi ne bih posudio iksicu nekom tko svakodnevno jede pa mu taj mizeran kredit koji dobije nije dovoljan? Ok, postoji propis koji to zabranjuje, ali onda treba ili ukinuti taj propis ili [u][b][color=red]povećati svima kredit na iksici[/color][/b][/u].

Ovakvo uvođenje zaštitara i kažnjavanje studenata je jednostavno napad na studentski standard. Također, na mjestu je i pitanje koliko koštaju ti zaštitari. [/quote]
Apsolutno se slazem sa svime navedenim.

[u][b][color=red]btw[/color][/b][/u], koliko se sjecam, na Zg iksicama se prije dodjeljivao iznos koji je sigurno bio >300kn (mislim oko 360kn), sto znaci da su ga u nekom trenutku smanjivali. Koliko bolestan u glavu moras biti da ides stediti na hrani za studente? [u]Koliko su uopce mogli ustediti?[/u] Dovoljno za [url=http://www.poslovni.hr/58181.aspx]Peljeski most[/url]? Dovoljno za [url=http://www.nacional.hr/clanak/29791/mostarska-spletka-s-hrvatskih-50-mil]sveuciliste u Mostaru[/url]? Dovoljno za [url=http://www.monitor.hr/vijesti/katolickoj-crkvi-drzava-daje-300-milijuna-kuna/92538/]crkvu[/url]? Dovoljno za [url=http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-smijenila-kompletnu-upravu-hepa/451583.aspx]otpremnine ovakvima[/url]?

[quote="Melkor"]
Moj prijedlog za opiranje ovakvoj metodi je da u sljedećih mjesec dana [b]svaki[/b] student izdvoji vrijeme da iskoristi [b]maksimum[/b] na svojoj iksici. Pa da vidimo što je država planirala, a što nije. :roll:[/quote]
Vjerojatno bi smanjili iznos na iksici za sljedeci mjesec svima.
Melkor (napisa):
@ante003: Pa recimo ja se u menzi na Kemiji mogu najesti za 7, 8 ili desetak kuna. Jedem glavno jelo s prilogom, salatu i ponekad juhu. Jednom sam se najeo za 2.02 kn (tanjur graha i šnita kruha).

ALI, problem je što čak i uz minimalnu prosječnu potrošnju od 6-7 kn pretpostavljenu u članku student iz Zagreba ili Zagrebačke županije koji svaki dan jede u menzi ne može izdržati do kraja mjeseca. Naime, formula po kojoj se određuje mjesečno stanje na iksici za takve studente je <broj radnih dana>*16.70, ilitiga efektivno može potrošiti <broj radnih dana>*4.40 kn. Drugim riječima, takav student nema ni tih 6-7 kn dnevno na raspolaganju, nego ima 4.40 kn.

Tako da, u svakom slučaju je kredit na iksici premalen. Stoga ne vidim ništa loše u posuđivanju iksica. Zašto ja koji ne jedem svakodnevno u menzi ne bih posudio iksicu nekom tko svakodnevno jede pa mu taj mizeran kredit koji dobije nije dovoljan? Ok, postoji propis koji to zabranjuje, ali onda treba ili ukinuti taj propis ili povećati svima kredit na iksici.

Ovakvo uvođenje zaštitara i kažnjavanje studenata je jednostavno napad na studentski standard. Također, na mjestu je i pitanje koliko koštaju ti zaštitari.

Apsolutno se slazem sa svime navedenim.

btw, koliko se sjecam, na Zg iksicama se prije dodjeljivao iznos koji je sigurno bio >300kn (mislim oko 360kn), sto znaci da su ga u nekom trenutku smanjivali. Koliko bolestan u glavu moras biti da ides stediti na hrani za studente? Koliko su uopce mogli ustediti? Dovoljno za Peljeski most? Dovoljno za sveuciliste u Mostaru? Dovoljno za crkvu? Dovoljno za otpremnine ovakvima?

Melkor (napisa):

Moj prijedlog za opiranje ovakvoj metodi je da u sljedećih mjesec dana svaki student izdvoji vrijeme da iskoristi maksimum na svojoj iksici. Pa da vidimo što je država planirala, a što nije. Rolling Eyes

Vjerojatno bi smanjili iznos na iksici za sljedeci mjesec svima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 21:54 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

S kreditom na X-ici mozes svaki radni dan pojesti meni u SC-u. Tako je bar uvijek bilo a po onome sto Melkor kaze, pretpostavljam da je i dalje tako. Druga je stvar sto ljudi zele jesti nesto drugo, a komad mesa moze doci i dvostruko vise od cijelog menija.

Iznos kredita je smijesan, i trebalo bi ga povecati, ali sto se tice toga da se ne moze koristiti tudu X-icu to je ok, ali po ovome sto pise ispada da ja ne mogu s frendom koji nije student otic u menzu i kupit obojici rucak, sto je jednostavno glupo.
S kreditom na X-ici mozes svaki radni dan pojesti meni u SC-u. Tako je bar uvijek bilo a po onome sto Melkor kaze, pretpostavljam da je i dalje tako. Druga je stvar sto ljudi zele jesti nesto drugo, a komad mesa moze doci i dvostruko vise od cijelog menija.

Iznos kredita je smijesan, i trebalo bi ga povecati, ali sto se tice toga da se ne moze koristiti tudu X-icu to je ok, ali po ovome sto pise ispada da ja ne mogu s frendom koji nije student otic u menzu i kupit obojici rucak, sto je jednostavno glupo.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:10 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam u domu ove godine i dobio sam oko 200 kn vise gore i sad imam cca 960
ali ja nejdem na dorucak ( neda mi se probudi ujutro :D) i uvjek ali ama bas uvjek mi nestane para tjedan i pol do kraja mj.
jednostavno nije moguce s tim prezivjet. lijepo je sve kaj je meni tako jeftin i sve ali kad ti naprave neki meni koji smisla nema a nece ti neke stvari ko meni zaračunat nego ko dva jer nemogu sve to ko jedan !?
a da ne velim da je hrana u SC-u katastrofa. Ima dobre tu i tamo ( rijetko ) ali je vecinom nema. kad god dodem u SC na brzu nikad nema niceg. uvjek sve prazno ( i onaj mikrofon ne radi vec godinu dana bokte )
i sad mi jos treba zastitar koji me bude provjeraval. sljedece godine provjeravaju studente da nebi unosili vatreno oruzje u SC ;)

[size=9][color=#999999]Added after 14 minutes:[/color][/size]

[quote="Grga"]S kreditom na X-ici mozes svaki radni dan pojesti meni u SC-u. Tako je bar uvijek bilo a po onome sto Melkor kaze, pretpostavljam da je i dalje tako. Druga je stvar sto ljudi zele jesti nesto drugo, a komad mesa moze doci i dvostruko vise od cijelog menija.

Iznos kredita je smijesan, i trebalo bi ga povecati, ali sto se tice toga da se ne moze koristiti tudu X-icu to je ok, ali po ovome sto pise ispada da ja ne mogu s frendom koji nije student otic u menzu i kupit obojici rucak, sto je jednostavno glupo.[/quote]

ali kako pise u clanku to bi trebalo bit samo za SC. Nadam se da u ostalima nebi trebalo bit problema niti "hapšenja"
ja sam u domu ove godine i dobio sam oko 200 kn vise gore i sad imam cca 960
ali ja nejdem na dorucak ( neda mi se probudi ujutro Very Happy) i uvjek ali ama bas uvjek mi nestane para tjedan i pol do kraja mj.
jednostavno nije moguce s tim prezivjet. lijepo je sve kaj je meni tako jeftin i sve ali kad ti naprave neki meni koji smisla nema a nece ti neke stvari ko meni zaračunat nego ko dva jer nemogu sve to ko jedan !?
a da ne velim da je hrana u SC-u katastrofa. Ima dobre tu i tamo ( rijetko ) ali je vecinom nema. kad god dodem u SC na brzu nikad nema niceg. uvjek sve prazno ( i onaj mikrofon ne radi vec godinu dana bokte )
i sad mi jos treba zastitar koji me bude provjeraval. sljedece godine provjeravaju studente da nebi unosili vatreno oruzje u SC Wink

Added after 14 minutes:

Grga (napisa):
S kreditom na X-ici mozes svaki radni dan pojesti meni u SC-u. Tako je bar uvijek bilo a po onome sto Melkor kaze, pretpostavljam da je i dalje tako. Druga je stvar sto ljudi zele jesti nesto drugo, a komad mesa moze doci i dvostruko vise od cijelog menija.

Iznos kredita je smijesan, i trebalo bi ga povecati, ali sto se tice toga da se ne moze koristiti tudu X-icu to je ok, ali po ovome sto pise ispada da ja ne mogu s frendom koji nije student otic u menzu i kupit obojici rucak, sto je jednostavno glupo.


ali kako pise u clanku to bi trebalo bit samo za SC. Nadam se da u ostalima nebi trebalo bit problema niti "hapšenja"



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 22:19 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mhaberl"]Vjerojatno bi smanjili iznos na iksici za sljedeci mjesec svima.[/quote]
Čisto sumnjam. Iznos je ionako mizeran, a dodatno smanjenje ne bi imali čime opravdati (ipak bi sve bilo u skladu s pravilima i u granicama dozvoljenog).

A i sumnjam da bi se usudili dirati u to. Uskraćivanje nečeg apstraktnog može proći s blagom reakcijom, ali uskrati nekom hranu i da vidiš pobune. :)
mhaberl (napisa):
Vjerojatno bi smanjili iznos na iksici za sljedeci mjesec svima.

Čisto sumnjam. Iznos je ionako mizeran, a dodatno smanjenje ne bi imali čime opravdati (ipak bi sve bilo u skladu s pravilima i u granicama dozvoljenog).

A i sumnjam da bi se usudili dirati u to. Uskraćivanje nečeg apstraktnog može proći s blagom reakcijom, ali uskrati nekom hranu i da vidiš pobune. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 22:28 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mhaberl"]
[u][b][color=red]btw[/color][/b][/u], koliko se sjecam, na Zg iksicama se prije dodjeljivao iznos koji je sigurno bio >300kn (mislim oko 360kn), sto znaci da su ga u nekom trenutku smanjivali. Koliko bolestan u glavu moras biti da ides stediti na hrani za studente?[/quote]
ma, tom sam se i ja tad čudila, ali navodno nisu smanjili kvotu, nego se po tom novome
na x-ici prikazuje samo onih 3/4 koje studentima subvencionira država (tj.i naši roditelji i ostali porezni obveznici :D ),
a onih 1/4 koju stvarno platiš se niti prikazuje niti skida s x-ice...
npr. prijašnjih 330kn na x-ici je sad 330*0.75=247.5, a onih 330*0.25=82.5kn gotovine koju daš mjesečno ako pojedeš maksimum...
sveukupno je to i dalje 330 ;)

ali kaj se tiče nove odredbe, tj. izvedbe, nije vrijedno tipkanja,
privatne menze će imati veći promet očito :sheep:
mhaberl (napisa):

btw, koliko se sjecam, na Zg iksicama se prije dodjeljivao iznos koji je sigurno bio >300kn (mislim oko 360kn), sto znaci da su ga u nekom trenutku smanjivali. Koliko bolestan u glavu moras biti da ides stediti na hrani za studente?

ma, tom sam se i ja tad čudila, ali navodno nisu smanjili kvotu, nego se po tom novome
na x-ici prikazuje samo onih 3/4 koje studentima subvencionira država (tj.i naši roditelji i ostali porezni obveznici Very Happy ),
a onih 1/4 koju stvarno platiš se niti prikazuje niti skida s x-ice...
npr. prijašnjih 330kn na x-ici je sad 330*0.75=247.5, a onih 330*0.25=82.5kn gotovine koju daš mjesečno ako pojedeš maksimum...
sveukupno je to i dalje 330 Wink

ali kaj se tiče nove odredbe, tj. izvedbe, nije vrijedno tipkanja,
privatne menze će imati veći promet očito Ovca skace preko shtrika


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:43 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni je jadan taj iznos za studente iz ZG-a. Pa kupis 2 sendviča na dan i potrosis ju u roku keks.
meni je jadan taj iznos za studente iz ZG-a. Pa kupis 2 sendviča na dan i potrosis ju u roku keks.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 22:44 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem je sto se u RH stvari postave tako da ne mogu opstati.

Procitao sam da navodno studenska prehrana se vise ne moze financirati. Carobna formula po kojoj je do sada funkcionirala je novac iz proracuna + novac od studenata + razlika koju je pokrivao SC. SC je razliku pokrivao zaradom na provizijama student servisa, medjutim u posljednje vrijeme je promet u student servisu drasticno pao.

Kako ne zele u ovom trenutku dizat cijene prehrane, pokusavaju ogranicit koristenje X-ica.
Problem je sto se u RH stvari postave tako da ne mogu opstati.

Procitao sam da navodno studenska prehrana se vise ne moze financirati. Carobna formula po kojoj je do sada funkcionirala je novac iz proracuna + novac od studenata + razlika koju je pokrivao SC. SC je razliku pokrivao zaradom na provizijama student servisa, medjutim u posljednje vrijeme je promet u student servisu drasticno pao.

Kako ne zele u ovom trenutku dizat cijene prehrane, pokusavaju ogranicit koristenje X-ica.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:46 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kaj nije SC državna firma ?
A kaj nije SC državna firma ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 23:12 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? :?
A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:46 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Tvrtko: Ima smisla. Gdje si to pročitao?
@Tvrtko: Ima smisla. Gdje si to pročitao?



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 23:49 sri, 11. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? :?[/quote]

ovdje sada ides na "crnu" listu i valjda ti oduzmu xicu i studentska prava ( makar mi je preglupo to i nisam siguran bas )
Charmed (napisa):
A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? Confused


ovdje sada ides na "crnu" listu i valjda ti oduzmu xicu i studentska prava ( makar mi je preglupo to i nisam siguran bas )



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:56 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? :?[/quote]

Ovo je pregledavanje X-ice, a ne osobne iskaznice. Plus, ti ne moras pokazati sto zelis, a oni te onda ne moraju pustiti unutra :arrow: nikakvo legitimiranje.

Inace, kad su u pitanju prehrana i rad preko student-servisa, doktorski i ostali postdiplomski studenti - nisu studenti. Toliko o pravdi, socijalnoj drzavi i "zemlji znanja".
Charmed (napisa):
A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? Confused


Ovo je pregledavanje X-ice, a ne osobne iskaznice. Plus, ti ne moras pokazati sto zelis, a oni te onda ne moraju pustiti unutra Arrow nikakvo legitimiranje.

Inace, kad su u pitanju prehrana i rad preko student-servisa, doktorski i ostali postdiplomski studenti - nisu studenti. Toliko o pravdi, socijalnoj drzavi i "zemlji znanja".



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 8:14 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]A kaj nije SC državna firma ?[/quote]

Drzavna tvrtka znaci da je u vlasnistvu drzave. To ne znaci da ljudi koji tamo rade primaju placu iz proracuna. SC je poduzece kao i svako drugo, ciji radnici moraju zaraditi placu. Ono pruza usluge prehrane i smjestaja, a drzava to subvencionira (t.j. dostavlja im izvjesnu kolicinu novca godisnje) kako studenti ne bi placali trzisnu cijenu njihovih usluga.

[quote="Melkor"]
@Tvrtko: Ima smisla. Gdje si to pročitao?[/quote]

[url=http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/27983/Zagrebacko-sveuciliste-u-gubitcima.html]Ovdje.[/url]
ante003 (napisa):
A kaj nije SC državna firma ?


Drzavna tvrtka znaci da je u vlasnistvu drzave. To ne znaci da ljudi koji tamo rade primaju placu iz proracuna. SC je poduzece kao i svako drugo, ciji radnici moraju zaraditi placu. Ono pruza usluge prehrane i smjestaja, a drzava to subvencionira (t.j. dostavlja im izvjesnu kolicinu novca godisnje) kako studenti ne bi placali trzisnu cijenu njihovih usluga.

Melkor (napisa):

@Tvrtko: Ima smisla. Gdje si to pročitao?


Ovdje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 9:12 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]
Drzavna tvrtka znaci da je u vlasnistvu drzave. To ne znaci da ljudi koji tamo rade primaju placu iz proracuna. SC je poduzece kao i svako drugo, ciji radnici moraju zaraditi placu. [/quote]

SC je dio Sveučilišta u Zagrebu, pa mislim da ipak plaće idu iz proračuna. (ali naravno čak i ljudi koji primaju plaću iz proračuna, vjerovali ili ne, plaću moraju zaraditi. Osim odbjeglih ratnih zločinaca, kojima šalju plaću u drugu državu)
Tvrtko (napisa):

Drzavna tvrtka znaci da je u vlasnistvu drzave. To ne znaci da ljudi koji tamo rade primaju placu iz proracuna. SC je poduzece kao i svako drugo, ciji radnici moraju zaraditi placu.


SC je dio Sveučilišta u Zagrebu, pa mislim da ipak plaće idu iz proračuna. (ali naravno čak i ljudi koji primaju plaću iz proračuna, vjerovali ili ne, plaću moraju zaraditi. Osim odbjeglih ratnih zločinaca, kojima šalju plaću u drugu državu)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Lara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 01. 2007. (16:23:54)
Postovi: (53)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 10:09 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se od svega najgorim što je sve došlo bez upozorenja... Tj. bez upozorenja da ne smiju jesti dvije osobe na istu iksicu smo prošli blagajnu, sve 5, teta naplatila objema i bog, a onda nas je nakon tete, a tik do nje, dakle bila je upućena, dočekao zaštitar koji je moju prijateljicu tražio iksicu jer ju je meni posudila (jer ja svoju nisam imala kod sebe). Dala mu je jer je pristojna... Ne mogu vjerovati da to što je zapisana na taj način može za nju značiti nekakve sankcije. Neće, jel da? Nadam se da je ovaj prvi val popisivanja samo zastrašivanje:)
Meni se od svega najgorim što je sve došlo bez upozorenja... Tj. bez upozorenja da ne smiju jesti dvije osobe na istu iksicu smo prošli blagajnu, sve 5, teta naplatila objema i bog, a onda nas je nakon tete, a tik do nje, dakle bila je upućena, dočekao zaštitar koji je moju prijateljicu tražio iksicu jer ju je meni posudila (jer ja svoju nisam imala kod sebe). Dala mu je jer je pristojna... Ne mogu vjerovati da to što je zapisana na taj način može za nju značiti nekakve sankcije. Neće, jel da? Nadam se da je ovaj prvi val popisivanja samo zastrašivanje:)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan