Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Jedna Jordanova baza (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 10:05 pon, 23. 3. 2009    Naslov: Jedna Jordanova baza Citirajte i odgovorite

Pozdrav! Bi li mi netko mogao objasniti postupak traženja jedne Jordanove baze? Ali ono....u tančine.....gledam i gledam, pokuzšavam, ali jednostavno ne ide :(

Npr. evo primjer: [latex]\left(
\begin{array}{cccc}
-3 & 1 & 0 & 0 \\
0 & -3 & 0 & 0 \\
0 & 0 & 2 & 1 \\
0 & 0 & 0 & 2 \\
\end{array}
\right) [/latex]
Pozdrav! Bi li mi netko mogao objasniti postupak traženja jedne Jordanove baze? Ali ono....u tančine.....gledam i gledam, pokuzšavam, ali jednostavno ne ide Sad

Npr. evo primjer:



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:03 pon, 23. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pretpostavljam da matrica koju si napisao već je Jordanova forma neke matrice A, možeš li prepisati tu matricu čija se Jordanova forma i baza traže? :)

Jer u suprotnom, ako se traži Jordanova baza te matrice koju si dao kao primjer, tada ta matrica već ima Jordanov oblik pa je jedna Jordanova baza kanonska baza [latex](e_1,e_2,e_3,e_4)[/latex].:)

No svejedno, ako je matrica iz primjera Jordanova forma neke matrice A, tada se za svojstvenu vrijednost -3 formira tablica

[latex]\begin{array}{rcl}
\ker{B_{-3}^2}\dot{-}\ker{B_{-3}} & \vline & f_2\\
\hline
\ker{B_{-3}} & \vline & f_1
\end{array}[/latex]

Sada trebaš izračunati jezgru operatora [latex]B_{-3}=A-(-3)I[/latex] i jezgru operatora [latex]B_{-3}^2[/latex]. Kada to izračunaš, trebaš naći bazu [latex]\{f_2\}[/latex] potprostora [latex]P[/latex] za kojeg vrijedi [latex]\ker{B_{-3}}\dot{+}P=\ker{B_{-3}^2}[/latex]. Kada pronađeš tu bazu, tada si našao i [latex]f_2[/latex], a [latex]f_1[/latex] lako izračunaš kao [latex]f_1=B_{-3}f_2[/latex].

Na isit način računaš za svojstvenu vrijednost 2. Sada tablica ovako izgleda:

[latex]\begin{array}{rcl}
\ker{B_{2}^2}\dot{-}\ker{B_{2}} & \vline & f_4\\
\hline
\ker{B_{2}} & \vline & f_3
\end{array}[/latex]

Kada izračunaš [latex]f_1[/latex], [latex]f_2[/latex], [latex]f_3[/latex] i [latex]f_4[/latex], jedna Jordanova baza biti će uređena četvorka [latex](f_1,f_2,f_3,f_4)[/latex].

Ako želiš provjeriti da li je baza dobra, tada formiraš matricu S tako da u i-ti stupac upišeš vektor [latex]f_i[/latex] i izračunaš [latex]SJS^{-1}[/latex]. Ako je sve bilo dobro, trebao bi dobiti matricu čija se Jordanova forma i baza traži.

Uglavnom, algoritam je dosta šablonski, samo nije najjasniji iz jednog primjera jer tablice za svojstvene vrijednosti ovise o Jordanovoj formi, tj. dimenzijama klijetki za svojstvene vrijednosti.
Pretpostavljam da matrica koju si napisao već je Jordanova forma neke matrice A, možeš li prepisati tu matricu čija se Jordanova forma i baza traže? Smile

Jer u suprotnom, ako se traži Jordanova baza te matrice koju si dao kao primjer, tada ta matrica već ima Jordanov oblik pa je jedna Jordanova baza kanonska baza .Smile

No svejedno, ako je matrica iz primjera Jordanova forma neke matrice A, tada se za svojstvenu vrijednost -3 formira tablica



Sada trebaš izračunati jezgru operatora i jezgru operatora . Kada to izračunaš, trebaš naći bazu potprostora za kojeg vrijedi . Kada pronađeš tu bazu, tada si našao i , a lako izračunaš kao .

Na isit način računaš za svojstvenu vrijednost 2. Sada tablica ovako izgleda:



Kada izračunaš , , i , jedna Jordanova baza biti će uređena četvorka .

Ako želiš provjeriti da li je baza dobra, tada formiraš matricu S tako da u i-ti stupac upišeš vektor i izračunaš . Ako je sve bilo dobro, trebao bi dobiti matricu čija se Jordanova forma i baza traži.

Uglavnom, algoritam je dosta šablonski, samo nije najjasniji iz jednog primjera jer tablice za svojstvene vrijednosti ovise o Jordanovoj formi, tj. dimenzijama klijetki za svojstvene vrijednosti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 16:30 pon, 23. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala na odgovoru. gledam taj algoritam, ali i dalje nikako ne kuzim kak se dobije ovo:

[latex]\begin{array}{rcl}
\ker{B_{-3}^2}\dot{-}\ker{B_{-3}} & \vline & f_2\\
\hline
\ker{B_{-3}} & \vline & f_1
\end{array}[/latex]

inace, ta matrica koju sam napisao...to je Jordanova forma matrice [latex]\left(
\begin{array}{cccc}
-6 & 3 & -3 & 0 \\
0 & 2 & 0 & 1 \\
3 & 4 & 0 & -1 \\
0 & 1 & 0 & 0 \\
\end{array}
\right) [/latex]

velis da nije bas lako ovako iz jednog primjera skuziti....moze jos jedan primjer? :)

[latex]A = \left(
\begin{array}{cccc}
-2 & -1 & 1 & 2 \\
0 & -1 & -2 & -3 \\
0 & -1 & 0 & 3 \\
0 & 1 & -2 & -5 \\
\end{array}
\right) [/latex]
[latex]J = \left(
\begin{array}{cccc}
1 & 1 & 0 & 0 \\
0 & 1 & 0 & 0 \\
0 & 0 & 1 & 1 \\
0 & 0 & 0 & 1 \\
\end{array}
\right) [/latex]
hvala na odgovoru. gledam taj algoritam, ali i dalje nikako ne kuzim kak se dobije ovo:



inace, ta matrica koju sam napisao...to je Jordanova forma matrice

velis da nije bas lako ovako iz jednog primjera skuziti....moze jos jedan primjer? Smile





_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:36 pon, 23. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigurno je dobro prepisana prva matrica? Jer spektar te matrice koju si napisao je {-3, 1+Sqrt(2),1-Sqrt(2)}, a trebao bi biti {-3,1}. :)


Raspisati ću drugi primjer. Računanje ranga, jezgre i ostalih stvari neću raspisivati, preko Mathematice ću računati.

Sudeći po mathematici, Jordanova forma za taj primjer je kriva, pa i to da napravim:

Karakteristični polinom matrice A je [latex](\lambda+2)^4[/latex] pa je spektar {-2}. Budući je kratnost od -2 u karakterističnom polinomu jednaka 4, tada je [latex]dim V_{-2}=4[/latex].

Računamo [latex]d(B_{-2}=A+2I)[/latex]. Rang od [latex]B_{-2}[/latex] je 2 pa je defekt 2 što nije jednako [latex]dim V_{-2}=4[/latex].

Računamo [latex]d(B_{-2}^2)[/latex]. Rang je 0 pa je defekt 4. Tu stajemo.

Zato što smo za svojstvenu vrijednost -2 ovaj postupak dva puta provodili, tada zaključujemo da je minimalni polinom [latex](\lambda+2)^2[/latex].

Sada definiramo [latex]d_k^{(\lambda)}=d(B_{\lambda}^k)[/latex]. Mi smo računali defekt za [latex]\lambda=-2[/latex] i [latex]k=1,2[/latex].

Sada je:
[latex]d_0^{(-2)}=0\\
d_1^{(-2)}=2\\
d_2^{(-2)}=4\\
[/latex]
Svaki idući [latex]d_k^{(-2)}[/latex] je očito 4. Kako smo za [latex]B_{-2}[/latex] dva puta tražili defekt, tada možemo imati klijetke dimenzije 1 i/ili dimenzije 2 pa računamo koliko takvih ima:
[latex]n_1=4-4-0=0\\
n_2=8-2-4=2.
[/latex]
Dakle, Jordanova forma za matricu A je oblika
[latex]\left(
\begin{array}{cccc}
-2 & 1 & 0 & 0 \\
0 & -2 & 0 & 0 \\
0 & 0 & -2 & 1 \\
0 & 0 & 0 & -2
\end{array}\right)
[/latex]

Tablica za svojstvenu vrijednost -2 je dana sa
[latex]
\begin{array}{cccc}
\ker{B_{-2}^2}\dot{-}\ker{B_{-2}} & \vline & f_2 & f_4\\
\hline
\ker{B_{-2}} & \vline & f_1 & f_3
\end{array}
[/latex]

Krećemo odozgo tablice, tj. tražimo bazu [latex]\{f_2,f_4\}[/latex] potprostora [latex]P[/latex] tako da vrijedi [latex]\ker{B_{-2}}\dot{+}P=\ker{B_{-2}^2}[/latex] pa moramo izračunati jezgre tih operatora.

Vrijedi:
[latex]\ker{B_{-2}}=[\{(0,1,-1,1),(1,0,0,0)\}]\\
\ker{B_{-2}^2}=[\{(1,0,0,0),(0,1,0,0),(0,0,1,0),(0,0,0,1)\}]
[/latex]

Sada ti trebaju bilo koja dva nezavisna vektora koji [b]nisu[/b] u [latex]\ker{B_{-2}}[/latex], ali tako da sa vektorima iz [latex]\ker{B_{-2}}[/latex] daju [latex]\ker{B_{-2}^2}[/latex].

Kada takva dva nađeš, vrijediti će [latex]f_1=B_{-2}f_2[/latex] i [latex]f_3=B_{-2}f_4[/latex] (to iščitaš iz tablice; ako je [latex]f_k[/latex] u istom stupcu i jedan redak ispod kao [latex]f_j[/latex], tada je [latex]f_k=B_\lambda f_j[/latex])

Sada je tvoja Jordanova baza uređena četvorka vektora [latex](f_1, f_2, f_3, f_4)[/latex]. :)

Malo sam se žurio pa ne stignem dovršiti i nadam se da nisam neku nepotrebnu katastroficu umetnuo. :)
Sigurno je dobro prepisana prva matrica? Jer spektar te matrice koju si napisao je {-3, 1+Sqrt(2),1-Sqrt(2)}, a trebao bi biti {-3,1}. Smile


Raspisati ću drugi primjer. Računanje ranga, jezgre i ostalih stvari neću raspisivati, preko Mathematice ću računati.

Sudeći po mathematici, Jordanova forma za taj primjer je kriva, pa i to da napravim:

Karakteristični polinom matrice A je pa je spektar {-2}. Budući je kratnost od -2 u karakterističnom polinomu jednaka 4, tada je .

Računamo . Rang od je 2 pa je defekt 2 što nije jednako .

Računamo . Rang je 0 pa je defekt 4. Tu stajemo.

Zato što smo za svojstvenu vrijednost -2 ovaj postupak dva puta provodili, tada zaključujemo da je minimalni polinom .

Sada definiramo . Mi smo računali defekt za i .

Sada je:

Svaki idući je očito 4. Kako smo za dva puta tražili defekt, tada možemo imati klijetke dimenzije 1 i/ili dimenzije 2 pa računamo koliko takvih ima:

Dakle, Jordanova forma za matricu A je oblika


Tablica za svojstvenu vrijednost -2 je dana sa


Krećemo odozgo tablice, tj. tražimo bazu potprostora tako da vrijedi pa moramo izračunati jezgre tih operatora.

Vrijedi:


Sada ti trebaju bilo koja dva nezavisna vektora koji nisu u , ali tako da sa vektorima iz daju .

Kada takva dva nađeš, vrijediti će i (to iščitaš iz tablice; ako je u istom stupcu i jedan redak ispod kao , tada je )

Sada je tvoja Jordanova baza uređena četvorka vektora . Smile

Malo sam se žurio pa ne stignem dovršiti i nadam se da nisam neku nepotrebnu katastroficu umetnuo. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 7:18 uto, 24. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala puno na pomoci. i imas pravo, ja prepisao krivu matricu (gledao krivu stranicu u papirima gdje sam ja rjesavao) 8)

karma++

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

da ne otvaram novi topic, postavit cu ovdje jos jedno pitanje...... :)

ovako.... imamo zadano......[latex]ind N^2 = 77, ind N^3 = 51[/latex]...trazi se koliki je [latex]ind N[/latex]..... ja sam nekim cudom dosao do 21.....ali mi je to nesto sumljivo.....moze help? :)
hvala puno na pomoci. i imas pravo, ja prepisao krivu matricu (gledao krivu stranicu u papirima gdje sam ja rjesavao) Cool

karma++

Added after 4 minutes:

da ne otvaram novi topic, postavit cu ovdje jos jedno pitanje...... Smile

ovako.... imamo zadano.........trazi se koliki je ..... ja sam nekim cudom dosao do 21.....ali mi je to nesto sumljivo.....moze help? Smile



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 12:23 uto, 24. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]ovako.... imamo zadano......[latex]ind N^2 = 77, ind N^3 = 51[/latex]...trazi se koliki je [latex]ind N[/latex]..... ja sam nekim cudom dosao do 21.....ali mi je to nesto sumljivo.....moze help? :)[/quote]
Evo jedan divlji pokušaj :oops:

Iz [latex]ind N^2 = 77[/latex] zaključujemo da je [latex](N^2)^{76}=N^{152}\neq 0[/latex] i [latex](N^2)^{77}=N^{154}=0.[/latex]

Iz [latex]ind N^3 = 51[/latex] zaključujemo da je [latex](N^3)^{50}=N^{150}\neq 0[/latex] i [latex](N^3)^{51}=N^{153}=0.[/latex]

Prema tome je [latex]N^{152}\neq 0[/latex] i [latex]N^{153}=0[/latex] pa je [latex]ind N = 153[/latex].
kenny (napisa):
ovako.... imamo zadano.........trazi se koliki je ..... ja sam nekim cudom dosao do 21.....ali mi je to nesto sumljivo.....moze help? Smile

Evo jedan divlji pokušaj Embarassed

Iz zaključujemo da je i

Iz zaključujemo da je i

Prema tome je i pa je .



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 14:33 uto, 15. 12. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene jordanova forma pasivno muci vec godinu dana negdje! nadam se da cu danas shvatit algoritam. mislim da sam mozda shvatila.
goranm, hvala ti na objasnjenju, pogotovo mi se svidja sto pises u ugodnom i prijateljskom tonu! odmah cu te sluzbeno pohvaliti. :naklon: :cvijet: :cvijece:
mene jordanova forma pasivno muci vec godinu dana negdje! nadam se da cu danas shvatit algoritam. mislim da sam mozda shvatila.
goranm, hvala ti na objasnjenju, pogotovo mi se svidja sto pises u ugodnom i prijateljskom tonu! odmah cu te sluzbeno pohvaliti. Zahvaljujem, postovani kolega! Cvijet Cvijece



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Željan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 03. 2010. (22:37:50)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:57 pon, 15. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Sada ti trebaju bilo koja dva nezavisna vektora koji nisu u KerB-2, ali tako da sa vektorima iz KerB-2 daju KerB^2 -2 .
[/b]

Jel može netko objasnit samo ovaj dio iz posta koji je goranm raspisao? Hvala unaprijed.

Imagine like I'm six years old.
Sada ti trebaju bilo koja dva nezavisna vektora koji nisu u KerB-2, ali tako da sa vektorima iz KerB-2 daju KerB^2 -2 .


Jel može netko objasnit samo ovaj dio iz posta koji je goranm raspisao? Hvala unaprijed.

Imagine like I'm six years old.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:19 pon, 15. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Željan"][b]Sada ti trebaju bilo koja dva nezavisna vektora koji nisu u KerB-2, ali tako da sa vektorima iz KerB-2 daju KerB^2 -2 .
[/b]

Jel može netko objasnit samo ovaj dio iz posta koji je goranm raspisao? Hvala unaprijed.

Imagine like I'm six years old.[/quote]
Trebaš pronaći dva vektora koji su nezavisni, nisu linearna kombinacija vektora iz [latex]\ker{B_{-2}}[/latex] i zajedno s tim vektorima iz [latex]\ker{B_{-2}}[/latex] razapinju isti prostor kao i [latex]\ker{B_{-2}^2}[/latex], tj. [latex]\mathbb{R}^4[/latex]. Ne znam može li se kako bolje objasniti jer se tu samo drugim riječima kaže da nađeš direktan komplement od [latex]\ker{B_{-2}}[/latex] u [latex]\ker{B_{-2}^2}=\mathbb{R}^4[/latex].
Željan (napisa):
Sada ti trebaju bilo koja dva nezavisna vektora koji nisu u KerB-2, ali tako da sa vektorima iz KerB-2 daju KerB^2 -2 .


Jel može netko objasnit samo ovaj dio iz posta koji je goranm raspisao? Hvala unaprijed.

Imagine like I'm six years old.

Trebaš pronaći dva vektora koji su nezavisni, nisu linearna kombinacija vektora iz i zajedno s tim vektorima iz razapinju isti prostor kao i , tj. . Ne znam može li se kako bolje objasniti jer se tu samo drugim riječima kaže da nađeš direktan komplement od u .



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Željan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 03. 2010. (22:37:50)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:44 pon, 15. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ti problem da mi to raspišeš... tj. kako bi ti to riješio...
Jel ti problem da mi to raspišeš... tj. kako bi ti to riješio...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:24 pon, 15. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da je (1,0,0,0) u obje jezgre, njega sigurno ne bih birao. Ako zanemarimo nulvektor, iz (1,0,0,0) i (0,1,-1,1) linearnim kombinacijama mogu dobiti samo vektore kojima su sve koordinate različite od nule pa bih, jednostavnosti radi, birao dva vektora koji su linearno nezavisni i imaju ili samo jednu ili dvije koordinate različite od nule, npr. (0,0,0,1) i (0,0,1,1).

Sada metodama iz linearne algebre provjeriš da li su vektori (1,0,0,0), (0,1,-1,1), (0,0,0,1) i (0,0,1,1) linearno nezavisni. Ako jesu, našao si svoja dva vektora jer bilo koja 4 linearno nezavisna vektora će razapinjati [latex]\mathbb{R}^4=\ker{B_{-2}^2}[/latex]. Ako nisu linearno nezavisni, probaš sa neka druga dva vektora.
S obzirom da je (1,0,0,0) u obje jezgre, njega sigurno ne bih birao. Ako zanemarimo nulvektor, iz (1,0,0,0) i (0,1,-1,1) linearnim kombinacijama mogu dobiti samo vektore kojima su sve koordinate različite od nule pa bih, jednostavnosti radi, birao dva vektora koji su linearno nezavisni i imaju ili samo jednu ili dvije koordinate različite od nule, npr. (0,0,0,1) i (0,0,1,1).

Sada metodama iz linearne algebre provjeriš da li su vektori (1,0,0,0), (0,1,-1,1), (0,0,0,1) i (0,0,1,1) linearno nezavisni. Ako jesu, našao si svoja dva vektora jer bilo koja 4 linearno nezavisna vektora će razapinjati . Ako nisu linearno nezavisni, probaš sa neka druga dva vektora.



_________________
The Dude Abides


Zadnja promjena: goranm; 2:15 uto, 16. 3. 2010; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Željan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 03. 2010. (22:37:50)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:34 pon, 15. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Konačno sam sve pohvatao :oops: ... sorry na gnjavaži još jednom... nego kad dođem na prvi koncert u Zgb plaćam hm... sok
Konačno sam sve pohvatao Embarassed ... sorry na gnjavaži još jednom... nego kad dođem na prvi koncert u Zgb plaćam hm... sok


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan