Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problem sa zadaćom (zadatak)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sylar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:42:14)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 18 - 14

PostPostano: 23:38 ned, 20. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislio sam da se ljudi baziraju na one predmete koje sad slušaju Elementarnu geometriju, da se ne zamaraju kolegijima koje će tek slušat
mislio sam da se ljudi baziraju na one predmete koje sad slušaju Elementarnu geometriju, da se ne zamaraju kolegijima koje će tek slušat



_________________
...we die and world will be poor for it...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 12:34 pon, 21. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nikad nije na odmet naučiti nešto novo. Uostalom, kad budu slušali KMG će im olakšati jer će već znati konstruirati četvrtu proporcionalu. ;)
Nikad nije na odmet naučiti nešto novo. Uostalom, kad budu slušali KMG će im olakšati jer će već znati konstruirati četvrtu proporcionalu. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 13:35 pon, 21. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Nikad nije na odmet naučiti nešto novo. Uostalom, kad budu slušali KMG će im olakšati jer će već znati konstruirati četvrtu proporcionalu. ;)[/quote]

i nece govorit da sad razumiju sto je proporcionala, ali ne i sto je to cetvrta proporcionala :lol:
kenny (napisa):
Nikad nije na odmet naučiti nešto novo. Uostalom, kad budu slušali KMG će im olakšati jer će već znati konstruirati četvrtu proporcionalu. Wink


i nece govorit da sad razumiju sto je proporcionala, ali ne i sto je to cetvrta proporcionala Laughing



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
nitko_nezna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2010. (15:53:34)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:57 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znali netko mozda 11.zadatak iz trece zadace????
Znali netko mozda 11.zadatak iz trece zadace????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 18:45 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bi li mi netko mogao pomoći oko 8. ili 14. zadatka iz zadaće? :?
Hvala
Bi li mi netko mogao pomoći oko 8. ili 14. zadatka iz zadaće? Confused
Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 21:06 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadatak: Što je kompozicija dviju centralnih simetrija?

Prvo krenimo od ovoga: što je uopće centralna simetrija? To možemo promatrati kao kompoziciju dviju osnih simetrija, s tim da su osi simetrije međusobno okomiti.

Neka su A i B centri simetrije. Te dvije točke određuju pravac c. U točkama A i B "dignimo" okomice na c i nazovimo ih pravcima a i b.

Sad možemo pisati: [latex]s_c \circ s_a = s_A, s_b \circ s_c = s_B[/latex].

NAPOMENA: mogli smo ove kompozicije napisati i obrnuto: [latex]s_a \circ s_c = s_A, s_c \circ s_b = s_B[/latex] jer je kompozicija dviju osnih simetrija komutativna ako su osi simetrije okomiti pravci.

Nas sada zanima što je kompozicija tih dviju centralnih simetrija.

[latex]s_B \circ s_A = s_b \circ s_c \circ s_c \circ s_a[/latex].

Kako je osna simetrija involutorno preslikavanje, odnosno vrijedi [latex]s_c \circ s_c = i[/latex] možemo pisati:

[latex]s_B \circ s_A = s_b \circ s_a[/latex].

Dakle, dobili smo da je kompozicija dviju centralnih simetrija ujedno i kompozicija dviju osnih simetrija. Još ima jedan ključni dio: te dvije osne simetrije imaju paralelne pravce (to zaključujemo jer su obje osi simetrije okomite na spojnicu točaka A i B), pa konačno zaključujemo: kompozicija dviju centralnih simetrija je TRANSLACIJA za vektor [latex]2 \vec{AB}[/latex]. gdje su točke A i B zadani centri simetrija.
Zadatak: Što je kompozicija dviju centralnih simetrija?

Prvo krenimo od ovoga: što je uopće centralna simetrija? To možemo promatrati kao kompoziciju dviju osnih simetrija, s tim da su osi simetrije međusobno okomiti.

Neka su A i B centri simetrije. Te dvije točke određuju pravac c. U točkama A i B "dignimo" okomice na c i nazovimo ih pravcima a i b.

Sad možemo pisati: .

NAPOMENA: mogli smo ove kompozicije napisati i obrnuto: jer je kompozicija dviju osnih simetrija komutativna ako su osi simetrije okomiti pravci.

Nas sada zanima što je kompozicija tih dviju centralnih simetrija.

.

Kako je osna simetrija involutorno preslikavanje, odnosno vrijedi možemo pisati:

.

Dakle, dobili smo da je kompozicija dviju centralnih simetrija ujedno i kompozicija dviju osnih simetrija. Još ima jedan ključni dio: te dvije osne simetrije imaju paralelne pravce (to zaključujemo jer su obje osi simetrije okomite na spojnicu točaka A i B), pa konačno zaključujemo: kompozicija dviju centralnih simetrija je TRANSLACIJA za vektor . gdje su točke A i B zadani centri simetrija.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 21:47 ned, 10. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala :D :wink:
hvala Very Happy Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teapot
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (22:01:19)
Postovi: (36)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 0 - 5

PostPostano: 0:42 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

molim vas jel zna netko rjesit 11. i 16. iz zadace?
molim vas jel zna netko rjesit 11. i 16. iz zadace?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 4:13 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

16. zadatak:

Prvo se podsjetimo što je potencija točke na danu kružnicu. Neka je dana neka kružnica k i proizvoljna točka T koja nije na kružnici. Povucimo točkom T bilo koji pravac koji siječe kružnicu k u točkama A i B. Realan broj [latex]|TA| \cdot |TB|[/latex] zove se potencija točke T na kružnicu k.

Idemo sada pogledati zadatak. Veli da se kružnice sijeku u točkama A i B i da je na pravcu određenom tim točkama uzeta neka točka T. Računamo prvo potenciju za prvu kružnicu:

[latex]p_1 = |TA| \cdot |TB|, A, B \in k_1[/latex]

I onda za drugu kružnicu:

[latex]p_2 = |TA| \cdot |TB|, A, B \in k_2[/latex].

Vidimo da su potencije jednake. ;)

Basicly, zadatak veli ovo: dane su dvije kružnice koje se sijeku. Geometrijsko mjesto točaka koje imaju jednaku potenciju s obzirom na obje kružnice je na pravcu koji je određen sjecištima tih kružnica.

[size=9][color=#999999]Added after 18 minutes:[/color][/size]

11. zadatak (kad ste već toliko zapeli za njega):

Nadao sam se da ćete gledajući onaj zadatak koji sam prije rješio (o kompoziciju dviju osnih simetrija) shvatiti rješenje ovog zadatka.

Neka je dan pravac [latex]p[/latex] i točka na tom pravcu [latex]T \in p[/latex]. Treba vidjeti da osna simetrija i centralna simetrija sa zadanim elementima komutiraju.

U točki [latex]T[/latex] konstruirajmo pravac [latex]t[/latex] koji je okomit na dani pravac [latex]p[/latex].

Centralnu simetriju možemo napisati kao kompoziciju dviju osnih simetrija čije su osi međusobno okomite (ta kompozicija komutira!): [latex]s_T = s_p \circ s_t = s_t \circ \s_p[/latex].

Pogledajmo sada komutiraju li zadana osna i centralna simetrija:

[latex]s_p \circ s_T = s_p \circ s_p \circ s_t = s_t \\
s_T \circ s_p = s_t \circ s_p \circ s_p = s_t \\
s_T \circ s_p = s_p \circ s_T[/latex]

Dakle, zaključak je: da, osna i centralna simetrija komutiraju ukoliko je centar simetrije na osi simetrije. U tom je slučaju kompozicija tih simetrija jednaka osnoj simetriji s obzirom na pravac koji je okomit na početnu os simetrije, a prolazi danom točkom.

NAPOMENA: ako nije jasno gdje nam se gore izgubila osna simetrija....osna simetrija je involutorno preslikavanje, odnosno dvostrukom primjenom tog preslikavanja dobije se identiteta...odnosno: [latex]s_p \circ s_p = i[/latex]
16. zadatak:

Prvo se podsjetimo što je potencija točke na danu kružnicu. Neka je dana neka kružnica k i proizvoljna točka T koja nije na kružnici. Povucimo točkom T bilo koji pravac koji siječe kružnicu k u točkama A i B. Realan broj zove se potencija točke T na kružnicu k.

Idemo sada pogledati zadatak. Veli da se kružnice sijeku u točkama A i B i da je na pravcu određenom tim točkama uzeta neka točka T. Računamo prvo potenciju za prvu kružnicu:



I onda za drugu kružnicu:

.

Vidimo da su potencije jednake. Wink

Basicly, zadatak veli ovo: dane su dvije kružnice koje se sijeku. Geometrijsko mjesto točaka koje imaju jednaku potenciju s obzirom na obje kružnice je na pravcu koji je određen sjecištima tih kružnica.

Added after 18 minutes:

11. zadatak (kad ste već toliko zapeli za njega):

Nadao sam se da ćete gledajući onaj zadatak koji sam prije rješio (o kompoziciju dviju osnih simetrija) shvatiti rješenje ovog zadatka.

Neka je dan pravac i točka na tom pravcu . Treba vidjeti da osna simetrija i centralna simetrija sa zadanim elementima komutiraju.

U točki konstruirajmo pravac koji je okomit na dani pravac .

Centralnu simetriju možemo napisati kao kompoziciju dviju osnih simetrija čije su osi međusobno okomite (ta kompozicija komutira!): .

Pogledajmo sada komutiraju li zadana osna i centralna simetrija:



Dakle, zaključak je: da, osna i centralna simetrija komutiraju ukoliko je centar simetrije na osi simetrije. U tom je slučaju kompozicija tih simetrija jednaka osnoj simetriji s obzirom na pravac koji je okomit na početnu os simetrije, a prolazi danom točkom.

NAPOMENA: ako nije jasno gdje nam se gore izgubila osna simetrija....osna simetrija je involutorno preslikavanje, odnosno dvostrukom primjenom tog preslikavanja dobije se identiteta...odnosno:



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
world_traveler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 09. 2009. (14:43:09)
Postovi: (14)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 10:40 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ej ljudi.. dal mi može netko objasnit kompoziciju dvije osne simetrije. ja to ne znam. :(
puno hvala!!
ej ljudi.. dal mi može netko objasnit kompoziciju dvije osne simetrije. ja to ne znam. Sad
puno hvala!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mawa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2009. (13:18:04)
Postovi: (13)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:16 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

zna li itko rijesiti 9. zadatak. il bar zna koliko bi mogucnosti trebalo bit?
zna li itko rijesiti 9. zadatak. il bar zna koliko bi mogucnosti trebalo bit?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BeeBee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:07:39)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 11:20 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

neka je rotacija za neki kut alfa, onda je kompozicija rotacije i centralne simetrije rotacija za kut 180+alfa

a ako je alfa 180 onda je ta kompozicija funkcija identiteta

centralna simetrija je rotacija za 180 stupnjeva

ovo mi je poslao demos za 9. zadatak al mi nije mogao nacrtat ovako preko netapa eto ako to može šta pomoć...
neka je rotacija za neki kut alfa, onda je kompozicija rotacije i centralne simetrije rotacija za kut 180+alfa

a ako je alfa 180 onda je ta kompozicija funkcija identiteta

centralna simetrija je rotacija za 180 stupnjeva

ovo mi je poslao demos za 9. zadatak al mi nije mogao nacrtat ovako preko netapa eto ako to može šta pomoć...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serious Sam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2009. (15:08:32)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 6 - 9

PostPostano: 11:31 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad se vec raspravlja o simetrijama, jel bi mi netko mogao pomoci sa 6. zadatkom? Sto je kompozicija 2 translacije?
Kad se vec raspravlja o simetrijama, jel bi mi netko mogao pomoci sa 6. zadatkom? Sto je kompozicija 2 translacije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
domokun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 01. 2009. (22:49:41)
Postovi: (1F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 13:35 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Serious Sam"]Kad se vec raspravlja o simetrijama, jel bi mi netko mogao pomoci sa 6. zadatkom? Sto je kompozicija 2 translacije?[/quote]

taj i ja trebam. aj ak neko zna da tu napise. :)
Serious Sam (napisa):
Kad se vec raspravlja o simetrijama, jel bi mi netko mogao pomoci sa 6. zadatkom? Sto je kompozicija 2 translacije?


taj i ja trebam. aj ak neko zna da tu napise. Smile



_________________
Life is complex: it has both real and imaginary components.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mawa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2009. (13:18:04)
Postovi: (13)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:14 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

puno hvala =)

[size=9][color=#999999]Added after 19 minutes:[/color][/size]

da li je tko rijesio 14.zadatak, zanima me samo rjesejne?
puno hvala =)

Added after 19 minutes:

da li je tko rijesio 14.zadatak, zanima me samo rjesejne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 14:26 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam dobila a[size=9]1[/size]= a /( 2√2)
ja sam dobila a1= a /( 2√2)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BeeBee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:07:39)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 14:43 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

a 1.? samo rješenje
a 1.? samo rješenje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 14:49 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, prvo moram napomenuti da sam ja ovo položio jako davno i nisam siguran koliko ste vi radili toga na ovom kolegiju. Napominjem jer ću u rješavanju koristiti neke stvari koje neću dokazivati... Ako bude trebalo još to dokazivati, vičite, pa vam i to raspišem.

[b]Zadatak 6 (kompozicija dviju translacija):[/b]

Za početak - translaciju možemo zapisati kao kompoziciju dviju osnih simetrija [latex]s_b \circ s_a[/latex] za koje vrijedi da su osi simetrije paralelni pravci.

E sad, neka su zadane dvije translacije: [latex]s_b \circ s_a, s_d \circ s_c[/latex]. Uzmimo točku [latex]A[/latex] po volji. U zadatku o kompoziciju dviju centralnih simetrija se dokazalo da je kompozicija dviju osnih simetrija ujedno i kompozicija dviju centralnih simetrija (uvažavajući činjenicu da te dvije osne simetrije imaju paralelne osi simetrije i da su centri centralnih simetrija sjecišta pravca okomitog na osi osne simetrije). Iz toga slijedi da [latex]\exists B s_b \circ s_a = s_B \circ s_A[/latex]. Uzmimo sada tu točku [latex]B[/latex] i na nju opet primjenimo isti zaključak: [latex]\exists C s_d \circ s_c = s_C \circ s_B[/latex].

Zanima nas kompozicija translacija: [latex]s_d \circ s_c \circ s_b \circ s_a = s_C \circ s_B \circ s_B \circ s_A = s_C \circ s_A[/latex]. A znamo (u nekom prije zadatku sam dokazao): kompozicija dviju centralnih simetrija je translacija.

[b]ZAKLJUČAK:[/b] kompozicija dviju translacija je TRANSLACIJA.
Hm, prvo moram napomenuti da sam ja ovo položio jako davno i nisam siguran koliko ste vi radili toga na ovom kolegiju. Napominjem jer ću u rješavanju koristiti neke stvari koje neću dokazivati... Ako bude trebalo još to dokazivati, vičite, pa vam i to raspišem.

Zadatak 6 (kompozicija dviju translacija):

Za početak - translaciju možemo zapisati kao kompoziciju dviju osnih simetrija za koje vrijedi da su osi simetrije paralelni pravci.

E sad, neka su zadane dvije translacije: . Uzmimo točku po volji. U zadatku o kompoziciju dviju centralnih simetrija se dokazalo da je kompozicija dviju osnih simetrija ujedno i kompozicija dviju centralnih simetrija (uvažavajući činjenicu da te dvije osne simetrije imaju paralelne osi simetrije i da su centri centralnih simetrija sjecišta pravca okomitog na osi osne simetrije). Iz toga slijedi da . Uzmimo sada tu točku i na nju opet primjenimo isti zaključak: .

Zanima nas kompozicija translacija: . A znamo (u nekom prije zadatku sam dokazao): kompozicija dviju centralnih simetrija je translacija.

ZAKLJUČAK: kompozicija dviju translacija je TRANSLACIJA.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teapot
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2009. (22:01:19)
Postovi: (36)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 0 - 5

PostPostano: 14:54 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala kenny :D
hvala kenny Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mawa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2009. (13:18:04)
Postovi: (13)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:26 pon, 11. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam dobila (a√3)/3
ja sam dobila (a√3)/3


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan