Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

word na hrvatskom (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 20:50 uto, 12. 1. 2010    Naslov: word na hrvatskom Citirajte i odgovorite

Ima li ga netko eventualno, ili zna gdje se moze nabaviti? Relativno je hitno... :?
Ima li ga netko eventualno, ili zna gdje se moze nabaviti? Relativno je hitno... Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 22:38 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoji jedan divan projekt Microsofta, MZOŠa i CARNeta, a to je besplatan software (operacijski sustavi + Office + još neki zgodni programi) za sve učenike i zaposlene u prosvjeti. U to spada i MS Office (dostupan na engleskom i hrvatskom). I to ne one okrljaštene verzije, već puni software sa svim mogućnostima. Dakle --> imaš nekog tko ti još ide u školu ili radi u prosvjeti? ;) Neka se javi administratoru škole i zatraži.

p.s. Samo da napomenem da iz nekog razloga učenici i zaposlenici u prosvjeti nisu obavješteni baš o ovome. :/ Ja sam to slučajno nedavno saznao kad sam nešto tražio po netu. A još sam administrator škole. :/
Postoji jedan divan projekt Microsofta, MZOŠa i CARNeta, a to je besplatan software (operacijski sustavi + Office + još neki zgodni programi) za sve učenike i zaposlene u prosvjeti. U to spada i MS Office (dostupan na engleskom i hrvatskom). I to ne one okrljaštene verzije, već puni software sa svim mogućnostima. Dakle --> imaš nekog tko ti još ide u školu ili radi u prosvjeti? Wink Neka se javi administratoru škole i zatraži.

p.s. Samo da napomenem da iz nekog razloga učenici i zaposlenici u prosvjeti nisu obavješteni baš o ovome. Ehm? Ja sam to slučajno nedavno saznao kad sam nešto tražio po netu. A još sam administrator škole. Ehm?



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:47 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

to postoji na MO isto.
Moras otvori MSDNAA acc u RC-u i onda si mozes skinuti Microsoftove programe. Sad, jedino nisam siguran ako imas Office jer ga nisam nikad trebal ali ako ga nema gore pitaj u RC sto onda jer sam jednom vidio da se mogu dodat neki programi ali nisam siguran sto trebas napravit
to postoji na MO isto.
Moras otvori MSDNAA acc u RC-u i onda si mozes skinuti Microsoftove programe. Sad, jedino nisam siguran ako imas Office jer ga nisam nikad trebal ali ako ga nema gore pitaj u RC sto onda jer sam jednom vidio da se mogu dodat neki programi ali nisam siguran sto trebas napravit



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 22:58 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

....a kao opcija ti uvijek postoji sjajni OpenOffice. ;)
....a kao opcija ti uvijek postoji sjajni OpenOffice. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 16:43 sri, 13. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Postoji jedan divan projekt Microsofta, MZOŠa i CARNeta, a to je besplatan software (operacijski sustavi + Office + još neki zgodni programi) za sve učenike i zaposlene u prosvjeti. U to spada i MS Office (dostupan na engleskom i hrvatskom). I to ne one okrljaštene verzije, već puni software sa svim mogućnostima. Dakle --> imaš nekog tko ti još ide u školu ili radi u prosvjeti? ;) Neka se javi administratoru škole i zatraži.

p.s. Samo da napomenem da iz nekog razloga učenici i zaposlenici u prosvjeti nisu obavješteni baš o ovome. :/ Ja sam to slučajno nedavno saznao kad sam nešto tražio po netu. A još sam administrator škole. :/[/quote]

Mozes me uputiti negdje ( na webu naravno :D ) gdje ima vise info o tome?

edit: nasao sam ovdje nesto, bit ce dovoljno http://gogini-mali-savjeti.spaces.live.com/Blog/cns!5DE30E9E2DED2194!335.entry
kenny (napisa):
Postoji jedan divan projekt Microsofta, MZOŠa i CARNeta, a to je besplatan software (operacijski sustavi + Office + još neki zgodni programi) za sve učenike i zaposlene u prosvjeti. U to spada i MS Office (dostupan na engleskom i hrvatskom). I to ne one okrljaštene verzije, već puni software sa svim mogućnostima. Dakle → imaš nekog tko ti još ide u školu ili radi u prosvjeti? Wink Neka se javi administratoru škole i zatraži.

p.s. Samo da napomenem da iz nekog razloga učenici i zaposlenici u prosvjeti nisu obavješteni baš o ovome. Ehm? Ja sam to slučajno nedavno saznao kad sam nešto tražio po netu. A još sam administrator škole. Ehm?


Mozes me uputiti negdje ( na webu naravno Very Happy ) gdje ima vise info o tome?

edit: nasao sam ovdje nesto, bit ce dovoljno http://gogini-mali-savjeti.spaces.live.com/Blog/cns!5DE30E9E2DED2194!335.entry


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 19:29 sri, 13. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

E da, to je to. Ali pazi...download centru možemo pristupiti samo mi koji imamo ovlasti administratora škole...
E da, to je to. Ali pazi...download centru možemo pristupiti samo mi koji imamo ovlasti administratora škole...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 13:51 čet, 14. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar ne ide to nesto tipa...ucenik zatrazi pristup, dobije nekakav acc, i onda moze pristupiti tome i skinuti sto mu vec treba?

I da, sto se cini u slucaju da tajnik skole nema pojma o tome :)
Zar ne ide to nesto tipa...ucenik zatrazi pristup, dobije nekakav acc, i onda moze pristupiti tome i skinuti sto mu vec treba?

I da, sto se cini u slucaju da tajnik skole nema pojma o tome Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 14:50 čet, 14. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, ne ide to na tu foru jer bi onda doslovno SVATKO moago skidati i pržiti sebi i svojoj baki i susjedu i sestrični dečka svoje sestre. Na ovaj se način išlo ipak na neko ograničavanje s nadom da su administratori školi (ipak) pošteni ljudi.

Što u slučaju kad tajnik škole ne zna ništa o tome? Ništa. Tajnik to ni ne mora znati. Školski tajnici su najčešće administratori imenika. Odi [url=http://www.carnet.hr/hosting_usluga_za_srednje_i_osnovne_skole/kako_postati_korisnik/administratori_resursa]tu[/url], klikneš dole desno na "Imenovani administratora resursa" i ukucaš školu za koji te zanima podatak. Učenik te škole ode kod te persone i lijepo je zamoli da joj treba taj-i-taj software. I usput da do znanja da ZNA da samo administratori resursa/škole imaju pristup software na [url]msdc.skole.hr[/url]. ;)

Inače, za pristup tome osoba mora imati ovlaštenje minimalno administratora resursa. Ja imam još veću razninu ovlasti (administrator škole), zato znam te informacije. CARNet šalje obavijesti administatorima resursa (i više), ali ne i administratorima imenika, zato se događa da u tajništvu ne znaju za to.
Ne, ne ide to na tu foru jer bi onda doslovno SVATKO moago skidati i pržiti sebi i svojoj baki i susjedu i sestrični dečka svoje sestre. Na ovaj se način išlo ipak na neko ograničavanje s nadom da su administratori školi (ipak) pošteni ljudi.

Što u slučaju kad tajnik škole ne zna ništa o tome? Ništa. Tajnik to ni ne mora znati. Školski tajnici su najčešće administratori imenika. Odi tu, klikneš dole desno na "Imenovani administratora resursa" i ukucaš školu za koji te zanima podatak. Učenik te škole ode kod te persone i lijepo je zamoli da joj treba taj-i-taj software. I usput da do znanja da ZNA da samo administratori resursa/škole imaju pristup software na [url]msdc.skole.hr[/url]. Wink

Inače, za pristup tome osoba mora imati ovlaštenje minimalno administratora resursa. Ja imam još veću razninu ovlasti (administrator škole), zato znam te informacije. CARNet šalje obavijesti administatorima resursa (i više), ali ne i administratorima imenika, zato se događa da u tajništvu ne znaju za to.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 16:10 pet, 15. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

e super, hvala na informacijama...jel postoji mozda negdje popis tako dostupnih programa?
e super, hvala na informacijama...jel postoji mozda negdje popis tako dostupnih programa?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 16:47 pet, 15. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ga:


[b]Windows 7[/b]
Windows 7 Enterprise x86 English
Windows 7 Enterprise x86 Croatian
Windows 7 Professional x86 English
Windows 7 Professional x86 Croatian

[b]Windows Vista[/b]
Windows Vista Enterprise English x86
Windows Vista Enterprise English x64
Windows Vista Business English
Windows Vista Business Croatian
Windows Vista Business x64

[b]Windows XP[/b]
Windows XP Professional English SP3 x86

[b]Visual Studio Professional 2008[/b]

[b]Windows Server Standard 2008[/b]
x86
x64

[b]Windows Server 2008 R2 Standard[/b]

[b]Windows Server 2003 Standard R2[/b]
x86
x64

[b]Visio Pro 2007 English[/b]

[b]SQL Server Standard 2008[/b]
x86
x64

[b]SQL Server Standard 2005[/b]
x86
x64

[b]Project Professional 2007[/b]

[b]Office 2007[/b]
Office Pro Plus 2007 English
Office Pro Plus 2007 Croatian

[b]Office 2003[/b]
Office 2003 Professional English
Office 2003 Professional Croatian
Office 2003 Professional Croatian SP2
Evo ga:


Windows 7
Windows 7 Enterprise x86 English
Windows 7 Enterprise x86 Croatian
Windows 7 Professional x86 English
Windows 7 Professional x86 Croatian

Windows Vista
Windows Vista Enterprise English x86
Windows Vista Enterprise English x64
Windows Vista Business English
Windows Vista Business Croatian
Windows Vista Business x64

Windows XP
Windows XP Professional English SP3 x86

Visual Studio Professional 2008

Windows Server Standard 2008
x86
x64

Windows Server 2008 R2 Standard

Windows Server 2003 Standard R2
x86
x64

Visio Pro 2007 English

SQL Server Standard 2008
x86
x64

SQL Server Standard 2005
x86
x64

Project Professional 2007

Office 2007
Office Pro Plus 2007 English
Office Pro Plus 2007 Croatian

Office 2003
Office 2003 Professional English
Office 2003 Professional Croatian
Office 2003 Professional Croatian SP2



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan