Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Uskoro ukidanje usmenih ispita?!
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:14 ned, 15. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Kako ti je i nesi odgovorila nisam napisao Mr.Sc vec M.Sc[/quote]

da, i to je jedino tocno

[quote]Bachelor/Master of science je ajmo rec univerzalna titula. Tu di pise "science" ide "oec" za ekonomiste, "iur" za pravnike...[/quote]

ovo nije

master of science je magistar ZNANOSTI, iza toga, za math struku, stoji zavrsen preddiplomski studij, postdiplomski studij, polozeni ispiti i magistarski rad koji je prilicno opsezno djelo, sa ponesto novoga ili refomuliranog znanja

iza magistar struke, tj. master degree stoji zavrsenih 5 godina studija i DIPLOMSKI rad

jesi li 100% siguran da je internacionalna oznaka za imati master degree - m.[b]sc[/b]?

[quote]Kad bi htjeli to prevesti na hrv. dobivamo prvostupnik/magistar[/quote]

NE
dobijemo magistar STRUKE, to je PUNI naziv!

[quote]Zato postoji taj "[url=http://www.uniri.hr/hr/bolonja/Supplement%20diplomi.htm]suplement[/url]"
ilitiga dodatak diplomi koji izjednacava titule[/quote]

ja ne znam jesi li ti procitao link koji si dao, ali suplement nema nikakve veze sa izjednavacanjem titula, vec je to dodatak koji OPISUJE sto je tocno tvoj studij bio, kako bi ti strana sveucilista znala sto si ti u stvari zavrsio, onako opisno 'imao je 10 zadaca, 3 seminara, izlagajne od sat vremena, blabla'

[quote] (staru sa novom bolonjskom). (uff sto sam se spretno izrazio)
Po starom idu redom: inženjer, dipl. inženjer, magistar, doktor.
A po novome : prvostupnik, magistar, doktor, specijalist
A kad se diplome "prevedu" dobijes da je magistar "po starome" doktor "po novome".[/quote]

oprosti, ali mislim da ne znas o cemu pricas

nema nikavog izjedacavanja magistara znanosti sa doktorima 'po novome'

za inzenjere ne znam sto se dogadja,
dipl. ing. mogu traziti titulu magistar STRUKE,
magistri znanosti koji jesu - jesu, vise novih nema,
doktori znanosti se stvaraju sada na doktorskom studiju koji traje 6 godina i koji zavrsava pisanjem ORIGINALNOG znanstvenog djela, kao i ranije (samo je prije uvjet za pisanje doktorata bio imati magisterij, a sada je to doktorski studij)
Swerz (napisa):
Kako ti je i nesi odgovorila nisam napisao Mr.Sc vec M.Sc


da, i to je jedino tocno

Citat:
Bachelor/Master of science je ajmo rec univerzalna titula. Tu di pise "science" ide "oec" za ekonomiste, "iur" za pravnike...


ovo nije

master of science je magistar ZNANOSTI, iza toga, za math struku, stoji zavrsen preddiplomski studij, postdiplomski studij, polozeni ispiti i magistarski rad koji je prilicno opsezno djelo, sa ponesto novoga ili refomuliranog znanja

iza magistar struke, tj. master degree stoji zavrsenih 5 godina studija i DIPLOMSKI rad

jesi li 100% siguran da je internacionalna oznaka za imati master degree - m.sc?

Citat:
Kad bi htjeli to prevesti na hrv. dobivamo prvostupnik/magistar


NE
dobijemo magistar STRUKE, to je PUNI naziv!

Citat:
Zato postoji taj "suplement"
ilitiga dodatak diplomi koji izjednacava titule


ja ne znam jesi li ti procitao link koji si dao, ali suplement nema nikakve veze sa izjednavacanjem titula, vec je to dodatak koji OPISUJE sto je tocno tvoj studij bio, kako bi ti strana sveucilista znala sto si ti u stvari zavrsio, onako opisno 'imao je 10 zadaca, 3 seminara, izlagajne od sat vremena, blabla'

Citat:
(staru sa novom bolonjskom). (uff sto sam se spretno izrazio)
Po starom idu redom: inženjer, dipl. inženjer, magistar, doktor.
A po novome : prvostupnik, magistar, doktor, specijalist
A kad se diplome "prevedu" dobijes da je magistar "po starome" doktor "po novome".


oprosti, ali mislim da ne znas o cemu pricas

nema nikavog izjedacavanja magistara znanosti sa doktorima 'po novome'

za inzenjere ne znam sto se dogadja,
dipl. ing. mogu traziti titulu magistar STRUKE,
magistri znanosti koji jesu - jesu, vise novih nema,
doktori znanosti se stvaraju sada na doktorskom studiju koji traje 6 godina i koji zavrsava pisanjem ORIGINALNOG znanstvenog djela, kao i ranije (samo je prije uvjet za pisanje doktorata bio imati magisterij, a sada je to doktorski studij)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:56 ned, 15. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]A kad se diplome "prevedu" dobijes da je magistar "po starome" doktor "po novome".[/quote]

Sto se babi htilo... :lol:

[quote="[url=http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329375.html]Zakon o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju[/url]"]Članak 15.
Osobe koje su završile sveučilišni poslijediplomski znanstveni studij kojim se stječe akademski stupanj magistra znanosti te osobe koje su završile sveučilišni poslijediplomski umjetnički studij kojim se stječe akademski stupanj magistra umjetnosti, prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (»Narodne novine«, br. 123/03.), zadržavaju akademski stupanj magistra znanosti, odnosno magistra umjetnosti.[/quote]

Molim, ne izmisljati stvari koje uredno pisu u zakonima, statutima i slicnim lako dostupnim dokumentima.
Swerz (napisa):
A kad se diplome "prevedu" dobijes da je magistar "po starome" doktor "po novome".


Sto se babi htilo... Laughing

Zakon o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju (napisa):
Članak 15.
Osobe koje su završile sveučilišni poslijediplomski znanstveni studij kojim se stječe akademski stupanj magistra znanosti te osobe koje su završile sveučilišni poslijediplomski umjetnički studij kojim se stječe akademski stupanj magistra umjetnosti, prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (»Narodne novine«, br. 123/03.), zadržavaju akademski stupanj magistra znanosti, odnosno magistra umjetnosti.


Molim, ne izmisljati stvari koje uredno pisu u zakonima, statutima i slicnim lako dostupnim dokumentima.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krks
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2009. (06:57:05)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 18:22 ned, 15. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="maxic"]Dok se na našem fakultetu maksimalno 10% ocjene može dobiti preko zadaća, bliceva...(s iznimkom kolegija tipa SPA i još možda nekog), a ostatak skupljaš na kolokvijima i završnima, na FER-u zadaće, prisutnost, labosi i slično nese 20-25%. Iako imaju neke pragove koje moraju preći na kolokvijima, ipak je dosta lakše položiti predmet nego kod nas. [/quote]
Rekao bi da je na PMFu teze dobiti dobru ocjenu, ali ukupno opterecenje je IMO. vece na FERu. Dosta predmeta su vrlo opsezni (ponekad i "streberski") i treba predati puno labosa i projekata tokom semestra. Doduse usporedjujem stari FER-1 program i vasu bolonju...ali mislim da ovdje nema predmeta gdje se za ocjenu mora napisati 3 kolokvija, 3 blica, samostalni projekt i u timu od 10 ljudi programirati compiler i odgovarati/demonstrirati taj kod 3 puta u semestru.

Meni se ta ferovska bolonja uopce ne svidja, jer stvarno su kriteriji nizi i ljudi prolaze sa velikim rupama u znanju. Al kriteriji su s Bolonjom svugdje pali, a vjerojatno i moraju ako se ocekuje tako velika prolaznost, a mora se kolokvirati iz prve.

Svejedno bi i bez usmenih moglo biti ok kad bi se slozili drugaciji bodovni kriteriji i ispiti. Ovako se (klasika zbrajanje bodova i ukupni prag) moze proci na temelju par sablonskih zadataka i usputno skupljenih bodova (prisutnost, zadace, labosi..)
No barem je postignuta neka standardizacija kolegija i nema vise profesorovog loseg dana (ili dobrog dana kad samo upisuje ocjene), srece u izvlacenju pitanja ni totalno razlicitog programa i kriterija kod razlicitih predavaca. A tu su se kroz profesorsku "autonomiju" :roll: znale stvoriti velike razlike koje su se cak i polusluzbeno priznavale (npr. ponavljaci su mogli birati profesora ispitivaca).
maxic (napisa):
Dok se na našem fakultetu maksimalno 10% ocjene može dobiti preko zadaća, bliceva...(s iznimkom kolegija tipa SPA i još možda nekog), a ostatak skupljaš na kolokvijima i završnima, na FER-u zadaće, prisutnost, labosi i slično nese 20-25%. Iako imaju neke pragove koje moraju preći na kolokvijima, ipak je dosta lakše položiti predmet nego kod nas.

Rekao bi da je na PMFu teze dobiti dobru ocjenu, ali ukupno opterecenje je IMO. vece na FERu. Dosta predmeta su vrlo opsezni (ponekad i "streberski") i treba predati puno labosa i projekata tokom semestra. Doduse usporedjujem stari FER-1 program i vasu bolonju...ali mislim da ovdje nema predmeta gdje se za ocjenu mora napisati 3 kolokvija, 3 blica, samostalni projekt i u timu od 10 ljudi programirati compiler i odgovarati/demonstrirati taj kod 3 puta u semestru.

Meni se ta ferovska bolonja uopce ne svidja, jer stvarno su kriteriji nizi i ljudi prolaze sa velikim rupama u znanju. Al kriteriji su s Bolonjom svugdje pali, a vjerojatno i moraju ako se ocekuje tako velika prolaznost, a mora se kolokvirati iz prve.

Svejedno bi i bez usmenih moglo biti ok kad bi se slozili drugaciji bodovni kriteriji i ispiti. Ovako se (klasika zbrajanje bodova i ukupni prag) moze proci na temelju par sablonskih zadataka i usputno skupljenih bodova (prisutnost, zadace, labosi..)
No barem je postignuta neka standardizacija kolegija i nema vise profesorovog loseg dana (ili dobrog dana kad samo upisuje ocjene), srece u izvlacenju pitanja ni totalno razlicitog programa i kriterija kod razlicitih predavaca. A tu su se kroz profesorsku "autonomiju" Rolling Eyes znale stvoriti velike razlike koje su se cak i polusluzbeno priznavale (npr. ponavljaci su mogli birati profesora ispitivaca).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vanish
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (22:45:35)
Postovi: (6D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
25 = 27 - 2
Lokacija: stambena zgrada

PostPostano: 18:57 ned, 15. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
jesi li 100% siguran da je internacionalna oznaka za imati master degree - m.[b]sc[/b]?
[/quote]

ako on i nije, ja jesam. meni je u njemačkoj titula prevedena sa bachelor of science, a kad završim, bit ću master of science...

normalno da nema veze sa magistrom znanosti u hrvatskoj, ali svejedno se tako zove

ajajaja
:snail:
Nesi (napisa):

jesi li 100% siguran da je internacionalna oznaka za imati master degree - m.sc?


ako on i nije, ja jesam. meni je u njemačkoj titula prevedena sa bachelor of science, a kad završim, bit ću master of science...

normalno da nema veze sa magistrom znanosti u hrvatskoj, ali svejedno se tako zove

ajajaja
Puž


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 22:44 ned, 15. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

uz ovo sto je vsego dao dobro je procitati i

[quote="[color=red]ZAKON O ZNANSTVENOJ DJELATNOSTI I VISOKOM OBRAZOVANJU[/color]"]
Zatečeni akademski nazivi i stupnjevi

Članak 120.

(1) Osobe koje su stekle određene akademske nazive i stupnjeve zadržavaju pravo njihova korištenja sukladno propisima prema kojima su ih stekli.

(2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka mogu tražiti od visokog učilišta na kojemu su stekli akademski naziv da im u postupku i pod uvjetima predviđenim općim aktom visokog učilišta izda ispravu (potvrdu ili diplomu) o tome da prije stečeni akademski naziv odgovara nekom od akademskih naziva iz članka 71.-74. ovoga Zakona, te nakon što dobije takvu ispravu može koristiti akademski naziv prema ovome Zakonu. Ako visoko učilište na kojemu je stečen akademski naziv ili njegov pravni sljednik ne postoji, Nacionalno vijeće za visoko obrazovanje odredit će visoko učilište koje će odlučiti o zahtjevu.

(3) Visoko učilište, za slučaj da prvotno stečeni akademski naziv ne odgovara nazivu koji se stječe prema ovome Zakonu zbog razlike u programu, trajanju studija ili zbog drugih važnih razloga može odbiti zahtjev iz stavka 2. ovoga članka ili odrediti dodatne ispite i/ili izradu rada koji odgovara završnom ili diplomskom radu na studiju. Nakon polaganja ispita ili izrade završnog ili diplomskog rada izdaje se potvrda kojom se utvrđuje akademski naziv osobe.

(4) Doktorat znanosti stečen prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu ovoga Zakona istovrsni su s doktoratima znanosti stečenim prema ovome Zakonu, te osobe koje su ih stekle imaju ista prava kao i osobe koje su doktorat znanosti stekle prema ovome Zakonu.

(5) Osobe koje su prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu ovoga Zakona stekle magisterij znanosti mogu, sukladno općem aktu sveučilišta, steći doktorat znanosti obranom doktorskog rada prema propisima koji su vrijedili na dan stupanja na snagu ovoga Zakona, najkasnije u roku od osam godina od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

(6) Osobama koje su prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu ovoga Zakona upisale poslijediplomski znanstveni studij (magisterij) na njihov zahtjev i po polaganju svih predviđenih ispita te eventualne razlike ispita koju može utvrditi odnosno visoko učilište, nužno je omogućiti završetak poslijediplomskog studija izradom doktorske disertacije.

[/quote]

inace, magistar struke je strucna titula i pise se poslije imena
dok je magistar znanosti znanstvena titula i pise se ispred imena.
uz ovo sto je vsego dao dobro je procitati i

ZAKON O ZNANSTVENOJ DJELATNOSTI I VISOKOM OBRAZOVANJU (napisa):

Zatečeni akademski nazivi i stupnjevi

Članak 120.

(1) Osobe koje su stekle određene akademske nazive i stupnjeve zadržavaju pravo njihova korištenja sukladno propisima prema kojima su ih stekli.

(2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka mogu tražiti od visokog učilišta na kojemu su stekli akademski naziv da im u postupku i pod uvjetima predviđenim općim aktom visokog učilišta izda ispravu (potvrdu ili diplomu) o tome da prije stečeni akademski naziv odgovara nekom od akademskih naziva iz članka 71.-74. ovoga Zakona, te nakon što dobije takvu ispravu može koristiti akademski naziv prema ovome Zakonu. Ako visoko učilište na kojemu je stečen akademski naziv ili njegov pravni sljednik ne postoji, Nacionalno vijeće za visoko obrazovanje odredit će visoko učilište koje će odlučiti o zahtjevu.

(3) Visoko učilište, za slučaj da prvotno stečeni akademski naziv ne odgovara nazivu koji se stječe prema ovome Zakonu zbog razlike u programu, trajanju studija ili zbog drugih važnih razloga može odbiti zahtjev iz stavka 2. ovoga članka ili odrediti dodatne ispite i/ili izradu rada koji odgovara završnom ili diplomskom radu na studiju. Nakon polaganja ispita ili izrade završnog ili diplomskog rada izdaje se potvrda kojom se utvrđuje akademski naziv osobe.

(4) Doktorat znanosti stečen prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu ovoga Zakona istovrsni su s doktoratima znanosti stečenim prema ovome Zakonu, te osobe koje su ih stekle imaju ista prava kao i osobe koje su doktorat znanosti stekle prema ovome Zakonu.

(5) Osobe koje su prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu ovoga Zakona stekle magisterij znanosti mogu, sukladno općem aktu sveučilišta, steći doktorat znanosti obranom doktorskog rada prema propisima koji su vrijedili na dan stupanja na snagu ovoga Zakona, najkasnije u roku od osam godina od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

(6) Osobama koje su prema propisima koji su bili na snazi prije stupanja na snagu ovoga Zakona upisale poslijediplomski znanstveni studij (magisterij) na njihov zahtjev i po polaganju svih predviđenih ispita te eventualne razlike ispita koju može utvrditi odnosno visoko učilište, nužno je omogućiti završetak poslijediplomskog studija izradom doktorske disertacije.



inace, magistar struke je strucna titula i pise se poslije imena
dok je magistar znanosti znanstvena titula i pise se ispred imena.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 23:37 ned, 15. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
jesi li 100% siguran da je internacionalna oznaka za imati master degree - m.[b]sc[/b]?[/quote]

Nisam niti mogu biti 100% siguran ali da sam poprilicno siguran, to svakako. Iako, kolko sam ja uspio progooglati postoje puno razlicitih oznaka ali sve se svodi da si nakon 3god Bachelor of Science a nakon 5god Master of Science

[quote]
NE
dobijemo magistar STRUKE, to je PUNI naziv![/quote]
U pravu si, mislimo na isto ali sam se nedoreceno izrazio. (izostavio sam naznaku strujke ("oec", "iur", "mat") iza prvostupnika/magistra)

[quote]ja ne znam jesi li ti procitao link koji si dao, ali suplement nema nikakve veze sa izjednavacanjem titula, vec je to dodatak koji OPISUJE sto je tocno tvoj studij bio, kako bi ti strana sveucilista znala sto si ti u stvari zavrsio, onako opisno 'imao je 10 zadaca, 3 seminara, izlagajne od sat vremena, blabla'[/quote]
Ne, ne citam linkove nego samo ih proslijedjujem ovdje.
Suplement sluzi kad dodje neki afrikanac iz burkine faso kod nas u Hrvatsku da mi znamo dal je on zavrsio 3god, 5god ili nista. (vidi Clanak 120. Stavak 2. (GauSs_)


[quote]
oprosti, ali mislim da ne znas o cemu pricas

nema nikavog izjedacavanja magistara znanosti sa doktorima 'po novome'
[/quote]
Znam sto mislim i pricam. Problem je sto nismo na istoj valnoj duljini i ne razumijemo se bas najbolje.
Kako "izjednaciti" magistra sa doktorom vidi u Članku 120. st.5
Nesi (napisa):

jesi li 100% siguran da je internacionalna oznaka za imati master degree - m.sc?


Nisam niti mogu biti 100% siguran ali da sam poprilicno siguran, to svakako. Iako, kolko sam ja uspio progooglati postoje puno razlicitih oznaka ali sve se svodi da si nakon 3god Bachelor of Science a nakon 5god Master of Science

Citat:

NE
dobijemo magistar STRUKE, to je PUNI naziv!

U pravu si, mislimo na isto ali sam se nedoreceno izrazio. (izostavio sam naznaku strujke ("oec", "iur", "mat") iza prvostupnika/magistra)

Citat:
ja ne znam jesi li ti procitao link koji si dao, ali suplement nema nikakve veze sa izjednavacanjem titula, vec je to dodatak koji OPISUJE sto je tocno tvoj studij bio, kako bi ti strana sveucilista znala sto si ti u stvari zavrsio, onako opisno 'imao je 10 zadaca, 3 seminara, izlagajne od sat vremena, blabla'

Ne, ne citam linkove nego samo ih proslijedjujem ovdje.
Suplement sluzi kad dodje neki afrikanac iz burkine faso kod nas u Hrvatsku da mi znamo dal je on zavrsio 3god, 5god ili nista. (vidi Clanak 120. Stavak 2. (GauSs_)


Citat:

oprosti, ali mislim da ne znas o cemu pricas

nema nikavog izjedacavanja magistara znanosti sa doktorima 'po novome'

Znam sto mislim i pricam. Problem je sto nismo na istoj valnoj duljini i ne razumijemo se bas najbolje.
Kako "izjednaciti" magistra sa doktorom vidi u Članku 120. st.5


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:27 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Kako "izjednaciti" magistra sa doktorom vidi u Članku 120. st.5[/quote]

E, sto ga tvrdoglavis... :joooj: To sto Cl.120, st.5 opisuje najobicniji je doktorat "po starom sustavu". Dakle, imao si:
1. postdiplomski studij s ispitima i radom koji se zvao magistarski rad; kad si to zavrsio, postao bi magistar znanosti.
Nakon toga:
2. izrada doktorske disertacije (bez formalnog studija), cijom obranom bi stekao pravo na titulu doktora znanosti.
Cl.120, st.5 kaze "ako si tako zapoceo, smijes tako i zavrsiti". Klasicna prijelazna odredba bez ikakvih kerefeka. Na taj nacin sam i ja doktorirao, sustinski nimalo drugacije od "starijih" doktora (eventualne razlike su u konkretnim kolegijima na postdiplomskom, sto se ionako stalno mijenja).

Dakle ne, magistrima znanosti se nikakvim automatizmom niti slicnim "mukte" sistemom ne priznaju doktorati.
Swerz (napisa):
Kako "izjednaciti" magistra sa doktorom vidi u Članku 120. st.5


E, sto ga tvrdoglavis... Joj, joj, joj,... JOOOJ! To sto Cl.120, st.5 opisuje najobicniji je doktorat "po starom sustavu". Dakle, imao si:
1. postdiplomski studij s ispitima i radom koji se zvao magistarski rad; kad si to zavrsio, postao bi magistar znanosti.
Nakon toga:
2. izrada doktorske disertacije (bez formalnog studija), cijom obranom bi stekao pravo na titulu doktora znanosti.
Cl.120, st.5 kaze "ako si tako zapoceo, smijes tako i zavrsiti". Klasicna prijelazna odredba bez ikakvih kerefeka. Na taj nacin sam i ja doktorirao, sustinski nimalo drugacije od "starijih" doktora (eventualne razlike su u konkretnim kolegijima na postdiplomskom, sto se ionako stalno mijenja).

Dakle ne, magistrima znanosti se nikakvim automatizmom niti slicnim "mukte" sistemom ne priznaju doktorati.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 8:44 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Jedinom FER-ovcu kojem uistinu skidam kapu je onom koji je zavrsio racunarstvo po "starom programu".[/quote]

A šta fali inžinjeru elektrotehnike po starom programu? :)

[quote="Swerz"]tamo mozes poloziti ispit bez da vidis profesora!
[/quote]

To nije bolonja nego smrt svakog obrazovanja.
Swerz (napisa):
Jedinom FER-ovcu kojem uistinu skidam kapu je onom koji je zavrsio racunarstvo po "starom programu".


A šta fali inžinjeru elektrotehnike po starom programu? Smile

Swerz (napisa):
tamo mozes poloziti ispit bez da vidis profesora!


To nije bolonja nego smrt svakog obrazovanja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 8:54 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebao bi svaki kolegij imati usmeni (izuzev mozda nekih racunarskih)...
Trebao bi svaki kolegij imati usmeni (izuzev mozda nekih racunarskih)...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2005. (18:34:25)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:53 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]
BTW. tamo mozes poloziti ispit bez da vidis profesora!
[/quote]

Teško, jer je prisutnost na predavanjima obavezna. Labosi su obavezni, iz labosa se pišu pripreme i rezultati koji se nose na pregled profesoru.
Swerz (napisa):

BTW. tamo mozes poloziti ispit bez da vidis profesora!


Teško, jer je prisutnost na predavanjima obavezna. Labosi su obavezni, iz labosa se pišu pripreme i rezultati koji se nose na pregled profesoru.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 18:28 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

E, sto ga tvrdoglavis... :joooj:
Cl.120, st.5 kaze "ako si tako zapoceo, smijes tako i zavrsiti".[/quote]

Trazim smajlija koji se posipa pepelom, nemrem ga nac.
P.S. jel postoji ovdje multiquote?

[quote="tperkov"]
A šta fali inžinjeru elektrotehnike po starom programu? :)
[/quote]

Ne poznajem niti jednog elektrotehnicara pa ih ovim putem amnestiram od mog subjektivnog "pljucanja"
Relativno sam upoznat sa racunarstvom i telekomunikacijama

[quote="lola"]
Teško, jer je prisutnost na predavanjima obavezna. Labosi su obavezni, iz labosa se pišu pripreme i rezultati koji se nose na pregled profesoru.[/quote]

Joj, nemoj da pocnem o obaveznim predavanjima... To je takva bezvezarija da trenutno se trenutno nemrem sjetiti vece. Prisiljavati ljude da budu prisutni na predavanju koje su dobrovoljno upisali stvarno nema smisla. Na FSB-u sam vidio profesora na prvom predavanju i kad sam dosao po ocijenu. Isto tako su predavanja bila obavezna.
vsego (napisa):


E, sto ga tvrdoglavis... Joj, joj, joj,... JOOOJ!
Cl.120, st.5 kaze "ako si tako zapoceo, smijes tako i zavrsiti".


Trazim smajlija koji se posipa pepelom, nemrem ga nac.
P.S. jel postoji ovdje multiquote?

tperkov (napisa):

A šta fali inžinjeru elektrotehnike po starom programu? Smile


Ne poznajem niti jednog elektrotehnicara pa ih ovim putem amnestiram od mog subjektivnog "pljucanja"
Relativno sam upoznat sa racunarstvom i telekomunikacijama

lola (napisa):

Teško, jer je prisutnost na predavanjima obavezna. Labosi su obavezni, iz labosa se pišu pripreme i rezultati koji se nose na pregled profesoru.


Joj, nemoj da pocnem o obaveznim predavanjima... To je takva bezvezarija da trenutno se trenutno nemrem sjetiti vece. Prisiljavati ljude da budu prisutni na predavanju koje su dobrovoljno upisali stvarno nema smisla. Na FSB-u sam vidio profesora na prvom predavanju i kad sam dosao po ocijenu. Isto tako su predavanja bila obavezna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:43 pon, 16. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]P.S. jel postoji ovdje multiquote?[/quote]

Sto je multiquote?
Swerz (napisa):
P.S. jel postoji ovdje multiquote?


Sto je multiquote?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 13:49 uto, 17. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidjeh na jednom stranom forumu.
Nista neophodno ali korisno kada trebas odgovoriti nekoliko ljudi.

Dakle pregledavas postove u temi i kad zelis nekome odgovoriti stisnes "Citiraj" na njegov post, napises to kaj zelis ali ne kliknes "pošalji" vec nastavis dalje citati postove. Dodjes do drugog posta i onda i njemu stisnes "Citiraj" i odgovoris njemu, dodjes do treceg...itd...
Kad si svima odgovorio to kaj si htio kliknes "pošalji" i posalje ti 1 post sa 3 citata.
Post izgleda kao ovaj prosli koji sam postao: [size=8]18:28 pon, 16. 11. 2009[/size] ali dok sam ja taj pisao 3x sam kliknuo "Citiraj" i otvorio u 3 razlicita tab-a, odgovorio u svakom posebno i onda prekopirao sve u jedan i kliknuo "pošalji".
Vidjeh na jednom stranom forumu.
Nista neophodno ali korisno kada trebas odgovoriti nekoliko ljudi.

Dakle pregledavas postove u temi i kad zelis nekome odgovoriti stisnes "Citiraj" na njegov post, napises to kaj zelis ali ne kliknes "pošalji" vec nastavis dalje citati postove. Dodjes do drugog posta i onda i njemu stisnes "Citiraj" i odgovoris njemu, dodjes do treceg...itd...
Kad si svima odgovorio to kaj si htio kliknes "pošalji" i posalje ti 1 post sa 3 citata.
Post izgleda kao ovaj prosli koji sam postao: 18:28 pon, 16. 11. 2009 ali dok sam ja taj pisao 3x sam kliknuo "Citiraj" i otvorio u 3 razlicita tab-a, odgovorio u svakom posebno i onda prekopirao sve u jedan i kliknuo "pošalji".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:54 uto, 17. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemamo to, ali uzastopni postovi istog autora u razmaku manjem od jednog sata automatski se lijepe u jedan post.
Nemamo to, ali uzastopni postovi istog autora u razmaku manjem od jednog sata automatski se lijepe u jedan post.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan