Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Konstruktivne metode u geometriji (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tinker bell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2009. (08:46:34)
Postovi: (47)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 22:57 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

na jos veci problem :)
na jos veci problem Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:05 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A na Apolonija? ;)
A na Apolonija? Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tinker bell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2009. (08:46:34)
Postovi: (47)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 23:13 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

aaaaa :D sad vidim..tnx :)
aaaaa Very Happy sad vidim..tnx Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 8:38 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

može mala pomoć oko prvog zadatka iz prošlogodišnjeg kolokvija?
može mala pomoć oko prvog zadatka iz prošlogodišnjeg kolokvija?


[Vrh]
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 8:51 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]može mala pomoć oko prvog zadatka iz prošlogodišnjeg kolokvija?[/quote]

Spomenulo se na vježbama taj princip za kvadrat. Konstruiraš kružnice tak da prolaze kroz 2 susjedna vrha 5erokuta/6erokuta i kroz središte kružnice inverzije, a rješenje su oni lukovi kružnice koji leže izvan 5erokuta/6erokuta.
Anonymous (napisa):
može mala pomoć oko prvog zadatka iz prošlogodišnjeg kolokvija?


Spomenulo se na vježbama taj princip za kvadrat. Konstruiraš kružnice tak da prolaze kroz 2 susjedna vrha 5erokuta/6erokuta i kroz središte kružnice inverzije, a rješenje su oni lukovi kružnice koji leže izvan 5erokuta/6erokuta.



_________________
Zivili!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 13:07 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da pitam, jeli i vama bilo tesko?
Ucio sam a nista nisam riejsio! :(
Samo da pitam, jeli i vama bilo tesko?
Ucio sam a nista nisam riejsio! Sad



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mery
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2008. (21:57:21)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 15:51 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da bilo je ,meni treba 12 bodova i necu ih skupiti :cry:
da bilo je ,meni treba 12 bodova i necu ih skupiti Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 16:05 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se nadam sto vise bodova da cu skupit pa onda na popravnom ostatak :D
koliko ste rjesili zadataka*?
ja se nadam sto vise bodova da cu skupit pa onda na popravnom ostatak Very Happy
koliko ste rjesili zadataka*?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tricky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 03. 2006. (23:22:39)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:35 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

trebali smo na pocetku godine traziti da popravni bude pravi popravni.. jer se pise cijelo gradivo...znaci..... rijesis pola ili vise od pola popravnog i prosao si pismeni dio kolegija
trebali smo na pocetku godine traziti da popravni bude pravi popravni.. jer se pise cijelo gradivo...znaci..... rijesis pola ili vise od pola popravnog i prosao si pismeni dio kolegija


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
:)
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2009. (16:17:14)
Postovi: (66)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 7

PostPostano: 19:06 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni je kolokvij bio katastrofa! mislim ocekivano je bilo da ce biti tezi od proslogodisnjeg, ali ovoliko tezi mislim da nitko nije ocekivao!
meni je kolokvij bio katastrofa! mislim ocekivano je bilo da ce biti tezi od proslogodisnjeg, ali ovoliko tezi mislim da nitko nije ocekivao!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:24 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lol :shock:
3 zadatka su bila prelagana a 2 kao malo "jaca"
Prvi je obicna inverzija i takav zadatak je bio isto prosle godine sam sto je razlika bila da je mnogokut bio upisan u kruznicu a sad je bilo obrnuto ( to su namjerno napravili samo da nas zbune :roll: )
treci zadatak je bio kolineacija i istina da nisam to znao jer nisam pogledao bas taj slucaj i tam sam napisao sve dok nisam to trebao upotrijebit :D
četvrti slucaj postoji objasnjen u palmanu i ja sam to jednom jucer procitao i ta "finta" koja je u tom zadatku trebala se u palmanu spominje barem 10 puta ( mislim na omjer onaj. mozda je cak to i 5 zadatak ali nije bitno )
a 5 zadatak ( valjda peti ) sa parabolom ili koju vec krivulju imali. e pa nebi vjerovali to je zadatak iz [url=http://web.math.hr/nastava/kmg/materijali/skripta.pdf]skripte[/url] 26 stranica, 2 zadatak. Razlika je svjetska ( tangente su paralelne sa tim pravcem rotiranim za +-45° ).
tak da, kolokvij je bio sasvim ok. s onim sto je moglo bit bio je lagan. mogli su nam zapaprit i to posteno da su htjeli ( neki bjesni apolonijev problem ili cak nesto iz druge zadace )
tak da mislim da su ipak optuzbe malo pretjerane... :twisted:
Lol Shocked
3 zadatka su bila prelagana a 2 kao malo "jaca"
Prvi je obicna inverzija i takav zadatak je bio isto prosle godine sam sto je razlika bila da je mnogokut bio upisan u kruznicu a sad je bilo obrnuto ( to su namjerno napravili samo da nas zbune Rolling Eyes )
treci zadatak je bio kolineacija i istina da nisam to znao jer nisam pogledao bas taj slucaj i tam sam napisao sve dok nisam to trebao upotrijebit Very Happy
četvrti slucaj postoji objasnjen u palmanu i ja sam to jednom jucer procitao i ta "finta" koja je u tom zadatku trebala se u palmanu spominje barem 10 puta ( mislim na omjer onaj. mozda je cak to i 5 zadatak ali nije bitno )
a 5 zadatak ( valjda peti ) sa parabolom ili koju vec krivulju imali. e pa nebi vjerovali to je zadatak iz skripte 26 stranica, 2 zadatak. Razlika je svjetska ( tangente su paralelne sa tim pravcem rotiranim za +-45° ).
tak da, kolokvij je bio sasvim ok. s onim sto je moglo bit bio je lagan. mogli su nam zapaprit i to posteno da su htjeli ( neki bjesni apolonijev problem ili cak nesto iz druge zadace )
tak da mislim da su ipak optuzbe malo pretjerane... Twisted Evil



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
žiži
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 04. 2008. (19:13:43)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 21:25 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hahahhha, ante bumo vidili tvoje rezultate kad ti je kolokvij prelagan, mora da ces imat svih 35 bod, blago tebi
hahahhha, ante bumo vidili tvoje rezultate kad ti je kolokvij prelagan, mora da ces imat svih 35 bod, blago tebi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:29 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]Lol :shock:
tak da, kolokvij je bio sasvim ok. s onim sto je moglo bit bio je lagan. mogli su nam zapaprit i to posteno da su htjeli :twisted:[/quote]

I time si smanjiti ionako poljuljanu očekivanu prolaznost studenata po "Bologni" zbog nemogućnosti ostvarivanja svih pretpostavki održavanja nastave. I don't think so...

Dosta nezgodan kolokvij, kad sam počeo rješavati, samo sam išao s zadatka na zadatak, odustajući dok mi ne padne nešto na pamet i razmišljajući o popravnom kolokviju i smislu života općenito. :?
Bio sam ona grupa s trokutom i upisanom kružnicom u prvom zadatku...jao, kakva podvala,zadana inverzija je bila i(o,r^(1/2)), što znači da kružnica inverzije ima polumjer r^(1/4), a ne r pa je prvo trebalo konstruirati četvrti korjen iz r...također pitanje "u što se preslikavaju vrhovi trokuta ABC" je malo čudno, jer je (ja se nadam) odgovor bio "u sjecišta slika stranica trokuta(koje su kružnice koje prolaze kroz O)", dakle {A',O}=b'(presjek)c' itd.
Također onaj zadatak gdje treba odrediti centar perspektivne kolineacije...nije trebalo ništa konstruirati, nego odabrati centar kolineacije bilo gdje na zraci AA', jer je persp. kol. određena s tri elementa: osi, centrom i jednom zrakom (tj. parom pridruženih točaka), tako da tražena kolineacija nije bila jednoznačno određena, i gdje god O stavili na AA', svi uvjeti će biti zadovoljeni...Naravno, to sam uhvatio tek nakon pet konstrukcija i pet brisanja, probao sam pomoću kružnice, pravca paralelnih s o, itd, ali ništa...

Ništa nerješivo, ali na prvi pogled nije tako izgledalo...sorry ako sam nekome pokvario očekivanja u vezi ova dva zadatka, ali mislim da je to točno...ako bi netko mogao potvrditi, bilo bi mi lakše...:-)

live long and prosper
ante003 (napisa):
Lol Shocked
tak da, kolokvij je bio sasvim ok. s onim sto je moglo bit bio je lagan. mogli su nam zapaprit i to posteno da su htjeli Twisted Evil


I time si smanjiti ionako poljuljanu očekivanu prolaznost studenata po "Bologni" zbog nemogućnosti ostvarivanja svih pretpostavki održavanja nastave. I don't think so...

Dosta nezgodan kolokvij, kad sam počeo rješavati, samo sam išao s zadatka na zadatak, odustajući dok mi ne padne nešto na pamet i razmišljajući o popravnom kolokviju i smislu života općenito. Confused
Bio sam ona grupa s trokutom i upisanom kružnicom u prvom zadatku...jao, kakva podvala,zadana inverzija je bila i(o,r^(1/2)), što znači da kružnica inverzije ima polumjer r^(1/4), a ne r pa je prvo trebalo konstruirati četvrti korjen iz r...također pitanje "u što se preslikavaju vrhovi trokuta ABC" je malo čudno, jer je (ja se nadam) odgovor bio "u sjecišta slika stranica trokuta(koje su kružnice koje prolaze kroz O)", dakle {A',O}=b'(presjek)c' itd.
Također onaj zadatak gdje treba odrediti centar perspektivne kolineacije...nije trebalo ništa konstruirati, nego odabrati centar kolineacije bilo gdje na zraci AA', jer je persp. kol. određena s tri elementa: osi, centrom i jednom zrakom (tj. parom pridruženih točaka), tako da tražena kolineacija nije bila jednoznačno određena, i gdje god O stavili na AA', svi uvjeti će biti zadovoljeni...Naravno, to sam uhvatio tek nakon pet konstrukcija i pet brisanja, probao sam pomoću kružnice, pravca paralelnih s o, itd, ali ništa...

Ništa nerješivo, ali na prvi pogled nije tako izgledalo...sorry ako sam nekome pokvario očekivanja u vezi ova dva zadatka, ali mislim da je to točno...ako bi netko mogao potvrditi, bilo bi mi lakše...Smile

live long and prosper



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 21:33 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa necu imat sigurno 35. ja sam zadovoljan s 20 ( toliko mi treba za prolaz )
mislim, mene tak briga sto se ti rugas ali ja samo otvoreno velim da su nam mogli puno tezi kolokvij stavit a ti si prevedi to kak god hoces i uzivaj ;)
fascinantno je kak se svi tuze kad netko nesto "teze" stavi. a sto bi bilo recimo da profesor iz UMA-e stavi drugaciji kolokvij ? ( koji nema veze sa zadacom recimo ) onda bi opet bilo : joj, kak je mogel i slicno. umjesto da sutite dok je dobro vi radite obrnuto.
sve u svemu, sigurno se necu navlacit po forumu zbog razlicitog nacina razmisljanja pa te lijepo pozdravljam i sretno ti bilo na usmenom :P
pa necu imat sigurno 35. ja sam zadovoljan s 20 ( toliko mi treba za prolaz )
mislim, mene tak briga sto se ti rugas ali ja samo otvoreno velim da su nam mogli puno tezi kolokvij stavit a ti si prevedi to kak god hoces i uzivaj Wink
fascinantno je kak se svi tuze kad netko nesto "teze" stavi. a sto bi bilo recimo da profesor iz UMA-e stavi drugaciji kolokvij ? ( koji nema veze sa zadacom recimo ) onda bi opet bilo : joj, kak je mogel i slicno. umjesto da sutite dok je dobro vi radite obrnuto.
sve u svemu, sigurno se necu navlacit po forumu zbog razlicitog nacina razmisljanja pa te lijepo pozdravljam i sretno ti bilo na usmenom Razz



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:09 uto, 8. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mmanda"] I time si smanjiti ionako poljuljanu očekivanu prolaznost studenata po "Bologni" zbog nemogućnosti ostvarivanja svih pretpostavki održavanja nastave. I don't think so...[/quote]
Ovime nikako ne kritiziram osoblje fakulteta, nego dajem vremena [i]procesu[/i] da se odvije do kraja, tek toliko...
mmanda (napisa):
I time si smanjiti ionako poljuljanu očekivanu prolaznost studenata po "Bologni" zbog nemogućnosti ostvarivanja svih pretpostavki održavanja nastave. I don't think so...

Ovime nikako ne kritiziram osoblje fakulteta, nego dajem vremena procesu da se odvije do kraja, tek toliko...



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
sylar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:42:14)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 18 - 14

PostPostano: 1:02 sri, 9. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mmanda"]I time si smanjiti ionako poljuljanu očekivanu prolaznost studenata po "Bologni" zbog nemogućnosti ostvarivanja svih pretpostavki održavanja nastave. I don't think so...

Dosta nezgodan kolokvij, kad sam počeo rješavati, samo sam išao s zadatka na zadatak, odustajući dok mi ne padne nešto na pamet i razmišljajući o popravnom kolokviju i smislu života općenito. :?
Bio sam ona grupa s trokutom i upisanom kružnicom u prvom zadatku...jao, kakva podvala,zadana inverzija je bila i(o,r^(1/2)), što znači da kružnica inverzije ima polumjer r^(1/4), a ne r pa je prvo trebalo konstruirati četvrti korjen iz r...također pitanje "u što se preslikavaju vrhovi trokuta ABC" je malo čudno, jer je (ja se nadam) odgovor bio "u sjecišta slika stranica trokuta(koje su kružnice koje prolaze kroz O)", dakle {A',O}=b'(presjek)c' itd.
Također onaj zadatak gdje treba odrediti centar perspektivne kolineacije...nije trebalo ništa konstruirati, nego odabrati centar kolineacije bilo gdje na zraci AA', jer je persp. kol. određena s tri elementa: osi, centrom i jednom zrakom (tj. parom pridruženih točaka), tako da tražena kolineacija nije bila jednoznačno određena, i gdje god O stavili na AA', svi uvjeti će biti zadovoljeni...Naravno, to sam uhvatio tek nakon pet konstrukcija i pet brisanja, probao sam pomoću kružnice, pravca paralelnih s o, itd, ali ništa...

Ništa nerješivo, ali na prvi pogled nije tako izgledalo...sorry ako sam nekome pokvario očekivanja u vezi ova dva zadatka, ali mislim da je to točno...ako bi netko mogao potvrditi, bilo bi mi lakše...:-)

live long and prosper[/quote]
Ako misliš na onaj zadatak s kolineacijom gdje je bilo zadano A,A', os kolineacije i da je za svaku točku P (P')'=P, ovo što si ti napisao nije nikako točno :)
Onaj s trokutom ti je ok
p.s. kolokvij jest bio teži nego prošle godine (koji je stvarno bio prelagan), al da je bio toliko težak i neriješiv nije :wink:
mmanda (napisa):
I time si smanjiti ionako poljuljanu očekivanu prolaznost studenata po "Bologni" zbog nemogućnosti ostvarivanja svih pretpostavki održavanja nastave. I don't think so...

Dosta nezgodan kolokvij, kad sam počeo rješavati, samo sam išao s zadatka na zadatak, odustajući dok mi ne padne nešto na pamet i razmišljajući o popravnom kolokviju i smislu života općenito. Confused
Bio sam ona grupa s trokutom i upisanom kružnicom u prvom zadatku...jao, kakva podvala,zadana inverzija je bila i(o,r^(1/2)), što znači da kružnica inverzije ima polumjer r^(1/4), a ne r pa je prvo trebalo konstruirati četvrti korjen iz r...također pitanje "u što se preslikavaju vrhovi trokuta ABC" je malo čudno, jer je (ja se nadam) odgovor bio "u sjecišta slika stranica trokuta(koje su kružnice koje prolaze kroz O)", dakle {A',O}=b'(presjek)c' itd.
Također onaj zadatak gdje treba odrediti centar perspektivne kolineacije...nije trebalo ništa konstruirati, nego odabrati centar kolineacije bilo gdje na zraci AA', jer je persp. kol. određena s tri elementa: osi, centrom i jednom zrakom (tj. parom pridruženih točaka), tako da tražena kolineacija nije bila jednoznačno određena, i gdje god O stavili na AA', svi uvjeti će biti zadovoljeni...Naravno, to sam uhvatio tek nakon pet konstrukcija i pet brisanja, probao sam pomoću kružnice, pravca paralelnih s o, itd, ali ništa...

Ništa nerješivo, ali na prvi pogled nije tako izgledalo...sorry ako sam nekome pokvario očekivanja u vezi ova dva zadatka, ali mislim da je to točno...ako bi netko mogao potvrditi, bilo bi mi lakše...Smile

live long and prosper

Ako misliš na onaj zadatak s kolineacijom gdje je bilo zadano A,A', os kolineacije i da je za svaku točku P (P')'=P, ovo što si ti napisao nije nikako točno Smile
Onaj s trokutom ti je ok
p.s. kolokvij jest bio teži nego prošle godine (koji je stvarno bio prelagan), al da je bio toliko težak i neriješiv nije Wink



_________________
...we die and world will be poor for it...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:22 sri, 9. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

:x
Mad



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 10:27 sri, 9. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]Lol :shock:
Bio sam ona grupa s trokutom i upisanom kružnicom u prvom zadatku...jao, kakva podvala,zadana inverzija je bila i(o,r^(1/2)), što znači da kružnica inverzije ima polumjer r^(1/4), a ne r pa je prvo trebalo konstruirati četvrti korjen iz r[/quote]

Daj pojasni zašto kružnica inverzije ima polumjer četvrti korjen iz r a ne korjen iz r kako je zadano!
ante003 (napisa):
Lol Shocked
Bio sam ona grupa s trokutom i upisanom kružnicom u prvom zadatku...jao, kakva podvala,zadana inverzija je bila i(o,r^(1/2)), što znači da kružnica inverzije ima polumjer r^(1/4), a ne r pa je prvo trebalo konstruirati četvrti korjen iz r


Daj pojasni zašto kružnica inverzije ima polumjer četvrti korjen iz r a ne korjen iz r kako je zadano!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 10:44 sri, 9. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kružnica ima polumjer r, a c=r^1/2...
a što se tiče zad s kolineacijom...nije težak, al vjerujem da se puno ljudi nije sjetilo da je to kao onaj harmonijski četverokut...A,A' i o presjek AA', a O nam je četvrta točka na tom pravcu...kolokviji nije bilo laki...al dva zadatka su bila identična onom u palmanu...
kružnica ima polumjer r, a c=r^1/2...
a što se tiče zad s kolineacijom...nije težak, al vjerujem da se puno ljudi nije sjetilo da je to kao onaj harmonijski četverokut...A,A' i o presjek AA', a O nam je četvrta točka na tom pravcu...kolokviji nije bilo laki...al dva zadatka su bila identična onom u palmanu...


[Vrh]
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 11:37 sri, 9. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mali_zeleni"]

Daj pojasni zašto kružnica inverzije ima polumjer četvrti korjen iz r a ne korjen iz r kako je zadano![/quote]

Zar nije bila zadana inverzija i[O,sqrt(r)] ?
i znas da je radius jednak korijenu od p koji je u ovom slucaju korijen od x ( ili kako je vec bilo pisalo )
mali_zeleni (napisa):


Daj pojasni zašto kružnica inverzije ima polumjer četvrti korjen iz r a ne korjen iz r kako je zadano!


Zar nije bila zadana inverzija i[O,sqrt(r)] ?
i znas da je radius jednak korijenu od p koji je u ovom slucaju korijen od x ( ili kako je vec bilo pisalo )



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Sljedeće
Stranica 12 / 18.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan